Itt az ideje! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.09.16. 18:44  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Lassan az idei évtől elbúcsúzunk, de akad még bőven tennivaló. Talán mások is járnak az enyémhez hasonló cipőben (no nem igazából) akikkel gyakran előfordul hogy a hétköznapokban elveszve elfedkeznek teendőkről. Pl. rendszeresen lecsúszok a diófám metszéséről. Figyelmeztessük egymást ha valaminek itt az ideje!
 
 


  2022.11.28. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Miért nem oltod át? Birset lenyakazod, kihajt... végső esetben azzal is lehet húzni, csak ha esetleg nem hajt ki, akkor konyec. Nekünk gyökérsarjról van egy.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.27. 18:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Én 10 perce ültettem szőlőt (cserépbe) majd hétvégén megy a helyére. Itt olyan mocsok idő van szeptember óta... Folyamatosan sár van, köd, eső minden hétvégén. Még jó, hogy bevetettem tavasszal lóherével a szőlőt. A sátrat még ki sem takarítottam. Vadászok egy birsre, de nem tudom melyik lenne jó fajta. Van egy nagy fám, 30-40 éves, idén lett 300 liter cefre, meg sajt, lekvár. Szeretném, ha majd a fiamnak is lenne 30 év múlva egy ilyen fája. Mást már nem ültetek, nincs több hely.
 


  2022.11.27. 18:28  Hozzászólás
  •   32   


---
 
Még lehet ültetni :) Tegnap is elnyomtam 11 oltvány /10 alma és az utolsó körte /...kivételesen segítséggel. A feleség ásta a gödröket...na nem kell háborogni , az M9 alanyú fáknak csak akkora gödör kell, amekkorába a gyökérzet éppen belefér .
 




  2022.06.19. 12:20  Hozzászólás
  •   30   


---
 
Délelőtt fényképeztem. :thumbdown: Cseresznyelégy azon a diófán, amit tegnap szórtam le Combi Protec és Mospilan kombóval (csak próba).
Döbbenetesen hatékony a legyekre! :banana: Még meg se száradt a szer a levélen, már szambáztak és pusztultak a légyfélék.
Azóta bárhová nézek a környéken, mindenhol ugyanezt látom. Belassult, megszelídült (lásd: fénykép), zavarodott viselkedésű,
és/vagy elpusztult legyek.
A sok közül egy oldal  , ahol segítséget kaphatunk a fajok meghatározásához.

20220619_Dióburok-fúrólégy.jpg
------------------------
Megtekintve 4044 alkalommal.

 


  2022.05.25. 12:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


---
 
Kurucvér: idén kb. ma kezdte (tegnap, tegnapelőtt nem néztem). Cseppet korábban van... :fejvaka: :mivanm:
 




  2022.02.26. 08:55  Hozzászólás
  •   27   


---
 
Aki azt szeretné, hogy a fokhagymája elálló legyen annak az utolsó hete van a duggatásra. Egyszer ki kell fagynia!
A lóbab vetésének utolsó hete. Ha valaki nem akar vegyszerezni akkor most kell vetni!
 


  2022.02.25. 21:53  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

rendszer admin
 
Én már egy picit előbbre vagyok, mert nagyon unatkoztam.
A kert elő van készítve a tavaszi munkákhoz.
Kerti szerszámok rendbe téve, munkára készen.
Permetezőszerek betankolva, komposzt megforgatva.
Bár szerintem még egy jó hónapot kellene várnom a munkákkal. :(

A magok egy kis része már el van ültetve a palánta nevelőbe. :super:

20220225_214825.jpg
------------------------
Megtekintve 4734 alkalommal.

20220225_214837.jpg
------------------------
Megtekintve 4734 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.02.25. 20:16  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Most van itt az ideje egy remek összefoglalót belinkelni arról, minek van lassan itt az ideje!
íme
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.08.09. 14:49  Hozzászólás  Válasz danicsadam (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


---
 
Folicur soloval. A beinduló fertőzést is megállítja (akár egy permetezés is elég). Jövőre többek között a mészkénlének is sokkal nagyobb szerepet szánok, ide is bevetem.
Persze időben, legkésőbb a szüret után indítva. Ha nem muszáj, feleslegesen nem szórok mérget, de ha másként nem megy, akkor sajnos alkalmazni kell.
Visszatérve: szigorúan próba után (ami talán még az idén meglesz, mert ezzel az anyaggal észnél kell lenni...!). Valami rémlik, hogy egyszer sikerült lesárgítanom a lombot,
de ebben nem vagyok biztos. Amire viszont konkrétan emlékszem: a Jonagold kifejezetten érzékeny rá, azt meg lehet vele sárgítani...
Ott még egy elemi kénes próbát tervezek.
 






  2021.06.07. 20:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


---
 
Nálam is van ami virágzik ,de atöbbi nemrég hozta a fürtöt így nagyon elhúzódik a virágzás,vagy utol érik egymást,/ :alvaka: ez nem igazán loikus/
 
Minden jót!


  2021.06.07. 19:55  Hozzászólás
  •   20   


---
 
Megkezdte a virágzást a Kurucvér (tehát itt az ideje a szőlő virágzás előtti permetezésének).
 


  2019.10.27. 14:25  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Aki még nem tette meg, utolsó napokban járunk az őszi veteményezéshez!

Amit most lehet:

    vörös-lila hagyma
    fokhagyma
    borsó
    saláta
    répa
    petrezselyem
    sóska

Én még hónapos retekkel is megpróbálkoztam, a tasak magon kívül mást nem veszíthetek...


borsó.jpg
Borsó
Megtekintve 7970 alkalommal.

 


  2019.05.06. 11:13  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Az esők után javaslom a barackok permetezését, kajszinál sztigmina, őszinél még mindig tafrina ellen (persze aki nem tette előtte).
 




  2019.05.02. 19:46  Hozzászólás
  •   16   


---
 
Indul a szőlőlisztharmat. Most lehet hatékonyan rálépni a nyakára! 1.  2.  3.  (ha nem érdekel a konkrét szer hatása a fertőzésre, akkor a közepét, 23:42 - 42:20 érdemes kihagyni, az előző linken levő kísérleteket ismétlik, részletezik)
Természetesen több ilyent is lehetne mutatni, de azt hiszem, ez bőven elég, hogy illusztrálja az időzítés fontosságát.
 


  2019.04.27. 16:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
Első ránézésre makulátlanul tiszta a szilva (darázsilag). Végre... Volt már ilyen, de a tavalyi év után most ezt elég jól esik látni. :dejo:
Arról nem is beszélve, mennyire szeretem a jó szilvalekvárt.
 


  2019.04.27. 16:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Látom, Te is megkezdted. Én is csinálnám már, de egyelőre elnapolom még egy kicsit (más program volt, ill. közbeszólt az időjárás).
A lényeg: mostanában esedékes. Ja, kajszi... :lol:
 


  2019.04.14. 13:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Köszönöm, de azért jöhetnek a saját ritkítási időpontok is, még ha kicsit eltérő fázisban is vagyunk egymástól :) Tegnap kicsit utánaolvasgattam, mit ajánl a szakirodalom: kajszi esetében az elvirágzás után 3-4 héttel javasolja a ritkítást, őszinél kicsit később. Illetve a fák időnkénti rázogatását is említik valahol és amikor már semmi potyogás nincs, akkor jöhet a gazda...
 


  2019.04.14. 10:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Az imént megvolt a második Mospilan is (Karathe kiegészítéssel az esetleges egyéb kórságra, leginkább levéltetűre, fél Wuxallal).
Reggel pedig Chorus, Dithane, Humus FW.
Tervezem még valamikor mostanában (este? holnap?) valamilyen felszívódó, levélbetegségekre alkalmas cucc szórását.
 


  2019.04.14. 09:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Almánál (plusz pl. kajszinál, őszibaracknál) kb. mogyoró méret. Előtte elvileg már letisztította magát annyira, hogy a nem megtermékenyült mind lement.
Ekkor jössz Te... ;)
 


  2019.04.13. 20:13  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

---
 
Még ugyan nincs itt az ideje, de jó lenne, ha jeleznétek azt az időpontot, amikor hozzáfogtok a különböző gyümölcsök ritkításához (támpontként szolgálhatna)
 


  2019.04.09. 16:47  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Igen. Fajtától függően változó állapotban. Talán a Stanley tartja magát a legjobban, de van olyan is, amin szinte már alig van szirom.
Szóval átlagban most aktuális az első permetezés. A tavalyi évet kivéve általában elég volt egy jól időzített Mospilan, de úgy vagyok vele,
hogy idén nem bízom a véletlenre. Ha másért nem, a nagy idő intervallum miatt. Így biztosan le lesz fedve az egész időszak. Tegnap este szórtam.
Tavaly eltöketlenkedtem, a darázs pedig nem kérdezett semmit... Vitt mindent. Ami véletlenül megmaradt, azt a moly végezte ki... :@

Szerk.: Megnéztem, a Stanley esetében is hiányzik már legalább a 40-50 %-a a sziromnak.
A legvégén talán az Ageni és a Späth Anna van, de ott is jelentősen előre haladott az állapot. Szóval egyértelműen benne vagyok a sziromhullás időszakában.
 






  2019.04.02. 17:24  Hozzászólás
  •   6   


---
 
Az imént találtam egy kb. másfél centis Puszpángmoly hernyót (már az egymásra hajtott levelek védelmében kuksolt). :angry-banghead: Április 2. ... :angry-banghead:
 


  2019.03.10. 08:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Végül tegnap sikerült foglalkozni a dologgal, most pedig meg tudom mutatni (ma konkrétan láttam, ahogy a virágba szúrt szívókával szivattyúzta ki a
'nedűt' a jószág - jellegzetes ingadozó mozgása van ilyenkor).
Nem túl jó kép, de pillanatnyilag ezt tudom összehozni. Már rajta vagyok az ügyön makro témában... ;)

Levéltetű_Bergeval.jpg
2019. 03. 09.
Megtekintve 8709 alkalommal.

 


  2019.03.04. 18:51  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Mai tapasztalat: többféle kajszin, szilván és a cserikajszin is láttam szárnynélküli, nagyon apró, 'újszülött' levéltetveket!
A kajszikon, cserikajszin a virágbimbón figyeltek, egy esetben a kajszi virág közepébe lógott a feje (mit keresett...? :@ ),
a szilvákon pedig csak úgy grasszáltak.
Kizárólag nagyítóval láthatóak, de egyértelműen levéltetvek (sötétszürkék és zöldek). Sajnos nem tudok fényképet mutatni, de ha nem felejtem el,
akkor négy nap múlva talán megejtem a dolgot (addig meló - sötéttel jövök haza).
Szóval máris megkezdték áldásos tevékenységüket... :thumbdown: :angry-banghead:
 




  2018.10.04. 09:09  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
A korai szüret miatt idén korábban van az őszi lemosó ideje, lassan el lehet kezdeni, ahol minden haszonnövény letermett! A legújabb trend szerint nem kell megvárni a teljes lombhullást, érdemes még a leveles fákon indítani az első lemosót.

Őszi lemosó
 


  2018.09.16. 18:50  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Áttelelő borsó!

Itt a vetés ideje! Ez a borsó még idén kikel, pár centire meg is nő, és ha csak extrém hideg nem lesz a télen, nem fagy el. Egy kis szalma takarással biztosan nem. Előnye hogy tavasszal nagyon korán virágba borul, és korán terem. Aztán a helye gyorsan fel is szabadul, más növnyek számára. Vigyázzatok hogy a vetőmag tényleg áttelelő fajta legyen, nekem a héten akarták beadni hogy a Zsuzsi is az, csak vegyem meg. A Rajnai törpe vethető tél alá, de nem áttelelő!
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég