Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.01.04. 13:53  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2168) hsz.-re     Olvasás  
  •   2169   

Oks...Farmmix nincs a környéken, ha tavaszig járok OBI környékén , megnézem ott esetleg :thumbup:

2019.01.04. 13:39  Hozzászólás
  •   2168   

Farmmix boltok nem tudom vannak-e a környékeden, de például Bio-filmet OBI-ban is láttam. Én is valamikor /kertemben hátival nyomom, s hát tudod, itt a fórumon a legtöbbet meglátásom szerint nagyon sokat egymás hibáiból vagy tapasztalataiból tanulunk..Van az úgy, hogy aránytalan a költség, ha a valóságban a használhatóság szinte ugyanaz.

2019.01.04. 13:27  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2165) hsz.-re     Olvasás  
  •   2167   

Nézem nézem, de nemigen találok beszerzési lehetőségről leírást... :fejvaka:

2019.01.04. 13:19  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2165) hsz.-re     Olvasás  
  •   2166   

Oks, utánanézek ezeknek is.Köszi.

Volt ugye anno a Nonit /, ami úgy emlékszem anno sűrűbb állagú volt mint a most kapható../ ...ha kevés a zsozsó ezt használtam/om...aztán jött az agyonsztárolt Silwet, baromi drágán...egy éven azt is kipróbáltam...azóta megint a Nonit...Igazából nem tudom mennyire van köztük különbség , alapból az én permetezésem se tökéletes / hátipermetezővel nyomom...igazából nem szoktam szakszerűen permetezni, több okból sem...a lényeg, hogy a javát megvédjem annak amim van :) /...egyszer olvastam a Wetcitről...aztán többször..idén gondoltam azt, hogy ki is próbálnám :)

2019.01.04. 13:08  Hozzászólás
  •   2165   

Attila, már többször emlegetted a Wetcit-et. Tavaly tavasszal kipróbáltam. Ugye kb. 10.000,- Ft körüli a liter ára.
Jó-jó, szokták mondani, bővebben meg jó-jó, de tudásához képest rohadt drága.Mert ha pl. a megfelelő dózisú gomba-vagy rovarölőt nem teszem a permetlébe, akkor nincs megfelelő hatás. Ha meg az oldékonyságot, tapadásfokozást nézzük, mint használandó tulajdonságot, a Bio-film, Eco-film szerek negyed-ötöd áron tudják ugyanazt...szerintem.

2019.01.04. 11:35  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2163) hsz.-re     Olvasás  
  •   2164   

Nekem most ugyan nincs chilim , de nézegetem a neten...egy kisebb adag a világ legerősebb chilijéből 2000 ft...ennyit megérne, hogy kipróbáljam :)...tavasszal amikor megindulnak a hajtások némi növényi olajjal / pl Wetcit / keverve rápermetezném a fákra...nyilván nem az egészre, hanem a leginkább veszélyezettekre...aztán meglátjuk milyen lesz a hatás :twisted: :lol: :twisted: :lol:

2019.01.04. 10:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2162) hsz.-re     Olvasás  
  •   2163   

Nem éreztem olyan erős szagot, mint pl. egy öblítő, mert a csili nem párolog. Amúgy az öblítő is csak addig hatásos, míg meg nem szokják. Rosszul írtam, mert nem is az orrát akarom igénybe venni, hanem ha beleharap, akkor megcsípi a száját. Azért kevertem zsírba, mert talán úgy az eső nem mossa le. Egy bottal kenegettem rá, de előnyösebb lett volna a gumikesztyű, de a legjobb talán az lett volna, ha a zsírt felmelegítettem volna és ecsettel kentem volna a fára. Egyelőre csak az a célom, hogy kipuhatoljam mit szólnak hozzá az őzek. Majd később rájuk nézek, de maradt még a kenceficéből, így kenhetek még rá, ha úgy látom lekopott a mostani réteg.

2019.01.04. 10:44  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2160) hsz.-re     Olvasás  
  •   2162   

A csilin én is gondolkodtam...de lehet hogy a zsír tompítja. Én vmi olyasmiben gondolkodtam, hogy a chilipor kicsit szabadabban legyen, jól bele tudjon szippantani...talán flakonokból vmi tartó, úgy hogy az eső ne tudjon belefolyni.
...de gondolkodtam a chilipor+nonitos permetezésen is, vagy más ragasztóanyaggal történő permetezésen...ez főleg a friss hajtások, levelek megjelenésekor lenne célszerű.

2019.01.04. 10:37  Hozzászólás  Válasz laca12 (2158) hsz.-re     Olvasás  
  •   2161   

A törzsvédőt én is aláírom..sőt én olcsóbb megoldásként a közeli boltból szoktam a kidobásra ítélt rachel zsákokat elkérni és azzal tekerem be...addig az is kibírja míg rágásálló nem lesz a fa.
...viszont sztem a visszavágással annyi a bukta, hogy ha jól látom magasan van szemezve..így valóban új, ép törzs képződik , csak éppen az alanyé / ha nem jól látom akkor bocs /.Persze ettől még ez is lehet opció, csak akkor újra kell idén szemezni.
Alapból én is lekenném , rá a törzsvédő...aztán ha nem hajt még van idő visszacsonkolni , hogy augusztusra legyen szemezhető hajtás.

2019.01.04. 10:26  Hozzászólás
  •   2160   

2.-án voltam a külvárosi telkemen, azért, hogy kicsit kilazítsam magam az ünnepi merevségből. Tettem egy próbát az őzek ellen. Tavaly a magcserén kaptam csilimagot. Na ezekből termett az idén néhány marékkal. Megdaráltam és belekevertem disznózsírba. Ezzel a gezemicével megkentem a kis fáimat. Arra vagyok kíváncsi, zavarja-e az őz orrát a paprika szaga? A technológia eléggé keserves, de ha beválik, majd finomítok rajta.

2019.01.04. 08:52  Hozzászólás
  •   2159   

Kôszônôm a tanácsokat. Az összes fa hasonlóan néz ki,lehet,hogy lesz amelyiket áthidalom,és amit úgy hagyok,majd tavasszal meglátom,most betekertem raschel zsákkal így nem tudnak rágni a nyulak. Tudom,hogy hamarabb kellet volna de sajnos elodáztam,azt hittem oda nem megy a nyúl,mert öt méterre van a szomszéd kerítése és ott van állandóan ugató németjuhásza. :fejvaka:

2019.01.03. 21:16  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (2153) hsz.-re     Olvasás  
  •   2158   

Zsolti nem akarok okoskodi ,de egy 80-100ft-os törzsvédő megvéd az ilyen bajoktól,,Én tavasszal visszavágnám a legalsó élő szemre és új fát nevelnék egy év minusz ,de cserébe van új egészséges kéreg és törzs..De ez csak az Én véleményem..

2019.01.03. 20:41  Hozzászólás
  •   2157   

Tisztelt Fórumtársak! Valamikor a tél végén képződik némi oltóanyag a Paczelt szilvájából. Erősen korlátozott mennyiségben!
Ha esetleg valaki szeretne belőle, szívesen küldök. PÜ-ben jelezzétek! Hangsúlyozom, hogy még nem termett, tehát nem lehetek biztos a fajtaazonosságban!

2019.01.03. 19:56  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (2153) hsz.-re     Olvasás  
  •   2156   

Hasonlóan jártam én is csak nekem a damilos kapta el 3-ból 2 kihajtott a visszavágás után, 3.-nál az alany jött idén megpróbálom beoltani

2019.01.03. 19:30  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (2153) hsz.-re     Olvasás  
  •   2155   

Drávafokon Lantos Tamás előszeretettel használja az áthidalást. Működik nála. Én nem látom olyan súlyosnak a helyzetet, hogy be kéne azzal avatkozni.

2019.01.03. 18:51  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (2153) hsz.-re     Olvasás  
  •   2154   

A túl oldalon is hasonló a helyzet? Valószínűleg nem rosszabb, mert akkor azt fényképezted volna. Véleményem szerint szinte biztos, hogy nem pusztulnak el ettől a fáid, mert nincs teljes körberágás és sok helyütt csak felületi sérülésnek látom a rágásokat. Más kérdés, hogy hogyan fognak fejlődni a fák ezek után. Én lekenném a sebeket fagéllel és megvárnám, mire megy ebben az évben (van olyan érzésem, hogy lehetnek szinte teljes értékűek a fáid a rágások ellenére is. De hallgass meg több véleményt is és a többség véleménye alapján ill. saját belátásod alapján dönts (mondjuk az oltás mellett az szól, hogy hamarosan hasonló méretű fáid lehetnek ... persze, ha sikerülnek). Vagy még egy, ami most jutott eszembe: a leginkább károsodottakat oltsd, a többit csak kezeld le.

2019.01.03. 17:49  Hozzászólás
  •   2153   

Üdv. Nagyon nem nézegettem a gyümölcsöst decemberben. Ma ez a látvány fogadott,6 csemeténél majd szétrobbanok :oops: . Van erre megoldás,vagy biztos kipusztul? Állítólag létezik áthidaló oltás,megpróbálnám. Valaki csinált már,esetleg tapasztalat? Ilyen szépn megette a nyúl. :@
IMG_20190103_141621.jpg
Farclo(volt?)
Megtekintve 1467 alkalommal.

IMG_20190103_141636.jpg
------------------------
Megtekintve 1467 alkalommal.

Esetleg egészséges részig visszavágni(majdnem tőig) és ékoltással újra kezdeni? Az alany wawit,és isthara.

2018.12.31. 21:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (2151) hsz.-re     Olvasás  
  •   2152   

2018.12.31. 21:07  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2148) hsz.-re     Olvasás  
  •   2151   

Én láttam (szerintem itt) ilyen fúrásos oltásról videót, olyat amelyiken a kihajtott állapotot is mutatják hónapokkal később.

2018.12.31. 19:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (2149) hsz.-re     Olvasás  
  •   2150   

Egy tanács: a nemes vesszőn a kérget ne úgy szedd le ahogy a videó mutatja, hanem, hogy ikkeszkedjék a ferde furathoz. Tehár ferdén. Így esetleg még elég nagy felületen találkozhatnak is a kambium rétegek. ;)

2018.12.31. 18:40  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2148) hsz.-re     Olvasás  
  •   2149   

Köszönöm :thumbup: Nagyon kevés esélyt látok a sikerre, de egy próbát azért teszek (szerintem egyébként a döntő tényező a furat szöge, aminek szerintem közel párhuzamosnak kellene lennie a törzzsel - ha ez megfelelő, akkor még jól is elsülhet a dolog)

2018.12.31. 18:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (2145) hsz.-re     Olvasás  
  •   2148   

Egy ilyen fúrós módszerrel a szomszédom kísérletezett egy alkalommal. Ő az ékoltáshoz hasonlóan elvágta a csemetét és felülről fúrta meg. Tehát abban különbözött az ékoltástól, hogy nem hasítékot, hanem fúrógéppel furatot készített. Az nem derült ki a kísérletből, hogy rosszul csinált valamit, vagy maga a módszer rossz? Kb. tucatnyi oltást készített szilvába, melyekből egy se eredt meg. Viszont az alanyok a következő évben új erőre kaptak, de később kivágtam őket, mert vírusosak lettek. Ezek után a rejtély homályába veszett eredménytelen munkája.

2018.12.31. 18:11  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2146) hsz.-re     Olvasás  
  •   2147   

Ha még a leírtakon kívül savszegény is lenne, akkor biztos érdekelne. Köszönöm egyébként a felajánlásod! :thumbup:

2018.12.31. 18:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (2145) hsz.-re     Olvasás  
  •   2146   

Én nem pont pótcselekvésnek mondanám.... :hiha: . Azt ugye valszeg tudják, hogy gyümölcs őrült vagy, de hát ez még nem közveszélyes. De mielőtt fúrkálni kezded majd a fáidat, előtte egyeztess velük, nehogy kihívják az illetékeseket,
és néhány napod kényszerzubbonyban töltsed... :lol: Egyébként még közölném, hogy van egy nagytermésű, korai,
betegségmentes, hiperszuper Jana meggyem, oltóanyagot csak kérned kell...

2018.12.31. 17:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (2144) hsz.-re     Olvasás  
  •   2145   

Valószínűleg pótcselekvésnek fogják gondolni :D

2018.12.31. 17:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (2143) hsz.-re     Olvasás  
  •   2144   

Leki szemeim előtt ott állnak a szomszédok tátott szájjal :remulet: és nézik, hogy fúrod a meggyfát. :hiha:

2018.12.31. 15:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2142) hsz.-re     Olvasás  
  •   2143   

Nem fogok jelentkezni a kísérlet végeredményével:
- ha sikertelen lesz, akkor azért
- ha pedig sikeres, akkor arról az újságok címlapjain úgyis olvashattok majd :D

2018.12.31. 15:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (2141) hsz.-re     Olvasás  
  •   2142   

Én sem lebeszélni akartalak :)

2018.12.31. 15:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2140) hsz.-re     Olvasás  
  •   2141   

Én is csak minimális esélyt adok a sikerre. Viszont egy próbát tényleg fogok tenni, már csak azért is, mert a házam előtt nyáron csonkoltam két meggyfát, hogy hozzon új hajtásokat a törzsből, amikbe tavasszal pont a tőled kapott nagygyümölcsűből szándékozok tenni. Azt hagyományos módon végzem...nagy baj nem érhet, ha mellettük lesz egy fúrógépes vari is...

2018.12.31. 15:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (2138) hsz.-re     Olvasás  
  •   2140   

Megnéztem...és nem fogom kipróbálni.Amennyit ezzel kell tökölni annyi idő alatt egy csomó oltást vagy szemzést meg tudok csinálni....gondolom ez vmi spéc oltás különleges növényekhez....mondjuk pl őszibarackkal nem látom sok értelmét / őszintén szólva máshoz sem.../....de azért érdekes...

2018.12.28. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (2138) hsz.-re     Olvasás  
  •   2139   

Próbáld meg, hogy nehogy kutya légy. De csak azért. :hiha: Szerintem jobb a héj alá oltás. ;)

2018.12.28. 15:31  Hozzászólás
  •   2138   

Kissé meghökkentő volt számomra az alábbi oltásmód néhány mozzanata (de kutya legyek, ha nem próbálom meg) :D

2018.12.16. 16:52  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2136) hsz.-re     Olvasás  
  •   2137   

Újra olvasva nekem is eszembe jutott, hogy itt-ott még némi plusz infó nem ártana a jobb megértésért. Mivel mások nem ismerik az összes részletet.
A pellettált trágya esetében az történt, mint ami újabban már mindig, hogy bármit ültetek, vagy akár kiások valamit és visszatemetem a gödröt:
megragadom a kínálkozó lehetőséget és egyből ellátom a kérdéses részt tápanyaggal. Itt is ez volt. A gyökerek bolyhossága szerintem elsősorban ennek köszönhető. Gondolom ezt azért is, mert már tapasztaltam néhányszor, hogy az évek óta el nem bomlott régebbi trágyadarabokat a gyökerek jól körbeszövik hajszálgyökerekkel, igyekeznek abból minden felhasználhatót kivenni. Egy idevágó régi tapasztalatom (első szőlőtelepítésem után, amikor a már meglevő sor kicserélt talaja mellett ástam az ültetendő fának a gödröt), hogy a szőlő gyökere képes a javított rész határát elérve élesen elkanyarodni, majd annak mentén végigmenni, mutatva ezzel azt, hogy mennyire érzékenyen reagálják le a talajban levő tápanyagot. A kicserélt rész felé haladva, bontva a földet,
a régi, homokos részen még semmi, majd az utolsó egy-két centi leszedése után jobbra-balra csak gyökeret láttam... :nahat:
Párhuzamosan a szőlő sorával, tehát merőlegesen az addigi növekedési irányra. :nahat: :P
Nem tudom, nem lett-e ez így túl zagyva, remélem, nem bonyolítottam túl. A 4× ugyanaz csak annyit jelent, hogy a négy képen ugyanaz a növény van,
a barna homok pedig csak viszonyításnak lett megemlítve. Hogy ebből kell kiindulni, ennek mentén célszerű értelmezni a látottakat, egyéb infókat.
Az alany, ahogy írtam a legelején: Kurucvér vagy Othello, szerintem az előbbi.
Még annyi eszembe jutott, hogy a kézben oltáskor csak frissen szedett vessző volt, egyből oltottam szintén frissen szedett csappal, nedves forgácsban tartottam (összeforradás, gyökerezés, utóbbiról talán mutattam is fényképeket), majd a gyökeresedésnek indult növényeket pillepalackban, földben,
ablakban tartva neveltem a kiültetésig. Ezért írtam, hogy 'csemete'. Úgy rémlik, olyan verzió is volt, hogy az alján kalluszgyűrűt mutató, megindult vesszőbe
oltottam a nemest. De ennek pontosabban utána kellene néznem. A képeken látható nemes egyébként Dunav volt.
Ezzel a módszerrel  indítottam a növényeket.

2018.12.16. 10:19  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2135) hsz.-re     Olvasás  
  •   2136   

Ha ilyen sok munkát belefektetsz a fotózásba, írhatnál hozzá egy olyan magyarázatot, ami segítené a magamfajta amatőr kertészeket a fotók megértésében.
pl: "Ezért célszerű az ültetéskor a csemete környezetébe pellettált trágyát tenni (ugyanaz 4× - barna homok): " Ezzel kapcsolatban azt nem tudtam kikövetkeztetni, miért célszerű az ültetéskor a csemete környezetébe pellettált trágyát tenni? Illetve mi ugyan az 4x és mi köze a barna homokhoz?
Még az is érdekelne, milyen alanyokba oltottad őket?

2018.12.14. 09:55  Hozzászólás
  •   2135   

Tavaly decemberi kézben oltások következményei, tanulságai (Kurucvér ill. Othello alany, már csak részben kideríthető, de nem feltétlenül ez a lényeg):

Ezért célszerű az ültetéskor a csemete környezetébe pellettált trágyát tenni (ugyanaz 4× - barna homok):
Fénykép-5154_mod.jpg
------------------------
Megtekintve 1627 alkalommal.

Fénykép-5155_mod.jpg
------------------------

Fénykép-5156-mod.jpg
------------------------

Fénykép-5184_mod.jpg
Angol nyelves párosítással. Talán jó lesz...

Ha két növény fejlődik közvetlenül egymás mellett... :
Fénykép-5164_mod.jpg
------------------------

A madzag + fólia nem annyira vált be (egész évben rajta hagytam, most szedtem le):
Fénykép-5165_mod.jpg
Itt még reménykedtem...

Fénykép-5168_mod.jpg
Aztán ezt találtam... Kuka!

Fénykép-5172_mod.jpg
Másik növény ugyanazzal a módszerrel.

Fénykép-5173_mod.jpg
Elkezdtem lebontani a kötést.

Fénykép-5178_mod.jpg
Szintén kuka...

Fénykép-5179_mod.jpg
Ez maradt. Levágtam, tavasszal talán kihajt. Alanynak jó lesz.

2018.12.03. 21:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2132) hsz.-re     Olvasás  
  •   2134   

Sajnos az lett a sorsuk, hogy a kemény tél elvitte őket. Pedig perlittel töltött zacskókkal is körbe vettem őket, de volt
akkor is nagyon hideg felénk, és a kihajtások átmérője csak 2-3 mm volt, nem bírták ki tavaszig.

2018.12.03. 14:12  Hozzászólás  Válasz csehrigo (2131) hsz.-re     Olvasás  
  •   2133   

Bocs, hogy csak most válaszolok, de elkerülte a figyelmem. A galagonya nem túl jó alanya a körtének. Vannak szelektált birs alanyok, amiken nagyon jó a birs (BA-29), elég néhány ilyen alanyt szerezni, mert nagyon könnyű dugványozással szaporítani. Faiskolában vettem 100 ft/darab.

2018.12.03. 14:08  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1923) hsz.-re     Olvasás  
  •   2132   

Jana!

Mi lett ezekkel a kihajtott szemzésekkel?

2018.09.11. 21:38  Hozzászólás
  •   2131   

Olyan kérdésem lenne még,hogy birset érdemes-e körtére,galagonyára vagy almára oltani vagy a birs legjobb alanya maga a birs?
Galagonyára almát? Törpésíti?
Azért kérdezek ilyeneket,mert 1, ezek az alanyok elérhetőek nekem, ingyen van, 2, kísérletező kedvű vagyok.
Idén oltottam 1 körtét galagonyára, de alig nőtt valamit. :-(

2018.08.28. 21:54  Hozzászólás  Válasz imre53 (2124) hsz.-re     Olvasás  
  •   2130   

Feladat az lesz de nem a szemzes lesz az elsodleges.

2018.08.28. 21:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2125) hsz.-re     Olvasás  
  •   2129   

Nalam mult heten szepen adta igaz a tobbseget nem szilvakra csinalom.

2018.08.28. 17:24  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2127) hsz.-re     Olvasás  
  •   2128   

Talán arra is gondolni lehet a különböző sikerességnél, hogy az egyik fajta vesszői 3 napig vízben áztak, míg a másik az aszályos időjárásban került friss szemzésre.

silvanus

2018.08.28. 14:48  Hozzászólás  Válasz imre53 (2124) hsz.-re     Olvasás  
  •   2127   

imre53, én a baby-lon véleményét látom alátámasztva az esővel kapcsolatban. Az idén hajtószemzéshez kaptam egyik fórumtárstól két fajta vesszőt, nagyon szép minőségben. Az egyik fajtát miután anno megtörtént a friss szemzés, /pedig előtte is utána pedig durva aszály volt-van felénk/ két napig eső mosta. A másik fajta vesszői vödör vízben várakoztak 3 napot zárt helyen, és csak eső után kerültek szemzésre. Az eső áztatta szemzések csak kb 30-40 %-os mértékben hajtottak ki, a később szemzettek csaknem 100 %-ban.Alanyok, eszközök,technika, kötözés ugyanaz, általam végrehajtva.
Szerintem egy tartós eső esetén a legjobb kötözés mellett is szivárog be valamennyi víz, és megzavarhatja a forradást.
A következő évi feladatokra való utalásban tökéletesen egyetértünk! ;)

2018.08.28. 14:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2122) hsz.-re     Olvasás  
  •   2126   

Szerintem a friss szemzésnek sajnos árthat. Ha kicsit is be tud szivárogni a víz, akkor bajt tud okozni...

2018.08.28. 14:04  Hozzászólás
  •   2125   

Nálatok mennyire adják a héjukat a szilvafélék? Pénteken alig tudtam szemezni, mert le voltak tapadva, pedig öntöztem... Remélem most az eső után jobb lesz...

2018.08.26. 19:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2122) hsz.-re     Olvasás  
  •   2124   

Jövőre is kell feladat :D
Egyébként az eső nem befolyásolja, csak a hőmérséklet.
Alacsony hőmérsékletnél a forradás gyenge. Szemzés idején kb.20 fok kellene.
Jó hír, hogy javul az idő :fejvaka:

2018.08.26. 18:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2122) hsz.-re     Olvasás  
  •   2123   

Ha jól be van kötözve, úgy gondolom, hogy semmit sem árt, inkább használ, mert legalább nincs forróság. Nálunk tegnap másfél mm esett, ma semmi.

2018.08.26. 15:10  Hozzászólás
  •   2122   

Tegnap este óta esik...nem tudom ez mennyit árt a szemzeseimnek??

2018.08.24. 19:51  Hozzászólás
  •   2121   

Nekem az oszibarackok vannak vissza , jovo hétre azokat tervezem...aztan vege....

2018.08.23. 17:20  Hozzászólás  Válasz imre53 (2119) hsz.-re     Olvasás  
  •   2120   

Szerintem se egy különlegesség, de választékbővítésnek egy kombi fában elmegy. :roll:

ElőzőKövetkező