Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.11.17. 17:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (638) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   


*
 
Hát ...most már folytatnám , de itt 2 hete szinte állandóan esik...pedig jó lenne legalább az alma-körte ültetni valót letudni idén. :fejvaka:
 






  2019.10.29. 18:57  Hozzászólás  Válasz laca12 (636) hsz.-re     Olvasás  
  •   639   


*
 
Olajretket vetettem én is olyan közökbe, amik bolygatva voltak /nem füvesedtek el / , sajnos azóta nem volt eső így elég gyengusz lett...nem tudom a mai eső tol-e még rajta valamit :( ...de jövőre is folytatom .
 






  2019.05.21. 17:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   636   
Avatar

---
 
JA a nyár közepén még tervezek ide egy zöldítést mustárral, olajretekkel esetleg repcével ,hogy picit doppingoljam a talajt...
 




  2019.05.21. 16:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   
Avatar

---
 
A kert része eddig kukorica volt benne az állatok miatt ,de most itt az idő váltani . Anegat , Frisson, Bergeval esetleg Bergarouge ami szóba jöhet esetleg késői virágzású Cot -ok majd kiderül,hogy melyiket sikerül beszerezni.A késői virágzáson van a hangsúly és az ellenálló képességen már fáraszt a tavaszi fagyveszély miatti stressz tudom ezek se sérthetetlenek ,de itt a Balatonnál július végén augusztus elején talán nem lesz gond az értékesítés számunkra kedvező áron..
 




  2019.05.20. 19:34  Hozzászólás  Válasz laca12 (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   632   


*
 
Biztos, hogy inkább késői érésűekre gyúrsz ?
 


  2019.05.20. 17:49  Hozzászólás
  •   631   
Avatar

---
 
Ide tervezek 20-25 db késői érésű kajszit vagy esetleg szilvát...
Fénykép0525.jpg
------------------------
Megtekintve 10801 alkalommal.

 


  2019.04.14. 16:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (629) hsz.-re     Olvasás  
  •   630   


*
 
Fölösleges...én tényleg nem haragszom , nyílván van is valóságalapja...de ilyen azért már nem lesz. Az alanyaimat gyakorlatilag elhasználtam vagy elpasszoltam , a faiskolában fejlődő fáim meg bőven fedezik az ültetési tervemet , amitől meg félek is. A most ültetett kb 30 fa is volt, a következő szezon meg kb a duplája lesz...ami viszont jó benne, hogy így tényleg megtellik az összes üres hely és már ezért sem töröm magam újakért.Persze egyik napról a másikra nem tudok leszokni róla / dohányosok, piások, kábszeresek tudnának mesélni.../ , de sokkal kisebb mértékű lesz a jövőben. A fajok egy részében abszolút nem törekszem újakra, más részében meg annyira nehéz a " vágyak " beszerzése, hogy ezért sem várható tömeges szaporítás....csak azért meg hogy egy érési időre legyen egy csomó fajtám ...nincs értelme, szóval csak lassan, megfontoltan a jövőben:)
 


  2019.04.12. 22:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   629   
Avatar

---
 
Én pedig mostantól kezdve a számra ill. a kezemre fogok csapni, ha megint valami hasonló jópofizás jönne ki belőlem... Bár tudom, hogy nem veszed sértésnek (mert nyilván nem is annak szántam), mégis előbb-utóbb valakit akaratlanul is megsértek és azt nagyon nem szeretném. Úgyhogy innentől kezdve ígérem, hogy megkomolyodom!
 


  2019.04.12. 20:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   628   
Avatar

---
 
Az elmondottak alapján már látom is a következő tervedet a jövőre vonatkozólag: pszichiáter és illemtanár meghívása a tavaszi oltások időtartamára ... :D
 


  2019.04.12. 17:45  Hozzászólás  Válasz baby-lon (626) hsz.-re     Olvasás  
  •   627   


*
 
Hahaha ...az én biztos kezem. Látnál amikor az oltásokat csinálom , olyankor még a saját anyám se nagyon mer szólni hozzám...ja és egy adalék, idén jöttem rá, hogy miért szenvedek az ollóval 1-2 éve...khm...mert nem volt rendesen becsavarva a penge fölötti csavar, így a penge nem vágta el rendesen a vesszőket , csak nyúzdalta...én meg káromkodtam mint a kocsisok...aztán most hogy rájöttem azért káromkodtam....hogy milyen hülye vagyok. Még jó, hogy a körte egy hálás növény, azt akárhogy csinálom nagyon jól szoktak sikerülni...igaz idén az almákból is rengeteget csináltam / már fajtát /...és az gáz lenne, ha buknám a fajták egy részét...akkor megint káromkodni fogok... :nahat:
 


  2019.04.12. 17:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   626   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nem olyan biztos a kezem, mint neked, de remélem minden fajtából lesz legalább egy sikeres....
 


  2019.04.12. 17:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (624) hsz.-re     Olvasás  
  •   625   


*
 
És hogy sikerültek az oltások, hogy érzed ?
 




  2019.03.28. 20:28  Hozzászólás  Válasz baby-lon (620) hsz.-re     Olvasás  
  •   623   


*
 
Időbe talán jó lenne, de nem tudom az időjárás engedi-e...valszeg szombaton nekiállok , talán fagy nem jön rá, eső ellen meg úgyis leszoktam kenni az oltásokat fagéllel.
 








  2019.03.22. 22:07  Hozzászólás
  •   619   


*
 
Befutott az idei utolsó oltovesszo szallitmany is....kicsit mas dimenzioba leptem, bar ugy is fogalmazhatok hogy az idei lesz a legnagyobb dobasom...42 fajta oltovesszo van a hutoben, ennyire meg sosem hulyultem meg, de nem is fogok...csak sikeruljenek.Az idei az elso es az utolso is egyben, hogy kimondottan az oltasok miatt veszek ki szabit...elmeletileg egy hetet...nana, nem szeretnek elpazarolni ennyi vesszot...
 


  2019.01.16. 20:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (617) hsz.-re     Olvasás  
  •   618   
Avatar

---
 
Köszi szépen.

Nem, nem volt termő. Nehezen fejlődött, majd kiszáradt.

C29-en eszeveszettül hajt. Egy év alatt nagyot nőt.
Drukkolok, hogy ne sínylődje meg az átültetést.
 


  2019.01.16. 20:17  Hozzászólás  Válasz andras (616) hsz.-re     Olvasás  
  •   617   
Avatar

---
 
Az elpusztult Bergeval már termő volt? Ha igen, kíváncsi lennék a véleményedre, hogyan ízlett? Azért kérdezem, mert nekem a tavalyi, tavaly előtti pár szem igencsak finomnak bizonyult.
Sok sikert a terveidhez! :thumbup:
 


  2019.01.16. 20:05  Hozzászólás
  •   616   
Avatar

---
 
Sziasztok! Mit tervezek jövőre nézve? Vagy inkább idénre? :)

Sajnos az ősszel rendelt fáim nem jutottak el hozzám, komolytalan volt a faiskola. :(
Eléggé bosszant a dolog, de mit csináljak. Biztos arra gondoltak 6 fáért nincs értelme kínlódni.
A kósza-pockok sem hagynak békén, úgyhogy még néhány helyet biztosítottak.

Terveim között szerepel hat C29-es alany kiültetése. Mindegyik be van szemezve, az egyik már meg is indult, és szép kis fát produkált, ez a Bergevál.
Nagyon örvendek neki, mert az anyafa elpusztult.
Bulgáriából nyáron hoztam szemzőanyagot egy fekete kajsziról, de a fajtáját nem tudta megmondani a gazda.
Ezt is beszemeztem egy normál mirobalánba, megfoganni látszott, remélem tavasszal kihajt.

Szeretnék beszerezni még két őszibarackot, mert amit tavaly tavasszal ültettem nem hajtott ki.
A "Championt" is át kell szemezzem, mert nem bizonyult Championnak. :(

Még vennék két magyar kajszit is, kifogytam belőlük: göncire és rózsakajszira hajtok.

A málnát fel szeretném állványozni.
A szőlősort ki kell egészítsem még 4 tővel és a Terézt átoltom.

Nagyjából ennyi. Ja, és még be kell oltsak 9 Wavitot.

Jó és ikeres kertészkedést kívánok mindenkinek erre az évre. :unnep:
 


  2018.12.18. 12:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (614) hsz.-re     Olvasás  
  •   615   


*
 
Persze , nyílván a művelés is befolyásoló tényező ..majd kíváncsi leszek rájuk , hogy működnek...ja vesszőt meg szívesen , máskor is :)
 


  2018.12.18. 11:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (613) hsz.-re     Olvasás  
  •   614   
Avatar

terra alapító
 
Én 60 cm körül akarom elágaztatni, mert akkor a magasabban lévő oltásaim is beleférnek, és így tudom művelni alatta könnyen a talajt.
 


  2018.12.18. 11:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (612) hsz.-re     Olvasás  
  •   613   


*
 
Én 50-60 centinél vágtam vissza az oltványaimat , jó esetben nem kell lekötözni , mert jó állású hajtások jönnek elő, csak pár meredek van , azok mennek ki tőből. Ezért is nézegetem a knipp-fás leírásokat.
 


  2018.12.18. 11:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (610) hsz.-re     Olvasás  
  •   612   
Avatar

terra alapító
 
Erre meg elfelejtettem... Saját oltvány. M9 alanyt ültettem tavaly télen, azt oltottam be idén tavasszal (a vesszőkért hálás vagyok neked is, meg a többieknek is akiktől kaptam). Visszavágom majd 80-90 cm környékén, és a kijövő hajtásokat lekötözöm.
 


  2018.12.18. 11:02  Hozzászólás
  •   611   


*
 
Idei záróképek...

A múlt és a jövő...a kivágott fák vastagja , amit a kivágónak felajánlottam / kár lenne csak úgy eltüzelni.../...aztán a trágyadomb...sikerült hozatnom egy kocsival , igaz nem érett, de legalább ott van , majd jó lesz jövő ősszel is. Ez már így is szinte kincsnek számít , mert alig van marha a környéken / 4 lábú persze../ és az " árujukra " azért még elég sok jelentkező van.
A kivágott fák helyén talán látszanak a gödör kezdemények is...nyilván üres helyet nem hagyok :) A kiment meggyek helyett almák lesznek , kár , hogy a talaj állapota nem tette lehetővé az őszi ültetést , így kicsit sok lesz a tavaszi teendő...na de mikor volt ideális minden ??
A trágyadomb két oldalán , az út mellett látszik az elültetett tűztövis rész-sor is, ezzel , mármint a sövénnyel sem volt szerencsém. Tűztövisből csak 50-et hozattam, az ára miatt , de ezt legalább el tudtam ültetni. bár felét már elég szívás volt a beton-föld miatt, emiatt aztán a 200 db turkesztáni szil szintén tavaszra maradt , le van földelve a kertben.
Az viszont nagyon bosszant , hogy amire leginkább szükségem lett volna , a 200 db gledicsia nem jött meg , pedig a jóember tutira igérte...sajnos így marad a magbegyűjtés, vetés, viszont ez egyrészt lutri a kelés miatt , az időveszteség meg ...szóval valszeg jövőre azért vadhálóval is behúzom, max ritkább oszlopozással , majd ha megnő a sövény, akkor az úgy is megtartja.
Itt a tél...marad a tervezés , készülődés a tavaszra...
 


  2018.12.05. 18:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (608) hsz.-re     Olvasás  
  •   610   


*
 
Saját oltványokból csinálod...visszavágás nélkül indítod , vagy visszavágod amolyan knippre ?...Vagy egyéb módszerrel ?
 




  2018.11.18. 20:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (606) hsz.-re     Olvasás  
  •   607   


*
 
Indulásként tőtáv ?
 




  2018.11.18. 20:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   


*
 
A kivitelezésre majd kíváncsi lennék , nekem is szívügyem az orsó :)
 


  2018.11.15. 09:15  Hozzászólás  Válasz Jana11 (603) hsz.-re     Olvasás  
  •   604   
Avatar

terra alapító
 
Igazából ez egy kísérlet. Szuperorsó-szerűség lesz M9 alanyon, azért, hogy a saját termőhelyemen megkóstolhassam a fajtákat. A nyerőkkel oltom át a hatalmas nyári alma fámat, amire nem nagyon van kereslet. No, meg szórakozásra is remek, szeretek velük bíbelődni, és jó várni a fák gyümölcsét. Fánként max. néhány kilo várható csak. Ugyanezt tervezem majd körtékkel is törpe alanyon.
 


  2018.11.15. 08:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (602) hsz.-re     Olvasás  
  •   603   


---
 
Azt tervezem a jövőre nézve, hogy valahogy be kell épülnöm a baby-lon családba. Ennyi gyönyörű különleges almája- gyümölcse még a legnagyobb faiskoláknak sincs, másképp hogy fog a szerzés belőlük sikerülni.
/Pizza és borfutárnak fogom álcázni magam, kicsit öreg, kicsit kopasz, de én vagyok./
 


  2018.11.14. 17:57  Hozzászólás
  •   602   
Avatar

terra alapító
 
Beülltettem az alma orsó sor utolsó előtti darabját, a P.nk Lady-t. Már csak egy Red Chief és Páris oltás van hátra tavasszal, és kész a sorozat:

Bonita-Evelina-Cordelia-Hesztia-Pink Lady-Melodie-Gibson Golden-Fuji-Kanzi-Páris-Red Chief

Elültettem az utolsó kajszi fámat - Ceglédi zamatos - innentől csak kombifák és átoltások lesznek.

Még 2 őszibarack kombifát tervezek, egy korai és egy kései fát.
 


  2018.10.23. 19:42  Hozzászólás
  •   601   


*
 
A múlt heti szabi alatt nagyjából rendbe raktam a hegyet és a kertet , hulladék eltüzelve ill. a kerti elküldve a kukásokkal, törzsek behálózva , elmaradt metszési sebek lekenve , a hegyi fákat lefújtam mész+ réz keverékkel , talán jobb lett volna később, mert eléggé zöld minden , de ki tudja mikor jutok ki egész nap újra , a kertet majd le tudom fújni akkor is, ha meg lesz a lombhullás.Most már csak az ültetés lenne vissza , de de ilyen földbe ???? Nagy keservesen kb egy ásónyomnyi " mélységbe " jelképesen kibontottam az őszre tervezett ültetések helyét...de nem tudom lesz -e belőle vmi....viszont nemigen szeretném az összeset tavaszra hagyni , mert akkor megint nem győzöm magamat utolérni :angry-banghead:
 


  2018.10.21. 14:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (599) hsz.-re     Olvasás  
  •   600   


*
 
Köszönöm a segítő szándékot. ...bár nem azért siránkoztam :) Amikor belefogtam tudtam, hogy csak magamra számíthatok , igazából én is tudhatnám, mennyivel bírkózok meg. Majd csak meg lesz vhogy minden. Az mindenesetre jó , hogy nincs nagyobb földem , így adottak a korlátok..ha más nem is , ez legalább korlátoz :)
 


  2018.10.19. 19:32  Hozzászólás
  •   599   


---
 
Dehogynem veszünk komolyan, nagyon fontos vagy itt többünknek. Sok itt a jószándékú ember. S hidd el, csak egy kicsit lennél közelebb, még kerítést építeni is mennénk, több itteni fórum-barátoddal is beszéltem/üzenet formájában hogyan segíthetnénk. Annyi, hogy semennyi szemzés/oltás vállalása nehéz dolog annak, "akit a mozdony füstje megcsapott".Ezért volt a vicc...
 


  2018.10.19. 19:24  Hozzászólás  Válasz Jana11 (597) hsz.-re     Olvasás  
  •   598   


*
 
Látom nem vesztek komolyan :) pedig amit irtam annak a legnagyobb resze igaz. Meggy , cserko,szilva es őszibarack a jövőben egyaltalan nem erdekel , újat biztosan nem fogok szemezni , max a meglevok reszleges atszemzese lehetseges , pl a Rita cerkoba tobb masik fajta...de ez nem jelent plusz fat es véges. Az oszibarackokkal elertem a maximumot , nincs olyan fajta tipus ami pluszt jelentene , a gyakorlatilag kivedhetetlen rovartamadasok meg nagyon elvettek tole a kedvemet , ha latnatok mi volt az elmult par evben nalam elhinnetek. Nagyon optimalis esetben, ha az osszes idei szemzesem sikerulne nem tudnam felet sem elultetni az osziknek, mert egyszeruen nincs annyi helyem es mennyisegileg nem is akarom fejleszteni.alma , korte es kis mertekben kajszi ezek a fontosak .A korte kivalthatja az oszik jelentos reszet megfelelo fajtasorral...nos ez nagyjabol megvan. Az alma a mennyisegevel es a leghosszabb tarolhatosagaval kompenzal...es lassuk be azert vannak nagyon jok z uj fajtak kozott..A kajsziban is van sok kockazat ,de viszonylag koran lemegy, kereslet van ra es sokfelekeppen hasznosithato.
Amit viszont el kell hinnetek, hogy teruletet novelni nem fogok...nem tudo de nem is akarok. Mivel szerencsemre Délkelet kollega latta a teruletemet igy ő igazolni tudja ,hogy mennyi fa férhet el normalis elosztassal...mert ugye azt is irtam mar, hogy a tulzott surites nem volt jo otlet, sajnos ugy nem tudom normalisan fenntartani a fakat.
Szoval igy kell tekinteni az elozo hsz-emre.
Van kb 10-12 almalanyom, ugyanennyi kortealanyom is...ezekbe ha osszejon az utso huzasom oltok...kajszbol egy korabbi, eddig nem siketult elkepzelesemet meg szeretnem osszehozni, de ebbol is annyi. Ami utana oltas, szemzes lesz az meglevo fak atdolgozasa lehet. Ami az álmaim kategoriaba tartoznak - csak alma es korte- meg mostanaban nem lesz elerheto...nem magyar fajtak...nos ennyi .
 


  2018.10.18. 20:36  Hozzászólás
  •   597   


---
 
A mai napon elmentem a Szerencsejáték Zrt. ideális fogadóhelységébe, és 5:1 arányban kívántam tippmixen megfogadni, hogy atifoci2 jövőre nem fog gyümölcsfát szemezni. Nem vállalták.nem fogadtak.. :hiha:
 


  2018.10.16. 19:48  Hozzászólás
  •   596   


*
 
Mit tervezek a jövőre nézve?....hogy levagom a kezem, ha megegyszer szemzokest vagy oltoollot veszek a kezembe :lol: ma egyebek mellett leltart csinaltam. Kiderult...mintha nem tudtam volna :hiha: ...hogy sokkal tobb fam van a faiskolamban, mint amennyi helyem van :angry-banghead: . Most kb 50 alma / tavaly oltott,visszavagott knipp , tavaly szemzett ill. Iden oltott es szemzett alany /, kb 30 őszibarack / 10 tavalyi szemzes , a tobbi idei szemzes/ , kb 20 iden szemzett kajszi es par db egyeb 1-1 birs, korte,cserko...ja es meg 10-10 alma es kortealany beoltasra varva...mivel a suru ultetes nem valt be / nem tudom biztositan i a felteteleit / a fenti mennyieg felet sem tudom majd elultetni.....Margit noooormális ???

Egy jo van benne....jovo augusztusban mehetek nyaralni ,mert nem fogok szemezni :super: :super: :super:
 


  2018.10.15. 22:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (594) hsz.-re     Olvasás  
  •   595   
Avatar

---
 
Emlékszem, hogy pár hónappal ezelőtt nehezen tudtam értelmezni a totál képeidet...most már viszont teljesen képben vagyok :super:
 


  2018.10.15. 20:55  Hozzászólás
  •   594   


*
 
Ennyi maradt a sok hulladékból...de jó szeműek láthatják az új fák helyét jelző karókat is :)
 


  2018.10.15. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (592) hsz.-re     Olvasás  
  •   593   


*
 
Én már nem akarok éveket várni , mert a vadkár csak durvább lesz. 20-25 ft / tő a gledicsiánál megfizethető , ezért 50 cm-eseket kapok elméletileg. A turkesztáni szil a duplája kb árban, de az sem veszélyes és gyorsan nő. A hegy alsó felére viszont raknék vadhálót is , mert azon a területen nagyobb a vadkár esélye.Pár év múlva a növények belenőnek a dróthálóba, na akkor azon tuti nem mennek át.Lehet hogy én is rakok köztesnek mást is , de elsőre abből csinálnám...majd meglátjuk mi sül ki belőle. Mivel az átalakítás/ültetés nagyobb része jövőre lesz , jövő őszig majd csak elkészül valami...
 


  2018.10.15. 20:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (591) hsz.-re     Olvasás  
  •   592   
Avatar

terra alapító
 
A gleditsia beszerzést én ingyen oldottam meg - szedtem magot és elvetettem. A narancsepret elég olcsón vettem (5 cm-esek voltak), de évek után azt tapasztaltam, hogy mindkettő felkopaszodik, ezért melléjük belül tűztövist (pirracanta coccinea) ültettem szintén saját szaporításból. Így az egész kerítés szinte ingyen volt, bár beletelt néhány évbe, míg áthatolhatatlan lett. (A drótkerítés nem vált be, mert kibontottál, kivágták.) /kb. 300m/

A házikert védelmére /Kb. 70 m/ már csk a tűztövist használtam, ez tökéletes még a kutya és a macska se megy át rajta! (A tűztövis könnyen szaporítható bujtással. Egyetlen tőből indultam ki és ma már kb. 500 tő lett belőle.)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég