Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2019.04.04. 08:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (8436) hsz.-re     Olvasás  
  •   8447   
Avatar

---
 
Nagy fák alatt is működik, csak több munkával jár. Az idén ennek a fának az alját tettem rendbe. Az előzményekről annyit érdemes tudni, utoljára kb 8 éve volt takarva, azóta nem nyúltam hozzá. Teljesen benőtte a talajt a borostyán. Erről a fáról van szó, Ez alma, de a dolog szempontjából mindegy, látszik nem mai gyerek.

Először kitéptem a borostyánt. Könnyen kiszakadt a földből, mert a takarás miatt porhanyós a föld. Majd letakartam ágakkal. Az ágak a kert sarkában több évig pihentetett, gombák által jól megdolgozott ágrakásból származnak.

A tetejére rászórtam a kiszedett borostyánt. Mivel alatta van az ágréteg nem tud visszaeredni, néhány hét alatt megszárad. Ezzel keletkezett egy 25-30cm-s takaróréteg mely újabb 5-8 évre megoldja a tápanyagigényét a fának és csak annyi gyomot enged nőni, amennyi szükséges a fának, hogy a talaj laza maradjon. Valamint a gyomok korhadó gyökerei további tápanyagot szolgáltassanak.

Ezzel a módszerrel azt értem el, hogy tavasszal amikor nedves a talaj, fogok egy mogyoróvesszőt és leszúrom a talajba. A fák alatt simán 30-50cm mélyen lemegy, de a fák között ahol füves a talaj, ott egyáltalán nem tudom leszúrni. Ebből még a takaráson kívül azt a következtetést is érdemes leszűrni, hogy nem mindegy milyen gyom van a fa alatt. Mert a fűből álló gyepszőnyeg szinte szigetel, míg az egyéb gyomok csalán, árvacsalán, vérehullató fecskefű, stb. jótékony hatással van a talajra.
 


  2019.04.03. 22:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8427) hsz.-re     Olvasás  
  •   8446   
Avatar

---
 
Örülök neki :) Viszont nálam ebben az évben a MC-nál nem a beporzással volt a baj, hanem azzal, hogy a méheknek nem volt mit beporozni (tömegével voltak bibe nélküli virágok, ugyanúgy, ahogy pár évvel ezelőtt az Orangereden). Utóbbinál most is sok ilyet láttam, de az összvirágzás tekintetében ebben az évben jóval kisebb arányban fordult elő. Még a Tsunami alatt is találtam kevés lehullott, meddő virágot.
 


  2019.04.03. 20:01  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (8430) hsz.-re     Olvasás  
  •   8445   
Avatar

---
 
Inkább csak az utóbbira tudok érdemben válaszolni: igen, arra. Fogott is 8 bundásat, ami jó arány mert egyelőre kevés van belőlük (én vagy 6 db-ot találtam a virágokon). Érdekes módon két darázs is van már benne (állítólag darázsinvázió lesz az idén, nemrég erről cikkeztek)
Első kérdésed: katlankoronám igazából alig van, hacsak nem vesszük annak az orsónak csúfolt fáim többségét, mert én azoknak inkább az emeletes katlan nevet adnám :D . Szóval az igazán katlan formájú E. Sweet a kertem másik részében van - ott a talajadottságok valamiért nem az igaziak és emiatt az a fa lényegesen kevesebbet terem, pedig szintén gf-en van.
 


  2019.04.03. 19:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (8442) hsz.-re     Olvasás  
  •   8444   
Avatar

terra alapító
 
Az jó, most már csak eső kell nekik. (Bár az egyik képen láttam, hogy jó hosszú slagod van.) ;)
 


  2019.04.03. 19:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (8439) hsz.-re     Olvasás  
  •   8443   
Avatar

terra alapító
 
Az őszibarack metszését szinte nem lehet tulzásba vinni. A hajtások 70-80 %-át le kell vágni. Én úgy szoktam, hogy a fa mellé dobálom a nyesedéket és mikor befejeztem metszést, összehesonlítom a fán és a földön lévő mennyiséget. :mivanm: Ennek következtében általában ujra nekiesek szegény fának. :O
 


  2019.04.03. 19:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (8440) hsz.-re     Olvasás  
  •   8442   
Avatar

---
 
Nem írtam, de komplexet kaptak az ősszel a granulátum mellé (bízom benne, hogy elég a mulcsnak a komplexben lévő nitrogén)
 


  2019.04.03. 19:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8426) hsz.-re     Olvasás  
  •   8441   
Avatar

---
 
Köszi :) Valahogy nekem sem igazán tetszettek, amikor nézegettük őket (némelyik most sem tetszik, de mindenféleképp jobb az összkép a vártnál)
 


  2019.04.03. 19:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (8436) hsz.-re     Olvasás  
  •   8440   
Avatar

terra alapító
 
A faapríték mulcshoz ajánlott egy kis N műtrágya, esetleg csalánleves locsolás.
 


  2019.04.03. 19:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8425) hsz.-re     Olvasás  
  •   8439   
Avatar

---
 
Már késő a lebeszélés az orsóról :D , a kerítés melletti kis szőlők olyan közel vannak hozzá, hogy kénytelen vagyok felfelé orientálódni - pár évig még el leszek vele, aztán ki tudja, mi fog történni. Hogy sok-e az ág? Igen, minden bizonnyal. Viszont a Majestic volt leginkább az áldozata a metsző- és kétkarú ollónak, már így is tartok attól, hogy túlzásba vittem.
 


  2019.04.03. 19:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (8434) hsz.-re     Olvasás  
  •   8438   


---
 
Onnantól hogy 2014 et átírom 2016-ra leírhatnám szóról-szóra ugyanezt én is.
 


  2019.04.03. 19:18  Hozzászólás  Válasz laca12 (8435) hsz.-re     Olvasás  
  •   8437   
Avatar

---
 
Húsz-harminc év alatt talán egyszer fordult elő, hogy pár kajszi levélen láttam tetvet - csodálkoztam is nagyon ...
 


  2019.04.03. 19:16  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8423) hsz.-re     Olvasás  
  •   8436   
Avatar

---
 
Valamikor terveztem a váltómetszést, aztán rájöttem, hogy ez nekem nem megy (kivéve talán a szőlő) - inkább csak kaszabolok, talán a szomszédomnál kicsit kulturáltabban. A szerencsém csak az, hogy tisztában vagyok az őb. metszés szükségességének okával, ezért próbálkozom a lényegét betartani a magam sajátos módján. Már látom, hogy némelyik fánál mit rontottam el (pl. felfelé törő vázág) és iparkodom korrigálni. Termés mennyisége és minősége? Soha rosszabb ne legyen, mint pl. tavaly. Mondjuk tavaly elrontottam a ritkítást főleg a Collinsnál, emiatt elég aprók és kicsit íztelenek maradtak a barackok - idén, ha úgy alakul, nem sajnálom leszedni őket. Főleg a Royalok (és még vagy három fa) egy csoportosulásban vannak. Valamikor még veteményesnek akartam használni ezt a területet és jó bőven kaptak marhatrágyát. Itt már alig van zöld növényzet, tavaly óta pedig mulcsozom is a fák tányérját. A tavalyi és idei trágyázásuk pedig zömmel úgy történt, hogy kiszórtam a granulátumot és belocsoltam, illetve nyesedékkel beborítottam. Füves rész? Sajnos csak részben füves, inkább csillagpázsitos a kertem nagy része -próbálok tányérozni, de a nagy fák alatt ez már nem működik, náluk a trágyázás is hanyagolva van ( a fák zöme viszont még kicsi).
 


  2019.04.03. 19:08  Hozzászólás
  •   8435   
Avatar

---
 
A kajszin megjelentek a zöld levéltetvek ma este pofon lettek vágva remélem holnapra csak a hült helyük lesz..Van másnál is vagy csak a környékünket szeretik mert már a nagytermelő is mondta,hogy nála is vannak ..??
 


  2019.04.03. 18:54  Hozzászólás
  •   8434   
Avatar

---
 
Először is szeretném megköszönni a reagálásokat, az elismeréseket és kételyeket :thumbup: Hamarosan próbálok szép sorban mindenkinek válaszolni, illetve most előzetesként egy kis összefoglalót adni, hogyan is képzeltem el nemrégiben az őszibarackkal kapcsolatos viszonyomat.
Kezdem ott, hogy itt Békésben a kiskertekben fehér holló az őszibarack. Nekem volt két-három fám évtizedekkel ezelőtt, amik éltek pár évet, hoztak összesen úgy két kiló gyümölcsöt, majd a törzsük elkezdett rákosodni és rövidesen elpusztultak (igaz, a növényvédelemhez semmi ismeretem nem volt akkoriban, most azért már jóval több van). Éppen ezekért a dolgokért én el nem tudtam volna képzelni, hogy valamikor is őszibarackot is őszibarackkal egyek a saját kertemből. Amikor 2014. januárjában kajszikat rendeltem Csarlitól, a beszélgetés során szóba került az őb. is és én elmondtam neki, hogy errefelé nem érdemes foglalkozni vele, én biztos nem tudnám megtermelni. Erre a válasza az volt, hogy "miért ne tudnád?" és elmagyarázott egy két dolgot nekem. Ekkor egy kis világosság gyúlt az agyamban és arra gondoltam, mégis meg kéne próbálni - ha csak pár kilónyi saját gyümölcsöt meg tudnék termelni, az már maga lenne a kánaán. Mint mostanra kiderült, jóval jobban sikerült idáig, mint amit előzetesen vártam. Mindezekért pedig nem tudok eléggé hálás lenni Csarlinak, hogy elindított az úton.
Hogy ezeket miért írtam le? Mert én nem kertész vagyok, csak egy amatőr - igaz a lelkesebb fajtából. Vannak fogalmaim a gyümölcstermesztésről, de nem értek hozzá. Ha úgy alakulna, hogy az eddigi gyümölcs bőség jóval lejjebb apadna, az se lenne tragédia, mert az induláskori cél igen alacsonyan lett meghúzva (nyilván azért szeretném elkerülni ezt). Én tehát inkább csak próbálkozom, mint a hályogkovács - kisebb nagyobb sikerrel.
 


  2019.04.03. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (8422) hsz.-re     Olvasás  
  •   8433   
Avatar

---
 
A Royal-ok Extremek már befejezték a virágzást sőt a Champion és a Cresthaven is túl van a "nehezén" idén a Suncrest volt a legszebb azon mindehol virág volt és még van is... :dejo:
 


  2019.04.03. 08:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8428) hsz.-re     Olvasás  
  •   8432   
Avatar

rendszer admin
 
Én is ... én is ... :)

A nektaring alig akart beindulni, azt hittem, hogy nagyon megmetszettem, és hazavágtam .... :(

Aztán már hétfőn beindult, de tegnap totál bevirágzott. :banana:

20190403_093640.jpg
------------------------
Megtekintve 9603 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.04.03. 08:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (8415) hsz.-re     Olvasás  
  •   8431   
Avatar

---
 
Nálam tavaly fagytak el a barackok, az almákkal együtt, de nem virágzásban, hanem még rügy állapotban, amikor hirtelen beesett az a -20 fok. Ezért az idén dupla mennyiségű virágot nyitottak a fák. Nálam is lebarnult az összes virág, de a bibe nem fagyott meg. Egyelőre szép termésben reménykedek.
 


  2019.04.03. 08:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (8422) hsz.-re     Olvasás  
  •   8430   
Avatar

---
 
Sok barackod van. Úgy látom egy része katlankoronás, a másiknál a vezér meg van hagyva. Tapasztalsz a kettő között előnyt valamelyik módszerre nézve? A sárga lavór rovarfogási célra van kitéve?
 


  2019.04.03. 07:11  Hozzászólás
  •   8429   


*
 
Bár nem a legjobb képek , de így néznek ki most a megindult kajszi és őszi szemzéseim :
 




  2019.04.03. 07:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (8410) hsz.-re     Olvasás  
  •   8427   


*
 
Magic cot...még ugyan nem látszana, csak én segítettem rá , de sztem nálam normális a kötése...ja és a fajta tőled származik :thumbup:
 




  2019.04.03. 07:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (8422) hsz.-re     Olvasás  
  •   8425   


*
 
Szépek :)
Akarsz orsót is kialakítani ?...az a Priscilla pl...csak mert ha igen én lebeszélnélek / az erős alany miatt /.
A kedvenc Majescticednek nem sok egy kicsit az ága ?...nem okoskodni akarok , de biztos van rá magyarázat :)
 


  2019.04.03. 06:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (8415) hsz.-re     Olvasás  
  •   8424   
Avatar

terra alapító
 
Nálam most van teljes virágzásban a Zard, együtt a Harlayne, Gönci és Mino fajtákkal.
 


  2019.04.03. 06:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (8422) hsz.-re     Olvasás  
  •   8423   


---
 
Látom, nem váltómetszést alkalmazol. Meg vagy elégedve a termés minőségével és mennyiségével?
A trágyázást hogy végzed (csak a fű miatt kérdezem - nekem is van ilyen fám, látok párhuzamot)?
 


  2019.04.02. 20:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (8421) hsz.-re     Olvasás  
  •   8422   
Avatar

---
 
022.JPG
R. Glory
Megtekintve 8890 alkalommal.

029.JPG
Platifortwo (magonc alanyon, magas törzsbe szemezve)
Megtekintve 8890 alkalommal.

032.JPG
Nektár H - tavaly előtti szemzés Barrierbe
Megtekintve 8890 alkalommal.

034.JPG
Sugar Time magonc magas törzsbe szemzés + kevés Springtime
Megtekintve 8890 alkalommal.



038.JPG
Magról kelt nektarin
Megtekintve 8890 alkalommal.

039.JPG
Extrem Sweet - a legidősebb, vásárolt fám, de nem megy semmire
Megtekintve 8890 alkalommal.

040.JPG
Priscilla Barrier alanyon
Megtekintve 8890 alkalommal.

042.JPG
Platifortwo gf-en
Megtekintve 8890 alkalommal.



043.JPG
Snow Queen
Megtekintve 8890 alkalommal.

036.JPG
Magonc sor - ezeket akarom leváltani gf alanyú őszibarackokra
Megtekintve 8890 alkalommal.

 


  2019.04.02. 20:31  Hozzászólás
  •   8421   
Avatar

---
 
Majdnem mindegyik őszibarackom teljes virágzásban van. A kajszikhoz hasonlóan ezekről is lőttem jó pár fényképet. Néhány közülük (az általam szebbeknek ítéltekből):

001.JPG
R. Pride
Megtekintve 8795 alkalommal.

003.JPG
Tardibelle
Megtekintve 8795 alkalommal.

006.JPG
Meystar (most kezd virágozni)
Megtekintve 8795 alkalommal.

010.JPG
R. Sweet (gf törzsbe szemzett, csak két szem hajtott ki anno - de már így marad)
Megtekintve 8795 alkalommal.



013.JPG
M. Bianca (nem igazán látszanak a harang alakú virágai)
Megtekintve 8795 alkalommal.

016.JPG
R. Summer
Megtekintve 8795 alkalommal.

019.JPG
Collins
Megtekintve 8795 alkalommal.

027.JPG
R. Majestic - minden szempontból a kedvencem. Kb. ilyen koronaformát szerettem volna kialakítani mindegyikből
Megtekintve 8795 alkalommal.



Nemsokára jönnek a zömmel fiatalok.
 




  2019.04.02. 19:01  Hozzászólás  Válasz Darorr (8412) hsz.-re     Olvasás  
  •   8419   


---
 
Nálam Budatétényi 70 és Budatétényi 1 fajtájú mandulafák vannak.
 


  2019.04.02. 18:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8409) hsz.-re     Olvasás  
  •   8418   


---
 
2014 őszén ültettük, nagyon szép fa lett belőle most 4-4,5 méter körüli lehet a magassága. Rengeteg virágrügy volt rajta idén is, talán a legtetején lehet valami, nagyon sajnálom mert az érésidejében nincs másik fa amelyik komoly mennyiségre lenne képes.
Nálam elég apró is pedig mindíg kevés volt rajta, jó lenne egy megbízhatóbb fajta.
 


  2019.04.02. 17:58  Hozzászólás  Válasz Darorr (8412) hsz.-re     Olvasás  
  •   8417   


*
 
Supernova...?
 


  2019.04.02. 16:22  Hozzászólás  Válasz Alibá (8415) hsz.-re     Olvasás  
  •   8416   
Avatar

---
 
Az nem lemaradt, hanem ilyen kései virágzású. Ez az egyik nagy előnye. Viszont valami kósza virág kell legyen még a közelben, porozni, mert nem öntermő.
 


  2019.04.02. 11:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (8414) hsz.-re     Olvasás  
  •   8415   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos egyáltalán. :( Egy igen kicsi Zard fám, amit ősszel ültettem át, lemaradt a virágzással. Még most pirosbimbós. Na arra kíváncsi leszek.
 


  2019.04.01. 20:51  Hozzászólás  Válasz Alibá (8413) hsz.-re     Olvasás  
  •   8414   
Avatar

---
 
Ha ez tényleg így van, nagyon sajnálom Ali-bá! Egyáltalán nem találtál zöld bibéjű virágot, vagy csak alig?
 


  2019.04.01. 20:42  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (8411) hsz.-re     Olvasás  
  •   8413   
Avatar

terra alapító
 
Ha az oszlopközben belógó fekete (szigetelt) drótra gondolsz, akkor az egy nagyon fontos eleme a kertnek. Az viszi ki a kútnál lévő (barna tartály) alatti szívattyúhoz az áramot a házból.

Úgy néz ki, hogy kajszi nem maradt. :'(
 


  2019.04.01. 19:53  Hozzászólás  Válasz suske76 (8408) hsz.-re     Olvasás  
  •   8412   


---
 
Nálam így nézett ki 2 nappal ezelőtt olaszból hozott mandula,fajtáját ne kérdezzétek mert elbénáztuk a felírást ültetéskor.Ha terem akkor beazonosítjuk
20190330_161111.jpg
------------------------
Megtekintve 8196 alkalommal.

 


  2019.04.01. 19:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (8377) hsz.-re     Olvasás  
  •   8411   
Avatar

---
 
Alibá! Két kérdésem van.A bal szélen a zöld színű oszlopokon drótok lógnak. Milyen szerepük van? Illetve, mennyi barackod maradt a fagyás után?
 


  2019.04.01. 19:05  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8409) hsz.-re     Olvasás  
  •   8410   
Avatar

---
 
Este végeztem megint egy kis virágvizsgálatot - összességében azért elfogadható a helyzet, mert a két jóval idősebb fámon (Ceglédi Piroska és Bergereon) nem sok fagykárt látok és ha innentől kezdve semmi komolyabb baj nem éri őket, akkor lesz lekvár és talán még pálinka is. A kisebbeknél - amelyek volumenükben nem számottevők - már rosszabb a helyzet (kb. ilyesmit írtál az előbb). A leendő termés szempontjából nézve a legrosszabbul egyértelműen a Magic cot vizsgázott. Annak ellenére mondom, hogy a két kis fáján szinte nem is lehetett fagykárt megállapítani ... azért, mert dugig volt termő nélküli virágokkal, így csak mutatóban lesz pár db, ha lesz. A szintén kicsi, eleve kevés virágot hozó Kuresián is sok a fagyás - csakúgy, mint a kajszilván. A Tsunami és az Orangered következik nagyságra az öregek után: sok virág - nem túl sok elfagyott - elfogadható/jó termés ígérkezik. Végül még egy megállapítás: a Berge-k (-cot, -val- ron) egészen jól bírták a fagyokat.
 


  2019.04.01. 18:28  Hozzászólás  Válasz suske76 (8408) hsz.-re     Olvasás  
  •   8409   


---
 
Első ránézésre én is azt hittem, hogy 'gyászos' az Orangered, de aztán az alaposabb vizsgálódás alkalmával kiderült, hogy nem olyan rossz a helyzet.
Nem tudom, hogy mekkora a fád és mennyi virág van rajta, az enyém már elég nagyocska, ezért összességében mérhető lesz a termés,
ha valami el nem pocsékolja. Röviden: szerencsére nem kis fa kevés virágától remélem az értékelhető mennyiségű gyümölcsöt.
Innentől van az az időszak, amikor pusztán a fa mérete többféle módon ellensúlyozhatja a károkat okozó körülmények hatásait.
Nálam kevés kivételtől eltekintve gyakorlatilag minden myrobalanon van, a kivétel is szilva: Hanita, St. Julien A.
Ha jól rémlik, az összes kajszi myrobalanos. Nem panaszkodom, eddig nagyon jól teljesítenek minden szempontból.
Mifelénk is úgy volt a virágzás a mandulához képest, ahogy írtad. Érdekes dolgok ezek... :fejvaka: :alvaka:
 


  2019.04.01. 18:16  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8405) hsz.-re     Olvasás  
  •   8408   


---
 
Az Orangered nálam is nagyon gyászos, már hullatja az elfagyott virágokat, szerintem semmi nem lesz rajta. Tsunami gyenge-közepes, akárcsak a Harcot, nagyon jó viszont a Hargrand és a Pannónia. A Harleyne csalódást okozott, mondjuk ezek alacsonyabb fák ha jól emlékszem St julien alanyon. Mínusz 3 környékén lehetett nálunk, a fagy másnapján rosszabbnak látszott a helyzet, mostmár kicsit bizakodok. Magyar kajszikon, Újvidékieken is lesz értékelhető mennyiség, Bergeron gondolom hozza magát, Kiotót nem néztem. A Zard csak most virágzik, Frisson is remélem jó lesz. Az itthoni nagy Göncin is szépen lesz. Érdekes hogy gyakorlatilag az összes kajszi 1 héttel korábban virágzott mint a mandulafák.
 


  2019.04.01. 17:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8406) hsz.-re     Olvasás  
  •   8407   


*
 
Az elmult eveket figyelembe veve en majd akor orulok, ha az elso adag kajszit megettem...persze en is bizok benne, hogy ez nem egy elcseszett ev lesz...
 


  2019.04.01. 11:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8405) hsz.-re     Olvasás  
  •   8406   


---
 
Na most megnéztem alaposabban. Általánosságban azt lehet mondani, hogy gyakorlatilag egyik fajtánál sincs nagy baj.
Ha így marad, szép kajszitermésünk lesz. :dejo:
 


  2019.03.31. 20:00  Hozzászólás
  •   8405   


---
 
Itt reagálok délkelet Időjárás topikbeli írására (536.):
Amennyire most látom, nálam is elég nagy a szórás. A bizakodásra egyértelműen még mindig a Bergeron ad okot. Ha ránézek, olyan jó érzés fog el...
:thumbup: :dejo: :banana:
Amolyan bizakodásféle... (De még sokat kint alszik...) A legpocsékabb talán az Orangered, bár azt hiszem, igazából majd a májusi fagyok
elmúltával tudunk részletekbe menően értekezni. Addig annyi lehet, hogy fajtára bontva melyik hogy bírja a különböző mértékű hideget a virágzáskor.
Tapasztalatnak nem rossz. Akár meghatározó is lehet az esetleges későbbi csemetevásárlások vagy készítések alkalmával (másnak is természetesen).
 


  2019.03.31. 19:28  Hozzászólás  Válasz laca12 (8402) hsz.-re     Olvasás  
  •   8404   


---
 
"minden őszi virágzik" hát ez az,nézhetem én a virágzási időket ,korai-közép-kései ha egyidőben vannak.
 




  2019.03.31. 18:56  Hozzászólás
  •   8402   
Avatar

---
 
Szép nyugodt méhekkel teli hétvége volt minden őszi virágzik így lehet reménykedni a bőséges termésben, a fagy szót leírni se merem.A Royal-ok már levirágoztak ,,a kajszikon is van bőven kivéve a Wonder azon nagyon kevés maradt ....
 


  2019.03.31. 14:47  Hozzászólás
  •   8401   


*
 
Nézegetve a tavalyi szemzéseket némileg javult a kajszi-helyzet. Bár elég gyöszösen indultak-indulnak , de úgy néz ki, hogy legalább fajtavesztésem nem lesz :) ..már persze ha meg is maradnak azok , amik sikerültek eddig.
Az őszik viszont nagyon jók , igaz van egy fajtavesztés, de egy lapos esett ki , azokból tavaly volt a nagy beszerzés, vagyis bőven marad új fajta.
 


  2019.03.31. 14:43  Hozzászólás
  •   8400   


*
 
Nem bánnám, ha nem lenne már több fagy...egész tisztességes év lehetne, főleg ha az ősziket is sikerülne megvédeni a bogaraktól. Már most látszik a pozitív hatása az orsók " visszakatlanosításának "... tényleg kár az elfecsérelt évekért...még jó, hogy nem nagytermelő vagyok. Amúgy nem tarom továbbra sem hülyeségnek az orsót , lesz továbbra is...csak nem GF-en , hanem a régi magoncon, azon nem nő olyan erősen és terem is rendesen.
 


  2019.03.31. 14:40  Hozzászólás  Válasz laca12 (8398) hsz.-re     Olvasás  
  •   8399   


*
 
Hát ha augusztusban is jársz erre akkor beszélünk róla :) Igazából ősziket már nem akartam szemezni , de hagyok magamnak annyi kiskaput, hogy " korábban már volt de értelmetlenül kiszelektált " fajtákat még lehet hogy rehabilitálok ;) ... :lol:

...ja és köszönöm előre is :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Yandex [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; YandexBot/3.0; +http://yandex.com/bots) valamint 57 vendég