Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2019.04.17. 22:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (19460) hsz.-re     Olvasás  
  •   19468   


---
 
Tudom, hogy nem te tehetsz róla, de reméljük javul majd a helyzet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.17. 22:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (19458) hsz.-re     Olvasás  
  •   19467   


---
 
Valahol így van, hosszú távon mindenképpen. Nálam rövid távon is, bár kénytelen vagyok néha ezekkel is foglalatoskodni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.17. 22:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (19456) hsz.-re     Olvasás  
  •   19466   


---
 
Valóban, lépjünk túl rajta.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.17. 09:48  Hozzászólás
  •   19465   
Avatar

---
 
A tegnapi déli munka kezdete, és a vége! Majd délután rohangáltam a csempésnek anyagért! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (19452) hsz.-re     Olvasás  
  •   19464   
Avatar

---
 
spoli

„Hajrá Tom, sikeres napot! “

Köszönöm, és ma volt egy kis fűvágásom is , és voltak kis zuhancsok!


Na, akkor szép álmokat! :-D

Girl, 6, finds large snake under her mattress

https://www.msn.com/en-au/video/viral/girl-6-left-terrified-after-finding-large-snake-under-her-mattress/vi-BBUBAN8?ocid=SK216DHP

Sikeres tavaszodást!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.17. 09:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (19450) hsz.-re     Olvasás  
  •   19462   
Avatar

---
 
spoli

„Én nagyon örülök a lelkes ausztrálnak, csak épp röhögök rajta.. “

Igyekezett a kengurúcsősz! :-D

„De az ausztrál csak legyen lelkes, neki ez jön be. “

Azt becsülöm benne, hogy olyan történelemmel foglalkozik, amit soha nem tanult! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:43  Hozzászólás
  •   19461   
Avatar

---
 
A szél által kidöntött fa maradványa. Itt nem divat a falopás! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (19448) hsz.-re     Olvasás  
  •   19460   
Avatar

---
 
spoli

„Pláne... Szóval akkor pláne, ha nemzetközi szolgáltató. “

Ma is írtam nekik, és xarnak rám! Majd ha kérik a következő fizetést, akkor addig nem kapnak semmit, amíg nem rendezik a helyzetet!

„Saknos így a képekhet kell egy nagyító is, de azért ki lehet venni mi is van rajta... “

Ezt is elhiszem és nem saját hiba!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:41  Hozzászólás
  •   19459   
Avatar

---
 
A Gold Coast-i kikötő részlete.

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:40  Hozzászólás  Válasz Spoli (19447) hsz.-re     Olvasás  
  •   19458   
Avatar

---
 
spoli

„Nem könnyű az sehogy sem, a csákány nem mocorog saját magától. De ha bírod, az jó. “

Apám azt mondta, ami fanyél és vas a végén, az mind káros az emberre! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:39  Hozzászólás
  •   19457   
Avatar

---
 
Ott lent laknak – eredetileg – ezek a rablók, de csak azért, mert ott sok a gyümölcsös!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (19446) hsz.-re     Olvasás  
  •   19456   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„Mindent értek, csak a szomszédodat nem, mi a fa fülét zavarja őt az, ha neked kerítésed van? “

Az bántja, hogy nem tud követni, és nem is neki készült el a kerítés! :-D

Eddig, sokszor oktatott ki bennünket, és most lemaradt! Skót a lelkem! :-D

„Ez a spermauszadék valóban egy török átok! “

A volt házunknál is ilyen volt a balkáni uszadék, és itt még nem olyan rossz a helyzet, mert átlépjük! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.17. 09:26  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19445) hsz.-re     Olvasás  
  •   19454   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

„A filmsorozat címe nálunk : Szeretünk doki! “

Köszi majd kinézem! :-D

„Kár, hogy megint elmész. “

Nálam nem kár, mert jó pénzt keresek megint!

„Előbb-utóbb megkedveled ezt a munkát és veszel egy saját farmot. “

Öreg vagyok már ahhoz, hogy több holdas területen babráljak! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.17. 09:25  Hozzászólás
  •   19453   
Avatar

---
 
A Gold Coast-i kikötő sétáló utcája.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 22:34  Hozzászólás
  •   19452   


---
 
Hajrá Tom, sikeres napot!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (19444) hsz.-re     Olvasás  
  •   19451   


---
 
Ügyes, hasznos!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (19443) hsz.-re     Olvasás  
  •   19450   


---
 
Én nagyon örülök a lelkes ausztrálnak, csak épp röhögök rajta.. Itt ma már mindenki sétatéri turmix egyfelől, meg ki nem szarja le kinek is vagyunk a leszármazottjai, vagy inkább kiknek. A világot ma már az sem érdekli hogy who the fuck was Attila, meg miért is érdekelné? Annyi identitást hazudoztak, vagy éppen csak mondában meséltek, hogy tömegbunyó lenne, ha egymásnak mennének. De az ausztrál csak legyen lelkes, neki ez jön be.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (19442) hsz.-re     Olvasás  
  •   19449   


---
 
Jópofák ezek a jószágok! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (19441) hsz.-re     Olvasás  
  •   19448   


---
 
Pláne... Szóval akkor pláne, ha nemzetközi szolgáltató. Mindegy egyelőre, hiába puffogok, attól nem lesz jobb. Saknos így a képekhet kell egy nagyító is, de azért ki lehet venni mi is van rajta...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (19439) hsz.-re     Olvasás  
  •   19447   


---
 
Nem könnyű az sehogy sem, a csákány nem mocorog saját magától. De ha bírod, az jó.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 22:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (19437) hsz.-re     Olvasás  
  •   19446   


---
 
Mindent értek, csak a szomszédodat nem, mi a fa fülét zavarja őt az, ha neked kerítésed van? És miből gondolja, hogy te olyan barom lennél, hogy azért építed, hogy lebontsd? Ez a spermauszadék valóban egy török átok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 09:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (19435) hsz.-re     Olvasás  
  •   19445   


---
 
Szia Wogy!

A filmsorozat címe nálunk : Szeretünk doki! Persze. ez a magyar címe és az eredeti címét nem tudom. Egy sebész orvos hétköznapjairól szól akit a menő fővárosi állásából büntetésből kiraknak egy évre egy kisvárosba általános orvosi munkakörbe.

Kár, hogy megint elmész. Előbb-utóbb megkedveled ezt a munkát és veszel egy saját farmot. Volt már rá esélyed.
 


  2019.04.16. 08:58  Hozzászólás
  •   19444   
Avatar

---
 
A kookabarra várja a kaját! Szerették a rotátort, mert sokszor lecsaptak, mint a villám, és csőrükben egy-egy pondró! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:56  Hozzászólás  Válasz Spoli (19433) hsz.-re     Olvasás  
  •   19443   
Avatar

---
 
spoli

„Sikeres napot Tom! “

Köszönöm, és a mai munka is elvégezve, és volt egy kis eső is! Minden tartály púposra töltve! :-D

Egy ausztrál történész a Hősök teréről jelenti: Attila leszármazottai vagyunk



Sikeres tavaszodást!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.16. 08:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (19432) hsz.-re     Olvasás  
  •   19441   
Avatar

---
 
spoli

„A képtárosaidat a kutya rúgja meg, kifizetted, akkor mi a francért nem csinálják ami a dolguk? “

Ezt én sem értem és már sokszor írtam nekik, de lassan lejár az évi fizetség, és majd szólnak! :-D

„Ez csalódás nekem, többet vártam az ottani szolgáltatótól! Ezt nálunk is tudják, eltenni a pénzt, és leszarni a pofádat, ehhez nem kell Ausztráliába menni! “

Ez az cég az USA-ban van! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:53  Hozzászólás
  •   19440   
Avatar

---
 
A reménykedő. A nagy víz adja sokszor a meglepődést! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (19431) hsz.-re     Olvasás  
  •   19439   
Avatar

---
 
spoli

„Mondjuk ez a csákányos történet mint várható rész nem tűnik vonzónak! “

Először a damilossal körbe járom, és végül következnek a nagyok! Van elképzelésem, és úgy könnyű! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:51  Hozzászólás
  •   19438   
Avatar

---
 
Darwin, a kockázatos bemutató! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (19430) hsz.-re     Olvasás  
  •   19437   
Avatar

---
 
Szia spoli!

„No, örülök, hogy sikerrel visszatértél, és ismét erre jársz! “

Ismét csak rövid időre, mert ma sikerült a kerítést elvégeznem, és a héten még a kinti lépcsőt is elszeretném – amit széttapostatott a mókus! - elvégezni, de aztán nincs sok teendőm! :-D

„A tulajnak rossz hír, hogy ha a királynő ott maradt, a kolónia visszaköltözik. „

Szerintem, királynénit is kinyírtam, mert napokig figyeltem,és semmi mozgás nem volt! A rota kése 300 mm.-re járt, és összegubancoltam a járatukat! :-D

„Nekem kissé csalódás ez a fajta ostobaság, amit a gazda mutatott, de hát a jó oldala, hogy neked pedig bevétel, ha kemény munkával is. „

Ez látom/ -tam én is, és aki hülye, az úgyis haljon meg!

„A szomszédod egy szar alak, ezt már megbeszéltük, és ismét csak ezt igazolta fényesen.”

Ma még nem jelentkezett, de – szerintem - akkor lenne boldog, ha mi lebontanánk a kerítést! Azt látjuk, másolnak rendesen, de most lépés hátrányba kerültek, és ezt nem tudja lenyelni! :-D

„Biztos voltam benne, hogy mihelyt megjössz, azonnal találsz itthoni munkát is, ez nem volt kétséges! „

Ahhoz mérve, az 56 méteres kerítés is a tervben volt, azért csak sikerült elsumákolnom az itthoni munkák, egy nagy részét! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:46  Hozzászólás
  •   19436   
Avatar

---
 
A Gold Coast, és itt is lehet gond, ha emelkedik az óceánok vize!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:45  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19429) hsz.-re     Olvasás  
  •   19435   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

„Remélem, most már minden nap itt leszel. “

Sajnos, nem ilyen könnyű megszabadulni a farmeroktól, akiknek nincs is elképzelésük a növény termesztésről! Ez nekem jó, mert kifizetik a sok pénzt, én meg élvezkedem!

„Múlt vasárnap magyar idő szerint fél hétkor kezdődött a Duna tv_n nálunk egy ausztrál filmsorozat. “

Mi a címe a filmnek?

Az e heti szombaton megint megyek, mert már becserkésztem az új munkát!

Élvezem a a gazok elfekvését, és a farmerok tátott száját! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.16. 08:44  Hozzászólás
  •   19434   
Avatar

---
 
Darwin, ahol most nagyon meleg lehet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.15. 22:42  Hozzászólás
  •   19432   


---
 
A képtárosaidat a kutya rúgja meg, kifizetted, akkor mi a francért nem csinálják ami a dolguk? Ez csalódás nekem, többet vártam az ottani szolgáltatótól! Ezt nálunk is tudják, eltenni a pénzt, és leszarni a pofádat, ehhez nem kell Ausztráliába menni! :angry-banghead:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.15. 22:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (19425) hsz.-re     Olvasás  
  •   19431   


---
 
Mondjuk ez a csákányos történet mint várható rész nem tűnik vonzónak!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.15. 22:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (19425) hsz.-re     Olvasás  
  •   19430   


---
 
No, örülök, hogy sikerrel visszatértél, és ismét erre jársz!
A darázskalandot Szerencsésen megúsztad, bizony, elsülhetett volna rosszabbul is, de okosan felkészültél már a következőklre. A tulajnak rossz hír, hogy ha a királynő ott maradt, a kolónia visszaköltözik. Nekem kissé csalódás ez a fajta ostobaság, amit a gazda mutatott, de hát a jó oldala, hogy neked pedig bevétel, ha kemény munkával is.
A darázs igencsak veszélyes, különösen ha valaki esetleg allergiás is rá.

A szomszédod egy szar alak, ezt már megbeszéltük, és ismét csak ezt igazolta fényesen.

Biztos voltam benne, hogy mihelyt megjössz, azonnal találsz itthoni munkát is, ez nem volt kétséges! :tanc2: :tanc2:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.15. 10:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (19427) hsz.-re     Olvasás  
  •   19429   


---
 
Szia Wogy!

Örömmel látom, hogy végre megérkeztél. Remélem, most már minden nap itt leszel. Köszönöm a videót a konyhai darálóról. Valami ilyesmire gyanakodtunk mi is. A szomszédodról csak annyit, hogy állítólag a törököknél szokásos átok, hogy "rossz szomszédod legyen!" Nekem a hátsó kertszomszédommal vannak problémáim. Pontosabban neki velem, mert ő szokott kötekedni olyan dolgokban amihez semmi köze. Sajnos primitív emberek ellen nincs semmi védelem.

Múlt vasárnap magyar idő szerint fél hétkor kezdődött a Duna tv_n nálunk egy ausztrál filmsorozat. Nézni fogom, nem annyira a történet varázsa miatt, hanem azért, mert így egy kicsit bele láthatok az ausztrál emberek hétköznapjaiba. Most vasárnap az ünnep miatt nem lesz ez a filmrészlet.
 


  2019.04.15. 09:02  Hozzászólás
  •   19428   
Avatar

---
 
Ahogy látom, a képtáram nem reagált a sokadik levelemre sem! -(

Az afrikai tulipánfa, és most virágzik.


Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.04.15. 08:59  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19407) hsz.-re     Olvasás  
  •   19427   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

„A múlt héten ausztrálok voltak benne és eldugították teljesen a konyhai mosogató csap lefolyóját. “

Ez azért lehetett, mert itt elég népszerű a konyhai daráló, amit a konyhai mosogatóba kötnek bele! A videón látható a működése! :-D

How a Garbage Disposal Works - InSinkErator

 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.15. 08:56  Hozzászólás
  •   19425   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Na hazaértem, és egészben! Már csak azért is, mert megtámadtak a darazsak, miután átmentem a fészkükön a géppel! Az első esetben csapot-papot ott hagyva, és elhúztam a belem! Majd este visszamenve. sikerült kimentenem a gépet! Azt a napot ellopták a darazsak!

A gaz jól eltakarta a fészket!

Hazaérve, már a szomszéd szólt, hogy az új kerítésünk szélben nagyon zajos! Ezt annak látom, írigy ránk, és ott köt belénk, ahol tud! :-D

Kép

Hogy írigy, azt abból is látni, amikor a mi kerítésünk kész lett, akkor jutott eszébe neki is, a kerítése! :-D

Kép

Szétnyomatta a külső lépcsőnket, és amikor szóltam neki – még tavalyelőtt -, hogy mi ez, akkor azt mondta, ha majd kész lesz, akkor megcsinálja! Ahogy látni, eddig azt sem tette meg! :-D

Majd azt mondta, amikor olvassa az újságot a teraszon, ő hallja a „rattle noise”-t, amit a kapu nyitó motor készít! Ezt nevezik kötözködésnek, és majd meglátom, ha kész lesz az első rész is! :-D

Kép

Kép

Nem akarok vele összeveszni, de most már értem, miért nem talált barátot az utcában! :-D


Ott lent már az éjszakák hűvössek – 10 – 12 fok -, és már kicseréltem a rövid pizsamát, hosszúra! A reggeli világosság télies, mert 06-kor tisztult ki a látás! A reggeli hűvösség miatt, az overálban dolgoztam, mert nappal sem volt 20 felett!

Szombaton, leszervízeltem az lenti gépet – olajcsere, és a légszűrőt is kinyíta a sok pór! -, és majd menni fog szépen!

Ez a terület az 5. éve nem volt lazítva, és csak annyit tudtam meg a tulajtól, a darazsak lopták a szőlőt!

Majd felszereltem magam légyírtóval, és a következő 3 fészket sikerült túlélnem! Amint láttam a röpködő darazsakat, leállítva a gépet, azt néztem, honnan repülnek ki? Adtam nekik a légyírtósból, és így sikerült a tulaj nagy örömére is, megritkítanom a sárga mellényeseket! :-D

Apám mesélte, volt olyan, hogy a lovakat támadták meg a darazsak, és csak az volt a megoldás, ha kifogták a lovakat, és azok elszaladtak!

Ilyenek voltak!

How "NOT" to deal with a in-ground Wasp/Hornet nest




Én is jártam, csak nem martak össze! Ilyen helyzet volt, de nem gyújtottam tüzet :-D



Megnéztem az számomra új részt, és elég sok devil plant van, és ahhoz vinnem kell a csákányt, mert nagyon erős gyökere van! 3 méteresre is megnő, és tele van tüskékkel!

Kép

Kép

Kép

Kép



Van jó oldala is, mert a tojás gyümölcsöt beleoltva, évekig lehet szedni! :-D

https://deepgreenpermaculture.com/diy-instructions/grafting-eggplant-onto-devil-plant/
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2019.04.14. 22:07  Hozzászólás
  •   19423   


---
 
Legyen ma is egy virág! De a helyén lévő. Nem kedvelem a vágott virágot.

Dunai Muskátlik.jpg
------------------------
Megtekintve 11134 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.13. 21:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (19408) hsz.-re     Olvasás  
  •   19422   


---
 
Szervusz Délkelet!

Nem kiabáltad el, és hát a barackok szót fogadtak neked, azt tették, amit írtál, hála Istennek!
Köszi, hogy mondtad, így megnéztem őket, megmutatom neked - nektek - is!

Délkelet kiskajszi.JPG
------------------------
Megtekintve 11150 alkalommal.




Délkelet kiskajszi2.JPG
------------------------
Megtekintve 11150 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.12. 21:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (19418) hsz.-re     Olvasás  
  •   19421   


---
 
Szia Délkelet!

Ez tökéletesen beleillik az összhangba! Egészen szürreális, mintha egy apa kinyújtott karján állnának a gyermekei! Köszönjük! (Most nem is teszek fel másikat, ez annyira szürreális, és a természet pazar alkotása... )
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.12. 18:38  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (19419) hsz.-re     Olvasás  
  •   19420   
Avatar

---
 
Látod, azt nem is vettem észre, amit az utolsó előtti mondatodban írtál! Engem az a tünemény kis fa forma fogott meg, ami közvetlenül a törzs mellett található. A többivel együtt pedig akár egy kis sétány...
 


  2019.04.12. 17:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (19418) hsz.-re     Olvasás  
  •   19419   


---
 
Érdekes a korona alakulása. Hirtelen ránézve a fára azt látjuk, hogy az alsó oldalágon úgy fejlődtek a fény felé a további oldalágak, mintha önálló fák lennének. Viszont, ha a felső, zárt koronaalakulást nézzük ott is azt láthatjuk, hogy a vezérágakon lévő oldalágak szintén felfelé törekednek. Valószínű a fafajra jellemző a koronaalakulás. Én ezt véltem észrevenni.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég