Kártevők a kertben Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.03.30. 19:47  Hozzászólás  Válasz Misimanó (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

---
 
Tény, hogy a fürkészdarázs egy nagyon hasznos kis jószág, de a szamuráj darázs úgy tűnik, hogy kifejezetten a poloskákra "szakosodott", így ebben az elhatalmasodott problémában a megoldást ettől a pici rovartól lehet várni (bízhatóan)
 


  2019.03.30. 19:45  Hozzászólás
  •   126   


*
 
Ma reggel Mospilan-nal permeteztem a nem virágzó fáim a Bodobácsok miatt. Elég nagy mészárlást végeztem.
Az érdekes, hogy a permetezéskor alig látszott 1-2 belőlük.
4 órával a szórás után:


DSCF6361 bodobács.JPG
------------------------
Megtekintve 12893 alkalommal.

DSCF6362 bodobács.JPG
------------------------
Megtekintve 12893 alkalommal.

 


  2019.03.30. 19:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   


*
 
A fürkészdarázs ugyanígy pusztítja őket, sajnos kevés van belőlük. Viszont nagyon szeretik a Bársonyvirágot (Büdöske), ezzel odacsalhatod a kertedbe őket. Még annyi, hogy ő a kifejlett állatra rakja a petéjét, az eszi meg a gazdát.
https://wol.jw.org/hu/wol/d/r17/lp-h/102003767
http://emf-kryon.blogspot.com/2014/03/a-barsonyvirag-budoske-eluzi-kartevoket.html
 




  2019.03.30. 19:24  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

---
 
A következő cikkben szereplő élőlény reménysugárt jelenthet a poloskák elleni küzdelemben, ha egyáltalán eljut hozzánk (amire van esély természetesen). Hogy negatívumok társulnak-e mellé, azt nem tudni (mindenesetre az előnyük vitathatatlan)
szamuráj darázs
 


  2019.01.04. 11:06  Hozzászólás  Válasz laca12 (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
A harmadik kép alapján 'hosszú (kertész) életet fogsz élni'. "Ha az életvonal hosszú és határozott, összeköti a tenyér két szélét, ívesen bezárva a hüvelykujjat, akkor az hosszú életet jósol." (Ott a baloldali tetű mellett.) :thumbup: Ellentétben a tetűvel, 'akinek' rövid életet jósolok, bár nem látni a tenyerét. ;)
 


  2019.01.03. 20:20  Hozzászólás  Válasz laca12 (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   


---
 
Lehet, hogy jön a hideg, de valami akkor sem stimmel! Vagy egyszerűen csak megzavarta az állatvilágot az a kis meleg, ami az elmúlt időszakban volt.
Néhány napja verekedő fácánkakasokat láttam, többször is hallottam már a házunk melletti erdőben a harkály kitartó dobolását, Szekszárdon csendesen énekelgetett magában a fekete rigó, plusz ami épp nem rég tűnt fel, gyakorlatilag nincs fenyőrigó.
Ez a faj minden rendes télen százas nagyságrendben szokta ellepni a környékbeli erdőket, teljesen közönséges látvány.
Az égen is rendszeresen szoktam látni a repülő csapatait, jellegzetes hangja miatt már fel se kell nézni, akkor is tudom, hogy ott vannak.
De most gyakorlatilag nincs!
Talán tavalyelőtt volt, amiről én is beszámoltam, hogy a Jojo szilvafán áttelelő levéltetű kolóniát figyeltem meg, amelyből egy-két egyed a szemem láttára januárban (!) hozta világra az utódjait... :fejvaka:
Emlékszem, ez volt az a tél, amikor a minimum hőmérséklet - 13 °C volt. Meg se kottyant nekik! :@
 


  2019.01.03. 20:01  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

---
 
Figyelem a képek a nyugalom megzavarására alkalmasak karácsonyi levéltetü" invázió".!!!
Fénykép0970.jpg
------------------------
Megtekintve 13607 alkalommal.

Fénykép0974.jpg
------------------------
Megtekintve 13607 alkalommal.

Fénykép0972.jpg
------------------------
Megtekintve 13607 alkalommal.

 


  2018.09.02. 15:24  Hozzászólás
  •   119   


*
 
Asszem Csarli ezekről beszélt nekem...hogy ezek mit akarnak ?
 


  2018.08.19. 10:19  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

---
 
A téli káposzták levelei közé hajlamosak elbújni a csigák és nincs lehetőségem hozzájuk férni. A kert többi részén nincs velük problémám, pedig az ágyásaimat fű veszi körül.A tavalyi csigakerítés hasznosságából okulva idén is elkészítettem. Két szál rézvezetéket, felszögeltem a kerítés deszkájára. mely akár horganyzott acéldrót is lehet. Kinek mije van otthon a kacatok között. Mivel én villamos szakember vagyok, nekem villanyvezetékem van, melyről a szigetelést eltávolítottam. A két vezeték egymástól kb. 0,5-1cm távolságra van. A két vezetékre egy 12V-s akkut kötöttem 1 KOhm-s ellenálláson keresztül, azért ha a vezeték véletlenül összeérne, ne tegye tönkre az akkumlátort.



A csiga, amikor mindkét vezetékre rámászik, megcsípi az áram és visszafordul. Sőt azt tapasztaltam, hogy a legtöbb el se éri a vezetéket, mert előtte megáll. Azt gyanítom, olyan finom érzékelője van, hogy már a vezeték által keltett elektromos térerő is visszatartja. Itt éppen a csigakoma kitolja, behúzza a szavacskáit, mint egy antennát, aztán sokáig töpreng, mitévő legyen? Mint egy fél óra múlva visszamászott.



Korábban nem tudtam káposztát termelni, a következő problémák miatt:
1. A kiültetett palántát a vakond állandóan kitúrta. Ennek kivédésére nem egyszerűen beledugtam a talajba a palántát, mint régen. Hanem először egy ásónyomnyi gödröt ástam. A gödörnek az oldalára bodza leveleket tapasztottam, majd a gödröt megtöltöttem komposzttal és ebbe ültettem a palántát. Meg is lett az eredménye, a bodza szagát a vakond nem szereti, messze elkerülte a káposztaágyásomat.
2. A kiültetett palánták levelei leszáradtak, azt gyanítottam gombabetegség miatt. Ezért amint megjelentek a száraz foltok a leveleken, 10x-s nagyítású nagyítóval megvizsgáltam a növényeket. Egyik káposztalevél fonákján a liszteske már elhelyezett vagy 100 kis gömböcskét, de egyre csak tojta őket. A levél felső részén viszont a földibolha szívogatott. Mindezt a káposzta 4-5 leveles állapotában. Ezek után a kis palántáimat egyenként és levelenként lespricceltem rovarölő vegyszerrel és a kártevők néhány nap múltával eltűntek.
3. Maga a csigaügy. Tavalyelőtt az esti szemléim alkalmával 50-100 db csigát szedtem össze a káposztaágyásban, míg az idén 10-15 db-t, melyek száma mára közel nullára csökkent. Ebben segítségemre voltak kis barna és zöld békáim is. Valamint, miután az időjárás átfordult kánikulába, a csigák szaporodása leállt.



Ennyi odafigyelés és szorgalmas ügyködés után végre fejesednek a káposztáim.

 


  2018.08.05. 19:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   
Avatar

rendszer admin
 
A csatolmányként feltöltött képek megjelenését mindig is a fórum motorja kezelte.
Eredetileg még nem volt automatikus képátméretező, és a monitorok 90%-a 1024-es felbontású volt (a maradék 10% még kisebb felbontású).
Akkoriban még a feltöltött képek max. mérete általában 640px * 480px volt.
Mivel ebből két kép eleve nem fért volna el egymás mellett az akkori monitorok mérete miatt, ezért a megjelenítő blokk csak egy képet tesz be egy sorba.
Később, miután megjelentek a különböző automatikus képátméretező megoldások, a fórum készítői azt mondták, ezen nem változtatnak, ezért nem fogják feltúrni az egyébként kifogástalanul működő fórum-motort.
De mivel nyílt forráskódú az egész program, mindenki szabadon variálhat benne.
Ezért írtam egy csomó BBCode TAG-eket, és ezért van annyi gomb felül a szerkesztőben, hogy mindenki kiválogathassa azt, ami neki éppen kellene. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.08.05. 16:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
:fetreg: .... :dejo: (Az igazság az, hogy azok a feketék, amik tavasszal a cseresznyéket boldogítják valóban eltüntek. A bodzákon láttam legutóbb őket.)
 


  2018.08.05. 14:32  Hozzászólás  Válasz alex (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


*
 
Kár hogy a tetvek nem olvasták a könyvet :lol:
 


  2018.08.05. 10:59  Hozzászólás
  •   114   


---
 
Úgy tűnik, betalált a monília a Hanitába és Orangeredbe is. Mindkettő levágva, Fagélezve.
(Az miért nem elég, ha a hsz. írásakor egymás mellé teszem a képek 'linkjét'?)

Hanita _ monília.jpg
Hanita 2018. 07. 28.
Megtekintve 13930 alkalommal.

Fénykép-1846.jpg
Orangered 2018. 07. 30.
Megtekintve 13930 alkalommal.

Fénykép-1847.jpg
------------------------
Megtekintve 13930 alkalommal.

Fénykép-1850.jpg
------------------------
Megtekintve 13930 alkalommal.

 


  2018.07.31. 20:31  Hozzászólás  Válasz Jani71 (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   


---
 
A levéltetvek ilyenkor levonulnak a gyomokra a. Basky Zsuzsa : Levéltetvek című könyve szerint.
 


  2018.07.31. 17:41  Hozzászólás  Válasz Jani71 (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   


*
 
Van néhány fám , amiről az istennek sem tűnnek el..de én már nem fogok tetvek miatt permetezni.
 


  2018.07.31. 15:07  Hozzászólás
  •   111   


---
 
Hová tűntek a levéltetvek? :o Elvitte őket a forróság? :alvaka: :super: :wave: Vagy véletlenül eltaláltam valamit? Makulátlanul tiszta a kert. :tanc2:
Múltkor írtam a fátyolkalárvák áldásos tevékenységéről. Akörül szórtam valamit, azzal is összefügghet a jelenség. Egyelőre viszonylag értetlenül és persze örömmel állok a jelenség előtt. Nagyítóval se találok sehol levéltetvet. Ahhoz képest nálam is tobzódtak, vastagon voltak mindenhol, aztán egyszer csak
úgy megszűnt az egész áldatlan állapot, minta sose lett volna egy se... :thumbup:
Kísérletezem a feltételezett szerrel. A többi kiderül. Nálatok mi a helyzet ezen a téren?
 


  2018.06.03. 19:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


*
 
Hát én is óvatoskodhatok...a kertben megeszik a fáimat a tetvek, de ugye eddig ott volt az eper , most meg a nyomorult cukorborsó....az eper végét már nem vártam meg , abból már nem eszik senki, tegnap lenyomtam mindent a tetvek ellen.
 


  2018.05.25. 21:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Ez így van, viszont jópár fajta virágzik még, úgyhogy most még óvatosan a rovarölővel...
 


  2018.05.25. 19:29  Hozzászólás
  •   108   


---
 
Ma láttam a szőlő levélfonákán a kabóca lárváit. L1 vagy L2, amennyire meg tudom ítélni (30×).
Ha valaki nem akar 'sárgaságot' a szőlőjénél, azt hiszem, jobban teszi, ha elkezdi szórni az áldást... :@ Szerencsére ilyenkor érzékenyek a rovarölőre.
 


  2018.05.09. 21:06  Hozzászólás  Válasz laca12 (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   


*
 
Nálam mindent zabálnak , de az hagyján , hogy a kicsiket...a meggyekről kb 2 m magasról tépik , tördelik le az ágakat, vesszőket...egyszerűen örjítő , amit művelnek , nem a betegségek jelentik már a fő problémát , hanem a rovarok és a vadak :thumbdown: :angry-banghead: :thumbdown:
 


  2018.05.09. 20:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

---
 
Ezzel Én is így vagyok van olyan fiatal őszi csemetém amin 3-4 cm az idei növekedés mert mindig lecsipkedi a" pörköltnek való"........ :thumbdown:
 


  2018.05.08. 19:40  Hozzászólás
  •   105   


*
 
Tele van a ................-m a vadakkal :twisted: minden kis alma,kajszi,szilva lelevelezve, fiatal hajtasok lecsipkedve.....rohadtul unom.
 




  2018.05.02. 20:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


---
 
Oh frankó, pont ez hiányzott...mit javasoltok ellene?
Mit vegyek? :)
 


  2018.05.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz Totya (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

---
 
Nekem kb 25 fámat intézte el, fogadd el az Attila tanácsát.
Én most már minden fámat hálóval ültetem.
 


  2018.05.02. 19:40  Hozzászólás  Válasz Totya (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   


*
 
Kószapocok lehet, füstpatront mielőbb neki..
 


  2018.05.02. 19:33  Hozzászólás
  •   100   


---
 
Sziasztok,

valami rohadék ami lyukakat fur, olyasmi mint a vakondtúrás, csak nincs föld pukli, lopja a borsóm, illetve féltem a kis fám, mert totál fel van túrva minden...pocok vagy mi lehet?
Soha nem láttam még felénk pockot, földikutya?
Homokos száraz részen van.
Valakinek ötlet? :alvaka:
 


  2018.05.01. 20:43  Hozzászólás
  •   99   


*
 
krumplibogár nincs , mivel krumplival nem foglalkozok...a másik kettő sajnos van. A tetveket még csak-csak megfogom , de az őzek....Vannak rész fasoraim amiket körbehálóztam , ez egy idei véd , de folyamatosan figyelni kell...
 




  2018.04.27. 20:45  Hozzászólás  Válasz andras (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   


*
 
Igen, lehet.
 


  2018.04.27. 20:34  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

---
 
Köszi szépen. Itt nem lehet ilyent vásárolni, sajnos.
Majd ha megyek Mo.-ra felszerelem magam. :)
Köszi, hasznos infó volt.
A gazdabolt.hu látom nem küldi ki. Lehet szabadon vásárolni a gazdaboltokban?
 






  2018.04.27. 20:09  Hozzászólás  Válasz andras (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   


*
 
Én füstpatront használok ellenük...elég jól visszaszorítottam őket. Az első gyanús jelre kapják a gázt...ez van.
 


  2018.04.27. 20:02  Hozzászólás
  •   92   
Avatar

---
 
Nálam a kósza-pocok van nagyon elszaporodva.
Próbáltam már méreggel, fagyállóba áztatott gabonával és napelemes rágcsáló zavaróval.
Azon kívül, hogy egy pár döglött egyedet találtam, nem igazán hatott. Gyorsan tanulnak.
Utolsó áldozatuk egy 4 éves Mutsu és egy második éves Farhial. Közelítek a 25-höz. Nagyon lehangoló.

A múlt év őszétől mindent hálóval ültetek, 120x34 cm-re kivágott és hengerré göngyölt, 12mm szemes hálót használok.
Aljat nem rakok, elvileg nem kellene 25cm-nél mélyebben járjanak.
 


  2018.04.27. 19:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   


*
 
Hát igen...és vhogy úgy érzem az állati kártevők ellen sokkal nehezebb védekezni /legalább is durvábban kell /, mint az egyék károkozók ellen.
 


  2018.04.27. 19:34  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   


---
 
Jó dolog ez a kertészkedés... :nahat:
Tegnap kifejlett körtelevélbolhát és valami poloskát megint, a szebbekből. Hosszúkás, derékban kissé szűkebb, ha jól emlékszem.
Nem volt nálam semmi masina, nem tudtam képet készíteni.
 


  2018.04.27. 17:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   


*
 
Én pedig soha nem látott mennyiségben szivarsodrót...ill. az alsó részen /közel a mogyoróshoz/ levélcsipkézőket...nem győzöm fújni a kártevők ellen...ja és előkerültek az őzek is. :angry-banghead:
 


  2018.04.25. 20:27  Hozzászólás  Válasz Jani71 (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   


---
 
Ma pedig kifejlett szövőlepkét és 'fekete állapotban' levő poloskát.
 


  2018.04.23. 20:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   


---
 
Ma láttam az első lekonyuló hajtásvéget a körtén (Császárkörte)...
 


  2018.04.23. 05:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   


---
 
Igen, ahogy korábban is írtam, mostanában van a tetvek felszaporodási időszaka. Nem kis elánnal teszik. :@
Idén az atkák nyakára akarok nagyon odalépni, mert tavaly egy kissé elhanyagoltam a dolgot és ki is használták a rést a pajzson.
Csúnya munkát tudnak végezni. Ha egy mód van rá, most nagyon nem szeretném látni a folyamatot... Nem sokára méreggel támadok.
 


  2018.04.22. 21:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   


*
 
Nekem a rózsabogár volt ilyenkor új és az hogy bas.tatja a virágokat , a bundással együtt + a cserebogarak a friss leveleket...rövidesen kiderül csak ritkítottak e /akkor nincs gond / vagy nagyobb kárt is csináltak...
...ja a most kihajtott kis almaszemzéseim meg tele vannak zöld tetűvel...holnap megyek és leszórom őket ,mert nem hiányzik , hogy már most visszafogják őket :(
 






  2018.04.22. 17:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


---
 
Érdekes, hogy ezeket a fajokat írod. Nem az első helyen olvasok a bundásbogárról, én meg az idén eddig egyet se láttam.
Még a pitypangon se, pedig van belőle néhány millió. Ha van is bogár, egyelőre nem annyi, ami feltűnne. Ez igaz az általad említett egyebekre is.
 


  2018.04.22. 09:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


*
 
En is lattam poloskat, de az alma korte tele van bundasbogarral, rozsabogarral es cserebogarral....oszt meg csak most indul be az ev.... :(
 


  2018.04.22. 08:45  Hozzászólás
  •   79   


---
 
Már láttam poloskát a kertben.
(Plusz két fajta zöld színű araszolót, egy barnásszürkés akármilyen egyéb lombrágót. A szilvadarázs kártétele is felmérhető már...)
 


  2018.04.19. 11:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


---
 
Az előzőben a fekete-barna levéltetűről írtam. Ma reggel viszont már a körte és szilvafán is láttam zöldeket.
Anya és sok kis apróság, amik épp mostanában születtek. Úgy tűnt, a folyamat nem állt le... :@ Szépen, sorban jönnek a következők.
Plusz a szilvafán lombrágó hernyót és a buxuson molyhernyót is láttam, nem is egyet. Zabálnak, ahogy szoktak. :angry-banghead:
 


  2018.04.16. 19:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   


*
 
En az almakon latom..
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég