Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2018.05.09. 20:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (685) hsz.-re     Olvasás  
  •   686   


*
 
Most nézem tényleg félre értettem kicsit a kérdést, de mindegy így mostmár részletesen lehet tudni, hogy mit oltottam és mennyit. ;) Az orosz/ukrán esetleg még a moldávot említhetném még amely fajták most kezdenek egyre jobban terjedni így én is elsősorban ezeket tudtam beszerezni, de azért van más fajtám is, csak azt nem oltottam(egyenlőre). :)
 


  2018.05.09. 20:01  Hozzászólás  Válasz Rédey (683) hsz.-re     Olvasás  
  •   685   
Avatar

---
 
Ennyire részletesen nem gondoltam, csak a fajták száma után érdeklődtem. Az Anjuta cimkéje láttán sejtettem, hogy elsősorban orosz/ukrán szőlőfajtákat olthattál. Anjutából én is készítettem kettőt egy idősebb tőkébe, az egyik már mutatja magát.
 


  2018.05.09. 16:51  Hozzászólás  Válasz Alibá (682) hsz.-re     Olvasás  
  •   684   


*
 
Köszönöm az észrevételt és reménykedjünk, hogy jó lesz! :) Valóban nem árt, ha marad az alanyon levél. Most már nekem fel is tünt, hogy azok indulnak jobban amelyeken maradt egy két levél, de remélem azért azok is megmaradnak amelyeken nem hagytam levelet. Nagyon öreg tőkék lettek beoltva, kell hogy legyen bennük annyi elraktározott tápanyag, hogy kihajtsanak. Lenne egy kérdésem is. A legtöbb tőke elrőteljesen elkezdett új hajtásojat, hozni alulról. Azokat mindet le törjem vagy hagyjak esetleg belőlük?
 


  2018.05.09. 16:46  Hozzászólás  Válasz délkelet (681) hsz.-re     Olvasás  
  •   683   


*
 
Köszönöm! :) Hogy ponotsan mennyit is oltottam azt nem tudom, de kb 30-35 oltást készítettem viszont még tervezek oltani, mivel két fajtának a vesszeje vastagabb ezért még várnom kell, hogy az alany is megfelelően vastag legyen. A fajták amiket oltottam az Anjuta, Galahad, Lívija. És ami még hátra van a Tien Shan és a Rumba. ;)
 


  2018.05.09. 06:54  Hozzászólás  Válasz Rédey (680) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   
Avatar

terra alapító
 
Néhány levelet az alanyon nem árt addig meghagyni, míg a beoltott nemes kellően ki nem levelesedik. Reméljük így is nagyot fog fejlődni lombhullásig. :thumbup:
 




  2018.05.08. 20:45  Hozzászólás
  •   680   


*
 
Sziasztok!

Idén május elsején illetve május ötödikén készítettem zöldbe fás oltásokat az egyik házikerti szőlőben amit én művelek és már az első rendből kezd némelyik lassan, de biztosan indulgatni. :) ;) Készítettem egy rövidke felvételt is, ha valakit érdekel: https://youtu.be/2SJqiWk2Klo
 






  2018.05.07. 21:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   677   
Avatar

---
 
Úgy tűnik, az idén a szőlő fogja kárpótolni valamelyest az elmaradt kajszi termést. A zöldbe fás oltásaim kb. fele már indulgat ... ha a többi nem is sikerül, már így is elégedett leszek.
 


  2018.05.07. 19:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (662) hsz.-re     Olvasás  
  •   676   


*
 
Jelentem hajt a negyedik is :thumbup:
 


  2018.05.07. 11:14  Hozzászólás
  •   675   
Avatar

terra alapító
 
Megkezdődött a hajtásválogatás és a lekötözés, és túl vagyok az oltásokon is, kíváncsi vagyok az eredményre... A régebbi tőkék csodálatosak, remek termés ígérkezik idén, remélem nem kiabálom el. Délkelet barátom fürtvédő hálóinak nagy hasznát veszem idén, úgy érzem..
 


  2018.05.05. 04:48  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (673) hsz.-re     Olvasás  
  •   674   


---
 
Ha jól látom magas kordon dróton van elhúzva szálvessző.
Akkor a felfelé jövö karról le kéne pucolni a hajtásokat .
Egyet hagyni az utolsót ,mielőtt vízszintes.
A metszőollót szokták mérőeszköznek használni , hajtások távolságát beállítani.
Én 20 centinként hagyok egyet.
Amelyiken nincsen fürt ,minél hamarébb kitöröm.
Ha minél későn töröd ki ,annál nagyobb hegg keletkezik.
A virágzás után a hajtás első fürtjét hagyom meg,és csak hajtásonként egyet.
Annál nagyobb lesz a fürt is és a szem is.
Különben sörétes lessz.
Ez borszőlőnél még elnézhető ,de csemegénél a méret a lényeg.

woodruff
 


  2018.05.04. 21:36  Hozzászólás
  •   673   


---
 
Sziasztok!
Nagyon szépen növekednek a szöllők az idén 6-8 rügyes vesszőt hagytam a piros sasszlán és szinte robbanás szerüen televan fürtel minden vessző egy vesszőn3-4 fürtöt is számoltam meg !
gondolom hogy bogyó körődés után már ritkitani kell a fürtökből hogy a tobbi maradéknak legyen ereje szép nagyra nőni.
A tavalyi oltások is nagyon szépen fejlődnek és nagyon szép vaskos vállas fürtkezdeményeket hozott ez lesz az első termése,hány fürtöt hagyak meg hogy fel is tudja nevelni a tőke összesen 4 fürt van egy átoltott tőkén!
segtsétek mikor kell permetezni igaz még fertőzés vagy gombát nem látok rajtuk.
A gubacsatkát időben megfogtam így szépen kiheverte az oltott tőke

képek:
kép2:
Köszönöm előre is !!! kertészgyuri
 




  2018.04.30. 21:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   671   


---
 
Nálam sajnos épp ellenkező a helyzet. Talán sose volt ennyire durva az atkafertőzöttség a szőlőn. Levélatkáról van szó. Idén még nem permeteztem ellenük.
Tudom, hogy kellett volna, de eltrehánykodtam. Olyan is... :thumbdown: A napokban (talán holnap reggel?) megszórom Flumite-tal.
Remélem, utána béke lesz. Kinő a szőlő az atkák 'foga alól', aztán nekilódul. Idéntől meg kell tanulnom a megfelelő időben védekezni ellenük.
Megy a szer a gyümölcsfákra is, mert tavaly nagyon csúnya munkát végeztek... :@ Egyszerűen nem lehet kihagyni az atkák elleni masszív védekezést. :(
 


  2018.04.30. 21:12  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (668) hsz.-re     Olvasás  
  •   670   


---
 
Meg kell várni a fagyosszenteket ,csak utánna ajánlatos elkezdeni az oltásokat.
Először a zöldbe fás jön ,utánna a többi falyta.
Még így is marad 1 hónap az oltásokra.
Tudom ,nagyon nehéz kivárni még ezt a 2 hetet,de megéri.

woodruff
 


  2018.04.30. 20:55  Hozzászólás  Válasz tudomka1958 (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   669   
Avatar

---
 
Ha kizárólag atka ellen szeretnél védekezni, akkor szerintem nem kellene permetezned. Ez az év amúgy sem tűnik atkás évnek a szőlő szempontjából, ráadásul komoly bajt úgysem tud okozni már, főleg ebben a fejlettségi stádiumban. Én nem permeteznék már ellene, de nem vagyok igazából hozzáértő.
 


  2018.04.30. 20:20  Hozzászólás
  •   668   


---
 
Sziasztok !
elérkezik lassan a szöllőnek a májusi oltása remélem szép eredményeket fognak mutatni!!
 




  2018.04.28. 19:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   666   


---
 
A Dunav nem muskotályos, csak finom, ellenálló, nagyon jók a bogyó fizikai tulajdonságai. Akkor lehet, hogy mégse lenne annyira jó választás.
 








  2018.04.28. 19:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (661) hsz.-re     Olvasás  
  •   662   
Avatar

---
 
Kár :) Azt gondoltam, hogy a Kismis Lucsisztij lesz (fél órája pakoltam be a fűnyírót a csomagtartóba és egy ilyen nevű címkét találtam benne... én nem rendeltem ilyet, talán a szomszéd településről KáPé). Vagy baby-lon biztonsági címkéje lehet, sőt, az a valószínűbb)
 


  2018.04.28. 18:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (648) hsz.-re     Olvasás  
  •   661   


*
 
Megneztem...vagy a Red globe vagy a Livia ,mert a masik ketton rajt a jelzocetli.
 


  2018.04.28. 13:43  Hozzászólás
  •   660   


---
 
WP_20180428_14_33_52_Pro.jpg
------------------------
Megtekintve 11804 alkalommal.

WP_20180428_14_33_44_Pro.jpg
------------------------
Megtekintve 11804 alkalommal.

Az ilyen levél milyen korságra utal?
[walb2][/walb2]
 




  2018.04.27. 21:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (648) hsz.-re     Olvasás  
  •   658   
Avatar

---
 
Meg is fog, minden bizonnyal. A napokban a három nyugalomban lévőből kettőnél már láttam a mocorgást, így 17-ből 16 az arány jelenleg.
 




  2018.04.27. 20:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (653) hsz.-re     Olvasás  
  •   656   


*
 
Ami van/volt abból a hamburgi muskotály a kedvencem...ízben. Ami hasonló jöhet :thumbup:
 


  2018.04.27. 20:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (654) hsz.-re     Olvasás  
  •   655   


---
 
A hajtás, gyökér nélkül az talán a klasszikus eset, amikor a vesszőben tárolt tápanyagot felhasználva kihajt a növény,
aztán mivel nincs utánpótlás, végül elenyészik. A másik verziónál nem tudom, hogy mi lehet.
Jobban utána kellene nézni a témának, biztos, hogy valahol megvan az infó. Elsősorban a vessző felső végének a kiszáradására tippelnék, de mivel én viaszoltam, és így is volt nem kihajtó vessző, ezért ez talán nem a teljes magyarázat. Azt azért láttam, hogy a viaszolás nagyon előnyös eljárás!
 


  2018.04.27. 20:39  Hozzászólás  Válasz Jani71 (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   
Avatar

---
 
Ami nálam játék volt - vagyis próba - az jól sikerült (Hamburgi, Cardinal, Itália). Azok már a szomszédnál vannak. Amit nem értek: hogy lehet, hogy a február végi dugványozásnál szépen megindult a gyökeresedés, hajtás viszont semmi. De fordítva is volt: hajtás, de gyökeresedés nélkül. Magas ez nekem!
 


  2018.04.27. 20:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (650) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   


---
 
Nem ismerem az ízlésedet, de pl. a Dunavot szerintem próbáld ki. Valami azt súgja, hogy nem fogsz benne csalódni. :thumbup:
Ha kell, küldök vesszőt a következő szezonban. Van még egy-két jó fajta (ízre, állagra, gombaállóságra), de azok fagyérzékenyek.
Aztán van olyan is, ami nagyon jó fagyérzékeny, szép is, jó is, de szereti a gomba, védeni kell.
 


  2018.04.27. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (651) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   


---
 
Ilyenem nekem is volt a télen. Már nem is tudom, hogy milyen fajtával, de mivel csak 'játék' volt az egész, ezért különösebb tudományos alapossággal
nem vizsgáltam az okokat. Azt valószínűnek tartom, hogy több esetben én is hibáztam a bánásmóddal.
Ami jól sikerült, azt épp a minap ültettem el (kézben oltások).
 


  2018.04.27. 20:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   651   
Avatar

---
 
Nálam a kezdeti optimizmus után jött a keserű csalódás a szőlő gyökereztetésével kapcsolatban. Leginkább a Dubovszkijt sajnálom: legalább 10 centis gyökerei voltak, de a rügy meg sem mozdult. Valószínűleg nedvesebb volt a közeg, mint kellett volna. Minden bizonnyal elhaltak a kis gyökerek, azóta farigcsálom és ismét próbálom gyökereztetésre bírni, de most már csak egy kis csutora az egész... Többel is így jártam.
 


  2018.04.27. 20:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   650   


*
 
Nem olvastam az indexen , mert igazából a szőlő csak mostanában kezdett birizgálni :) Nagy bővítést nem tervezek belőle , de ha lesz még lehetőség ezekre az ex-szovjet fajtákra 6-10 tövet még el tudok ültetni , mert a régi vacakok mehetnek a lecsóba.
 


  2018.04.27. 20:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   649   


---
 
Ha láttad az Indexen, hogy miket bírtam venni az 'egyik helyen', akkor sejtheted, hogy mit gondoltam. Most meg el vagyok képedve. :thumbup: :super:
A szabadon hagyott, mínusz 23-at kapott rész minden további gond nélkül nekiállt hajtani. Nem is akárhogy... Mind!
Természetesen a legcsenevészebb szakasz, a vesszők legvége az kampec, de mindegyiknél igaz, hogy a 'fagyos' rész indult el.
A hagyományos fajtáim zöménél pedig az egész TŐKE tövig fagyott. :angry-banghead: Én meg hogy lehajtottam, kötöztem, vártam a tavaszt. :@
Most alulról hajtanak rejtett rügyekről... Kb. 10-15 éves növények. :(
De van olyan is, aminél a tőke megúszta, de a mellékrügyek, vagy azok egy része indult el.
Össze-vissza van minden, lehet variálni, átgondolni... :fejvaka:
 


  2018.04.27. 20:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (646) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   


*
 
Majd beazonosítom és megírom /azon sztem pont nincs cetli, de majd kizárásos alapon kiderül :) /...de még megindulhat.
 


  2018.04.27. 20:08  Hozzászólás  Válasz Jana11 (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   647   


---
 
Nem tudom, milyen fajtával próbálkoztál, de ugye azt már hallottad, hogy vannak, amelyek gyakorlatilag sehogy se hajlandók gyökerezni,
és vannak, amelyekkel akármit csinálhatsz, gyökeret ver. Lehet, hogy Nálad az első verzió játszik. Egyébként ismered a 'fordított  ' módszert? Hátha...
Na, persze van még néhány, ami beválhat... ;)
 




  2018.04.27. 19:29  Hozzászólás  Válasz Jana11 (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   645   


*
 
Azok az ukrán gyökeresek voltak...nem csupasz vesszők :)
 






  2018.04.27. 19:13  Hozzászólás
  •   642   


---
 
De Attila, ha valakinek 4-ből 3 megindult / így írtad/, az a személy valamit nagyon jól csinál...Látod nekem 10 dugványból
egy sem igazán...
 


  2018.04.27. 18:57  Hozzászólás  Válasz Jana11 (640) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   


*
 
Bocs , de sztem vkivel keversz...én meg a szőlőszaporítás :hiha:
 


  2018.04.27. 18:14  Hozzászólás
  •   640   


---
 
babylon, nekem nincs nagy sikerem ezzel a szőlő dugványozással, pedig mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvben
meg van írva. Három rügy, kettő föld alá, egy fölé, gyöknél vágás, bemetszés, gyökereztető por, palántaföld.
Három hete fólia alatt, megfelelő öntözés, állandó pára. Kettő megindult, elszáradt. A többi vessző is él, mutatja a rügy,
meg van duzzadva, világos sárga, de nem hajt. Sem a föld alól, sem a föld feletti rügy.
Szóval vagy téged, vagy atifocit meg foglak kérni hajtatásra.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég