Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2019.03.19. 20:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3357) hsz.-re     Olvasás  
  •   3359   


*
 
Regisztrálnék, de az a robotos hülyeség szarakodik, nem enged tovább...hogy ez minek ??? :nahat:
 


  2019.03.19. 20:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (3354) hsz.-re     Olvasás  
  •   3358   


*
 
Na ja, akik olyan közel laknak egymáshoz ... ;)
 




  2019.03.19. 20:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3349) hsz.-re     Olvasás  
  •   3356   


*
 
Asszem ezt meg kell szereznem vhonnan...
 


  2019.03.13. 20:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (3354) hsz.-re     Olvasás  
  •   3355   
Avatar

terra alapító
 
Nos igen, remek volt szétnézni nálad, le a kalappal a kerted előtt! Köszönöm a vendéglátást, legközelebb hosszabb időre megyek ígérem, és olyankor, amikor enni is lehet valamit a fákról... :dejo: :super:
 


  2019.03.13. 18:05  Hozzászólás
  •   3354   
Avatar

---
 
Gyorsan leírom, míg haza nem ér: ma délután nagy örömömre szolgált, hogy első ízben - ha rövid ideig is - vendégül láthattam kedves fórumtársamat, baby-lon-t (bár szerintem sokkal megfelelőbb lenne a barátom szó, mert én úgy tekintek rá). Kutyafuttában bemutattam neki a kertemet, majd cseréltünk ezt-azt, ami után természetesen megint én jártam jól. :nahat:
Feri, köszönöm a látogatásodat! :udvozlet:
 


  2019.03.10. 09:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (3350) hsz.-re     Olvasás  
  •   3353   
Avatar

---
 
Tegnap beszéltem az aradi szomszédommal: náluk egész este, éjszaka esett (Arad légvonalban úgy 20-25km-re van tőlünk)
 


  2019.03.10. 05:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3351) hsz.-re     Olvasás  
  •   3352   
Avatar

rendszer admin
 
Én már egy jó hete túl vagyok rajta.
De maradt még egy adagra való.
Érdemes még egyszer neki szaladni?
Mert a rügyek, mintha beindultak volna, bár még csak a rügy hegyén látszik éppenhogy ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2019.03.08. 19:05  Hozzászólás
  •   3350   
Avatar

---
 
Ma délután lemosóztam úgy, hogy időnként pöntyögött az eső. A negyedik puttony előtt már igencsak hezitáltam, hogy kiszórjam-e az utolsó adagot (időnként persze ránéztem a telefonon a radarképre). Kiszórtam, este 6-ra végeztem. Mázlim volt, ahogy azt a radarkép is mutatja, mert mellettem kúszott el az esőfelhő:
Radarkép.png
------------------------
Megtekintve 11671 alkalommal.

 




  2019.02.24. 09:42  Hozzászólás
  •   3348   
Avatar

terra alapító
 
Kis vasárnapi beszélgetőnek szánom :D
Idén talán lesz időm, egy kicsit kevesebb művelést, és kicsit rovarbarátabb kertet kezdenék építeni.
Hogyan fogjak hozzá? Tippek?
https://ng.hu/fold/2019/02/12/az-egesz-elovilagot-fenyegeti-a-rovarok-eltunese/?fbclid=IwAR2ojfFbrzrsscOYaHqmnwtcXKc116qwR5uNPmI4H6usuDaO1JS59O4bplM
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2019.02.23. 16:52  Hozzászólás
  •   3346   
Avatar

terra alapító
 
Régen értettem már ennyi emberrel egyet, csatlakozom az előttem szólókhoz, és utólag is boldog névnepot kívánok Ali-bá!
 




  2019.02.20. 19:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (3340) hsz.-re     Olvasás  
  •   3344   
Avatar

terra alapító
 
Isten éltesse Alibát! Jó erőt, egészséget!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/
















  2019.02.20. 08:30  Hozzászólás
  •   3336   
Avatar

---
 
Tisztelt Ali-bá!

Nagyon Sok Boldog Névnapot Kivánok!..még nagyon sokáig "látjuk halljuk" a tanácsait jó egészséget!! :unnep:
 


  2019.02.04. 21:46  Hozzászólás
  •   3335   
Avatar

terra alapító
 
Szerencse hogy nincs infláció...
Fürdőszobába néznénk bútort, vagy olcsó instabil tucattermék, vagy drágább szr, vagy pedig normálisnak tűnő, horror áron...
Kedvencem a darab deszka dekorfóliával, rajta egy mosdó, 130 ezer egyszerűen fantasztikus :dejo: :hiha:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2019.01.27. 20:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3331) hsz.-re     Olvasás  
  •   3333   
Avatar

terra alapító
 
Itt valami huncutság van, mert az eper és a cseresznye 'nem kompatibilis' egymással.
Ellenben ha Pl. odvas, elhalt közepű eperfa közepére került a cseresznye mag és ott gyökeresedett meg, akkor ott bátran nőhet. A képen szereplő eperfa vastag törzse és csak vékony hajtásai erre engednek következtetni. ;)

A másik fa viszont könnyen elképzelhető. Olyan alany gallyaira vannak oltva a megnevezett csonthéjasok, amelyik mindegyiknek képes alanya lenni.

Ti is kipróbálhatjátok pl. GF 677 alanyon: kajszi, madula, őszibarack, szilva, ringló, japánszilva, koronával létrehozni a 'csodafát'.
 






  2019.01.25. 15:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (3329) hsz.-re     Olvasás  
  •   3330   
Avatar

terra alapító
 
Már tudok segédeszköz nélkül, sík terepen járni, Lejtősön nem. Tudom vezetni a kocsimat. A cég vezetését átadtam teljesen a vejemnek. Időm mint a pelyva. Okosítom a házat, és tervezem a tavaszi munkákat. Szóval igyekszem.
 




  2019.01.25. 14:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3327) hsz.-re     Olvasás  
  •   3328   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm! Szívesen veszem,ha valami különleges dolog. Egyébként kénytelen vagyok a mozgási lehetőségemhez szabni a dolgot.
A múlt évben egyetlen napot sem voltam a kertben, viszont volt újabb műtétem. Idén szeretnék visszatérni.
 




  2019.01.25. 12:37  Hozzászólás
  •   3326   
Avatar

terra alapító
 
Én egy év kihagyás után, a maradék magjaimmal megkezdtem a palánta nevelést. A plusz világításon kicsit változtatok. A megvilágítástól teszem függővé.
 


  2019.01.21. 19:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (3324) hsz.-re     Olvasás  
  •   3325   
Avatar

terra alapító
 
Én csak náhány paprika magot rendeltem, (Senator, Csángó F1, Szegedi 178 és Golden Königin paradicsomot. Na jó, rendeltem 2 zsák tőzeget, és 20 palántaföldet is. :-)
 






  2019.01.17. 12:06  Hozzászólás
  •   3322   
Avatar

---
 
Pótrendelésre lehetőség:
Ingyenes szállítás nap a Gazdabolt.hu-n 2019. január 21-én, hétfőn - 0:00 és 23:59 között.
 




  2019.01.13. 20:10  Hozzászólás
  •   3320   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.12.31. 22:41  Hozzászólás
  •   3318   
Avatar

terra alapító
 
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.12.31. 22:40  Hozzászólás
  •   3317   
Avatar

terra alapító
 
Drága Barátaim!

Búcsút intünk a 2018-as évnek. Ötödik alkalommal van lehetőségem év végi köszöntőt mondanom. Be kell vallanom, nem készültem nagy ívű szónoklattal, sem statisztikai adatokkal, azért egyet mégis közzétennék. Az élmúlt évben 10 000 hozzászólás született a fórumon. Az idei évem nem pont úgy sikerült ahogy szerettem volna, de nem ez az első, és szerintem nem is ez az utolsó ilyen év. Sok a munka, kevés a szabadidő, a kert nagy, és sokszor már inkább munka volt mint szórakozás és valahogy a sikerélmények is elmaradtak. Talán ezért is, itt is kevesebb időt töltöttem mint szerettem volna, szinte csak olvasó módra váltva, de öröm volt látni, hogy van itt élet, és mikor beleolvastam a fórumba, mindig sikerült egy kicsit abba a világba kerülnöm, amiben jól érzem magam. Köszönöm nektek ezt az érzést!
Az idei év is hozott pár új tagot, aktív tagot, és az gondolom az értékes beszélgetések mellett, ismét sikerült tudásanyagot is felhalmozni a fórumon. Nagyon büszke vagyok arra is, hogy idén is van részvételi kedv a magcsere programunkban. Azt gondolom, jó kis csapatot hoztunk itt össze. Sok olyan tagot látok, aki a beszélgetésekben csak ritkán vesz részt, de napi szinten van itt a fórumon, olvasgatni. Ez arról árulkodik, hogy az itt megszületett hozzászólások érdekesek, és értékesek. Nagyon örülök, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak, és bízom benne hogy sok alkalommal ünnepelhetem még ennek a társaságnak a tagjaként az újévet!

Kívánok minden fórumozónak boldog, sikerekben gazdag új évet, jó egészséget, sok erőt és kitartást! (no és persze jó termést)

BUÉK!




4 évvel ezelőtt: Talán nem fog szerénytelenségnek tűnni, ha a vezetőség nevében én meg azért mondok köszönetet a fórumozóknak, hogy van kiért dolgoznunk. Hogy őszinte legyek, ha valaki május végén megkérdezi hova jutunk el év végére, nem biztos hogy ezt mondtam volna. Néhány statisztikai adat, meddig jutottunk idén:

115 regisztrált felhasználó
100 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
200 téma
Több mint 1000db feltöltött kép (linkeltekkel együtt)
Több mint 9600db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig túl van a 300 000-en

Ha belegondolunk honnan indultunk 6 hónapja, ez szerintem óriási eredmény, ami nem csak a vezetőség érdeme, hanem minden egyes fórumozóé. Azért dolgoztunk, hogy ezek a számok legyenek most itt, mert ezek a számok jelentik azt, hogy értéket teremtünk, jó amit csinálunk. Az elkövetkező évben is azért fogunk dolgozni, hogy minden idetévedőnek kellemes, hasznos időtöltést tudjunk nyújtani.


3 évvel ezelőtt:

249 regisztrált felhasználó
150 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
301 téma
Közel 4000 db feltöltött kép (linkeltek nélkül)
Több mint 30 000 db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig mára több mint 1 000 000


Voltak ebben az évben borús időszakjaink, voltak viharaink, de minden vihart napsütés követ, így még mindig itt vagyunk, töretlen lendülettel és tenni akarással.
Sok dolog változott az elmúlt évben, mind tartalmilag, mind külalakilag. Történtek egyszerűsítések, javítások, fejlesztések.

Az idei év összefoglalását sem zárhatom mással:

Köszönjük nektek hogy van kikért dolgoznunk!

BUÉK!


2 évvel ezelőtt:
A nagy táncolás közben megint eltelt egy év, ideje megint megállni és számotvetni, hová jutottunk az elmúlt évben.

Ezek az adatok ma úgy néznek ki hogy:

332 felhasználóval büszkélkedhetünk
akik 356 topikban
4690 képet töltöttek fel csatolmányként
galériánkban pedig 2922 kép lapul.
A hozzászólások száma 51 453.
A fórumnak átlagosan 250-300 látogatója van naponta.

Sokan aggódtunk vajon mennyire lesz életképes ez a fórum, mennyi munkát érdemes belefektetni, hiszen sok más fórum is létezik, tudunk-e annyira egyediek lenni hogy fenn tudjunk maradni. A válaszhoz már az is elég, hogy már harmadik alkalommal irhatok évvégi hozzászólást. Igen, sikerült fennmaradni, sikerült gyarapodni, sikerült egyedinek lenni. Ez a siker a fórum minden tagjának sikere, legyen az admin, moderátor, ötletelő, marakodó, kötekedő vagy épp normális hangnemben fórumozó. A felsorolt adatokhoz mindenki kellett, mindenki fontos volt, az egyszerű olvasó is, akinek regisztrációja sincs.
Bár kevés időt tudtam idén itt tölteni, mégis köszönöm nektek hogy azt az időt itt tölthettem, jó barátok társaságában. Kivánom mindenkinek hogy a következő év se legyen rosszabb az ideitől, kivánok sikereket, egészséget, erőt, jókedvet a 2017-es évhez!



1 évvel ezelőtt:
Megint eltelt az év, ez sem tart tovább mint a többi, szokásomhoz híven idén is megtartom a magam kis összegzését. Az idei évvel a mérlegünk:

399 regisztrált felhasználó
150 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
381 téma
Összesen több mint 10 300db feltöltött kép (linkeltekkel együtt)
Több mint 63805db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig lassan eléri a 2 000 000-t.

Azt gondolom volt már aktívabb évünk, de idén is sikerült összehoznunk ezt-azt. A Magcsere harmadszor került megrendezésre, kicsit féltünk tőle mert az első évhez képest tavaly kevesebb volt a felajánlás, de idén minden várakozást felülmúlt. Ez a kezdeményezés mondhatni totális siker, bízok benne hogy mindenki talál benne örömöt. Másik kezdeményezésünk, a Most mutasd meg már nem lett ekkora siker, pedig igyekeztünk kedvet csinálni hozzá, és igyekeztünk megfelelő jutalmakat kitalálni, hogy legyen benne némi izgalom is. Bár még nincs lezárva, látszik hogy ez nem hozta azt amit vártunk tőle. Idén volt Fórumtalálkozó is, amin sajnos sokan nem tudtunk elmenni, jó lenne idén is egy, olyan helyen ami több embernek van közel.

Mindent összevetve, a fórumunk ezt az évet is túlélte, és a mai világban ez is nagy szó, nagy fórumok is stagnálnak, a kicsiknek még nehezebb helyzetük van. Szerencsére nekünk van egy olyan törzsgárdánk amelyik miatt biztosított a fórum léte, mert ez itt nem csak fórumozók (azt hiszem túlzás nélkül mondhatom), barátok közössége.

Innen a 2018-as év küszöbéről kívánok mindenkinek sok sikert, szerencsét, erőt, egészséget, napsütést és olykor esőt, hogy idén is örömét leleje a kertészkedésben!

Boldog új évet Mindenkinek!
 














  2018.12.31. 16:58  Hozzászólás
  •   3310   


---
 
B oldog és békés,
Ú jévet kívánok
É s köszönök,sok mindent, mi itt elhangzott
K öszöntök minden barátot és családját
2019.év
hozzon nektek egészséget, boldogságot /
meg bő termést, almát, szilvát, szőlőt,körtét, és barackot!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég