Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.11.13. 08:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1872) hsz.-re     Olvasás  
  •   1874   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem nem is érdemes racionalizálni. Ez egy gyűjtőszenvedély, ahol ráadásul évente jönnek az újabb, és újabb elérhető újdonságok, nem drágán... Hogy is lehetne abbahagyni?
 


  2018.11.12. 18:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1872) hsz.-re     Olvasás  
  •   1873   
Avatar

---
 
Én a faültetéssel vagyok így , lassan olyan lesz a kert mint egy faiskolai lerakat . :fejvaka:
 
derűs napot !


  2018.11.11. 16:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1871) hsz.-re     Olvasás  
  •   1872   


*
 
Körteoltóvessző szervezésben pl már most ott tartok , hogy fogalmam sincs hova oltok ha minden fajta összejön :nahat: :angry-banghead: :nahat: ...erre a betegségre nincs gyógyszer.
 


  2018.10.31. 17:59  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (1870) hsz.-re     Olvasás  
  •   1871   


*
 
O nem kell ahhoz tél....nekem minden estes program az agyalas ....inkabb mint a baratok kozt, meg a ENB...meg a tobbi szemét :)
 


  2018.10.31. 06:08  Hozzászólás  Válasz laca12 (1857) hsz.-re     Olvasás  
  •   1869   


---
 
Piros almafajta porozta. Nekem is voltak problémáim a Grannyvel az egyik ültetvénybe, mert Gála és Idared volt mellette, és mindig pirosas volt az alma. A másik darabba is szélső sor bolt, de ott 2 sor Golden volt mellette és nem pirosodott az alma. Azóta mind két darab almásom problémája megoldódót, egy stampedli körte, 14-es drótkötél, szalagfűrész és a hosszú téli estéken melegszek mellette. :super: :super: :super:
 


  2018.10.30. 21:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (1867) hsz.-re     Olvasás  
  •   1868   


*
 
Nincs olyan informatikus , akit ne tudnék kijátszani :hiha:
 






  2018.10.27. 12:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (1864) hsz.-re     Olvasás  
  •   1865   


*
 
:thumbup: ...na hamar lebuktam :) ...de az ajanlat csak vicc volt , nem kerek vesszot.
 




  2018.10.26. 18:49  Hozzászólás
  •   1863   


*
 
Ha jövőre is ilyen színű lesz azon az ágon, akkor majd kérek róla oltóvesszőt ;) ... :lol:
 




  2018.10.24. 20:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (1857) hsz.-re     Olvasás  
  •   1861   
Avatar

---
 
Szerintem is Granny Smith.
Ma szedtem le én is őket, éjjelre fagyot mondanak nálunk.
Nekem is volt egy "mutánsom", de a többi is érdekesen viselkedett. Volt amelyik hosszúkás lett, gondolom a Jonagored porozta meg.
Többnek bepirosodott az egyik fele.
Úgy látom nagyon hajlamos a mutációra.

A nagy lányom nagyon szereti. Még nagyon kemény, de ma is kettőt elspájzolt. :)
 


  2018.10.24. 19:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1859) hsz.-re     Olvasás  
  •   1860   


*
 
Vagy csak eros napsutesnek kitett normal Granny :)
 


  2018.10.24. 19:17  Hozzászólás  Válasz laca12 (1857) hsz.-re     Olvasás  
  •   1859   


*
 
A zöld Granny Smith, a masik...Granny mutáció. ;)
 




  2018.10.24. 17:55  Hozzászólás
  •   1857   
Avatar

---
 
Találos kérdés melyik alma fajta van a képeken..???!!!
Fénykép0930.jpg
------------------------
Megtekintve 12097 alkalommal.

Fénykép0931.jpg
------------------------
Megtekintve 12097 alkalommal.

 


  2018.10.23. 18:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1854) hsz.-re     Olvasás  
  •   1856   


*
 
Még egy újonc , az Amfora . Ez is téli lesz...majd meglátjuk mit tud :
 


  2018.10.18. 18:08  Hozzászólás
  •   1855   


---
 
Bal oldalt nyomi redchief/campbell első termésem, jobbra szomszéd starkingja. Ízre enyém nyert.
alma.jpg
alma
Megtekintve 12181 alkalommal.

 


  2018.10.12. 20:50  Hozzászólás
  •   1854   


*
 
Úgy néz ki lesznek a jövőben használható körtéim , az idei új kóstolások legalább is ezt mutatják / rossz hír ez az őszibarackoknak... /.
Nojabrskaja , egy rovarszúrt-korábban érettet kostoltam , finom, édes , mérete jó / a Sparban tavaly mértem 70 dekásat is...az enyém annyi azért nem volt , de nem apró körte lesz /.
Delwilmor...hát ezért sokat böjtöltem ,5 éve szerváltam 15 év várakozás után egy magyar faiskolástól. A kerti 2 év szenvedés és átültetés után meghalt. A hegyi 5 év alatt " elérte" a 120 cm-s magasságot 15-20 centis oldalvesszőkkel.Idén a kötött termések nagyját meghagytam, hogy megtudjam érdemes *-e szaporítani , megmenteni. Nos...érdemes :) Ízben , állagban a Vilmos-Packhams fajtákra hajaz , méretben hasonló vagy nagyobb , bár ilyen kis fánál és egy év termése után biztosan nem állapítható meg , de a termőképessége is jó lehet. Küllemben az előbbi kettőnél szebb, sima, nem dudoros. A Packhamsnál kicsit később érett , így nyújtható vele a szezon.
Jó lesz , nagyon..tavasszal az összes vesszőt levágom kis csonkkal és szaporítok belőle amennyit csak lehet.
Bohemica...ennek is hányatott élete volt. Idén termett a legtöbbet , túl is terheltem. Ez később érő fajta , egyet azért keményen elrágcsáltam , édes...sztem jó lesz. Méretben talán közepes, de normális körülmények között talán lehet nagyobb is. Külsőre is elég jól néz ki.
Forelle , első éve , nem nagy, szépnek tűnik, még éretlen.Meglátjuk...ezt a legnagyobbat megtettük , finom..jó lesz ez is :)
Uta...szintén elsőbálozó...nem nagy, de a fájának voltak gondjai , remélem jó lesz..nos jó lesz, kb egy későbbi Bosc izben , allagban.
Dicolor...ja hogy ez nem új ? :lol: ...de a kedvencem ... :)
 


  2018.10.12. 16:26  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1851) hsz.-re     Olvasás  
  •   1853   


*
 
Az Insegarhoz mi hobbykerteszek nemigen férünk hozza .
 


  2018.10.12. 05:59  Hozzászólás  Válasz Mauzi (1843) hsz.-re     Olvasás  
  •   1851   


---
 
Feromonos csapda fogásai alapján: Mospillan, Insegar, Coragen, ezek nem olcsók, de hatékonyak. Minden az időzítésen múlik.
 






  2018.10.10. 20:02  Hozzászólás  Válasz Mauzi (1843) hsz.-re     Olvasás  
  •   1848   
Avatar

terra alapító
 
Én évek óta az Alsystin 25 WP-t használom évente kétszer kipermetezve. Ha igaz 30 napig hat. Jó tapasztalataim vannak, kevés a molyos alma. (Közben levéltetű ellen mást is, valószínű, hogy az is besegít.)
 


  2018.10.09. 17:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (1832) hsz.-re     Olvasás  
  •   1847   


---
 
Az utóbbi fajtából tudok küldeni, keress, ne felejtsd el majd! :wave:
 


  2018.10.09. 12:17  Hozzászólás
  •   1846   
Avatar

---
 
Köszönöm..123János..baby-lon..a válaszaítokat! Igyekszem majd a tanácsaitokat megfogadni!
 




  2018.10.09. 07:19  Hozzászólás  Válasz Mauzi (1843) hsz.-re     Olvasás  
  •   1844   


---
 
Szia!

Actara, Mospilan hosszú ideig ható szerek, ha 10 naponta permetezted, akkor elég kell legyen a molyok ellen.
Az első permetezést kell jól időzíteni, mert már kisebb meggy nagyságú almák áldozatul eshetnek a férgeknek.
Az ilyen alma már soha nem lesz szép egészséges, hiába permetezed előírás szerint 10 naponta.
Ahogy közeledik a szüret ideje az említett szereket nem használom, mert nem szeretném, hogy vegyszer maradványos legyen a gyümölcs.
 


  2018.10.09. 04:47  Hozzászólás
  •   1843   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Kedves fórumtársak segítséget kérnék Tőletek. Almafát szeretném megvédeni majd jövőre,almamoly ellen de nem tudok olyan vegyszert ami jó lenne.
Ez évben mospilant és actarát használtam és nem sokat ért nagyon sok rágott,kukacos alma volt 10 napos permetezés mellett.
Ha lehetséges szeretnék Tőletek olyan olyan segítséget hogy milyen vegyszert használjak almamoly ellen...2-3 kateg. érdekelne.
Előre is köszönöm a választ,segítséget!

Üdv: Józsi
 


  2018.10.08. 20:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1839) hsz.-re     Olvasás  
  •   1842   


*
 
Mostanában amúgy is a kerítésen agyalok a legtöbbet. A vadkerítés lenne a legjobb , de egyedül ...elég macerás. B terv a szúrós sövény, ezt szervezem ,most , csak nem egyszerű, mert postán nem mindenki vállalja a küldést...pedig a gledicsia nagyon megtetszett :twisted: ...vadcitrommal , tűztövissel, egyebekkel kombinálva elég jó lenne.
 


  2018.10.08. 20:56  Hozzászólás  Válasz andras (1836) hsz.-re     Olvasás  
  •   1841   


*
 
Én már el is adtam , mert szedés után elég hamar el kezd besárgulni...normál tárolás mellett nem sokáig marad zöld.
 


  2018.10.08. 20:55  Hozzászólás  Válasz andras (1833) hsz.-re     Olvasás  
  •   1840   


*
 
Igen , ez tuti Granny.
 


  2018.10.08. 20:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (1832) hsz.-re     Olvasás  
  •   1839   


*
 
Van 3 Red jonaprincem is, de vadrágás miatt 3 év alatt sem sikerült az 1 m-es magasságot elhagyniuk. Ha sikerül megvédenem őket és addig nem lesz más jelentkező jövő nyáron tudok adni szemzővesszőt...
 


  2018.10.08. 20:52  Hozzászólás  Válasz fresno (1830) hsz.-re     Olvasás  
  •   1838   


*
 
Na megkóstoltad ?? :)
 










  2018.10.08. 20:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1820) hsz.-re     Olvasás  
  •   1833   
Avatar

---
 
Régi adósságot törlesztek, sikerült egy jobb képet csinálni.
Kicsit csaltam, megfordítottam az almát és azt a felét fényképeztem amit nem ért közvetlen a nap.
Itt tisztán látszanak a fehér lenticellák.
Ma kóstoltam az almát, nagyon kemény még, a magjai még nincsenek megérve, barnásfehérek.
Valószínűleg Granny Smith. Nem tudom, ha be fog érni nálam.

A rügymutációs almát megettem, finom volt. Érdekes módon csak három magja volt és azok is satnyák.


Atifocinak.JPG
------------------------
Megtekintve 12162 alkalommal.

 


  2018.09.28. 21:37  Hozzászólás
  •   1832   
Avatar

---
 
Nem vagyok nagy almaevő, de a napokban találkoztam a helyi boltban néhány fajtanévvel ellátott almával és kíváncsiságból vettem pár darabot, többek között Redchief-et és Jonaprince-t. Ma megkóstoltam mindkettőt és igencsak ízlettek. A nagy Mutsu fámat elkezdtem kombifává alakítani és ha jövő tavasszal valamelyikőtök tudna kevés vesszőt küldeni valamelyikből vagy mindkettőből, az nagyon jó lenne. Természetesen szeretném valamivel kompenzálni a szívességet.
 


  2018.09.24. 15:17  Hozzászólás
  •   1831   


*
 
Szép :lol: ...akkor jó amikor a zoldes rész már sárga, de akkor ne varj vele tovább. Kíváncsi leszek a velemenyedre.
 


  2018.09.23. 21:39  Hozzászólás
  •   1830   


---
 
Az első és egyetlen Dicolor Körtém!(A kóstolásával még várok hadd puhuljon még) :kuksi:
dikolor 042.JPG
Dicolor
Megtekintve 12317 alkalommal.

dikolor 039.JPG
Dicolor
Megtekintve 12317 alkalommal.

 


  2018.09.23. 16:07  Hozzászólás
  •   1829   


*
 
virágzó Shalimar

...és kedvenc körtém, a Dicolor :)

...és egy nem alvó alma szemzés :(
 


  2018.09.23. 16:05  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1827) hsz.-re     Olvasás  
  •   1828   


*
 
Több mindenben is egyetértünk.:) Nekem sincs ez a két fajta, mondjuk sztem az Idarednek az íze is gyenge , de én a Jonathannak sem vagyok rajongója....nem csak lisztharmatra, de minden almabetegségre fogékony, igazi állatorvosi ló.
A ritkítás-nem ritkításban részben értek veled egyet...igaz, hogy ha túl ritka lazább lesz a hússzerkezet , viszont ha egyáltalán nem ritkítjuk az az alternáló fajoknak nem igazán lesz jó, mert ha egyik évben túltermi magát , akkor a következő évben nem sok minden lesz , ráadásul ha nem túl ideális a spontán termő év, akkor lesz egy csomó apró , vacak termés. Én azért egy ésszerű ritkítást mindig csinálok / már persze amin szükséges /.
 


  2018.09.22. 18:34  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1826) hsz.-re     Olvasás  
  •   1827   
Avatar

---
 
Jonathanom, Idaredem nincs a lisztharmatérzékenységük miatt.Illetve ős jonathant oltottam a nagymarosi birtokomra, de amíg a szarvasok ellen nem tudok kitalálni valamit, addig reménytelen a fejlődése.
Azt tapasztaltam, hogy azok a gyümölcsök tárolhatósága rossz, amit túlságosan megritkítanak, azért, hogy szép nagy méretű legyen a gyümölcs. Mert azok szövetszerkezete fellazul. Ezért én nem szoktam ritkítani. Így apróbb lesz a gyümölcs, de jobban tárolható.
 


  2018.09.22. 15:54  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1823) hsz.-re     Olvasás  
  •   1826   


---
 
kedvescimbor, nagyon sok almafajtánk termése kérne kálciumot, és ha valamennyit föl is tud venni a talajból a fa,
de ezt a levelek nagyon lenyúlják, egyszerűen sokszor el sem jut a gyümölcsig. A gyümölcshús szerkezetéhez is nagyon
kellene a kálcium, ezért javasolom legalább 3-4 kalciumos lombtrágya permetezést, én mondjuk elosztva teszem. Két alkalommal virágzás után kalcium-nitrát és 2-3 alkalommal az éréstől visszaszámolt permetezéskor. Nagymértékben javítja a tárolhatóságot, valszeg az összes gombákat is öli, és finomabb az alma. Vannak fajták, pld. Idared, Jonatán, amelyeknél
szinte "kötelező" a használata, mert enélkül sztipikes, keserűfoltos lesz a húsa. Régebben nem volt szükség rá, mert az almák és szőlők növényvédelmét 90 %-ban a rézgálicos bordói lé oldotta meg. Ebben a réz perzselő hatását a mésztej hozzáadásával ütötték ki, ez a mész megoldotta a kalcium kérdését, tárolható alma volt a Jonathan alma is. A ma használatos kontakt és felszívódó csodagombaölők mész nélküli hatóanyagokból készülnek.
 


  2018.09.22. 15:43  Hozzászólás  Válasz suske76 (1824) hsz.-re     Olvasás  
  •   1825   


---
 
Sem lisztharmat, sem varasodás, sem tűzelhalás egyáltalán nem bántja, nagyon ellenálló, bogarak ellen kell
védeni.Bőven terem,minden gyümölcse nagyon darabos, savanykásabb, kevésbé édes, kb. 2 hónapot tárolható, szeptember végén érik. Február elején szólj rám, keress meg.
 


  2018.09.22. 11:48  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1822) hsz.-re     Olvasás  
  •   1824   


---
 
Köszönöm a képet róla.
Szép, egészséges almának látszik, oltanék belőle.
 


  2018.09.21. 19:20  Hozzászólás  Válasz andras (1819) hsz.-re     Olvasás  
  •   1823   
Avatar

---
 
Jó a cikk, bár az idén már lekéstem róla, nem csak azért mert már leszedtem, hanem azért is mert azt írja a tudós: Az alma gyümölcsök teljes kalciumtartalmának 70-80 %-a a gyümölcsfejlődés első hat hetében jut a gyümölcsökbe. Aztán nyitva marad még a kérdés, honnan tudom szükséges-e a kálciumpótlás? Mert ha a fák fel tudják venni a szükséges mennyiséget a talajból akkor nem szívesen költök rá se időt, se pénzt.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég