Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2018.06.10. 20:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (389) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   


*
 
Íz , állag szakvélemény ? Remélem nem olyan, minta fekete málna, mert attól már rég megszabadultam...
 










  2018.06.04. 20:44  Hozzászólás  Válasz baby-lon (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   


*
 
Aj...ezek nagyon guszták. Tayberrym nekem is volt régebben, nagyon ízlett is , csak elég törékeny, vékony hajtásrendszere volt és ha jól emlékszem elég fagyérzékeny is...de az íze miatt többször is gondoltam rá, hogy újra ültetek...csak egyenlőre nemigen lenne hová...
 




  2018.06.01. 21:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   
Avatar

---
 
Köszi, de nekem ásnom sem kell a szaporításához, mert elég, ha a hosszú hajtás vége a földre ér és minden segítség nélkül gyökeret ver. De nem is akarom szaporítani. Kevés a helyem és mellette már ott vannak a tavasszal vásárolt szőlők. Ha volna helyem, talán próbálkoznék még szederrel, de nem ezzel a fajtával. Ja, és ez tüske nélküli (valószínűleg a Thornfree fajta lehet)
 


  2018.06.01. 21:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Leásol egy-két darabot egy-egy gödörbe, majd a megerősödött, immár külön növényt átültetheted. Ha kell. De vannak új fajták is, kevésbé szúrósak, édesebbek, nagyobbak, mint a régiek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.01. 21:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   
Avatar

---
 
Nem, de őszintén: nem is figyeltem , hogy mennyi van belőlük. Lehet, hogy egyetlen egyet meghagyok még tövenként és teljesen függőlegesen felvezetem (láttam már ilyet). Balról-jobbról így a szőlő is tud növekedni, persze aztán tényleg meg kell szüntetnem a szedret (sajnos igen régi és nem túl jó fajta...azért sajnálni fogom)
 




  2018.05.31. 14:33  Hozzászólás
  •   379   
Avatar

---
 
Szedersor, virágzás vége felé (valószínűleg utolsó éve lesz, azért kezdem kicsit sajnálni)
038.JPG
------------------------
Megtekintve 11397 alkalommal.

 


  2018.05.30. 20:53  Hozzászólás  Válasz baby-lon (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   
Avatar

terra alapító
 
Szépek nagyon.
Én azért kiszúrtam a kakukktojást is :D

Van már pár szem fekete bogyójú feketeribizli, de még nem elég érett. Viszont azon az ágán kicsit száradnak a levelek, amin ezek a félérett bogyók vannak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.05.22. 20:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

---
 
Ma a piacon rákérdeztem az eladóra, milyen fajta epret árul: Clery-t és Asia-t. Legközelebb másutt érdeklődöm, hátha valami kedvemre való lesz, azután rábeszélem, hogy adjon el néhány palántát belőle.
 


  2018.05.22. 20:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


*
 
Pl Nandi , Dely , Antea , Joly...
 


  2018.05.22. 20:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   


*
 
Akkor köszönöm nem :)...megbízok a nejed ítélőképességében. Megnéztem a Plant coop fajtáit , olyant próbálnék ki, amihez kifejezetten az édes vagy a szamóca aromájú jelző van írva .
 


  2018.05.20. 20:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   


---
 
Családomnak se ízlik a Clery , ahogy írtátok savanykás kevés eper ízzel nem "olvad" el a szánkba rágni kell.Napsütést pedig kaptak bőven.
 


  2018.05.20. 19:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

---
 
Ez a fajta is olyan lehet, mint amiről írtál. Szép méretes, kemény húsú, igen korai, de inkább savanykás-édes, nem pedig a fordítottja. Én elégedett vagyok vele, de a párom szerint lehetne édesebb, aromásabb. Valamikor régebben a Dely fajtáról írták a fórumokon, hogy az kiváló ízű, sajnos azt nem kóstoltam még. Ha gondolod, nagyon szívesen küldök a Cleryből néhány palántát, hátha ez jobban ízlene a családodnak.
Clery, Dely
 


  2018.05.20. 18:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   


*
 
A Clery -ről némi infót adj légyszíves , ha jó akkor lehet én is veszek .Amiket tavaly ültettem nagyon szépek, méretesek, csak a családnak savanyúak és kevésbé aromásak...jó lenne vmi aromás fajtát is beszereznem , ami olyan békebeli eper/szamóca ízű.
 


  2018.05.12. 20:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   
Avatar

terra alapító
 
Ha közelről megnézed, akkor is elég nehéz észrevenni, nem pedig ilyen kicsit rossz minőségű fotón. Szedj szét egy-két levelet, meg fogd látni mi folyik alatta, azt fotózd le, makróban ha lehet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.05.12. 19:28  Hozzászólás
  •   368   
Avatar

rendszer admin
 
Új hely, új birtok, új problémák ... :(

A ribizlivel kezdeném.
    Hoztam magammal egy tővel az én Balatonfüredi Hosszúfürtű ribizlimből.
    Azon kívül, hogy az április végi, virágzás utáni átültetést eléggé megsínylette, más baja nincsen.
    A helyzethez képest egészséges, szépen megfogta, termés is lesz rajta, bár nem annyi, mint szokott, és láthatóan kisebbek a szemek.
Viszont az itteni ribilzinek (van közötte fekete-fehér-piros), ami egyébként nagyon szépen nézne ki, valami baja van.
20180512_201131[1].jpg
------------------------
Megtekintve 11493 alkalommal.

20180512_201123[1].jpg
------------------------
Megtekintve 11493 alkalommal.

20180512_201112[1].jpg
------------------------
Megtekintve 11493 alkalommal.

20180512_201056[1].jpg
------------------------
Megtekintve 11493 alkalommal.



Locsolás után fotóztam.
Ez valószínű valamilyen tetü lehet, ami így össze húzza a leveleket?
Mivel még nem volt ilyen problémám, nem tudom, mi lenne a legjobb rá.

A másik, amivel még szintén soha sem találkoztam, a két szép nagy bokor ribizkét alaposan letámadta a lisztharmat.
Sajnos későn vettem észre, az egyik bokrot jól elkapta, alig marad rajta leszedhető ribizke.
A másikon talán lesz nagyobb mennyiségű leszedhető termés.

Most nagyon sok dolgom van, a lakás nagyjából még szét van bombázva belülről, így a kerttel nem sok időm marad foglalkozni, majd jövőre .... :)
De akkor tavasszal hogyan kezdjem, hogy ezek a problémák lehetőleg ne ismétlődjenek meg?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.05.12. 15:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (366) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   


*
 


Tavaly egyik falum közmunkásaitól kaptam "maradék" khm...eperpalántákat , 2 fajtát...nagyon ígéretes az első termése :)
 




  2018.05.12. 12:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Én a most egyéves vesszőket hagynám meg :) Azaz a második eveseket, mint a hagyomanyos málnánál.
 






  2018.05.11. 21:27  Hozzászólás
  •   362   
Avatar

---
 
Jó lenne a korai földieprem mellé pár tő késői érésűt is beszereznem. Tudnátok ajánlani valami jól bevált fajtát?
 


  2018.05.07. 20:27  Hozzászólás
  •   361   
Avatar

terra alapító
 
Egy szem szeder nem lesz, most volt időm jobban ránézni... valahol felmerült a téma, nem tudom sajnos már hol...
Tavaly szépen termett, ahhoz képest hogy pár éves tövekről van szó, biztos hogy a most kétéves ágak maradtak meg, tehát elvileg teremnie kéne...
De lesz helyette málna, ha szorgosan öntözöm, elég szép termést szüretelhetünk.

szerk.: legalábbis úgy emlékszem, ilyenkor már virágzani szokott...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.04.30. 17:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   


*
 
Csak ha tudok adni vmit helyette...különben ne :alvaka:
 








  2018.01.14. 18:29  Hozzászólás  Válasz sforza45 (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   
Avatar

---
 
Pár nappal ezelőtt azt mondtam volna, hogy simán ültetheted most. Várd meg ezt a pár hideg napot és ha nem fagyott át a talaj, akkor lehet szerintem. Azért hallgasd meg mások véleményét is.
 


  2018.01.14. 18:17  Hozzászólás
  •   354   


---
 
Hello!
Érdemes még köszmétét ültetni? Vagy várjam meg az ősz végét.
 


  2017.08.08. 18:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   
Avatar

terra alapító
 
Nálam is 'kocsonyás' - kavargatom. ;) Már a végét járja, pedig spórolok vele. :'( Az utolsó pohárral az egészségedre iszom! :udvozlet:
 


  2017.08.08. 13:58  Hozzászólás
  •   352   
Avatar

rendszer admin
 
A nagy melegbe elláttak a gyerekek ásványvízzel, meg üdítővel, hogy ne mindig a csapvizet igyam.
Így aztán majd egy hónapig valahogy felejtős lett a ribizliszörp.
Ma valahogy eszembe jutott, és megkívántam, van még egy-két befőttes üveggel a hűtő aljában.
És milyen szerencse, hogy nem hagyományos üvegbe, hanem befőttes üvegbe tettem el!
Ma kinyitotta egyet, hogy csinálok szörpöt, aztán úgy kellett kikanalazni! :remulet:

Tisztára úgy összeállt, mint a jobb fajta puding, úgy kellett a pohárba jól megkavarni, hogy felkeveredjen a vízben!
Csak hát egy pohárnyi nagyjából egy ivásra simán le is megy.
Ezért aztán mindjárt fel is töltöttem a kis fél-literes palackjaimat, hogy ne kelljen annyit "poharazgatni" .... :super:

20170808_120145[1].jpg
A csapból engedtem rá vizet!
Megtekintve 11519 alkalommal.

20170808_120203[1].jpg
Alapos felrázás után ...
Megtekintve 11519 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.18. 07:34  Hozzászólás
  •   351   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap megkezdődött az áfonyaszüret. 1,5 kilo-t szüreteltünk 6 bokorról.



Igazi meglepetés a rózsaszínű fajta a Pink Lemonade, rögtön a gyerekek kedvence lett.
 


  2017.07.14. 21:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   


---
 
Az öntözés hatására,lassan csökken a savasság(kimosódik),kell pótolni, ez tapasztalat.250-300 l körüli volt a bála talán Rekyva vagy Kekilla. A locsolást mindig úgy időzítem, hogy mindig nedves legyen a felülete is és bőségesen öntözöm,nem spórolok a tápanyaggal sem a növény fejlettségi állapotának megfelelő tápanyagot használok(kevergetem).Használok keserű sót is,hetente 1x(5%-os oldat).Köszönöm az érdeklődésedet. Várom további kérdéseidet!
 
silvanus


  2017.07.13. 20:38  Hozzászólás  Válasz silvanus (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   
Avatar

---
 
Köszönöm és vannak még kérdéseim :D Miért kell savanyítanod a talaját, ha amúgy is savanyú tőzegben van? Milyen gyakran öntözöd? Hány l-es volt az a bála? (gyanítom, hogy valami Novobalt szerű tőzeg lehetett benne).
Ötletes az ültetés módja :thumbup:
 


  2017.07.13. 20:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   


---
 
Blue Crop a fajtája,savanyú tőzegbála hosszában ketté vágva, a fóliája villával perforálva és gödörbe helyezve ültettem bele az áfonyát,két fa között vannak kissé árnyékos, párás környezetben. A talaj savanyítására citromsavat használok,tápoldatozásra Megasol műtrágyákat,permetezni még nem kellett.Háromévesek,remélem minden kérdésre válaszoltam, de ha van még nyugodtan kérdezz.
 
silvanus




  2017.07.06. 20:54  Hozzászólás  Válasz silvanus (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   
Avatar

---
 
Tisztességes mennyiség lesz rajtuk, gratula! :thumbup: Fajtanevet megírnád? Meg a korukat? Madarakkal kapcsolatos viszonyuk milyen? Sk. készített talajban vannak? Bocsi a sok kérdésért és előre is köszönöm a válaszokat!
(nekem idéntől kezdve van két Rékám cserépben, az egyiken van is pár szem)
 


  2017.07.06. 20:38  Hozzászólás
  •   345   


---
 
IMG_7471.JPG
------------------------
Megtekintve 11491 alkalommal.

Beindultak az áfonyák is


IMG_7470a.jpg
------------------------
Megtekintve 11491 alkalommal.

 
silvanus








ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/), Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 9 vendég