Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2018.06.12. 21:48  Hozzászólás
  •   266   


---
 
Még egyszer leírom, hogy a 4 üteműek sík terepre jók, csendesek, kevésbé büdösek, nem kell keverni hozzá a benzint. De meredek, hegyoldalra, árokra nem a legjobb választás.
 






  2018.06.12. 21:24  Hozzászólás  Válasz Imre (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszaidat! :thumbup: Épp most írok nekik, így legalább a menetsűrűségre és a damilvastagságra is rá tudok kérdezni :)
 




  2018.06.12. 21:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   


---
 
Bármilyen nem jó! Több fajta menet van a fűkaszákon. 8x1,25mm., 10x1,25 mm., 10x1 mm., 10x1,5mm., 12x1,5mm., 12x1,75 mm., stb. A lényeg, hogy olyan fejet vegyél, amilyen menetű a te kaszádon van. Ezen belül vehetsz olcsóbb, drágább kivitelt. Ezt a típust nem ismerem, így látatlanba nem tudom megmondani milyen menet van rajta. De biztos tudják azok, akik eladják, mert üzembe is helyezik ott és kipróbálják, tehát összeszerelik. De ha látja egy autószerelő, esztergályos, vagy egyéb szakember, aki a csavarokat ismeri az is megmondja milyen menetű és olyan fejet vegyél hozzá. Leggyakoribb a 10x1,25mm-es. Nekem eredeti husqvarna T35 van rajta, annak 10x1,75 a menete. Ezt erősebb gépekre teszik, szerintem neked a T25 elég, ha a menet stimmel.

Illetve szerintem (kép és az adatok alapján) ennek nem kell nagy fej, mint az enyémre, mert nem tűnik 3 LE-nek, így felesleges 2,4 mm vastag damilost venni, 1,6 bőven elég hozzá.
Bocs, de elfoglalt voltam, most értem a géphez vissza.
 


  2018.06.12. 21:04  Hozzászólás  Válasz Imre (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

---
 
Pillanatnyilag pontosan kétesélyes a dolog számomra. Damilfejet - ha az a menetre jó - bármilyet tehetek rá? (nem arra gondolok, hogy gagyit vagy profit)
 


  2018.06.12. 20:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (258) hsz.-re     Olvasás  
  •   259   


---
 
Te tudod. Egy biztos, hogy a kés úgy van rá csavarozva és nem egybe van vele öntve. A damilfejet is menetre kell feltenni, csavarozni. 14 napos visszavásárlási garancia van rá. Ha nem úgy van valami, ahogy szeretnéd, visszaküldöd és csak a szállítási költséget bukod le. Előtte akár rá is kérdezhetsz van-e nekik hozzá damilfej. Én megvenném, ha nem lenne másik, illetve én árkokat is kaszálok, az pedig a 4 üteműnek nem nagyon fekszik szerintem.
Ezért én a fűkaszában, láncfűrészben ragaszkodom a kétüteműhöz, mert így a gépet forgathatom, ahogy akarom, a kenést tuti megkapja, mert a benzinben van az olaj.
 


  2018.06.12. 20:35  Hozzászólás  Válasz Imre (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   
Avatar

---
 
"Lehet rá damilfejet is rakni, lehet van is hozzá" - csak tudnám, milyet? Ezekhez a motoros cuccokhoz nagyon nem értek :( Az sokkal jobban megfelelne nekem.
 


  2018.06.12. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   


---
 
Lehet rá damilfejet is rakni, lehet van is hozzá. A zipperhez kaptam damilfejet, ezt a háromágú és ilyen körfűrészlapszerű kést is. Csak a damilost használtam. Tavalyelőtt husqvarna damilfejet tettem rá. Az egy álom az eredetihez képest. Az alkatrészekkel nem izgatom magam. Kínából mindent megkapni. Szerintem hiába angol valószínűleg Kínába gyártották azt is. Ha nem kell erős szerintem jó lehet.
 




  2018.06.12. 13:32  Hozzászólás  Válasz Imre (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

---
 
Köszönöm, tanulmányozom! :) Árban nagyon megfelelne, a rajta lévő kisebb karcolások nem zavarnának. Késest még soha nem használtam (damilost is csak ritkán), nem tudom, mekkora különbség van közöttük a használat során. Angol oldalon csak egy értékelést találtam eddig: 21 vásárló 3,6 pontra értékelte az 5-ből (mondjuk ez lehetne jobb is).
http://www.argos.co.uk/product/7529137
Az sem rossz, hogy nem kell kevergetni hozzá az üzemanyagot. Gondolkozom rajta mindenesetre.
 


  2018.06.12. 13:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   


---
 
Ez most akciós. Jónak tűnik, de nincs róla vélemény. Bár a márka tényleg angol.
Itt árulják.

Nekem 5 éve van egy zipper. Azon kívűl, hogy a benzincsövet és a benzinszűrőt évente cserélem más baja nincs. Könnyen indul, erős. Osztrák, de kínai motor van benne.
 


  2018.06.11. 17:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   


---
 
Szívesen! Nálam is efféle ok volt a keresés, majd végül vásárlás hátterében. Nem bántam meg! Erre a célra ár-érték arányban tökéletes!
Egyébként dzsuvára is nyugodtan ajánlanám. Nem egy gyenge vacak. Itt inkább az említett felhasználás mértéke az, ami döntő lehet a befektetésnél.
Ha most keresgélnék, akkor jómagam is a Hechtet nézném még.
 


  2018.06.11. 17:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   
Avatar

---
 
Köszi :) Nekem tulajdonképpen akár egy fűszegélynyíró is megfelelne, csak a nagyobb távolságok miatt az elektromos nem jöhet szóba. Ez azt jelenti, hogy nem dzsuvás területek letakarítása várna rá elsősorban, hanem azon területek rendbetétele, amihez nem férek hozzá a fűnyíróval. Mivel nem lenne állandóan nyaggatva és kis területről lenne szó, ezért úgy gondolom, hogy kínai is szóba jöhetne (mert az olcsóság a másik fő szempont). Néztem még a Hecht-et is, az úgy tudom, hogy cseh márka és állítólag ott is gyártják, nem pedig Kínában - viszont épp az előbb olvastam, hogy mégiscsak kínai gyártás. (akkus is megfordult a fejemben, de azt tényleg nem ajánlják)
 


  2018.06.11. 07:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   


---
 
Ha kizárólag kínaiban gondolkodsz, akkor a Fuxtecet ajánlom. Természetesen vannak a hátrányai, de én már évek óta használom  és megy, mint a Doxa. :thumbup:
Nem ipari felhasználásra kell gondolni, mert nyilván arra nem azt vettem volna. Itthon pöfög, idényben nagyságrendileg két hetente egy órát.
Jó benzin és full szintetikus olaj megy bele, attól nem köhög... Az eddig tapasztalt alapvető hibái: az én magasságomhoz nem pontosan ideális
a damilfej dőlésszöge (alacsonyabban tartva vág vízszintesen - pedig én aztán nem vagyok egy lajtorja...), gyenge a rezgéscsillapítása,
egy idő után a tank és benzincső találkozási pontjánál szivárog a tömítés. Hirtelen nem jut eszembe több nyavalyája. :thumbup: ;)
 




  2018.06.10. 21:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   
Avatar

terra alapító
 
Régebbi van, négy ütemű, nem tudom a típusát, de MTD. Sz@r fos hulladék, minden használat után kiesik a hétezer Ft-os alkatrész, ha szerencséd van, megtalálod alapon...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.10. 20:41  Hozzászólás
  •   248   
Avatar

---
 
Mtd fűkasza van valamelyikőtöknek? Tudom, hogy nagyon sokan elítélően nyilatkoznak erről a márkáról (a másik fórumon), de én nem mindennapi és hosszan tartó munkavégzésre használnám. A smart bc 33 lenne a kiszemeltem. Terhelve sem lenne nagyon. Valakinek volna véleménye?
 


  2018.06.09. 20:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   


---
 
Igen. Hogy nyugodt legyen a lelkiismereted.
De egyébként nincs sok jelentősége, kivéve, ha fertőzött ragacsos sebfelületet vágtál vele legutoljára. A ragacsos masszában a baktériumok képesek életben maradni.
 


  2018.06.09. 20:14  Hozzászólás
  •   246   
Avatar

---
 
A metszőolló fertőtlenítésére akkor is szükség van szerintetek, ha hosszabb ideig (mondjuk 2-3 hét) nem használom?
 


  2018.05.25. 19:55  Hozzászólás
  •   245   
Avatar

---
 
Magas törzsbe tett szemzéseim ill. oltásaim (egy fába több szemet ill. csapot tettem) ez évi hajtásai nagyon meredeken, csaknem függőlegesen nőnek. Távtartóhoz szeretnék ötleteket kérni: elsősorban a miből, de a hogyan is érdekelne (pl olyan rögzítés, ami ellenáll a szélnek, de a hajtásban sem tesz kárt).
 


  2018.05.10. 20:32  Hozzászólás
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Szép estét!
Próbálta már valaki a ,,két pálcával keresem a föld alatt lévő vízforrást'' módszert? Vannak tapasztalatai valakinek?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.20. 17:16  Hozzászólás
  •   243   


*
 
Köszönöm szépen!
Ha ezermester nem is,de szeretek barkácsolni :)
Hétvégén egy egyszerűbb dolgot csináltam,ami hamar elkészült,lehet hülyeségnek tűnik,csak valamin mindig pörög az agyam..ez egy "duplasoros" gereblye lett,kipróbáltam,a jelenlegi talajviszonyokhoz képest egész dolgozik,de majd tavasszal meglátjuk..
Elég nagy kertem van kb 2000m²,aminek egy bizonyos részét kézzel ásom,ott remélhetőleg jó szolgálatot fog tenni..így néz ki:
Kép
Kép
Kép

Alibá,azt hiszem talán egy kibelezett kormányösszekötőrúd lehet,nem tudom,viszont könnyű és erős,ha esetleg kedvet kaptál és szükséged van méretekre,hozzávalókra,szívesen lemérek mindent..
 


  2018.02.17. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alfi13 (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   
Avatar

terra alapító
 
Azóta már túllendültünk a dolgon, kell egy normális benzines a két elektromos helyett. Van egy oregon láncom, azt lehet feldobom rá, az talán elfogadható minőségnek számít, szóval köszönöm, kipróbálom, amíg működik, tartaléknak meg lesznek hagyva, meg hát amíg nem szánom rá magam egy normális megvételére.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.02.17. 18:52  Hozzászólás
  •   239   


*
 
Sziasztok,a héten pihenőmet töltve kiötlöttem és meg is valósítottam a legújabb kerti segítségemet,egy "gazolót"
Itthon található hulladékanyagokból készült,két darab cső,néhány nagyobb alátét,pár darab 120-as szeg,egy kis nyomórugó..Kipróbáltam,kiválóan működik,gazra rászúrok,kar meghúz,szögek összezárnak,kihúz..ennyi,nincs térdelés,hajlongás.Alkalmas a palánták közül-mellől kiszedni a gazt,serkenő gyomnövényeket.
Az utolsó képen látható hogy a szögek nem zárnak össze tökéletesen,azóta kalibrálásra került,bár így is kiszedte a legkisebb gyomszálat is,mivel az gyökérre fognak a szögek némi földdel együtt.

Kép
Kép
Kép
Kép
 


  2018.02.16. 21:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   


---
 
Én is hasonló gonddal küzdöttem. A hiba a lánc minőségében van. Míg én is olcsóbb láncokat vettem állandóan huzogattam a láncfeszítőt. A Husqarna boltokban nagyon jó minőségű láncot lehet kapni nálunk bármilyen méretű láncot elkészítenek és nem sokkal drágább mint a gagyi kategória. Mióta ezt használom két láncélezés között esetleg egyszer ha kell láncot feszíteni.
 


  2017.05.01. 20:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

---
 
Ha esetleg érdekelne, hogyan működik ez az én gépemnél, a 226.hsz videójában 0:37-től mutatja a láncfeszesség beállítását.
 


  2017.05.01. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   
Avatar

terra alapító
 
Akkor talán működni fog, nekem fel kell lazítani egy csavart, utána állítani, majd meghúzni, de el lehet vele szórakozni egy ideig... ha meg túlhúzom, akkor meg lazítani kell, akkor meg túl laza lesz, mert már kihül a gép XD :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.05.01. 13:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

terra alapító
 
Az lehet, csak élezni kell időnként a láncot. Viszont amit gergerg is írt, utánállítgatni rohadt macerás tud lenni, igaz én egy kb. 15 éves makitával szenvedtem... vagy túl feszes volt, vagy túl laza. Meghúztam, használtam, egy idő után még jobban ráfeszült, kilazítottam, használtam, akkor pihi, ne menjen olyan sokat, akkor utána megint meghúzni, mert ,,kilógta'' magát ahogy hűlt... igaz az állítócsavar már monyákolva volt, de nem szívesen veszem elő azt a gépet, tovább tart beállítani, mint levágni kézifűrésszel... majd egyszer beállítom úgy nagyjából, aztán úgy hagyom, egy-egy deszkát levágni jó lesz, amíg nem szerzek egy használt benzinest.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.01. 09:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

---
 
Köszi :) Azért bátorkodom a nagyobb tétel összevágásával, mert úgy néz ki, hogy szelezéket fogok venni, ami remélhetőleg nekem sem és a gépnek sem fog nehézséget okozni.
 


  2017.05.01. 08:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Csak szépen lassan, nem biztos, hogy erre lettek kitalálva :D
Használd egészséggel, reméljük sok gond nem lesz vele!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.30. 22:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

---
 
Majdnem elfelejtettem: megérkezett a Makita, ki is lett próbálva. Nagyon katány! A görcsös kuglikat is könnyűszerrel átvágta. Nagyon filózom, hogy az éves tűzifa szükségletem, ami úgy 60 mázsa, ezzel fogom felvágni.
 


  2017.04.15. 14:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
Biztos jó lesz! A kulcsos láncfeszítéssel az a baj, hogy aki elektromosat használ az nem nagy mennyiségben vág. Ha a lánc melegszik, nyúlik picit, macera kulcsolgatni, és azért azt se felejtsük el hogy ezeken elég vékonyka láncok vannak. Összefoglalva: kevésbé macerás az egykezes láncfeszítés egy elektromoson.
 


  2017.04.15. 13:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

---
 
A kulcsos láncfeszítés miért probléma? - lámaként kérdezem. Nagyon macerás? Ennél a Makitánál nem kulcsos, mert a használatiban azt írják, hogy szerszámmentesen feszíthető és cserélhető a lánc. Egyébként megrendeltem, remélem, nem csináltam rossz bótot. :)
 


  2017.04.15. 12:00  Hozzászólás
  •   228   
Avatar

terra alapító
 
Nekem ilyen MTD van. Lassan 7 éves lesz, egy év volt amikor nem ezzel lett a téli tüzelő vágva, mert olyan helyen volt a fa ahová benzines kellett. Vagyis évi 6 erdei m3-t vágtam vele össze és még mindig megy. A rossz hír hogy már ugyan ilyet nem lehet venni, a láncfeszítést már kulcsosra csinálják. Azt tudom mondani amit apósom mondott nekem mikor vettem. Menj el egy üzletbe ahol több fajta is van, emeld meg őket, amelyik a legnehezebb, az lesz a jó. Ja, és szerintem kell az a 2000W. Meg nem árt egy jó reszelő, mert az éles lánc a titka mindennek. Én már vettem re egy Sthil láncot, nem érzem jobbnak mint az Oregont amit adtak hozzá.



 


  2017.04.14. 22:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   


---
 
Igazad van összekevertem a videókat. Amit betettél azt néztem én is, csak annak a végén van a nyírfa vágása és kerestem olyat amin csak a fát vágják a szöveget nem nyomják és a másik videónál nem néztem, hogy a kereső rossz gépről nyomott be videót. Hiába már fáradt vagyok.
 


  2017.04.14. 22:24  Hozzászólás  Válasz Imre (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Nem szeretnék benzineset, nem "ipari" mennyiségben dolgoznék vele. A videón nem ez a fajta van, mert az szerintem 40 centis, az enyém meg csak 30. (kicsit kevésnek tűnik, de az én célomra remélem, hogy elég lenne). Erről itt egy videó:
 


  2017.04.14. 22:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   


---
 
Ezen a videón gyilkolja a fickó rendesen. . Nem így kell fűrészelni, szerintem életlen is a lánc.
Németeknél 70-80 euro az ára. Csak nálunk adnak mindent ennyire drágán. Itt van egy teszt róla a 10-ből 9,5 pontot kapott  Nagyon rossz nem lehet. Ha nem akarsz benzinest akkor megéri. Nekem benzinesek vannak, mert utálom a kábelt kerülgetni.
 


  2017.04.14. 21:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
Olvastad a hsz-okat? Az egyik:
" Ha így ástam volna fel a kertet, öregapám biztos hátbavert volna az ásóval." :D
 






  2017.03.23. 18:16  Hozzászólás  Válasz vizerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Nekem van egy 97-ben vásárolt 900W-os Alko. Legalább 10 évig rengeteget kapott, gyakorlatilag tönkretehetetlen. Nem tudom azóta mennyi változott a konstrukció.
 


  2017.03.23. 11:11  Hozzászólás  Válasz vizerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


terra alapító
 
Kicsit kevés az infó!
A gyártó csak egy dolog, bármelyik gyártónak adott típusa lehet "jól eltalált" konstrukció és kevésbé szerencsés is.
Terület nagyságtól, fűnyírás gyakoriságától, a fű minőségétől is függ, melyik lehet a jobb.
Az biztos, hogy én már 100 m2 feletti területre (ha az nem angolpázsit) csak fémházast vennék és legyen rajta oldalkidóbó is. Az önjáróság megint nehéz kérdés, hiába nagy a nyírandó felület, amihez jónak tűnik, de ha az tagolt, akkor többet lesz kikapcsolva, mint be és tolni meg azt is kell :-( + 2-3 kg minimum)
 


  2017.03.17. 14:42  Hozzászólás
  •   219   


---
 
Elektromos fűnyíró vásárlás előtt állok. Al-ko, vagy az elvileg magyar agrimotor között vacillálok Eléggél elbizonytalanodtam. Egyik helyen az egyiket dicsérik másikon a másikat. Kinek van tapasztalata melyiket érdemes megvenni?
 


  2016.09.06. 12:02  Hozzászólás  Válasz Imre (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   


---
 
A karbantartással nem nagyon volt foglalkozva az elmúlt néhány évtizedben.. Tiszta retek már belül, ez talán a legfőbb gond.
A lengyel terméknél ez mit jelent? --> "2 áramlási szög szabályzóval ellátott fúvóka MR1.5 (1,5 mm), MR1.0 (1,0 mm)"
Ugyanez a magyarnál 0,3mm-1,5 mm?
 


  2016.09.05. 22:12  Hozzászólás  Válasz petrol (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   


---
 
Szerintem a a különbségek a strapabíróság, alkatrész ellátásban van. Ha karban van tartva örök életűek ezek a régi magyar permetezők. Nekem eddig szűrőt, permetező szárat, tömítést kellett cserélni. Néha a golyó letapadt. Anyámnál ugyanilyen van az 40 év feletti, még apám vette. Minden permetezés után (vagy amikor kiürül) átmosom tiszta vízzel. 1-2 évente citromsavas vízzel is átmosom, mert nagyon kemény a vizünk és vízkövesedik, illetve van benne lerakódás, amitől néha eldugul. Utána szintén tiszta vízzel átmosom. Ne maradjon benne a sav, mert a tömítéseket kikezdheti. Én biztos nem cserélném le. De te tudod, milyen állapotban van a tied.
Délkelet által ajánlott is strapabírónak néz ki képen, de soha nem volt ilyen a kezemben nem tudok róla egyértelmű véleményt mondani.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 3 vendég