Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2019.02.10. 13:27  Hozzászólás  Válasz Sjocy (827) hsz.-re     Olvasás  
  •   853   


---
 
Üdv
Az alábbi szőlő vesszők érdekelnének
Julian
Lívia
Kodrianka
Tavria
Icskimar
Karmakod
Smaragd
Nizina
Asjia
Manikür Finger
Előre is köszönöm a választ. Email címem rozgonyi.edina92@gmail.com
 


  2019.02.08. 22:48  Hozzászólás  Válasz Bgypeti (848) hsz.-re     Olvasás  
  •   849   


---
 
helló hát ha ilyen szöllőt szeretnél akkor a meglévőket kellene átoltanod ! ami az jelenti hogy az adott fajtákből oltócsapot szerzel és átoltod azokat a töveket amid most van igy tudsz szert tenni leghamarabb és ha ebben az évben beoltod és szép cerusza vastagságu vesszőt nevelsz az 95%ban már jövőre termőre fordul . jövőre bisztos vagy meg az idén ez függ a tőkétől és hogy milyen oltócsapot sikerült beleoltani ! sok sikert!
 


  2019.02.02. 16:57  Hozzászólás
  •   848   


*
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az oldalon aktívkodó emberkék közül tudna-e valaki segíteni nekem szőlőoltvány beszerzés ügyileg!!

Van pár fajta, ami baromi jó, mégsem árulják sehol (lehet csak én nem látok a szememtől)...

Érdeklődnék, hogy tudna-e valaki adni beszerzési lehetőséget a következő szőlőfajtákból:

A kiemeltek lennének a legfontosabbak: Viktor, Pegazus, Csépi muskotály, Göcseji Zamatos, Odysseus, Csillám, Refrén, Angéla, Lilla, Aletta, Viktória Gyöngye.

A segítséget előre is megköszönöm!
A legjobbakat!

BP
 


  2019.01.28. 09:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (846) hsz.-re     Olvasás  
  •   847   


*
 
Na ja, gondolhattam volna...azért mert én elvakult fa típusu gyümölcsfajta gyűjtő vagyok, azért mások a szőlővel is foglalkoznak :lol: :lol: :lol:
 


  2019.01.27. 22:29  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (844) hsz.-re     Olvasás  
  •   846   
Avatar

---
 
Ezeknek a fajtáknak a nagy része az itteni fórumozóknál is megtalálható ... vagy megtalálható lesz ;)
 








  2019.01.24. 20:57  Hozzászólás  Válasz édeske1 (840) hsz.-re     Olvasás  
  •   841   
Avatar

terra alapító
 
Álljon meg a menet! Biztos, hogy idén küldtem? Nem csak kérted? (Azt hittem 2018. tavasszal a metszéskor vágtam ki.) Nézd meg az eltároltakat, mintha már akkor sem találtam volna. :fejvaka:
 


  2019.01.24. 18:06  Hozzászólás  Válasz édeske1 (838) hsz.-re     Olvasás  
  •   839   
Avatar

terra alapító
 
Elképzelhető, sőt valószínű, mert minden feljegyzésem szerint (papiron) van. Ellenben ahol lennie kellene, ott nincs. Egy tőkében három ujjnyi vastag oltás volt, erre biztosan emlékszem. Aztán gondolom, hogy jobban nőjön a másik kettő levághattam az egyiket. :angry-banghead: A másik kettő (az egyik a legkedveltbb szőlőm, a másik az Arocsnüj) ott díszlik, megvan, de a Bordovaja Mantija eltünt. Lehet neked küldtem el az egészet? :'(

Minden esetre, ha nálad megmaradt, az jó hír, remélem mielőbb visszakerül hozzám a fajta.
 




  2019.01.23. 13:47  Hozzászólás
  •   836   
Avatar

terra alapító
 
Valaki! Keresek két fajta szőlő oltóvesszőt. Izjuminka és Bordovaja Mantia. Ha van valakinek kérem jelentkezzen. :udvozlet:
 


  2019.01.11. 15:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (834) hsz.-re     Olvasás  
  •   835   
Avatar

---
 
Feltételezem, hogy szőlőre gondoltál: igen, tervezem. Két helyről is rendeltem szőlővesszőket + babylonnal is minden bizonnyal lesz egy-két cserénk. Lassan (lassan???) több lesz az eszkimó, mint a fóka: nemhogy tőkém, de csapom sem lesz annyi, mint ahány nemes vár majd beoltásra.
 














  2018.12.31. 15:37  Hozzászólás
  •   827   


---
 
Kedves fórum tagok

Már csak ezekből van

Victoria rozova
Original
Julian
Nagyesda azos
Szachtior
Livia
Podarok zaporozju
Vénusz
Preobrazsenyie
Jalovenszki usztocivij
Jupiter USA
Sfera
Timur
Rozovij Timur
Rozovij Velika
Ajvaz
Rubi King
Rizomat
Pamjati negrulja
Pleven usztocivij
Besy
Bezevüj
Dakona
Krasotka
Kodrianka
Elegant
Sugaone seedless
Bolgar rezi
Léna
Millenium
Guzal kara
Belüj original
Tavria
Velika
Anjuta
Icskimar
Kismis moldavszkij
Nimrang
Bolgár óirás
Caxaó
Japán izabella
Jupiter ( Rhea
Black magik
Tigin
Sába kirájnője
Carolusz
Belladonna
Muscat adda
Muscabona
Pegazus
Gálbetta
Árkádia
Szuperior seedless
Ave Maria
Negra
Ruszmal
Denal
Karmakod
Bilelij kokl
Talizman Stimul
Flamingo
Kesa 1
Èva
Magdaléna
Oslava
Heliotrop
Reliance
Kék Izabella
 


  2018.12.31. 13:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (825) hsz.-re     Olvasás  
  •   826   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon köszönöm! :udvozlet: Alig győzöm olvasni, értelmezni. A videók is nagyon jók. Elmentettem mindet. :super:
 




  2018.12.31. 10:05  Hozzászólás  Válasz Imikert (822) hsz.-re     Olvasás  
  •   824   
Avatar

terra alapító
 
A Rombikhoz nehéz hozzájutni, de van Néróm. Azt is rezisztensnek írják és elég korai. Lehet, hogy jó lenne?!
 


  2018.12.30. 18:19  Hozzászólás  Válasz Sjocy (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   823   


---
 
Látom nem vetted figyelembe Szőlőszem észrevételeit. Kár!
Szívesen látnálak a felhasználók térképén is.
 
silvanus


  2018.12.30. 17:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (820) hsz.-re     Olvasás  
  •   822   
Avatar

---
 
Bár nekem nincs , de a másik fórumon olvastam a legkorábbi a ROMBIK ellenálló ukrán fajta . Kérdezd ott Pjotr77 -et vagy szölőszem-et .

Pjotr77 írta 2017 -ben :

Rombik
Július 16-ára teljesen beérett, minden fürt. Nagyon finom ízű, igaz, hogy a bogyókonzisztencia nem ropogós, de azt hiszem ettől eltekinthetünk egy ilyen extrém korai, 8-10 g-os bogyónagyságú fajtánál.
 
derűs napot !


  2018.12.29. 14:55  Hozzászólás
  •   821   


---
 
Kedves fórumtársak !

Ezekből a fajtákból tudok dugványnak ,oltásra alkamas 3 -5 rüges vesszőt 300ft darab áron adni ,akit érdekel.




Viktoria ruzova
Original
Julian
Nagyesda azos
Szachitor
Livia
Podarok zaporozsec
Vénusz
Preobrazine
Jalovenszi usztocivij
Jupiter USA
Sferra
Timur
Rozovi Timur
Rozovij Velika
Ajvaz
Rubi King
Rizomat
Pamjati negrula
Pleven usztocivij
Besy
Bezevüj
Dakona
Kratoska
Talizman
Kodrianka
Elegant
Sugaone seedless
Bolgar rezi
Léna
Millenium
Guzal kara
Belüj original
Tavria Velika
Anjuta
Icskimar
Kismis moldavszkij
Nimrang
Bolgár óirás
Caxaó
Japán izabella
Jupiter
Black magik
Tigin
Sána kirájnője
Carolusz
Belladonna
Buscat adda
Muscabona
Pegazus
Gálbetta
Árkádia
Szuperior seedless
Ave Maria
Negra
Ruszmal
Denal
Karmakod
Bilelij kokl
Talizman
Flamingo
Kesa 1
Khnyinga Olga
Smaragd
Geliosz
Furszetnij
Nizina
Valek
Red globe
Velez
Szenator
Rombik
Bajkonur
Kameleon
Kinai kék
Rosamenna di vacca
Èva
Magdaléna
Oslava
Heliotrop
Reliance
Kék Izabella
 


  2018.12.29. 08:38  Hozzászólás
  •   820   
Avatar

terra alapító
 
Barátaim! Olvastam, hogy a belgák melegházban nevelve elérik, hogy a csemege szőlőjük jóval korábban érik, mint szabadban. Nekem a télikert mellett van egy olyan 'lépcsőházam' amelynek a fele, annak ellenére, hogy gyakorlatilag a házban van, az eredeti 'termett-föld'. Szóval nincs semmi változtatva rajta az eredeti talaj. Ebben az évek során nőtt már fügefa (a gyümölcse a lépcsőre potyogott, ráléptünk, csúnya volt - kivágtam), fagyérzékeny délszaki ciprus (gyönyörű kékezüst volt, de túlnőtt - kivágtam. Most egy citrom él ott és mellette télen ott telelnek a mediterrán növények, + mályva, begónia, gulán stb.

Arra gondoltam, hogy ültetnék oda egy szőlőt is. Akkor ugye az egész télen fagymentes helyen lenne és várakozásom szerint, mivel ott hamarabb 'tavaszodik' hamarabb meg is indulna és ugye hamarabb érne. Érdekes lenne a földieper leérése után egyből érett szőlővel folytatni a gyümölcsevést. Valami amúgy is korai csemege szőlőre gondoltam. Ugyan nem tudom, hogy melyik fajta fejezi be korán a nyugalmi állapotát és hajlandó az én kedvemért hamar megindulni.

Ha van valakinek javaslata, vagy ilyentén tapasztalata, szívesen veszem. :udvozlet:
 


  2018.12.28. 21:49  Hozzászólás
  •   819   
Avatar

---
 
Van néhány szemrevaló fajta közöttük:

Azért némelyik szőlő ára is a csillagos eget veri: elsősorban a videó vége felé mutatott katalógusban (5:46 körül) a Днепровская красавица fajtából a vessző!!! ára 4000hrivnya, vagyis átszámítva kb. 40.000Ft! :remulet:
Mondjuk ez egy évvel ezelőtti ár, azóta már lejjebb ment...
 


  2018.09.24. 12:05  Hozzászólás
  •   818   


*
 
Igen Italia lesz.Olasz nemesités Chasseslas Napoleonx Hamburgi muskotály.Ezért érezni rajta a muskotályos ízt.
 


  2018.09.20. 18:42  Hozzászólás  Válasz édeske1 (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   817   


---
 
Igen igen, olyan az íze! Volt év, hogy novemberben még kinn volt egy-két fürt, szerencsére viszonylag nehezen rohad. Az biztos, idén beérik teljesen :)
Októberben az összes szőlőről már hullik le a levél, de ez még zöld, akkor dobja csak le, ha már fagy, amíg viszonylag ép fürt van rajta, tolja bele a cukrot. Most is látszik, a többiek már sárgulnak-barnulnak, ez a fajta még haragos zöld. Akkor minden bizonnyal Itália..
 


  2018.09.19. 20:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (814) hsz.-re     Olvasás  
  •   815   


---
 
Nagyon szépen köszi, visszatérünk rá :)
"Szerencsére" az Alföld közepén olyan pusztító meleg van nyáron, hogy majdnem minden évben beérik, legutóbb mondjuk 2014-ben volt olyan év, amikor a rengeteg őszi eső eléggé megviselte. Túl is volt kicsit terhelve abban az évben.. Ha a terhelésben mértékletességet tartok és szeptember végéig kitart a jó idő, akkor szépen beérik, mert annyira nem rohadós, mint némelyik korábbi fajta.
 


  2018.09.19. 18:06  Hozzászólás  Válasz laposbarack (813) hsz.-re     Olvasás  
  •   814   
Avatar

---
 
Van egy régi ampelográfiai könyvem, abban mindkettő részletes leírása szerepel. Ha nem felejtesz el jövő május tájékán rákérdezni, akkor a levelek, hajtások jellemzőinek összehasonlításával egészen nagy biztonsággal meg lehet állapítani a fajtáját. Afuz Ali-m nincs, az Itáliámra viszont egyértelműen hasonlít. Azért várjuk meg a jövő tavaszt. (Egyébként évről-évre rendszeresen beérik? Mert az Itáliára éppen nem ez a jellemző)
 


  2018.09.19. 10:28  Hozzászólás
  •   813   


---
 
Itália, vagy Afuz Ali? Nagyapám vette ezeket a tőkéket, de én csikartam ki termést belőlük :) Átültetés kordon tőtávra és támrendszer építése, szálvesszős metszés, trágyázás.. Ilyen korán még egyik évben se volt, október elejére-közepére szokott jó lenni.
Sokkal finomabb a saját kertben termett a boltinál, mert megvárom, míg mézédes lesz, nem szedem le féléretten. Ennek a javát vitte el éretlenül a cigány.


IMG_6887.JPG
------------------------
Megtekintve 23048 alkalommal.

 




  2018.08.31. 19:29  Hozzászólás
  •   808   
Avatar

---
 
Kis fürtök (zöldbe fás oltásúak):
029.JPG
Szenzácia
Megtekintve 23647 alkalommal.

033.JPG
Favor
Megtekintve 23647 alkalommal.


Az idén minden szőlő nagyon szép volt (már nem annyira). A Cardinal is szép fürtöket és bogyókat hozott, így legalább van összehasonlítási alapom, mit várhatok a közeljövőben az új szerzeményektől:
002.JPG
------------------------
Megtekintve 23647 alkalommal.

006.JPG
------------------------
Megtekintve 23647 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 23647 alkalommal.

 


  2018.08.29. 12:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   


terra alapító
 
:D , a te érdemed, hogy nekem is van, köszönöm! Próbálok vigyázni rá!
Az biztos, hogy pár permetezéssel a rizikós időszakban megvédhető.
 


  2018.08.29. 11:51  Hozzászólás  Válasz tp329 (805) hsz.-re     Olvasás  
  •   806   
Avatar

terra alapító
 
Egy-két permetezés nem árt meg neki! ;) (Örülök, hogy meg van a fajta nálad is.) :thumbup:
 


  2018.08.29. 11:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (790) hsz.-re     Olvasás  
  •   805   


terra alapító
 
Szia, Alibá!
Annyit fűznék hozzá a jellemzéshez, hogy azért "strapás helyen" (nálam) a fürtperonoszpóra azért megjelen(het) rajta.
 


  2018.08.27. 19:15  Hozzászólás  Válasz édeske1 (803) hsz.-re     Olvasás  
  •   804   
Avatar

---
 
Most akartam feltölteni pár képet a Cardinálomról, de ezek után ... Majd az ízükről is számolj be légy szíves (különös tekintettel az Everestre és a Rizamatra, de a Bajkonur is érdekelne, ha beérik) :)
Nekem még csak a Belij kokl-ból (volt), a Szenzacia-ból (van) és a Favor-ból (lesz) kóstolóm.
 






  2018.08.20. 10:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (796) hsz.-re     Olvasás  
  •   797   
Avatar

terra alapító
 
Valahol 85-90 naposnak, valahol 105 naposnak írják. Ha előbbi akkor akár július közepe is lehet. Nagyon korainak tűnik.
 


  2018.08.20. 09:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (795) hsz.-re     Olvasás  
  •   796   
Avatar

---
 
A Bruno jövőre akkor úgy aug. legelején érhet? (igaz, hogy most mindennel előrébb vagyunk, viszont a zöldbe-fás miatti csúszás biztosan nagyobb a mostani korábbi érésidőhöz képest)
 




  2018.08.17. 08:38  Hozzászólás
  •   794   


---
 
Jelentkezett nálam egy hölgy, önkéntes jelentkező.Küldöm hozzád az adataival.
Az általad jelzett paramétereknek megfelel, határeset.

Önkéntes jelentkező.jpg
------------------------
Megtekintve 22796 alkalommal.

 


  2018.08.09. 09:20  Hozzászólás  Válasz Mauzi (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   792   
Avatar

terra alapító
 
Mástól nem is igen kaphattad. ;) Ha kedveled az enyhén lambruskás ízt, akkor nem bánod meg, hogy oltottad, csak ne terheld túl. :wave:
 


  2018.08.09. 05:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (790) hsz.-re     Olvasás  
  •   791   
Avatar

---
 
Köszönöm Szépen a válaszát! Pont Magától kaptam és nagyon szépen nő olyan másfélszeres ceruza vastagságú a hajtása. :thumbup:
 


  2018.08.08. 20:43  Hozzászólás  Válasz Mauzi (788) hsz.-re     Olvasás  
  •   790   
Avatar

terra alapító
 
Sok éve terem nálam. Aranysárga fürtjei vannak, közepes méretű bogyókkal, melyek jellegzetes ízűek. Szeret sokat teremni, de ha sok termést hagyunk rajta, akkor keveset nő a lombja, kisebbek a fürtök. Rezisztens. Nálam még sose fagyott el.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 8 vendég