Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2018.12.01. 19:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (3255) hsz.-re     Olvasás  
  •   3259   


---
 
Tudnod kell, hogy az ez irányú 'tudásom' pusztán az interneten olvasottakból áll.
Jó magam is csak annyit tudok, hogy lúgosít (szappanos témában már van némi tapasztalatom - kálilúg, hamulúg, káliszappan).
Ill. nem árt tudni, hogy érdemes figyelni a mennyiségre, mert könnyen kárt lehet vele okozni! De úgy sejtem, ezt Te is tudod. ;) Csak megjegyeztem.
Most nem keresem meg az ide vonatkozó oldalt, de ha jól emlékszem, valahogy úgy van, hogy kb. annyit kell/érdemes súlyra kiszórni, mint a műtrágyából  .
Tehát nagyságrendileg úgy 3(-5) dkg egy négyzetméterre.
Érdekes egybeesés: többek között ma hajnalban is szórtam a gyümölcsfák földjére fahamut és egy ideje tervezem, hogy most már meg kellene mérni
a fent írt okok miatt a fajsúlyát. Utána már kb. ránézésre is tudnám, hogy hol a határ. De addig el kellene jutni. Lehet, hogy holnap meg is mérem.
Egy kis szakirodalom: 1.  2.  (53. oldalon van, ami konkrétan Téged érdekel) Persze ez csak úgy hirtelen elsőre... ;)
 


  2018.12.01. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (3257) hsz.-re     Olvasás  
  •   3258   
Avatar

terra alapító
 
Remek, már vagy három éve rendszeresen lemaradok :D
Bár most meg összejött annyi minden, hogy nem oszt nem szoroz az a pár ezer forint.

Amúgy egyre több helyen növelik a szállítási díjakat, emag-ot pl. alapból nem szerettem, rendelsz 4 dolgot, 3 szállítócég hozza, 3 szállítási költséggel... régen még jó volt internetről rendelni, de mostanság egyre jobban meg kell nézni mit honnan, és egyre zuhan a szolgáltatás minősége is... + csomagolási díj, + extra díj mert nem előre fizeted, és csak 200 forinttal olcsóbb, ha a benzinkútra, postára, egyéb helyi boltba rendelem, ahová még el is kell mennem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.12.01. 18:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (3251) hsz.-re     Olvasás  
  •   3256   
Avatar

terra alapító
 
Ezt hogy kell elképzelni? Mert sehol nem találom... vagy péntekig lehetett rendelni, és azt szállítják ki ingyen hétfőn?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.11.30. 22:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3254) hsz.-re     Olvasás  
  •   3255   
Avatar

---
 
Köszönöm! :) Marhajót biztosan veszek, a két tyúk között pedig még vacillálok...
Még egy kérdésem lenne (lévén sok mindenhez értesz): némi fahamuval meg szoktam szórni a gyümölcsfáim (elsősorban a kajszifák) talaját kálium utánpótlás miatt. A talajom minden bizonnyal enyhén lúgos: lehet, hogy nem kellene ilyet csinálnom?
 


  2018.11.30. 22:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (3253) hsz.-re     Olvasás  
  •   3254   


---
 
Ha pusztán matematikailag nézem, akkor talán nem (valahol a középmezőnyben van). De nem ez motivált. Eddig a Marha-jót és az Italpollinát használtam.
Most is végignéztem a kínálatot, de végül úgy döntöttem, nem feltétlenül éri meg csere-berélni, főleg, hogy ezek beváltak. Azért lenne esélyes... ;)
Nekem a viszonylagos szőlő és csonthéjas túlsúlyos növényállomány miatt leginkább a kálium-töblettel rendelkező trágyák kellenének,
de az meg nem feltétlenül kifizetődőbb, ha matekozunk. A hatóanyag (3×) és ár (2×) aránya még rendben lenne, ha a kijuttatandó mennyiségnél
annyival kevesebbet írnának - kb. harmadát. De nem a harmada, hanem a fele, tehát nem érné meg. Röviden: nem nagyon látom értelmét megvenni,
ha dupla áron kapok valamit, amiből a felét kell kijuttatni. Bár az igaz, hogy a kiszórt hatóanyag még így is a másfélszerese (K).
A Tyúkanyót közelebbről nem ismerem. Ha számodra megfelelőek a tápanyag arányai, akkor szerintem érdemes lehet megpróbálni. Aztán úgyis meglátod.
 


  2018.11.30. 21:22  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3252) hsz.-re     Olvasás  
  •   3253   
Avatar

---
 
Ár-érték arányban ez a legjobb szerinted a granulátumok között? (én is szoktam vásárolni /most is fogok/ ilyeneket, de pl. a Tyúkanyó jóval olcsóbb - azt nem javasolnád?)
 


  2018.11.30. 20:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (3251) hsz.-re     Olvasás  
  •   3252   


---
 
Köszönöm, hogy szóltál. Épp mostanság gondolkoztam rajta, hogy az idei alkalmat ismét meg akarom ragadni az Italpollina  beszerzéséhez.
 








  2018.11.09. 20:49  Hozzászólás
  •   3248   
Avatar

terra alapító
 
A cím kissé megtévesztő, de a módszert rendkívül érdekesnek találtam.
Akár még fóliasátor alá is el tudnám képzelni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.11.09. 20:46  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3246) hsz.-re     Olvasás  
  •   3247   
Avatar

terra alapító
 
Én úgy vettem ki, hogy csak azokat kell bejelenteni, ahol ipari mennyiségű a vízkivétel.
Van egy tippem, hogy a sok szorgos, rendes állampolgár szépen bejelentgeti, aztán egy idő elteltével kapnak egy szép kövér csekket vízadó néven...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.11.09. 18:17  Hozzászólás
  •   3246   


---
 
Nem területem, de fúrott kút tulajdonosként konzultáltam nemrég egy 30 évig aktív vízügyi szakemberrel.
Ő a következőket mondta. A háztulajdonosok, üdülőtulajdonosok, kisebb mg. területek 20-30 méter mélyre fúrott
50-110 mm csöves öntözésre létrehozott kútjai nem jelentenek, jelenthetnek veszélyt a vízbázisra, hiszen csak egy fölső, úgynevezett rétegvizet érnek el. Ezekkel kár szívózni, rengeteg van az országban, ellenőrizhetetlen. Egy kicsit a szerinte és szerintem is köztársasági elnök és környezete a témában érzékeny, talán túl is reagálták.
A nagyobb teljesítményű, több hektár öntözésére vagy vízkivételére létesített 70-300 m mélységű kutak igen, már
bánthatják az ivóvíz/karsztvíz bázist, az ő nyilvántartásuk és ellenőrzésük föltétlen indokolt lenne, mert hirtelen és
eseti jelleggel ellátási problémát vagy szennyezést is okozhatnak.
 


  2018.11.09. 12:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3244) hsz.-re     Olvasás  
  •   3245   
Avatar

rendszer admin
 
Sok választást nem hagytak maguknak sem! :D :D

Hogy ez az egész mire lenne jó, vagy mire nem, azt nem tudom.
Mindenki mást mond, és mindenki másképpen magyarázza meg ugyanazt a kérdést.
Lehet, hogy ez az egész jó dolog lenne, de ahogy elsőre nekiugrottak, csak egy nagy rakás katyvasz lett belőle ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2018.10.16. 22:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (3239) hsz.-re     Olvasás  
  •   3242   
Avatar

---
 
Szia!

"Nos, kinek mi a véleménye erről?!"

Ha feltolja a talicskát a kertbe, és tud majd gyomlálni, akkor jöhetnek! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.16. 22:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (3240) hsz.-re     Olvasás  
  •   3241   
Avatar

---
 
Szia!

"Na most már elég ebből, valamit tényleg tenni kell az ellen a fránya melegedés ellen..."

Milyen szerencsé vagyok, hogy sosem ittam alkoholt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.10.16. 20:05  Hozzászólás
  •   3240   
Avatar

terra alapító
 
Na most már elég ebből, valamit tényleg tenni kell az ellen a fránya melegedés ellen...
http://www.ng.hu/Tudomany/2018/10/16/A-sort-is-fenyegeti-a-klimavaltozas
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.10.10. 11:43  Hozzászólás
  •   3239   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.09.27. 19:21  Hozzászólás
  •   3238   
Avatar

---
 
Pár évtizeddel ezelőtt - még a rendszerváltás előtt - megszokott dolog volt az újságban ilyesmit olvasni:

Villámlátogatást tett a mai napon hazánkban Z. baráti ország miniszterelnöke és felesége. A fogadásán megjelent Magyarország legfőbb vezetője is, akivel röviden áttekintették az aktuális nemzetközi helyzetet. Kitértek a két ország gazdasági kapcsolataira is és kölcsönös elégedettséggel nyugtázták annak folyamatos bővülését. A rövidre szabott szívélyes találkozó végeztével a felek apró személyes ajándékokkal lepték meg egymást. Ezután hazánk közjogi méltóságai kikísérték vendégeiket a repülőtérre, akik viszontlátogatásra hívták meg vendéglátójukat.

Valami hasonló történt ma, csak némileg másképpen. Z. baráti ország miniszterelnöke legyen mondjuk a Gumihal nevű fórumozó (a feleség értelemszerűen az övé). Hogy ki jelent meg a fogadásán, azt most hagyjuk... Az aktuális nemzetközi helyzet megbeszélése a látogatás oka volt. A gazdasági kapcsolatok bővülése és az azzal kapcsolatos elégedettség abban merült ki, hogy a felek kölcsönösen saját magukat szapulták az export-import szerintük nem egyenlő mértékű alakulása miatt. Viszont valószínűleg a fogadó félnek lehetett igaza az imént leírtakban, amit a mostani személyes ajándékok mértéke is igazol: míg a kedves látogató tekintélyes mennyiségű délszaki gyümölccsel lepte meg vendéglátóját (asimina, datolyaszilva, jujuba - az asimina pálinkáról nem is beszélve!!!), addig utóbbi csak némi maradék honi gyümölccsel tudott szolgálni :$ Az utolsó mondat egy-két változtatással akár el is fogadható (közjogi méltóság??? :hiha:, repülőtér helyett inkább kocsibejáró ... a viszontlátogatásra kérés viszont stimmel)
Na, ez történt ma...
 


  2018.08.11. 13:31  Hozzászólás
  •   3237   
Avatar

---
 
Igazán nagy örömömre szolgált, hogy - ha csak viszonylag rövid időre is - vendégül láthattam kedves barátomat, aki ritkán ide is írogat Gumihal nicknéven. Azt eddig is tudtam róla, hogy jó kedélyű, kedves, jóindulatú és jószívű (ahogy a kertészetet kedvelők általában), de mindezeket most végre személyesen is megtapasztalhattam. Biztosan nem fog megharagudni, ha elárulom róla, hogy ő többek között a datolyaszilvák és asiminák fő tudora, igen tekintélyes mennyiséggel rendelkezik belőlük mind fajta, mind pedig darabszámot tekintve (a citrusféléit, kivijeit és jujubáit szóba sem hozom). A magam részéről köszönettel venném, ha a sikereit (néha persze kudarcait is) sűrűbben megmutatná nekünk, elsősorban képekkel alátámasztva :)
 


  2018.07.31. 20:39  Hozzászólás
  •   3236   
Avatar

terra alapító
 
KépKép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.07.07. 12:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (3234) hsz.-re     Olvasás  
  •   3235   
Avatar

---
 
Remélem, hogy igazatok lesz Gáborral... már csak az a kérdés, hogy hova ültessek? :lol: (Viszont tényleg nagyon örülnék neki, mert az eddig ültetettek közül is jó párat veszélyben láttam az úgy 7-8 évente rendszeresen jelentkező belvíz miatt)
 


  2018.07.07. 11:49  Hozzászólás
  •   3234   
Avatar

terra alapító
 
Egy érdekes történet: mikor egész Hajdúböszörményt sikerült ivóvízzel ellátni a Keleti főcsatorna (Tisza) vizét felhasználva és nem a helyi (kis) kutak vizét használták a továbbiakban, akkor megemelkedett a talajvíz a sok házi emésztő, szikkasztó miatt, ugyanis még nem volt csatorna rendszer. Kezdtek a vályogházak összedőlni. Néhány évtized múlva megcsinálták a szennyvíz elvezető rendszert (+ környezetszennyezési bírság annak aki nem kötött rá), néhány év és lejjebb ment a talajvíz szintje.
Lehet Battonyán is így lesz és Délkelet barátunk vígan ültethet mélyebben gyökerező fákat is, pl. cseresznyét. :unnep:
 


  2018.07.07. 11:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3232) hsz.-re     Olvasás  
  •   3233   
Avatar

terra alapító
 
Hát', én nem tudom elképzelni, hogy kerül egy zárt rendszerű szennyvízcsatornába talajvíz, ha csak nincsen szándékosan bele vezetve (ami elvileg szabálytalan).


:-) Úgy hogy csak elvileg zárt. Az úton lévő aknatetőn simán befolyik a víz, de az aknák sem zártak. Mind szivárog, befelé. Egy esős időszakban szinte megállás nélkül mennek az átemelők.

A második meglátás helyes, csinálnak egy árkot ami mind lejt, és jó irányba.
 


  2018.07.07. 10:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (3231) hsz.-re     Olvasás  
  •   3232   
Avatar

rendszer admin
 
Hát', én nem tudom elképzelni, hogy kerül egy zárt rendszerű szennyvízcsatornába talajvíz, ha csak nincsen szándékosan bele vezetve (ami elvileg szabálytalan).
A szennyvízcsatorna részére kiásott árok viszont tényleg lehet "vezetőképes", mivel fel lett lazítva a talaj, és könyebben tud azon a részen "elfolyni".
A kérdés csak az, hogy az a rész mennyire telítődött talajvízzel.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.07.07. 10:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3230) hsz.-re     Olvasás  
  •   3231   
Avatar

terra alapító
 
De. Az esetek nagyrészében ilyenkor megoldódnak ezek a gondok is. Egyrészt a csapadékvíz jelentős része eleve a csatornába kerül (nem tudják kiszűrni), másrészt maga az árokrendszer vezeti el a víz jókora részét.
 


  2018.07.07. 09:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (3229) hsz.-re     Olvasás  
  •   3230   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem a szennyvízcsatornának nem sok köze van a talajvízhez. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.07.06. 20:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (3227) hsz.-re     Olvasás  
  •   3228   
Avatar

---
 
Igen, nálam ma végeztek, jöhet a romeltakarítás, meg az előző állapot helyreállítása...Este kavicsgereblyézés és gyűjtögetés volt soron, holnap tereprendezés lesz terítéken. Holnapután hozzák a tűzifát, jöhet a hasogatás (az nem lesz nehéz, mert szelezéket veszek) meg a behordás. Viszont a kertem és az udvarom egészen rendben van (még), így más egyéb dolgom nem sok lesz.
Megint csináltam pár képet, mert most az árokásást szűk fél méterrel a meggyfám mellett végezték. Kíváncsi voltam a gyökérzetére, íme:
003.JPG
------------------------
Megtekintve 12549 alkalommal.

002.JPG
------------------------
Megtekintve 12549 alkalommal.

001.JPG
------------------------
Megtekintve 12549 alkalommal.

 




  2018.07.05. 22:21  Hozzászólás
  •   3226   
Avatar

---
 
Ma érkeztek el hozzám a munkások a szennyvíz gerincvezeték ásásával. Sajnos pontosan a leendő árok útjában volt két fiatal Rosseyanka datolyaszilva. Elgondolkodtam: ha ezekért súlyos ezreket kellett volna adnom a múltban, mennyire el lettem volna keskenyedve. Így se örülök nyilván, de ősszel kimegyek a kertbe és kiások ebből a fajtából (vagy másikból) kettőt és ültetem ugyanoda. Azért megpróbáltuk menteni ezeket is, mivel pár hete egy ismerősöm megkért, hogy szaporítsak neki ebből a fajtából, mert az övé elfagyott, az enyémet meg látta az utcán élő állapotban. Markolóval földlabdástul kiszedte a szaki, de az egyik valamiért beleszakadt, a másikat viszont el tudták vinni az ismerősömék. Remélhetőleg meg is marad.
Még egy érdekesség: tavasszal olyan magasan volt nálam a talajvíz, hogy néhol a felszínre is bukkant. Most, hogy majdnem két méter mélységű árkot ástak, a talajvíz éppen csak az árok aljában volt. Igaz, hogy ez a rész kicsit partosabb, de akkor is pár hónap alatt cirka másfél m-t süllyedt a vízszint. Így néz ki nálam a talaj két méter mélységig (néhány Pet-packkal az utókornak) :
005.JPG
------------------------
Megtekintve 12416 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 12416 alkalommal.

003.JPG
------------------------
Megtekintve 12416 alkalommal.

001.JPG
------------------------
Megtekintve 12416 alkalommal.

 


  2018.06.30. 21:55  Hozzászólás
  •   3225   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.24. 17:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (3221) hsz.-re     Olvasás  
  •   3224   
Avatar

rendszer admin
 
A lényege tömören igen! :)

Alibá az előbb leírta a lényeget.
Általában 4 különálló munkafolyamat van: Feltöltés - Tisztítás - Visszamosás - Űrítés
A csap-megoldások gyártótól függően eltérnek kicsit egymástól.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.06.24. 16:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (3221) hsz.-re     Olvasás  
  •   3223   
Avatar

terra alapító
 
Igen, jól érted. Egy sokállású csap irányítja, hogy mikor merre megy a víz. A 'visszamosatás' kitisztítja a homokot, a piszkos víz megy a lefolyóba - a homok ismét szűrheti, tisztíthaja a medence vizét. :D
Persze közben jó irányba, állásba kell tekergetni a csapot. :fejvaka:
 


  2018.06.24. 14:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (3221) hsz.-re     Olvasás  
  •   3222   
Avatar

terra alapító
 
Vagy homokot szűr a szűrő...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.24. 12:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3220) hsz.-re     Olvasás  
  •   3221   
Avatar

terra alapító
 
Szóval van egy szűrő amiben homok van. Ebbe a szűrőbe 'A' irányból bemegy a medence vize, 'B' irányból meg megy vissza a medencébe. Aztán hetente egyszer megfordítom a forgásirányt, és a 'B' irányból küldöm a vizet a szűrőbe, az 'A' irány csövén meg megy a víz a levesbe. Jól értem?
 


  2018.06.24. 07:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (3219) hsz.-re     Olvasás  
  •   3220   
Avatar

rendszer admin
 
A "visszamosás" a szennyeződésekkel telítődött homokszűrő regenerálására, tisztítása.
Ezután van egy rövid "utánmosás" művelet is, amivel a csővezetékbe került "visszamosási" szennyeződés leeresztésre kerül.
Ilyenkor kell kicsit utántölteni a medence vizét, hogy a megfelelő vízmagasság megmaradjon.

Ezek a műveletek elvileg egyformák, de technikailag a vízkeringető-tisztító rendszerek gyártási típusonként kicsit változóak. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.06.24. 07:16  Hozzászólás  Válasz Alibá (3218) hsz.-re     Olvasás  
  •   3219   
Avatar

terra alapító
 
Akkor veszek egy homokszüröt. Ezt eddig értem. De mi az a visszamosatás?
 


  2018.06.23. 18:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (3216) hsz.-re     Olvasás  
  •   3218   
Avatar

terra alapító
 
Homokszűrőm van, délelőtt 1 órát estefele 3-at megy. 2-3 hetente van visszamosatva, akkor vízpótlás is történik. A kinti medencébe hipót használtam 12 évig, ebbe kombi tablettát. Szűkre állítva az úszó adagolót 2-3 hétig elég egy tabletta.
 


  2018.06.23. 18:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (3216) hsz.-re     Olvasás  
  •   3217   
Avatar

terra alapító
 
Van ,,bio vegyszer,'' Praktikerben meg ilyen helyeken kapni, kifejezetten medencetisztító, minimális klórtartalommal, vagy talán anélkül. Állítólag nagyon jó. Valami tablettás, lehet még az idei borodba is jó lesz :D :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.23. 18:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (3215) hsz.-re     Olvasás  
  •   3216   
Avatar

terra alapító
 
A vizet mivel tisztítja? Van nekem is egy hasonló méretű medencém, kint az udvaron, tavaly sűrűn cserélgettem a vizét (nem ment kárba, azzal locsoltam) de idén jó lenne valami jobb megoldás.
 


  2018.06.23. 15:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (3214) hsz.-re     Olvasás  
  •   3215   
Avatar

terra alapító
 
Tavaly május óta van készen a tanuszoda, csak nem tudták elvezetni a vizet ezért nem működött - nem úgy mint az enyém. Az már több, mint 4 éve.

(A legnagyobb trükköm az volt, hogy télen nem a vizet fűtöm, hanem a levegőt tartja az automata 29 °C-on, így a víz mindig 26 fokos - azt kedvelem.) ;)
 


  2018.06.23. 11:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (3210) hsz.-re     Olvasás  
  •   3214   
Avatar

terra alapító
 
Én az új uszodára gondoltam. Mikor hallottam hogy átadták, egyböl az jutott eszembe, Alibának nem kell már a gumikötél.
 


  2018.06.23. 09:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3212) hsz.-re     Olvasás  
  •   3213   
Avatar

terra alapító
 
Nem röhögni, mert komolyan el kell gondolkodni az ilyesmin! Én hosszú ingen gondolkodom. 15 perc alatt le lehet égni, és most már nem csak délben! Kenegeted magad naptejjel, aztán annyit érsz el, hogy egész addig fehér maradsz, amíg egyetlen egyszer nem törődsz vele, megunod, utána meg jól leégsz, mert ,,csakötpercre'' ugrasz ki, aztán kicsit tovább maradsz...
Annyi jó azért van ebben a klímaváltozásban, hogy előtörnek a zöld-bio technológiák, jövőre szerintem intenzíven takarni fogom a sorokat, mert vagy a gaz nyomja el a haszonnövényt, vagy pedig cserepesre szárad, és elfújja a szél a termőréteget. Talán ezekkel a technológiákkal az emberek szemléletmódja is változni fog, legalábbis nagyon remélem. Persze, sokan lesznek, akik szerint nem éri meg, nem jó az úgy, hülyeség az úgy, így vagy úgy, de szenvednek még egy darabig, vagy felhagynak a termesztéssel, így pár generáció, és talán kiveszik az ősrégi ,,hetente végigkapálom a kertet'' módszer. Ami ugyen nem is rossz, mert a köv. generáció nem látja maga előtt példaként, sőt, a szülők-nagyszülők azt fogják nekik mondani, hogy nem éri az úgy meg, csak dolgoznak, termés meg nem lesz. A fiatalok nagy része meg ugye mindig ellenszegül, így csakazértis kipróbálja pl. a talajtakarást. És amint látjuk, az idősebbek között is vannak jócskán, akik mindig valami újjal próbálkoznak, mert érdekli őket a dolog.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.06.23. 09:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (3210) hsz.-re     Olvasás  
  •   3212   
Avatar

rendszer admin
 
Az a kalap nekem nagyon tetszik! :D
Napszúrás kizárva (télen-nyáron) ... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.06.22. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (3209) hsz.-re     Olvasás  
  •   3210   
Avatar

terra alapító
 
Igen! :banana:

2014.06.28. Fürdő 036.jpg
------------------------
Megtekintve 12550 alkalommal.

:thumbup:

2014.06.28. Fürdő 008.jpg
A gumikötél nagyon bevált. (Azóta is minden reggel 150-300 tempó, fele mellen, fele háton - télen, nyáron.)
Megtekintve 12550 alkalommal.

:super:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron