Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2019.04.12. 16:09  Hozzászólás
  •   19418   
Avatar

---
 
Biztosan nem fogtok megharagudni, hogy egy kép erejéig megbontom az összhangot. A napokban lettem rá figyelmes (már mint a képen szereplő fára) abban a ligetben, ahova időnként kiviszem a tanítványaimat. Adok hozzá egy címet is, amit persze egyáltalán nem szükséges betartani, elég, ha megnézitek a fotót:


001.JPG
Képaláírás kerestetik!
Megtekintve 11174 alkalommal.

 


  2019.04.11. 22:50  Hozzászólás
  •   19417   


---
 
Ez megint hibás dupla lett! Bocs!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.11. 22:50  Hozzászólás
  •   19416   


---
 
Ilyen volt tavaly is. De tavaly előtt nem. Ez biztos. Valahogy ilyen lett! :o :o


Csillagtuli 2010.jpg
------------------------
Megtekintve 11196 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.10. 22:02  Hozzászólás
  •   19415   


---
 
A kerítés melletti ágyásban a cirmostulik.. Vitézkednek már...

Cirmostulik.jpg
------------------------
Megtekintve 11236 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2019.04.10. 21:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (19408) hsz.-re     Olvasás  
  •   19412   


---
 
Köszönöm szépen a véleményt Délkelet, úgy legyen, ahogy írod! Holnap meg is nézem, hogy vannak e kis zöld barackok, referálok. A monília ellen háromszor szórtam, kétszer Chorussal - 8 nap volt a két szórás között, és egyszer Topas-al. (Ezeket javasolták a mezőgazdasági Boltban.) Topassal akkor, amikor a fénykép készült. Bízom benne, hogy elegendő lesz, mert már két fámat vitte el, a permetezés ellenére. Igaz, a nagy cseresznyefát csak alul tudtam permetezni. Reménykedem. Persze tudom, elfagyhat még májusban is, meg lehet vele száz más baj is, de hát csak bízom benne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.10. 21:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (19408) hsz.-re     Olvasás  
  •   19413   


---
 
Köszönöm szépen a véleményt Délkelet, úgy legyen, ahogy írod! Holnap meg is nézem, hogy vannak e kis zöld barackok, referálok. A monília ellen háromszor szórtam, kétszer Chorussal - 8 nap volt a két szórás között, és egyszer Topas-al. (Ezeket javasolták a mezőgazdasági Boltban.) Topassal akkor, amikor a fénykép készült. Bízom benne, hogy elegendő lesz, mert már két fámat vitte el, a permetezés ellenére. Igaz, a nagy cseresznyefát csak alul tudtam permetezni. Reménykedem. Persze tudom, elfagyhat még májusban is, meg lehet vele száz más baj is, de hát csak bízom benne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.10. 21:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (19409) hsz.-re     Olvasás  
  •   19411   


---
 
No, ez pazar magyarázat! :lol:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.10. 21:51  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19407) hsz.-re     Olvasás  
  •   19410   


---
 
Szia Hozzászóló!

Ha jól tudom azért nem túl sokára meg kell már jöjjön, felhívjuk a figyelmét, véleményezze az esetet! :lol:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.10. 18:45  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19407) hsz.-re     Olvasás  
  •   19409   
Avatar

terra alapító
 
Nem, szerintem az zavarta meg őket hogy itt rossz irányba örvénylett. Beleöntötték a jobbmenetes húst a balos lefolyóba.
 


  2019.04.10. 18:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (19404) hsz.-re     Olvasás  
  •   19408   
Avatar

---
 
A kép alapján - ami ugye egy hetes - nagyon bizakodó lehetsz, mert azon a kis ágon a virágok szinte mindegyike kötött. Mostanra ugyanitt elvileg kis zöld barackoknak kell lenniük, remélem, hogy nem kiabálom el. Azért a moníliára - főleg a mostani időjárást tekintve - nem árt vigyázni, mert sok hajtásvéget tönkretehet. Bőséges termést kívánok! :)
 


  2019.04.10. 17:08  Hozzászólás
  •   19407   


---
 
Szia!

Kár, hogy Wogy nincs itt, mert inkább neki lett volna érdekes a múltheti "élményünk". Van egy lakásunk a belváros közepén amit szálláskiadással foglalkozó irodákon keresztül apartmanként kiadunk túristáknak. A múlt héten ausztrálok voltak benne és eldugították teljesen a konyhai mosogató csap lefolyóját. Szét kellett szedni és akkor kiderült, hogy tömve volt darált hússal. A feleségem unokahúga élt egy ideig Ausztráliában és ő mondta, hogy ott a konyhai lefolyó össze van kötve a konyhamalaccal ami automatikusan beindul és ledarálja, ha nem víz kerül a lefolyóba. A mi vendégeink nyilván azt hitték, hogy itt is így működnek a dolgok.
 


  2019.04.09. 22:19  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19403) hsz.-re     Olvasás  
  •   19404   


---
 
Tán egy hete volt ilyen a kajszi virágja. Egy fa van a kertben. Vagy lesz rajta, vagy nem, tertium non datur...


attachment=0]Barackvirág2.JPG[/attachment]


Barackvirág2.JPG
------------------------
Megtekintve 11329 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.09. 22:19  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19403) hsz.-re     Olvasás  
  •   19405   


---
 
Hibás ismétlés volt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.09. 22:19  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19403) hsz.-re     Olvasás  
  •   19406   


---
 
Szia Hozzászóló!

No, erdei túrát már az én lábaim sem bírnának. Perifériális érszűkület, ki lehet bírni, de csak sík terepen működik jól. Úgyhogy a hiúz marad a moziból, vagy képről, oszt kóc! DE valóban, jó, ha honos arra.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.09. 09:09  Hozzászólás
  •   19403   


---
 
Szia Spoli!

Szerintem nekem vadászat kérdésben nem is veled van vitám. Éppen ma reggel olvastam a helyi újságban, hogy már hiúz is él a Bükkben. Remélem velem együtt örült az újságolvasók többsége. Kár, hogy én már nem láthatom, mert a lábaim már nem bírnának komolyabb erdei túrákat. Nem is beszélve arról, hogy kivételes szerencse is kell ahhoz, hogy valaki megpillanthasson egy ilyen ritka vadat.
 


  2019.04.08. 22:40  Hozzászólás
  •   19402   


---
 
Ezt Wogboynak - Tomnak - hoztam, rükvercben parkolni jó vele! :lol:

Leghosszabb busz.jpg
------------------------
Megtekintve 11405 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.08. 22:35  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19399) hsz.-re     Olvasás  
  •   19401   


---
 
Volt egy jó ismerősöm, aki egyszer magával vitt egy vadászatra. Két napig. Egyetlen szarvasbikát keresett. Profi vadász volt. Megtalálta, lelőtte. Azért kereste, és azért lőtte le, mert nyárs agancsa volt. Nagy példány volt, és azt mondta, azért kell mindenképpen kilőni, mert a hibás aganccsal sokkal könnyebben sérti meg, vagy akár öli meg a szépen fejlett egészséges bikát. Értem én, nem ez ellen pofázok.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.08. 22:30  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19399) hsz.-re     Olvasás  
  •   19400   


---
 
Szia Hozzászóló!

Nekem nem a professzionális vadgazdálkodással van gondom, avval soha nem is volt. Azt is tudom, hogy a vadász dolga az, hogy a szakmáját jól ismerve egy területen a populációk egyensúlyát fenntartsa. Mivel a mai körülmények között nem nagyon lehet a természetre bízni az egyensúly fenntartását - túl hosszú idő - ebben a vadászatnak közre kell működnie. Avval sincs bajom, ha ebben természetesen benne rejlő üzleti lehetőséget kihasználják, és felhasználják. Ugyanakkor tudom, hogy vannak "úrvadászok" - nem külföldiek, hazai parvenűk - és a brancsbeliség és sok minden más - üzletek, projektek - ilyeneken dőlnek el, és itt kerül amibe kerül.

Eszemben sincs a professzionális vadgazdálkodás ellen szólni, hisz azt is tudom, hogy a vadkárok megelőzésére külön területeket vetnek be, hogy a vad oda menjen, ne a mezőgazdasági területre. Azt is biztosra veszem, hogy miként annak idején a biztosítónál a jégkárt, itt is még a bevetetlen területre is követelnek vadkárt.

Szóval azért én árnyaltabban látom a dolgokat, mint a fotelből "de cuki" "természetvédő", aki a dilettantizmusával lényegében rombol. De azt a nézetemet tartom, hogy a farkas a természet része, itt is az, és a túlszaporodás megelőzése a feladat, a kordában tartás, és nem az elűzés, vagy kipusztítás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.08. 14:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (19397) hsz.-re     Olvasás  
  •   19399   


---
 
Szia Spoli!

Nem szeretnék nagyon belemenni abba a természetvédelembe amelyet nálunk minden hozzáértés nélkül, emócionális alapon, többnyire fotelből folytatnak az emberek. A nem vadászok többsége ellenszenvvel figyeli a vadászokat és valós információk hiányában teljesen tévesen ítélik meg a tevékenységüket. Magyarországon a vadgazdálkodást egyetemen oktatják és elismert szakmai munka folyik a vadásztársaságok többségében.
Erdész, vadász család nem vadászó tagjaként teljesen másként látom ezt a kérdést mint egy teljesen kívülálló.
Véleményem szerint a társadalom outsider többségének nyomására mára meglehetősen eltúlozva értelmezik a természetvédelmet. Ezért történt az Erdélyben, hogy hagyták túlszaporodni a medveállományt, amely már nem találva elég élelmet a saját életterében, bemerészkedik a falvakba is és az okozott riadalmon túl, súlyos, nem ritkán halálos balesetek történnek. Ez természetesen nem normális dolog, még akkor sem, ha többségünkben pozitív érzések keletkeznek, ha meglátunk egy igazi mackót. Csakhogy az igazi medve nem játék, és óriási tévedés hagyni, hogy megnövelje életterét az ember rovására.
A magam részéről egyáltalán nem tartom normálisnak azt sem, ha Miskolc és akár Budapest egyes belterületein mindennapossá válnak az utcán csatangoló vaddisznók.
Közeli rokonom olyan vadásztársaságnak a tagja akik már nem is nagyon vadásznak, hanem a kilőhető vadakat drága pénzért külföldi vadászoknak rendezett vendégvadásztatás során lövetik ki. Erre azért kényszerültek, mert minden évben olyan súlyos vadkárokat kell kifizetniük, amelyre más módon nem tudnak pénzt teremteni. Ráadásul azok a mezőgazdászok akik elszenvedik a vadkárt, minden évben olyan növényeket ültetnek az érintett területekre amelyekért jó sok pénzt kell fizetnie a vadásztársaságnak. Így őket lényegében semmi kár nem éri, csak a vadászok szívnak, mint a torkosborz.
Csak érdekességként említem, hogy az édesanyám testvére 92 éves koráig járt vadászni. Unokaöcsém szerint az utolsó két évben egyszer sem sütötte el a puskáját. Már nem akart lőni semmit, csak látni akarta azt a csodát amit úgy hívnak, hogy az erdő és a vadásztársak hiányoztak neki.
 


  2019.04.07. 22:51  Hozzászólás  Válasz Spoli (19397) hsz.-re     Olvasás  
  •   19398   


---
 
Akár farkas, akár ember, meggondolná a találkozást evvel a kuvasszal. A farkas ellen lehet védeni még szöges nyakörvvel is, az ember csak fegyverrel tudja megállítani, lőfegyverrel bizonyos, szúró vágó fegyverrel már kevésbé biztos, bottal meg csak a profi rabló. Aranysakál meg a közelébe se jöhet, mert reggelire eszi, bármennyire is kemény jószág a toportyán!


Kuvasz Amazon.jpg
------------------------
Megtekintve 11550 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.07. 22:45  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19396) hsz.-re     Olvasás  
  •   19397   


---
 
Szia Hozzászóló!

A farkas mifelénk nagyragadozónak számít, és része a természetnek. Legalább is akkor jó, ha része a természetnek. Az teljesen természetes, hogy a birkanyáj körül semmi keresnivalója, és valóban, erre való a kuvasz! Ez nagyon jó gondolat! Bár megvalósítanák, az aranysakál ellen is kellett volna már. Ez 2016-os cikkből van: Hozzáfűzte: a nyolcezer magyarországi juhtenyésztő egyharmadát érinti az aranysakálok károkozása: mintegy tízezer bárányt ragadnak el évente, ami csaknem kétszázmillió forintos kárt jelent.

Vajon ki a fene akadályozta meg a juhászt, hogy kuvasza legyen?

A farkas nyilvánvaló módon enni akar, és ő ragadozó. Hát vadászik. Ezer éve áll vele harcban a kuvasz, most is azonnal csatasorba vethető.

A vadászok "védelmével" már nem értek ily módon egyet. A farkas a természet része, az életteréhez a vadonban joga van. Ő az életéért vadászik, a vadász meg a haszonért - a hivatásos - vagy úgymond: "sportból". (Baszom egy sport magánvéleményem szerint.). Ha a vadász a saját haszna vagy passziója miatt kipusztítja a farkast, az természetkárosítás. Ha védi az ökológiai egyensúlyt, az szakma, és az jó. Nem vagyok előítélettel, de én azt hiszem, hogy ez a kevesebb.

Mindenesetre bár kerülne a nyájak mellé kuvasz. Akkor a legnagyobb kárt okozó ember, a tolvaj se tudna pusztítani.

A legnagyobb kárt a honi juhállományban a galád emberek okozzák lopásaikkal – jegyezte meg az érdekképviselet alelnöke. Hozzátette: minden egyes juhász átélte már, hogy több felnőtt anyajuhhal megritkították az állományát. Egy felnőtt anyajuh értéke 35 ezertől százezer forintig terjed, ezért nem ritka a két-háromszázezer forintos kárérték. Juhász szerint emelni kellene a büntetési tételeken, javítani kellene a felderítési mutatókon, hogy a főként az alföldi és az észak-magyarországi régiókban jellemző lopásokat megfékezzék. Az így okozott kár évente megközelíti az ötszázmillió forintot.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.07. 17:49  Hozzászólás
  •   19396   


---
 
Szia Spoli!
Most hallottam a tv-ben, hogy " kuvasz őrprogramot " akarnak csinálni a Bükkben. Arról van szó ugyanis, hogy a nagy természetvédelmi buzgalomban elég rendesen elszaporodtak a farkasok. A média igyekszik agyonhallgatni, illetve elbagatelizálni a dolgokat, de az érintettek tudják mi az igazság és most már valamit lépni kellett, mert állítólag vannak komoly károk. Úgy tudom, hogy elsősorban a birkanyájak mellé akarnak kuvaszokat rakni. A vadászok is elég ingerültek, mert ne a farkas egye meg azt aminek a kilövéséért ők fizetik a bérleti díjat.
 


  2019.04.06. 21:50  Hozzászólás
  •   19395   


---
 
Holnap megyek a Dunára. Ott lesznek már, néhány maradt télen is. Nem fagyott be, enni tudtak...


Gém a stégnél.jpg
------------------------
Megtekintve 11685 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.05. 22:42  Hozzászólás
  •   19394   


---
 
Kedvencem a Kis Dunáról a barna kánya!

Barna kánya.jpg
------------------------
Megtekintve 11724 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.04. 22:09  Hozzászólás
  •   19393   


---
 
No, még egyet a kuvaszokról! Olyan erős némelyükben az ősi ösztön, hogy nem egy szuka van, amelyik ősszel téli fészket ás a családnak. Akkor is, ha nincs kölök, és akkor is, ha magában van. Mert ez a gének parancsa. Jön a tél, a fészek kell!

Kuvasz Lajosmizse téli fészket készít a családnak 2016.jpg
------------------------
Megtekintve 11767 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.03. 23:14  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19391) hsz.-re     Olvasás  
  •   19392   


---
 
Szia Hozzászóló!

Valóban, a német juhászt nem képzik jószágőrzésre, legalább is mifelénk nem. Elvileg ugye juhász kutya, de hát nem tudom mennyire őrzik ezt a gének. A kuvasz területvédő és őrző, és mindig a jószág őrzése volt a dolga, ezer éve van a génjeiben. Sajnos az életterük beszűkült, nem tudom létezik e még valahol, hogy reggel elindul a gulyás, kinyitják a kaput, és a marha kiballag a gulyával a legelőre, majd délután visszaballagnak, és minden jószág megy a saját kapujához. Az én gyerekkoromban még a konda is így ment, ma már nem hinném,hogy létezik a kondás, és a szabadon lévő konda. A juhászat ugyan van, olvastam, hogy az aranysakál - toportyán - milliárdos károkat okoz a gazdáknak, de azok igazából leszarják, mert a vadgazdaság kifizeti nekik. Szerintem azt a bárányt is kifizettetik, ami meg sem született. Szarnak azok a kuvasszal bajlódni, pedig egy nagy akol tájékán ha 3 kuvaszt tartanának, onnan egyetlen bárányszőrt sem vinne el a toportyán. De hát manapság állatgyárak vannak, és sok helyen karvastagon szarnak mindenre, meg mindenbe. Nem egy öröm, ez rossz világ a kuvaszra. Talán külföldön - Erdély, Németország - jobb soruk van, és a számuk is több, mint ennem az országban. Elég nagy baj ez, szomorú. Ők egy német tenyészet kölkei, jobb soruk van, mint a fajta hazájában.

Kiskuvaszok szigor.jpg
------------------------
Megtekintve 11815 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.03. 11:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (19390) hsz.-re     Olvasás  
  •   19391   


---
 
Szia Spoli!
Biztosan említettem korábban, hogy apám erdész volt és mi közvetlenül a város szélén laktunk egy erdészházban, amihez még tartozott egy külön kert és mintegy másfél hold kukoricaföld. A kert és a kukoricás végében már az erdő kezdődött. Később aztán a város terjeszkedett és beépítették azt a területet is. De amíg csak mi laktunk ott, addig egy legalább 800 négyszögöles léckerítéssel körbekerített udvarunk és almáskertünk volt. A telken gazdasági épületek is voltak istállóval és disznóólakkal. Még iskolás koromban hozzánk került egy kis őz amit cumisüveggel felneveltünk és ő is családtagként élt velünk, bejárt a lakásba is. A kuvaszunk első perctől kezdve tudomásul vette az őz jelenlétét és soha nem bántotta, jóban voltak egymással. Egyszer aztán máig nem tudom hogyan, de apám egy kiképzett német juhász rendőrkutyával állított haza, gondolván, hogy ekkora portán elfér két kutya is. Mi öcsémmel gyerekként rendkívül boldogak voltunk és állandóan a rendőrkutyát egrecéroztattuk és csodálkoztunk elképesztő fegyelmezettségén. Igen, de ez a fegyelmezettség csak addig tartott amíg a kutya a nyitott ablakon keresztül észre nem vette az őzet az almáskertben. A mi fegyelmezett német juhászunk gyönyörű ívben repült ki a nyitott ablakon és üldözni kezdte az őzet, és egyáltalán nem hallgatott ránk. Az ősi vadászösztön mindennél erősebben előtört belőle. Nagy nehezen megfogtuk az őzet is és a kutyát is. Abban bíztunk, hogy idővel a kutya megszokja az őzet és nem lesz semmi gond. Nem így lett! Fájó szívvel apám visszavitte a német juhászt és soha nem is kísérleteztünk többet. Amikor a Fickó kuvaszunk megöregedett és elment közülünk, ismét kuvasz került a házhoz, és ismét nem csalódtunk.
 


  2019.04.02. 23:38  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19389) hsz.-re     Olvasás  
  •   19390   


---
 
Szia Hozzászóló!

Valóban, idegen jószágot nem tűrt meg az udvarban. Nekünk nem volt abban az időben más jószágunk, így nem tudom ahhoz miként viszonyult volna. Az "átvonuló" macskákat csak elzavarta, soha nem bántotta. Amint a macsek a kerítés tetején volt, már nem volt téme, mehet, amerre lát, nem hajszolta. De a szomszéd két tyúkját, amelyik átjött valahogy, és visszamenni nem tudott, kinyírta. Ha visszamentek volna, békén hagyja, csak elkergeti. A leszálló galambot is elzavarta, sőt, egy későn startolót a levegőbe ugorva le is csapott. Sajnos a sündisznók evolúciós stratégiája a kuvasznál nem jött be. Jött a süni, a kuvasz megugatta, hogy tűnkön el. A süni meg megállt, és összegömbölyödött. A kuvasz odament, és meglökte az orrával, hogy menjen a francba. Az meg megszúrta. A kuvasz pedig széttépte. Tüskéstől, mindenestől. Néhány sünt sikerült megmenteni, mert hamarabb vettem észre, mint Oszi. A görény levadászása azért sportértékes, mert az fürge, jól rejtőzködő kisragadozó!
Szóval a területén kívül mindent szabad, de a területén ő az úr. Ha ezt nem tartja be valaki, a kuvasz ilyen:

Kuvasz támadás előtt.jpg
------------------------
Megtekintve 11893 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.01. 09:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (19388) hsz.-re     Olvasás  
  •   19389   


---
 
Szia!

Nálunk is családtagok voltak, és rengeteg emlékünk van a házőrző munkájukról. Biztosan emlékszel rá a régi időkből amikor nem nagyon lehetett húst kapni. Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy rengeteg csirkét neveltünk és azt ettük. Egyik nyáron nagy méreg volt, hogy tűntek el a csirkék. Nem nagyon vettünk észre semmit csak a csirkék fogytak. Egyik reggel aztán amikor felébredtünk oda volt téve a bejárati ajtó elé a lábtörlőre egy hatalmas görénytetem. A mi Fickónk egykedvűen szundikált a teraszon, ügyet sem vetve arra a nagy hű-hóra amit a család csapott, de azért a szeme sarkából figyelte, hogy meg lesz-e a dicséret, amely természetesen nem maradt el. Korlátlan úr volt a mi "birtokunkon", annyira, hogy a más macskája sem jöhetett hozzánk, de a miénket és annak kölykeit családtagként kezelte.
 


  2019.04.01. 01:08  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19385) hsz.-re     Olvasás  
  •   19388   


---
 
Családtagunk volt! Kopjakövi Agancs néven törzskönyvezték, nekünk leggyakrabban Oszi volt a hívóneve. Kuvasz kan, marmagasság 76 centi, súly 74 kiló. Előszeretettel hevert a bejárati lépcső mögött, a kaputól így nem lehetett látni, mert olyan szögben volt a lépcsőfeljáró takarta.
Egy késő este, úgy 11 felé hirtelen iszonyatos robajt, rohanó léptek zaját, és Oszi nagyon mélyről jövő, torokhangon való ugatását hallottam. Nem is ugatás volt, valami olyan dühödt mély morgás, amit nem lehetett félreérteni. Kivágtattam, persze ajtó kinyit, satobbi, Oszi kb. két méteresre magasodva támaszkodik a kerítésen, áll a hátsó lábain, és eszeveszetten morogva ugat. Percek teltek el, amíg annyira megnyugtattam, hogy lejött a kerítésről, és hozzám jött. Néztem, a szájából valami lógott, és a szőre a pofáján véres volt. Miután megnyugtattam, jobban megnéztem, elemlámpát is kihoztam, ami lógott, a a fogairól lógott, és valamiféle kabátdarabok, véres rongycafatok voltak. Lemostam a pofáját, a kutyán semmi sérülés nem volt, de a fogai véresek voltak. No, kb. 10 perc múlva azt is hagyta megtisztítani. Utána visszafeküdt a helyére, és nyugton volt.
Reggel megnéztem a kaput mégegyszer. Az történt, hogy valaki benyúlt a kapun, a rácsok között, és megpróbálta kiemelni a kapu kitámasztó rudat, hogy így be tudja lökni a bezárt kaput. Az kuvaszt nem láthatta a lépcső miatt. Az alvó kutya kb. 7 méter távolságra odarobbant mielőtt a valaki ki tudta volna venni a kezét - nem volt rá ideje, míg a kutya odaért - és rámart a benyúló kézre. Szakadt ott minden, kabát, ing, és hús, a bejutni akaró csak így tudott elmenekülni. Szóval a kuvasz egy kincs, nagyon meg kell becsülni, de ha munkáról van szó, az a jószág nem viccel!
Ő volt Kopjakövi Agancs, alias Oszi. Családtag!

Oszi.JPG
------------------------
Megtekintve 12014 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.31. 22:51  Hozzászólás
  •   19387   


---
 
DSCN8759.JPG
------------------------
Megtekintve 12044 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.31. 22:45  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19385) hsz.-re     Olvasás  
  •   19386   


---
 
Szia Hozzászóló!

Így van, a kuvasz ha őrzésről van szó, nem ismer tréfát. Picit sem.
Sajnos amit írtál, annak komoly alapja van, nagyon beszűkült az élettere, és egy figyelmet igénylő kutya. nagyon elfogyott az élettere! :(
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.31. 09:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (19384) hsz.-re     Olvasás  
  •   19385   


---
 
Szia Spoli!

Szép emlékeim vannak a kuvaszokról, hiszen a szüleimnek huszonvalahány éven keresztül egymás után két kuvaszuk volt. Nagyon szerettük őket és ők is minket. Feltétlenül engedelmesek voltak és a kapun kívül senkit nem bántottak. Póráz hiányában öcsém egy cukorspárgával vitte el oltásra és semmi baj nem volt vele. De hozzánk bejönni nem lehetett senkinek, ha mi nem voltunk ott. Egyszer még abból is baj lett, hogy apám kollégája késő este jött hozzánk egy üzenettel, és amikor meglátta, hogy kijöttünk a házból, feltette a kezét a kapufélfára. Nagy hiba volt, az addig csak figyelő kutya azonnal megharapta. Behívtuk és bekötöztük a kezét.
Éppen most olvastam itt a neten, hogy annyira lecsökkent a kuvaszok száma, hogy a veszélyeztetett kategóriába kerültek.
 


  2019.03.30. 23:30  Hozzászólás
  •   19384   


---
 
Marmagassága 80 centi, súlya 75 kilogramm
Jámbor, és fegyelmezett, csak a területére ne lépj, mert akkor azt teszi, ami a dolga.
Hisz Kuvasz!


DSCN8757.JPG
------------------------
Megtekintve 12163 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.29. 23:45  Hozzászólás
  •   19383   


---
 
Szeretem ezeket a villamosokat. A CAF a spanyol villamos.

DSCN6776.JPG
------------------------
Megtekintve 12174 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.28. 23:16  Hozzászólás
  •   19382   


---
 
Megint rontott duplázás. Bocsánat.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.28. 23:16  Hozzászólás
  •   19381   


---
 
Arany János verse így kezdődik: Allegoria "Sirt az ég egyik szemével, A másikkal nevetett; Páros ívű szép szivárvány. Koszorúzta keletet:"
No, ez a szivárvány nem páros ívű, nem is keletet koszorúzza, de szép.. (Nyugatii irányú a kép..


DSCN8706.JPG
------------------------
Megtekintve 12238 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.28. 23:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (19379) hsz.-re     Olvasás  
  •   19380   


---
 
Sajnos evvel nehéz lenne vitatkozni. Ugyanis a tények nem az ellenkezőjét igazolnák.. :( :(
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.28. 10:56  Hozzászólás  Válasz Spoli (19377) hsz.-re     Olvasás  
  •   19379   
Avatar

rendszer admin
 
Mert sajnálatos módon az emberi hülyeségnek, és bunkóságnak nincsen határa ... :(
Pár nap, egy-két hét, és már nem is látszik rajta, hogy valaha is felújították ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.27. 23:01  Hozzászólás
  •   19377   


---
 
Igen kérem, ez egy felújított kettes villamos, nem küföld, Budapest! Csak azt nem értem, hogy ha ilyen is lehet, akkor miért nem ilyen a többi is... Na jó nem mind talán, de a többség...


DSCN6840.JPG
------------------------
Megtekintve 12342 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2019.03.26. 23:03  Hozzászólás
  •   19376   


---
 
Fényvillamos, amikor nem fénylik, mert nappal van, és nem világít a hálózat rajta. Csak látszik.


DSCN6830.JPG
------------------------
Megtekintve 12397 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.25. 23:12  Hozzászólás
  •   19375   


---
 
Tegnap még itt volt, de mára megszökött a Tavasz! Nyári vizinövénnyel csalogatom vissza!


DSCN6598.JPG
------------------------
Megtekintve 12453 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.24. 23:14  Hozzászólás
  •   19374   


---
 
Ez kérem egy valódi Sombrero Mexicoból! Valóban onnan, és kb. 14000 km.t utazott, amíg hazaért! Nem postán, nem csomagban, a tulaj hátán és a fején!


DSCN6621.JPG
------------------------
Megtekintve 12521 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.23. 23:03  Hozzászólás
  •   19373   


---
 
Amikor a Nap a vízben kel fel...

DSCN6448.JPG
------------------------
Megtekintve 12561 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.03.23. 00:14  Hozzászólás
  •   19372   


---
 
Füge vagyok a Duna partról!


DSCN6454.JPG
------------------------
Megtekintve 12580 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2019.03.22. 16:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (19369) hsz.-re     Olvasás  
  •   19370   


---
 
Köszönöm szépen, megnézem!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég