Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.03.30. 09:41  Hozzászólás  Válasz Szőlős (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   
Avatar

---
 
Én csináltam így is, nem csak lehajlítva, de én a tavalyi vesszőt metszettem le, nem a két éveset. Viszont arra vigyázni kell, hogy a 60 centinél kihajtott rügy gyakorlatilag függőleges növekedésű lesz, emiatt a lehajtás 65 centire bajos, mert könnyen törés lesz a vége. Ezért én a biztonság kedvéért egy alacsonyabban (mondjuk 40-50 centin) lévő rügyből próbálnék kart kialakítani (így nem kell szinte derékszögben megtörni, hanem ívesebb lenne a hajtásvonal, ezáltal pedig biztonságosabb) Ez az én véleményem, de nem vagyok igazán a szőlészetben jártas. Jani hozzászólását várd meg légy szíves.
 


  2019.03.30. 08:51  Hozzászólás
  •   904   


---
 
Igen tudom, próbálom. Akkor végülis az jó úgy 1 karnak, hogy pl. a 2-ik évi vesszőt nem leívelem 60 centinél, hanem elvágom 65 cm-nél, és a kar a 60 centinél lévő rügyből fog nőni?
 


  2019.03.29. 20:56  Hozzászólás  Válasz Szőlős (902) hsz.-re     Olvasás  
  •   903   


---
 
Kérlek, fogalmazd át a kérdést, mert én sajnos nem igazán értem, csak sejtem, hogy mit szeretnél!
 


  2019.03.29. 19:15  Hozzászólás
  •   902   


---
 
Tiszteletem mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy egy kar nevelése egy vessző leí elése helyett lehet egy kb. 60cm magasan jövő hajtásból kart nevelni?
Előre is köszönöm!
 


  2019.03.24. 18:42  Hozzászólás  Válasz woodruff (900) hsz.-re     Olvasás  
  •   901   
Avatar

---
 
Van...de nem is szándékozom beszerezni ezeket a fajtákat, ráadásul ha akarnám, se tudnám.
 


  2019.03.24. 03:20  Hozzászólás
  •   900   


---
 
Egyeltalán van fogalma valakinek ,hogy ezekből a fajtákból 1 vessző mennyibe kerül ?
Vagy a pénz nem számít ?
Mert általában mindenki először azt nézi ,mennyibe fog ez nekem kerülni ?

woodruff
 


  2019.03.23. 22:20  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   
Avatar

---
 
A M.F. manapság már tényleg beszerezhető (főleg csere útján), de az általad megnevezettekre nincs esélyed, az tuti. Hogy a M.F. jó fajta-e, azt nem tudom, hogy különleges, azt inkább.
 


  2019.03.23. 22:14  Hozzászólás
  •   898   


---
 
Kössz, de azt láttam, hogy Manikure Finger elérhető, az is jó féle, amúgy akkor valószínűleg a többi is az amit kérdeztem, mert ugyan attól a cégtől vannak.
 


  2019.03.23. 22:08  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   897   
Avatar

---
 
A Moon Drops kivételével nem hallottam róluk, az viszont szinte teljességgel kizárt, hogy lenne bárkinek is közel s távol. Szabadalmaztatott fajta, 2031-ig tilos a szaporítása (megnéztem), Aztán hogy ezt hogyan tartják be, az más tészta.
Moon Drops
 


  2019.03.23. 21:48  Hozzászólás
  •   896   


---
 
Tudom, hogy már késő ültetni, talán még beleférne, de majd őszre szeretném kérdezni, hogy példáúl (Cotton Candy, Moon Drops, Death Fingers vagy mi a neve, meg ilyenek), értitek, ilyen ritkább, értékesebb fajták kaphatóak-e Magyarországon, vagy nálunk Erdélyben?
 


  2019.03.23. 21:45  Hozzászólás  Válasz CAMROM (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém olyasmi, mint ez: https://www.harmoniagyogyaszat.hu/759-elektromos-melegito-parna
A mérete egyezik, csak kisebb wattszámú és harmincéve gyártották. Három fokozata van. A második fokozaton 26°C-on tartotta az üvegeket, míg fent a vesszők csak 18°-on voltak.
 




  2019.03.22. 20:35  Hozzászólás  Válasz Jani71 (892) hsz.-re     Olvasás  
  •   893   
Avatar

terra alapító
 
Igazad van, azóta már én is beárnyékoltam. (Az eredeti ok nálam nem a fényelzárás volt, hanem az, hogy a palack napsütötte oldala nagyon felmelegedett.) Így már keringőzhetnek is a gyökerek a palackban, ha kedvük tartja.
 


  2019.03.22. 19:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (891) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   


---
 
:thumbup:
Nem tudom, csináltál-e már ilyen palackos gyökereztetést, ezzel kapcsolatban egy infó, némi tapasztalat
(ami egybe vág Borisz egyik videójában elhangzott mondattal is): a szőlő gyökere nem szereti a fényt. Úgy emlékszem, nálam tavaly a palack oldalát elérő gyökér vége elhalt. Ez nem feltétlenül jelenti a teljes pusztulást, de nyilván nem tesz jót neki. Azért persze ezek az említett palackos csemeték is megeredtek, a kerti talajba ültetve nagyon jól megindultak. Csupán arról van szó, hogy a csúcselhalás miatt nem tudja könnyen és teljesen zavartalanul, alaposan kitölteni a rendelkezésre álló teret, mire kiültetnéd. Szóval én tennék rá valamilyen fóliát vagy effélét. Sok sikert a csemetékhez! :thumbup:
 


  2019.03.22. 19:42  Hozzászólás
  •   891   
Avatar

terra alapító
 
Csináltam egy szőlőgyökereztetőt.
IMG_2977.JPG
Az üvegek alatt melegítőpárna van.
Megtekintve 13670 alkalommal.



3 hét mulva a szorgalmasabbak kezdtek hajtani, gyökeresedni.
IMG_3028.JPG
Nem egyformán igyekeznek.
Megtekintve 13670 alkalommal.



Az eleje már palackban van és várja a májusi kiültetést. :banana:
IMG_3043.JPG
Déli ablakban napoznak.
Megtekintve 13670 alkalommal.

 






  2019.03.13. 23:33  Hozzászólás
  •   888   


---
 
Tiszteletem!
Kicsit pörgetném a topikot, ha szabad. Volna pár kérdésem.
Milyen talaj takaró növényt ajánlotok a szőlőnek?( Illetve ajánljátok-e)
Lucernát kapni felénk, de félek hogy az már konkurencia a szőlőnek.

Ültetek alanyokat hobbira, majd oltani. Az alanyt azt hogyan kell nevelni, nincs szükségem rengeteg vesszőre róla.
Illetve melyik a legellenállóbb a gomba betegségek közül levél szintjén a következők közül. Hugoméknak volna árnyékolásnak.Ruggeri,börner,teleki c és so4,georgikon,fercal.
Válaszokat előre is köszönöm.
 




  2019.02.28. 10:59  Hozzászólás  Válasz Szőlős (885) hsz.-re     Olvasás  
  •   886   
Avatar

terra alapító
 
Ha úgyis van fölösleges vessződ, tegyél egyet vízbe odabent. Ha kihajt, minden ok. Néhány nap alatt meg kell mozdulnia. Oltásig van még idő.
 


  2019.02.28. 10:52  Hozzászólás
  •   885   


---
 
Igen. Külön is csomagolva duplán majd nagyobb zacsiba majd még nagyobba 4-5*ösen. Nem volt megindulva nyilván, így ha tegyük fel, változik is valami a csapban a tőkén lévőhöz képest, én sem gondolnám, hogy ennyit ne bírna ki. De vártam a megerősítést. :) Oltáskor meg nyilván látszani fog, ha mégis tévedtem. :)
 


  2019.02.27. 23:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (882) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   
Avatar

terra alapító
 
Ez igaz, de azt hiszem ezek zacskóban voltak és 2-3 nap nem túl sok (sokk) nekik. Hogy kellene kipróbálni? :fejvaka:
 






  2019.02.27. 18:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (879) hsz.-re     Olvasás  
  •   881   


---
 
Köszönöm Alibá, tegnap én is erre hivatkoztam egy facebook csoportban úgy saját fejből, miután ugyanerre a kérdésre azt a választ kaptam, hogy kuka.

Gergerg: Igazából nem tudom azokat már hová oétani, leszúrni meg rövidek, mert 1-2 rügyes csapok. Ugyanarra a sorsra jut a szuvenir pakkom is.
 


  2019.02.27. 16:58  Hozzászólás  Válasz Sjocy (827) hsz.-re     Olvasás  
  •   880   


---
 
Tisztelt Sjoci!

Érdeklődni szeretnék, hogy hozzájuthatok e néhány Ön által felkínált oltóvesszőhöz? Ezek a fajták érdekelnének: timur, tigin, ajvaz, elika, preobrazsenyie, podarok zaporozju, ajuta, koch, belladonna, black magic, árkádia, eva, nagyesda azos, milleneum, fanni, karmakod, lina, pamjatinegrulja, ruszmol, smaragd. Ha igen, akkor a részletekről kérem írjon a szunajone@freemail.hu e- mail címre!

Köszönettel: Szuda- Nagy József
 


  2019.02.26. 21:20  Hozzászólás  Válasz Szőlős (871) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   
Avatar

terra alapító
 
Miért lenne baja? Az egész szőlőtőke jóval nagyobb minuszkat ért meg (gondolom) mielőtt leszedték az oltócsapot.
 




  2019.02.26. 20:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (875) hsz.-re     Olvasás  
  •   877   


---
 
Köszönöm szépen. Pár hét múlva kibontom a moldova pakkom, azt úgyse oltom be, kaptam annyi más fajtát.
 


  2019.02.26. 19:22  Hozzászólás  Válasz Misimanó (874) hsz.-re     Olvasás  
  •   876   
Avatar

terra alapító
 
Én ezt kkicsit eegyszerűsétem. Akkor metszek, amikor ráérek. Volt már hogy leveles állapotban.
 




  2019.02.26. 18:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (872) hsz.-re     Olvasás  
  •   874   


*
 
Ha fogyó holdban metszel, akkor alig könnyezik. De érdemes a telihold után várni 1 hetet.
Ha már nagyon tavaszban metszel, akkor könnyezik bármikor csinálod, de fogyó holdban akkor is jobb. ;)
 


  2019.02.26. 16:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (872) hsz.-re     Olvasás  
  •   873   


---
 
Idén kiderül (bár alapvetően tapasztalatot írtál, nem valami irodaszagú elmélkedés volt).
A tegnapi és mai metszéseim szárazak, ki is száradnak, egyáltalán semmi jele a nedvkeringés megindulásának.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, amikor elindul a folyamat. Majd referálok.
 


  2019.02.26. 16:17  Hozzászólás  Válasz Jani71 (870) hsz.-re     Olvasás  
  •   872   
Avatar

terra alapító
 
Én nagyon kontár vagyok szőlő terén, (nem is tudom minek kotyogok bele) de én azt vettem észre hogy teljesen mindegy hogy mikor metszek, mikor beindul az idő, ugyanúgy könnyezik a korábbi vágás is mint a friss.

Aztán fagyok miatt meg talán nem mindegy, de még oltócsap szedés szempontjából sem, ha vannak hosszú vesszők, akkor előbb azok hajtanak ki, a vessző tövéhez közelítve pedig egész sokáig nyugton maradnak (metszés nélkül)
 


  2019.02.26. 15:45  Hozzászólás
  •   871   


---
 
Helló, ha az oltó csapjaim 2-3 napig kb. mínusz 2-3 fokon tanyáztak, az mennyire gáz?
 


  2019.02.20. 21:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (869) hsz.-re     Olvasás  
  •   870   


---
 
Általában nincs böjtje. Régebben lényegesen később metszettem, de aztán hamar rájöttem, hogy nem jól csinálom.
Már túlságosan meg volt indulva, folyt, 'vakította' a szemeket (persze tudom, hogy ezt helyes vágással, kötözéssel lényegesen ellensúlyozni lehet,
de aki csinálta már néhányszor, az tudja, hogy nem mindig végrehajtható - főleg mondjuk egy két rügyes váltómetszés esetén...).
Ezért azóta igyekszem viszonylag korán megejteni a metszést. Talán szívesebben szárad be és kevésbé folyik, mire eljön az az idő.
 


  2019.02.20. 19:11  Hozzászólás  Válasz Jani71 (868) hsz.-re     Olvasás  
  •   869   
Avatar

---
 
Nálam a metszés hétvégén már megtörtént, soha nem metszettem máskor ilyen korán. Remélem, nem lesz meg a böjtje...
 


  2019.02.20. 18:49  Hozzászólás
  •   868   


---
 
Ma kitakartam a szőlőt. A metszés, kötözés, permetezés kb. 4-5-6 (vagy kicsit több) nap múlva lesz, ha az időjárás engedi (addig meló látástól Mikulásig).
 


  2019.02.17. 22:25  Hozzászólás  Válasz RJani65 (866) hsz.-re     Olvasás  
  •   867   
Avatar

rendszer admin
 
Nem kell Email címeket megadni hozzászólásban. :)
A hozzászólás fejlécében bal oldalt vidd az egeret a szerző nevére.
A legördülő menüben húzzad az egeret a Kapcsolat menüpontra.
A többi adja magát ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.02.17. 21:24  Hozzászólás  Válasz Paalii (859) hsz.-re     Olvasás  
  •   866   


---
 
Üdv. Érdekelne a 2 vessző. Adok egy email címet rozgonyi.edina92@gmail.com itt jobban tudnánk kommunikálni. Előre is köszönöm Rozgonyi János
 


  2019.02.16. 03:22  Hozzászólás
  •   865   


---
 
Tiszteletem!
Teleki c és Georgikon gyökeres vesszőt keresek, de jobb híján vesszővel is beérem. Előre is köszönöm.
 


  2019.02.14. 20:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (862) hsz.-re     Olvasás  
  •   864   


---
 
Köszönöm szépen Alibá és délkelet. Azt látom hogy filoxéra érzékeny a gyökere. Nagyon kiábrándító. :S Vagy én értelmeztem félre, de ha nem, akkor ilyen alany meg minek?
 


  2019.02.14. 20:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (862) hsz.-re     Olvasás  
  •   863   
Avatar

terra alapító
 
Erre a 'ripesztrá'-ra nem is figyeltem, csak a "ripáriá"-ra. :nahat: Valószínű, hogy azt nemesítették tovább. Valóban vékony szálú, ahogy a leírásban van és ez néha gondot okoz a zöldbe-fás oltásnál. :O
 


  2019.02.14. 20:01  Hozzászólás  Válasz Szőlős (860) hsz.-re     Olvasás  
  •   862   
Avatar

---
 
Nem értek hozzá, ezért csak valószínűsítem az alany dolgot: szerintem riparia x rupestris hibridről lehet szó. Itt egy google-fordítós változat róla:
Riparia x Rupestris 101-14
 


  2019.02.14. 20:00  Hozzászólás  Válasz Szőlős (860) hsz.-re     Olvasás  
  •   861   
Avatar

terra alapító
 
Szia István! Itt láthatod. http://www.kislexikon.hu/riparia-szollo.html

Nekem van ilyen alany-forrásom. /A háború előtt volt itt egy csemetekert. Ez később megszünt. Mindent felszámoltak, csak néhány Kiffer kőrte maradt meg a bejárati út mellett. A Ripária szőlő viszont kifutott a kerítésen túlra a vasúti töltés mellé. Azóta is ott él a nyár fákra felfutva és a földön szétterülve. 40 éve szedtem belőle alanynak és a kerti 'bódé' árnyékolására. Tavaly is gyökereztettem néhányat./
 


  2019.02.14. 18:44  Hozzászólás
  •   860   


---
 
Tiszteletem! Ezt az alany fajta nevet kaptam borisztól. ripárij ripesztrá. Valaki tud valamit erről?
Illetve valaki tud szerezni georgikon vagy teleki c gyökeres vesszőt?
Üdv.: István
 


  2019.02.12. 20:44  Hozzászólás  Válasz RJani65 (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   859   
Avatar

---
 
Szia!
Lívia és Manikure Finger ügyben lehet, hogy tudok segíteni. Ha gondolod írj rám!
 


  2019.02.12. 20:41  Hozzászólás  Válasz Szőlős (857) hsz.-re     Olvasás  
  •   858   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem jó helyen jársz, vannak itt többen akik tetemes fajtamennyiséggel rendelkeznek, de változó a látogatásuk ideje. Van hogy előbb, van hogy később jelentkeznek.
 


  2019.02.12. 19:47  Hozzászólás
  •   857   


---
 
Valaki kezdőnek próbalkozni felajánlanék pár oltócsapot: moldova,szuvenir,eszter fajtákból, termeszetesen ingyen. Viszont amit én keresek, az a solnoczka és nem ingyen kívánnám.
 


  2019.02.12. 19:33  Hozzászólás  Válasz RJani65 (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   856   
Avatar

terra alapító
 
Hát ezt jól kigondoltad, én egyetlen egyet sem ismerek ezekből. (mondjuk nem is vagyok nagy szőlősgazda)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron