Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.01.08. 21:31  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1975) hsz.-re     Olvasás  
  •   1977   


---
 
Ha érdekel még a körte https://www.sadowniczy.pl/product-pol-154151-Grusza-Ukrainska-DUZE-OWOCE-START-PACK-R.html vagy valami más Lengyelországból akkor jelezd.Nekem is jó lenne pár fa még /rákattantam én is nagyon/ mert akkor felhívatom a faiskolát.Ha nem küldik Magyarországra akkor a srác címére és ő elküldi nekünk csak átragasztja a címet meg feladja.Árak se rosszak 4-6eurora jön ki /fa.
 


  2019.01.08. 21:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1971) hsz.-re     Olvasás  
  •   1976   
Avatar

---
 
Tudok valakit az Egyesult Kiralysagban akinek megvan a Pink Pearl, oltogallyat is lehetne hozatni tole, 50 feletti piros husu fajtaja van. :wave:
http://www.ameliasapples.co.uk/
 


  2019.01.08. 21:14  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1974) hsz.-re     Olvasás  
  •   1975   


*
 
Hát akkor inkább az angolok...azok mintha másképp állnának a dolgokhoz...pedig a magyar kutatóintézetek túl sok eredménnyel nem tudnak büszkélkedni ...sajnos.
 


  2019.01.08. 21:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1972) hsz.-re     Olvasás  
  •   1974   
Avatar

---
 
Sajnos nincsen nyilvanos fajtalista egy genbanknal sem. Jobb esetben ha eszedbe jut valami es megkerded, akkor kiderulhet, hogy van-e vagy nincs, de nem latni a teljes listat.
 


  2019.01.08. 20:53  Hozzászólás  Válasz édeske1 (1966) hsz.-re     Olvasás  
  •   1973   


---
 
Kicsit hóka kivűl, nekem pl. nem annyira tetszik.
Más képeken nem ilyen szép egyöntetű a belseje.
Akár színezhetik is ezen képeket.
Most többféle pirosat is lehet kapni pl. red love, baya marisa.
Red love (köszönet érte) szépen nő nálam az alanyon. Ha minden igaz rózsaszín a virága, tehát díszít is majd. Egyszer.
Van egy gellérthegyi fajta is, azt még nem sikerült megszereznem. Neten látni képeket róla. Tavasszal ki kellene sétálni a hegyre, megkeresni. :)
 


  2019.01.08. 19:52  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1964) hsz.-re     Olvasás  
  •   1972   


*
 
Mennyire lehet ezektől a génbankoktól megtudni a fajtalistájukat / gondolom a fajták többsége nem levédett fajta így nemigen lehetnek " titkosak " /
 


  2019.01.08. 19:51  Hozzászólás  Válasz édeske1 (1966) hsz.-re     Olvasás  
  •   1971   


*
 
Amerikai és nincs elterjedve...sztem Mo-n biztos nincs, de Európában is max kutatóintézeti gyűjteményben....amúgy nekem is tetszik :)
 


  2019.01.08. 18:47  Hozzászólás  Válasz édeske1 (1969) hsz.-re     Olvasás  
  •   1970   
Avatar

terra alapító
 
Nekem kissé savanyú, de amúgy nem az. Olyasmi mint az Idared és a Jonathan. Azt hiszem Redlove a neve. ;)
 




  2019.01.08. 11:53  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1964) hsz.-re     Olvasás  
  •   1965   


---
 
Én is érdeklődtem a génbankokban. Két új infó: 1. Újfehértón van Vilmos császár alma, de nincs Vilmos renet. Az illető elmondta, hogy a kettő nem ugyanaz. 2. Van egy Bp. Villányi úti tanszékről egy nevem, állítólag náluk található. Még nem tudtam elérni. Rajta vagyok a témán. Köszönöm Neked a párhuzamos érdeklődést. Ha előre jutok írok.
 


  2019.01.07. 19:07  Hozzászólás  Válasz Garamond (1961) hsz.-re     Olvasás  
  •   1964   
Avatar

---
 
Harom genbankbol kaptam informaciot -Erd, Tapioszele, Ujfeherto- egyik helyen sincs Vilmos renet. Ahol viszont valoszinu van az Soroksar, ami ha jol tudom a Szent Istvan Egyetemhez tartozik. Ott kellene erdeklodni lehetoseg szerint.
 


  2019.01.07. 15:55  Hozzászólás  Válasz Imikert (1957) hsz.-re     Olvasás  
  •   1963   


*
 
Megnéztem , de ezek leginkább régi fajták...ami persze nem zárja ki, hogy vannak köztük jók...csak én nem ezekre vagyok ráállva.
 


  2019.01.07. 15:48  Hozzászólás  Válasz evodia2010 (1956) hsz.-re     Olvasás  
  •   1962   


*
 
A második linken nem jön semmi...amúgy én már régóta figyelem ezeket...kár hogy nemigen lehet hozzájuk jutni , a Falstaffhoz különösen...
 


  2019.01.07. 12:14  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1946) hsz.-re     Olvasás  
  •   1961   


---
 
Ma szédült vagyok, itteni ismétlésem nem az első mai baklövésem. Hóesés, szélvihar előtt, hideg frontnál csinálok ilyeneket, a korom, a korom... (73).
Az almafajták származási helyei: többségük Bp. génbankból valamint Budakeszi tündérkertből (ezeket oltottam MM 111 ill. MM 106 alanyra), egy pár oltvány Erdélyből, és M.o.-i faiskolából.
Kanizsa: nincs kiültetve, erőteljes 2,5 m magas az egy éves hajtás, nem ismerjük a gyümölcsét még, interneten kevés az infó róla.
Rudolf trónörökös almáról több az infó, kép is található, jónak tűnik, én is oltók a kertembe az idén. Az egyik 3 éves Golden fámat körbe oltom márciusban több fajtával 10-12 fajtával.
Vilmos renet=Vilmos császár=Vilmos Kaiser ??? Nem tudom, sportnyelven szólva: 1x2. Jobb ha az ember hitetlen ebben a kérdésben, paradicsomnál jártam úgy, a vélelmezett másik csak hasonló volt hozzá. Újfehértó: holnap érdeklődhetek.
 




  2019.01.07. 11:11  Hozzászólás
  •   1959   


---
 
Boldog új évet kívánok!
Rögtön kérdéssel fordulok hozzátok: Vejem régi almafajták gyűjtője – van kb. 80 fajta kis fája – , szeretném meglepni márciusi születésnapjára Vilmos renettel. Én oltom a fáit, ezért szeretném megkérdezni, hogy tudna-e valaki ebből a fajtából oltóvesszőt küldeni. Cserébe Kanizsa illetve Rudolf trónörökös alma oltóvesszőt küldhetnék. (A többi még igen gyenge.) Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a kérésemmel.
 


  2019.01.06. 21:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1949) hsz.-re     Olvasás  
  •   1958   
Avatar

---
 
Ajánlom figyelmedbe még őket is :https://www.lumigreen.sk/eshop/jablone/c-136.xhtml

Korrekt , olcsó , gyors - igaz hogy fajtaazonosságról még nincs tapasztalatom , majd az idén :thumbup:

Ami engem megfogott belőle pl. admiral , rosana ,... vagy körte .. ?
 
derűs napot !


  2019.01.06. 20:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1948) hsz.-re     Olvasás  
  •   1957   
Avatar

---
 
Bayoz.de , ez a cég amit tavaly említettem ' rubinella ügyben egy munkást kellene vesztegetni ' ! ;) Sajnos csak álom marad , ki tudja mikor jár le még a licens :alvaka:

Viszont én is ajánlok neked egyet , ha még nem ismernéd : https://www.geschickt-pflanzen.de/de-de/shop/65/apfel

Sok ' nekem ' ismeretlen fajtát kínálnak , és az eu-n belül szállítanak mint írják is .
 
derűs napot !




  2019.01.06. 19:06  Hozzászólás  Válasz alex (1954) hsz.-re     Olvasás  
  •   1955   


*
 
Azért egy kérdést megér...főleg ha az ember felajánlja, hogy nem ingyen kéri...
 


  2019.01.06. 18:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1953) hsz.-re     Olvasás  
  •   1954   


---
 
Ez egy helyi szervezet Lille környékén Észak-Franciaországban. Nem profit orientáltak. Az a céljuk, hogy a helyi fajtákat megőrizzék és akiket a környéken érdekel azoknak adnak valami térítés ellenében. Cserébe kérik a fajtákról begyűjtött tapasztalatokat. Nem valószínű, hogy küldenének Magyarországra.
 


  2019.01.06. 18:27  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1946) hsz.-re     Olvasás  
  •   1953   


*
 
Szerintem ez is egy génbank féle , ahonnan lehetne ezt-azt rendelni...már csak egy francia fordító kellene , mert sztem a buznyák franciák az angolra nem reagálnának ... https://www.plantonsledecor.fr/en/quoi-planter/produits
 


  2019.01.06. 18:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (1951) hsz.-re     Olvasás  
  •   1952   


*
 
Köszi...de ott meg én nem vagyok fenn /és nem is tervezem /.
 




  2019.01.06. 17:52  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1946) hsz.-re     Olvasás  
  •   1950   


*
 
Olbeiéknek nem találtam honlapot ...lehet vmi fajtalistát szerezni tőlük ?
 


  2019.01.06. 17:51  Hozzászólás  Válasz Imikert (1944) hsz.-re     Olvasás  
  •   1949   


*
 
Nem tudom , hogy ők pl küldenének -e , de érdemes megnézni a listájukat / sztem / :) : https://www.baum-rosenschule-mueller.de/baum/unser-sortiment/49-obst/apfel.html?start=0  ...vannak új és érdekes fajták :lol:
 


  2019.01.06. 17:35  Hozzászólás  Válasz Imikert (1944) hsz.-re     Olvasás  
  •   1948   


*
 
Esetleg ők : https://www.bayoz.de/de/obstsorten/

Itt van több olyan fajta is ami engem is érdekelne...ésszerű keretek közt.
 


  2019.01.06. 17:22  Hozzászólás  Válasz Imikert (1944) hsz.-re     Olvasás  
  •   1947   


*
 
Szívesen...majd még nézelődök.
Azért ezeknek az árai még a tűréshatár maximumán vannak , de a gartenshop 34 euros ára az azért nekem sok , nyilván nem tudok mindent oltóvesszőként megszerezni / én is hozattam már jópár fát / , de ennyit azért 1-1 fára nem akarok áldozni....főleg látatlanba ./ értsd : kóstolás nélkül /
 


  2019.01.06. 11:43  Hozzászólás  Válasz Garamond (1945) hsz.-re     Olvasás  
  •   1946   
Avatar

---
 
Megkerdezem egy ismerosom, de szerintem Ujfeherton a genbankban van es onnan lehet igenyelni kis tetelben oltovesszot. Eddigi kutatasaim alapjan a Vilmos renet azonos a Vilmos csaszarral ami ha nem tevedek azonos a Kaiser Wilhelm nevu almaval, de azert van benne egy kis bizonytalansag. Vilmos csaszar ugy remlik van az Olbei faiskolaban Mozsgon.
Honnan szarmazik a 80 almafajta?
A Kanizsa (vagy kanizsai) almara mikent sikerult szert tenni es mi a velemenyed rola?
A Rudolf tronorokos (Kronprinz Rudolf) oltovesszo lehet erdekelne...
 


  2019.01.06. 11:02  Hozzászólás
  •   1945   


---
 
Boldog új évet kívánok!
Rögtön kérdéssel fordulok hozzátok: Vejem régi almafajták gyűjtője – van kb. 80 fajta kis fája –, szeretném meglepni születésnapjára Vilmos renettel. Én oltom a fáit, ezért szeretném megkérdezni, hogy tudna-e valaki ebből a fajtából oltóvesszőt küldeni. Cserébe Kanizsa illetve Rudolf trónörökös alma oltóvesszőt küldhetnék. (A többi még igen gyenge.) Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a kérésemmel.
 


  2019.01.05. 14:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1932) hsz.-re     Olvasás  
  •   1944   
Avatar

---
 
Köszönöm a linket ! :udvozlet:

Én már tettem is egy próbát , rendeltem tőlük - hátha válaszolnak és elküldik majd az árut . ;)
Majd megírom a fejleményeket .
Köszönettel veszem , ha tudsz esetleg más hasonló webshoppot eu -s szállítással .

Mint már emlitettem , ők is / https://www.gartenwebshop.eu/haeberli-obst-apfel-ladina-container/p-13257.html  / árusítják és szép fákat küldenek , - de nem merem ajánlani , mert tavaly már mindent összekevertek , valószínűleg új " kert-ész(nélküli) az alkalmazottjuk - sajnálom , mert 2-3 éve még nagyon meg voltam elégedve velük - a virágzó almafa a dobozba , pár hónap múltán kóstolhattam is - . Bízom benne hogy a német vevők helyre teszik , és újra megbízható lesz ! Ami jó bennük , olyan erősek a cserepes fák , hogy a termést megmutatják még abban az évben ,így előbb lehet dönteni a sorsukról .
 
derűs napot !


  2019.01.04. 12:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1942) hsz.-re     Olvasás  
  •   1943   


*
 
Hát nem vitatkozni akarok, de túl sok írás magyarul nincs róla...kapni meg sehol nem lehet /már Mo-n ...igaz máshol se nagyon.../...szóval kíváncsi lennék hogy ezt a cikket milyen tapasztalatok alapján írták ...persze ettől még augusztusban érhet nálunk...mindegy ha lesz nekem nem lesz gondom az eladásával :)
 


  2019.01.04. 11:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1938) hsz.-re     Olvasás  
  •   1942   
Avatar

terra alapító
 
Valóban, amit elsőre találtam, az nem túl hiteles, de a Canal red-et tényleg nyárinak mondják több helyen is:

Canal red
 


  2019.01.04. 11:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1940) hsz.-re     Olvasás  
  •   1941   
Avatar

terra alapító
 
Nyílván, persze, nem is arra írtam, csak Ali-bá'-nak írtam, hogy ezért keresnék más piros fajtát.
 


  2019.01.04. 11:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1937) hsz.-re     Olvasás  
  •   1940   


*
 
Én nem csak a saját ízlésemet veszem figyelembe , hanem a termesztési tulajdonságokat és az eladhatóságot is...amúgy nekem nincs bajom Vilivel...
 


  2019.01.04. 11:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (1936) hsz.-re     Olvasás  
  •   1939   


*
 
Az is jó, csak ne sárga meg zöld legyen :)...nem mutál vissza az alapfajtára ?
 


  2019.01.04. 11:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1934) hsz.-re     Olvasás  
  •   1938   


*
 
Sztem ezek nem nyári körték..mármint ez a 3. A Canal red-re szeptembert ír , a Rogue Red-re késői érést...nekem ez jó, kb a Boscal egyidőben érnek...nekem az igazi téli körték nemigen jöttek be eddig....amúgy lesz sok nyári körtém és semmi gond nincs velük , ezekkel ki tudom váltai az őszik jó részét, amit úgysem tudok megmenteni a poloskáktól meg egyebektől...van rá rendesen kereslet :)
 






  2019.01.04. 11:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1933) hsz.-re     Olvasás  
  •   1935   


*
 
Hát ha összejön a rendelés és az oltás sikeres lesz augusztusban talán már tudok belőlük vágni egy kicsit...
Mondjuk egy valódi Piros Vilmos is jól mutatna / ha lenne /, ha megtartja a színét...a Piros Clappot azért nem mondom, mert az alapból nem szimpi...
 


  2019.01.04. 11:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1933) hsz.-re     Olvasás  
  •   1934   
Avatar

terra alapító
 
Bár úgy látom, hogy csak a Reimer Red téli. Na arra különösen kíváncsi vagyok. Mit tervezel majd a rengeteg nyári körtével?
 


  2019.01.04. 11:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1929) hsz.-re     Olvasás  
  •   1933   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon kíváncsi vagyok az utolsó háromra. Nagyon tetszenek a piros körték, jó lenne a Dicolor mellé egy másik jóízű...
 


  2019.01.04. 10:19  Hozzászólás  Válasz Imikert (1926) hsz.-re     Olvasás  
  •   1932   


*
 
Ez sem olcsó , de mivel már erősen csökkentem a vásárlást , erre pl ősszel lehet hogy benevezek, ha vhogy meg tudom oldani az ideszállítást : https://www.obstbau.de/de-de/artikel/422/malus-ladina
 






  2018.12.31. 14:57  Hozzászólás
  •   1929   


*
 
Körtéből az alábbi fajtákból rendeltem oltóvesszőket /kb 2 eur/db ra jön ki a költség / :
Madame Gregoire , Sterkcmans butterbirne ,Clara Frijs , Le Lectier , Naghins butterbirne , President Heron , Beuckes butterbirne , Beurre Superfin , Lebruns butterbirne ill. Canal Red , Reimer Red ,Rogue Red / utóbbi 3 kicsit többe lesz / , remélem összejön és akkor lehet kísérletezgetni a körtékkel :)
 






  2018.12.29. 11:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1924) hsz.-re     Olvasás  
  •   1926   
Avatar

---
 
Egyértelműen nem piacos fajta , házi kertbe saját részre való . Csak az tudja értékelni , aki ismeri . Én pont azért szeretem , mert kicsi - nassolásra kitűnő , papír héjú a magháza kicsi puha ízletes , amivel együtt elfogyasztom / szőröstül - bőröstül / , hiszen gyümölcsök esetében a legtöbb értékes anyag a héjában , a mag és a hártyás burokba van / amiket általában eldobnak az emberek /, a húsában a legkevesebb a tudomány szerint . Saját tapasztalatom , a legjobb immun dopping télidőben ! Ezért írtam ,hogy minden szempontból ez a tuti fajta nekem ! :thumbup:
A Delbarestivale sem piacos , de nekem a legjobb ! Az idén jul. 10 - szept. 1 - ig elhúzódóan érett , ami leesett otthagytam a földön , és nem rohadt a többivel ellentétben . Sajnos csak jövő nyáron tudok szemezni belőle hogy legyen nagy fába is , mert nem hozott kellő hajtást így most erősen visszavágom. Vettem én másikat is ,de nem az lett . :angry-banghead: Most már csak én szaporítom nem kísérletezek tovább , nincs is más beszerzési forrásom .
 
derűs napot !


  2018.12.28. 18:23  Hozzászólás
  •   1925   


*
 
Egy másik link...hol mit nemesítettek az elmúlt években , itt is lehet beszerezni valót találni :)
http://www.midwestapple.com/-PDF/-Newsletters/2002newsletter.pdf
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég