Ha csak egy fajta lehet, akkor... Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.09.16. 18:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   


*
 
Körtéből saját részre Dicolor , nem nagy, de beérve mézédes, egyedi ízzel...eladásra Packhams Triumph...fog nélkül is lehet "rágni", bőlevű , elég jó ízű és a lényeg, hogy korrekten bőtermő.
 




  2018.07.18. 08:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Igen, a leírásokból az látszik, hogy sok hasonlóan jó fajta van abban az érésidőben (Suncrest, Cresthaven, Fayette, stb.), de nekem ez volt, ezért erről tudom, hogy remek...
 




  2018.07.17. 19:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


*
 
Én tavaly kivágtam ezért nem tudtam ajánlani már vesszőt...a fájával volt elsősorban gondom , de végül is nem szaporítottam belőle, úgyis csökkenteni akarom az őszik darabszámát és a fajtákat is.
 


  2018.07.17. 14:04  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Jjjja, köszi, így már leesett. :nahat: Még vannak '12-ben főzött pálinkáim is, ha már iszunk azt isszuk, nem a frisset. De idén nem cefrézünk, megesszük mindet. :wave:


6 éves pálinka???

Szentségtörés! Én nem hogy az ízére, de arra sem emlékszem hogy volt-e 6 éve pálinkám. ;)
 


  2018.07.17. 11:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Jjjja, köszi, így már leesett. :nahat: Még vannak '12-ben főzött pálinkáim is, ha már iszunk azt isszuk, nem a frisset. De idén nem cefrézünk, megesszük mindet. :wave:
 




  2018.07.17. 10:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
A frissen főzött pálinka állítólag "karcolja" az ember torkát (szokás szerint csak idétlenkedés volt a részemről) :$
 


  2018.07.17. 10:36  Hozzászólás
  •   19   


---
 
A frissen főzött pálinka friss fogyasztáskor még kicsit karcos, három-négy hónap után "csendesedik" le, finomodik....
Délkelet barátunk ezzel viccelt meg, hogy te a friss gyümölcs fogyasztására gondoltál, ő meg kombinálta Gergerg
pálinkás hozzászólását...
 






  2018.07.17. 07:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Persze a felhasználás módja is fontos, nálunk elsősorban friss fogyasztásra megy.
 












  2018.07.13. 10:41  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Őszibarackból nekem eddig a Padana a nyerő. Nagyon sajnálom, hogy kiment, pótolni fogom. Nagy, leveses, finom édes, kellő savval. Nem beteges, nem szeretik a molyok. Remek fajta.
 


  2018.07.06. 20:51  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
... szőlőből (eddig és lehet, hogy a későbbiekben is) az Attila. Nekem minden optimális benne, talán az Itáliánál is finomabb, mert kicsit lágyabbnak, kellemesebbnek érzem a muskotályos ízét.
 




  2018.07.04. 11:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Ha van alanyod szemezhetsz most még hajtóra, vagy inkább augusztusban alvóra, küldök szemzőgallyat.
 


  2018.07.03. 23:18  Hozzászólás  Válasz Alibá (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Köszönöm Ali-bá! Nektár H-ból van egy pici fám ... volna rá esély szerinted, hogy a Piroskából is legyen? ;) Valahol csak szorítanék neki egy kis helyet (a tanyára nem hoztatok véletlenül ebből a fajtából?)
 


  2018.07.03. 22:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
A Mariska (őszibarack) kicsit édesebb, kicsit pirosabb, kicsivel kisebb - de nekem a Piroska őszibarackban is kedvesebb. Éretten finoman kell vele bánni, csurog csepeg, piros a húsa a magvánál és a bőre alatt, és a nagysága miatt harapni is nehezebb. Ráadásul a fája nálam csodásan vizsgázott, nem egy évben egyetlen fán több, mint egy mázsa termett és kedves nagyapám kertjéből oltottam az első fát 1980-ban. Azóta is örzöm a fajtát. Biztosan vannak már nála jobb mutatókkal rendelkezők is, de nekem összeségében ő az első, a topik címnek megfelelően.

Részleteket tekintve ízben pl a fehér Nektár H veri.
 


  2018.07.03. 19:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

---
 
Én azzal tisztában vagyok, hogy Piroskát semmilyen körülmények között nem cserélnél Mariskára (ráadásul ezzel teljesen egyet is értek!) :) Viszont őszibaracknál is ez a helyzet? (ezt most komolyan kérdezem). Jobb a Piroska mint a Mariska? Van lényeges különbség közöttük?
 


  2018.07.03. 16:26  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Piroska őszibarack. Fehér, csurgóslevű, elég korai, ellenálló (számomra nem, sőt ellenálhatatlan) :super:
 


  2018.07.03. 13:14  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Jópárat nem kóstoltam még, de eddig Tsunami. Annyira korai, és mégis finom, hogy eddig verhetetlennek tűnik.
 


  2018.07.02. 20:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

---
 
...kajsziból a Lady cot-ot választanám. Teljes érésben nagyon aromás, cukor-sav aránya harmonikus, küllemre gyönyörű és fogyasztása az enyhe ropogóssága miatt kifejezetten élvezetes.
 


  2018.07.02. 20:36  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
... akkor melyiket választanád az adott gyümölcs- vagy zöldségfélék közül? Ha rövid indoklást is írsz - ami alapján döntöttél - azt külön is megköszönném :)
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 10 vendég