Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.03.07. 17:06  Hozzászólás
  •   316   
Avatar

terra alapító
 
No akkor lépjünk a tettek mezejére, elkezdtem hajtóművekre alkudozni. 6-10e forintért kapható hengerkés, motorom van 3kw környéki....
 






  2019.03.07. 15:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   
Avatar

terra alapító
 
Jellemzően az újak 40-től indulnak, van valami vacak 36-ért, láttam a videóját működés közben, nem győzött meg.
A Boschnak az új ára elég borsos, 110 körül, igaz, egy újabb konstrukció mint amit én láttam de a műszaki adatok stimmelnek, amit viszont láttam, eladó szerint jó állapotban, az csak 32. És még jobb is mint a többi, mert nem kell alá a doboz (nincs leállító kapcsoló ha nincs ott a doboz) tud zsákba is dolgozni, mint egy terménydaráló. Már csak az inkább a kérdés hogy elküldik-e futárral.
 


  2019.03.07. 15:13  Hozzászólás  Válasz Jana11 (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   
Avatar

terra alapító
 
Van egy pár dolgom hect márkából, pl: akkus marokcsavarhúzók, ipari porszívó, lombszívó, stb, és valóban jobb mint az átlag kínai, de nem sokkal. Nézegettem az árukeresőn őket, meg olvasgattam véleményeket, néztem tipus szerint videókat, és az olcsóbb kategóriánál mindenki arra panaszkodik leginkább, hogy könnyen eldugul, és nehéz szétszedni takarítani. Amit szintén megfigyeltem, hogy az olcsóbbaknál nincs az a csavar, amivel akár menet közben is állítani lehet a hengerkés támasztóját. A hect ehhez képest 50 fölött van az új, míg a makita 64. Innentől ez nem is lenne kérdés, de nem akarok 64-et fizetni egy olyan szerkezetért, amit még sosem használtam, és a végén majd megállapítom hogy ez csak játék.
 


  2019.03.07. 13:21  Hozzászólás  Válasz Jana11 (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   
Avatar

terra alapító
 
Mennyiért vannak amúgy? Használt, új, profi, jobb fajta, mi a rangsor?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.07. 13:00  Hozzászólás
  •   310   


---
 
Gergerg, nem tudom mennyit szántál rá, de pl. a Hecht 6285 nem tűnik rossznak, 2800 w motorral. A Hecht a
kínai márkák között viszonylag jobb minőség mindenben.
 


  2019.03.07. 11:18  Hozzászólás
  •   309   
Avatar

terra alapító
 
Fel van adva a lecke. Most akadt jó áron egy Bosch, de csak 2200W (a gagyik meg 2500W, és van 2800W is) de láttam már olyat, hogy egy jobb tervezés miatt, egy gyengébb motor a végén mégis erősebb. És ugye talán alkatrész is jobban lehet... Hmmm...
 


  2019.03.06. 20:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg egy elvetemült hazibarkács, láncfűrésszel?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.06. 19:52  Hozzászólás  Válasz silvanus (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   
Avatar

terra alapító
 
Gyanús hogy használt lesz, kb annyit számok rá, mint a legolcsóbb új. Nézegettem a videókat, vannak nagyon gagyik.
 


  2019.03.06. 18:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   


---
 
A Bosch Rotak márkája is nagyon eltalált konstrukció.2-2500 W a ház körül tökéletes, használtat is érdemes megnézni.Nekem nem ilyen van és és nincs részvényem a Bosch-ban:-).
 
silvanus


  2019.03.06. 18:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   
Avatar

---
 
Van a fórumozók között, aki Makita ágaprítóval rendelkezik és szerintem meg is fogja osztani a tapasztalatait róla. Nekem más fajta van.
 




  2019.03.06. 18:03  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   303   
Avatar

terra alapító
 
Á, én kicsire gondoltam, csak a ház körüli metszés ledarálására. Odáig eljutottam hogy mindenképp hengerkéses. De itt meg is buktam.
 


  2019.03.06. 17:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   
Avatar

---
 
Nekem van, de nem az altalanos hobbi kategoriaju, hanem egy nagyobb teljesitmenyu 14 LE-s, onbehuzos Bystron Piranha. Ezzel szapora a munka. A hobbi kategoriajuakkal csak kinszenvedes. Ha nem sokat kell hasznalni egy evben, csak pl nehany talicskanyu cuccot szukseges ledaralni, akkor szodaval a hobbistak is elmennek.
 




  2019.03.05. 16:25  Hozzászólás
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm a válaszokat, végül ez mellett döntöttem: Gardena

Találtam 2 videót is, egy próbát megér alig 9000 Ft-ért.


 


  2019.03.04. 20:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   
Avatar

terra alapító
 
Lidl, Aldi, ilyenkor kapni mindkettőben. Jók, de nem teszteltem ipari körülmények között. Három év jótállás ha jól emlékszem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.03. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
Nekem kovácsoltvas ágvágóm van 40 éve. Eredetileg fanyelű volt, de az elkopott, aztán kicsit hosszabb vascső nyelet kapott. Akármilyen vastag gallyat elvág ami belefér. Kb 4 cm átmérőig még az akácot is. Ilyet keress, mindent kibír.
 


  2019.03.03. 20:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   


---
 
Gardena Comfort 650 BT
(Csak jót tudok róla mondani. Max. egyetlen apró 'hibája' - de ezt nézzük el neki, mivel nyilván nem véletlenül van így - hogy a penge végénél levő rész miatt nem mindig tudod egészen betolni az ollót vágási pozícióba, magyarán éppen az a kicsi van útban, ahhoz, hogy át tudd fogni az ágat a pengékkel.
De egyébként technikai értelemben szerintem nagyon rendben van!)
 


  2019.03.03. 18:58  Hozzászólás
  •   296   
Avatar

terra alapító
 
Tudna nekem valaki egy jó ágvágót ajánlani? Olyat aminek nem fordítom ki a nyelét az első nap és a pengéje sem görbül el.
 


  2019.02.12. 18:31  Hozzászólás  Válasz petrol (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   
Avatar

---
 
Ha jó a motoros permetező akkor takarékosan lehet használni, mert magas fordulatszámon pörgetve köddé porlasztja a levet. Így kevés permetlével is be lehet teríteni a fát. Nekem Stihl gépem van. kb 15 éve vettem. Ezt a tipust már nem gyártják. Azért vettem, mert meguntam, hogy a kézipumpálós permetezőm gyakran eldugult, ha egy apró szemcse került a fúvókájába. A legelső használatnál úgy próbáltam ki, hogy tiszta vizet öntöttem a tartályba. Felmásztam a legmagasabb fámra, ami simán van 6m és megkértem a fiamat permetezzen fel az irányomba. Szép lassan éreztem, hogy az arcom kezd átnedvesedni a ködtől. Akkor megnyugodtam, hogy jól porlaszt és magasra fel tudja nyomni. A kezelés kényelmes, mert a markolatba van beépítve a gyújtáskapcsoló, a gázkar, (mint a kézi fúrógépeken) és a folyadékelzáró szelep. így amíg átmegyek egyik fától a következőig, egy mozdulattal el lehet zárni a folyadékot. Kicsi fánál, csak egy csipetnyi időre nyitom ki és zárom el. Ez már elég ahhoz, hogy beterítse. A fúvócső végében lévő terelőlemezt a technológiához illik megválasztani. Szőlőnél, hogy ne kelljen futni, olyan elosztólemezt kell belehelyezni, amelyik két oldalra küldi a ködöt. Így egyszerre két sort lehet vele permetezni és nem kell vele futni.
 


  2019.02.12. 14:23  Hozzászólás  Válasz Darorr (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   


*
 
Nekem most egy olcsó gépen van. Azon a gázkar mellett van egy másik, ami egy pillangószelepet nyit és zár. Evvel tudom szabályozni, hogy mennyi permetlé kerüljön a fúvócsőbe. Illetve a fúvócsőbe belépő vezetéken is van egy elzáró szerelvény, amit ha nem nyitsz ki teljesen, akkor kevesebb permet jut a fúvócsőbe. De ezzel hamarabb tönkremegy a szerelvény...
Most azt tervezem, hogy felhagyok a hátipermetezéssel. Veszek egy szivattyút 30m csővel, amit felrakok a kistraktorom hátuljára egy tartállyal.
Így nem kell többet cipekednem...és hiba esetén se folyik a permetlé a hátamra. Persze használok védőfelszerelést.
A talicskás permetezőn is gondolkodom, csak sok hibát olvastam róla. Az is elférne a trakim hátulján.
 


  2019.02.11. 21:17  Hozzászólás  Válasz petrol (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   


---
 
Nekem Oleo-Mac van de szaladni kell vele mert úgy tolja ki a lét.Permetlé elzárója meg elég szerencsétlen helyen van így kapkodni kell vele,hogy ne pocsékoljam a permetszert.Először mikor próbáltam 1m-ről az első éves oltványra ,elrántottam mert azt hittem,hogy a fát is kitépi.Végére van perforált lemez is az meg nagyon lefojtja.
 


  2019.02.11. 18:48  Hozzászólás  Válasz petrol (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   


*
 
Szerintem miden gépen lehet állítani, hogy mennyi permetlét adagolsz. Persze nem ismerhetek minden fajtát..
Viszont az én tapasztalatom is az, hogy többet szórok.
 


  2019.02.11. 18:24  Hozzászólás  Válasz Misimanó (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   


---
 
Igen, olvastam őket, de gondoltam megkérdezem itt is, hátha ismeritek.
Jelenleg egy kínai elektromossal permetezem a szamócát, de sajnos nem pörgeti meg eléggé a leveleket, valamint a gyümölcsfákat sem tudom rendesen megszórni. Egy ismerősöm mondta egyébként, hogy ha eddig 70 litert használtam, akkor a benzinessel 100-120-at fogok. Ez komoly? Én azt hittem hogy a motorossal szinte szaladni fogok. :lol:
 


  2019.02.11. 18:13  Hozzászólás  Válasz petrol (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   


*
 
A munkatársamnak ilyen van, meg van vele elégedve. Csak valami apró problémája volt eddig vele, de megoldotta. Kb 300 fája van, amit ezzel permetez.
Ezeket a véleményeket olvastad?

https://permetezo.arukereso.hu/hecht/459-14l-p242953201/?gclid=EAIaIQobChMI-Kq245W04AIVCcqyCh13Tg82EAAYASAAEgJN-fD_BwE
 


  2019.02.11. 17:20  Hozzászólás
  •   289   


---
 
Sziasztok,

Hecht motoros gépről van tapaszlata valakinek? Elektromosom már van, de az nem visz fel olyan magasra és nem is forgatja úgy meg a leveleket.
A linkelt gép árban átmenet a gagyi kínai és a drága olasz gépek között, viszont Briggs motorral szerelt, jó gépnek tűnik.

https://www.kertigepbolt.hu/permetezo/benzinmotoros/permetezo-hecht-459.html
 




  2018.10.22. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is kettő van. Még más átalakítást is alkalmaztam az egyiken. Rossz villából 3 'ujjat' hegeszettem a fokára. Ez azt a célt szolgálja, hogy a gyökérnyaknál elvágott nagyobb gyomot pl. szétterült kövérkét /porcsint/ egy fordító mozdulattal bele emelem a közeli vederbe. Az ugyanis sose herved el, ha a talajon hagyjuk. ;)
 


  2018.10.22. 18:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   
Avatar

terra alapító
 
Biztos jó lehet az az átalakított horoló, de én a világ minden kincséért sem vágnék el belőle egy cm-t sem. Talán ha sikerül még egyet szereznem valahonnan...
 


  2018.10.22. 17:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   
Avatar

terra alapító
 
A félkéz csákányt sokat használom, legutóbb tégla járda és szegély lerakásánál.

A horolót én 'megmetszettem'. Az éle sarkától a nyélvasig mindkét oldalon egyenes vonal mentén. Így egyrészt könnyebb lett és főleg a hegyes élvéggel minden szoros helyen lévő gyomot is könnyű kipiszkálni.
 


  2018.10.22. 16:00  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (283) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   
Avatar

terra alapító
 
Az egy metszőcsákány. Nem tudom még hogy mire fogom használni, lehet hogy semmire. Igazából engem a horoló érdekelt nagyon, van egy ugyan ilyen a család birtokában úgy 40 éve, illetve csak ilyen volt új korában, egyik sarka már kicsit elkopott, ez meg szinte új. Szóval nagyon szeretjük ezt a kapát, és ilyet már nem lehet boltban venni, így nagyon megörültem mikor megláttam a vaterán. A többi meg csak úgy lett, ugyan az volt az eladó.
 






  2018.06.20. 20:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   


---
 
Nem jó! Dugulás vagy beállítási gond van. Optimális esetben a szívatót alapra állítva úgy kell mennie, mint a Doxa (ahogy már írtam is)!
Ha minden OK, akkor alapon ki kell kattognia magából az üzemanyagot! Olyan nincs, hogy leáll egy ilyen ketyere! :@
Ha már prímán üzemel, az évek alatt a következők jöhetnek elő (legalábbis a saját tapasztalatom alapján ezekre hívom fel a figyelmedet):
1. ahogy már írtam, a benzincső és tank csatlakozásánál előbb-utóbb engedni fog, erre jobb felkészülni,
2. érdemes elgondolkozni valamilyen rezgéscsillapításon (olyant is hallottam, hogy valaki a nyél rögzítési pontjához gumicsíkot tekert a bilincsbe)
3. a fej damiladagolása nagyon jól működik, de néha szét kell szedni és ki kell pucolni, egyébként behal
4. jó benzin, full szintetikus olaj
5. rezgéscsillapító kesztyű, fültok (vagy valami ilyesmi...), meg persze az álarc, de ez evidens
6. ősszel, amikor elrakod, érdemes az úszóház alját leszedni, a főfúvókát kipucolni, kiszárítani, tavasszal sokkal szebb lesz a világ... :lol:
Sok sikert és használd sok éven át megelégedéssel, jó egészséggel!
 


  2018.06.20. 20:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   
Avatar

---
 
Közben megváltoztak a körülmények (más helyen is kell füvet ill. gyomot nyírnom), ezért mégiscsak vettem egy fűkaszát, pontosan azt, amit Jani javasolt lejjebb. Kicsit beleástam magam a fórumokba és azt szűrtem le, hogy kisebb házi használatra a Hecht és a Fuxtec ha nem is igazán ajánlott, de azért megfelelő márka (én azért hiszek abban, hogy nekem sokáig meg fogja tenni, mégpedig ez):
FUXTEC FX-MS152
Mivel feltétlen kellett még egy más vonatkozású, de innen is beszerezhető kisebb volumenű termék, ezért tulajdonképpen egy postakltg-et is sikerült megspórolnom.
Tegnap este összeraktam, ma pedig be is üzemeltem a fűkaszát. Tudom, hogy 2-3 tank erejéig csak 5-10 percig szabad alkalmanként használni, közben pedig teljes kihűlésig pihentetni. 1:30 keveréket készítettem, később az előírt 1:40 lesz. Ami gondot jelentett első alkalommal: beindítás után (jó pár berántás után sikerült csak) a szívatót kikapcsolva a motor minden alkalommal leállt. Volt, hogy hagytam kis ideig alapjáraton, de azután is ez történt. Nem tudom, jól tettem-e, de csak úgy tudtam vele dolgozni kicsit, hogy a szívató valahol középállásban volt. Ha valaki érti, mi lehet a probléma, jó lenne, ha felvilágosítana :)
 


  2018.06.14. 10:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

---
 
Köszi, de rosszul fogalmaztam ...a kertemben vannak olyan részek, ahol a nehézkes hozzáférhetőség miatt macerás az aljnövényzet (nem fű!) levágása és ez elhanyagolva nem éppen szívderítő látvány. Ezért jutott eszembe a fűkasza, de ugye létezik kapa, gyomirtó vagy éppen kézi gyomlálás is.
 


  2018.06.13. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   
Avatar

terra alapító
 
Fűvágó olló, hosszú hajlitott nyéllel?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.13. 21:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (276) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   
Avatar

---
 
Nem lenne kihasználva ... igazából csak kozmetikai célra kellene az idén vásárolt önjáró fűnyíróm mellé (azzal meg már amúgy is becsületesen kiköltekeztem magam!)
 


  2018.06.13. 21:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

terra alapító
 
Ezeket nem igazán kell karbantartani, úgy mondják, még az olcsó verziókat sem. Alapvető dolgok pl. nem ártanak, de az semmiség.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.13. 20:58  Hozzászólás  Válasz Imre (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

---
 
Lassan kezdek lemondani a fűkaszáról... Talán jobb is, mert egy újabb nyűg lenne a nyakamba a karbantartása. Szerencsére létezik még a kapa (és egyéb alternatíva)... az egészségesebb is, ráadásul úgyis csak kis területről lenne szó.
Különben nem válaszoltak az e-mailemre, de már úgyis kiderült, amiről beszéltünk.
Köszönöm a segítséged :wave:
 




  2018.06.13. 10:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   


---
 
Talán ez?
Nekem van 10 éves Verto felsőmaróm, strapabíró. Ismerősömnek fúrója van belőle 1000 w feletti. Ipari körülmények között használja és dicséri. Vett mellé másikat is. Lengyel. Gondolom az alkatrészeket Kínában gyártatják és itt ellenőrzik, árulják. De ugyanez elmondható a husqvarna, stihl kisebb gépeire, zipper, demon, fuxtec és egyebekre is. Sok cucc van hozzá ennyért szerintem jó választás. Igaz 2 ütemű, de én fűkaszában jobban is szeretem a 2 üteműt.
 


  2018.06.12. 22:40  Hozzászólás  Válasz Imre (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

---
 
Sajnos nem úgy tűnik:
"Does this product have a strimmer attachment
From: Ian
Hi Ian, No this brush cutter has a fixed cutting blade only, not a grass trimmer line...
"
 


  2018.06.12. 22:03  Hozzászólás  Válasz Imre (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   
Avatar

---
 
Míg ettem egy szem Orangeredet a konyhában, bekattant, amit most írtál. Lehet, hogy mégse vagyok teljesen képezhetetlen???
 


  2018.06.12. 22:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   


---
 
Ezek a fejek olyanok, hogy vág és ha látod, hogy nem elég szélesen aprítja, odakoppintod a földre menet közben és adagol hozzá egy kis damilt. A fej megoldja, ha olyan a fej. De nagyobb részt már ilyen adagolós az összes.
 


  2018.06.12. 21:57  Hozzászólás  Válasz Imre (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   
Avatar

---
 
Még egy dolog, ami eszembe jutott: ha ez "késesre" lett kitalálva, hogyan működhet a damilfej száladagolása? Csak manuálisan, mert az nem lenne túl jó...Bár gondolom, hogy erre nehéz a válasz.
Köszi, ezt már néztem (de ezek nem vásárlói vélemények)
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron