Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.03.18. 21:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   


---
 
Na jó, legyünk korrektek! Most nézem, hogy a Hecht négyütemű, az enyém pedig nem is tudom, mennyi... :fetreg:
Utóbbiról nagy hirtelen itt egy magyar videó, ezen persze a rövid szár van.
Adnak hozzá hosszút is, apró szórófej(ek)kel, az szeret széthullani (mármint az említett szárcsatlakozások).
https://www.youtube.com/watch?v=4-RCv_rMpTs
 


  2019.03.18. 20:46  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (903) hsz.-re     Olvasás  
  •   904   


---
 
Nekem nem ezen a néven, de gyakorlatilag ugyanez a masina van.
A beöntő nyílástól a fogantyúig nagyjából rendben van (de persze nem ipari felhasználásra tervezték!), az utána levő rész a vicc kategória...
Nyeke-nyóka, szétesős gagyi! Ahogy ráengeded a nyomást, hullik szét. Olvastam olyant, hogy valaki lecserélte a csatlakozó részeket, azután már minden OK volt. Az a gyenge pontja. A szórási távolsága, ill. a porlasztásnál a képe nagyon rendben van. Gyönyörűen porlaszt, de a nagyobb teljesítmény miatt meglepően hamar kifogy a permetlé. Természetesen itt is lehet állítani, mint a nagy háti motorosoknál, de ekkor jön a képbe a gagyiság: a csap is szánalmas.
Szóval egy eléggé kompromisszumos kínai gép. Jó lenne, de a csatlakozó részeket és csapot mind cserélni kellene. A csövek végén levő kis menetek statikai tulajdonsága nincs összhangban a rá nehezedő feszítő és egyéb erőkkel. Ha ezt valamiképpen meg tudod oldani, akkor kaptál egy jó gépet.
Youtube-on vannak videók a kínai masináról és használatáról. Ott láthatod a szórását. Fültokot vegyél hozzá! :nahat: :hiha:
 


  2019.03.18. 15:32  Hozzászólás  Válasz Totya (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   902   
Avatar

terra alapító
 
Az a kérdés, hogy mennyit szánsz rá.
4 000 Ft alatt Strauss (ha minden permetezés előtt adsz egy csepp olajat a dugattyújának, 10 évig is bírja) (gyomírtáshoz használom.)
20 000 Ft alatt Titán, Malorex Kiváló! (barátomnak van) Solo 453 Kerekes Permetező Kényelmes.
...
...
90 000 Ft Olasz vezetékes kerekes 20 literes Nagyon bevált, a diófára is felvisz. (Ilyet használok)

Szóval széles a választék! /Csak olyat vegyél, amelyiknél kívülről is látszik, hogy mennyi benne a permetlé!/
 


  2019.03.18. 12:19  Hozzászólás
  •   901   


---
 
Sziasztok,

Feladom, nem szenvedem tovább a régi kézi háti permetezővel...
Tervezek újat venni, bármi bevált típus esetleg, ötletek? :fejvaka:
Köszi! :thumbup:
 


  2019.03.17. 21:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   900   
Avatar

---
 
Köszi :) Az említett szert (Chorus) használhatom kétszer egymás után, vagy a másik permetezés más szerrel történjen? Van itthon Dithane és Topas (van még Folicur solo-m is, de azt nem tudom, célszerű-e kajsziban monília ellen használni)
Elküldöm a leírtakat, bár látom, már Ali-bá is válaszolt. Köszönöm neki is :thumbup:
 


  2019.03.17. 21:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (897) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   
Avatar

terra alapító
 
Legjobb mindkét alkalommal és az elvirágzáskor is permetezni monilia ellen. A Chorust hűvösebb időre ajánlják a többi felszívódó monilia ellenit melegebb időben. Én kontaktot (Captán 50 WP) is szoktam adni hozzá.
 


  2019.03.17. 21:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (897) hsz.-re     Olvasás  
  •   898   
Avatar

terra alapító
 
Elején, közepén, végén. Hivatalosan. Nem egyszerre nyílnak a virágok, ha minden bibét meg akarsz védeni, akko a virág nyílása után mielőbb célszerű, ezért kell a több alkalom. Ha jó lessz az idő, akkor szerintem 2 permetezés is elég, egy amikor látszólag sok virág nyitva van, (2.-3. nap) és egy amikor látszólag az összes kinyílt. (gyanítom én idén sem fogom egyszer sem, csak hétvégén lesz lehetőségem, ha az idő is engedi)
 


  2019.03.17. 21:10  Hozzászólás
  •   897   
Avatar

---
 
Most piros bimbós állapotban vannak a kajszijaim, de holnaptól már minden bizonnyal elkezdenek virágozni. Monília ellen vettem Chorust: mikor permetezzek vele? Virágzás elején vagy fővirágzásban?
 


  2019.03.14. 17:32  Hozzászólás  Válasz Jani71 (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   896   


---
 
Nem kellett. Legalábbis a levéltetvekre. Pusztán kísérletből megkínáltam őket egy kis tisztítószerrel  és nagyon nagy arányú pusztulás lett a végeredmény.
Csak nagyon ritkán, elvétve látok itt-ott egy-egy túlélő példányt. A többi mind csörgősre száradva mutatja a szer hatékonyságát.
Van olyan virágbimbó, amin, ill. aminek a környezetében három-négy-öt darab is volt. Mind elpusztult.
Az említett szert 0,5 %-os arányban kevertem a vízhez. Ill. még némi szalmiákszesz is társult hozzá 0,6 %-ban (orosz videókban láttam, tavaly volt egy eset, amikor hirtelen durva arányú pusztulással reagáltak az alkalmazására olyan faj egyedei, amivel gyakorlatilag szinte semmivel se bírtam).
Persze mivel most együtt ment a két szer, ezért max. csak vélelmezhetem, hogy akár mindkettő is jó lehet magában. Hááát, majd egyszer kiderül,
amikor vegetációban szórom a szalmiákszeszt. ;) Szerintem jó lesz, de nem akarom előre elkiabálni. Egy viszont biztos: ezt az említett két hatóanyagú
permetezést megelőzte egy szimpla ultrás, ami után már láttam kiszáradt levéltetű maradványokat. Azokra kizárólag a tisztítószer ment.
 


  2019.03.10. 20:12  Hozzászólás  Válasz silvanus (891) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   


---
 
Silvanus, nagyon hasznos és jó az az alkalmazás amit föltettél a növényvédőszerekről.
 


  2019.03.10. 19:31  Hozzászólás  Válasz Norbert (893) hsz.-re     Olvasás  
  •   894   


---
 
Nem tudom, hogy még aktuális-e, de a válaszom az, hogy én kipróbálnám. Azért a szappannál egy kis adaggal végezz keverési próbát!

Szerintetek létezhet, hogy egy emulgeált olajjal lemosózva sikerülhet az 'Itt az ideje!' topikban mutatott levéltetvekre jelentős gyérítő hatást elérnem?
Valami olyasmivel, mint ami a Vegesolban van.
 


  2019.02.14. 07:56  Hozzászólás
  •   893   


---
 
Egy kis segítséget kérnék lemosó permetezéshez.Valahol olvastam ,hogy ha nem akarok nagy kiadást anyagilag akkor champion 50 wp+ egy kis tapadásfokozó /akár háziszappan/ is sokat segít a növényeknek tél vége felé .Mivel sok és viszonylag idősebb fáim és szőlőm van kipróbálnám.Valaki így ezzel egyszerűen szokott kivitelezni? esetleg mit tegyek még bele a jobb hatékonyságért? esetleg arányok? Vagy más módszer?más alkotókkal?
 


  2019.01.06. 18:08  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   


*
 
Biztos jó...csak az én telóm fapados :)
 


  2019.01.06. 10:33  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   891   


---
 
Szintén magyar, ingyenes alkalmazás, én eddig ezt használtam: AgroApp
Választékbővitésre :lol:
 
silvanus


  2019.01.06. 07:33  Hozzászólás
  •   890   
Avatar

---
 
Hatha valaki hasznosnak talalja: Telefonra ingyenesen letoltheto egy magyar alkalmazas "Agromedium" alatt mely vagy 1400 fele permetszer tudnivaloit tartalmazza. Nem csak a termek nev, de hatoanyag, karosito, kultura, EVI, formulacio, okologiai gazdalkodasban alkalmazhatosag, mehveszelyesseg es meg sok mas egyeb kriterium alapjan lehet szurni es keresni benne. Csatoltam egy kepernyofotot a "Score 250 EC"-rol, hogy megmutassam mikent nez ki egy szer adatlapja az alkalmazasban.


IMG_7306.jpg
Agromedium alkalmazas
Megtekintve 14282 alkalommal.

 


  2018.11.25. 19:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   


*
 
Nekem sajnos újfent kimarad , ködös nyirkos idő volt , ma meg esik ...nem lett volna sok értelme. Én némi diófa leveles gereblyézéssel , hálózással és az ültetőgödrök mélyítésével zártam az idei évet. Sajnos 10-20 centit tudtam csak lefele haladni , a kb 35 megkezdett gödörből talán ha 2-3 ba tudtam volna ültetni , annyival meg nem kezdtem...így sajna a jövő tavasz szívással kezdődik...:(
Elpakoltam a szerszámokat , az öreg kocsit is " téliesítette,m " akksi és gyújtókábelek kivéve /ez utóbbi a nyestek miatt :twisted: / garázsba be...esetleg ha még lesz lehetőség a gödrök ásására , akkor tavaszig ki-kislattyogok néha , aásót meg a kapát ki tudom vinni kézben is.
 


  2018.11.20. 17:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   


---
 
Szerintem 1 literes kiszerelés is van.December 4-én kell mennem a városotokba, ha nem zavarlak, akkor meglátogatlak.
 




  2018.11.19. 08:45  Hozzászólás
  •   886   
Avatar

terra alapító
 
Hétvégén én is megejtettem végre az őszi lemosót. 12 fok volt, és bár fújt egy kis szél, elég jó hatásfokkal tudtam kiszórni az anyagot, elégedett vagyok! Le is téliesítettem, bezártam a boltot, jöhet a tél!
 




  2018.11.16. 21:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (881) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   


---
 
Két gyümölcsnek használ a fagy: kökény és a naspolya. A tied melyik?
 




  2018.11.16. 17:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (880) hsz.-re     Olvasás  
  •   882   


---
 
Van ami mégis indokolja, hogy elhalasszam a permetezést. Mondjuk az, ha permetezés előtt derül ki, hogy csak egy kevés permetszer van a flakon alján. Pedig úgy emlékeztem, hogy volt még egy liter. :fejvaka:
Jó hír, hogy a Microbio keverhető a Vegesollal.
 




  2018.11.16. 12:12  Hozzászólás  Válasz imre53 (879) hsz.-re     Olvasás  
  •   880   
Avatar

terra alapító
 
Az almalevél karácsonyig, akár még januárban is a fán lehet, arra nem érdemes várni. Azőszibarackon inkább csak az ághegyeken van levél, azt a részt pedig a tavaszi metszéssel ugyis legjobb eltávolítani. Így szerintem :mivanm: nemigen indokolja semmi a további várakozást.
 


  2018.11.15. 21:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (878) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   


---
 
Lehet, hogy hallgatnom kellene Alibára, de még van levél a fákon- ezért várok. A középtávú jelzéseket nézve én is úgy látom, hogy a legjobb permetezési idő Mikulás lapján lesz.
 


  2018.11.15. 21:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (877) hsz.-re     Olvasás  
  •   878   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk a múlthét végén volt hajnalban 0 °C.
Aztán ezen a héten egyik nap (asszem kedden) sokáig fenn voltam, és bármilyen meglepő, de éjfél körül még 11°C volt kint a hőmérséklet. :)

A Ventusky most hétvére mondd hajnali mínuszokat, de utána decemberig legfeljebb +3°C - +5°C hajnali hidegeket igér(??).

Az Időkép sem a 15 napos, sem a 30 napos előrejelzésen sehol nem ad mínuszokat.
De érdekes módon a 2 naposba már holnap hajnalra mindenhol fagyokat jelez! :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.11.15. 20:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (876) hsz.-re     Olvasás  
  •   877   


---
 
Nálunk ma reggel már -2 °C volt. Viszont nap közben nagyon kellemes, napos kirándulóidő lett. Na, ez se lesz mindig így. Ilyenkor ez már ajándék. :thumbup:
 


  2018.11.15. 20:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (875) hsz.-re     Olvasás  
  •   876   
Avatar

rendszer admin
 
Így van .... :(
Hétvégére már a hajnali órákra majdnem mindenhol mínuszokat emlegetnek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.11.15. 19:06  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (873) hsz.-re     Olvasás  
  •   874   


---
 
Mivel a fiatal bőrszöveti részeken vannak viaszos területek, így szerintem ajánlott a tapadásfokozó. Egyénileg mindenki maga dönti el, hogy a tapadási képességet javítja-e. A Vegesol tartalmaz 11,5 % rézhidroxidot, 23 % ként, hatásfokozóként pedig 25 % napraforgóolajat és 1 % szójalecitint. Az biztos, hogy a napraforgóolaj fokozza a tapadóképességet.
Én megpróbálom a Microbio-t 10ml/10 liter adagolás szerint.
KÜLÖNLEGES ELŐNYEI:
- elősegíti az egyenletes növényvédő szer fedettséget, növekszik a készítmények hatékonysága
- rugalmas esőálló filmréteget képezve ráragasztja a permetlevet a növényre, tartós védelmet biztosít
- alkalmazásával a növényvédő szerek tökéletesebben keverednek, azonos hatóanyag-tartalmú cseppek képződnek, homogenizálja a permetcseppeket, kevesebb elsodródó nagy, illetve a növényről lepergő apró csepp képződik, maximális mennyiségű permetlé marad a növényen.
Harmadik kategóriás szer, tehát szabadon bárki beszerezheti.
Holnap kipróbálom, hogy a Vegesollal keverhető-e. :fejvaka:
 


  2018.11.15. 12:52  Hozzászólás
  •   873   
Avatar

rendszer admin
 
Ma meg is csináltam a permetezést, lemosást.
Nekem a gazdaboltban azt mondták, hogy a Vegesol-hoz nem szükséges a tapadásfokozó.
Ráadásul a Silwet L-77 baromi drága egy kertvárosi kertben ahhoz képest, hogy milyen kis mennyiség kell csak belőle, és mekkora kiszerelelésben van.
Javasolt adagja 30 liter permetlében 0,02 liter SILWET® L-77.
0,1 literes kiszerelésben majd 3 ezer, ami 150 liter permetléhez elég!
150 litert egész évben összesen nem permetezek ki. :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.11.15. 12:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (871) hsz.-re     Olvasás  
  •   872   
Avatar

terra alapító
 
Ma délelőtt lepermeteztem vele mindent. Két keverést csináltam (20 és 16 liter), az elsőbe tettem, a másodikba nem. :O Permetezés közben és a fán nem láttam különbséget. (Lehet, hogy csak gondolom, hogy a Sylvet-es lé jobban bebújik mindenhova? :alvaka: )
 




  2018.11.15. 09:55  Hozzászólás
  •   870   


---
 
Benéztem a napokban egy gazdaboltba és azt javasolták , hogy még ilyenkor is érdemes felszívódó szerrel permetezni, mert a hosszú meleg miatt sok a kártevő,poloska,stb.
A veszőkön keresztül is felszívódik ha már nincs levél.

Tényleg érdemes ???
 




  2018.11.10. 12:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (867) hsz.-re     Olvasás  
  •   868   


---
 
Lassan lehullanak a levelek, lehet lemosózni. A Vegesolhoz szoktatok tapadásfokozót tenni?
 


  2018.09.07. 10:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (866) hsz.-re     Olvasás  
  •   867   


---
 
Na, most aztán a sok víz hatására elindult... :thumbdown:

Fénykép-2334  2018. 09. 06..jpg
------------------------
Megtekintve 14102 alkalommal.

 


  2018.08.22. 20:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (860) hsz.-re     Olvasás  
  •   866   


---
 
Nem tudom, kinél mi a helyzet és hogy esetleg ezután mi alakul, de eddig a pillanatig tökéletesen szürkepenész mentes a szőlő. Egyszerűen nincs. :dejo: :thumbup:
Bezzeg a lisztharmat és a peronoszpóra rendesen bealakított... :@ :angry-banghead:
 


  2018.06.13. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (864) hsz.-re     Olvasás  
  •   865   


---
 
Az az általános vélekedés, hogy ez a faj nem tesz nagy kárt, nem érdemes vele foglalkozni.
De természetesen a saját növényed esetében Te tudod eldönteni ennek mértékét.
Nálam a levélatka sokkal nagyobb mértékben károsít, mint a gubacsatka. Ezért kell rá fokozottan figyelnem.
 


  2018.06.13. 20:45  Hozzászólás  Válasz Jani71 (861) hsz.-re     Olvasás  
  •   864   
Avatar

---
 
Gubacsatka viszont nálam is megy ezerrel! Hagyhatom permetezés nélkül, vagy butaságot teszek?
 


  2018.06.13. 20:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (862) hsz.-re     Olvasás  
  •   863   
Avatar

---
 
A meglévő sorok iránya nálam optimális a napégés szempontjából, mert észak-déli tájolásúak (sajnos az új telepítésűek egy részénél kénytelen voltam épp ellenkezőleg kialakítani a sorokat). Viszont pár év óta kevesebb a beteg fürtök/bogyók száma, amióta eltávolítom mellőlük a leveleket.
Más: ma vettem észre néhány kirepedt bogyót. Szerencsére úgy látom, hogy nem a lisztharmat, hanem az esőzések következménye lehet.
 


  2018.06.13. 20:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (860) hsz.-re     Olvasás  
  •   862   


---
 
Nálam a napégésre nagyon kell figyelni. Amióta ilyen égetően forróak a nyarak, azóta nem igazán szeretem alkalmazni a levél leszedős módszert.
Volt már belőle gond. Max. ha úgy látom, hogy olyan az idő, esetleg megkockáztatom. De zsigerből semmiképpen.
 


  2018.06.13. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (860) hsz.-re     Olvasás  
  •   861   


---
 
Ja, majd elfelejtettem: sajnos úgy néz ki, hogy az évekkel ezelőtti  zöldrothadás is újra jelentkezik. :( :@ Van egy-két olyan bogyó néhány fajtán.
(Az évek alatt persze kiderült, hogy ez nem Fanny... :lol: )
A gubacsatka is beindult... Szerencsére nem nagy mértékben, épp csak egy-két levelet találtam. Tavasszal megszórtam Flumite-tal a levélatkák miatt.
Ki is heverte... :dejo:
 


  2018.06.13. 19:51  Hozzászólás  Válasz Jani71 (859) hsz.-re     Olvasás  
  •   860   
Avatar

---
 
Én a fürtök mellől tépkedem le a leveleket, nekem nagyon bevált. Egyelőre csak módjával, mert napégést sem szeretnék okozni a bogyókon.
 


  2018.06.13. 19:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (850) hsz.-re     Olvasás  
  •   859   


---
 
Az előrébb tartó szőlőfajtáknál mostanában van a fürtzáródás. Érdemes a bogyókat kicsipkedni (fürtritkítás), a mostani és későbbi permetezések alkalmával
kiszórt szerek sokkal hatékonyabban tudják védeni a termést. Ráadásul már önmagában a szellősség miatt lényegesen kisebb a fertőzésveszély.
Kipróbáltam, kifejezetten bevált, jó szívvel ajánlom! :thumbup:
 


  2018.06.13. 19:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (850) hsz.-re     Olvasás  
  •   858   


---
 
Peronoszpóra: a védelem nélkül maradt szőlő esetében mostanában jelennek meg az első olajfoltok és a fonákon az első termőtestek
(legalábbis nálam - szerencsére nagyon kevés hely érintett, inkább csak olyanról van szó, ahol 'limbust' hagytam, de már az is frankó,
szépen hozzáférek a vegyszerrel: le is söpörtem az említett termőtesteket, egyelőre szappan használatával, a megsárgult levélfolt már
nyilván kampec, de legalább nem szórja a spórát...).
 




  2018.06.13. 14:24  Hozzászólás  Válasz Imre (855) hsz.-re     Olvasás  
  •   856   


---
 
A mospilan az gyenge https://www.gazdabolt.hu/900069-rovarolo-szer Én karate zeont meg Lider 200 sl vagy calypsot szoktam használni
 


  2018.06.13. 14:15  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   855   


---
 
Actarát már a tavasszal se tudtam venni. Mospilant adtak helyette, de nekem nem jön be. Tud valaki normálisabb rovarölőszert? Pl. keleti gyümölcsmoly ellen?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég