Meggy és cseresznye Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2018.05.23. 21:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (912) hsz.-re     Olvasás  
  •   925   
Avatar

---
 
Nemrég hozott a Dénes egy kübli Jaburlait. Kicsit nehéz volt összehozni a Bigarróval, mert az nálam leérett a múlt héten, nagy keservesen tudtam összeszedni néhány kilót a kóstoláshoz. Azt mondja, ahogy elérte az érettségi állapotot az övé is moníliásodik. Egy szem gyümölcsből nem lehet korrekt véleményt mondani, mert lehet az egy szem árnyékban termett, vagy ellenkezőleg. Kb fél kilót megettem a két fajtából. A bigarró az én megítélésem szerint kicsit jobb. Nagyságra a Jaburlai a nyerő, nagyobb szemű. Bár azt mondja a Dénes azért van, mert kevés termett a fáján. Ha több terem kisebb méretű szokott lenni. Ha ez így van, akkor kb egyforma méretűek lehetnek. Viszont a kapott minta szerint a Jaburlai a méretesebb. ízre a Bigarró a finomabb. Egyrészt keményebb a húsa, másrészt édesebb. Ez úgy jelentkezik, hogy a Jaburlainak az a tulajdonsága, ha nem totál fekete, savanykás az íze. Míg a bigarró ha nem fekete akkor nem annyira édes, de semmiképpen nem savanykás. Ezenkívül moniliára mindkettő érzékeny, tehát valószínű ebben nincs különbség. Nekem a Bigarró ezek alapján szippatikusabb, bár nincs eget verő különbség köztük, lévén hogy egyik se tartozik, a ropogós fajták közé.
 










  2018.05.22. 20:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (919) hsz.-re     Olvasás  
  •   920   
Avatar

---
 
Ha nem lenne meggy, állandóan meggyes pitét akarna sütni! :lol: A nők már csak ilyenek! (két kivétel van csak, Edit és Mariska néni - mindig is óvatos duhaj voltam...) :D
 


  2018.05.22. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (918) hsz.-re     Olvasás  
  •   919   


*
 
Pár nap és megmondom...sztem idén abból rakunk el , bár a feleség nemigen akar , mert ott a sok tavalyi is...ja mondom szeretem a meggyes pitét oszt soha nem sütsz...naná, hogy nem fogy a meggy. :nahat:
 


  2018.05.22. 20:21  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (917) hsz.-re     Olvasás  
  •   918   
Avatar

---
 
A nagygyümölcsű elsősorban friss fogyasztásra való? Esetleg befőttnek is megfelel? (mintha azt olvastam volna róla, hogy neheze(bbe)n válik el a magjától)
 


  2018.05.22. 20:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (913) hsz.-re     Olvasás  
  •   917   


*
 
Hát nálam meg de...sajnos , így aztán a meteor is megy idén 2 Érdi bőtermővel és a maradék É. jubileummal egyetemben. Igaz egészséges fát nem szeretek kivágni , de sok év kellett , hogy rájöjjek...egyszerűen feleslegesek. Marad 2, egy bőtermő és a nagy...azok is bőven ellátnak bennünket annyival amennyi kell...a helyükre meg....nos kb 60 almafácska növekszik a mini faiskolában ill. a tavaszi ültetésű alanyokba oltva , szóval lesz pótlás.
 




  2018.05.22. 17:44  Hozzászólás
  •   915   


---
 
A nagy Bigarreau Burlat cseresznyefám miatt napok óta nem tudok rendesen aludni.... :$
Mert finom, és ha sokat eszem belőle, óránként kell pisilni menni éjszaka a
vízhajtó hatása miatt
:hiha:
 


  2018.05.22. 14:16  Hozzászólás
  •   914   
Avatar

terra alapító
 
Pár napig nem voltunk itthon, a Jabulay kiváloan feketére érett a háló alatt. Így egeszen cseresznyeszerű, nem csak azért izlik mert ez az első gyümölcs. Volt pár eső is, így a mérete is közepes lett.
 


  2018.05.21. 19:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   913   
Avatar

---
 
Kivételesen nem bántották a seregélyek a Meteort, a feketerigók is csak kóstolót vettek belőle, így majdnem teljes érésben (biztos, ami biztos!) leszüreteltük a javát.
 


  2018.05.20. 20:58  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   912   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a Jabulai valamivel később érik, viszont keményebb, ha nem is az az igazi ropogós. Mivel nem egyszerre érik, nehéz az összehasonlítás. (Egy időben az egyik már érett, a másik még nem teljesen. Emlékezetből meg... ?)
Aki a puhát nem szereti, annak ajánlom. Ellenben mindketőt veri a Valerij Cskalov. Együtt érik a Bigarreauval, nagyobb és nem olyan puha.
(Nekem minden cseresznye finom! A Szomolyai aromáját és a Napoleoni Ropogós keserédes ízét különösen kedvelem.) :super:
 


  2018.05.20. 20:00  Hozzászólás
  •   911   
Avatar

---
 
Alibá, oszd meg kérlek a véleményedet velünk a Jabulairól. Éppen az előbb hozott kóstolót a Dénes a Jabulaiból. Még nem teljesen érett 1 hét kéne neki. Olyan bigarrószerű. Első kóstolásra nincs közöttük nagy különbség. Ha van, akkor a Bigarró javára. Mind érési időben, mind ízben hasonló. Talán a Bigarró nagyobb és édesebb, de ezt csak akkor tudom megállapítani, ha egyszerre kóstolom mindkettőt. Kedden kimegyek a külvárosi telkemre hozok Bigarrót, addig is kíváncsi lennék rá, te miképpen értékeled? Melyiket érdemesebb ültetni?
A kérdést Alibának címeztem, mert tudom neki van Jabulaija, de lévén, hogy fórumozók vagyunk, minden fórumtársnak szól.
 


  2018.05.20. 18:14  Hozzászólás
  •   910   


*
 
A Meteor érik , de idén a seregélyek vannak pole pozícióban...az Érdi nagy is pirosodik , sztem egy hét múlva jó lehet , na azt már nem akarná a madarakra bízni...
 


  2018.05.15. 16:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (907) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   
Avatar

terra alapító
 
De ezeket az izéket nem a cseresznyefára kellene felaggatni? :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.05.15. 15:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (907) hsz.-re     Olvasás  
  •   908   


*
 
Akkor ez kb olyan, mint az en vadriasztom...
 


  2018.05.15. 14:23  Hozzászólás
  •   907   
Avatar

terra alapító
 
Megérkezett tegnap a madárriasztó. Még az este be is üzemeltem. Igaz kicsit módosítani kellett rajta, mert egy 9V-os elemről kellene működnie, se kapcsoló, se semmi rajta. Végét kifúrtam, tömszelence bele, vezeték bele, másik végén kapcsoló, adapter. Ki is próbáltam, kellemesen ciripel. Mint a tücsök. Egész biztos vagyok benne hogy hatásos lesz, mert ha el nem is kergeti a madarakat, ha meglátják/hallják, olyan röhögőgörcsöt kapnak, hogy egyetlen szem cseresznét sem tudnak majd megenni.


Serriaszto.jpg
------------------------
Megtekintve 11763 alkalommal.

 


  2018.05.15. 10:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   906   


---
 
Sokat sajnos még nem tudok mondani róla. Két oltványt vettem amik második nyarasak, az egyik már virágzott is de nem kötött. Egy nagyobb meggyfába oltottam róla, azon volt, pár szem.
Szép darabos, a Ritánál másfél- kétszer nagyobb. Az ízével is meg voltam elégedve, bár még legalább egy hétig érhetett volna, de a madarak miatt nem mertem fent hagyni.
 


  2018.05.14. 14:57  Hozzászólás  Válasz suske76 (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   


*
 
Előbbi van nekem is, utóbbiról nemi véleményt majd irhatnal. :thumbup:
 


  2018.05.14. 11:27  Hozzászólás
  •   904   


---
 
Pár napja...


IMG_0218kicsi.jpg
Du1
Megtekintve 11849 alkalommal.

IMG_0215kicsi.jpg
Nimba
Megtekintve 11849 alkalommal.

 


  2018.05.13. 13:26  Hozzászólás
  •   903   
Avatar

---
 
Nálam most kezd pirosodni a Bigarro és a Szomolyai. Ki is raktam a rikácsolómat. Amikor megérkeztem a kertembe, a diófa alatt a fűben 40-50 seregély múlatta az időt. Amúgy a Münchebergi korairól semmit se ettem, mert mire megérett volna. Leették. Nem mint ha kár lenne érte, mert igen gyenge ízű fajta, de mégis csak bosszantó.
 


  2018.05.13. 12:21  Hozzászólás  Válasz Darorr (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   902   


---
 
Darror, nem is éreztem volna kötözködésnek...Nem találtam még én sem olyan módszert vagy eszközt, amivel
az érésben lévő cseresznyétől tartósan távol lehetne őket tartani..A villogó, hangjelzést adó eszközök csak ideig-óráig riasztják őket,nagyon tanulékonyak a madarak, szervezettek. Talán a háló, amennyiben lehetőség van rá, az tud védeni.
 


  2018.05.13. 11:38  Hozzászólás  Válasz Jana11 (899) hsz.-re     Olvasás  
  •   901   


---
 
Ha megszokják 2-3 nap után akkor miért javaslod? Nem kötözködés csak kérdezem
 


  2018.05.12. 22:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   900   
Avatar

terra alapító
 
Ne vágd le! Hajtsd vissza, kötözd be, hggyál egyetlen kis ágacskát rajta, a többit metszd le és meg fog maradni a fajtád. Az a kis kéreg rész ami tartja életben tartja és hajtani fog. Legalább oltani tudsz majd róla. (Ez a fajtám nekem sincs.)
 


  2018.05.12. 20:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   


---
 
gergerg, a riasztóból az alkonykapcsolósat javaslom. Nálunk 4-5 éve van meg, családtag, beceneve cirip-cirip.
A fa legtetejétől magasabban legyen egy fél méterrel az elhelyezése lehetőleg. Sajnos ha egyszerre túl sok a
seregély, nagyon bátrak, 2-3 nap után megszokják....
 


  2018.05.12. 17:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   898   
Avatar

terra alapító
 
Én 2 helyről kaptam Rita vesszőt, és az egyik jobban rohad, de azt is hozzá kell tennem hogy nem egyforma alanyban vannak. Most idén nem érzek különbséget a kettő között. Lefényképeztem mind a kettőt.


WP_20180512_007.jpg
------------------------
Megtekintve 11727 alkalommal.

WP_20180512_006.jpg
------------------------
Megtekintve 11727 alkalommal.

 


  2018.05.12. 17:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (895) hsz.-re     Olvasás  
  •   897   
Avatar

terra alapító
 
Igen, meg úgy az összes cseresznyét, bár valóban a Szomolyai esetében a legdurvább a helyzet, mert az ugye erősen festő levű, és olyan a fa utánuk mintha tiszta vér lenne.
 


  2018.05.12. 15:53  Hozzászólás
  •   896   


*
 
Néhai Chudo Visnjám......ez az egy ág volt belőle :(
 


  2018.05.10. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

---
 
Mit szoktak leginkább bántani nálad a madarak? A Szomolyait? Jó lenne, ha beválna, mert a kertemben is van bőven megvédendő gyümölcs - hajlandó lennék áldozni rá.
 






  2018.05.10. 15:44  Hozzászólás
  •   892   
Avatar

terra alapító
 
20180510_163641.jpg
------------------------
Megtekintve 12000 alkalommal.

20180510_163626.jpg
------------------------
Megtekintve 12000 alkalommal.


Piroslik, de még nem jó. Egészen sötétre érve a legfinomabb, de ezt nem tudtuk amíg nem kezdtük el hálózni, mert a madarak nem hagytak belőle.
 


  2018.05.10. 15:29  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (883) hsz.-re     Olvasás  
  •   891   
Avatar

terra alapító
 
Mindjárt fotózok. Ma lehálóztuk ameddig sikerült, meg a szomszédban szigetelnek és ezért pár alacsonyabb ágat is le kellett vágni, hozzáért a falához. A teteje már le lett vágva, több éven keresztül alakítva, felül úgysem értük el. Idén kicsike a gyümölcs, pedig elárasztottam kétszer az alját.
 




  2018.05.09. 21:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (881) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   


*
 
Úgy :thumbup: ..és akár másért is.
 






  2018.05.09. 20:07  Hozzászólás
  •   886   
Avatar

---
 
Érik a Rita nem sok van rajta ,de végre van saját gyümölcsöm ja és nem reped igaz eső se volt mostanában....
 


  2018.05.08. 22:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (884) hsz.-re     Olvasás  
  •   885   
Avatar

---
 
A Meteor a házam előtt, az utcán van, így korlátozottak a lehetőségeim. Meg a pénztárcám is véges sajnos. Műanyag ragadozómadár ill. fényes papírcsíkok vásárlásának gondolatán elidőztem egy kicsit (ebay), azok eredményességét illetően viszont igen szkeptikus voltam, így abból sem lett semmi.
 


  2018.05.08. 21:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (882) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   


---
 
Kedvescimbor mutatott  tavaly egy 'hangos' riasztót, azt írta, 'Alfi Dénes' nagyon dicsérte (76-87. hsz.). Nem próbáltad ki?
 


  2018.05.08. 21:14  Hozzászólás  Válasz edit (880) hsz.-re     Olvasás  
  •   883   
Avatar

---
 
Edit,

A Jaboulay fadrol es idonkent az ero gyumolcsokrol tennel majd fel ide fotokat? Erosen erdekelne ennek a cseresznyenek a formaja es hogy mikor lesz erett. Koszonom!
 


  2018.05.08. 20:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (878) hsz.-re     Olvasás  
  •   882   
Avatar

---
 
Itt is kezd színesedni. Hárman is kedveljük egyébként: én, a seregélyek és a fekete rigók.
 




  2018.05.08. 20:04  Hozzászólás
  •   880   
Avatar

terra alapító
 
Jabulay is pirul. Remélem kibírja pünkösdig, amikor az unokák jönnek. A Szomolyai meg dobálja le a termést.
 


  2018.05.08. 19:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (877) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   


*
 
Nyaron rapotolhatsz szemzessel.
 


  2018.05.08. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (876) hsz.-re     Olvasás  
  •   878   


---
 
Nálam a Meteor korai kezdte meg a pirulást. Az egyik kedvencem. Nem csak a gyümölcs tulajdonságai miatt.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég