Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.10.14. 19:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (589) hsz.-re     Olvasás  
  •   591   


*
 
Jó ez is, de a gledicsiat olcsóbban be tudom szerezni .Ez is lényeges ,mert hogy tuti legyen azert vadhalot is szeretnék.
 


  2018.10.14. 18:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (586) hsz.-re     Olvasás  
  •   590   


---
 
94' óta készül......jó lenne egy kis megnyugvás, meg egyébként is a topikcím, hogy mit tervezek jövőre...kész a kert... :super:
 




  2018.10.14. 18:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (587) hsz.-re     Olvasás  
  •   588   


*
 
Á...nem kell ahhoz új fajta , anélkül is lenne bőven tennivaló..lásd pl a vadkerítést...stb.
 


  2018.10.14. 17:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (586) hsz.-re     Olvasás  
  •   587   
Avatar

---
 
Nem is akarsz! :D ... de ez így is van rendjén (egy-két fantáziát megmozgató újdonság mindig is lesz, no meg persze az is jó, ha vannak tervei az embernek)
 


  2018.10.14. 17:09  Hozzászólás  Válasz hevezoli64 (585) hsz.-re     Olvasás  
  •   586   


*
 
Jó neked...én ilyent sosem tudok mondani..mármint , hogy " Kész a kert ..." :( :lol: :( :lol: :( :lol:
 


  2018.10.14. 16:51  Hozzászólás
  •   585   


---
 
Magyar kajszi, rózsakajszi és berecki birs tőből kijön, bevát szilvafák kerülnek kicsit odébb, mint ahol álltak.
Kajsziból csak az orangered, hargrand és goldrich marad, a régebbi fajták mind kuka (1 évig marad még a ceglédi óriás, a bergeron és a gönczi régen kipusztult). A legöregebb fa 9 éves volt.
És kész a kert......:)
 


  2018.10.14. 16:51  Hozzászólás
  •   585   


---
 
Magyar kajszi, rózsakajszi és berecki birs tőből kijön, bevát szilvafák kerülnek kicsit odébb, mint ahol álltak.
Kajsziból csak az orangered, hargrand és goldrich marad, a régebbi fajták mind kuka (1 évig marad még a ceglédi óriás, a bergeron és a gönczi régen kipusztult). A legöregebb fa 9 éves volt.
És kész a kert......:)
 


  2018.10.11. 19:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (583) hsz.-re     Olvasás  
  •   584   


*
 
Kombinalom a vadkeritest is, ha lud legyen kover alapon...200 db gledicsia es 200 db turkesztani szil megrendelve. A vadhalo + oszlopos megoldas sincs felrerakva , többfelé erdeklodok ezugyben.
 


  2018.09.23. 16:16  Hozzászólás
  •   583   


*
 
"... gyümölcsös állt , most gallyhalom..."
Egyre jobban szaporodik a zöldhulladék. Amit lehet előre legallyazok, hogy ha jön a kolléga a Stihl-el , akkor ne kelljen vele bajlódni. Jó lenne tavaszig letakarítani a területet és mire megindulnak a fák addig a vadkerítést is / a tervezett kb a terület fele elsőre / felhúzni...és akkor megindulhat az újjáépítés. Meggy , cserkó, szilva és részben az őszibarackok :thumbdown: ...almák és némi körte, kajszi :thumbup: ...a kombifákon is alakítok , a kevésbé bevált fajták levágásra kerülnek...persze körtéből és főleg almából még kombi-nálok a következő szezonban is. ;)
 


  2018.09.23. 16:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (578) hsz.-re     Olvasás  
  •   582   


*
 
Én mostanában a tőből metszés Stihl-el módszert alkalmazom leginkább...gondolom ez neked nem lenne jó :lol:
 


  2018.09.18. 14:28  Hozzászólás
  •   581   


---
 
Nem a metszési ötleteket kell kiválogatnia Ragadozónak, hanem tavasszal:
1. Megtartjuk a kertésszé avatását, tehát először is a tele pálinkás és borosüvegeket.
2. Megtartjuk a metszési továbbképzést, ehhez az erős munkához a helyszínen nagyobb adag sült csülök biztosítása.
3. Viszünk neki folyton érő málnát, ehhez a tavalyi ribizli és málnatermékből nagyobb adag sütemény biztosítása.

/Ha ezek után még akar majd kertészkedni és még szóba áll velünk, akkor főkertész-ámítástechnikus címre jelöljük./
 


  2018.09.18. 13:14  Hozzászólás  Válasz baby-lon (579) hsz.-re     Olvasás  
  •   580   
Avatar

terra alapító
 
Szóval nagyon ne izgulj a metszés miatt, segítünk majd tavasszal, csak győzzed kiválogatni a jobbnál jobb ötleteket.... :hiha:
 


  2018.09.18. 08:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (578) hsz.-re     Olvasás  
  •   579   
Avatar

terra alapító
 
Nos, sajnos egyértelmű a diagnózis. A fertőzés súlyos, nem gyógyítható. Kertész lettél... :nahat:
 


  2018.09.18. 07:32  Hozzászólás
  •   578   
Avatar

rendszer admin
 
Nem akartam paradicsomot ültetni ebben az évben a költözés, és a lakás átalakítás miatt.
Aztán a szomszédasszony adott egy csomó palántát, amit végül is csak elültettem.
Annak ellenére, hogy a végén igen pocsékul néztek ki a tövek, leszáradtak a levelek, stb ..., nagyon sok szép egészséges paradicsom termett, egy évre elegem is lett belőlük.

Nálam viszont a gyümölcsfák is eléggé szépen teremtek.
Annak ellenére, hogy kicsik és fiatalok a fák a sárgabarck, és a nektaring dugig volt, alá kellett támasztani sok helyen.
A két kis körtefa végül is eléggé szépen termett a problémák ellenére, még mindig van belőlük szép számmal a konyhában a polcokon.
A ribizli hozta a formályát, bő termés, van eltéve jó pár nagy tálcával a fagyóba.
Málna - fekete szeder is szépen termett, vagy 3-4 nagy tálcával abból is van a mélyhűtőbe, valószínű süteménybe fog kerülni.

Az eper viszont totál kudarc lett.
A folyton érő magyar fajta eleinte eléggé szép terméseket hozott, aztán az első kőr után már mindenhol csak egész apró szemek lettek.
A másik (holland vagy norvég) fajta hatalmas nagy szemeket hozott (nem folytonérő) , de mire a vége is beérett, tőből már elkezdett rothadni a túlérett rész.
Kiszedtem, az egész ment a kukába ... :(

Viszont a "kis fiatal fákat" (olyan 2 méteresek) nagyon jó lenne alaposan megmetszeni, mert azok csak anno. el lettek ültetve, aztán annyi ...
Könnyebb lenne a dolog, ha még kicsit értenék is hozzá ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.09.02. 15:26  Hozzászólás
  •   577   


*
 
Örömmel és némi megkönnyebbüléssel jelentem, hogy befejeztem a szemzéseket. A csonthéjasokét gyakorlatilag teljesen...úgy értem végleg.Ha valaki kételkedne , akkor majd kifejtem, hogy miért... ;)
 


  2018.07.25. 14:51  Hozzászólás
  •   576   


*
 
Elkezdtem az őszik orsótlanítását / vagy katlanozását...ha úgy szebb :) / : Spring Lady orsó volt......és ez lett belőle...és ez a sors vár az őszibarackjaim többségére.
 


  2018.01.12. 20:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   575   
Avatar

---
 
A cikkben padlizsant, spargatokot, szojat es kukoricat emlitenek.
Ez egy amerikai statisztika a Marvanyos poloska tapnovenyeirol, vastag betuvel a kedvencei:
http://www.stopbmsb.org/where-is-bmsb/host-plants/
 


  2018.01.11. 20:17  Hozzászólás  Válasz alex (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   574   


*
 
Nekem Serres ill. Hardenpont nincs , talán a Nemes krasszánt lenne érdemes , 20 év után először ettem róla jónak tűnő gyümölcsöt , de az én fámról tudni kell , hogy a lehető legrosszabb helyen kínlódik...szóval normális körülmények között jó fajta lehet. Meg úgy gondolom , hogy a szüret időpontja is befolyásolhatja a minőséget. Tavaly talán sikerült eltalálnom.
Sok új fajtám is van /persze ezek jó része csak nekem új.../ ami még nem produkált.
 


  2018.01.11. 20:14  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (572) hsz.-re     Olvasás  
  •   573   


*
 
Írnak is ilyen csapdanövényt ? ...mert nekem is rettentő sok bosszúságot / és persze kárt / okoznak a poloskák.
 


  2018.01.11. 08:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   572   
Avatar

---
 
A Neem olaj az almamoly eseteben kulfoldi irodalom alapjan kisebb hatasfokkal bir, mivel az almamoly larvaja keves idot tolt a felszinen. Celzottan a fejlodo gyumolcsbe furja be magat. Ha annak a felszinen azon a ponton eppen alacsony koncentracioban van jelen a Neem, nem sok hatassal lesz ra, ami amugyis kesleltetett, mivel kitin szintezis (vedles) gatlo hatasa elhuzodo. Inkabb lombrago hernyok, felszinen "ragcsalo" rovarok ellen hatasos. Almamolyra a Granulosis virust alkalmaznam idonkent, a feromon csapdakat meg a hernyoovet a fatorzson.

A poloskakra, szinten kulfoldi irodalom a csapda novenyek telepiteset es azok lepermetezeset javasolja piretrin tartalmu szerekkel. Ez a legdrasztikusabb de nem szelektiv, mas rovarokat is elpusztito megoldas. Szelidebb modszer es majd tesztelni szeretnem, a szegfuszeg olaj, citromfuolaj kipermetezese, ez elvileg erosen riaszto szamukra. (Kerdes milyen dozisban?) A poloskak ellen szinten jo hatasfokkal alkalmazott -kulfoldon- a Beauveria bassiana rovarparazita gomba, ami Magyarorszagon a Naturalis nevu szer hatoanyaga. Viszont itthon poloskak ellen ugy tudom meg nem engedelyezett szer. A szelid modszerek kozott emlegetik meg a kovafold kipermetezeset ami ezen rovarok legzoszervet roncsolja, szinten tesztelni kellene. Ezenkivul az amerikaiaknal ahol igen nagy karokat okoznak, fejlesztettek ki egy un. piramis csapdat, meg egy feromon csalogatoanyaggal rendelkezo ragadoslapot:
http://www.agbio-inc.com/stink-bug-traps.html
http://www.agbio-inc.com/dead-inn-pyramid-trap.html

A meszkenleves megoldas is bizonyosan hatekony lehet ha ezt tapasztaltad. Nalam csak annyi az aggaly, hogy Kedvescimborahoz hasonloan a biodiverzitast, fajgazdagsagot gondolom a gyumolcsosom egeszsege allappillerenek, a ken pedig bizonyos hasznos szervezeteket is elpusztit a karositokkal egyutt, amik "rest hagynak a pajzson". Igy nalam kevesbe, de sokaknal biztosan jol alkalmazhato modszer lehet amit kigondoltal.
 




  2018.01.10. 20:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   570   
Avatar

---
 
Sok érdekes és számomra ismeretlen dolgot írtál ... el is mentem a hozzászólásodat és köszönöm is egyben! :dejo: :thumbup:
 


  2018.01.10. 19:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (568) hsz.-re     Olvasás  
  •   569   


---
 
Ha a növényeket nem bántja, akkor javaslom a kén kipróbálását. Nálam tavaly eredményes volt.
Talán a legjobb a híg, de azért még kellően büdös mészkénlé. :thumbup: Értsd: a megadott nyári dózisnál is hígabbra keverni!
A tél elején valamikor megszórtam a boróka és tuja bokrokat, meglepően sokáig érződött. Minimum 5-6 hetet mondanék, még mindig bűzlött...
(Mintha az egyébként elég jelentős mértékben fellépő tujaszú kártétel is minimálisra csökkent vagy teljesen elmaradt volna.
Még figyelem a dolgot, de a lényeg, hogy rendesen alább hagyott).
Ez nyilván csak olyankor opció, amikor semmilyen egyéb aggály nem állhat fent. Akár csak a kénszag jelenléte, ami esetleg zavar valakit. Stb.
Poloskára kihegyezve (talán még írtam is valahol): nálam is igen szép számmal szaporodtak, károkat is okoztak a szúrásukkal (monília, stb.),
de miután megkínáltam a kertet mészkénlével, egyszer csak eltűntek és el is maradtak. :P :thumbup: :banana:
A szilvamoly második nagy nemzedéke is elmaradt... :dejo:
A bizonyos fajokra kiterjedő gombaölő hatásról pedig már nem is beszélve...
Almamolyra esetleg valamilyen formában az azadirachtin (Neem...)? Vagy még egy, ami a rovar életmódjából adódik (isten bizony elgondolkoztam a bevetésén...): megfelelő időközönként vízzel locsolni a lombot (ettől természetesen csak gyérítő hatást szabad remélni, de az is valami).
Régi szakkönyvben olvastam, hogy a molyok lárvái rendkívül érzékenyek a vízre, gyakorlatilag elpusztulnak a legkisebb mennyiségtől is.
A szilvamoly lárvája pl. a reggeli harmatban képes megnyekkenni... :thumbup:
 


  2018.01.10. 19:22  Hozzászólás
  •   568   
Avatar

---
 
Az idén valószínűleg megpróbálkozom a feromoncsapdával, mert az almamoly nálam mindig komoly károkat okoz. Valamit pedig ki kéne ötleni a poloskák ellen is, mert az meg az őszibarackokat tette tönkre (tavaly már próbálkoztam valamivel ellenük, de az nagyon a szezon végén történt és akkor már nem volt eredménye - most időben elkezdem, hátha...)
 




  2018.01.09. 19:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   566   


---
 
Köszönöm. Sajnos nincs még alanyom, de valahol szerzek és nyár végén majd kérek szemzésre. Persze a legegyszerűbb lenne, ha találnék valahol egy faiskolát amelyik árulja a fajtát.
 


  2018.01.09. 08:24  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (564) hsz.-re     Olvasás  
  •   565   
Avatar

terra alapító
 
Ez így van, de méginkább meghatározza a tárolási körülmény. Hűtőházban eláll akár áprilisig is.
 


  2018.01.09. 08:22  Hozzászólás  Válasz alex (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   564   
Avatar

---
 
A Hardenpontrol en is jokat hallottam, tervben van beszerzese, leoltasa. A Serres Oliverrol ugy tudom szinten sokaig jol elallo, keson ero teli korte. Az elallosagot azonban az is meghatarozza tudomasom szerint, hogy milyen fekvesben volt a fa, meleg aszalyos ev volt, vagy epp ellenkezoleg, huvosebb csapadekos.
 


  2018.01.08. 21:48  Hozzászólás  Válasz alex (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   563   
Avatar

terra alapító
 
Bár nem tőlem kérdezted, jelezném, hogy a Hardenpont remek télikörte. Azért házilagosan ez annyit jelent, hogy a többi (Fétel, Packham's, stb.) végével együtt kezd érni. Jóízű, édes-savas vajkörte. Én több helyen is láttam, merre lenne jó neked? Esetleg tudok küldeni oltóvesszőt. Birs alanyon szépen fejlődik, de későn fordul termőre.
 


  2018.01.08. 21:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (560) hsz.-re     Olvasás  
  •   562   


---
 
Igazi téli körtét szeretnék ültetni, amelyik télen érik (nem ősszel). Tudsz valami ilyesmi fajtáról. A leírásokból a Hardenpont téli vajkörtére gondoltam, de sehol nem lehet kapni.
 


  2018.01.08. 16:34  Hozzászólás
  •   561   
Avatar

terra alapító
 
Indítok két új sövényt. 8 alma /7 oltott és 1 magról kelt/ már el van ültetve, de ezeket még mind beoltom tavaszal új fajtákkal kombi fáknak. A körte sövényhez már 3 alany a helyén van. Egy már oltható tavasszal, kettő még nagyon vékonyka. Új kajszikat is ültetek orsónak, amikkel ha ilyen idő lesz, nem is várom meg a tavaszt. Most iskolában vannak.
 


  2018.01.08. 15:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (559) hsz.-re     Olvasás  
  •   560   


*
 
Nálam alapból rengeteg a kombifa , mivel nincs annyi helyem , hogy minden fajtára külön fát szánjak...meg nem is lenne értelme , mert pl a körtéből hiába van sok fajta , töredéke ami ér is valamit , jobb először 1-1 ágként kipróbálni , ráoltásként előbb is terem.
 


  2018.01.08. 14:18  Hozzászólás
  •   559   
Avatar

terra alapító
 
Azt tervezem, hogy kombifákat készítek azokból, amik nem fajtaazonosak, vagy nem tetszenek. Megversenyeztetem a fajtákat... :dejo:
 


  2018.01.04. 21:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (553) hsz.-re     Olvasás  
  •   558   


---
 
A Kevinaval kapcsolatban az ültetés utáni évben nem túl méretes barackokat termet ,de tavaly meglepetésemre zömmel elég méretes barackokat produkált, de nálam mindkét évben szükség szerint öntözve is volt. Az alany GF677.
 


  2017.12.31. 22:13  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (556) hsz.-re     Olvasás  
  •   557   
Avatar

terra alapító
 
Köszönet, akkor felírom a listámra :D
Gondoltam arra, hogy lenézek az őrségbe, hátha tudok kóstolni is, azok csak megélnek a nyugat-Dunántúlon...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.31. 08:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (555) hsz.-re     Olvasás  
  •   556   
Avatar

---
 
A nyari almak kozul leginkabb a Vistabella es a Pamuk fajtat javasolnam, a tarolhato zoldek kozul pedig a Nemes Szercsikat. Mindegyiket kostoltam, kivalo zamatuak, bar ez egyeni izles dolga. Kerdes persze merre kerteszkedsz, passzolnak-e ahhoz a termotajhoz? Ezek a Del-Dunantulon jol erzik magukat az bizonyos.
 


  2017.12.30. 22:42  Hozzászólás
  •   555   
Avatar

terra alapító
 
Írok én is, tervezgetek, felbuzdulva Atifoci írásán :D
Kimegy két alma (a harkályok lassan kivágják...), egy körte, meg esetleg még egy (nyári) alma a gyümölcsösből.
Mit tegyek a helyükre? Alma kellene, az a gond... van két kicsi körte (Fétel apát és valami Piros vilmos). Van (lesz) még egy-két alma, így egy-kettő minimum kellene, egy zöld és egy tárolható, meg esetleg egy korai. Meggy - még - van, két őszi,-egy kajszibarack, szilva van, cseresznye nem a legjobb, de sokat terem. Őszig még van idő, de ezt sehogy sem lesz egyszerű kilegózni. Két-három éve adtunk időt az almáknak, nem kellett volna. Igen, volt két-három jó évük.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.12.30. 12:53  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (552) hsz.-re     Olvasás  
  •   553   
Avatar

rendszer admin
 
A hozzászólásodnál feloldottam a karakterszám-határt.
Az egész leírásod külön témát kapott, és a tartalom áthelyezésre került.
Ugyanúgy tudod szerkeszteni - bővíteni az új helyen.
Az adott témában más is hozzászólhat az általad leírtakhoz.
Minden beküldött hozzászólás az írásod alatt jelenik meg. :udvozlet:

Áthelyezve ide:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.30. 10:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (551) hsz.-re     Olvasás  
  •   552   


*
 
Most pl jól megszívtam...írtam egy csomót , aztán amikor elakartam küldeni kiderült , hogy túlléptem a korlátot / 50000 karakter/...most kivágtam a fölös részt, elmentettem...aztán megkérdem Ragadozót lehet- e tenni vmit az ügy érdekében.
 




  2017.12.30. 08:59  Hozzászólás  Válasz Darorr (549) hsz.-re     Olvasás  
  •   550   


*
 
Az elsőbe folyamatosan beleszerkesztek...persze kérdés hányan olvasnak visszafelé ? :fejvaka:
 


  2017.12.18. 17:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (548) hsz.-re     Olvasás  
  •   549   


---
 
Kíváncsian várom ,biztos lesznek benne érdekességek.Tetszett az első is,többször el kellett olvassam mire minden infó morzsát kiszedtem ami nekem kellhet
 


  2017.12.18. 15:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (514) hsz.-re     Olvasás  
  •   548   


*
 
Tervezem , hogy írok a kisebb jelentőségű és mennyiségű gyümölcseimről is ill. a nagyregényt folyamatosan szerkesztem , igyekszem a képeket is belerakni ill. ha vmi eszembe jut , kiegészíteni...hosszú a tél :)
 


  2017.12.12. 19:53  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (546) hsz.-re     Olvasás  
  •   547   


*
 
Hát biztos jó , de sajnos utánanézve az áraknak én ilyenre nem tudok beruházni , sajnos annyira jól nem állok....
 


  2017.12.12. 18:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (542) hsz.-re     Olvasás  
  •   546   
Avatar

---
 
Jol van akkor majd jovo osszel, vagy amikor aktualis lesz. Egyebkent legjobban a frissen vagott agakat apritja a gep, az az idealis mert az meg rugalmas, nem pattanva torik, jol bele tud kapszkodni a behuzokup. Nyaron a szomszedban egetni kezdtek mindenfele zold cserjeket, de aztan leallitottam oket, elkoboztam az anyagot es daraltam :). Ok is orultek meg en is. Lett vagy 20 talicskaval ezeket mind a fak csurgojaba teregettem, a tetejere meg kaszalekot vastagon. Hamarabb magaeva tette a talaj a faanyagot mivel nedves maradt a kozeg es a gyomok is nyugiban maradtak. Keritest epitettunk iden nyaron, a nyomvonalbol rengeteg cserje, bozot kijott. Oriasi kupacokban alltak az agak de egy nap alatt elfogytak, osszeesett a mennyiseg mint a csumaszatyor, meg eleg sem lett a faimhoz. Pedig kellene meg mint a falat kenyer, nagyon jo talajt csinalt ott ahova jutott.
 


  2017.12.11. 20:30  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (544) hsz.-re     Olvasás  
  •   545   


*
 
Szégyen, de igaz...őszintén szólva csak szülőire járok Kaposvárra , az meg úgy megy , hogy a meló végéről kicsit elkéretőzök , tűz haza átvedleni , be a kocsiba, tűz Kaposvárra , éppen beesek a szülőire...amire meg vége van , már sötétedik...amúgy meg boldogult hegyszomszédom mondta egyszer , hogy én mindig rohangálok , soha nem állok meg beszélgetni...hát erre szokták mondani meghalni sincs időm , de valóban ha a hobbymról van szó mindig időzavarban vagyok / ráadásul sajnos a hátterem is olyan , hogy nemigen kapok támogatást...semmilyen formában , de ez már a magánszféra...és nem szívesen beszélek róla /
 


  2017.12.11. 20:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (543) hsz.-re     Olvasás  
  •   544   
Avatar

---
 
Kedves Attila! Azért gondoltam, hogy messze laksz, mert 3 éve elindultál hozzám és máig se értél ide, akkor nem lakhatsz közel.
 


  2017.12.11. 19:59  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (537) hsz.-re     Olvasás  
  •   543   


*
 
Kedves Győző ...ha Marcali a világ végén van , akkor elég kicsi a világ :lol: ...de hogy kerültem én Lentibe ??? / Alfi hívott vasárnap este /...amúgy ott voltam katona , de ezt leszámítva tősgyökeres somogyi vagyok. :thumbup:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron