Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    




  2019.04.14. 21:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (390) hsz.-re     Olvasás  
  •   396   
Avatar

terra alapító
 
Akármi.
Füstölő, kerti zuhany, pálinkalepárló, kazán, jakuzzi melegítő, aki amit el tud képzelni. Akár grill vagy még gilisztakomposzt készítő is beleképzelhető. De lehet vettél két kecskét, és kell egy itató nekik. Tyúkoknak tojóláda, malacoknak vályú, akármi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.04.14. 19:31  Hozzászólás  Válasz Jana11 (394) hsz.-re     Olvasás  
  •   395   
Avatar

terra alapító
 
Langyos, nagyon nagyon langyos. Mondjuk kicsivel közelebbi mint az interkontinentális rakéta. :)
 








  2019.04.14. 19:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (390) hsz.-re     Olvasás  
  •   391   
Avatar

---
 
Én csak egyszer, most fogok próbálkozni, mert ennél jobb tippem úgyse lesz: interkontinentális ballisztikus rakéta? Ha nem talált, jöhetnek a többiek...
 


  2019.04.14. 18:59  Hozzászólás
  •   390   
Avatar

terra alapító
 
Ebből meg mi lesz?
Az elkészültéig lehet tippeli.


IMG_20190414_090143.jpg
------------------------
Megtekintve 15375 alkalommal.

 


  2019.03.24. 14:00  Hozzászólás
  •   389   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.12.30. 23:03  Hozzászólás
  •   387   
Avatar

terra alapító
 
Végül is erre találták ki ezeket.
A durva, hogy ezek a fájlok már vagy 20 éve, vagy még több hogy itt vannak, a gépek is fel vannak készítve, de valahogy nálunk nem terjedt el. A térképek is dwg-ben vannak sok helyen úgy tudom, pl. közművek, önkormányzat.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.30. 22:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (385) hsz.-re     Olvasás  
  •   386   
Avatar

terra alapító
 
Szekrényrajzokra meg próbáltam többet is, ami direkt erre van kitalálva, van amelyik egész jól működik, de mindből hiányzik valami. Szóval egyszer felbosszantottam magam, és inkább nekikezdtem az autocad sablon és blokkészletét elkészíteni. Sokkal kezesebb mint a kimondottan elosztó rajzoló programok. Persze biztosan megszokás kérdése is.
 


  2018.12.30. 22:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   
Avatar

terra alapító
 
Azért vannak ennek szabályai is, és ezeken a helyeken a fűkapcsoló.... jelenleg 10db 20kV-os trafó van az épületben, szóval ez nem úgy van hogy van egy kilincs az ajtó mellett. Persze van tűzeseti tiltás, de ezt így elég nehéz lenne, elmondani is és megérteni is.

Szóval a lényeg hogy 99%-ban csak 2D-s a rajz, viszont lényeges hogy mások számára is kezelhető formátumok legyenek, és pl még autocad-en belül sem mindegy hogy 2019 vagy 2017-es verzió, szóval az nem igaz hogy a dwg az dwg oszt' jónapot.

A blokkok leényegesek, sok gyártónak van letölthető blokkészlete, de sokat rajzolunk magunknak is. (elvileg csak egyszer) Aztán a méretpontosság is fontos, mert lehetetlen mindent kottázni, és van hogy a területen csak egy léptékvonalzó van a brigádoknak. Persze, tudom, az én telefonomon is van dwg olvasó... No meg van amikor főleg nyomvonalaknál egyszerű blokkszámolással van számítva a távolság, szóval lényeges a pontsság, és abban is jó az autocad. Ja, és kis csellel legálisan használható ingyen.
 


  2018.12.30. 22:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (383) hsz.-re     Olvasás  
  •   384   
Avatar

terra alapító
 
Elkezditek húzni, aztán majd kiadja magát :hiha: :hiha: :hiha:
De a főkapcsolót a bejárattól legtávolabb teszitek legalább? Merthogyamunkavédelmis szerint a lámpákat is jó lenne lefőkapcsolni, persze az üzem legtávolabbi, legsötétett sarkában :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.30. 22:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   
Avatar

terra alapító
 
Kézzel rejzoljunk egy 230 ezer m2-es csarnokot ls annak az elosztószekrényeit?
 


  2018.12.30. 22:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Az külön állatfaj, így már értem.
De minek ahhoz program, annyira bonyolult tud lenni?
A villanyszerelős melók nálunk nagyon nyögvenyelősek, általában fél-egy év, mire befejezik, sok a meló... most is lóg ki innen-onnan egy-két leszigszalagozott vezeték :D :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.12.30. 22:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   
Avatar

terra alapító
 
Mire használod amúgy?
Ilyesmikre?
http://a360.co/2iNznQ9

Persze, ki mihez szokott hozzá. Nekem az újabb az egyszerűbb, mert azzal kezdtem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.30. 22:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (378) hsz.-re     Olvasás  
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
Lehet hogy igazad van, de szerintem az autocad nagyon jó, csak tudni kell használni. Nem állítom hogy én tudom, de azért egész jól megy. Aztán az is lehet, hogy én sok olyan funkciót nem használok amikre te gondolsz. Mostanság már szinte mindenre ezt használom, lassan még szövegszerkesztésre is. (na jó, arra nem, de a céglogó, és a névjegykártya is ezzel készült)
 


  2018.12.30. 21:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   
Avatar

terra alapító
 
De amit megcsinálsz 10-15 kattintással, az a nem hagyományos rajz elveit követő, modern programokkal csak 4-5 kattintás...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.12.30. 21:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (375) hsz.-re     Olvasás  
  •   376   
Avatar

terra alapító
 
Na ja.
Mire kell az autocad? Most hogy akarjam magának kifejezni... autocadnak az elve más. Akarsz egy negyedkört? Ehhez rajzolsz 2 párhuzamost adott távolságra a két ismert egyenestől vagy ponttól, kapsz egy középpontot, utána rajzolsz egy kört, húzol bele 2 vonalat, ami a körív kezdő meg a végpontján átmegy, vagy hozzáér. Utána levágod a felesleget, és kész a negyedköröd... Fusion360? Rajzolok egy negyedkört, megadom honnan milyen távolságra, milyen szögbe legyen, és kész. Ha nem oda esik a kezdő meg a végpont, akkor arrébhúzom, vagy hozzáigazítom a negyedkörhöz kapcsolódó vonalakat. Ami fix, azt lefikszálom, és ahhoz nem nyúl a program. Menet közben adom meg a méretet, ha akarom, akkor nagyjából megrajzolok egy hasonló alakzatot, mint amit meg akarok rajzolni, és utána beméretezem, a program meg átrajzolja automatán. Ezerszer könnyebb... az elve más. Autocad-ban akarsz kijelölni, törölni, levágni, stb. Először a gombra kattintasz, utána enter, utána kijelölöd mit honnan, mivel kezdjen valamit. Fusion360? Gomb, majd katt, és csinálja, nincs előtte felesleges tíz lépés... az autocad elavult már vagy tíz éve...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.30. 20:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (374) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

terra alapító
 
Funkció kérdése. Ha valamit fel kell fogatni, a 12-es tipli is belemegy a 6-os lyukba, és 5-6 csavar se tartja meg, de ne félj, ha le kell valamit bontani, és egy 6-os tipli fogja egy csavarral, az istennek se jön le.
 


  2018.12.30. 20:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   
Avatar

terra alapító
 
El is vághattad volna :nahat:
Amúgy nagyon meglepő, mennyire túl van biztosítva minden, a házilagos barkácsolóknál meg főleg. 2db 8-10es tipli+csavar képes megtartani vagy 25-50kg-ot is akár...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.30. 12:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (372) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   
Avatar

terra alapító
 
Autocad. Érdekelne mi az ami ugyanezt tudja, és egyszerűbb. (az se baj ha olcsóbb)

Betettétek a fülembe a bogarat, úgyhogy kimentem és kerestem egy deszkát. (jóval hosszabb mint az ölfa. Betettem a szerkezetbe és tettem 2 db 74 amperórás akksit oda haol várhatóan az ölfa közepe lesz. Ezzel szerintem legalább annyira terheltem a szerkezetet mintha fa lenne benne. A fúrészt pedig kitettem a végére. Jóval kintebb mint ahol majd vágni fogok. A technika eddig stabil. Már alig várom hogy élesbe is ki tudjam próbálni. Nem szivesen terhelném a vázat az egyensúly kedvéért ha nem muszáj. De ez a legnagyobb előnye ennek a C-sínnek, hogy van rajta annyi lyuk, hogy oda akasztok, ahova akarok.


IMG_20181230_114605.jpg
------------------------
Megtekintve 16009 alkalommal.

 


  2018.12.30. 01:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   
Avatar

terra alapító
 
Maga a program elavult, a kezelése. Sokkal egyszerűbbek, és gyorsabbak is léteznek már.
Én is azt mondtam, hogy elvileg nem fog felborulni, rendeltetésszerű használat esetén. Ha alulról rögzíted a rögzítőt, akkor alacsonyabban van a súlypontja, ha pl. egy súlyosabb, hosszabb cső, akkor meg még józanul sem döntöd fel :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.29. 22:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

terra alapító
 
Elavult autocad? :-)

acad.jpg
------------------------
Megtekintve 15751 alkalommal.



Nézd meg hol van a teljes szerkezet forgáspontja. Na most én nem a fa végét fogom nyomni, vagyis az erőkar még kisebb lesz. De mondom, legroszabb esetben megy egy ölfa az alsó összekötőkre, emiatt nem csinálok nehezebb szerkezetet. Az utolsó mondatot nem értem. Mit jelent?
 


  2018.12.29. 22:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   
Avatar

terra alapító
 
Attól hogy egy elavult autocad azt mondja?
Ha erőhatás éri a rönköt - fűrésszel ránehezedő enyhén ittas egyén -, akkor a rögzített, másik vége ugyan akkora erővel nyomja felfelé a szerkezetet, minek következtében a másik fele lefelé kezd el mozdulni.
Mondom, elvileg jó lesz, de a rönk végének megtartását végző szerkezetet mindenki más alulról rögzítette volna.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.12.29. 21:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (365) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   
Avatar

terra alapító
 
A régi bakom sem volt nagyobb terpeszben, és 15-20 centis fákkal sem billnt meg soha. Sőt, ennek még nagyobb a terpesze. Meglátjuk jövőhéten. (egyetlen darab fám sincs hogy teszteljem)
 


  2018.12.29. 21:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   
Avatar

terra alapító
 
Meglepődnél, egész nehéz. Szerintem nem fog borulni, de ha mégis, akkor majd teszek egy fát keresztbe az alsó összekötőre. De csütörtökön megmondom.
 


  2018.12.29. 21:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Farönkkel próbáld ki, ne kályhacsővel. :lol: Gyanús, hogy hosszabb vastag rönköt betéve a lábadra esik, mielőtt fűrészelni kezdenéd. :O A rönk felőli láb alá deszkát (vagy valami talpat) szerelnék, ha talajon használnám.
 


  2018.12.29. 21:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
Nem fogja felemelni a fűrész? Gondolom kipróbáltad hogy reagál a nyomásra. Elvileg nem, de hát akkor is ez merült fel bennem elsőre :D
Amúgy egész pofás, gratula!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.29. 15:18  Hozzászólás
  •   363   
Avatar

terra alapító
 
Fűrészbak 2.0

Szóval az úgy kezdődött hogy apósom leesett a tetőről, így egy ideig nem vág fát, de azért a telet ez a körülmény nem hatja meg. Szóval kéne vágnom fát, de a régi bak nem fér be a kocsiba, tehát adta magát hogy csináljak egy összecsukgatót. Jövőhéten főpróba. (nekem nincs már itthon vágatlan fám)

 


  2018.09.22. 11:45  Hozzászólás
  •   362   
Avatar

terra alapító
 
Komposztáló barkácsolás:

IMG_20180922_095356.jpg
Ha van egy jó mester a háznál...
Megtekintve 15783 alkalommal.

IMG_20180922_102028.jpg
Ekészült, egyik oldala levehető.
Megtekintve 15783 alkalommal.

IMG_20180922_102708.jpg
A helyére is került, mielőtt el kezdett esni.
Megtekintve 15783 alkalommal.

 


  2018.05.13. 19:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   
Avatar

terra alapító
 
Az nem épp olcsó :D
Gyártom sorra a terveket, a zasszony meg dobálja félre, előbb ezt, előbb azt, erre nincs keret, ezt majd tíz év múlva...
Vagy nyolcszor lemértem egy szakaszt, de valahogy mindig elveszik a papír amire felírom, még pc-n sem találom...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.05.13. 14:14  Hozzászólás
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
Üdv!
PVC és KPE csöveken kívül van még valami, ami nem hajlékony ~1,5-2 méteren? Annyira lehet hajlékony, mint a KPE.
Kellene valami, ami uw álló, és össze lehet legózni, olcsón.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.02.11. 00:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   
Avatar

terra alapító
 
Próbálom olcsósítani, de szabvány méretekkel lenne 100 ezer a faanyag, ha annyiért gyalulnák és szállítanák, mint nálad... és csak 5,25*3,75 méterrel számolok... lapostetővel, valami 5% lejtővel az előírt 10-20% helyett...
Nem lesz ebből garázs... vagy növelem az oszloptávokat. Vagy ráhelyezem az egészet 4 db 4 téglás oszlopra... tégla van, gyémánttárcsa van, csákány és véső megint van... négy lyuk a betonba, utána kiásni, alapozni, oszlopot építeni.
Láttam már két autós beállót 6 db 15*15-ös oszlopon, és nem borult össze... de azért azt mégsem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.02.06. 09:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   


---
 
gergerg! Megkérdezhetem, hogy miért éppen ezt a márkát nézted ki? Csak azért, mert nekem egy Extol  van, elég jó (legalábbis hobbi célra).
 




  2018.02.03. 21:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   
Avatar

terra alapító
 
Itt valami rohadtul nem stimmel... most már olyan jól keresel, hogy hajbeültetést csináltattál, vagy mi történt?
:D :hiha: :hiha: :super: :dejo: :tanc2: :banana: :unnep: :fetreg: :fetreg: :udvozlet: :tanc2: :VOPI
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.11.19. 18:21  Hozzászólás  Válasz Bandyy2 (350) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   
Avatar

terra alapító
 
A falakat a földön raktam össze, majd felállítottam. (mint az amcsik) Igy nagyon egyszerű volt, egyszerűen keresztülküldtem a szelemenen a csavart, bele az oszlopba. Alul felül 2-2 csavart. Alul ahol 5cm a szelemen 120mm hosszú csavart, fölül 170mm hosszút használva. (ezek építő csavarok, nem törnek mint a pozdorja csavar)
 


  2017.11.19. 18:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   


*
 
Olyan kérdésem lenne még, az alsó szelemenhez, hogy rögzítetted az oszlopokat?
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég