Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2019.05.24. 18:45  Hozzászólás
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Új beruházás: Lecseréltem az öreg McCulloch fűkaszámat. ma érkezett, délután összeraktam, kipróbáltam. Már egy órája hogy letettem, de még mindig fülig ér a szám. :unnep:
 


  2019.04.13. 17:28  Hozzászólás
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
A daráló másodlagos szerepe, a homokozó saját gyártású mulccsal feltöltve.


IMG_20190413_182037.jpg
------------------------
Megtekintve 25475 alkalommal.

 


  2019.04.10. 14:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   


*
 
Lehet ez is persze. Először jóval ár alatt került fel, majd 2 nap múlva már 20 ezerrel többért az új tulajtól. Azután újra visszajött az alacsony árra. Gondoltam bevásárolt vele a vevő, de ez még így ment tovább még 2 esetben, majd nem láttam 1 hónapig, később meg már nem figyeltem a permetezőket.
 


  2019.04.08. 19:26  Hozzászólás  Válasz Misimanó (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   362   
Avatar

terra alapító
 
Lehet hogy volt valami apró hibája, és körbeadták mert seni sem értett hozzá. Én is vettem fűkaszát, hegesztett kuplunggal, persze azt nem írta az eladó. Az ismerőseim már temették is, mert kicsit ütött. Azóta is azt használom, talán 4 éve. A kicsivel drágább kínai 2 évet bírt.
 


  2019.04.08. 18:56  Hozzászólás  Válasz Mauzi (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


*
 
Még 1 dolog jutott az eszembe. Akkor a Jófogás-on volt egy Stihl, ami hétről hétre fekerült új tulajdonosoktól. Az ár fel és le is változott. Beszéltem is eladóval, más személyek voltak. Tata környékiek általában, és mindig elkelt előttem a permetező. Gyanús eset volt számomra...
 


  2019.04.08. 18:43  Hozzászólás  Válasz Misimanó (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

---
 
Köszönöm a hozzászólást! Egyre jobban a Sthil felé hajlok..van nekem is egy láncfűrészem 390-es..ami nem permetezőgép..de megbízhatóságra nincs jobb..
 


  2019.04.08. 18:27  Hozzászólás  Válasz Mauzi (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   


*
 
Egy ismerősömet megkérdeztem tavaly pont erről a 2 típusról( a Jófogás-on éppen ezeket láttam), mellesleg Kiskunhalason a Borona Bt.-nél dolgozik évek óta.
Azt mondta, hogy inkább egy használ Stihl, mint egy új Oleo-Mac. Nagyon nem volt jó véleménye az Oleo-Mac-ról.
Egy pár típusnak a régi gépeit értékelte viszont a Stihl-en kívül. De a használt gép sokszor zsákbamacska, ha nem értesz hozzá...
Viszont a Stihl-hez lesz alkatrész...
 


  2019.04.08. 18:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   358   
Avatar

---
 
Köszönöm szépen a válaszát..egyre jobban erre tippelek én is..csak Mások véleménye is Sokat Számít!..
 




  2019.04.08. 17:09  Hozzászólás
  •   356   
Avatar

---
 
Szép Napot!



Ha szabadna véleményeteket kikérni..akkor melyik gépet ajánlanátok..Oleo-Mac MB 800 14L..vagy STIHL SR 430 14L e két gép amelyik érdekelne..Minden véleményt szivesen fogadok!..akár más gép is szóba jöhet,,



Előre is Köszönöm a válaszaitokat és véleményeteket!
 


  2019.04.01. 19:19  Hozzászólás  Válasz Jani71 (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   
Avatar

---
 
Így van - akárcsak a régi biciklipumpánál is a bőr tömítést volt érdemes cserélni, amikor a "csőr" végét befogva szuszogást lehetett hallani pumpáló mozdulat mellett.
 


  2019.04.01. 19:10  Hozzászólás
  •   354   


---
 
Hiába pumpálsz a hagyományos, magyar háti permetezővel, még sincs igazi, 'koppanós' nyomás,
ráadásul ami van, azt is csak folyamatos karmozgatással tudod fenntartani? :nahat:
Cserélj dugattyúgumit! :lol: E voila, megint lesz max. nyomás, szép szóráskép (ráadásul kevesebb tömődés). :thumbup: :dejo:

Fénykép-6245.jpg
------------------------
Megtekintve 24108 alkalommal.

Fénykép-6247.jpg
------------------------
Megtekintve 24108 alkalommal.

Fénykép-6249.jpg
------------------------
Megtekintve 24108 alkalommal.

 




  2019.03.16. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

---
 
Ennyi pénzért ilyen kis hibával bőven megérte! A kialakítása sokban hasonlít az enyémhez. A "sörtartó" mélyedés nálam szögletes, az én esetemben inkább arra gondolhattak, hogy egy kis tábla szalonna jobban esne számomra munka közben. Én viszont a hosszabbítóm szögletes kiképzésű dugalját szoktam beleszorítani (áll benne, mint katiban a gyerek), így a vezeték meg se moccan munka közben. A műanyag tároló nálam is rugalmas műanyag: ennél arra kell vigyázni, hogy pontosan kell becsúsztatni, akkor simán bemegy (ha érzem, hogy betoláskor akad, inkább kicsit visszahúzom és újból próbálkozom). Sajnos a rekesz hátránya, hogy a hengerkés alatt gyűlik elsősorban a nyesedék, emiatt csak félig telik meg a láda. Ezért - amikor a hengerkés alatt már magasan tornyosul a felaprított ág - célszerű megállítani a gépet és a rekeszt kihúzva az ellenkező oldalra terelni a nyesedéket. (legalább lehet kortyolni közben egy kicsit)
 




  2019.03.15. 22:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

---
 
Sok szerencsét hozzá! Én tegnap és ma ledaráltam egy csomó nyesedéket, ami most már mulcs a fák alatt.
 




  2019.03.15. 21:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   
Avatar

terra alapító
 
Igen, még szerdán, össze is raktam, ki is próbáltam egy vesszővel de sajna begyulladt egy fogam (már szedem az ani bájotikumon) ezét ezzel voltam elfoglalva. Holnap ha Isten is őgy akarja, csinálok egy kis tesztanyagot.
 




  2019.03.15. 21:30  Hozzászólás
  •   346   


---
 
Nem tudok kilábalni a dolgaimból. Tavaly július vége után, most február 6.-án is felvágtak. 42 cm-es vágás 24 varrattal. A kert marad, ahogy van. Sógor jön segíteni a magasan lévő ágakat megmetszeni. Amit elértem megcsináltam én. Feleségem ki is akadt rám, hogy más ekkora műtét után 3 héttel fel sem kell az ágyból, te meg a kertbe metszel. Nem volt otthon, kiszöktem.
 






  2019.03.10. 16:42  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   


---
 
A valódi főpróba még nem történt meg. Valamikor a közeljövőben fog rá sor kerülni. Az első összerakás utáni próbaindítás alkalmával elég meggyőző volt.
Bár volt egy kis égett műanyag szaga... Meglátjuk. Ha nem felejtem el, majd referálok.
 


  2019.03.10. 16:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   


---
 
Ezt nézem ki én is.
Tudod ajánlani, vagy keressek valami mást?
(Bár most nézem, hogy én a HECHT 675-öt találtam megfelelőnek.)
 








  2019.03.10. 07:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   


---
 
Amennyire láttam, a Grizzly azonos a Hecht-tel. Legalábbis a tavaly vásárolt magassági sövényvágó  gyanúsan hasonlít. ;) Ettől még jó.
Vagy valaki koppintott valakitől... :hiha:

https://youtu.be/byXFCK3SYNE
 


  2019.03.09. 22:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
Ez így van. Ki kell tapasztalni. Ha érzed/látod, hogy összegyűlik a henger fölött a zöld tömeg, akkor célszerű egy kicsit ágas-bogas, de kevés levéllel rendelkező ágat megetetni vele, az majd magával viszi a zöldet is. Esetleg ellenkező irányban megforgatni, ha a géped tud ilyet (minden bizonnyal tud)
 


  2019.03.09. 22:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Szépen megeszi a zöldet is, pedig állítólag a levél a mumus. Attól dugulnak el.
 




  2019.03.09. 22:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   
Avatar

terra alapító
 
Pénteken már majdnem rendeltem egy Güdét az e-bay-en, de csak április elejére ért volna ide. Gondoltam a hétvégét még megvárom. Itthon volt egy Atika, de elvitték előlem. A Grizzly-t nem ismerem, de ha a névből indulunk ki, akkor nem lehet valami finom jószág.
 


  2019.03.09. 22:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   
Avatar

---
 
Nem. Grizzly a becsületes neve. Viszonylag elfogadható áron jutottam hozzá (jóval olcsóbban, mintha itthon vettem volna) Azért esett rá a választás, mert valamelyik évben tesztgyőztes lett Németországban. Még az Attika jött számításba rajta kívül, de ahhoz a modellhez, amit szerettem volna, épp nem lehetett hozzájutni.
 




  2019.03.09. 21:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   
Avatar

---
 
Az enyém is 2800-as, kicsit féltem is tőle, hogy nem fogja bírni a hálózat (laikus lévén) Ráadásul én az ebay-ről, Németországból rendeltem, a garancia érvényesítése nem lett volna éppen egyszerű. Szerencsére hibátlanul és jól működik (eltekintve attól, hogy a beüzemelés első percében sikerült egy jó vastag , száraz fügefa ágat beletuszkolnom, ami után a gép "se kép, se hang"-ot játszott. Gyöngyözött is a homlokom rendesen, míg nagy nehezen újra tudtam indítani! :remulet:
 




  2019.03.09. 21:09  Hozzászólás  Válasz Jani71 (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   329   
Avatar

terra alapító
 
Az nem az, az egy kisebb motoros, talán 2400W-os. Ha megjön, leteszteljük, és lesz magyar videó is róla a youtube-on. :-)
 


  2019.03.09. 20:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   


---
 
A nagy videómegosztón is van róla filmecske. Ahogy láttam, tényleg nem rossz cucc.
 




  2019.03.09. 20:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

terra alapító
 
Én szite semmit nem találtam róla, nem is ez alapján döntöttem.

Ami miatt megtetszett, az a nagy adagoló nyílás, a 2800w-os motor, a 60-as fordulat, és az ára. Merthogy nem 7x 000 Ft-ért vettem meg, hanem csak 35-ért.
 


  2019.03.09. 20:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

---
 
Amikor a sajátom után keresgéltem, sok fajtának utána olvasgattam (hosszasan). Arra határozottan emlékszem, hogy a Zipper-ről csupa jót írtak.
 






  2019.03.09. 19:54  Hozzászólás
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Ja, azt el is felejtettem mondani hogy megérkezett az ágvágó, meg az olló.

Kipróbáltam. Kicsit tartottam az ágvágótól, mert rövidnek gondoltam a 60 centis nyelet, de kellemesen csalódtam, mert nagyon jól vág, és elég masszívnak is tűnik az eddigi ágvágóimhoz képest. Az olló is jól kézre áll, gyorsan fog udni csattogni, jól is visz, és a retesz is jó helyen van. Szóval elégedett vagyok. Bóven megérte az árát.

Jövőhéten megérkezik a daráló is, és kezdem is a metszést.
 




  2019.03.07. 21:06  Hozzászólás
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem ugyanez volt 32-ért. Rákérdeztem, aztán le lett véve a hirdetés. Ennyit nem adok érte, mert 64-ért van új Makita, garival, számlával, ami mínusz 27%-ot jelent.
 


  2019.03.07. 20:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   


---
 
https://www.jofogas.hu/veszprem/Bosch_hengerkeses_agaprito_behuzohengeres_agdaralo_komposztaprito_88759459.htm
 
silvanus


  2019.03.07. 19:36  Hozzászólás
  •   318   


---
 
Engem is érdekelne valami pénztárca barát megoldás, így hogy nem lehet tüzet gyújtani. Sajnálom rá a pénzt, de ha muszáj akkor kell. Jó lenne olyan ami nem csak a jótállásig bírja, 100 fa s tényleg csak az ágakhoz, én a 3 centist már kiveszem. Marketing nem érdekel csak tapasztalat! :-)
 


  2019.03.07. 18:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   
Avatar

terra alapító
 
Az engem is érdekelne. Biztos másra is jó az a hajtómű...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron