Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.02.19. 16:53  Hozzászólás
  •   572   


---
 
A metszéseket és a lemosó permetezést mikor érdemes elkezdeni ??? vagy inkább várjak még vele vagy 2-3 hetet???
 




  2018.02.16. 08:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (561) hsz.-re     Olvasás  
  •   567   


---
 
édeske1 írta:Helló !
Én mindjárt közvetlenül az alsó rügy alatt vágom el , a sebzést meg fentről lefelé csinálom , mert ha fordítva odateszed a veszőhöz a metszőolló vágó élét és megindulsz vele lefelé vágni a végénél lesz a legmélyebb .
Én csak a legalsó szemet szoktam bevakítani . Egy élő rügy maradjon a földnél a másik fent , mert ha az egyik letörik marad a másik . Ráérsz majd letörni mikor majd kiülteted . De amit letörsz , mikor már lesz 15-20 cm állítsad pohár vízbe egy hungarecoll közepébe állítva hogy úszón .
A perlittel kevert palánta föld tökéletes .
De ha nem tudsz neki világosabb helyet biztosítani akkor majd csak márciusba csináld .


Mint az előttemszóló említette a gyökér az ízközből hajt ki, fölösleges hosszú ágrészt hagyni alól.
 








  2018.02.15. 18:04  Hozzászólás  Válasz édeske1 (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   563   
Avatar

---
 
Márciust terveztem én is, most csak szórakozom/próbálgatom a gyökereztetést a meglévőkkel (ezekkel nincs tervem, ill. ha sikerül, a szomszédom örülni fog nekik). Jól értettem: a fölösleges zöld hajtást is meg lehet gyökereztetni vízben?
 


  2018.02.15. 17:01  Hozzászólás  Válasz woodruff (559) hsz.-re     Olvasás  
  •   561   
Avatar

---
 
Szia woodruff!!
A szaporítási módszereid engem (és szerintem másokat) is érdekelnének, ezért a magam részéről köszönettel venném, ha a fórumon is megosztanád velünk. Ha ez valamilyen oknál fogva nem lehetséges, megértem.

A szőlő dugványozásban jártas fórumozóktól kérdeznék néhány dolgot:
1. Az alsó szem alatt olyan két cm-rel metszem el a vesszőt, amin néhány szintén két cm-es párhuzamos bemetszést készítek a fás részig (a talptól kezdve). Kb. így szoktátok?
2. 3-4 rügyes dugvány esetében csak a legfelső szemet hagyom meg, a többit lemetszem. Fontos ez vagy nincs jelentősége?
3. Tisztán palántaföldben (ill. perlittel keverve), hormonnal kezelve megfelelő gyökeresedést lehet elérni?
4. Benti körülmények között (meleg, de nem túl világos hely) mikor érdemes elkezdeni a gyökereztetést?
Köszönöm :)
 


  2018.02.15. 06:57  Hozzászólás
  •   559   


---
 
Tisztelt édeske1.
Ha jól számoltam a szaporító teleped ,ez 1300 darab, flakonban.
Ha ez a tiéd,hát minden elismerésem.
És még csak ezután jöttek az új fajtáid, nehogy unatkozzál!
Én is szeretnék egy pár kapott értékesebb fajtát megmenteni,de a kudarcaim után nagyon meg kell határoznom a siker érdekében,hogyan szaporítsam.
Sajnos a legújabbakat ,én is már csak 3 szemes vesszőként tudtam beszerezni.
Ezért minden szem számít alapon,2 zöldbe fás ami tavaj 90 százalékosan sikerült.
1 ültetve,de még nem döntöttem el hogyan.
Ha nem fáradtság, ímélben bővebben tudnám leírni a módszereim, és a fajtáim.
A többi szőlős fórumokn nyilvános.
 




  2018.02.12. 20:51  Hozzászólás  Válasz heytokay (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   556   
Avatar

rendszer admin
 
Azt nem tudom, hogy pont a penész ellen mennyire használ a csalán, de nagyon sok mindenre jó, és igen hatásos.
Szomszédom erjeszteni szokta egy közepes méretű műanyag tartályba.
Aztán a levét leönti locsolókannában és azzal locsol úgy havonta legalább egyszer.
Barna a leve, és olyan büdös, mint a pottyantós pöcegödör, de látványosan beindulnak tőle a növények.
Tavaly én is kipróbáltam, kaptam egy-két adagot, tényleg működik ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.12. 20:38  Hozzászólás
  •   555   


---
 
A fahélyport,meg a ráolvasást élyfélkor is ajánlották már, de sajnos nevetett rajtuk a penész.
 


  2018.02.12. 16:34  Hozzászólás  Válasz édeske1 (549) hsz.-re     Olvasás  
  •   554   


*
 
Valahol azt olvastam egy oldalon hogy penészedés elleni szernek a csalán-kamilla keverékből készült folyadék is jó... Van tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban?
 


  2018.02.12. 10:28  Hozzászólás  Válasz woodruff (550) hsz.-re     Olvasás  
  •   551   


---
 
534-re és 536-ra is reagálva: szölőszem indexes hozzászólását  ajánlom a figyelmetekbe (egyébként eddig én is Dithane-t használtam).
 


  2018.02.12. 08:23  Hozzászólás
  •   550   


---
 
Januárban ismét próbálkoztam 1 rügyessel.
Nagyszemű perlitbe elfektetve.
Előtte ditános vízbe áztattam, plexifedeles keltetőedénybe.
Radix porba mártottam,radiátorra hungarocelt tettem az edény alá, nehogy túlmelegedjen.
Gyanús lett február elején,hogy semmi jele,ezért kipiszkáltam.
Mindegyiket,mint egy szőrpamacs, szürke penészgyep borította.
 


  2018.02.11. 21:48  Hozzászólás
  •   547   


*
 
Így dugványozásnál próbálkozott már valaki az -egyrügyes- verzióval?? Elvileg az is ugyanúgy biztonságos.. Gyökeret ereszt , majd hajtást hoz..
 


  2018.02.11. 21:21  Hozzászólás  Válasz édeske1 (545) hsz.-re     Olvasás  
  •   546   
Avatar

---
 
Akkor is két rüggyel dugványozol, ha rövidek az ízközök? Bár biztosan ültetéskor az éves hajtás egy része is a földbe kerül ilyenkor, gondolom. Három rügyes vesszőim vannak + a vásárolt gyökeresekről is lemetszettem egy-egy darabot, de azokkal zöldbe-fást szeretnék. (A kőzetgyapotos gyökereztetésnél értelemszerűen a kockával együtt kell az átültetést elvégezni, ugye?)
Lehet, hogy a három rügyesekből én is lecsippentek akkor egy-egy szemet.
 


  2018.02.11. 20:11  Hozzászólás  Válasz édeske1 (542) hsz.-re     Olvasás  
  •   544   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Ezek szerint nem tapasztaltál lényegi különbséget a gyökerek fejlődésében, ha a dugványt kőzetgyapot kockába vagy az előbb említett közegbe tetted? Nekem a néhány szaporításra váró vessző esetében mindkét lehetőség (közeg) adott: akár fej vagy írás is dönthet? (van értékesebb szőlővesszőm is köztük, amit nem szeretnék elszúrni)
 


  2018.02.11. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (541) hsz.-re     Olvasás  
  •   543   


*
 
Köszönöm a segítséget!További szép estét kívánok!
 


  2018.02.11. 17:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (540) hsz.-re     Olvasás  
  •   541   
Avatar

---
 
Valószínű az e-mail célra vezetőbb, de ezt Ragadozó jobban tudja (azt hiszem, a beállításoktól függ, hogy a PÜ-ről kap-e értesítést, ha nem lenne a fórumon)
 


  2018.02.11. 16:53  Hozzászólás  Válasz djózsi (539) hsz.-re     Olvasás  
  •   540   
Avatar

---
 
Igen, van. Mivel regisztrált ide, ezért e-mailt vagy PÜ-t tudsz neki küldeni (rákeresel a nevére, pl. ebben a topicban kicsit lejjebb és a többi már menni fog)
 


  2018.02.11. 16:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (537) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   


*
 
Köszönöm!
Akkor valamilyen más módon kell felvennem vele a kapcsolatot.
Talán itt a fórumon sikerül..Apropó,van rá lehetőség itt ilyesmire? :alvaka:
 


  2018.02.11. 15:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (536) hsz.-re     Olvasás  
  •   538   


*
 
Gondoltam -Fő a biztonság- .. Minél tisztább szaporítóanyagom legyen... De olvastam olyat is hogy csalánlevél és kamillának a keverék leve is szuper erre a célra!! Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata??
Egyébként Borisz valóban jól beszél magyarul!!
 


  2018.02.11. 15:39  Hozzászólás  Válasz djózsi (535) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   
Avatar

---
 
Üdv a fórumon! :thumbup: Én az orosz nyelvű honlapjáról sem tudtam (valószínűleg nincs magyar, mert ha jól tudom, nem tanult iskolában magyar nyelven ... ennek ellenére jól beszéli, baby-lon elmondása szerint)
 


  2018.02.11. 15:34  Hozzászólás  Válasz heytokay (534) hsz.-re     Olvasás  
  •   536   
Avatar

---
 
Gondolom, hogy a Dithane megfelelő lenne (vagy ha régebbről lenne Orthocid). Szükséges egyáltalán?
 


  2018.02.11. 15:28  Hozzászólás
  •   535   


*
 
Üdvözlöm a kedves szőlő szerető,nevelő kollégákat!
Segítséget kérnék Önöktől.
Van-e magyar nyelvű honlapja Boris Rebrik kollégának.Eddig csak orosz nyelvűvel találkoztam.
Bár tanultam az iskolában orosz nyelvet, mára ez a tudás megkopott.
Köszönöm előre is a választ!
 


  2018.02.11. 15:24  Hozzászólás
  •   534   


*
 
Vesszők gyökereztetése előtt milyen csávázószert ajánlanátok a "fertőtlenítéshez" ??
 






  2018.02.11. 12:09  Hozzászólás  Válasz édeske1 (529) hsz.-re     Olvasás  
  •   531   
Avatar

---
 
Pedáns munka, öröm nézni :thumbup: Milyen közegbe kerültek és mekkora palackokba? Sebzés és hormonba mártás történt-e a dugvány alsó részén? Milyen hőmérsékleten tartod és milyen gyakran öntözöd?
Több kérdésem egyelőre nincs... :D (Én is próbálkozom szaporítással az idén, de egy kezemen megszámolható fajtával és mennyiséggel ... kőzetgyapotos közegbe ültetéssel. Kísérletképpen egy hete kezdtem, ha beválik, mehet a többi, a fontosabb fajta)
 


  2018.02.05. 20:27  Hozzászólás
  •   528   
Avatar

terra alapító
 
Off:

Látom vannak itt Ukrajnában jártas emberek. Ha valakinek lenne infója vagy véleménye a Дніпро-М márkával kapcsolatban az megoszthaná velem itt:
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=138&t=11
 


  2018.02.04. 16:38  Hozzászólás  Válasz Sjocy (510) hsz.-re     Olvasás  
  •   527   


*
 
Szia!
Nekem kellene oltövesszö
Legyszives privatban a kondiciokat megadni....(tegnap mar erdeklödtem privatban!!hege....gmail.com)
Kiskertbe egymast követöen erö fajtak, nyartol kesö öszig kellene, a borszölö tökek atoltasahoz.
köszi
 


  2018.02.03. 20:03  Hozzászólás  Válasz CsLaci (525) hsz.-re     Olvasás  
  •   526   


---
 
Érdeklődj a pécsi szőllészeti kutató intézetnél, elég nagy a fajtagyüjteményük.
Valószinűoeg tudnak segiteni
 


  2018.02.03. 11:44  Hozzászólás
  •   525   


*
 
Tisztelt Szőlészek!

Információt szeretnék kérni.
Keresem

Mathiász János piros és kék fajtáit: Anonymus, Horthy Miklós kormányzó, Mathiász Mariska, Napóleon Bonaparte, Szőlőskertek gyönge,Bem tábornok, Mátyás király, Petőfi Sándor, Szent László király.

Mathiász József piros és fehér fajtáit:
Angyal Dezső, Jókai Mór, Kecskeméti borág, Széll Kálmán

Ha Valakinek van információja kérem jelezzen.
Köszönöm!
 


  2018.02.02. 21:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (522) hsz.-re     Olvasás  
  •   524   
Avatar

terra alapító
 
Ha táblázat gondod van, csináld meg excelben, küld el nekem, én meg beteszem.
 


  2018.02.02. 21:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (522) hsz.-re     Olvasás  
  •   523   
Avatar

rendszer admin
 
NE töröld, csak módosítsad. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.02.02. 20:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (520) hsz.-re     Olvasás  
  •   521   
Avatar

terra alapító
 
Vagy, hogy ha Ragadozó használná a táblázat készítőt, és finomsági sorrend szerint is lehetne rendezni a táblázatot :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.02.02. 19:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (518) hsz.-re     Olvasás  
  •   519   
Avatar

rendszer admin
 
Mennyivel jobban nézne ki, ha használtad volta a táblázat készítőt. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2018.02.02. 07:21  Hozzászólás  Válasz Mauzi (514) hsz.-re     Olvasás  
  •   515   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Üdvözlünk!
A barangolás a fórum témáiban, és a hozzászólások olvasása mellett nagyon sok, a fórumozás élményét növelő lehetőséget találhatsz a hozzászólások fejlécében, valamint a legfelső menüsorban.
Biztos, hogy lesz közöttük olyan, amelyiket talán soha sem használod, de lehet közöttük olyan, amelyiket majd rendszeresen használod. :)
A Fórum használata menüpontban találsz jó pár leírást egyes kényelmi funkciók használatáról.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.02. 06:06  Hozzászólás
  •   514   
Avatar

---
 
Köszöntöm a Fórum Tagjait! Örülök hogy itt lehetek..és szeretnék sok tapasztalatot szerezni. :)
 


  2018.02.01. 06:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (511) hsz.-re     Olvasás  
  •   513   


---
 
Elég nagy része term már , a többi is mutatott már kóstolható fürtöcskéket.

Ami nagyon jo :
Pleven usztocivij
Preobrazine
Timur
Podarok zaporozsec
Bielij kokhl
Icskimar
 


  2018.01.31. 23:24  Hozzászólás
  •   512   
Avatar

---
 
A jelképes összeg mit jelent? Már, ha nem titok jocó úr!
Privátba még 2 éve kunyerálósnak tetszett lenni, most meg jelképest........
 


  2018.01.31. 18:57  Hozzászólás  Válasz Sjocy (510) hsz.-re     Olvasás  
  •   511   
Avatar

---
 
Tekintélyes gyűjtemény, gratulálok :thumbup: Mekkora hányaduk mutatta meg már magát és közülük melyek bizonyultak a legjobb választásnak? (akármilyen szempontból)
 


  2018.01.31. 18:02  Hozzászólás
  •   510   


---
 
Tiszteletem a fórumozóknak
Az előző listámat kicsit kiegészíteném pár fajtával amiből korlátozott mennyiségben tudok vesszőt adni , ugyan olyan módon mint az előzőeket.
Rozovij Timur
Tavria
Velika
Anjuta
Nimrang
Bolgar orias
Tigin
Sába királynője
Carolusz
Belladonna
Jupiter USA
Besy
Jalovenski ustocivij
Szachitor
Nagyesda
Kinga
Anita
Viktoria ruzova
Pamjati negrula
Belüj original
Árkádia
Denal
Negra
Muscabona

Tisztelettel

Sipos József
 


  2018.01.29. 23:42  Hozzászólás  Válasz Sjocy (508) hsz.-re     Olvasás  
  •   509   


*
 
Üdvözlöm uram.

Karmakod fajtából érdekelne pár darab vesz főleg gyökereztetni szeretném.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég