Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.04.14. 16:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2225) hsz.-re     Olvasás  
  •   2227   


*
 
Ha megint , akkor már termett...akkor csak tudod milyen ? ;)
 


  2019.04.14. 16:22  Hozzászólás  Válasz laca12 (2224) hsz.-re     Olvasás  
  •   2226   


*
 
Kezdésnek ...JÓ :lol: :thumbup:
 


  2019.04.14. 13:26  Hozzászólás
  •   2225   
Avatar

rendszer admin
 
Nálam is szépen virágzik a körte (nem tudom milyen).
Remélem megint szép körték lesznek. :)

20190414_141904[1].jpg
------------------------
Megtekintve 12424 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.04.14. 12:40  Hozzászólás
  •   2224   
Avatar

---
 
Körtét megpróbálom orsóra alakítani sose csináltam még kezdésnek ez milyen ..??.
Fénykép0224.jpg
------------------------
Megtekintve 12603 alkalommal.

 


  2019.04.12. 16:51  Hozzászólás
  •   2223   


*
 
Egy az idén ültetett , saját gyártmányú " Knipp-fáim " közül , mondhatom a legszebb. Sajnos a többinél van alsó vázkar hiányosság , viszont még egyszer már nem akarom visszavágni őket...majd meglátom hogyan hajtanak idén...viszont virág mindegyiken van. Ezen is jól látszik mennyire be van rakódva virággal, még az elágazások fölötti hálóval takart rész is /ha sikerül nyárig a kerítést felhúzni akkor már nem kell hálóznom őket /.
Szóval a tavaly oltott almáim és az idei oltások is így lesznek kezelve, nem kapkodok. Ezután nem fogok minden kis korcs , gyenge oltványt kiültetni , azokkal se lennék előbbre. Így meg jó esetben / víz+táp / akár már idén is lehet rajtuk pár szem.
 




  2019.04.11. 18:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2218) hsz.-re     Olvasás  
  •   2221   


---
 
Muszáj minden évben ritkítani, mert brutálisan túl köti magát. 'Minden' virág megtermékenyül... :nahat:
Igyekszem a jó években durván belenyúlni, de lehet, hogy akkor ez még így is kevés. :mivanm: Na, majd kiderül.
Egyébként úgy szoktam, hogy minden csokorból egyet hagyok alapból, aztán ránézésre még tovább, amit gondolok.
És mivel a gyenge évben is megköti a csokornak minden darabját (nyilván ilyenkor még inkább), ekkor is le kell szedni úgy, hogy egy maradjon.
 




  2019.04.11. 16:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2217) hsz.-re     Olvasás  
  •   2219   


*
 
A korteknel sztem mas is lehet, nalam akkor is sokszor vyenge a viragzas ennel a 2 fajtanal, ha elozo evben alig volt rajtuk vmi...
 


  2019.04.11. 16:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2216) hsz.-re     Olvasás  
  •   2218   


*
 
Ezt en eddig is tudtam :) Nagytermesu evekben erosebb ritkitas...kicsit talan segit..
 


  2019.04.11. 12:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2216) hsz.-re     Olvasás  
  •   2217   
Avatar

terra alapító
 
Nálam éppen fordítva. Tavaly 3 csokor virág, idén teljesen tele van... Gyanítom, hogy ugyanez a helyzet a Bosc Kobak és Társulati esperes körtéknél is...
 


  2019.04.11. 11:21  Hozzászólás
  •   2216   


---
 
Őszibarack, Nektarin és Sárga- kajszibarack topik, 4038-ra (2016. 05. 16. 21:21) reagálás itt:
Jonagold: Úgy rémlett, hogy valahol már említettem az újabb években fellépő alternanciát. Mindegy, akkor itt (is) leírom.
Tavalyelőtt nagyon kevés virág volt, tavaly megint tengernyi, idén aztán újra kevés. Egyértelműen alternál. :(
Mindenesetre az eddigiekkel ellentétben most kora tavasszal kapott a talajba forgatva Siforga + fahamu + NPK 0-10-24 kombót.
A lombra minimum a nyár közepéig időnként némi Wuxal. Meglátjuk...
 






  2019.04.05. 20:27  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (2212) hsz.-re     Olvasás  
  •   2213   
Avatar

---
 
Földlabdáson mindig hagyok annyi az egész , a talaj körülötte kapjon trágyát a földlabda tápoldatot időnként és locsolni - én se birok várni 1 -2 évet ,2-3 darabot simán kinevel .
Tavaly barackom volt így és már tudom az ízét meg hogy érdemes -e a fajtát tartani .
 
derűs napot !


  2019.04.05. 19:11  Hozzászólás
  •   2212   


---
 
Köszönöm a választ, szintén. Földlabdásan lett véve, majd szerintem nézegwt, ha úgy látom, hogy nem bírja, akkor leszedem. Feltéve, ha köt termést, nem tudom, hogy 7 kicsi virág garancia-e egy termésre...
 


  2019.04.05. 16:56  Hozzászólás
  •   2211   


*
 
Szia! Üdv a fórumon. Hasonló a véleményem, mint Attilának. Ha esetleg földlabdásan vetted, és erős fa, csak akkor hagynék rajta 1-2 gyümölcsöt kóstolónak. ;)
 




  2019.04.05. 16:37  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (2208) hsz.-re     Olvasás  
  •   2209   


*
 
Üdv a forumon, jo helyre csoppentel :)

Semmi gond a viragzassal , nagytermelesben hasznalnak is olyan oltvany anyagit, ymi a kiultetes eveben mar terem....de...nyilvan megfelelo korulmenyeket biztositva neki. Ezt azert kezdo kertesz ugy gondolom nem tudja. Annak a kis fanak egyenlore meg mell kapaszkodnia ebben a keserves vilagban...szoval orulj, gyonorkodj a viragokban,de ha kotne termest akkor mindenkepp szedd le...sot oszinten en mar a viragokat is leszednem. Viszont ha normalisan fejlodik es jovore js viraggik, akkor mar hagyhatsz rajta kostolonak valot , addig meg tanulj,informalodj es legy jo gazdaj?..es sok oromet fog okozni.
Ezt kivanom es jo forumozast :wave:
 


  2019.04.05. 15:59  Hozzászólás
  •   2208   


---
 
Jónapot! Nem vagyok túl jártas e témában, de mégis egy olyan 3 hete arra adtam a fejem, hogy ültetek pár gyümölcsfát és bokrot. Az egyik egy Starkrimson almafa. Ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem. Gyönyörűen kihajtott, vannak szép levelei, satöbbi..., de elkezdett virágzani. Ez normális egy most ültetett almafánál? Ez teremni is fog idén? Mert, hogy én úgy vártam, hogy max majd, egy jó 3 év múlva. Vagy ez normális és majd csak leszárad? Előre is köszönöm a válasz(oka)t.
 


  2019.04.02. 19:33  Hozzászólás  Válasz suske76 (2205) hsz.-re     Olvasás  
  •   2207   


*
 
Tobb mar aligha fer belejuk :hiha:
 




  2019.04.02. 19:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2201) hsz.-re     Olvasás  
  •   2205   


---
 
Nézzük a jó oldalát, ha nem válik be akkor lesz mibe tenni a kipróbálásra szánt fajtákat. :-)
 


  2019.04.02. 19:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (2200) hsz.-re     Olvasás  
  •   2204   


---
 
Legalább valakinek ízlik, mostmár nagyon kíváncsi vagyok rá.
 


  2019.04.01. 19:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2180) hsz.-re     Olvasás  
  •   2203   
Avatar

---
 
Jóval kevesebb virág van a körtéken nálam is, mint tavaly. Ez legjobban a fiatalabb Favrené-n látszik, amin tavaly rogyásig volt körte, most alig lesz (az öregen jobb a helyzet). A Vilmoson normálisan van és érdekes módon a részlegesen átoltott Arabitkán sincs egy árva virág sem, a beleoltottakon viszont van. A Serresnek két ága gyakorlatilag virág nélküli, de a fa többi részén van bőven. A fő kombifámon sem tolakodnak azért a virágok.
 




  2019.04.01. 19:23  Hozzászólás  Válasz suske76 (2199) hsz.-re     Olvasás  
  •   2201   


*
 
Még annal is rosszabb...se íz, se meret,se semmi...2 volt de gyakorlatilag teleoltottam oket mas fajtakkal....nagy tevedes volt...kb ennyit ernek a leirasok.
 


  2019.04.01. 18:43  Hozzászólás  Válasz suske76 (2199) hsz.-re     Olvasás  
  •   2200   
Avatar

---
 
Én is beleszólok kicsit a diskurzusba: egy-két évvel ezelőtt végeztettem egy kis ízvizsgálatot a körtéimnél, a páciens a nagylányom volt. Ő nagyon előre sorolta, még akkor is, amikor én a megdöbbenésemnek adtam hangot. Ha jól emlékszem, nem csupán az íz volt nála a szempont, hanem az összképet nézte (pl. állag) Csakúgy, mint Attila én sem tartom sokra, viszont tavaly egy-két szem (a háromból :lol: ) sokáig a fán maradt és akkor már egészen elfogadható volt számomra is.
 


  2019.04.01. 18:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2198) hsz.-re     Olvasás  
  •   2199   


---
 
Lehet lesz pár szem a hirhedt Benitán, tényleg annyira rossz, az ízével nem vagy kibékülve?
 


  2019.03.31. 18:30  Hozzászólás  Válasz Imikert (2195) hsz.-re     Olvasás  
  •   2198   


*
 
Az izrol, izlesrol mar beszeltunk....igy nem tudnek felelosseggel ajanlani. Termestesi szempontbol elso korben az olaszoknal termesztheto fajtakat javasolnam.
 


  2019.03.31. 18:27  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (2196) hsz.-re     Olvasás  
  •   2197   


*
 
Az emlitett fajtanal nem a talaj szarazsaga ez elsodleges gond hanem a tuzo nap, napegesre hajlamos . Bar egyetertek veled a talaj temaban , a Tarsulati esperesnel ez sztem inkabb fajtaproblema.
 


  2019.03.31. 16:09  Hozzászólás  Válasz Imikert (2195) hsz.-re     Olvasás  
  •   2196   
Avatar

---
 
Mas oldalrol kozelitenem meg a dolgot. Mikent tudom minel tovabb a talajban tartani ugy a nedvesseget, hogy az kedvezzen a kortenek? Szerintem az egyik kezenfekvo megoldas a mulcsolas azaz talajtakaras. Ennek hatasara porozusabba valik a talaj, tobb vizet nyel el es tart meg. Kovetkezo okossag, hogy beoltom mikorrhiza gombakkal a fak gyokereit. Veluk megsokszorozom a noveny gyokerrendszerenek kiterjedeset, a tapanyag es a vizellatas is kiegyensulyozottabb lesz. Az a velemenyem, hogy legalabb annyi figyelmet kell forditani a talaj javitasara mint a fajtak probalgatasara.
 


  2019.03.31. 15:49  Hozzászólás
  •   2195   
Avatar

---
 
Az nem baj hogy különböznek az ízlések , sőt .. úgy van ez mint a párválasztásban - nincs olyan csúnya , rossz adottságú ember aki ne kellene valakinek . ;)

Neked van több fajta körtéd illetve több ismereted más fajtákról ,szerinted melyik való ebbe a száraz klímába ami jól termeszthető

és - puha olvadó húsú , igazán zamatos , olyan régi típus amit még a marketing nem szabott át ,, vagyis nem a pultállóság a szempont . ?

Szerintem ilyet már nem találok , a régi fajták eltűntek a klíma átalakult a múlt már csak emlék a feljegyzések alapján / lásd az emil amit nem rég küldtem a régi fajtákról / .
 
derűs napot !


  2019.03.31. 14:56  Hozzászólás  Válasz Imikert (2185) hsz.-re     Olvasás  
  •   2194   


*
 
Ezért szép dolog a kertészkedés ...:) Vannak közös kedvencek és vannak teljesen eltérő vélemények...nos az enyém teljesen eltérő / azt előre bocsátom én nem mondom egyik fajtáról se, hogy rossz, csak max nekem nem jött be ill. hogy nem ide való /.
A Társulati esperes / Doyenne du comice / sztem nem ide való...nekem régóta megvan , de talán ha egyszer ettem róla normális termést. Sztem ez a hűvösebb , csapadékosabb tájak fajtája , a száraz , forró nyarakon csak szenved és a termése is vacak lesz , az egyetlen évben amikor jó volt nyáron hosszú idei esett az eső /vissza kellene keresni mikor volt...de tudom abban az évben olyan árkok is kiöntöttek, amikben én soh nem láttam még vizet... /.Szóval ez nem jött be és nem is eröltetem , évek óta oltom át az ágait , 1-2 maradt meg a fajta kedvéért...de teljes fát sztem fölösleges belőle tartani.
Japánkörték...hát...egy Nijesseikim van /a tetejére régebben oltottam Boscot / és egy kicsi, semmire se menő másik...ha a feleségem és a fiam nem szeretné már rég kivágtam volna.Számomra értéktelen, vízízű....semmire se jó, közelében sincs az európai körtéknek /de hangsúlyozom ez csak a rám vonatkozó vélemény:) /.
Korábban volt Benitám...na az minden eddigi körtémet alúlmúlta /pedig a leírások nagyon ígéretesnek írták... /, 1-1 ág ugyan megvan a két vett fában, de szinte teljesen átoltottam már őket.
 


  2019.03.30. 21:16  Hozzászólás  Válasz Darorr (2190) hsz.-re     Olvasás  
  •   2193   
Avatar

---
 
Igen , az íze fogott meg a leírásokban is - minden esetre megvárom a termését . :)
 
derűs napot !


  2019.03.30. 21:16  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (2189) hsz.-re     Olvasás  
  •   2192   


---
 
Bár nem alma és körte, de nálam ilyen a Szlanka. Meg nem válnék tőle semennyiért!
Minden szakirodalom 'pocséknak' írja le, nálam viszont az egyik legnagyobb kedvenc. Akármennyi is az egyéb hibája (ami részben ellensúlyozható, kezelhető).
Olyant tud, amit eddig szőlőnél én még nem éreztem. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 




  2019.03.30. 20:51  Hozzászólás  Válasz Imikert (2188) hsz.-re     Olvasás  
  •   2190   


---
 
Az izébe szerintem nem fogsz csalódni.Finom,ízletes,lédús körte ez áll szembe a szeszélyes termésingadozással.
 


  2019.03.30. 20:26  Hozzászólás  Válasz Imikert (2188) hsz.-re     Olvasás  
  •   2189   
Avatar

---
 
Szivesen. Azert meg ne ird le. Lehet, hogy neked bevalik, tetszeni fog es meg leszel elegedve vele. Tobb ilyen ketseges fajtam van, sajat tapasztalat alapjan fogom eldonteni, marad-e vagy sem. Van, hogy a legcsodalatosabb vett gyumolcs sem olyan izletes mint a sajat kertben, jo hangulatban, mondjuk egy szep nyari reggel leszakitott, egyebkent az irodalom szerint nemsokra tartott sajat es helyi fajta.
 


  2019.03.30. 20:00  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (2187) hsz.-re     Olvasás  
  •   2188   
Avatar

---
 
Ezt nem is tudtam , és köszönöm hogy szóltál . :udvozlet:

T. Esperes a magyar oldalakon enyhén szólva is .. semmi jót , sőt rosszakat írnak a termesztési nehézségei miatt .

Újabb példa hogy külföldön hogy kozmetikáznak a marketing érdekébe .

Most ott tartok , hogy nagy eséllyel kimegy ha nem hozza meg a kedvemet !

Inkább maradok a japán körtéknél .
 
derűs napot !




  2019.03.30. 16:05  Hozzászólás
  •   2186   


*
 
https://www.pomonafruits.co.uk/fruit-nut-trees/apple-trees/dessert-apple-trees/apple-tree-surprize

Kép
Kép

Ma találtam rá erre az almára. Sajnos a 250 Font alatti rendelést nem küldik el Magyarországra.
Csak 100 Fontért tudnék vásárolni. Ha esetleg valaki még beszállna keressen privátba. Sajnos 1-2 napig lehet már rendelni...
Más termékük is szóba jöhet természetesen.
 


  2019.03.29. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2184) hsz.-re     Olvasás  
  •   2185   
Avatar

---
 
Nem vagyok nagyon ' körtés ' de ez a fajta nagyon érdekel az íze miatt : https://www.gardenfocused.co.uk/fruitarticles/pears/variety-doyenne-du-comice.php

Persze vettem is egyet ! :super: http://dmkert.hu/gyumolcstermok/korte_decana_del_comizio_doyenne_du_comice

Egyébként ha már körte - a japán körte a kedvencem , azon belül a vanilliás Kosui , a brandys Hosui ,meg a zamatos Nijjisseiki . Imádom hogy tele zamatos lével , mint a görögdinnye !
 
derűs napot !


  2019.03.29. 18:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2180) hsz.-re     Olvasás  
  •   2184   


*
 
Igen, csak amig a Packhams rogyasig szokott kotni, addig a Fetel a sok virag ellenere is rendszeresen sza.ul kot...iden egyiket neki is allok atoltogatni...
 


  2019.03.29. 16:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2179) hsz.-re     Olvasás  
  •   2183   
Avatar

---
 
A körtéim metszetlenül vannak még, idén az összes fajtán alig van virág. Tavaly rengeteg virág volt mindegyiken, és másoknál is ilyen volt a helyzet, talán köze lehet hozzá.
 




  2019.03.29. 11:44  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2180) hsz.-re     Olvasás  
  •   2181   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem van két körtefa, ismeretlen származású.
Nálam még csak most kezdenek éledezni a rügyek ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.29. 09:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2179) hsz.-re     Olvasás  
  •   2180   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mi az oka, gaabre is jelezte, és több ismerősöm is mondta, hogy alig van virág a körték egy részén. Én is ezt tapasztalom, csak két kivétel van, a Packhams és a Fétel.
 


  2019.03.28. 20:26  Hozzászólás
  •   2179   


*
 
Idén megint jó pár körte csak levelet hoz...alighanem rá kell keresgélnem /ha lesz hol.../ arra, hogy melyik fajta milyen típusú vesszőn terem, mert eddig kb egyformán metszettem őket és elég sok van, amelyiknek ez nem nyerő...
 


  2019.03.25. 16:22  Hozzászólás
  •   2178   


---
 
Olyan vérkörtét keresek aminek érésben a héja zöld színű esetleg a napos oldalon kicsit pirossal mosott.
A közepesnél talán valamivel kisebb a mérete, de nem olyan kicsi pl, mint az Árpával érő.
Rendelkezik valaki infóval ilyenről?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron