Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2019.03.26. 14:17  Hozzászólás
  •   493   
Avatar

---
 
Cudar módon változott az OMSZ előrejelzése az Alföldre: -3, -4, -5, -6 fok mindenfelé. Mivel már csak másfél nap választ el a csütörtök hajnaltól, így alapvető változás sem várható. Most van teljes virágzásban a kajszik java része, holnaptól már jelentősebb sziromhullás is bekövetkezik. Így a lekvárfőzés valószínűleg megint elmarad. Az őszibaracknál valamivel jobb a helyzet: ott holnapra várom a virágnyílás kezdetét.
 


  2019.03.23. 13:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (489) hsz.-re     Olvasás  
  •   492   


*
 
Már kaptunk eleget a hidegből, elég lesz. ;) A nagypapa hogy főz így "lekvárt" ? :)
 


  2019.03.23. 13:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (490) hsz.-re     Olvasás  
  •   491   


*
 
Érdekes, mert nálam ez a két fajta virázik legszebben, és még sziromhullás sincs rajtuk.
 


  2019.03.22. 18:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (487) hsz.-re     Olvasás  
  •   490   
Avatar

---
 
Én a Farbaly-val és a Faralia-val vagyok így az idén már a fagyok elött potyogott a virág amúgy birták a hideget..
 


  2019.03.22. 15:25  Hozzászólás
  •   489   
Avatar

---
 
Bár távol van, de jövő csütörtök hajnalra +1 és -5 fok körüli időt jelez előre az OMSZ - nehogy eltunyuljon az idegrendszerünk!
 


  2019.03.21. 20:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (487) hsz.-re     Olvasás  
  •   488   


---
 
Tavaly vagy tavalyelőtt néztem rá nagyítóval, hogy is van ez. Úgy láttam, a terméketlenek esetében vagy egyáltalán nincs bibe, vagy csak fejletlen, rövid.
Nem olyan szép, egészséges, hosszú (és egyáltalán létező), mint ami a képen van.
Jól kitalálta ezt a Természet. Pl. a méheknek se mindegy, mennyit látnak, ill. szívogatnak. Járják is rendesen... Nagy élmény. :dejo:
 


  2019.03.21. 19:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (486) hsz.-re     Olvasás  
  •   487   
Avatar

---
 
Nagyon kíváncsi leszek a saját Orangered-emre (ha az időjárás is úgy gondolja). Most tele van virággal és már szép nagyocska fává cseperedett. Amikor első ízben hozott értékelhető mennyiségű virágot, megdöbbenve tapasztaltam, hogy gyakorlatilag egyik napról a másikra megterített maga alá virágokkal, szinte nem is maradt rajta. Hasonló volt az időjárás, mint most, azt hittem, hogy a gyenge fagy intézte el. Meg akartam nézni, mennyire feketedett meg a bibe, de egyet sem találtam a földön, amiben lett volna bibe...
 


  2019.03.21. 18:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (483) hsz.-re     Olvasás  
  •   486   


---
 
Az imént leszedett Orangered virág. Kb. az ötödik volt a sorban, csak úgy találomra azok közül, amelyeket viszonylag bizalomgerjesztőnek gondoltam.
Bár nem árt hozzá tenni, hogy ugye éppen ez a fajta az, amelyik egyébként is hoz egy nagy halom terméketlen virágot.
Mindenesetre a fényképen levő darab előttieknek feketedett bibéi voltak. A többi fajtát egyelőre nem néztem.
Úgy általában a fákra többé-kevésbé jellemző, hogy van még rajtuk egy adag fehér bimbós, esetleg még az előtti állapotban levő virág. :dejo:
A kemény hideget gyakorlatilag teljes virágzásban kapták.

Fénykép-6200  Orangered virág.jpg
Orangered 2019. 03. 21.
Megtekintve 10220 alkalommal.

 






  2019.03.21. 07:36  Hozzászólás  Válasz Misimanó (482) hsz.-re     Olvasás  
  •   483   


---
 
Nálunk ma hajnalban - 4,8 °C-ig süllyedt. :( És hol van még a májusi fagyok vége... :hiha:
 


  2019.03.21. 07:20  Hozzászólás
  •   482   


*
 
Hát itt -4 és -5 fok között volt. Éjfél után kimentem és összeraktam a kis farakásokat és begyújtottam.
Amikor már volt parázs, onnantól hordtam rá a fahajat és kérget. Füstölt is rendesen. Úgy éreztem magam, mint a kolbász a füstölőben. :)
Sajnos a szél is néha beindult, akkor meg már nem jó helyen volt a rakás. De szerencsére nem sokat fújt.
Remélem, hogy nem dolgoztam hiába...
 


  2019.03.20. 09:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (479) hsz.-re     Olvasás  
  •   481   


---
 
Ma hajnali minimum nálunk: - 3,0 °C. Derült ég, szélcsend. Meglátjuk...
A kajszik gyakorlatilag épp a teljes virágzásban vannak (ezek a kicsit később indulók), vagy egy hajszállal utána (a legelső Orangered).
A Cserikajszi ma kezdte.
Azért reggel megkapták a Chorust Dithane-nal. :alvaka: :fejvaka:
 


  2019.03.19. 22:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (479) hsz.-re     Olvasás  
  •   480   
Avatar

---
 
Ez legyen a legnagyobb tévedésed :thumbup: Azért bízom benne, hogy megússzuk - szinte minden más előrejelzés enyhébb időt mutat. Viszont volt már példa egy-két alkalommal, hogy az OMSZ kemény előrejelzéseinél is hidegebb lett a valóságban. No, az nagyon nem kéne!
 










  2019.03.19. 13:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (474) hsz.-re     Olvasás  
  •   475   
Avatar

terra alapító
 
Én nem azt látom:
https://www.idokep.hu/elorejelzes/Debrecen

https://www.yr.no/place/Hungary/Hajd%c3%ba-Bihar/Derecske/hour_by_hour_detailed.html?spr=eng

:mivanm:
 


  2019.03.19. 11:25  Hozzászólás
  •   474   
Avatar

terra alapító
 
Na most lett izgi sajnos... Azt mutatják az előrejelzések, hogy lesz egy szép tiszta fagyos hajnal az egész országban csütörtök reggel...
 


  2019.03.18. 22:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (472) hsz.-re     Olvasás  
  •   473   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen esetben a kinyílt virágokat viszi el a fagy. Ha a fa egyik részén mind nyitva van, akkor ott tarol. Tudom szeretnéd átcsoportosítani a megmaradt barackokat. :hiha: Konzultálj előzőleg a fával. ;)
 


  2019.03.18. 21:39  Hozzászólás
  •   472   
Avatar

---
 
Szerintem a következő dologról még nem esett szó a fórumon: egy jól berakódott fa esetén ha van egy olyan mértékű fagy, ami elviszi mondjuk a virágok/gyümölcskezdemények felét, akkor az mennyire arányosan vagy aránytalanul történik? Lehet, hogy így nem pontosan érthető, ezért körülírom: az arányosság alatt azt értem, hogy ha a felét úgyis le akartam volna szedni a kis gyümölcsöknek, akkor ezt megteszi helyettem a fagy, míg aránytalanság esetén kell még bőven ritkítanom a fa egyes részeiről, másutt pedig hagytam volna, de ott meg minden elfagyott.
Van valakinek ezirányú tapasztalata? Azért én azt tartom valószínűnek, hogy az igazság valahol a kettő között van.
 




  2019.03.18. 15:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (469) hsz.-re     Olvasás  
  •   470   
Avatar

terra alapító
 
Folyamatosan megy feljebb az előrejelzésen a hőmérséklet. ;) Tegnap -3, ma -1°C.
 




  2019.03.17. 21:53  Hozzászólás
  •   468   
Avatar

---
 
Az Időkép előrejelzése araszol lefelé: csütörtök hajnalra már -3-at jósol felénk, az OMSZ szerencsére 0-t jelez.
 


  2019.03.17. 04:40  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

rendszer admin
 
Ahhoz képest, hogy most hajnali fél 5-kor itt nálunk +5°C van, akár még meg is lehet ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2019.03.14. 23:00  Hozzászólás
  •   465   


---
 
A tegnap reggeli minimum - 5,3 °C. A kajszik egy része fehér bimbós, a többi éppen az előtti állapotban van.
A Cserikajszi hasonlóan fejlett, a többi faj még sehol.
 


  2019.02.24. 11:22  Hozzászólás
  •   464   


*
 
Ez a tegnapi, de föleg a mai reggel a meleg napok után érezhetően hideg volt.
Pláne hogy fúj a szél is...
2 mostani kép a Maya cot és Big red. Remélem túlélték...

DSCF5956.JPG
------------------------
Megtekintve 10256 alkalommal.

DSCF5957.JPG
------------------------
Megtekintve 10256 alkalommal.

 


  2019.02.21. 19:01  Hozzászólás  Válasz andras (462) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   


*
 
Ebből csak 18 fajta, ami hidegtűrő, illetve rezisztens.
Sok okosat én sem tudok még mondani, mert ezek a fajták 1-2 éve vannak nekem.
Ami most is látszik, hogy a többi már a képen látható állapotban van, míg ezek alszanak. A Clarina van egy nagyon picit előbb.
DSCF5949.JPG
------------------------
Megtekintve 10303 alkalommal.


A Ceglédi Arany-t én nem soroltam ide, mert nem tartom jobbnak sokkal ilyen téren.
Másrészt gombás betegségekre érzékeny. Kb. 20 éves fám van belőle, ha nem verték át anno édesapám. De a jellemzői megegyeznek a leírtakkal.
Frisson-om nincsen.
Múltkor a kajszis témánál említettem pár fajtát, amiktől sokat várok.
Bár a Limbach-nál minden román és ukrán fajtára nagyon jókat írnak, ami gyanús...
Még a Puget Gold-ról, a Hoyt Montrose-ról és a Hunza-ról olvasok sok jó tapasztalatot.
 


  2019.02.19. 20:53  Hozzászólás  Válasz Misimanó (460) hsz.-re     Olvasás  
  •   462   
Avatar

---
 
Jelenleg éppen 44 fajta kajszit tesztelek. Remélem lesz olyan, ami kibír mindent.


Eddig melyik viseli a legjobban ezt a viszontagságos időjárást?

Nekem is van 19 fajta, kevés a tapasztalat,
de eddig a Frisson és a Ceglédi Arany vizsgázott a legjobban. :)
 




  2019.02.19. 18:19  Hozzászólás
  •   460   


*
 
Úgy gondolom, hogy nem egy malomban őrlünk. A problémám nem az, hogy van -5 és -10 fok, illetve + 15 és + 18 fok. Mert ez eddig is volt februárban, még hidegebb és melegebb is. De nem 24 órán belül és nem napokon keresztül.
Nálam most minden reggel -5 fok van lassan 1 hete. Délután meg 17-18 fokig megy fel a hőmérséklet északi oldalon árnyékban.
Az elmúlt pár évben a hullámzó hőmérséklet volt a jellemző. Ezt most egy új problémának gondolom.
A kajszik és a cseresznyék kezdenek beindulni. Még egy pár ilyen nap és egy fagyás elvihet mindent az idén is, mint tavaly..
A szombat és vasárnap reggelre már az időképen mutatják is a -6 és -8 fokot. Tévedhetnek jó és rossz irányba is.
Elég sok fajta fát próbálok telepíteni, hogy kiküszöböljem az elfagyást és a betegségeket. De lassan szélmalomharcnak érzem amit csinálok.
Jelenleg éppen 44 fajta kajszit tesztelek. Remélem lesz olyan, ami kibír mindent. ;)
A csapadék is lehetne több természetesen. Csak ne egyszerre! :)
 


  2019.02.19. 16:27  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   


*
 
Ez igaz , de azért egyre több a hómentes tél/ vagy nagyon csekély hó /, esőhiány is sokszor van...talán némi változás azért felfedezhető.
 


  2019.02.19. 13:44  Hozzászólás
  •   458   
Avatar

rendszer admin
 
Nem kívánok vitába szállni a globális felmelegedéssel kapcsolatban, és azzal sem, hogy a "jelenlegi időjárás meg van bolondulva".

De gyerekkoromba volt, amikor március 15.-én rövid ujjú fehér ingeben mentünk a koszorúzási ünnepségre.
Másik évben meg Húsvétkor, mikor mentünk locsolni a lányokat, a Rákos patakon csúszkáltunk, mert be volt fagyva.
És akkor is volt olyan év, amikor előfordult márciusban a -10°C ~ -15°C hőmérséklet egy-két napig.
És volt olyan is, amikor februártól már gyönyörű tavaszias idők voltak egészen májusig.

Naptári évszakok (Európa):
    Tavasz: március 1-jétől – május 31-éig
    Nyár: június 1-jétől – augusztus 31-éig
    Ősz: szeptember 1-jétől – november 30-áig
    Tél: december 1-jétől – február 28-áig, vagy 29-éig (szökőév esetén)
Csillagászati évszakok (Európa):
    Tavasz: március 21-étől – június 21-éig
    Nyár: június 22-étől – szeptember 22-éig
    Ősz: szeptember 23-ától – december 21-éig
    Tél: december 22-től – március 20-áig
Akár hogy nézzük, még javában a télbe vagyunk, amikor természetes jelenség a mínuszos hőmérséklet akár nappal, akár éjszaka ... :)
És még hetek múlva fog jönni csak a szeszélyes tavasz eleje ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.02.18. 08:23  Hozzászólás  Válasz Misimanó (456) hsz.-re     Olvasás  
  •   457   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem nem bolondult meg a természet... Ez egy nagyon átlagos tél és tavaszindulás, egyenlőre hajnali fagyokkal, és enyhe felmelegedésekkel. Bár tavaly álltunk volna így, mikor jött a március 1.... Hétvégére mond egy kis lehülést, no de -6, -8 ilyen fenológiánál semmilyen veszélyt nem jelent! Én csak azt kívánom, hogy ne legyen rosszabb, még visszajöhetne egy kicsit a hideg.
 


  2019.02.17. 18:00  Hozzászólás
  •   456   


*
 
Hát nem tudom, hogy mit hoz ez az év...
Éjszaka -4 és -5 fok, nappal meg ma éppen +16 fok volt. A rügyek egyre jobban indulnak.
Ma egy rakás méhecskét és dongót láttam a tavaszi virágokon.
Teljesen megbolondult a természet. Hogy lesz így termés?!
A tavalyi totális kajszi-őszi elfagyást nem szeretném ismételni... :(
 


  2018.12.04. 18:52  Hozzászólás
  •   455   


---
 
Valóban nagyon kell a csapadék a földek vízkészletéhez. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy pld. az én
gyermekkoromban szinte "menetrendszerűen" jött egy heti-kétheti rendszerességgel áztató eső. Úgy hívtuk, nevelő időjárás.
Az idén volt olyan, hogy három hónapig semmi csapadék, pedig mennyire kellett volna! Most télen meg 2-3 nap
alatt jön nagy mennyiség. Az én kis egy emberöltőnyi életemben is nagyon látszik az időjárás-változás
 






  2018.12.04. 09:13  Hozzászólás  Válasz Jana11 (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   452   


*
 
Csak az nem mindegy, hogyan oszlik el az év folyamán :thumbup:
 


  2018.12.04. 08:54  Hozzászólás
  •   451   


---
 
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, nincs is klímaváltozás. Nálunk például 2018-ban meglesz az évi 500 mm eső.
Az első részlet január 01. és december 02. között 250 mm, a második részlet december 3-4.-a között szintén 250 mm.
:oops: :thumbdown:
 


  2018.12.01. 18:09  Hozzászólás
  •   450   
Avatar

terra alapító
 
Hoozánk is ideért a tél, szerencsére a tüzelőt még sikerült 3-4 hete összevágni, és bepakplni a pincébe. A gyujtós még kint van, bepakolva, letakarva, kb 1 erdei m3 fenyő szélezés, azt még össze kellene vágni, de semmi kedvem kibújni.
 


  2018.12.01. 18:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   


---
 
Nálunk is sikerült 11,4-ig süllyedni a hőmérsékletnek, kellemetlen a mínusz 1 után. A gyerekemmel hordtuk a tüzelőt a tárolóba, így nem fáztunk, a Robi sem :-)
 
silvanus


  2018.12.01. 14:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (447) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   
Avatar

terra alapító
 
Azt hittem reggel, hogy rosszul látok, -12,8 a ház és a garázs között. Én ellennék a mínuszok nélkül. Ki sem szeretem dugni az orromat a házból ilyenkor.
A kutya meg nem megy be a sátorba. A kutyaházba már évek óta nem megy be ezért telente sátrat szokott kapni, de valahogy azt sem szereti, pedig évekig bevált. Bemegy, körülnéz és kijön. A macska viszont ott dekkol inkább mint a garázsban.
 


  2018.12.01. 07:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

terra alapító
 
Igen, mi is beszedtünk egy -12, -13 körüli minimumot. Dehát ugye, ennek van itt az ideje...
 


  2018.12.01. 00:00  Hozzászólás
  •   446   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk most péntekről szombatra éjfélkor -7°C a hőmérséklet ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég