Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2018.04.30. 14:05  Hozzászólás
  •   2045   
Avatar

terra alapító
 
Eddigi találati arány:

Szilva: 6/4
Kajszi: 8/4
Körte: 9/5 (erősen megindult vesszőkkel)
Alma: 20/11 (szintén megindultakkal részben)

Ma oltottam 39 csemegeszőlőt. Lassan vége az oltási szezonomnak.

Köszönöm mindenkinek akitől kaptam vesszőt!
 




  2018.04.29. 20:10  Hozzászólás
  •   2043   


---
 
Kajszira lehet szilvát oltani? Illetőleg szemzés után kihajt-e a szem a következő évben?
 




  2018.04.27. 17:58  Hozzászólás
  •   2041   


---
 
Asszem a jövőben a tavaszi oltásokat megpróbálom átcsoportosítani nyári szemzésre ill. a "vendégoltásokat" elhagyni. / vagyis max meglévő fáimról oltok , vendég vesszőt csak akkor ha kizárólag akkor van lehetőség beszerezni az adott jó fajtát /.Nagyon problémás a vesszők hosszú tárolása olyan tavaszon , mint az idei. Nehéz kifogni az ideális oltási időt és ráadásul amúgy is ilyenkor van a munka-dömping. Nyáron sokkal több idő van a szaporításra / egyetlen hátrány, hogy a szemzéseknek túl kell élni a telet , de ez eddig csak a csonthéjasoknál okozott némi problémát /
 




  2018.04.20. 19:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (2038) hsz.-re     Olvasás  
  •   2039   


---
 
Üdv Ali bá

Légyszíves küld el a telefonszámodat privátba, mert szeretnék tanácsot kérni tőled.
 


  2018.04.20. 18:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2037) hsz.-re     Olvasás  
  •   2038   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen zacskóval?

IMG_2557.JPG
------------------------
Megtekintve 10559 alkalommal.



/A fekete drót a zacskót tartja belülről./
 


  2018.04.19. 19:01  Hozzászólás
  •   2037   
Avatar

terra alapító
 
Én is zacskóztam idén az oltásokat, úgy tűnik, hogy sokkal jobb arányban maradtak meg, az első hatból pl. hat...
 


  2018.04.18. 20:27  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2035) hsz.-re     Olvasás  
  •   2036   


---
 
Hát ez ismerős...mondjuk a vadat én is jobban szeretem bográcsban...nálam a legfrissebb , hogy a vaddisznók kitörtek-túrtak egy kis Fragance almaoltványomat...naná , hogy csak az az egy volt belőle :twisted:
 


  2018.04.18. 20:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (2034) hsz.-re     Olvasás  
  •   2035   
Avatar

---
 
Szia Alibá!
Ötöt oltottam belőle itthon. Szinte minden nap megnézem őket. Ma is megnéztem. Ezekből 4 leszáradóban van. Az ötödiket külön helyen oltottam, azt nem néztem, mert nem volt nálam a térképem. Ezenkívül, még Nagymaroson is oltottam belőlük néhányat, de ott nem voltam azóta.
Tavaly vittem oda vagy 30 őszibarackot a 2016-s oltásaimból. Kitördelték egy részét, vagy leharapdálták. Mutatom, az idén mit műveltek az almafáimmal:

Ezt meg a szomszédom almájával. Pedig az ő telke be van kerítve, de átugorják a kerítést.
 




  2018.04.14. 20:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (2032) hsz.-re     Olvasás  
  •   2033   


---
 
Ez nálam is probléma..és amúgy is az oltás macerás. Ha korán vannak leszéve az oltóvesszők, nagyon sokáig kell tárolni...főleg , ha az időjárás még bele is köp a levesbe...ráadásul ha kijön a jó idő mindent kellene csinálni , de egyszerre...ezért is szeretem jobban a szemzést , több idő is van rá, persze postázni szemzővesszőket kicsit neccesebb , mint az oltóvesszőket és a szemzéseknek a következő telet is ki kell bírni...

...ilyen a mini faiskolám, almákkal és őszikkel : http://indafoto.hu/atifoci/image/25785233-18189d41/773137
http://indafoto.hu/atifoci/image/25785235-bb2c8496/773137
 


  2018.04.13. 20:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2031) hsz.-re     Olvasás  
  •   2032   
Avatar

---
 
A tavasszal küldöttjeid közül már bújik a Dicolor és a Fuji (mindkettő idős és igen idős alanyba téve). A meggyek sajnos már megindultak a hűtőben (kezdtek kizöldülni a rügyek), de azért megpróbálkoztam velük (szerintem lesz, ami sikeres lesz így is).
 




  2018.04.13. 20:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2026) hsz.-re     Olvasás  
  •   2030   
Avatar

---
 
"Miért nem lenne jó az angol nyelves?"

Ilyen későn még nem használtam.
Úgy tudtam, hogy miután elindul a mezge nem lehet használni a fás oltásokat, csak a zöld oltást (héj alá, szemzés)
 




  2018.04.13. 20:21  Hozzászólás
  •   2028   
Avatar

---
 
Tavaly júniusban próbáltam kajszi hajtószemzést Rubistánál - úgy tűnik, sikerrel, mert már hajt is :D Egyébként a tavalyi alvószemzéseim igen jól sikerültek szerencsére!
 


  2018.04.13. 19:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2026) hsz.-re     Olvasás  
  •   2027   
Avatar

---
 
Dettó ... héj alá oltást már nagyon rég végeztem, de az idén két idősebb fa átoltásánál is ezt a módszert választottam. Már mocorognak, pedig 5-én csináltam (remélem, nem saját energiát használnak a nemesek).
 


  2018.04.13. 18:49  Hozzászólás  Válasz andras (2024) hsz.-re     Olvasás  
  •   2026   
Avatar

terra alapító
 
Ékoltással és héj alá. Én jellemzően ezt a kettőt használom, meg a T-szemzést. Miért ne lenne jó az angol nyelves?
 


  2018.04.13. 17:40  Hozzászólás  Válasz andras (2024) hsz.-re     Olvasás  
  •   2025   
Avatar

terra alapító
 
"Szerintetek még működni fog az angol nyelves?" Remélem, hogy igen,mert ma fejeztem be szilvával és kajszival. (Milyen szílvákat küldtél S.Tiszteletesnek? Amit Feri levágott belőlük, mert nem fért a kocsiba, azokat oltottam ma el.)
 


  2018.04.13. 16:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2023) hsz.-re     Olvasás  
  •   2024   
Avatar

---
 
Milyen módszerrel oltottál?
Én a tegnapelőtt fejeztem be, legtöbbet héj alá, de volt angol nyelves is.
Szerintetek még működni fog az angol nyelves?
 


  2018.04.13. 11:35  Hozzászólás
  •   2023   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap befejeztem a gyümölcsfák oltását. Remélem sok sikeres lesz, ennél jobb idő nem nagyon kell neki...
 


  2018.04.12. 09:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (1828) hsz.-re     Olvasás  
  •   2022   


---
 
Alibá! Kibontottam a kupacot, úgy tűnik, sikerült. :super:
De mivel már lombos, ezért úgy tervezem, hogy hagyom még őszig és aztán ültetem, tavasszal oltom.
Nagyon köszönöm a segítséget! :udvozlet:
 


  2018.04.04. 19:38  Hozzászólás
  •   2021   


---
 
Sziasztok! nagyon betett nekünk ez a márciusi tél sajnos! most hogy minden késik szerintem legalább 2hetet igy gondolom hogy a oltásokkal nem vagyok elkésve??? cseresznye ,körte ,alma ezekre gondoltam mivel egy jó két héttel le van maradva a természek szinte má elfelé kellene virágozzanak a gyümölcsfák ha emlékeim nem csalnak tavaly ilyenkor már a a szöllő is majdnem hogy kipattant most meg még semmi !!

szerintetek meddig érdemes még oltásokat készíteni hogy meg is maradjanak ??? irjatok köszönöm előre is !!
 


  2018.03.01. 20:19  Hozzászólás
  •   2020   
Avatar

---
 
Én azt a nagy butaságot követtem el, hogy február közepén kibontottam télire újrakötözött szemzéseket.
Azután tudtam meg, hogy jön a tél :angry-banghead: , hazamenni azonban már nem tudtam.

Pedig úgy örvendtem nekik, mert látszott, hogy élnek.

Nálunk eddig a leghidegebb -15 fok volt. Még reménykedem.
A fák közül Lady cot volt legelőbbre, szinte piros bimbos állapotban. Neki már nem sok reményt adok.
 


  2018.03.01. 18:42  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2017) hsz.-re     Olvasás  
  •   2019   
Avatar

terra alapító
 
Itthon -16 volt az alja, ez azt jelenti, hogy a kertben legalább -18, de inkább -20. Ki sem megyek megnézni. Nem akarok hiú reményt táplálni. Majd meglátjuk.
 


  2018.03.01. 17:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2014) hsz.-re     Olvasás  
  •   2018   


---
 
atifoci, volt nekem is pl. egy olyan év, amikor a levelek is lefagytak, nemcsak a virághajtások. Ha jól emlékszem, a 2012-es év. Fölmásztam 6 méter magas fa tetejéig /létrával/, hogy ugye csak néhány virág legalább 6 méter magasan... Nem létezik hogy legalább olyan magasan nem úszta meg...De semmi..Na ekkor káromkodtam én is gyümölcstermesztőként de nagyon...Azóta nem káromkodtam emiatt, csak tudom, hogy erre a család megélhetését alapozni nem lehet..Te sem mondhatod a tehetséges gyerekednek majd ezévben ha tényleg nulláz a fagy, hogy nincs pénz az iskolára, tanulásra, ennivalóra...Nyomni kell a pénzkereső munkát, nincs mese, ez meg marad amolyan kiegészítő /kimerítő elfoglaltságnak és szeretett bolondériának...
 


  2018.03.01. 17:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2015) hsz.-re     Olvasás  
  •   2017   


---
 
Szerintem reménykedj, az nem kerül semmibe. Komoly fagy volt felém is, a szemzéseknél aztán végképp nem lehet tudni, mit művelt.
 


  2018.03.01. 16:54  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (2013) hsz.-re     Olvasás  
  •   2016   


---
 
Erdőben talált vadkörtéből kinyert magokat csíráztattam már sikerrel.( Most télen a hideg előtt is meglátogattam a fát és néhány gyümölcsből kiszedtem a magokat, némelyik mag már elkezdett csírázni.)
A magokat legjobb ősszel a gyümölcs érésekor begyűjteni. A magokat elkevertem nedves homok és virágföld keverékével és egy zárható műanyag dobozban a tél teljes idejére kint hagytam a szabadban. Tavasszal minden mag kikelt. Ezek a növények szabadföldbe kiültetve nyár végén alvóra beszemezhetők. A sikertelen szemzések tavasszal párosítással olthatók. Még mindig rengeteg gyümölcs található a fa alatt, de most lelepte a hó.
Ha gondolod egy hét és jó idő lesz, ha gondolod gyüjtők neked vadkörte magokat. A jelenleg még nyugalomban lévő magokban nem tett kárt a fagy, mert egyébként a fagyhatás szükséges a sikeres keléshez.
 




  2018.02.28. 20:18  Hozzászólás
  •   2014   


---
 
Én arra leszek kíváncsi , hogy a szemzéseim hogy vészelik át ezt az időszakot...ha nem sikerülnek , nagyon sokat és nagyon csúnyán fogok káromkodni....
 


  2018.02.15. 17:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (2009) hsz.-re     Olvasás  
  •   2013   


---
 
helló szia Debrecenben lakom és sajnos többször ispróbáltam körte és alma magról magoncot oltó alanynak kicsiráztatni vagy kikeltetni de eddig nem sikerült ezért is keresek körte és alma gagoncokat ha van valakinek eladó pár daram körte /alma köszönöm előre is !!
 


  2018.02.15. 10:41  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (2008) hsz.-re     Olvasás  
  •   2012   


---
 
Köszönöm és gergergnek is. Akkor így teszek majd, viszont a helyszínen nem oltogatom, mert hátha feltűnik valakinek és tényleg elviszi.
 


  2018.02.14. 21:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (2010) hsz.-re     Olvasás  
  •   2011   
Avatar

---
 
Alfitól sok vesszőt kaptam, úgy hogy összeszedte a metszéskor levágottakat. Ebből is az látszik. ha a fa alatt 1,5- 2 hónapig feküdt vesszők megeredtek, akkor az 1 hetes szállítás nem árthat nekik. Másrészt van ellenpéldám is. Tavaly lepotikát kaptam egy munkatársamtól. Frissen vágta a vesszőket, mégse eredtek meg. Valamiért nem volt kedvük hozzá.
 


  2018.02.14. 20:33  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2007) hsz.-re     Olvasás  
  •   2010   
Avatar

terra alapító
 
Nekem meg úgy lett Van cseresznyém 35 éve, hogy egy kertben egy ismerősöm pici fáját már megmetszette egy hete mikor oda mentem. Levágni való már nem volt rajta, de még a földön volt amit lemetszett, azt használtam oltóvesszőként. Meg akart maradni!
Nem tudom láttad-e Szerző Laci videóit az őszibarack tvaszi átoltásáról? Neki is majd 100%-ban megmaradt.
A címemet Szilárdnak már megadtam, azt hiszem intézkedik.
 






  2018.02.14. 20:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (2003) hsz.-re     Olvasás  
  •   2007   
Avatar

---
 
Tedd bele normál borítékba és add fel normál levélként, nem lesz annak semmi baja. Én minden alkalommal így küldtem és eddig még senki se panaszkodott. Ha a növény úgy akarja, akkor megered, ha nem akarja, akkor akár mit csinálok vele, úgy se ered meg. Tavaly előtt későn ősszel Alfi felhívott, hogy hoz nekem egy tucat almacsemetét oltani. Én nem voltam otthon, kapun keresztül bedobta, amiről megfeledkeztem. Egy jó hónap múlva jutott eszembe elültetni, de közben rámsötétedett. Két olyan 25 cm hosszú csemete a talaj felszínén maradt. Tavasszal vettem észre amikor oltottam. Megjelöltem és elültettem. Mindkettő megeredt, pedig lett volna oka télen kiszáradni, megfagyni, elpusztulni. Ebből azt akarom kihozni, hogy a növények sokkal többet kibírnak, mint amennyit a kertész szakma terjeszt róluk. Amúgy az én őszibarack oltásaim kb 70-75%ban erednek meg ékoltás után.
Adj címet, Küldök egy felcímzett válaszborítékot, viszont ha már küldöm akkor értelmesebb lenne, ha küldenék is benne valami számodra hasznosat. Egyeztessünk, akár az én állományomból, akár a Szilárdéból mire lenne szükséged? Mit szólsz az ötletemhez?
 


  2018.02.14. 20:01  Hozzászólás  Válasz Imre (2005) hsz.-re     Olvasás  
  •   2006   
Avatar

terra alapító
 
Teljesen jó. De az is jó hogy ott beoltogatod, és csak azt viszed haza amelyik sikerült. (csak nehogy megelőzzenek)
 


  2018.02.14. 19:40  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (2001) hsz.-re     Olvasás  
  •   2005   


---
 
Ezt akartam is kérdezni, felénk az erdő széle tele van mindig vadkörte és vadalma magonccal, de rengeteg őszibarack is van. Nem az erdészek ültették. Ha ezeket megjelölöm év közben és nyugalmi időszakba átültetem, majd oltom, megfelelő lehet? Vagy érdemesebb valahonnan hivatalos helyről magoncot szerezni?
 


  2018.02.14. 19:36  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (1995) hsz.-re     Olvasás  
  •   2004   


---
 
Szia. Én a múlt héten oltottam orgonát (fehéret) angolnyelves párosítással. Pár alkalommal oltottam csak orgonát, de szinte mindig sikerült. Szívós kb. mint az aranyribiszkére köszmétét oltani.
 


  2018.02.14. 19:32  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2002) hsz.-re     Olvasás  
  •   2003   
Avatar

terra alapító
 
Próbáltam már én is őszibarackot tavasszal oltani, nekem csak nagyon kicsi %-ban sikerült. :remulet: A hajtóra oltás és a hajtóra szemzés már sokkal jobb volt, de a legeredményesebb, 90% fölött az őszi alvóra szemzés.

Ettől függetlenül szívesen küldök vesszőt, ha próbálkozni akartok. Küldesz egy bubis borítékot magadnak megcímezve, én beleteszem a vesszőt, elsőbbségivel másnap ott van.
. :udvozlet: .
 


  2018.02.14. 19:11  Hozzászólás
  •   2002   
Avatar

---
 
Alibá, a Szilárdtól tudom, hogy voltál szíves megígérni a piroska oltóvesszőt. Az őszik esetében úgy vélem, korai oltások esetén jobb a megeredési arány. Ezért én korábban szoktam oltani őket, mint pl. az almákat. Neked mi a véleményed erről? mert úgy kéne ütemezned a küldést.
 


  2018.02.14. 08:53  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (2000) hsz.-re     Olvasás  
  •   2001   
Avatar

---
 
Ha nem erkezik valasz a forum tagoktol, probald meg esetleg a helyi erdeszetnel megerdeklodni ki foglalkozik csemete nevelessel a kornyeken. Onnan valoszinu tudsz vadkorte magoncot szerezni.
 


  2018.02.13. 19:48  Hozzászólás
  •   2000   


---
 
Üdv mindenkinek! körte magoncot keresek és vennék van valakinek eladó????
 


  2018.02.08. 17:52  Hozzászólás
  •   1999   


---
 
sziasztok a oltóvesszőket el lehet kezdeni megszedni??? Vagy várjak még vele szöllő, körte, szilva!! Van valakinek körte magonc megvennék vagy 20db-ot sajnos nekem nem sikerült kikeltetni !! akinek van eladó szoljon !!
 


  2018.02.04. 11:16  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (1997) hsz.-re     Olvasás  
  •   1998   
Avatar

terra alapító
 
Szinte teljesen mindegy az oltási mód, nyilván az angolnyelves a legjobb, de hidd el, kis túlzással, ha egymás mellé ledobsz a földre 2 orgonavesszőt, az is összeforr. Ha megnézed az orgonádat, láthatod rajta hogy már most is lehet.
 


  2018.02.04. 11:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (1996) hsz.-re     Olvasás  
  •   1997   


---
 
köszönöm gondolom hogy nem nehéz csak nem dudom mikor oltják és melyik oltási mód a 100%???ami meg is ragad otási fotót dud valaki felrakni?? A sima párositás, vagy angolnyelves, vagy szemzés,most melyik?????
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég