Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.04.08. 21:50  Hozzászólás
  •   7240   
Avatar

terra alapító
 
Két nagy gumibarackfánk - igaz, nem voltak már teljesen egészségesk, de teremtek - egy az egyben meghalt. A másik 2 őszibarackon is teljes vázágak haltak el. A sárgabarackokon csak mutatóba van virág. Nem jól indul.
 


  2018.04.08. 19:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7234) hsz.-re     Olvasás  
  •   7239   


*
 
Nálam egész tűrhetőek a Royalok.
 


  2018.04.08. 19:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7230) hsz.-re     Olvasás  
  •   7238   


*
 
Lehet , hogy finom az ami..., de én ugye Vanillát akartam anno venni , nem vmi mást...azért gondoltam , hátha vkinek , van fajtaazonos és akkor szemeztem volna erre az ál-vanillára...de ezek szerint mindenki mást kapott helyette :(
 


  2018.04.08. 18:18  Hozzászólás  Válasz Alibá (7233) hsz.-re     Olvasás  
  •   7237   
Avatar

---
 
jó régen lehetett, még az indexen, éppen én vetettem fel az őszibarack oltását. Akkor alaposan meg is konzultáltuk.Kipróbáltam a szemzést életemben először, de macerásnak tartottam, a kis szemmel pepecselni, így visszaálltam az ékoltásra. Nem tapasztaltam különbséget. Olyan 70-80 % körül van az eredési arány. Ami idén nem ered meg azt beoltom jövőre. Egyébként az Atifoci topikjában most elmélkednek a fórumtársak, azon, hogy elfagyott az őszi szemzésük. Én maradok a tavaszi ékoltásnál. Délután dolgoztam a kertemben és megsimogattam a vesszőket, hogy jobb kedvvel eredjenek. Évente összesen kb. 100 oltást csinálok, attól függően mennyi alanyom és vesszőm van. Idén 120 körül saccolom. Ebből csak kb 20 db őszibarack, a többi egyéb gyümölcs.
 


  2018.04.08. 11:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (7235) hsz.-re     Olvasás  
  •   7236   
Avatar

terra alapító
 
A Zard vizsgázott a legjobban nálam. A kicsi fa dugig van virággal az alsóbb részeken is...
 




  2018.04.08. 11:17  Hozzászólás
  •   7234   
Avatar

terra alapító
 
A Dixiredet teljesen fel kellett kopaszítanom, mert lefagyott az alján minden vessző... A Royalok nem vették jól ezt a fordulót, a Sweet és a Lee is alig virágzik.
 


  2018.04.08. 11:09  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (7232) hsz.-re     Olvasás  
  •   7233   
Avatar

terra alapító
 
Már régebbemn megírtam, hogy kétségeim vannak a tavaszi őszibarack oltással. Szerintem mindent jó tavasszal oltani, csak az őszibarackot, nektarint nem. :( Én az augusztusi-szeptemberi szemzésnek vagyok a híve.
 


  2018.04.08. 07:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (7231) hsz.-re     Olvasás  
  •   7232   
Avatar

---
 
Alibá, oltottam a Szilárdnak 5 alanyba az általad küldött Piroska vesszőkből. Szerencsétlenül indult a mutatvány, mert amikor megérkezett a küldeményed, utána jött a havazás a 21 fokos faggyal. Így kénytelen voltam várni az oltással. A múlt hétvégén a 4 napos ünnepet kihasználva tudtam csak oltani. Most meg azt tapasztalom, hogy az egyéb frissen vágott vesszőkből készített oltások rügyeinek szép egészséges színe van, míg a Piroskák egyre barnulnak, ami nem tetszik nekem. Tudnál-e távsegítséget adni? Arra gondolok, mint volt a Gyúrcsok József energia gyógyász, aki az éteren keresztül is tudott gyógyító energiát küldeni. Szóval kicsit rájuk szólnál, hogy szedjék össze magukat, mert így semmi se lesz belőlük.
 


  2018.04.07. 20:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7230) hsz.-re     Olvasás  
  •   7231   
Avatar

terra alapító
 
Finom volt tavaly az a néhány szem, ami volt rajta. Idén úgy látom nem lesz. Peregnek a fekete rügyek róla. Azért megint oltottam belőle egy másik fába.
 


  2018.04.07. 19:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (7229) hsz.-re     Olvasás  
  •   7230   
Avatar

terra alapító
 
Van, de még nem termett. Ali bá' oltott róla, és tudjuk, hogy nem a leírásoknak megfelelő. Mindenki ezt jelezte, akinek már termett. Viszont Ali bá' szerint nagyon finom...
 


  2018.04.07. 10:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7226) hsz.-re     Olvasás  
  •   7229   


*
 
Jut eszembe , neked van Vanilla cotod ? termett már ?...elméletileg nekem is volt / vett oltvány/ de sajnos tuti nem az , tavaly át is szemeztem Magic cotra.
 


  2018.04.07. 10:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7225) hsz.-re     Olvasás  
  •   7228   


*
 
Én a nagy Ceglédi aranyon látok kb 2,5 méter felett virágokat ill. egyenlőre csak piros bimbókat...a Frisson nálam is jó, kár hogy még csak nagyon kevés van belőle , de ez idén nyáron változni fog , mert egy csomóra rá fogok ebből szemezni.
 


  2018.04.07. 10:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7226) hsz.-re     Olvasás  
  •   7227   


*
 
Ma én is ezt csináltam...volna. Kb 1 órát voltam kint , aztán megint esni kezdett...mostanában egyre csúnyábban beszélek...és kezd elmenni a kedvem. Ilyen pocsék évkezdetre nem is emlékszem.Csoda, hogy az ültetésekkel végeztem..de lemosó a hegyen nem volt , csak a kertben...most már eléggé esélytelen is / esetleg az alma+körte...az még nem nyílik /.A csonthéjasok metszésével sehol sem vagyok / a barackokon változó a virágmennyiség,/.Az oltásokat sem tudtam befejezni.
A szemzéseim sem túl acélosan indultak meg. A 15 Gf/Barrier alanyon lévőkből 6 on láttam mozgást egyenlőre. Az M9 almáim is lassan mozdulnak...a gaz meg a fű meg már nő...a mustárt a kertben nagyjából elvetettem...a hegyen semmi /vagy esik, vagy idő nincs vagy az utat cseszik szét a drága traktorosok.../.....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :angry-banghead:
 


  2018.04.06. 08:57  Hozzászólás
  •   7226   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap elkezdtem az őszibarackok mentését. Viszonylag sok az elfagyott vessző, de a levágott résznek nem teszik ki az 5%-át sem, tehát nem nagyon van jelentősége. A virágok épek, de szemmel láthatóan kevesebb van belőlük a korábbi éveknél, úgyhogy én idén óvatosabban metszek, többet hagyok rajta, mint szoktam.
 


  2018.04.06. 08:50  Hozzászólás
  •   7225   
Avatar

terra alapító
 
Megkezdte a virágzást a Frisson.

Tegnap találtam virágot a Ceglédi óriáson is, a vesszők legtetején. A Tsunamin egyre több virág bújik elő, nagyon érdekes ez a fajta.

Március 1-én -19 C volt, 23-án -16 C....
 


  2018.04.06. 08:37  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7207) hsz.-re     Olvasás  
  •   7224   


---
 
Nagyon nem számoltam meg, de nálam gyakorlatilag egyetlen életképes virág sincs a kajszi fákon. :( Idén csak levél lesz...
 


  2018.04.04. 20:07  Hozzászólás  Válasz Totya (7214) hsz.-re     Olvasás  
  •   7223   


*
 
Van így más is ...
 


  2018.04.04. 20:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7206) hsz.-re     Olvasás  
  •   7222   


*
 
Már csak normális idő kellene hozzá , mert nálunk vagy esik vagy fúj...permetezés kizárva :(
 




  2018.04.04. 13:55  Hozzászólás
  •   7220   
Avatar

---
 
Mai állás: Lady cot C29-en


20180404_152504.jpg
------------------------
Megtekintve 8831 alkalommal.

20180404_152414.jpg
------------------------
Megtekintve 8831 alkalommal.

 




  2018.04.03. 23:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (7217) hsz.-re     Olvasás  
  •   7218   


---
 
Ez igazán szomorú, pedig tavaly nagyon sok látványnak is gyönyörű gyümölcsöd termett. Kár itt is van Orosházán, de valamennyi termés várható.
Tsunami, Orangered kevés lehet rajtuk, kajszilva már virágzik nem lenne nagy kihívás megszámolni a virágokat, mert talán 60-80 virág lehet rajta összesen. Tsunami mellett van két fiatal Gönci magyar kajszim és nem kis meglepetésemre nincsen fagykár rajtuk. Idős 20 éves Magyar kajszin a virágok 1/5 része fagyott el, jelen állapot szerint jó termés várható. Így legalább nem kell ritkitani a gyümölcsöket.
 


  2018.04.03. 21:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7205) hsz.-re     Olvasás  
  •   7217   
Avatar

---
 
Hasonlóan kategorizálva:
- 100 %-os az elfagyás: Magic és Wonder cot, Tsunami
- igen kevés virág (pár szem gyümölcs várható): Lady cot, Orangered (a hosszú vesszők legvégén)
- kicsivel jobb a helyzet a Bergevalnál és a Bergecotnál, valamint az Ananászkajszinál
- elfogadható mennyiségű virág van a Kuresián és a Farclon, bár ritkítani ezeknél sem igen kell (a nyársakon is maradt virág)
- a két nagy fámról (Bergeron, Ceglédi Piroska) egy-két tálnyi barack várható.

Az őszibarackok nagyon rendben vannak, csak tudtam volna rendesen permetezni, így a tafrina igencsak közbeszólhat. Ma kinyíltak az első virágok a R. Summeren.
 




  2018.04.03. 20:17  Hozzászólás  Válasz Totya (7214) hsz.-re     Olvasás  
  •   7215   
Avatar

---
 
Ma kezdtem el oltani: körte, alma, szilva. Élmény volt. :)
A Julyredemet (alma) próbáltam átmenteni, a kósza pocok kirágta.
Oltottam két Etruska körtét is, egyet magamnak egyet a szomszédnak.
Dupláztam az Empress szilvámat.
 


  2018.04.03. 20:14  Hozzászólás
  •   7214   


---
 
Sziasztok! :wave:

Végre itt a jó idő, oltásokat mikor kezditek? :)
Hétvégétől lehetne szerintem, ha az időm is engedi, de most annyi a dolog, azt se tudom hol kezdjem/folytassam! :nahat:
 


  2018.04.03. 20:07  Hozzászólás  Válasz andras (7212) hsz.-re     Olvasás  
  •   7213   
Avatar

terra alapító
 
Nem egészen erről van szó. A Farbaly tavaly teljes termést hozott, alig volt rajta friss hajtás. A Tsunamin viszont 1 szem barack volt, így hajtott rettenetesen. Így a Tsunamin nagyon sok éretlen, későn induló rügy volt a vesszők végén, ezek nem fagytak el.
 




  2018.04.03. 20:01  Hozzászólás
  •   7211   
Avatar

---
 
Az idén hála Istennek lehet, hogy lesz kajszitermésem. A Kárpátok kivédtek, nem volt nagy hideg nálunk.
A Ladycoton rengeteg a piros bimbó, tömve van. Ha csak negyede köt, akkor is ritkítani kell.
Holnap teszek fel képeket.
Egyik fán sem láttam fagyási károkat.
Sajnálom, hogy nálatok nem alakultak kedvezően a körülmények.
Igaz, még itt is visszaüthet az idő.
 


  2018.04.03. 18:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7206) hsz.-re     Olvasás  
  •   7210   
Avatar

---
 
Nem csak a Royalok,de a régi fajták is pl:RH,Springcrest, meg is kapták ami jár nekik 2 rezes lemosó után egy Tiuram G. ...
 


  2018.04.03. 18:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7208) hsz.-re     Olvasás  
  •   7209   
Avatar

---
 
Nálam nem, sajnos ... pedig elég szép nagy a Tsunami fám és sok hosszú vessző is van rajta. Eddig egy! db virágot látok rajta.
 


  2018.04.03. 18:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7205) hsz.-re     Olvasás  
  •   7208   
Avatar

terra alapító
 
Javítás:

Több virág lesz a Tsunamin, és egy kevés lesz a Farbaly-n is.

A Tsunami egészen meglepő, a vesszők teteje tele van virággal!
 


  2018.04.02. 20:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7205) hsz.-re     Olvasás  
  •   7207   


---
 
Kajszinál idén csak a növényvédelemre lesz gondom, termésre nem. A legnagyobb fán, a Jana szépe fajtán
van néhány maradt "kóbor virág" úgy 3- 4 méter magasan,remélem megmarad és köt. Ez a feleségem kedves gyümölcse, igyekszem megmenteni.
 


  2018.04.02. 19:23  Hozzászólás
  •   7206   
Avatar

terra alapító
 
Apropó: az őszibarackok tolják rendesen kifele a leveleket (főleg a Royal-ok), védekezni kell tafrina ellen, és nem később...
 


  2018.04.02. 19:22  Hozzászólás
  •   7205   
Avatar

terra alapító
 
Nos, nálam a következő a helyzet kajszifronton:

- Nem fog virágozni: Ceglédi óriás, Gönci, Farbaly
- Néhány virág nyílni fog:- Harlayne, Kuresia, Aurora, Vanila cot, Tsunami, Rubista
- Lesz több virág: Frisson, Shamade, Zard

A kisebbeket nem értékeltem.
 


  2018.03.27. 22:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (7199) hsz.-re     Olvasás  
  •   7204   


---
 
Igen, teljesen igazad, és baromi jó szemed van hozzá, valóban nem fagytak le! Hiába na, nincs nekem zseton abban, hogy fényezzelek, de tudsz! Egy vacak scannelésből látod! :o
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.27. 22:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (7200) hsz.-re     Olvasás  
  •   7203   


---
 
Köszönöm, megkísérlem! kettőre gondoltam én is, de menjen a harmadik is. Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.27. 22:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (7199) hsz.-re     Olvasás  
  •   7202   


---
 
Asszem megfogadom Gergerg tanácsát a zöld szalaggal! :lol:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.27. 21:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (7200) hsz.-re     Olvasás  
  •   7201   
Avatar

terra alapító
 
Igen, a zöld szalag, pláne, ha ledes, jól mutatna a fán, míg ki nem lombosodik. :hiha:
 


  2018.03.27. 19:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (7198) hsz.-re     Olvasás  
  •   7200   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon én sem csinálnék vele semmit, ha mégis, akkor ezt:


Barackfa 1.jpg
------------------------
Megtekintve 8663 alkalommal.

 


  2018.03.27. 16:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (7198) hsz.-re     Olvasás  
  •   7199   
Avatar

terra alapító
 
Nekem tetszik a fád! :dejo: Látszik, hogy egy egyéniség. Egyelőre hagyd kibontakozni, had mutassa meg mit akar és mit tud. Ha hozzányulsz csak ronthatsz rajta. Megsértődik :@ és gyümölcstelenséggel fog büntetni, aztán sírhatsz. :'(
(Az időjárásfelelőssel jóban vagy, nem fagytak le a termő rügyek? :O )
 


  2018.03.27. 13:32  Hozzászólás
  •   7198   


---
 
Kedves Fórumtársak, általam igen Tisztelt hozzáértő kertészek!

Némi segítségért fordulnék hozzátok, előrebocsátva a következő axiómákat:

1. A munkáitok és a dolgaitok érdekelnek, olvasom, néha lenyűgöz de
1/a Dilettáns, töketlen, és kétbalkezes vagyok hozzá
1/b Eddig szinte semmi nem úgy sikerült, ahogy írva vagyon.

Ez bázisnak nem rossz, de nem is ideális.

A gondom az, hogy bújom az oldalakat, nézem a rajzokat, és a könyveket, de sajnálatos módon:

1. Magának a Jósisten boga haragjának nincs olyan rajz, mint amilyen az én fám
2. Ha mégis olyanra vágom, mint a rajz, egy hétszentség, hogy ő akkor is másképp fog növekedni, és szarik a pofámra

Még ez is rendben ven, nem kell engem minden fának szeretni, de van 1, azaz egy darab kajszifám, amin a Drináolyi béke óta először jóízű, szép gyümölcs volt tavaly. Ezt szeretném megmetszeni. Elolvastam, termőrügy, alvórügy, hajtásrügy, teljes termővessző, fogyaatékos termővessző, stb. stb. Kimentem a fához, megkérdeztem na, melyikőtök melyik? Durva nagy csend, a szomszéd kutyája röhögött hangosan. No, most én nekiállok vagdosni, és levagdosom, azt, amin teremne, akkor aszhatom. Ha megnem vágom le amit kéne, akkor is aszhatom. Ráadásul a teteje megy az égbe, az alja meg kusza. (Pedig tavaly katlanra vágtam). Szóval momentán szopás az egész.

Nézzétek meg legyetek szívesek, és ha úri kegyetekből éppen futja egy balfék dilettáns útbaigazítására, hogy legalább 3 kiló jóízű barackom legyen, örömmel fogadom! I 'm beg your pardon...

Barackfa 1.jpeg
------------------------
Megtekintve 8632 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.03.21. 21:51  Hozzászólás  Válasz Máté (7196) hsz.-re     Olvasás  
  •   7197   


---
 
Kérdezd meg Csarlit, neki szokott lenni..

Ezen a linken:

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/input/vetomag-palanta-oltvany-facsemete/gyumolcsfa-oltvanyok-alanyok-eladok/h_1640887
 


  2018.03.21. 20:18  Hozzászólás
  •   7196   


*
 
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.
Őszibarack alanyt illetve szilva alanyt hol tudok vásárolni ?
 


  2018.03.19. 21:02  Hozzászólás  Válasz imre53 (7194) hsz.-re     Olvasás  
  •   7195   


*
 
Nálam biztos, de akkor nem volt januárban tavasz...
 


  2018.03.19. 16:16  Hozzászólás  Válasz laposbarack (7192) hsz.-re     Olvasás  
  •   7194   


---
 
Igazad van, erre ma jöttem rá, de olyan gyorsan telik az idő, hogy egybe mosódnak az évek.
Szerintetek ebben az évben termett-e a barackfa?
 


  2018.03.19. 10:38  Hozzászólás
  •   7193   


---
 
Az lehetséges, hogy az őszibarackok kibírták a múltkori hideget? Hajnalra -18 fokot mértem az udvarban, ennek ellenére a tegnap vizsgált rügyek egészségeseknek tűntek.
 


  2018.03.19. 01:05  Hozzászólás  Válasz imre53 (7191) hsz.-re     Olvasás  
  •   7192   


---
 
A nagy tavaszi havazás 5 éve, 2013-ban volt.

Volt egy jó földrajz tanárom általánosban. Ő mondta, itt vagyunk a hideg és a meleg égöv határán, felettünk csap össze a két légtömeg, pláne átmeneti évszakban, szóval itt ez a normális, a nem normális idő..
 


  2018.03.18. 15:12  Hozzászólás  Válasz laca12 (7190) hsz.-re     Olvasás  
  •   7191   


---
 
C'est la vie mondja a francia -azaz ilyen az élet! Igaz ott nincs ilyen csúnya idő!!!
Két éve olyan hófúvás volt március 15-én, itt Hajdú-Biharban, hogy a buszok egy ideig nem tudtak az utakon közlekedni. Még egy pár nap és jön a tavasz. :thumbup:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég