Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2018.05.07. 11:11  Hozzászólás
  •   7294   
Avatar

terra alapító
 
Én elkezdtem ritkítani az őszibarackot. A fagykártól tartva kicsit sokat hagytam rajta metszéskor, és brutálisan kötöttek a nagy fák, különösen a Dixired, a Redhaven és a Lady Erica. Tavaly mit meg nem adtam volna a most ledobált gyümölcsökért...
Nem túl kellemes munka, de minden évben ezt kívánom mindannyiónknak!
 


  2018.05.05. 04:57  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7292) hsz.-re     Olvasás  
  •   7293   
Avatar

---
 
Igen, természetesen ritkítani fogok, csak megvárom május 25-öt.
Valószínű, hogy nem lesz már fagy de ki tudja... Nálunk minden előfordulhat.
Sajnos, már ritkított a bundás bogár és még valami amit nem tudok beazonosítani. Talán monília? (ebben a száraz időben?)
 


  2018.05.03. 09:33  Hozzászólás  Válasz andras (7289) hsz.-re     Olvasás  
  •   7292   


---
 
András, kimondottan örülök a kajszitermés-jelöltjeidnek, végre már. Tudod, hogy az itt lévők egymás sikereinek és eredményeinek szinte sajátjaikként örülnek. Ugyanakkor soknak tűnik egy picit a kötés, szerintem kellene egy
kis ritkítás, úgy 6-8 centiméterenként elég lenne egy barack. A fának is meg a gyümölcs minősége szempontjából is.
 




  2018.05.01. 22:09  Hozzászólás
  •   7290   
Avatar

---
 
Az idei év legnagyobb vesztesei az őszik. Takarosan elfagytak. Nem csupán a virág rügyek, de ágak, vesszők is. A legtöbbnek csak a tetején van zöld. Két fajta jól viselte a kemény és folyamatos fagyokat. A Red Haven, és a Royal Glory alján is van levél, és még termés is. Utóbbi meg is lepett. Illetve a Champion is bírta a fagyokat, de alatta a GXN 15 nem, így megindult, és mikor elfogyott a vesszőkből a nedvesség, hamar el is száradt minden hajtás, utánpótlás híján. Idén még a tövis nélküli fekete szeder is elfagyott, a későn jött télben, amire még nem volt példa.
Ez egy Andosa:


kép_andosa.jpg
------------------------
Megtekintve 10777 alkalommal.

 


  2018.05.01. 20:45  Hozzászólás
  •   7289   
Avatar

---
 
A Ceglédi aranyon találtam két barackot :unnep: , Fissonon 4-et :dejo: , a Zard kezdi ledobni őket :( nem tudom mi a baja.
A Farclo kiment, aFarhialt és a Bergevált kirágta a pocok :( , a carmela törzsét pedig kikezdte a monília.
A Ladycot eszméletlenül kötött:


20180501_194922.jpg
------------------------
Megtekintve 10839 alkalommal.

 


  2018.05.01. 18:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (7286) hsz.-re     Olvasás  
  •   7288   
Avatar

terra alapító
 
Ehhez képest nekem a modern korai fajtákon lesz a legtöbb termés... Gönci, Harlayne, Zard a fasorban sincs hozzájuk, pedig kicsi, 3 éves fák....
 


  2018.05.01. 18:43  Hozzászólás
  •   7287   


---
 
Néha tapasztalom sajnos, hogy "hivatalos", gazdaboltban vásárolt növényvédő szerek is nagyon kellemetlen
meglepetéseket okoznak. Mert szerintem pancsolnak, sufniznak. Lehetett ez a Chorus-sal is.
Tavaly például az Amalgerolt /magyar gazdaboltban vásárolt/ mihelyst egyedül és önállóan beleöntöttem
normál csapi vízzel a háti permetezőbe, azonnal "összetúrósodott" és használhatatlan lett.
Egyébként a meleg időjárás ellenére az idén például a monília és a tafrina okozott betegség tüneteket.
A Mariska őszibarack fámat évek óta alig kell védeni, mert nagyon ellenálló a tafrinára. Az idén őt
jobban bántotta a tafrina, mivel nem védtem úgy. Azaz, a gombák is nemcsak az időjárást, hanem ezek
szerint a naptárt is nézik.... :angry-banghead:
 


  2018.05.01. 18:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (7279) hsz.-re     Olvasás  
  •   7286   
Avatar

---
 
Igen. Sajnos a szabadforgalmú szerek ennyit érnek, eredményességükhöz nagy szerencs is kell. Még csak hűvös sem volt, a Chorus jelentése egyébként: hűvös. Ennyit a kuratív hatásról is, amire szükség sem lett volna, elég lett volna ha megelőzően véd.
Idén -a lemosón túl- nem permeteztem tafrina ellen egyszer sem, mivel meleg van felesleges, nem terhelem a környezetet, így a sárgabarackoknak is kimaradt a Folicur.
Néhány éve a Topas volt ugyanilyen "hatásos" más fajtákkal, csak azokért nem kár, mára már örülök, hogy ha ezen az áron is, de azok a divat fajták nincsenek, amik egyébként hozzánk nem valók az időjárás miatt.
 


  2018.05.01. 18:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7282) hsz.-re     Olvasás  
  •   7285   
Avatar

---
 
Az értekezésből másolt monília ellenállóságra vonatkozó, cáfolandó. Sajnos.
 


  2018.04.30. 14:41  Hozzászólás
  •   7283   


---
 
http://indafoto.hu/atifoci/image/25808845-d0575855/773721

Pár szem kajszi...ha ezek megmaradnak annak is örülnék...amin találtam Bergeval , Farbaly, Fardao , Farclo , Frisson, Shamade, Ceglédi arany és a Tomcoton 1 szem....bár minden fát nem nézegettem át teljesen sokkal többet már nem várok.

Az őszikről meg majd ha letisztultak a tafrinától...
 




  2018.04.30. 13:57  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (7278) hsz.-re     Olvasás  
  •   7281   


---
 
Mivel gondolom totális kell , glifozát...én - amig ki nem vonják azt is - szükség esetén azt használok...jó az olcsóbb is , csak ez legyen a hatóanyag.

glifozát6 (Amega, Attrade Glifozat 480 SL, Barclay Gallup Hi-Aktiv, Boom Efekt, Clinic 480 SL, Dominator, Dominator Extra, Dominator Zöld, Figaro, Fozát 480, Gladiátor 480 SL, Glialka 480 Plus, Glialka Star, Glialka Top, Glifosztár, Glyfos, Glyfos Dakar, Glyfozát 480 SL, Glyphogan 480 SL, Glyphogan Classic, Hardflex 480 SL, Kapazin, Kyleo, Medallon Premium, Nasa 36, Nufozát, Roundup Bioaktiv, Roundup Classic, Roundup Classic Plus, Roundup Forte, Roundup GC, Roundup Mega, Roundup Superb, Taifun 360, Taifun Forte,Total, Total Max, Trustee Hi-Aktiv)
 


  2018.04.30. 07:35  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (7278) hsz.-re     Olvasás  
  •   7280   


---
 
Hidrómotoros forgó kapa, de ha már legalább 3 éves bármit használhatsz. Medallon Premium 4-6 l/ha, Glialka Star 2 l 100 liter vízbe /1-3%-os töménységbe/.
 




  2018.04.29. 17:53  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2828) hsz.-re     Olvasás  
  •   7277   
Avatar

---
 
A pozítívumok mellett mindenképp illik a rosszat is memutatni.
Saját tapasztalat alapján, sajnos mégis durván fertőzi a monília a Zardot is.

Márciusi fagy nem tett kárt benne, még nyugalomban érte, ahogy a korábbi években is legjobban viselte a fagyokat. Dugig volt virággal, és nagyon jól kötött. Idén végre, már komoly mennyiség lett volna rajta, és akkor jött a monília. Mindez normális lemosó, 3X Chorus virágzásban történt permetezés mellett. Virágzáskor hideg nem volt, de volt néhány párás reggel.

Sajnos úgy néz ki, nemcsak, hogy károsítja a monília, de az sem igaz, hogy a fertőzés nem tud benne szétterjedni, mert élesen elhatárolódik. Ez az egy ág volt belőle a fában, mára már száraz minden hajtás, és sehol nem hajt.

Ettől függetlenül még mindig nagyon értékesnek, sőt az általam ismertek közül a legjobbnak tartom.

Képa monília fertőzése után:
 


  2018.04.28. 20:11  Hozzászólás
  •   7276   
Avatar

---
 
Már jó ideje nem esett az eső és a nagy melegben lassan kezd rendbe jönni a kertem ( a fele még mindig nedves). Talán nem lesz olyan nagy baj őszibarack fronton, de pár fám nagyon csehül néz ki (az egyik Maria Bianca, a Padana, a Sweet Juana, a fiatalabb Royal Glory), de a Sugar Time és a M. Delizia is csak egy fokkal jobb. Ezek mindegyikének a tányérjában jó ideig állt a belvíz. Apró, felfelé kanalasodó, sárgászöld leveleik vannak. Egy szerencsém: ezek mind magoncon vannak és amúgy is gondolkodtam, hogy ezeket a fajtákat más alanyúra (Barrier) váltanám le (ez utóbbit próbálom éppen most szaporítani)
 




  2018.04.27. 20:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (7273) hsz.-re     Olvasás  
  •   7274   


*
 
Ha az megmaradna ami a fáimon van akkor egyszer egy tisztességes hasmenést össze tudnánk szedni...de sokkal többet aligha :) :( ...ami pozitívum lehet , hogy a Frissot és esetleg a Shamadet igy is meg tudnám kostolni...persze necces , hogy megmarad-e az a pár szem.
 


  2018.04.27. 20:15  Hozzászólás  Válasz andras (7272) hsz.-re     Olvasás  
  •   7273   
Avatar

---
 
Várom a beszámolód nyár közepén a Lady cot-tal kapcsolatban :) A szüretelést ne kapkodd el, mert az nagyon csalóka a korai színeződés miatt. Remélem, ízleni fog a gyümölcse! (Úgy tűnik, én most egy évet kihagyok ennél a fajtánál (is)).
 


  2018.04.27. 20:07  Hozzászólás
  •   7272   
Avatar

---
 
Várom, hogy teljen el Május 25, majd ritkítok.
Remélem lesz mit. :)
20180426_144740.jpg
Lady Cot
Megtekintve 10692 alkalommal.

 


  2018.04.27. 19:32  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7270) hsz.-re     Olvasás  
  •   7271   


*
 
Nem tudom ,hogy a nicknév használata szabályosabb-e mint a normál névé , mindenesetre közvetlenebb...én meg őszintén szólva jobban szeretem a "rendes" nevemet használni , ha már van :)
 


  2018.04.27. 19:20  Hozzászólás
  •   7270   


---
 
Elnézést, buta vagyok, pedig már egyszer megírtad. Igyekszem nem elfeledni, csak tudod néha megzavar, hogy
ugye pontosan tudjuk néhányunk /barátok/ valódi nevét évek óta, és mindíg nagyon koncentrálok, nehogy véletlenül is azt a keresztnevet írjam be a hozzászólásba, mert a fórumban a nicknév így biztonságosabb, szabályosabb. :angry-banghead:
 


  2018.04.27. 19:05  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7268) hsz.-re     Olvasás  
  •   7269   


---
 
Lehet egy kérésem ? ...bár a nicknevem valóban atifoci , de beszélgetésben jobban szeretem a rendes nevemet használni ...vagyis Attila....mivel régóta fórumozok a rendes névhasználat régi ismerősökkel szimpatikusabb.
 


  2018.04.27. 18:09  Hozzászólás
  •   7268   


---
 
Atifoci, ma délután néztem én is az őszibarackokat, s ha hiszed, ha nem, tőled több száz kilométerre ugyanezen gondolataim voltak. A Suncrest őszibarack, a Mariska, kibírta a kemény fagyokat, szép, nem tafrinás, sok kis
termés van rajtuk.
Az extreme sorozat néhány tagjával és a nektarinokkal kínlódok tafrina ügyben, sikerült azért valamelyes megmenteni,
bántotta őket a fagy és nagyon kevés kisbarack kötött.
Nem kell lebecsülnünk néhány régi jó magyar fajta barackot, mert nem kényesek, és megbízhatóak.
 


  2018.04.27. 17:27  Hozzászólás
  •   7267   


*
 
A héten végigmentem az ősziken Cuproxattal...hogy miért ezzel ? Amin nincs vagy alig van tafrina arra nem tartottam szükségesnek felszívódót , ami meg tiszta tafrina fölöslegesnek tartottam :) Ez utóbbiról menjenek le a tafrinás levelek és majd az újakat védem valszeg Folicur Solo + Merpan kombóval. Score-t évek óta nem használok , sztem nem ér annyit amennyibe kerül , ráadásul a tafrina nem az a probléma amire túlságosan drága szert akarnék pazarolni /nyilván más a helyzet nagytermelőnél /.
Azt is megállapítottam /többé -kevésbe ez van nálam /, hogy minél újabb egy fajta annál érzékenyebb a tafrinára...persze vannak kivételek , de a hegyen ugye volt 1 azaz egy megkésett lemosózás. Ehhez képest a Cresthaven, Suncrest, Redhaven és változatai /Early és Bianca/ gyakorlatilag 98-100 %-ban tafrinamentesek , a második kategória az kb 40-60 %ban "mentes "..és vannak a Royalok , Extremek és nektarinok , amiken gyakorlatilag csak tafrina van.
A virágzás is vegyes volt , bár itt nem a fajták , hanem a gazda hibája...ami tavaly túl volt terhelve azon alig van virág , kivétel az Amanda, az nem volt túlterhelve mégsincs rajta szinte semmi...
 


  2018.04.23. 06:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (7264) hsz.-re     Olvasás  
  •   7265   


---
 
Olvastam, hogy nagyon rosszul indult ez az év nálad. Köszönöm, hogy gondoltál rám, ha nem éli túl a belvizet a Padana az sajnálatos. Ősszel sikerült Cresthaven csemetét vásárolni többek szerint hasonlít a Padanára, valamivel korábban érik. Kajszi itt sem lesz sok némelyik fajtán semmi, de 20-30 kg.
lesz a magyar fajtákon. Legtöbbet a datolyaszilváktól várok Costata, Mercatelli, Vaniglia, Nikita's Gift jól birták a fagyokat és már szépen fakadnak. Vaniglián van néhány tavalyi ág ami nem hajt, de ez nem okoz termés kiesést úgyis metszeni kell kicsit.
 


  2018.04.22. 22:20  Hozzászólás  Válasz 123János (7261) hsz.-re     Olvasás  
  •   7264   
Avatar

---
 
Igértem Padana-t ... lehet, hogy felelőtlenül, mert az az egyik leggyatrább kinézetű a belvíz miatt (átszemzés alatt áll ugyan, de lehet, hogy fölösleges fáradság volt). Mindenesetre jelezni fogom nem olyan soká, hogy tudok-e belőle nyárra szemzésnek valót küldeni (nagyon kicsi esélyét látom sajnos)
 


  2018.04.22. 21:30  Hozzászólás
  •   7263   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm szépen.
Szépnek indult minden, vettem lemosót, aztán valahogy elfelejtődött minden... sok a munka, itthon is, aztán már csak azt láttam, hogy virágoznak a fák. Mostanában jelenhetett meg, mert eddig - kb. 2 hetet mint ha átaludtam volna... - szép volt minden. A Champion-t kapta el legjobban.
Mondjuk ez is olyan, hogy bemegyek a helyi boltba, kezitcsókolom Cuprax van? Hát az nincs... aztán ad valami mást :D tegnap mondjuk pont be tudtam volna ugrani nagyobb gazdaboltokba, de hát ma láttuk...
Majd azért megkapják a bordóilevet is, majd meglesem hogy lehet kijuttatni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.04.22. 21:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (7260) hsz.-re     Olvasás  
  •   7262   


*
 
Cuproxat...elvirágzás után...
 


  2018.04.22. 20:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (7260) hsz.-re     Olvasás  
  •   7261   


---
 
Tél végén rügpattanás elött kellet volna egy lemosópermetezés. Egérfüles állapottól felszívodó szerrel kell védekezni 2-3 alkalommal. Egy adagot is lehet kapni ami 10 liter vízhez elég. Néhány kicsi fára persze nem kell ennyi inkább csak 2-3 liter, de annyit kell belőle bekeverni amennyi permetlé elfogy egy alkalommal. Fontos a megelőzés, mert ha már megtörtént a tafrinás fertőzés, akkor már nehéz megfékezni. Bió módszer nem igazán van az őszibarack eléggé igényes a növényvédelemre. Vannak tafrinára kevésbé fogékony fajták ilyen például a Redhaven. A levéltetvek elleni védekezésre is érdemes figyelni.


Nagyon jól levan írva a védekezés lényege.
https://www.novenypatika.hu/146-szibarack-tafrinas-levelfodrosodas
 


  2018.04.22. 20:29  Hozzászólás
  •   7260   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Levélfodrosodás ellen, ha csak 4-5 pici/közepes fáról lenne szó, milyen szert ajánlanátok? Külön jó dolog, ha bio. Ha van...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.04.22. 19:59  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (7256) hsz.-re     Olvasás  
  •   7258   


*
 
Nálam él mindegyik.
 


  2018.04.22. 19:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (7253) hsz.-re     Olvasás  
  •   7257   


*
 
Ajaj...nem lehet elvezetni vhová a belvizet ?
 


  2018.04.22. 19:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7254) hsz.-re     Olvasás  
  •   7255   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Ma már mindenütt rá lehet menni a talajra anélkül, hogy sáros lenne a cipőm. Ha ilyen maradna az idő, akkor úgy két hét múlva elviselhető mértékben visszahúzódna a talajvíz. Majd beszámolok a fejleményekről.
 


  2018.04.22. 19:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (7253) hsz.-re     Olvasás  
  •   7254   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon sajnálom! Szurkolok, hogy ne így legyen! Nálam szinte minden kajszifajtán lesz termés, első bálozók:
Zard, Kuresia, Harlayne, Vanila cot, Shamade. A magyarokon nem nagyon látok.. A legtöbb a Tsunamin, a Rubistán és a Zardon van, de egyiken sem több néhány kilonál.
 


  2018.04.22. 18:40  Hozzászólás
  •   7253   
Avatar

---
 
Nálam nagyon sanszos, hogy kb. 6-8 fiatal őszibarackfa elpusztul a magas talajvíz ill. belvíz miatt (az idősek is nagyon gyatrán néznek ki). A kajszi prognózisom is módosul: az összes fán lesz úgy 1-2 tálnyi barack.
 


  2018.04.22. 16:13  Hozzászólás
  •   7252   
Avatar

---
 
Kajszi nálunk nem lesz sőt vannak fagyott vesszők is, őszikből vegyes a kép a régi fajták egész jól viselték a hideget azokon lesz némi termés ilyen pl: Rhaven,Suncrest,Cresthaven, Michelini a koraiak elvéreztek.Ami meglepő ,hogy az új fajták is virágoztak és van is rajtuk kis barack itt a Sugar Time volt a gyenge láncszem.
 


  2018.04.14. 15:10  Hozzászólás
  •   7251   


---
 
Sziasztok,

Mostanában nem sok idő jut a kertészkedésre, még kevesebb fórumozásra, azért igyekszem követni legalább az írásokat.
Kajszi virágzás....az ominózis március 1 nálam -18,5 fokot hozott, előtte pedig 4-5 napig -10körül voltak a hajnalok....
Spring Blush fám nem hajt /majd kihúzom ellenenőrzöm a gyökérzetét/.
Koraiakon semmi sincs, itt kivétel Prícia magas részén 1szem virág van.
Saját magoncaim virágoznak, semmi bajuk nem lett.
Bergeval szintén virágzik, inkább a vesszők végein, zöldek a bibiék.
Frisson szintén virágzik zöld bibe.
Ami meglepi az a Rubista, Ő is virágzik, viszont nem láttam zöld bibét, szóval félsiker.
Semmi más fajta nem virágzik, egy magyar sem....egész faluba egy virágzó kajszit nem látni.
Extreme 6-os őszi is virágzik zöld bibével, ezek szerint nála nem volt gond a hideg, ezen csodálkoztam.

Magonc kajszik termésére kíváncsi leszek, ha lesz nekik, egy régi kicsi termésű kajsziról vetettem jó pár éve, idén virágzik először. :)
 


  2018.04.13. 20:13  Hozzászólás
  •   7250   


*
 
Sajnos az oszi szemzeseket jobban megviselte a tel ,mint tobbit...a 17 Gf / Barrier bol 6 indult meg...ez nem tul jo...bar a tobbinek iszold a szempajzsa...igy min remeny meg van.
 


  2018.04.13. 11:27  Hozzászólás
  •   7249   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a Royalok mellett a Flavortop és a Lady Erica teljes virágzásban van, most kezdi a Redhaven és a Dixired. Van virág bőven, reméljük termés is lesz...
 


  2018.04.12. 07:45  Hozzászólás
  •   7248   
Avatar

terra alapító
 
Bár Jana barátommal a legtöbbször egy véleményen vagyunk, nekem most némiképpen más a véleményem... A moniliának nagyon sok válfaja van, és kétségkívül a leghatékonyabb fertőzést a fa a virágon (bibén) keresztül tudja beszedni. Nem virágzó fák esetében szerintem nincs szükség olyan mértékű védekezésre, mint virágzáskor. Ráadásul ez az időjárás nem kedvez a moníliának. Ezzel együtt én is megejtettem már egy permetezést, és meg fogok majd még egyet, mert a fagyási sérüléseken bizony a fás részeket is könnyedén megtalálja a monília...
 


  2018.04.12. 06:44  Hozzászólás  Válasz laposbarack (7246) hsz.-re     Olvasás  
  •   7247   


---
 
laposbarack, tapasztalatom szerint a monília és annak jónéhány változata nem csak virágzás esetén fertőz!!!
Az addig igaz, hogy legkönnyebben bejut a fába virágzáskor és legérzékenyebb a virágbibe. De ott vannak
a gomba képletei a repedésekben,ágakon,leveleken is. Ha a virág és termés nélküli évben nem megfelelő a
védekezés, az a következő év termésének vagy a fának a rovására megy, ezt már saját gyümölcsösömön keresztül
is megismertem.
 


  2018.04.11. 23:54  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7244) hsz.-re     Olvasás  
  •   7246   


---
 
Na jó, de ha nincs virágzás, akkor nincs virágmonília sem, nem?
 


  2018.04.11. 06:42  Hozzászólás  Válasz CAMROM (7242) hsz.-re     Olvasás  
  •   7244   


---
 
Camrom, igaz hogy a finom gyümölcs termesztése a cél, de a fákat nélkülük is védeni kell a monília ellen. A gombás fertőzések levélen és fatörzsön keresztül is támadnak, ezért szinte ugyanaz a védelem kell egész évben, mintha lenne
rajtuk termés. Így van esély a megmaradásukra, jövőbeni termésre.
 


  2018.04.10. 20:36  Hozzászólás
  •   7243   
Avatar

---
 
Virágzik a Ladycot-om. A méhek és a dongók szépen dolgoznak.


20180410_174455.jpg
------------------------
Megtekintve 9411 alkalommal.

20180410_174429.jpg
------------------------
Megtekintve 9411 alkalommal.

 


  2018.04.10. 19:28  Hozzászólás
  •   7242   


---
 
Helló mindenki,
Ha nincs virágzás a kajszin akkor is kell permetezni monília ellen?
 


  2018.04.09. 20:03  Hozzászólás  Válasz edit (7240) hsz.-re     Olvasás  
  •   7241   
Avatar

---
 
Sajnálom. Nekem sem indult a legjobban. A kósza-pockok nagyon garázdálkodnak.
Kirágták az ötödik éves meggyemet és a félig a három éves Bergevalomat.
A Farclo is amit részben átoltattam Farbalyra valamitől szenved. A gyökérnyak közelében élettelen a héja és kezdett leválni.

Van jó is. A fele a szemzéseknek hajt.
Virágzik a Hargrand és a Ladycot. Úgy nézem az idén lesz kajszibarack.
Ma adtam nekik egy Chorus permetet.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég