Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2018.12.13. 00:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (18759) hsz.-re     Olvasás  
  •   18768   


---
 
Kitűnő eszközök!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.13. 00:16  Hozzászólás  Válasz wogboy (18758) hsz.-re     Olvasás  
  •   18767   


---
 
Nem szorosan ehhez tartozik, csak erről jut eszembe, hogy lehet, hogy más úgy fogalmazná, hogy irigylésre méltó a hozzáállásod ezekhez a dolgokhoz - így is lehet fogalmazni - én úgy fogalmazom, hogy számomra tiszteletre méltó! Magam nem hinném, hogy valaha is kedveltem volna az ilyen munkákat, de ez egy dolog. Az a nagyon jó, és tiszteletre méltó, hogy van aki kedveli, és jókedvvel, hozzáértéssel csinálja.

Valamikor én is meglehetősen sokmindent babráltam idehaza, amikor fiatal(abb) voltam, meg még szükség is volt rá. Ma már fogalmam sincs, hogy miként voltam képes elkészíteni teljesen egyedül a komplett garázstetőt, feltenni a 4000x150X50 es gerendákat, elkészíteni a komplett plafondeszkázást, utána a tetőtartó gerenda háromszögeket elkészíteni, majd felpakolni, és végül feltenni a 2000x1000 es eternit hullámpalákat, és rögzíteni. Ez csak egy példa. De alakítottam át teljesen egyedül, komplett bontással, és újraszereléssel a teljes fürdőszobát, csövezéssel, szaniterekkel, és csempe-padlólappal együtt. Ha nem tudnám biztosan, hogy én csináltam - és még számos hasonló dolgot a bútor asztalos munkától kezdve a kőműves munkákig - nem is hinném el. És esküszöm bármire, nem is értem miként voltam rá képes. Hiszen soha nem kedvelem az ilyen melókat, és alapvetően nem vagyok, és nem voltam soha ügyeskezű ember. Ez nem poén, és nem vicc, most csak hangosan gondolkodom.

Ha végig gondolom, csak arra jutok, last but not least: a szükség nagy úr!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 23:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (18757) hsz.-re     Olvasás  
  •   18766   


---
 
Nagyon klassz, de a kérdés nekem kérdés maradt! Meglehet, hogy csak én nem értem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 23:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (18755) hsz.-re     Olvasás  
  •   18765   


---
 
Valóban jó a rögzítés. A csavarok belemennek a lapokba? :o Hogy tarja meg a kőlap? Vagy lehet, hogy én benéztem valamit? Megnézem mégegyszer!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 16:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (18760) hsz.-re     Olvasás  
  •   18764   


---
 
Szia!

Ha Te is az én vőmmel laknál együtt, mint én, azért akadna gondod. A vőm rendmániás és állandóan úgy csinál rendet, hogy mindig minden szerszámot máshová pakol. Ő emlékszik rá, de ha nincs itthon akkor hülyét kapok mire megtalálom ami kell.
 


  2018.12.12. 09:15  Hozzászólás
  •   18763   
Avatar

---
 
A kínai xar, amit a pénteki erős szél össze gubancolt! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.12. 09:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (18754) hsz.-re     Olvasás  
  •   18762   
Avatar

---
 
spoli

“Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és a 2 nap adva volt az itthoni munkákhoz!

Ma már 8 helyen volt fűvágásom, és abból kettőnél csak terv maradt! Mert, kutyások, és a “pörköltet” nem szedték fel! Pedig abba egyeztünk meg, azt is felszedik, és ne a fűnyíró csapja szét!

Azért ott voltam, és a feltételeket nem teljesítették, az nem az hibám! Majd máskor jobban odafigyelnek, és a kértem a $ 40 -est!

“Januárig túl sok időd nincs, mert még ott van a Karácsony is! “

Ez nem zavar engem, mert nálam elintézve, ha szükséges a fűvágás!

Akinek ismerős! :-D

Budapest régi képeken 1963-1967



Sikeres telelést!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.12. 09:12  Hozzászólás
  •   18761   
Avatar

---
 
Ennél is kellett a rögzítés, és csak elég volt a talajba fúrni, a kőfúróval! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.12. 09:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (18753) hsz.-re     Olvasás  
  •   18760   
Avatar

---
 
spoli

“Én nem tudnám fejben tartani, hogy melyik cucc hol van. “

Azért nálam is van néha gubanc, ha olyat keresek amit ritkán használok! :-D

“Ha nem ugyanoda teszem vissza, ahol volt, kész, vége, legfeljebb véletlenül találom meg! “

Ezért én is visszateszem, ahonnan elvettem, mert ha egyszer megjegyeztem, akkor ne kelljen megint! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.12. 09:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (18750) hsz.-re     Olvasás  
  •   18758   
Avatar

---
 
Szia spoli!

“A Szerencse csak picit orrba pöckölt, hogy tessék jobban kapaszkodni, ha már a tenyerén hord.“

Ez is igazad, és én is belátom! :-D

“Valóban, számomra ritka az - illetve rajtad kívül nem is ismerek mást - aki szeretett kapálni, és hát ez a hozzáállás teszi könnyebbé az amúgy meglehetősen nehéz, és sok munkát.“

Ezen én is elgondolkodtam, mert eddig azt hittem, ez a normális élet! :-D

Átgondolva az lehet, tetszik a sorban való visszanézésben, a gazok fekvése!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.12. 09:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (18748) hsz.-re     Olvasás  
  •   18756   
Avatar

---
 
Szia twgh!

“Kormánybiztos: azért mennek Ausztriába dolgozni a magyarok, mert itthon nem túlórázhatnak eleget “

Nálunk is elég sok a lusta - Australia -, de ezáltal nekem több munka juthat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.12. 09:05  Hozzászólás
  •   18755   
Avatar

---
 
A garden arch fixálásáshoz való kellékek! A lapokat előtte lemostam a maganyomásúval! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.12. 00:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (18746) hsz.-re     Olvasás  
  •   18754   


---
 
No, hát sok sikert az elmaradás felszámolásához, meg utána a haladáshoz is. Januárig túl sok időd nincs, mert még ott van a Karácsony is!
Sikeres napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 00:09  Hozzászólás  Válasz wogboy (18743) hsz.-re     Olvasás  
  •   18753   


---
 
Én nem tudnám fejben tartani, hogy melyik cucc hol van. Se sheed, se külön tároló, csak polcok, de így is majd mindig keresek valamit. Ha nem ugyanoda teszem vissza, ahol volt, kész, vége, legfeljebb véletlenül találom meg!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 00:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (18745) hsz.-re     Olvasás  
  •   18752   


---
 
Igen, kimolyoltam mik is ezek! Van azért dolog velük!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 00:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (18747) hsz.-re     Olvasás  
  •   18751   


---
 
Világos, értem!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.12. 00:05  Hozzászólás  Válasz wogboy (18740) hsz.-re     Olvasás  
  •   18750   


---
 
No, hát ezek a galibák nem hiányoztak, a munka maga is elég sok volt. Valóban, most egy kicsit sok lett a kis balesetekből, főleg azért, mert az a helyzet - te is tudod - hogy rosszabbul is járhattál volna. A Szerencse csak picit orrba pöckölt, hogy tessék jobban kapaszkodni, ha már a tenyerén hord.

Valóban, számomra ritka az - illetve rajtad kívül nem is ismerek mást - aki szeretett kapálni, és hát ez a hozzáállás teszi könnyebbé az amúgy meglehetősen nehéz, és sok munkát.

Kívánom, hogy tudd tenni még sokáig, és jó kedvvel, de ahhoz egészséges térdek kellenek, úgyhogy be careful please!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.11. 19:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (18747) hsz.-re     Olvasás  
  •   18748   
Avatar

terra alapító
 
Wogboy, csak hogy tisztában legyen Kend az itteni dolgokkal :D nem akartam a vicc témába, bár ott is elférne.

Kormánybiztos: azért mennek Ausztriába dolgozni a magyarok, mert itthon nem túlórázhatnak eleget
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.11. 10:57  Hozzászólás
  •   18747   
Avatar

---
 
Az eredeti állapot, és a tervezett! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.11. 10:56  Hozzászólás  Válasz Spoli (18739) hsz.-re     Olvasás  
  •   18746   
Avatar

---
 
spoli

„Sok a munka, ez jó is, meg nem is, de ha kedvvel teszed, akkor jó! “

Igen, és rátapintottál a kérdésre, mert szeretem az ilyen munkákat is! :-D

„Wellcome back mégegyszer, és hát hajrá otthon, sikeres napokat otthon is, van mit tenni a dühöngő nyári Karácsonyban! “

Igen is, mert ezt a két napot az itthoni elmaradásos munkákra áldoztam! Holnap már visszaállok a tömeg munkára! Azért tömeg, mert több háznál azonos a munka! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2018.12.11. 10:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (18738) hsz.-re     Olvasás  
  •   18744   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Mondjuk ez a pasi jóval ügyesebb, és a kése is jobb. “

Gyakorlat kérdése csak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.11. 10:54  Hozzászólás
  •   18743   
Avatar

---
 
A sok kacat, ami kézre esik most már! Van egy 6x6- os, és egy 6x3-as shed, de nincs bennük hely! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.11. 10:53  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (18737) hsz.-re     Olvasás  
  •   18742   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

„Minden elismerésem, hogy még képes vagy tartósan napi 11 órát dolgozni. “

Köszi, és úgy vagyok összerakva, hogy a gazokat írtva – anno, nagyon szerettem kapálni – , mert élvezem a gazok fekvését! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.11. 10:53  Hozzászólás
  •   18741   
Avatar

---
 
Ma befejeztem a kacatos rész is! Mert minden házhoz kell egy rakás kacat is! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.11. 10:52  Hozzászólás
  •   18740   
Avatar

---
 
Ez volt az a rész, ahol elvágódtam! Az úttesten való beindulás után vágódtam el, a 94 kg.-val, mint egy krumplis zsák ! :-D

Kép


Az út mellett hagytam a járó motorú gépet, és a rázkodástól elindult, és majd kb. 200 méter után, az út melletti gazosban landolt! Ha ez tudom, hogy majd kisodrodik az út mellé, akkor nem igyekeztem volna utólérni! :-D

Azért észre kellett volna vennem, az elindulás előtt a 8mm.-s fúróval átfúrtam kezem, és jobban kellene magamra figyelni! :-D

Eredetileg a gép tudott volna kb. 500 métert haladni – az úton – és ettől félve, igyekeztem elkapni! Máig nem értem, miért vágódtam el, hiszen az egész életemben futottam, és így soha nem jártam!

Ami jó volt, éppen a befejeztem a munkát, és még akkor nem indult be a fájdalom, hogy hazatudtam kocsival vezetni!

Mert, aztán beindult a térdem úgy fájni, hogy 3 napig menni menni sem tudtam, és a kezemről, és térdeimről, a zománc lepörgött! A baltérdemről leradíroztam egy tenyérni területet, és kellett neki majd 2 hét, mire a bőr visszaépült!

Majd a kedd napi hancurka után, a 3 nap semmit nem tudtam tenni, de már szombaton, és vasárnap már tudtam lépkedni, és ki is használtam! :-D

Közben a jobb térdem, hogy ne vizesedjen be, ezt használom mai napig!

Kép

Mindennap átkötöttem délben, és este! Jó ez a gumis rész, mert tartja a kötést is! Az volt jó a lenti munkában, nem párás a meleg, és a kötést nem áztatta át az izzadság!

Ez a mai déli időjárás! :-D

http:// http://www.weatherzone.com.au/sa/riverland/renmark


A 20.-án történt eset után, a zokni felvevés is gond lett, mert nem úgy hajlott a jobblábam, hogy elérjem kézzel!

Most járt le a 3. hét, és még gond a térdhajlítás! Most már megy a zokni felvevés, de még nem az igazi! :-D


Ezt használom mindennap!

Kép

Ilyen gépe volt a tulajnak is!


Kép

Közben ott is történt egy kis gond, mert a rotátor kés elkapott egy nagy követ, és eltört az egyik kése! Kértem a gazdától egy heggesztőt, és sarokköszörűt, és ott is a figyelmetlenségem lett a gond, mert kapkodtam, és szemüveget nem használva, belekerült pár szem fémforgács a szemeimbe, és majd egy hét kellett, mire kitusztult!

Most már ott tartok, hogy minden gond az én hibámból indult ki, és ez így nem mehet tovább! :-D

Sydney után mentem ki az autópályára, és az úton láttam a sok kitett sebbeségmérőt, amiket utánfutóra tettek, és napelemes a tetőtejük. Akárhol betudják vetni, és szeretik a bokros részeket, ahol egy magasított kamera látható csak, de akkor már késő!

Hazaérve hallottam a rádióban, a nyarunk száraznak indult, és az esők késni fognak, csak azt nem mondták, mikor érnek ide!

Már volt ott is gond – a sok eső ellenére – mert kaptunk egy avartűzhez hasonló helyzetet, és a szomszéd teleken álló derékig érő gaz is begyulladt! Ez arra késztettte a másik oldali szomszéd tulajt, hogy megkérjen, az övét is dolgozzam be, mert amit én megcsináltam, ott semmi gond nem volt! A szomszéd telkén álló gyümölcsfákat megkapta a tűz, de most már nem vállaltam, mert itthon is lett munkám! Ami érdekes, egy eldobott cigi égette le az egyik szomszéd ültetvényét, és a másik telekszomszéd is ettől fél! Ami jogos, mert derékig érő a fű, és most kezdődik a száraz évszak!

Ezek a területek a falutól 4 km.-re vannak, és egy forgalmas út mentén!

Az van, kell használnom a damilos fűnyírót, mielőtt a géppel rámegyek. Mondtam neki, majd talán januárban lehet róla szó! Az történt, az egyik oldalon volt az avar tűz, a másik oldali még sorára vár! :-D
Előre látszólag, a Jan. 5.-e lesz az indulás napja, és addig venni fogok egy Honda damilos fűvágót, és azért, mert akkor minden csak benzines lesz, és nem kell kevernem a kétütemű folyadékot! :-D

Ma is itthon dolgoztam, és bejeztem egy kacatos részt kilalakítani a hátsó terasz végében, mert vannak olyan eszközök, amelyeknek jó lesz majd! A füvet is le kellett tegnap vágnom, habár egy haver, amíg oda voltam segített ebben is!
Tegnap adtam egy társat is a dragon fruitnak, mert azt mondják, kettő kell, hogy a virágból gyümölcs is legyen! :-D

Pénteken készítettek egy nagy partit a tulajék, és nagyon köszönte a munkámat! Föleg azután, hogy az egyik szomszéd telket egy kis tűz megpörzsölte! Megérte anyagilag is, és már kész a másik igény is! ! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 23:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (18731) hsz.-re     Olvasás  
  •   18739   


---
 
No, örülök, hogy megjöttél, és sikerrel jártál! Sok a munka, ez jó is, meg nem is, de ha kedvvel teszed, akkor jó!

A kpeket megnézegetem, most sokat nem locsogok hozzá, majd inkább holnap!

Wellcome back mégegyszer, és hát hajrá otthon, sikeres napokat otthon is, van mit tenni a dühöngő nyári Karácsonyban!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.10. 23:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (18729) hsz.-re     Olvasás  
  •   18738   


---
 
Én is tudom, csak nem szeretem. Mondjuk ez a pasi jóval ügyesebb, és a kése is jobb.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.10. 18:15  Hozzászólás
  •   18737   


---
 
Sziasztok!

Wogy örömmel üdvözöllek otthon! Minden elismerésem, hogy még képes vagy tartósan napi 11 órát dolgozni.
 






  2018.12.10. 09:46  Hozzászólás
  •   18734   
Avatar

---
 
A kerekes hozott pár virágot, de – szerintem – nem fog termést adni! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:45  Hozzászólás
  •   18733   
Avatar

---
 
Ez lett belöle! A tévé antenának túl durva! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:44  Hozzászólás
  •   18732   
Avatar

---
 
A mai fűvágás mellett a dragon fruitot is szaporítottam, mert nem akar termést hozni!

Ez volt a terv – nem kereket készítettem –, és a szerszámok!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:43  Hozzászólás
  •   18731   
Avatar

---
 
spoli

Odaérve már várt a lakókocsi, és a külön álló konténeres budi, és a lakókocsiban volt a tusoló is! :-D

Azt is megkaptam, hogy minden reggel jött a „food van” - étel szállító – és délben meg az ebédet is hozta! Ezt is vállalta a tulaj, és nagyon köszönte a mukámat, aminek híre is ment! :-D

Reggel 5-kor keltem, és 6-kor kezdtem, majd estefelé 7 körül fejeztem be! Már 8-kor lefeküdtem, és mivel ott délen van óraállítás, így lehetett korán dolgozni. Sok volt a napi 11 óra munka, de élveztem a gazok elfekvését! :-D


Majd holnap mesélek, mert ma kevés időn lett! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:40  Hozzászólás
  •   18730   
Avatar

---
 
Ma ilyen volt a délelőtt, és délkörül már az árnyékos 30 is adva volt! A napon a 38-at tudta, és nyár közelben vagyunk már! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (18726) hsz.-re     Olvasás  
  •   18729   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ezt az alábbit kellett szétszerelni, relatíve szakszerűen."

Erről jut eszembe, megkértek tegnap a mobil telefonon, hogy tudnék-e hozni pontyot a karácsonyra? Bevállaltam, és azt nem értették meg, ha én megígérem, akkor biztos hozok is! :-D

"Hát ez nekem lassan megy. Főképp, ha olyan hosszú, mint a konyhaasztal "

Én kitudom a pontyokat filézni, és sok százat megfaragtam már! :-D

A ponty filézés és szálkátlanítás

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 09:29  Hozzászólás
  •   18728   
Avatar

---
 
Ma készült el ez is! Egy kislány szülinapjára! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2018.12.10. 00:17  Hozzászólás
  •   18727   


---
 
No, térjünk vissza a régmúltba, egy kicsit tekerjük vissza az idő kerekét... Mégpedig 1926 ba, helyileg konkrétan a mai Blaha Lujza térre, a hajdanvolt EMKE kávéházhoz, és amit látunk, az Budapest első közlekedési lámpája. A lámpát avval a rúddal, a földön állva állították át, erre, vagy arra...

Első közlekedési lámpa 1926 kézzel rúddal.jpg
------------------------
Megtekintve 12724 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.09. 00:52  Hozzászólás
  •   18726   


---
 
Elvileg nekem még tegnap van a hozzászóláshoz, de ha tegnap van, nagyon késő van. Ma meg korán van. De ez tegnapi hozzászólás. Jól elkéstem vele. Mi volt az oka? Ezt az alábbit kellett szétszerelni, relatíve szakszerűen. Hát ez nekem lassan megy. Főképp, ha olyan hosszú, mint a konyhaasztal (Enni egyáltalán nem eszem, a szagát sem bírom, de mindig nekem kell szétszerelni.. :angry-banghead: Ez van.

Hal amúr karácsony.JPG
------------------------
Megtekintve 12777 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.08. 00:32  Hozzászólás
  •   18725   


---
 
Hát kérem, elhisszük, vagy sem - én teljesen hiszem, sőt tudom - ez az épület - ami ma az Újpest területén lévő Angyalföldi remíz - valaha a Budapest - Újpest - Rákospalota - azaz BUR - vasút végállomása volt, illetve telepe is. Ez bizony 1890 es évek, előtte lóvasúti pálya volt erre! Az épület nyilván karbantartva ugyanaz, ráhajtással a Budapest- Esztergom vasútvonalra. Az csak a Sors fintora, hogy a valaha volt Újpesti kocsiszín - ma szupermarket működik az épületben - pedig Angyalföld területén van! :D

BUR telep2.jpg
------------------------
Megtekintve 12839 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.06. 23:13  Hozzászólás
  •   18724   


---
 
És elővettem a másik dagerottípiámat - persze ez nem eredeti, csak fotó az eredetiről - ez a ma ismert legrégebbi, 1844 eleje, és a mai Budapest, Kálvin tér a Kecskeméti utca eleje látható rajta. Akkor még ott volt a város határa, állt a városkapu, és a tér neve egyszerűen széna tér volt, mert a város körül letáborozók itt vettek szénát a lovaiknak.


Kalvin1844vagy1852 az első ismert fénykép.jpg
------------------------
Megtekintve 12893 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.05. 23:34  Hozzászólás
  •   18723   


---
 
Hát elég fura...

faoszlopban1.jpg
------------------------
Megtekintve 12936 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.04. 23:16  Hozzászólás
  •   18722   


---
 
Ez egy 1874-ben készült kép, az akkor Bomba térnek nevezett tér látható rajta. El nem hinnénk, hogy ma Buda egyik legforgalmasabb, és látványos tere, a Batthyány tér, ahol Metró, buszok, villamosok egyaránt járnak. Annak idején azért nevezték bomba térnek, mert a várban lévő katonaság tüzérségi lőszereit ezen a téren lévő épületekben tárolták, hisz a tér közvetlenül a vár északi vége alatt található.

Bomba tér 1874.jpg
------------------------
Megtekintve 12986 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.03. 23:56  Hozzászólás
  •   18721   


---
 
Ez pedig a Széll Kálmán tér 1939-ből. Elképesztően otthonos, és emberi szerintem. (A sors tragédiája, hogy 6 év múlva emberek ezreinek a teteme takarta.:-((( )

Széll Kálmán tér 1939.jpg
------------------------
Megtekintve 13010 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.03. 00:00  Hozzászólás
  •   18720   


---
 
Ez alábbi egy úgynevezett dagerottípia. El nem hittem volna, hogy a keletkezésének az éve 1849! A szabadságharc alatt, vagy után, szinte.
( A degerottípia lényegében egy ezüstfilmmel fényérzékennyé tett lemezre való exponálás, és egy speciális előhívási eljárás volt)
A képen a mai Gellért hegy, és az előtte lévő épületek láthatóak!

Buda 1849 legkorábbi felvétel dagerottípia.jpg
------------------------
Megtekintve 13084 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.12.01. 23:49  Hozzászólás
  •   18719   


---
 
Ez Budapest belvárosának egy régi térképrészlete. Ráismernénk? Nem hiszem. Talán.


belvaros régi térképrész.jpg
------------------------
Megtekintve 13104 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2018.11.30. 23:43  Hozzászólás
  •   18718   


---
 
Ez a mai Blaha Lujza tér 1947-ben. (Az 1964-ben lebontott második Nemzeti Színház a háttérben..)

Blaha 1947.jpg
------------------------
Megtekintve 13200 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég