Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2022.03.05. 21:02  Hozzászólás
  •   338   
Avatar

terra alapító
 
Üdv.
LED szalagok közül melyik számít jó minőségűnek?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.04.13. 18:34  Hozzászólás
  •   337   
Avatar

terra alapító
 
Szép estét.
Lenne egy probléma. Külső lámpa, két kapcsoló, egy kint egy bent. Villog. Lekapcsolom, világít... lekapcsolom, villog... két kapcsoló fel-le, ugye nincs fix ki és fix be állásuk, de egyszer csak le tudtuk kapcsolni. Most nem akarom használni. Mi a nyűgje lehet? Először azt hittem megy tönkre a LED izzó. De jó ez, csak ki állásban volt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.03.15. 09:40  Hozzászólás
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Akár még gyakrabban is használnám. Bár egyelőre van fontosabb is. Talán idén végre ki tudom építeni az öntözőrendszert :wave: akkor hanyagolnám, majd később szerzek be egyet, ha több mindenre kell. Pontos adatot sokszor ugye egyik sem ad, ha nem irkál ki hülyeséget, akkor már jó :hiha: viszonylag jó cuccaik vannak, bár most már drágul, és csökken a minőség is. Most már van hogy találni jobb terméket olcsóbban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.03.15. 06:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   
Avatar

rendszer admin
 
Ez mindig attól függ, hogy mire szeretnéd használni.
És az sem mindegy, hogy milyen márkájú termék.

Ha csak néha, és csak egyszerű információ szerzés miatt szeretnéd használni, arra valószínű, hogy jó.
Ezek a mai digitális mérők eléggé jó és viszonylag pontos adatokat adnak.
Azért az ilyen multiknál (TESCO, Auchan, Lidl, stb ...) könnyen bele szaladhatsz egy "kici ócó kinai", vagy hasonló termékbe.
Hiába nagyon dizájnos csili-vili az egész, igen érdekes dolgokkal szembesülhetsz, ha használod.

De ha konkrétan, viszonylag rendszeresen dolgoznál vele, megbízhatóan pontos adatokra lenne szükséged, én biztos nem vennék a Lidl-ben ilyesmit.
Bár valószínű drágább valamivel, de egy villamossági szaküzletben megbízhatóbb dolgokat is vehetsz.

Nekem ilyen van már 3-4 éve.
Nem dolgozom vele, csak néha, ritkán használom.
20210315_060250[1].jpg
EMOS digitális multiméter m92a (M2092)
Megtekintve 10443 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.03.14. 20:34  Hozzászólás
  •   334   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Jövő héten a Lidl-nél lesz multiméter 4800 forintos áron.
Van valakinek tapasztalata vele? Vagy egy olcsóbb darab is megteszi?
Mennyire pontos, lehet tudni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.11.30. 12:58  Hozzászólás  Válasz Jani71 (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem is volt éjszakai, de annak a kütyüje a negyede sem volt a régi villanyórának.
Most már még az sincsen. Egyrészt bent van mind a három fázis, elosztva a lakásban, másrészt meg nem is lenne mire bekötni az éjszakait.
A villanyórám is egész más, mert ez már digitális.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.11.30. 12:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   332   


---
 
Köszönöm a választ. Annyi infó még az előzőhöz, hogy egy pillanatra elment az áram, akkor néztünk rá és figyeltünk fel a jelenségre.
Egyébként nem szoktuk nézegetni. Csak most tudtam meg, hogy ez máskor is így van. :)
Ragadozó: én sem láttam még ilyesmit. :lol: A kiscipőmet érdekli, hogy mi van az óraszekrényben. :H :lol:
De ha idényben megkérdezed, hogy melyik szilvalevélen hány atka van, azt nagyobb valószínűséggel tudom megmondani... :nahat: :fetreg:
 


  2018.11.30. 12:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy hangfrekvenciás vevő, ezzel kapcsolgatják az "éjszakai áramot".

A villogás teljesen normális, ha nagyon csúnyán kerreg, vagy tartasz tőle, hívd az áramszolgáltatót, ha hibás, ingyen cserélik.
 


  2018.11.30. 10:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   
Avatar

rendszer admin
 
Ez a kütyü egyáltalán mihez van?
Én még nem láttam ilyesmit.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.11.30. 09:29  Hozzászólás
  •   329   


---
 
A villanyóra szekrényben ez a kütyü néha sárgán, néha zölden világít (viszonylag gyors váltással), plusz időnként finoman kerreg.
Érdemes aggódnom, vagy ez normális jelenség? :O :fejvaka:


Fénykép-5084.jpg
Zölden...
Megtekintve 14678 alkalommal.

Fénykép-5083.jpg
Sárgán...
Megtekintve 14678 alkalommal.

 


  2017.12.27. 12:29  Hozzászólás
  •   328   
Avatar

terra alapító
 
Na, szakik :D felmerült egy gondolat, amivel többen is kacérkodnak.
Szellőztető rendszer, ungárn módra, picioccó.
Minden ablak mellé egy ventillátor, és ezt kéne okosítani.
- ventillátor: megfelelő légmennyiség szállítása minél halkabban, tehát jelenlegi tudásom szerint csapágyazott, nagy felületű, alacsony fordulatszám
- levegőminőség mérő szenzon (ha szomszéd paraszt gumicsimmát éget a vegyeskazánban, akkor leáll a cucc)
- idővel is játszadozzon (ha otthon vagyunk többet menjen mint ha nem, vagy éjszaka)
- páratartalom mérő
Nekem elsőre az Ardunio ugrott be, csak nem értek hozzá - még -.
Milyen egyszerű módon oldható ez meg, elektronikailag? Nem tűnik nagyon bonyolultnak, ha kellő kompromisszumot köt az ember (pl. ne akarjam egy hétre előre programozni).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.24. 20:07  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   
Avatar

terra alapító
 
Gondolkodtam, és igazából csak valószínűsíteni lehet, hogy honnét kapja az áramot. De kell neki áramforrás ahhoz, hogy meg tudd szólaltatni ott a helyszínen ha összekötöd a másik két lábát, vagy sem, ez a kérdés :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.24. 15:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

rendszer admin
 
Éppenséggel én is ráérek, csak az a baj, hogy egyrészt nem vagyok telepata, másrészt nagyon messze laksz. :udvozlet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.24. 15:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
Egyelőre azt kéne kiderítenem, hogy tudom letesztelni, melyik vezeték a ludas :D mert erre már a villanyszerelő is csak tippet tudott adni; vagy ez nem jó, vagy az :D alapból nem nyúlok áramhoz, be tudnám kötni, de inkább hívok szakembert. Csak ha valaki ráér, talán segít rájönni, hogy melyik vezetékszakaszban lehet a hiba.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.24. 12:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   
Avatar

rendszer admin
 
Tudom, hogy főleg karácsonykor nem illik ilyesmit írni, de ....
Ha tényleg ekkora gondot okoz egy csengő bekötése, jobb lenne ha szerelőt kérnél meg rá, még akkor is, ha fizetni kell érte. :)
Vannak dolgok, amik ránézésre hiába tűnnek egyszerűnek, ha az embernek ennyire nincsen hozzá érzéke és minimális ismerete, jobb, ha nem küzd vele. :angry-banghead:

Nem beszélve arról, hogy esetleg több kár keletkezhet, mint amennyit az egész megért volna, az elpocsélkolt időt már nem is említem. :fejvaka:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.24. 12:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (322) hsz.-re     Olvasás  
  •   323   
Avatar

terra alapító
 
Bekötöttem magam, működik :D ezek szerint csak viccből írták, annyira vészes nem volt, de tényleg figyelni kellett.

Viszont. Hogy működik a csengő? :D eddig működött, most bekötötték a másik kapcsolót, és nem jó... meg lett kicsit bolygatva, lehet elszakadt a vezeték, viszont nem biztos hogy ki tudjuk fűzni az egyik felét, így lehet falon kívüli pl. telefonvezeték lenne helyette ha az elég neki, nagyot nem akarok, külső csövet megint nem...
Tehát, a csengő maga jó, össze lett érintve másik két lába egy vezetékkel, és megszólalt. Ez a régi harminc éves cucc. Na most, ha összeérinted a két másik lábát egy vezetékkel, és megszólal, akkor ahhoz neki gondolom kell áramforrás is, nem? Tehát amit könnyen át tudnánk fűzni, az a két vezeték jó, tehát csak az lehet a rossz, amit nem tudunk átfűzni. Vagy rosszul gondolom?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.09.04. 19:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Fel, de kicsi az esélye. Egyébként bármit el lehet rontani. Mi múlt hónapban telepítettünk 230V-os szünetmentest, olyat amiben az aksi is 218V - Azt már valóban izgalmas madzagolni.
 




  2017.08.31. 22:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Randa de jó.
Akkor a vellanyt elég gyorsan letudtam, kell két led reflektor és kész is vagyok. Sajnos.
Amúgy a szünetmentes tápegységet tényleg olyan veszélyes bekötni? Tényleg fel is robbanhat az aksi?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.08.31. 20:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   
Avatar

rendszer admin
 
Ez így igaz, csak az a harang egy idő után néha úgy bele gyúgyult a bakelit keretbe a csavarnák, hogy nem lehetett elforgatni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.31. 20:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

rendszer admin
 
Ö .... a sziloplaszt vízzáró - víztaszító ragasztó.
tgwh olyasmire gondolt, hogy a zártszelvénybe fúrt furatba belerak ilyen műanyag bigyót, amin keresztül a zártszelvényben el tudja vinni a vezetéket, és a nedvesség nem jut a zártszelvény belsejébe.
Kültéri elektromos dobozokon lehet látni, de nem tudom én sem a nevét.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.31. 20:31  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   
Avatar

---
 
"Ha ezt a kart picit "állítottad" (hajlítottad), akkor vagy hangosabban, vagy halkabban szólt a csengő." - én úgy tudom, hogy erre (mármint a hajlítgatásra) nem is volt szükség, mert elég volt magát a csengőt kicsit elfordítani akár balra, akár jobbra és az elfordítás mértékétől függően vagy közelebb, vagy távolabb került a kartól és ennek megfelelően halkabban vagy hangosabban szólt.
 






  2017.08.31. 17:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (313) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   
Avatar

terra alapító
 
Pff. azt kihagynám :D egy egyszerű tápegységért nyargaltam be ha már a városban voltam, egy bolt megszűnt, másik kettőben meg csak rendelni tudtak volna... hát rendelni azt én is tudok...
És hogy hívják azt a bizét, amit belepattintok a zártszelvénybe fúrt furatba, és azon keresztül vízzáróan be tudom vezetni a kábelt?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.08.30. 18:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   
Avatar

rendszer admin
 
Mindössze 8V semmi extra.
Bemész egy villamossági üzletbe, és kérsz egy kültéri csengőgombot.
Valószínű mutatnak vagy 10 félét .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.30. 16:06  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   
Avatar

terra alapító
 
Igen, a csengőtrafósra gondolok, köszi.
Tehát lényegében még nyalogathatom is :hiha: na kipróbálni nem fogom, lenyomom az áramot.
Akkor már csak valami vizuálisan faca gombot kéne találni rá :D majd egy villanyszerelő megmondja milyet lehet és milyet nem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.08.29. 19:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom, milyen az a "régi hagyományos" csengő? :)

De ha arra gondolsz, amire én, akkor van egy divatos nevén "csengő-trafó"-nak nevezett kis trafó, ami 8 voltos váltóáramot csinált a háztartási 230 (akkor még 220) Volt-ból.
Ez a 8 V-os feszültség volt kivezetve egy kéteres vezetéken a kapuhoz, ha megnyomtad a csengőt-gombot, a gomb rövidre zárta az áramkőrt, és megszólalt a lakásban a csengő.

csengotrafo.jpg
------------------------
Megtekintve 15719 alkalommal.



A jobb oldali a "csengőtrafó", a bal oldali meg a RÉGI csengő, ami egy mágnestrafó, és ha megkapta a váltó áramot, a trafóból kinyúló kar elkezdett "rezegni", így hozzáért a haranghoz, amitől az "csengett".
Ha ezt a kart picit "állítottad" (hajlítottad), akkor vagy hangosabban, vagy halkabban szólt a csengő.

A kép csak illusztráció arra, hogy a csengő hogy működik, de a valóságban a csengőhöz menő egyik vezeték (mivel váltóáram, mindegy melyik) ment ki a kapuhoz, és jött vissza a csengőbe. Ha kint megnyomták a csengő-gombott, zárult az áramkőr, és megszólalt bent a csengő.

Ezek a régi trafók piszok jól bírták (bírják még mindig) az idő múlását, az én mindkét lakáscsengőm még mindig ilyenről megy, közel 35 éve nem nyúltam hozzá.
Az egyik egy régi Bim-Bam csengőt működtet, a másik meg egy nagyon régen általam készített dallamcsengőt.

20170829_211342[1].jpg
A "régi" BIM-BAM csengő.
Megtekintve 15719 alkalommal.


Kicsit szutykosnak néz ki, évtizedek óta nem volt hozzá nyúlva .... :)
A másik (a dallamcsengős) az étkezőbe a lambéria mögött van, nem tudok lefotózni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.29. 18:46  Hozzászólás
  •   310   
Avatar

terra alapító
 
Estét, kér kérdésem lenne.
1, milyen ledes külső lámpatestet ajánlotok pozitív házsarokhoz? Tehát ahol 270°-ban kellene megvilágítani a teret.
2, a régi hagyományos csengő hogy működik? Gondolom árammal, de a kapcsolóját szeretném átkötni, érhet v.mi meglepetés? Most egy beltéri villanykapcsolónak kinéző valami van rákötve. Van direkt csengőkapcsoló, vagy milyen kültéri nyomógombot ajánlotok hozzá?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.31. 18:37  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   309   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom hol van ez az NKI szekrény, de ha az utcán lévő Geyer szekrényről van szó, és ott mindenhol földkábel van, akkor el lehet belőle a földben vinni. De oszlopról is el lehet vinni földben. Ha a Geyer a telekhatárodon van, és annak a hátát szeretnéd összefúrni a saját szekrényeddel, na azt nem lehet. Le kell menni a földbe, majd 30 centivel arrébb visszajönni. Ha ez olyan régifajta hás ahol a ház sarkán van egy saját méretlen szekrény, akkor célszerű mellé tenni a mérőhelyet, és onnantól a mért fővezetékkel szinte azt csinálsz amit akarsz. De hogy mit lehet meg mit nem, azt úgyis a helyi áramszolgáltató szabja meg.
 




  2017.05.28. 20:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   


---
 
Akkor úgy kérdezem az NKI szekrényből a méretlen vezetéket a szekrényen kivűl aul összecsövezve át lehet vinni a villanyóra szekrénybe?? avagy a NKI-t és a villanyóra szekrényt háttal egymásnak forditva és felfogatva át lehet e közvetlen furni a két doboz hátulját ???? ez a kérdés !!!köszönöm
 


  2017.05.28. 01:31  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   
Avatar

terra alapító
 
Felmerült bennem is, de megtudtam hogy már ez is fizetős.
Gergerg, mennyi egy ilyen móka? Amúgy telefonról írva miért akarja a neved Perverzre kijavítani? Mit tud amit mi nem? :) :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.27. 22:07  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   
Avatar

terra alapító
 
Pontos kérdésre tudok pontos választ adni. Földkábelnek nem kell védőcső, max a kilépési ponton, de ha teszünk, akkor sem MűI-est.
 


  2017.05.27. 21:31  Hozzászólás
  •   304   


---
 
sziasztok van itt alaki regszerelő segitséget kérnék a villanyszerelésben földkábeles kiépités miatt!! minden jó tanács jöhet! Az NKI-ből a villanyóra szekrénybe átfurrással vagy MŰ1-es csővel alulrol áthajtva lehet vinni segitsetek köszike előre is !!
 




  2017.05.12. 15:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   


---
 
Na ez az!!! Ez kell nekem! :banana: Reméltem, hogy erre is van műszer, de őszintén szólva még csak nem is hallottam róla
(mondjuk igaz, nem nagyon vagyok jártas a villanyszerelésben és szerelőkkel is meglehetősen keveset beszélgetek).
Meg is rendelem, mert időnként nagy szükség lenne rá. Nagyon köszönöm a segítséget! :dejo: :udvozlet:
 


  2017.05.12. 15:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   301   


---
 
Igen, elsősorban épp Tőled vártam reakciót. ;)
Egyébként ma délelőtt megoldódott a probléma. Egy helyen el volt égve a kék szál, egy egészen apró pöttyöt égetett a külső borításba (az égős módszert  alkalmaztam). Közvetlenül a dugalj előtt pedig egész egyszerűen el volt törve szintén a külső rész, és ha jól emlékszem, talán valamelyik belsővel is volt valami gond, de ez már nem biztos. A dugaljat alapból cseréltem, az égett résznél pedig újrakötöttem. Érdemes megemlíteni, hogy ennek a bizonyos kék szálnak az anyaga csapnivalóan merev, 'porózus', vacak volt, nem csoda, hogy eltört, elégett. Hozzá képest a másik kettő olyan, mint a vaj...
Kicsit olvasgattam is, meg hát ugye a saját tapasztalat: az tuti, hogy soha többet nem veszek kínai (román) gagyi vezetéket, egyebeket. :@
 


  2017.05.12. 15:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Egyébként ilyennel szoktuk:
kereső

Kiteríted a hosszabbítót, bedugod, beledugsz valami fogyasztót, pl hajszárító, és bekapcsolod. Nem fog menni, mert el van szakadva a vezeték. Bekapcsova hagyod, és egy ilyen érintésmentes keresővel végignézed hogy meddig van áram. Ha végig jelez, akkor bedugod fordítva a konektorba a hosszabbítót, és ujból végignézed. Lényeges hogy a hajszárító végig be legyen kapcsolva.
 


  2017.05.12. 09:31  Hozzászólás  Válasz Jani71 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   
Avatar

terra alapító
 
A legbiztosabb ha megkérdezel egy villanyszerelőt, mondjuk engem, és megmondom.


images.jpg
------------------------
Megtekintve 16261 alkalommal.

 


  2017.05.11. 20:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
Van rá valami műszer, ennyit tudok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.11. 19:21  Hozzászólás
  •   297   


---
 
A lengőkábel  eltört vezetékének szakadását hogy lehet megtalálni, ha nincs külsérelmi nyom? Van erre valamilyen módszer?
 


  2017.02.12. 09:23  Hozzászólás
  •   296   
Avatar

terra alapító
 
Jó reggelt villanyszerelők! :D
Talán két éve akció volt a https://lumenet.hu  oldalon, akkor energiatakarékos izzókat rendeltem vagy 10-12-t (15w-os 700-800 lumen 11*6cm-es). A ledet akkor még húzósnak gondoltam. Na most megint akció van, rendelnék pár ledet, sokat nem, csak nincs itthon tartalék.
Az egyik kislámpába, ami csak arra kell, hogy legyen némi fény, vettem egy praktikeres 8w-os ledet, talán 300 lumenes, halvány, de pont az kell.

Tehát a lényeg, az akciós választékból melyik darab ajánlott? 4-5-6-7 db-ra gondoltam csak, melléképület, meg tartaléknak, aztán majd szépen lassan ki lesznek cserélve, pakolgatom az energiatakarékost ide-oda :D

Mondjuk kérdés mennyi az eredeti ára, de ahogy elnézem, elég húzósak. Na akkor lenne itt pár darab, véleményeznétek, megfelelne?
https://lumenet.hu/osram-led-value-cl-b-40-57w-827-2700k-e14-fr-led-2  - kislámpa, nem árt a nagyobb fényerő.

A kisebb-nagyobb helyiségekbe meg ezeket gondoltam:
https://lumenet.hu/philips-corepro-ledbulb-11w-827-e27-ww-led
https://lumenet.hu/pila-philips-a60-e27-2700k-95w-led
700-800 lumen körül vannak az energiatakarékosak, 15m2 alá bőven elég, felette meg jobb is hogy nincs olyan erős fény.
Ezek jók lennének normál használatra?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.12. 17:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   
Avatar

rendszer admin
 
Tavaly novemberben volt a csúcs, amikor volt olyan nap, hogy 3x is elment az áram rövidebb-hosszabb időre.
Volt, hogy csak egy pillanatra, volt, hogy percekre, volt, hogy egy-két órára.
Ez persze nagyon használt a bekapcsolva hagyott elektromos készülékeknek.
Nem beszélve arról, hogy a pincében lévő szabad áramlású vegyes tüzelésű kazánt leszámítva (ami már egyre kevesebb helyen van), minden más fajta fűtés konkrét kapcsolatban van az elektromos árammal. Így kicsit hosszabb áramszünet esetén sem meleg víz, sem fűtés nem volt a kertes házakban.
Akkora lett a felháborodás, hogy végül az ELMÜ december elején nekiállt valami karbantartási munkáknak, így most már egyre ritkábban az áramszünetek, itt nálunk például ebben a hónapban még nem volt áramszünet.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.12. 17:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   


---
 
Utoljára valamikor gyerekkoromban vagy valamelyest utána levő időszakig volt "természetes jelenség" a meglehetősen gyakori áramszünet...
Egy jó ideje már nem az...
Nem is emlékszem az utolsóra. Szóval felénk valamit nagyon jól csinál az áramszolgáltató (legalábbis ami ezt a dolgot illeti).
 


  2017.01.12. 08:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

rendszer admin
 
Azért válaszoltam a saját írásomra, mert ezzel kapcsolatban írnék.

Tőlük vettem most már több, mint fél éve egy 12 db-os készletet.
Bár eddig nem volt velük semmi probléma, de a november-december hónapban 3 égő is megadta magát.
És nem feltétlenül az égő hibájának tulajdonítom ezt, mert itt nálunk most már megszokott dolog, hogy hetente legalább egyszer elmegy az áram.
Sőt az ELMÜ már azt is megmagyarázta, hogy "az áramszünet igazából egy természetes jelenség!"
Ebből kifolyólag mi itt a környéken eddig, hosszú évtizedekig tudatlanságban, és természetellenes körülmények között éltünk, mivel évente egy, esetleg két alkalommal volt csak áramszünet, rendszerint az is be volt jelentve karbantartás miatt.

Na', de nem is ezért írtam.
Ezekre az égőkre 5 év garancia van írva.
Így aztán fogtam a három égőt, és feladtam postán a megadott címre csütörtökön délelőtt.
És a következő héten szerdán csengetett a futár, és hozta a kicserélt égőket!
Szóval legalább is ennél a cégnél a garancia gördülékenyen működik!

Az persze más kérdés, hogy az általam a postán feladott 3 db. égő ha jól emlékszem, 1290.- Ft-ba került .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.12. 05:58  Hozzászólás  Válasz nzozz (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   


---
 
Igazad van, általánosítottam egy rossz tapasztalat alapján.
Akkor átfogalmazva: az általam az ebay-en vett olcsó, kínai kukoricaizzó a vártnál sokkal gyorsabban ment tönkre (szinte azonnal),
ráadásul a fényereje is nagyon gyenge volt. Ilyent nem veszek többet és ezen tapasztalat alapján másnak se tudom jó szívvel ajánlani. :(
 


  2017.01.11. 22:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   


---
 
A noname kínai hulladékra alapozva mondod azt, hogy sz@r a LED -es világítás, holott egy normális minőségű LED -es fényforrás - amik már egész elfogadható áron kaphatók, pl. https://lumenet.hu/retrofit-led - abszolút jó fénnyel (fényerősség, színhőmérséklet, szóráskép) és élettartammal rendelkezik.
 


  2017.01.10. 20:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm.
Pedig elvileg ezek a jók...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.10. 19:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   289   


---
 
Estét! Nem olvastad el a lap alján a hozzászólásokat. ;) Szóval ez alapból meleg, de igény esetén rendelhetsz hideget is.

Egyébként ilyesmi technológiával megáldott izzót rendeltem nem rég, amikor egyszer szó esett róla itt valamelyik topikon, aztán világított egy-két órát is... mielőtt kilehelte a lelkét. A fénye meg egyszerűen tragédia... :thumbdown: :angry-banghead: Soha többet LED-et (legalábbis ilyen 'kukorica' izzót)! :thumbdown:
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron