Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2018.06.13. 10:58  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   854   


---
 
Az Actarat már rég kivonásra ítélték nemzetközileg,de nem tudom ha megtörtént mindenhol.Itt Romániában még nem
 






  2018.06.04. 21:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (849) hsz.-re     Olvasás  
  •   850   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszodat ... azért azok a figyelmeztetések is nagyon jól jönnek :thumbup: (tegnap már permeteztem is a szőlőt)
 


  2018.06.04. 21:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (847) hsz.-re     Olvasás  
  •   849   


---
 
Nagyon köszönöm a megtisztelő bizalmat, de azt hiszem, hogy az én tudásom ehhez végtelenül aprócska. A nagyon hozzáértőtől pedig olyan messze vagyok, hogy azt már ki se lehet fejezni számokkal. Csupán egy lelkes és folyton próbálkozó, kísérletező kedvű hobbista vagyok. Nem több.
Leírhatom ugyan, hogy mit végeztem, de ebben aztán semmilyen komoly szakmaiság, mások épülésére, segítésére nem vagy alig használható tudásháttér
nem lenne (amit részemről egy szinte cseppet se következetes eseménysor követ). Arról nem is beszélve, hogy én meg folyton egy fajta 'kényszerben' lennék.
Az nagyon nem lenne jó. Az eddigi figyelmeztetéseimnek csupán az volt a célja, hogy időben szóljak, a lehető legkisebbre szorítva az olyan esetek számát, amikor az ember utólag kérdezi, hogy "ez meg mi a csuda és mit kell vele kezdeni?"
Emögött csak egy kis guglizás és némi tapasztalatocska áll, semmi komoly 'tudás'!
És legfőképpen nem az összes vagy legalábbis a lehető legtöbb nyavalyát tekintve.
Sajnálom, de erre nekem sajnos nincs meg a kellő tudásom. :$ :(
 


  2018.06.03. 22:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (847) hsz.-re     Olvasás  
  •   848   


---
 
Lelkesen egyetértek, és nekem sokat segítene. Igaz, összesen 10 tőke szőlőm van, de csaknem mindig akkor permetezem, amikor már késő. Na, talán nem, de sajnos többször előfordul.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.06.03. 21:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (845) hsz.-re     Olvasás  
  •   847   
Avatar

---
 
Már sokszor megfordult a fejemben, hogy létre kéne hozni egy külön topicot, "Permetezési naptár" címmel. Mivel már sokan tudjuk, hogy nagyon hozzáértő vagy a növényvédelemben, vállalnád, hogy pl. a szőlő egész éves permetezési menetrendjét leírod? (mikor, milyen fenológiai stádiumban, milyen szerekkel /helyettesítő szerekkel/ stb?) Nekem ez egy nagyon jó támpont lenne! Ha nem tartod jó ötletnek,akkor pedig akár egy "Növényvédelmi alarm" topic is szóba jöhetne, az előbbihez hasonló módon.
 


  2018.06.03. 21:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (845) hsz.-re     Olvasás  
  •   846   


---
 
Épp ma este néztem a fürtöket: hááát, nem mondom, hogy nem találtam olyant, amiben nem volt sérves bogyó... :thumbdown:
Fene a lisztharmatját! :@ Arra is folyamatosan gondolni kell! Meg egyebekre is, pl. Mg-hiány és más nyalánkságok.
Ahogy tanították: a szőlő hajlott embert kíván! Másként mondva (más ember szájából): a szőlő rabszolgát kíván.
 


  2018.06.03. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (840) hsz.-re     Olvasás  
  •   845   


---
 
Még nem tudom. Holnaputánig van időm gondolkozni (addig nem érek rá - tudom, a gombát ez nem érdekli...).
Mondanám, hogy valami rézzel, de van egy-két oltás is, azok nem sokára elkezdik a virágzást. Nem tudom, hogy ennyivel a virágok kinyílása előtt mehet-e mondjuk egy Curzate, vagy az veszélyes még ilyenkor (a hajtások gyenge állapotáról nem is beszélve). Ha nem lenne az oltás, akkor adnék Curzate-ot,
így viszont lehet, hogy ismétlek egy Ridomilt (Gold MZ), aztán a kötődés után mennek a rezek. De ott van még az Aliette is.
Átolvasom a szereket, aztán meglátjuk. Olyan is lehet, hogy az oltott tőkéket 'finomabb' szerrel szórom, a többire rezet (akár felszívódóval: Curzate formájában, ahogy már írtam is).
Van egy rakás cucc, válogathatok. :nahat:
 


  2018.06.02. 23:29  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (843) hsz.-re     Olvasás  
  •   844   
Avatar

rendszer admin
 
Nem biztos, hogy vakítás.
Inkább az, hogy a régiekben még benne volt a vegyszer, és a látszat ellenére "ideálisnak" mondható körülmények között volt a padláson.
Némelyik mai vegyszert megveszed, és mikor kijössz az üzletből, már akkor nem ér semmit ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.06.02. 21:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (833) hsz.-re     Olvasás  
  •   841   


---
 
Én használom a Runnert szilvára és almára, azóta mollyal nem találkoztam. 10ml-t teszek 10l vízbe az ajánlásnak megfelelően, ez az első év, hogy permetezek vele.
 
silvanus




  2018.06.02. 21:04  Hozzászólás
  •   839   


---
 
Dunszt van!!! :!: Indul a peronoszpóra (már ha a virágkötődésbe nem szólt bele...)!!! Adjatok neki, amíg nem késő!!! :!: (Én szóltam... ;) :P )
 








  2018.05.23. 21:02  Hozzászólás
  •   835   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Nagyon időszerű a védekezés a molyok ellen a barackosban, már találtam fertőzött gyümölcsöt...

Ma sikerült mindent lepermetezni molyok, tetvek ellen. Idén még egy gombaölőst tervezek (egybekötve a csemegeszőlő fürtzáródással), és ezzel remélem letudtam!
 


  2018.05.07. 20:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (833) hsz.-re     Olvasás  
  •   834   


---
 
Ja én is így vagyok vele,pedig nekem is kellene valami jó molypusztító
 


  2018.05.07. 17:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (832) hsz.-re     Olvasás  
  •   833   
Avatar

---
 
Engem is érdekelt az Alsystin...tavaly venni szerettem volna egy gazdaboltban, de elutasítottak, mivel I. forgalmi kategóriájú (Alsystin 480 SC). Utánanéztem kicsit: a szabadon vásárolható Alsystin 25 WP forgalomba hozatali engedélyét sajnos 2009-ben visszavonták, így nagy valószínűséggel ilyen rovarölőm nem lesz.
A Runner 2F-ről van valakinek személyes tapasztalata? (alma- és szilvamolyra lenne főleg)
 




  2018.05.07. 11:45  Hozzászólás  Válasz baby-lon (830) hsz.-re     Olvasás  
  •   831   
Avatar

terra alapító
 
Van 10 éve, hogy az Alsystin-t használom. Egy évben kétszer permetezek vele, 30 nap eltolással. Nálam bevált. (Idén próbáltam ki szilvára.)
 


  2018.05.07. 11:21  Hozzászólás
  •   830   
Avatar

terra alapító
 
Sikerült permeteznem a molyok, tetvek, bolhák ellen. Ajánlhatnátok valamilyen hatásos szert almamoly ellen, ezzel az eggyel rendszeresen meggyűlik a bajom...
 


  2018.05.02. 05:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (826) hsz.-re     Olvasás  
  •   829   


---
 
Nem működik (nálam). Megszárad, aztán mintha ott se lenne.
 


  2018.04.30. 13:49  Hozzászólás  Válasz Mauzi (824) hsz.-re     Olvasás  
  •   828   


*
 
Nagyüzemi szer...abból nem csinálnak kiskerti kiszerelést...
 








  2018.04.25. 05:14  Hozzászólás  Válasz csarli1 (823) hsz.-re     Olvasás  
  •   824   
Avatar

---
 
Csak hogy hol kapható 100 ml-is kiszerelésben.Moventó.a literes ára egy kicsit sok..6 fához.
 




  2018.04.24. 06:54  Hozzászólás
  •   822   
Avatar

---
 
Szép Napot! Segítséget szeretnék kérni vértetű ellen miként tudnák védekezni..van olyan év hogy ragad a fiatal hajtás a sok tetűtől.

Érdekes volt a tavalyi év..megjelentek a katicák és 2 nap alatt elpucolták a vértetű fészkeket.Nem lehet mindig rájuk számítani..jó lenne rá valami jobb vegyszer.



Előre is köszönöm a választ! :)
 


  2018.04.23. 22:03  Hozzászólás
  •   821   


---
 
Üdv! Alma, cseresznye,meggyfára keresek megoldást, virágzás utáni permetezésre.A lemoso kimaradt sajna.. Van olyan kombó amelyik mindeninkre jó? Rovar, atka és gombaölő.Köszönöm!
 


  2018.04.21. 20:12  Hozzászólás
  •   820   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.04.19. 14:26  Hozzászólás
  •   819   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap sikerült permetezni szilvadarázs és tetvek ellen. Hullik a szilva szirma, nagyon kellett már a permetezés.
 


  2018.04.19. 14:17  Hozzászólás  Válasz zentay (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   818   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos abban bénák vagyunk, hogy hogyan nem lehet gyümölcsöt termelni. Néha sikerül, de ez csak a vakszerencse kérdése. :nahat:
 


  2018.04.16. 11:53  Hozzászólás  Válasz zentay (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   817   
Avatar

---
 
Kar lenne kivagni egy oreg fat azert, amiert azt teszi amiert a jo Isten megteremtette: gyumolcsot terem. Csak azert mert kenyelmetlen, hogy az auto feljarora potyog. Megint a kenyelem az elet elott. Nem lehetne egy nagyobb ponyvat leteriteni az utra aztan mielott jon az auto, szilvastol felhajtani majd visszaigazitani? Nincs valaki elvinne a ponyvarol osszegyujtott szilvat cefrenek?
 


  2018.04.15. 10:42  Hozzászólás
  •   816   


*
 
Furcsának tűnő problémánk akadt, nem találunk rá megoldást.
Négy idős ember él egy családi házban, ahol van egy hatalmas, árnyékot adó és szeretett boldogasszony szilvafa. Sajnos, a rengeteg - mázsányi - apró sárga szilva egyre nagyobb problémát okoz, mert a termése a bejárati útra hullik és állandóan széttapossák a gondozóink autói. Feltakaríthatatlan.
Ezért a gondozóink ki akarják vágatni a fát, amibe a szívünk szakadna bele. Mi azt szeretnénk, ha a fa megmaradna, de nem teremne, mert a termés leszedhetetlen, összegyűjthetetlen és felesleges.
Valaki azt tanácsolta, hogy permeteztessük be a fát rézzel virágzáskor - drága pénzért kipróbáltuk, úgy néz ki, hatástalan, mert a termés már megkötöttnek látszik.
Tessék szives mondani: mit tehetnénk? Hogyan lehetne elérni, hogy a milliónyi apró gyümölcsöt termő szilvafa diszfává váljon, s ezáltal megmenthető legyen. Bízunk benne, hogy az kertészkedő ember szakértelme - ami nekünk sajnos hiányzik - segit megoldani számunkra ezt az egyre fájdalmasabb problémát.
 




  2018.04.08. 18:32  Hozzászólás  Válasz Jana11 (813) hsz.-re     Olvasás  
  •   814   
Avatar

terra alapító
 
Na ja, a 'p' néha kimarad. :O Merpán az a javából, ráadásul nem por, hanem granulátum, vagy mi. Sokkal jobban oldódik, mint régen.
 


  2018.04.08. 17:13  Hozzászólás  Válasz Alibá (811) hsz.-re     Olvasás  
  •   813   


---
 
A Merán az valószínűleg merpán akar lenni, Ali-bá? Én is ezt a kombinációt használom moníliára és tafrinára.
 


  2018.04.08. 17:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (811) hsz.-re     Olvasás  
  •   812   


*
 
A helyzet itt is hasonlo vol.En ma ve geztem az őszibarack metszesevel , johet a permetezés...bar a tafrina mar rajtuk van.
 


  2018.04.08. 14:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (810) hsz.-re     Olvasás  
  •   811   
Avatar

terra alapító
 
Én ma reggel. Hajnalban pára, köd, a fű harmatos volt. Aztán felszáradt. Meránt és Folicur Solot kaptak az őszibarackok. Szép csendes idő volt. :banana:
 




  2018.04.05. 20:52  Hozzászólás
  •   809   


---
 
Sziasztok!
A málna lemosó permetezését milyen fenológiai állapotig lehet elvégezni? A képen a kb. legkisebb illetve legnagyobb bimbókról van kép.

Köszönöm

IMG_20180405_170937.jpg
------------------------
Megtekintve 13380 alkalommal.


IMG_20180405_170907.jpg
------------------------
Megtekintve 13380 alkalommal.

 


  2018.03.30. 19:27  Hozzászólás
  •   808   


---
 
Kakas.jpg
Akkor most eltesszük a permetezőt és jöhet a locsolkodás?
Megtekintve 13495 alkalommal.

 


  2018.03.28. 20:57  Hozzászólás  Válasz andras (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   


---
 
Sok sikert hozzá!
Ez a rágcsáló táplálkozási célból rágja meg a fák gyökérnyaki részét. Ha a járatait megnézed, akkor találsz kereső/cikk-cakkos/ vagy belül fényes és kemény "főjáratot" .
Ide kell tenni pl. zselés patkányirtót és a járat felszínét egy cserépdarabbal lefedni. Lehet kísérletezni a járatba tett burgonyával, ha megrágja, akkor biztos, hogy kósza pocok.
Eredményes a járatba vízszintesen elhelyezett hörcsögfogó is.
Sajnos ez a vakondot sem kíméli.
 


  2018.03.26. 20:29  Hozzászólás
  •   806   
Avatar

---
 
Ma én is lemosóztam. :unnep: Igaz úgy fájt a derekam, hogy nem gondoltam, hogy a végére jutok. :)
Rezes lemosó volt Cu2SO4 0,3 % -os.

Ma vettem a Lidl-ből 3 db napelemes riasztót a kósza-pocoknak, remélem beválik és nem kell több mérget letenni.
Elég olcsó (3400 Ft körül db.) volt és jó minőségű. Rezeg és hangot is ad ki. Három állítási lehetősége van: hang, rezgés, hang és rezgés egyszerre.
 






  2018.03.06. 20:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (802) hsz.-re     Olvasás  
  •   803   


---
 
A lemosó permetezést a hétvégére tervezem, ha megfelelő lesz az idő. Ma egész nap esett, csak késő délután csendesedett, holnapra hasonló időt mondanak. A kertben még ott a hó a sok eső ellenére.
 
silvanus


  2018.03.05. 16:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (801) hsz.-re     Olvasás  
  •   802   
Avatar

terra alapító
 
Délkelet biztos egy héttel hamarabb, mint Silvanus, de a középmezőnyben mi is benne lennénk. :thumbup:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron