Kártevők a kertben Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.08.12. 09:07  Hozzászólás
  •   178   


---
 
Nyári fontos ma reggel:

Fénykép-8021.jpg
Ez a darab...
Megtekintve 19235 alkalommal.

Fénykép-8022.jpg
... itt volt.
Megtekintve 19235 alkalommal.

Fénykép-8023.jpg
Ez pedig...
Megtekintve 19235 alkalommal.

Fénykép-8024.jpg
... itt.
Megtekintve 19235 alkalommal.



És ez már nem az első ilyen... Honnan a fenéből tudja a dög, hogy pont ott a kaja? :alvaka: Más a talaj hőmérséklete? Vagy érzi az illatát?
Utóbbit tartom valószínűbbnek, mivel ha az előbbi lenne, akkor minden talajra hulló dolog alá odafúrna.
Ettől függetlenül elég idegesítő. :@
Egy-két éve látom itt-ott a lyukakat a fák alatt. Annyira nem örülök neki. :@
 


  2019.06.13. 11:39  Hozzászólás
  •   177   


---
 
Idén se maradnak el a kabócák... :@

Szőlőlevél _ kabócák.jpg
2019. 06. 13.
Megtekintve 19517 alkalommal.

 


  2019.05.19. 14:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   


*
 
A fővadász cimborám mondta, hogy ők is használnak valamilyen vegyszert, de az nekik bevált. Viszont a nevét sajnos nem tudta, de megnézi.
 


  2019.05.19. 13:15  Hozzászólás  Válasz Misimanó (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   


*
 
Én használtam hasonlót https://vadriasztobolt.hu/termek/kornitol-vaddiszno-oz-szarvas-riaszto-1l/

Tény hogy rohad büdös és ha a kezedre kerül egy hétig ne menj emberk közé,de...hamar megszokják ezt is, szóval ez sem igazán jó megoldás...vmi durvább véreb talán hatásosabb lenne .
 






  2019.05.16. 19:53  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   


*
 
A természetes megoldásnál valami praktikára gondoltam az ormányos bogár ellen, amit nem ismerhetek.
Az előző években nem volt ilyen problémám, ezért nem sok rovarírtót használtam. Most is inkább a kicsi fákkal van a baj, mert azoknak még túl nagy a terhelés, és ha az összes hajtást lerágják a bogarak, akkor elpusztulhat.
Egy bizonyos kártevő létszám felett szerintem nem működhet a biotermesztés hálózás nélkül.
Vannak fajták amik kevésbé vonzanak bizonyos kártevőket, de csak addig amíg tudnak mást enni. Láttam már krumplibogarat is gyomnövényt enni, mert nem volt más. Illetve cserebogarat is diófát.
Azt nem tudom, hogy milyen természetes védekezőképességre gondolsz egy rágó kártevő esetén...
Nekem is van egy végszomszédom, aki nem permetez. 1-2 évente veszi az új fákat, mert mindig kipusztulnak. A két oldalt viszont végig gyep és azon túl erdő vesz körül, csak elől van műút.
Egyébként a Bayer szerint "a szívókártevők, és az általuk okozott kár erősödésével kell számolnunk az elkövetkező években".
 


  2019.05.16. 14:06  Hozzászólás  Válasz Misimanó (169) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   
Avatar

---
 
Te most úgy jártál, mint a balatoni szomszédom. Volt egy almafám amit a telekkel örököltem, de a fenyők eltakarták a szomszéd felé. Mivel nekem volt autóm, neki nyugdíjasnak nem, gyakran velem jött haza, mivel ő is Kaposvári volt. Egyszer éppen pakoltam az almát a kocsiba amikor átjött. Megkérdezte hol termett, megmutattam neki. Ettől annyira elkeseredett, hogy a következő évben kivágta a szőlőjét és a gyümölcsfáit. Mert ő agyon permetezte őket, mégis minden baj volt velük, én meg hozzá se nyúltam a fához. Olyan eset állt elő, amikor a permetezéssel kiölte a védekezőképességet a növényeiből.
A biotermesztőknél előírás, hogy védőtávolságnak kell lenni a bio módon művelt és a vegyszert használó gazdálkodók területe között. Azért, hogy a szomszéd ne tudja vegyszerrel fertőzni a bioterületet. Ezt azért említem, mert fordítva is lehet gondolkodni, honnan, hova megy a fertőzés? Én nem tartozok a biotermelők közé, de nem örülnék neki, ha a szomszédjaim olyan gondos kertészek lennének, amilyeneket te szeretnél. Nem is áll fenn a veszély, mert balra és jobbra is két-két szomszédom megkíméli magát a kertészkedéstől. Részben úgy, hogy a fűnyíráson kívül mással nem foglalkozik, így a gyümölcsfákkal se, vagy már beerdősült a telke, mert még a füvet se hajlandó lenyíratni. Így ideálisnak érzem a helyzetemet.
A természetes módon való kertművelés bonyolultabb annál, mint sem néhány egyszerű tanáccsal el lehetne intézni. Éppen olyan a helyzet, mint ha arra kérnél egy istenhívőt, adjon tanácsot, hogy te is hívő legyél. Azt mondaná, először keress egy olyan közösséget ahol gyakorolni lehet a vallást. Én ugyan ezt mondom. A fészbukkon három csoportot említek, melyek szakítottak a mezőgazdasági trenddel :
Talajéltetés összhangban a természettel 3200 taggal
Talajmegújító kertészkedés 1600 taggal
Magyar permakultúra egyesület 1000 taggal
Mulcsolás és komposztálás 10200 taggal.
 


  2019.05.14. 17:20  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   


*
 
Mivel nem látod az itteni állapotokat, megértelek. Itt minden fajta fa, bokor tele van velük amit nem permetezek. A permetezetteken is van, csak kevesebb.
Az almafákkal kezdték, majd az erős permetezések miatt tovább mentek a többire. A diót, a fügét, babért, stb. sem kímélték. Nem tudok kivételt mondani. A gyom a kerítésemen kívül van, ott élnek addig amíg le nem jár a hatása a szernek. De így majd választanom kell, hogy vagy folytatom az írtásuk, vagy én sem ehetek a termésből.
Ha a környék gondozatlan területei nem volnának, akkor nem szaporodtak volna el ennyire. Ilyen év még közel se volt, mint az idei.
Nem a gyomnövény a probléma a szabadon növő fűben, hanem a bogarak létszáma.
Ha tudsz valami természetes megoldást, köszönettel elfogadom.
 


  2019.05.14. 14:46  Hozzászólás  Válasz Misimanó (167) hsz.-re     Olvasás  
  •   168   
Avatar

---
 
Fordítva gondolkodsz. Ha nem lenne ott a gyomnövény, az ormányos bogarak a fákon tenyésznének. Írtam erről egy cikket a fészbukkra, de a honlapomon is olvasható:
A szomszéd kertje mindig zöldebb.A gyomok hasznáról szól.
 


  2019.05.12. 16:36  Hozzászólás
  •   167   


*
 
Ma délután fotóztam egy gyomnövényt a fűben tele ormányosbogárral. Hiába permetezem a fáim, ha ilyen utánpótlás van a környezetemből.
Ezt is úgy kellene írtani, mint a szúnyogokat... :(


DSCF6756.JPG
invázió
Megtekintve 16375 alkalommal.

 


  2019.05.05. 19:10  Hozzászólás  Válasz laca12 (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   


*
 
Igen, szerintem nagy hőscincér. Mit kereshet 1 éve ültetett fán?
A másik meg ormányosbogár ( talán a márványos barkó), csak a kisebb fajta a jellemző. Az idén kiírthatatlan...
 


  2019.05.05. 19:07  Hozzászólás  Válasz Misimanó (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   


---
 
Az első képen levőt vagy ahhoz nagyon hasonlót láttam én is tegnap a kertben. A másodikat nem ismerem (még).

Szerk. (kb. három perc múlva...): Sávos barkó  . ;)
 




  2019.05.05. 18:47  Hozzászólás
  •   163   


*
 
Ma is sikerült 2 új jövevényt lefotóznom.


DSCF6706.JPG
------------------------
Megtekintve 16284 alkalommal.

DSCF6741  nagy ormányos.JPG
------------------------
Megtekintve 16284 alkalommal.

 


  2019.05.02. 20:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   
Avatar

---
 
Eddig Én se de az idén almán körtén ott a nyoma,de ennél nagyobb bajunk ne legyen szerintem ez nem olyan vészes dolog....
 


  2019.05.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz Alibá (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   


*
 
:D
Igen, rosszul fogalmaztam. A lepke egy kis műanyag dobozba került, hogy meg tudjam mutatni a szomszédaimnak a kártevőt, mivel egyik sem ismerte.
A kis fát permeteztem meg, hátha lerakott petét a lepke, de látni nem láttam. Mindig csak a faforgácsot veszem észre, ami már késő...
 


  2019.05.02. 19:02  Hozzászólás  Válasz Misimanó (159) hsz.-re     Olvasás  
  •   160   
Avatar

terra alapító
 
:D
Ma viszont a Red Delicious kis almafán fogtam reggel egy farontó lepkét. Meg is permeteztem gyorsan Karate-Mospilan kombóval jó töményen.

Két kérdés: 1. Miért permetezted meg a farontó lepkét? 2. Utána elengedted? :nahat:
;) :o
 


  2019.05.01. 21:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   


*
 
Jó is a pörkölt belőle. Hiába vártam, aznap nem jött. Másnap kihúztam szögesdrótot a kerítés fölé, az megtépázta a szőrét.
Tegnap húztam még egyet 20 cm-rel főlé, az éjszaka nem volt. Hátha értett a fájdalmából...
A képen látszanak a szőrcsomók az őzről. ;)
Ma viszont a Red Delicious kis almafán fogtam reggel egy farontó lepkét. Meg is permeteztem gyorsan Karate-Mospilan kombóval jó töményen.


DSCF6646 őz.JPG
------------------------
Megtekintve 15102 alkalommal.

 


  2019.05.01. 20:26  Hozzászólás  Válasz Misimanó (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   


*
 
Én szeretem az őzet....pörköltnek főleg ;)
 


  2019.05.01. 20:25  Hozzászólás  Válasz laca12 (155) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   


*
 
Érdekes, de nálam leginkább a körtéket szokta nyaggatni...almán nemigen láttam még.
 


  2019.05.01. 19:36  Hozzászólás
  •   156   


---
 
Most már ott tartunk, hogy a Pusztaszil is vastagon atkás... :@ Itt minden atkás! :thumbdown: :nahat: :hiha:
 




  2019.04.28. 11:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   


*
 
Ma ismét bejött az őz, 4 almafámat lerágott rendesen. Ma éjszaka megvárom, remélem visszajön... :@
 


  2019.04.27. 09:44  Hozzászólás
  •   153   


---
 
Idén is megtalálta a Hajtáshervasztó a Nyári fontost. :thumbdown:

Hajtáshervasztó.jpg
2019. 04. 26.
Megtekintve 14966 alkalommal.

 


  2019.04.14. 18:50  Hozzászólás  Válasz laca12 (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   152   


*
 
Megtörtént még reggel. Annyi jó is van benne, hogy úgy is le akartam csonkolni, mert nagyon alacsonynak tartottam az oldalágait. Csak még vártam volna vele, hadd induljon meg a földben rendesen.
 


  2019.04.14. 18:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


*
 
Nem tudom, hogy ma csuklottál-e? De az első gondolatom te voltál, és a te harcod a vadakkal...
 


  2019.04.14. 18:09  Hozzászólás  Válasz Misimanó (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   
Avatar

---
 
Hát erről egy darabig almát nem eszel viszont az őz pörkölt is finom...Még menthető a fácska vágd vissza és ha van benne élet simán kihajt igaz buksz egy évet... :angry-banghead:
 


  2019.04.14. 17:26  Hozzászólás  Válasz Misimanó (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


*
 
Basszus, ezekre én is allergiás vagyok :twisted: ...a fa talán még megmenthető.
 


  2019.04.14. 17:04  Hozzászólás
  •   148   


*
 
Mára ez jutott, betévedt egy őz... :(
Pár hete ültettem a kis almát.


DSCF6498 őz.JPG
------------------------
Megtekintve 15055 alkalommal.

 


  2019.04.08. 17:49  Hozzászólás
  •   147   


*
 
Az ormányosbogarak is dolgoznak. Sajnos a vaku miatt a 1. kép nem igazán jó lett, de látható a kártételük. 2 napja még semmi sem látszott...


DSCF6458 ormányos.JPG
------------------------
Megtekintve 15024 alkalommal.

DSCF6456 ormányos.JPG
------------------------
Megtekintve 15024 alkalommal.

 


  2019.04.08. 17:46  Hozzászólás  Válasz Misimanó (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   


*
 
8. napja már a permetezésnek, visszatértek, Mospilan hatása még nem járt le, de már nem árt nekik. Kaptak újra...


DSCF6464 Bodobács.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

DSCF6463 Bodobács.JPG
------------------------
Megtekintve 15010 alkalommal.

 


  2019.03.31. 19:09  Hozzászólás  Válasz Darorr (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   


*
 
Csak a kertemben van még gyommentes állapot a talajmarózás és rotátorozás miatt. De ha jönne már egy kis eső, ami 2 hónapja nem volt, akkor nem így nézne ki. A képen láthatod, hogy a környezetemben, a kerítésen kívül van legelő és sok zöld is.
Tavaly az év első 3 hónapja nagyon csapadékos volt, de akkor is a rügyeim kellettek nekik. Ma ahogy kitányéroztam és locsoltam a fáim, látható volt, hogy mit is csinálnak most. Alig bírtam leszedni őket a rügyről, úgy kapaszkodtak belé. A saját szememnek még hiszek...
Persze a locsolt, jól táplált fák rügyei jobbak, mint a többi...
Azt eddig sem vitattam, hogy a táplálékszerzés a céljuk... ;)


DSCF6316 elöl.JPG
------------------------
Megtekintve 15111 alkalommal.

 


  2019.03.31. 18:14  Hozzászólás  Válasz Darorr (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   
Avatar

---
 
Nem láttam egy darabot sem, ma érkeztek meg az elsők. De az is lehet, azért kerülték a kajszi virágait, mert adnak az esztétikumra :D (soha ilyen csúnya virágzás nem volt még a kajszikon, mint ebben az évben - a virágzás kezdeti szakaszát leszámítva)
 


  2019.03.31. 17:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   


---
 
Kajszikon nálad nem volt? Volt olyan fa amelyikről a feleségem 17et leszedett /3éves/.
 


  2019.03.31. 17:44  Hozzászólás  Válasz Misimanó (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   


---
 
Meg "googliztam" ezt a bodobácsot,hát sehol nem írják,hogy káros lenne a gyümölcsfákra.Véleményem szerint,elnézve a képeidet,a steril föld lehet az oka.Lehet a rügyekből folyadékhoz,táplálékhoz akarnak jutni mert ha lenne kis gaz vagy fű vagy akármi akkor arra mennének és nem a fákra.
 


  2019.03.31. 15:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   


*
 
Nálam folyamatosan a friss rügyeken ülnek és piszkálják, aztán meg feketedik a hajtás.
Tegnap hogy felhoztam szóba, mintha ma megleptek volna. Egész felhőket látok a levegőben a jó időre.
Viszont a fák környékén szaporodnak a földön is...
 


  2019.03.31. 14:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   


*
 
Nálam is a körte a kedvencük , idén kipróbálom a Csalomon csapdát , amit amúgy a rózsabogarak miatt vettem, de egy csapdát kirakok kíváncsiságból a körték közé ...legalább tesztelem.
 


  2019.03.31. 14:29  Hozzászólás  Válasz Misimanó (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   


*
 
Érdekes..én eddig a bodobácsokat nem tartottam kártevőnek , gyümölcsfák környékén se találkoztam velük...
 


  2019.03.31. 12:53  Hozzászólás
  •   138   
Avatar

---
 
Elkezdte munkáját a bundásbogár. Még csak pár példánnyal találkoztam az őszibarack virágjain (idáig ez nem volt jellemző, nálam a nagy kedvencük az alma és a körte)
 


  2019.03.31. 08:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

---
 
Tévedtem: nem néztem meg alaposan a képet, ráadásul előtte a poloskáról beszéltünk (no meg a szöveget is csak felületesen olvastam)
 


  2019.03.31. 08:22  Hozzászólás  Válasz CAMROM (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   


*
 
Igen, jó lehet erre a célra is. Eddig csak a bolhákra, legyekre használtam. Viszont elég drága. A fák esetében egy felszívódó szer szerintem hatékonyabb, és a többi kártevőt is ritkítja.
 


  2019.03.31. 08:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   


*
 
A bajom velük, hogy a friss hajtásokat szívogatják. A Mospilan felszívódó szer. A képen láthatóak sem a napozásba haltak bele... ;)
 




  2019.03.30. 21:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

---
 
Szerintem vannak helyek, ahol Bodobácsnak említik a poloskát - de nem én vagyok a kompetens ebben a dologban.
 






  2019.03.30. 20:22  Hozzászólás
  •   130   


---
 
Bodobácsok ellen van egy jó szer, mi mindig csak ezt használjuk:
Neostomosan, kapható gazdaboltokban és állatorvosi boltokban.
Fújható lakóház falra, disznóólba kutyaudvarba bárhová, gyéríti a poloskát is.
Hihetetlen, de a tavaly nyár végi permetezéstől még most is potyognak.
 


  2019.03.30. 20:01  Hozzászólás  Válasz Misimanó (128) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   
Avatar

---
 
Bízzunk abban, hogy a természet nemcsak újabb és újabb kártevőket hoz a nyakunkra, hanem segít is picit a néha már kissé elkeseredett növénykedvelőknek.
 


  2019.03.30. 19:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   128   


*
 
Persze nem is akarom elvitatni az érdemeit, már tenyészteném is, ha lehetne.
Fürkészdarazsaim viszont most is vannak, és május elején vetem a Büdöske magjait. ;)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég