Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.03.28. 21:24  Hozzászólás  Válasz Imikert (8385) hsz.-re     Olvasás  
  •   8386   


*
 
Igen én is emiatt gondolkodok rajta...pár éve kivágtam ami volt, mert már elég öregecske volt és nem szemeztem róla...pedig otthonra tényleg nagyon hálás fajta. Ezt gondolom a Micheliniről is, bár az nincs ennyire finom, de korrekt fajta...ezek nem látványosak, mint a mai újak, de...azért jók:)
 


  2019.03.28. 21:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8381) hsz.-re     Olvasás  
  •   8385   
Avatar

---
 
A Mariskára én is már tavaly ráindultam , egyrészt Alibá sokszor dícsérte az indexen is , másrészt emlékeimből ami 15 éve körül - volt egy szem a fán és olyan illatot árasztott hogy méterekről éreztem , pedig úgy tudtam hogy nem maradt rajta egyáltalán , de ez odacsalogatott - az íze is nagyon jó lédús , igazi házi kerti fajta ! Tavaly nyáron kaptam szemzőágat, mos van olyan szem ami virágot is hoz , hátha megmarad a termés . Meg vettem is fát biztos ami biztos alapon . Így vagyok a Nectár H - val is ami szintén kedvenc .
 
derűs napot !


  2019.03.28. 21:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (8380) hsz.-re     Olvasás  
  •   8384   


---
 
A legbiztosabb módszer, ha a virágot körömmel szétbontod.
A következőket láthatod:
P3280802.JPG
Ez már megfagyott...
Megtekintve 8498 alkalommal.


P3280803.JPG
Itt még van remény...
Megtekintve 8498 alkalommal.


A sziromlevél csak kellék, mindössze annyi szerepe van, hogy csalogatja a rovarokat.
 


  2019.03.28. 20:40  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (8290) hsz.-re     Olvasás  
  •   8383   
Avatar

---
 
Ez véleményem szerint azért van nálad is, mert a tavalyi száraz nyáron, a fák nem tudtak megfelelően felkészülni a télre, csapadék télen is kevés volt, így elfagytak ilyen enyhe tél ellenére.
 


  2019.03.28. 20:24  Hozzászólás
  •   8382   


*
 
Azt is megállapítottam, hogy kár volt elvesztegetni sok évet az erős alanyú orsókra...amiket tavaly csonkoltam katlanra mind sokkal jobban be van rakódva virággal, mint korábban....vagyis magoncon maradhatnak az orsók ameddig bírják, de a Gf-GXN alanyúakat mindet visszaváltom katlanra /már amelyik bírja persze az állandó koncepcióváltással járó csonkolásokat.../
 


  2019.03.28. 20:22  Hozzászólás
  •   8381   


*
 
Ma ismét szemléztem a tavalyi barackszemzéseket...Az őszik jók, nagyon jók...persze ez nem azt jelenti, hogy mind sikerült , de a lényeg, hogy a 10 új fajtából 9-ből van legalább egy sikeresen megindult szemzés.Ez végleges, mert a hiányzó egyből asszem egy helyre raktam szemet, az viszont már tuti halott , viszont ezzel együtt is elmondhatom, hogy az őszikkel befejeztem.Ha vmikor pótolni kell akkor a meglevőkből , főleg a bevált régebbiekből /az mondjuk felmerült bennem, hogy reaktiválom a Mariskát és a Michelinit...ha lesz még vhol megbízható vesszőforrás , de idén nem/.
Egy kicsit javult a helyzet kajszifronton is , itt úgy minősíteném, hogy a 7 újból 3 nagyon valószínű ,hogy sikerül, 3 esélyes , de még gyanús és egy ami inkább gyanús, hogy nem, mint esélyes :)...de ezzel együtt kajsziból sem igazán tervezek nyárra újat , főleg mert most próbálkozok még 4-el.
 






  2019.03.28. 19:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (8377) hsz.-re     Olvasás  
  •   8378   


---
 
Nálam is megbarnult a kajszivirágok egy része Szálláson még múlt héten. Akkor nem elvirágzott, ez fagyás.. ?
 


  2019.03.28. 18:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (8376) hsz.-re     Olvasás  
  •   8377   
Avatar

terra alapító
 
??? :O Ilyen volt:
IMG_3062.JPG
tegnap
Megtekintve 9027 alkalommal.


Ilyen lett:
IMG_3066.JPG
ma
Megtekintve 9027 alkalommal.


:'( :'( :'( :fejvaka:
 




  2019.03.28. 16:32  Hozzászólás  Válasz 123János (8374) hsz.-re     Olvasás  
  •   8375   
Avatar

---
 
Nekem is van egy-két üveg befőtt belőle, de még bontatlanul. Az időjárással viszont a tavalyi évhez hasonlóan megint szerencséd volt (nem irigykedésből mondom)... mint a másik topicban is említettem, nálam -4,9 fok volt. Este nézegettem, hogy ide max. -3-at jelzett az OMSZ, felétek viszont -5, -6-ot. Szerencsére úgy tűnik, hogy ez a közel 5 fok nem okozott akkora problémát, mint amekkorára reggel még gondoltam. (A megporzással viszont nincs gondom, így valószínűleg neked sem lesz a kajszik jelenléte miatt)
 


  2019.03.28. 14:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (8372) hsz.-re     Olvasás  
  •   8374   


---
 
Kajszilvám nagy fa már, ebben az évben nagyon sok virág volt rajta. Tavaly alig volt rajta néhány gyümölcs, mert elfagytak a virágrügyek. Ma reggel a hivatalos adat -2 C, de bent a városban gyakorlatilag nem volt fagy. Megtapogattam néhány elvirágzott virágot a legtöbb gyümölcs kezdemény szépen növekszik. Legnagyobb probléma a kajszilvával, hogy a mandulánál is hamarabb kezd el virágozni. A téli mélynyugalma hamar véget ér és így nem minden évben terem jól. Korábban a megporzás sem volt tökéletes, mert ugyan öntermékeny a kajszilva, de ennek ellenére tökéletes időjárású években sem kötött jól. A legtöbb megkötöttnek látszó gyümölcs kezdemény lemaradt a fejlődésben és leesett. Olvastam, ha más kajszi fajták vannak a közelében, akkor jobban kötnek a gyümölcsök. A megporzás segítésére oltottam a kajszilvára több fajta kajszit, Ceglédi Óriás, Magyar kajszi és Tsunami fajtákat.
Kíváncsian várom idegen megporzással mennyi gyümölcs marad a fán. A tavalyi csekély gyümölcs mennyiség arra azért elég volt, hogy néhány üveg befőtt készítsünk a kajszilvából. Meg kellett állapítanom, hogy nagyon finom befőtt készült a kajszilvából.
 




  2019.03.28. 13:34  Hozzászólás
  •   8372   
Avatar

---
 
Véletlenül se kiabáljam el, de sokkal jobbnak néznek ki a kajszik, mint ahogy kora reggel gondoltam. Az előbb egy jó 10 percen keresztül bontogattam szét a virágokat és nézegettem a terméskezdeményeket. A pillanatnyi helyzet a következő (kezdem a legrosszabbakkal):
Kajszilva:elsőként virágzott és nála jóval nagyobb arányban találtam elfagyott, mint ép virágot.
Magic cot: itt nem a fagyás következményei a lesújtóak, hanem az, ami nálam két évvel ezelőtt az Orangered-et jellemezte, mégpedig az, hogy rengeteg a meddő virág. Ennél a fajtánál a legcsúnyábbak a sziromlevelek is, gyakorlatilag alig van fehér virágszirom rajtuk, mind vizenyős, piszkossárga, a termő helyén lévő üreg pedig lucskos, narancssárga színű. Alig-alig lesz kóstoló rajtuk.
Lady cot: amelyik már sziromhullás után van. Itt is találtam több elfagyott kezdeményt, szerencsére ép is van rajtuk bőven. (keveset néztem meg, ezért százalékos arányt értelmetlen lenne írni)
A többinél az ép/károsodott virág aránya jóval az előzőek felé billen. Feltéve, ha igaz, amire gondolok: azt gyanítottam, hogy a délutáni meleg időjárás már egyértelművé teszi, mely virágok fagytak el. Mivel a vizsgáltak között szép számmal lehetett találni olyan egérszürke felszínű, kettécsípve barnás metszetű terméseket, ezért elég egyértelműnek tűnik, hogy azok a hajnali időjárás következményei. Az ellenkezője viszont szerencsére egyöntetű zöld volt, kívül-belül (egyelőre, de nagyon remélem, hogy pár nap múlva is).
Ha helyénvaló, amit leírtam, akkor az egyelőre nagy megkönnyebbülést hozott a számomra!
 








  2019.03.28. 12:28  Hozzászólás  Válasz CAMROM (8367) hsz.-re     Olvasás  
  •   8368   
Avatar

terra alapító
 
valószínűleg csak a kiírás hibás, lehet bele írni, hamarosan javításra kerül.
 


  2019.03.28. 12:21  Hozzászólás
  •   8367   


---
 
Emberek mi az, hogy fel van függesztve az időjárás téma, ugyan már ne vicceljünk !
 


  2019.03.28. 09:40  Hozzászólás
  •   8366   


---
 
Délután megnézem a teljes virágzásban lévő kajszikat, mi lett velük az éjszaka. Igen hideg volt, de, hogy kint hány fok lehetett, nem tudni.
meg amúgy is látszik a fagykár.
Talán olyan hideg nem volt itt, mint máshol, remélem nektek is maradt elég ép virág.
 




  2019.03.27. 22:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8358) hsz.-re     Olvasás  
  •   8364   


*
 
Melyik faiskolánál vetted?
 


  2019.03.27. 22:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (8360) hsz.-re     Olvasás  
  •   8363   


*
 
Nekem tavaly a március elsejei fagy vitte el a 10 cm-es törzsű Kuresia fám. Nagyon sajnáltam, mert nagyon zamatos, finom gyümölcse volt.
Sokáig maradt a fán, már csak túlérett állapotban potyogott. Vettem is egy újat, de még nincs rajta virág sajnos.
 


  2019.03.27. 21:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (8360) hsz.-re     Olvasás  
  •   8362   


*
 
Ez izles dolga...nekem bejön☺
 


  2019.03.27. 20:52  Hozzászólás
  •   8361   


*
 
Ezt a 2 képet ma délután készítettem a Maya cot-ról. Talán az utolsók az idei barackjairól...
Sajnos az OMSZ Kiskunhalas környékére mutatja a leghidegebbet, -6 fokot.
A magyar fajtáim nagy része végzett a sziromhullással is. A fagytűrők is mind virágoznak.


DSCF6351 Maya cot.JPG
Maya cot
Megtekintve 10180 alkalommal.

DSCF6350 Maya cot.JPG
Maya cot
Megtekintve 10180 alkalommal.

 




  2019.03.27. 20:26  Hozzászólás
  •   8359   
Avatar

---
 
010.JPG
Kis Bergeval
Megtekintve 10299 alkalommal.

011.JPG
Ceglédi Piroska - metszetlenül
Megtekintve 10299 alkalommal.

012.JPG
Bergeron - szintén
Megtekintve 10299 alkalommal.

013.JPG
Bergecot (semmire nem megy, azon a részen talajprobléma lehet)
Megtekintve 10299 alkalommal.



017.JPG
Oltott Lady cot
Megtekintve 10299 alkalommal.

015.JPG
Orangered
Megtekintve 10299 alkalommal.

022.JPG
Tsunami
Megtekintve 10299 alkalommal.

 




  2019.03.27. 20:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8351) hsz.-re     Olvasás  
  •   8357   


---
 
Attila válaszával értek egyet, vagyis megtudom erősiteni, Far-ok rózsaszínesek :)
Kuresia nem.
 


  2019.03.27. 20:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (8354) hsz.-re     Olvasás  
  •   8356   
Avatar

---
 
001.JPG
Kajszilva, mint elsőként virágzó
Megtekintve 10433 alkalommal.

002.JPG
Egyik Wonder cot
Megtekintve 10433 alkalommal.

003.JPG
Magic cot
Megtekintve 10433 alkalommal.

004.JPG
Másik Wonder C.
Megtekintve 10433 alkalommal.



005.JPG
Másik Magic, erősen felfelé törő habitussal - valamit kezdenem kell vele (bár a helyszűke miatt nem is baj)
Megtekintve 10433 alkalommal.

007.JPG
Lady cot
Megtekintve 10433 alkalommal.

008.JPG
Egyik Farclo
Megtekintve 10433 alkalommal.

009.JPG
Itt a másik (jobboldalt hátul, elöl a kicsi egy többször szemzett Rubista)
Megtekintve 10433 alkalommal.

 


  2019.03.27. 19:35  Hozzászólás
  •   8355   


---
 
Amennyire meg tudom ítélni a jelenlegi állapotok alapján, a Bergeron és Bergeval messze a legjobban kötött a virágzáskori fagyok ellenére.
Ha tényleg így van, akkor újabb respekt a Bergeronnak (eddig is elég magabiztosan hozta a formáját, egyedül a tavalyi brutál tett be neki is)!
Emiatt is kifejezetten tetszik ez a fajta.
A Bergeval idén terem nálam először (ha lesz rajta).
 


  2019.03.27. 19:12  Hozzászólás
  •   8354   
Avatar

---
 
Mai nap állása kajszik tekintetében (majd képeket is teszek fel hamarosan): jelentősebb sziromhullás történt az öreg Ceglédi Piroskán és az egyik Lady cot-on. Teljes virágzás vége felé jár az összes többi. Virágbimbó már csak a szintén idős Bergeron hosszú vesszőinek a végén és a magas törzsbe oltott Lady cot-on található. Legrosszabb esetben ezekről még biztosan szedhetek termést, ha a jövő hét is úgy akarja.
 


  2019.03.27. 17:53  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8352) hsz.-re     Olvasás  
  •   8353   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem van egy általam ismeretlen nektaring, tavaly szépen termett, és nagyon finom volt.
Még csak most kezdenek a bimbók éledezni ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.27. 15:51  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8349) hsz.-re     Olvasás  
  •   8352   


*
 
Nálam már csak a Far-ok virágoznak...így nem tudom , őszintén szólva nem jegyeztem meg melyik milyen...bár nagyon sötétre nem emlékszem...
 


  2019.03.27. 15:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (8350) hsz.-re     Olvasás  
  •   8351   
Avatar

terra alapító
 
Ez sokkal sötétebb rózsaszín, mint a Tsunami... Soha nem láttam még ilyen sötét kajszivirágot. Ha legközelebb megyek lefényképezem (bár azt gyanítom, hogy addigra már barna lesz)
 


  2019.03.27. 15:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8349) hsz.-re     Olvasás  
  •   8350   
Avatar

---
 
Már ugrottam volna választ írni, ha nem tudtam volna, hogy Tsunami-d is van (nekem csak az rózsaszín virágú)
 


  2019.03.27. 13:42  Hozzászólás
  •   8349   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

A kajszimnak, amit Kuresia-ként vettem sötét-rózsaszín virága van, ebből azt gondolom, hogy talán mégsem az. Tudnátok olyan fajtát mondani a kertetekből, ami láthatóan kilóg a többi közül ebből a szempontból?
 


  2019.03.25. 21:05  Hozzászólás  Válasz laca12 (8346) hsz.-re     Olvasás  
  •   8348   


*
 
Eddig ugy tunik jol birtak, de.....volt olyan par eve, hogy a forumon nekem fagyott el utoljara az egesz...akkor amikor mar 1-1,5 centisek voltak a barackok...sirni tudtam volna...szoval majusig meg gorcsolhetunk párszor...
 


  2019.03.25. 21:00  Hozzászólás  Válasz laposbarack (8344) hsz.-re     Olvasás  
  •   8347   


*
 
Tudom, de van a 2 Extreme ,ami alapbol nem jott be, ezert nem is akarom mindkettot megtartani. Nem vagom ki, de a rosszabbik allapotut egyenlore reszlegesen atszemzem. Laposoom nem sok volt, a tavalyi szemzeeekkel teszek most egy kiserletet.Ha nem valnak be ,akkor majd azok is mennek.Újakra mar nem torekszem, potlasokat mar lesz mibol csinalni,ha szukseges.
Amiket te adtal azokbol mindbol van 1 vagy tobb sikeres szemzes, de osszessegeben is csak 1 fajta nem jott ossze....tehat jo az arány...pereze a kajszi az mas teszta,, de abbol is lesz/lehet tobb uj fajtam...most is csinalok meg, de nem lltassal, hanem T szemzessel....bar a fotema az alma / 16 fajta/ es a korte / 20 fajta / lesz... :) :nahat:
 




  2019.03.25. 19:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (8331) hsz.-re     Olvasás  
  •   8345   
Avatar

---
 
Van sajnos a Wonder nem bírta, Lilly fővirágzásban is csak közepes, Magic ,Auróra,Gönci mk,Pannónia,Bergeron és a Far.-ok jó bírták minimális fagyás..
 


  2019.03.25. 18:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8341) hsz.-re     Olvasás  
  •   8344   


---
 
A tetvesség nem fajtahiba :) Az Extr 6 nekem jobban ízlett a Plane Delnél. Mondom ezt úgy, hogy a laposbarackok miatt kezdtem el a barackokkal foglalkozni..

Nekem egyetlen kajszi szemzésem se fogta meg, az ősziknek viszont több, mint a fele. Most oltottam kajszit tavasszal is sima átlapolással, meglátjuk az hogy muzsikál majd.

Új kedvencem, a Samantha. Korai lapos, virágzása is az, ezért tavaly márciusban már kinyílt virágokkal ültettem, le is szórta mindet, de idén úgy látom bepótolja az elmaradt termést:


IMG_7820.JPG
Metszés előtt
Megtekintve 10553 alkalommal.

IMG_7829.JPG
után
Megtekintve 10553 alkalommal.

 




  2019.03.24. 21:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (8339) hsz.-re     Olvasás  
  •   8342   


*
 
Úgy legyen...ettől függetlenül a gyenge kajszieredés némileg lehangol...
 


  2019.03.24. 21:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (8340) hsz.-re     Olvasás  
  •   8341   


*
 
Hát úgy összességében nem tetszett, ráadásul tavaly alig volt rajta, folyamatosan tiszta tetű volt és amúgy is kb uaz, mint az EX.6-os...most részlegesen átszemzem Plane Delicious-re :)
 




  2019.03.24. 21:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8338) hsz.-re     Olvasás  
  •   8339   
Avatar

---
 
Nálad nem is nagyon lesz fagy, az most inkább a Tiszántúlon valószínű, ahogy nézem az előrejelzést. Szerintem semmi bajuk nem lesz (még ha lesz is ott némi mínusz... én nem aggódnék a helyedben a szemzések miatt.
 


  2019.03.24. 21:18  Hozzászólás
  •   8338   


*
 
Ide is beírom, hátha lesz rá vélemény... ;)


Nem tudom a jövő hétre ígért fagyok mennyire árthatnak a most megindult kis szemzéseknek ? :alvaka:
Így is elég felemásan indultak meg...a mai leltár szerint / ebbe most csak a kimondottan alanyokba rakottakat említem / az alábbi arányban hajtanak : őszibarack Rubira alanyban 13/11 , túlkoros Barrier és GF 677 alanyban 10/7 , őszimagoncban 5/5...kajszi Rubira alanyban 16/6 ...lesújtó...szilvaalanyokban 5/1...ez is...minimális esély van a még meg nem indultak közül , hogy 1-2 kihajtson , de nem tudom a fagy milyen hatással lesz rájuk...
Ha megmaradnak őszit idén már nem kell szemeznem...

Szóval szerintetek mennyit árthat ezeknek egy esetleges fagy..?
 


  2019.03.24. 21:15  Hozzászólás
  •   8337   


---
 
http://indafoto.hu/atifoci/20190324

Kajszi és ősziállapotok a hétvégén...Kajszikból igazából a Far-ok vannak még teljes virágzásban, a többi részleges vagy teljes elvirágzásban. Az őszik közül a GF alanyúak erősen virágoznak, a többi piros bimbós...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég