Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2018.09.15. 11:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (632) hsz.-re     Olvasás  
  •   636   
Avatar

---
 
OFF: nagy valószínűséggel mához egy hétre megyünk Debrecenbe ... ha nem lenne gond, pár percre beugranánk hozzátok :)
 




  2018.09.07. 10:17  Hozzászólás
  •   634   


---
 
Späth Anna (ha igaz). Egyetlen darab termés, ami valami csoda folytán meg tudott maradni az érésig (néhánnyal indult). Ezt is kikezdték a hangyák...
Finom, jó állagú, marad. :thumbup: Aug. 22-i fénykép. Azóta már nem sokat színesedett, csak egy kissé kékebb lett.

Fénykép-2172.jpg
Späth Anna - 2018. 08. 22.
Megtekintve 7608 alkalommal.

 


  2018.09.06. 20:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (632) hsz.-re     Olvasás  
  •   633   
Avatar

---
 
Van esély arra, hogy szept. vége felé járok felétek (csoporttalálkozó, 40 éves), de korántsem biztos még.
 


  2018.09.06. 20:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (629) hsz.-re     Olvasás  
  •   632   
Avatar

terra alapító
 
Még vagy 15 fajta van, amiből lehet csipegetni. Mindenkit szívesen látok kóstolásra. ;)
 


  2018.09.06. 19:36  Hozzászólás
  •   631   
Avatar

---
 
Még egy, aztán befejezem: pár nappal ezelőtt a Hamburgiért voltak megveszve a darazsak, akkor azokat zacskóztam. A Nérón is maradt pár összetöppedt bogyójú fürt, azokat is imádják. Most tehát az Attila és az Itália került terítékre, a Cardinalt csak csipegetik, viszont a kevés Szenzácia és a Favor mintha ott sem volna, ügyet sem vetnek rájuk - gondolom, a muskotály íz hiánya miatt (végre valami, amit békén hagynak)
 


  2018.09.06. 19:28  Hozzászólás
  •   630   
Avatar

---
 
Komolyabbra fordítva: egész délután zacskóztam, mert pár nap és szinte semmit nem hagynak a darazsak (közben meg eszegettem a letöredező fürtrészeket az Attilából és már az Itáliából is - egy darabig rá sem tudok nézni a szőlőre)
 


  2018.09.06. 19:22  Hozzászólás  Válasz Jani71 (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   629   
Avatar

---
 
Neked is 4, azaz négy fajtád van még ezek szerint, akárcsak baby-lon-nak. Úgy néz ki, a fórumon mindenkinek 4 fajta van hátra (bár szerintem Ali-bá több fajtából ehet még, nemcsak 4-ből, mint baby-lon)
 


  2018.09.06. 19:16  Hozzászólás
  •   628   
Avatar

---
 
Nálam is 4 (azaz négy) szüretelésre váró szőlő van:
Pannónia
Hamburgi
Itália
Attila
Plusz még van a Cardinálból és van egy kevés Kismis Moldavszkij is ;)
 


  2018.09.06. 19:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (611) hsz.-re     Olvasás  
  •   627   


---
 
Piros szlanka, Katherina, Kodrianka. Plusz egy régebbi ültetésű fajta, hasonlít a 'Zaporozsecre' (egészen halovány muskotályos ízt lehet érezni benne).
Azóta lett egy másik, amit ezen a néven vettem. Nagyon hasonlít a kettő, de biztos, hogy nem ugyanaz.
Az egyiknek halványbarna, a másiknak vöröses a vesszője. A muskotályos felhang sincs meg a 'hivatalosban'.
 


  2018.09.06. 19:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   626   
Avatar

---
 
Így könnyű....! Azért is visszajavítom! :twisted:
"Nálam is van még 4 (azaz négy) ! versenyző:

-Kinga
- Teréz
- Pölöskei muskotály
:hiha: :dejo: :super: :lol: :mrgreen:
 












  2018.09.05. 16:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (618) hsz.-re     Olvasás  
  •   620   
Avatar

terra alapító
 
Mi még tartjuk magunkat, még van más ami érettebb/zamatosabb. Idén termett először a Suvenir és a Belüj Originalnüj. Ők az idei év sztárjai itthon, bár utóbbi még nem tökéletesen érett.
 








  2018.09.05. 07:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (615) hsz.-re     Olvasás  
  •   616   
Avatar

terra alapító
 
Egyik-másik gyümölcs puhácska, ha óvatosan megnyomom. Azt hiszem, hogy csak kínjában érik. Az utóbbi hetekben az öntözés ellenére (vagy éppen azért) elkezdte elszárítgatni a levelét. Sokat lehullatott és sehova nem fejlődnek a hajtásai. A másik csapat kivi, amit a diófa délután árnyékol, az viszonylag jól van, csak ott a fiú van, illetve még + két tő, ami még nem term.

Elég savanykásak a gyümölcsök - inkább a mellette lévő Toptaste fáról szedegetem, eszegetem a szilvát és kóstolgatom a sokféle szőlőt. ;) Sok új oltás termőre fordult, érdemes lenne megnézned. :wave:
 






  2018.08.29. 19:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (612) hsz.-re     Olvasás  
  •   613   


---
 
Igen, idén oltottam, most van teljes érésben. A Kinga tavasszal elfagyott, nem volt rendes vessző és virág, csak ez az egy kis biling. Most érett meg. Kedvenc.
 


  2018.08.29. 13:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (611) hsz.-re     Olvasás  
  •   612   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom a Ruta idei oltás? A Kinga nálam még savanyú, de ritka szép fajta, azt meg kell hagyni...
 






  2018.08.06. 09:29  Hozzászólás
  •   609   


---
 
P8050779.JPG
Suncrest
Megtekintve 7253 alkalommal.


Csak egy szem barackot ettem.
Természetesen előtte a hűtőben lehűtve, szépen gerezdekre vágva....ahogy illik... így kapálás közben megpihenve.
 


  2018.08.02. 20:45  Hozzászólás  Válasz Jani71 (607) hsz.-re     Olvasás  
  •   608   


---
 
Sarolta szőlő. Vannak már érett bogyók. Finom, marad... :thumbup:
Megvolt a Nyári fontos kóstolása is. A várt jellegtelen, savas, roppanós történet. De a lepényben hét nyelven beszél! :thumbup: :dejo: :banana:
Utánozhatatlan almáslepény-feeling! Nem véletlenül ezt alkalmazzák erre a célra évszázadok óta... ;) Mostantól nagyságrendeket nőtt a fa (és fajta) renoméja a szememben. Maximális megbecsülésben lesz része! És ha még a növekedési erélyét is ide sorolom, ami kifejezett szempont volt már a választásakor is a lepény célú felhasználás mellett, akkor aztán végképp jó választásnak bizonyult. :thumbup:
 


  2018.07.30. 12:58  Hozzászólás
  •   607   


---
 
Dunav szőlő. (Mostantól érettnek tekinthető.)
(Reggelre leesett az első Nyári fontos alma is. A fa életében is az első. De OFF-topik, mert a felhasználásakor tervezem megkóstolni. 353 g.)
 


  2018.06.21. 22:13  Hozzászólás  Válasz andras (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   606   
Avatar

---
 
Hullott volt ... már ehető, nem is rossz, de még nem teljesen érett (ráadásul egészséges is, csak az ütődéstől kettérepedt). Tavaly kb. 3-4 héttel később kezdett érni.
 






  2018.06.21. 20:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   603   


*
 
Az első érésű körtém a Kornéliát is picit előzi.Nem óriás , de az Arabitkánál azért nagyobb /ezt azért nem írom elsőnek , mert teljesen megszabadulok tőle /, szép és sztem finom is. Elsőre sztem kimondottan jó.
 


  2018.06.21. 13:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (601) hsz.-re     Olvasás  
  •   602   
Avatar

---
 
Tőled is kérdezném, amit az előbb baby-lontól: mi a véleményed a Mirandino rosso-ról?
 


  2018.06.21. 12:52  Hozzászólás
  •   601   


*
 
Spring Lady, Manon őszibarack , Mirandino rosso, Kornélia körte...és egy szem Bergeval kajszi :)
 






  2018.06.13. 19:35  Hozzászólás
  •   598   


---
 
Pándy (-szerű saját tősarjas régi fajta gyerekkoromból). Tegnap megvolt a szüret.
A Debreceni bőtermő is tökéletesen megérett. Már kóstolgattam, de még a fán van. Sajnos úgy néz ki, hogy az idei éve lesz az utolsó nálam,
mert tavaly és idén is meglehetősen savanykásra sikerült a gyümölcse (rossz helyen is van), ráadásul ezzel együtt már bőven több a termés,
mint ami itthon elfogy (páleszt pedig már nem főzőcskézek..., a bor lenne még az opció, de arra meg helyem nincs...).
 


  2018.05.29. 20:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (596) hsz.-re     Olvasás  
  •   597   
Avatar

---
 
Van már egész sötétbordó is közöttük. Az idén végre már nemcsak pár szem volt, saccra úgy 4-5 kilót termett. Van belőle két kis ág meggybe oltva is ... no ott van, ami még éppen sárgul. Viszont ezek hatalmas méretűek lesznek :dejo:
 


  2018.05.29. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (595) hsz.-re     Olvasás  
  •   596   


*
 
Előrébb vagy...nálam még csak épp hogy színesedik / az a pár szem / :)
 




  2018.05.29. 20:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (589) hsz.-re     Olvasás  
  •   594   


*
 
ja...kihagytam pár szem Sándor cserkót, hát...a méret és az állag oké, de sztem ízben nem éri el a Germersdorfit , igaz 2-3 szem alapján nem akarok elhamarkodott véleményt mondani róla.
 


  2018.05.29. 19:34  Hozzászólás  Válasz Totya (592) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   


---
 
Oh rossz helyre írtam, Moderátor kollégák, át tudnátok rakni az Őszis topikba?
Köszi! :thumbup: ;)
 


  2018.05.29. 19:33  Hozzászólás
  •   592   


---
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

Tavaly ültettem Csárlitól fákat, minden szépen eredt, kivéve az ősziket.
Tavaly még csak elvoltak, viszont idén megkéstem a tafrina elleni védekezéssel, utána már szinte hiába permeteztem, majd rá elkezdtek az ágak száradni, most visszavágtam mident, de nem vagyok meggyőződve hogy győztem...
Ami érdekes, hogy 2 fát korábban ültettem ki, többit később talán 1-1,5 héttel, és azoknak semmi baja, sőt, már pár szem lesz is mutatóba.
Ami még info, hogy az utóbbi 2db több vizet is kapott, lehet ez a kulcs vagy valami más?
Köszi bármi építő vagy negatív kritikát is! :thumbup:

DSC_1399.JPG
------------------------
Megtekintve 7332 alkalommal.


DSC_1398.JPG
------------------------
Megtekintve 7332 alkalommal.

 


  2018.05.29. 17:16  Hozzászólás
  •   591   
Avatar

terra alapító
 
Cseresznyét, félpirosra érő, nem tudom mi a neve, most kezd érni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.05.29. 16:34  Hozzászólás
  •   589   


*
 
Eper vége és Érdi nagy meggy.
 


  2018.05.24. 21:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (587) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   
Avatar

terra alapító
 
Van itt is, de még nem az igazi :D azért bátorkodtam megkóstolni. Egy-két hét, aztán vége is a szezonnak...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég