Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2022.03.12. 20:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (447) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   
Avatar

terra alapító
 
Az asszony elkezdte birrokba venni. Nem lesz hosszútávú megoldás...


IMG_20220312_191005.jpg
------------------------
Megtekintve 10147 alkalommal.

 




  2022.03.12. 18:09  Hozzászólás
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
Egy ősi dakota közmondás szerint, ha az asszony azt mondja, hogy csinálj neki könyvespolcot, akkor az azt jelenti, hogy csinálj könyvespolcot!
Aki ismer, az tudja, hogy nagyra tartom a dakota közmondásokat, így hát megterveztem, és néhány hétvégére átvedlettem asztalosnak.
Kicsit tovább tartott mint gondoltam, közbejött egy betegség is, de azért lassacskán elkészül.
A hátfalra tettünk egy kis emlékeztetőt is az utókornak.


üzenet.jpg
------------------------
Megtekintve 10160 alkalommal.

ODN.jpg
------------------------
Megtekintve 10160 alkalommal.

FFSZ.jpg
------------------------
Megtekintve 10160 alkalommal.

Majdnem kész.jpg
------------------------
Megtekintve 10160 alkalommal.

Terv.png
------------------------
Megtekintve 10160 alkalommal.

 


  2020.12.30. 22:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   
Avatar

terra alapító
 
És miért nem lapostetőt alkalmaznak? Lennének oszlopaid. Körbe fóliával, tető panelokban. Vagy műanyag oszlopok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.12.30. 19:54  Hozzászólás
  •   444   
Avatar

terra alapító
 
Tavaszra szeretnék egy új fóliasátrat, olyat, ami a fólia lebontása után alkalmas a paradicsom támrendszerének is, és nem kell az ívek végeit kerülgetnem.

Neki is kezdtem a csatlakozók összeállításához. Mivel az idén már volt támrendszer (ami sátornak nem volt alkalmas), a meglévő anyagok felhasználásával szeretném az újat megépíteni. A meglévő támrendszer 3/4-es szerkezeti vascső, így a csatlakozók 1"-os fűtés csőből készülnek (abba kicsi kotyogással passzol a 3/4-es szerkezeti cső. 1"-os szerkezetiben nagyon lógna (vékonyabb a falvastagság) az 1" gázcső pedig tökéletesen passzol, de mivel a hosszú összekötő csöveket vágás nélkül végigtolva a csatlakozókban szeretném elhelyezni, számolva az esetleges csőhibákra, nem mertem bevállalni ezt a passzos illeszkedést.

0-02-0a-71ee73c60e3069f7df7a667e6f2976635d9dc6d7d3a91fe0466beeed5cdc72c2_1f8e9933c82d04.jpg
Előbb ki kellett képeznem a csővéget a csatlakozáshoz.
Megtekintve 16114 alkalommal.

0-02-05-aea611b0395be81beba7332928d66817106e93e9100ca1e92d603be74ea99966_1f8e9933c82e04.jpg
------------------------
Megtekintve 16114 alkalommal.

0-02-0a-b02e93f3e11c83ca28301b531dda2892cdac39369513a4683044caff0377747b_1f8e9933c82dce.jpg
------------------------
Megtekintve 16114 alkalommal.



0-02-0a-49470c938b651e268add07be19dd5d3c9b9700b8875c67a1dd0aabeb9016de75_1f8e9933c82c01.jpg
Aztán nekikezdtem összeállítani őket.
Megtekintve 16114 alkalommal.

0-02-05-8ed10e3a12063b3e368a9c7cb99c4379d6de7b54f143682a437870e4ef99f0ca_1f8e9933c82b6b.jpg
------------------------
Megtekintve 16114 alkalommal.

0-02-05-2fe8ba2f0becde147426c71739214819efa306c1785e19048a1d92d4bfa00d52_1f8e9933c82916.jpg
------------------------
Megtekintve 16114 alkalommal.



sátor.jpg
Ez pedig a terv.
Megtekintve 16114 alkalommal.



Úgy tervezem, hogy a ferde lábak a fólia lebontását követően elvételre kerülnek, hogy ne legyenek útban a nyáron. Ezeknek a csatlakozó csövét csak ma hegesztettem fel a csatlakozókra, mert tegnap még másképpen gondoltam.

Van egy pár dolog, amiben nem vagyok biztos, A rajz méretarányos.

Mit gondoltok? A fölső ívek elég laposak. Ott ahol találkozik az oszlopok tetején lévő hosszanti csővel (szelemen) nem fog beteknősödni, és megállni benne a víz?

A lábak/ívek távolsága elégséges lehet? Nem lesznek messze egymástól?

Valamit majd a vascsövekre rá kell húznom, ronggyal nem szeretném betekerni, átázott rongyokkal nem szívesen rohasztanám a vasat. Azt gondoltam ki, hogy a 3/4-es vázhoz veszek 32-es LPE csövet, és azt húzom rá. Az LPE csövek és a csatlakozók találkozását önvulkanizáló szalaggal áttekerem, hogy a csatlakozó elemekbe ne folyjon be a víz. A csatlakozók és a fólia közé lapokat fogok tenni, hasonlót mint a polifóm lemez. csak fekete, és elvileg UV álló (hűtő oldali légtechnika csatornáinak szigetelésére használják).

A fólia alját nem szeretném beásni. Gondoltam vasalok rá bujtatót, abba teszek valamit, és lekötöm.

Az elején és a végén lévő fóliát még nem tudom hogyan rögzítsem, Régebben próbálkoztam hosszára megvágott KPE cső darabokkal, de úgy emlékszem, hogy nem fogta meg, a szél szépen kimozgatta a szorításból.

Szóval ezekkel kapcsolatban szívesen vennék némi tanácsot, ötletet, tapasztalatot.
 


  2020.06.23. 21:56  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
Simán visszafújja a szél.
Persze, az érzés, amikor megy körbe-körbe az ember, mert mindig a pofájába fújja a füstöt.
Egy ízteszt azért is lenne érdekes, mert ugyan azt kétszer sem biztos hogy ugyan olyanra sikerül elkészíteni, hát még két külön módon.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.06.23. 19:53  Hozzászólás  Válasz CAMROM (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
160-220 fok között. Ha 200 fölé megy, akkor teljes izzásban van a 2 oldal. A levegő szabályzásával lehet a hőfokot is szabályozni.
 


  2020.06.23. 19:46  Hozzászólás
  •   441   


---
 
Köszönöm, ha ott tüzelsz a két végén ( arra gondolok, hogy nem külön tűztérben) így kb. mennyi lehet a hőfok sütés közben?
 


  2020.06.22. 20:04  Hozzászólás  Válasz CAMROM (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   
Avatar

terra alapító
 
A bográcsozóm egyébként egy 80 literes boiler-ből vágott darab, kb 50 cm. Vágtam rá egy ajtót, és hegesztettem rá 3 kicsi lábat. Ja, és persze bevagdostam az alját hogy kipotyogjon a hamu. Pont olyan mint egy kicsi üstház kémény nélkül (egyelőre). Csőből hegesztettem rá egy akasztófa alakot, amiről egy láncon lógatom a bográcsot.

A BBQ sutő baromi egyszerű, egy hidroforból készült, lejjebb tettem fel képeket (tavaly áprilisban talán). Nem kell felette ülni. 2,5 kg faszenet öntök be 2 oldalra, azzal simán megsül 4-5 kg oldalas. Egyszer kell átpakolni, egyszer átfordítani, esetleg kétszer megkenni. Nem ég le, felülről sül. El sem lehet rontani.

Itt nézelődhetsz: link
 




  2020.06.22. 19:50  Hozzászólás
  •   438   


---
 
Különben van egy villanyos grillem a kamrában, egy gázos a szerszámosban, egy faszenes a fáskamrában, gondolkodok de a padláson talán nincs. Szóval érdekel, de valahogy mindig félreteszem mert mindig rájövök, hogy nem értek hozzá. Szmóker mostanában kezd érdekelni, de tuti, hogy nem fogok ott ülni órákat előtte, na ha egyszer beújítok egyet akkor az megy a padlásra vagy a pincébe oda csak le kell lökni. :nahat:
 


  2020.06.22. 19:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


---
 
Lenne egy fotód arról a bográcsállványról? Van rajta ajtó vagy felülről tüzelsz és fával vagy gázzal? Nekem felniből van egy kicsi háromlábú abba pont belefekszik a 30 literes gulyásbogrács ez alatt gázzal fűtök. A másik az IFA felni erre gondolok hegeszteni egy csövet és akkor belelógatnám a bográcsot, de szerintem kéne vágni egy ajtót is a tüzeléshez ebben fával fűtenék. Van egy elektromos sütőm a kamrában ha kiviszem az udvarra és teszek bele egy füstölődobozt, akkor 120 fokon és 5-6 óra múlva az oldalas kellő fűszerezéssel és kenegetéssel BBQ ízvilágú lehet szerinted?
 


  2020.06.22. 18:59  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   
Avatar

terra alapító
 
Az én üstházszerű bográcsállványom is nyílt lángos, csupán nem a földre rakom a tüzet, és nem fújja a szél világnak, ugyan úgy lóg a láng fölött a bogrács, mint a háromlábúnak. Viszont ennek nem rúgom ki egyik lábát sem részegen. :-)

Azért ez a füst dolog érdekelne, mert hogy a pernye néha belerepül azt értem, de hogy egy folyamatosan felfelé áramló meleg folyadékba fölülről hogy megy bele a füst, már kevésbé. Hidd el nekem, ez csak illúzió. A füst szag benne van az orrodban, a bőrödön, így azt érzed hogy az ételben is. Amitől mégis jobb egy bográcsban készült gulyás, az illúzión kívül, az maga a bogrács és az azt körülölelő láng. Egy lábas szélére sosem fog úgy rápirulni a szaft ahogy egy bogrács oldalára, mert az nem olyan meleg, és így ezt a nem létező odapirult szaftot sem tudod beleoldani keverés/rázás közben. De amitől a bográcsban főtt étel finomabb, az 90%-ban az illúzió. A szabadban evés, a belélegzett füst és étel illat keveréke, a társaság, a rendkívüliség hogy eltérünk a megszokottól.

Én a házi BBQ sütőben egész sok húst sütöttem eddig, fakockát is szoktam tenni a faszénre, tehát ott még a füst is valóban átjárja órákon keresztül a húst. A múltkor rossz idő volt, de elő volt készítve már előző nap a hús, ezért a benti sütőben sült a konyhában. Aztán mire szinte kész volt, kisütött a nap, ezért gyorsan begyujtottam a kinti sütőt, és kb 15 percig abban pirult még egy kicsit. Ugyanúgy kint ettük meg, mintha órák óta sütöttük volna kint, és pont olyan finom is volt.

Majd egyszer megtréfállak, és meghívlak egy bográcsozásra, de titokban majd a konyhában készült pöriből kapsz. :-)

Most jut eszembe, kb egy hónapja mesélték kárpátaljai kollégák, hogy második helyezést nyertek valami főzőversenyen, ilyen bográcsoson, itt a határ felénk eső oldalán, de úgy hogy nem tudnak főzni, csak a buli kedvéért mentek el, és a zsűrizés előtt suttyonban az ételhordókból töltötték fel a bográcsot, amikben az a pörkölt volt amit az asszony előző nap főzött otthon. (valahogy a csempészés kapcsán került elő a téma, mert hogy húst nem hozhatnak át a határon) :-)
 


  2020.06.22. 07:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   435   
Avatar

rendszer admin
 
Hogy kerül füst a bográcsba? Ahogy egy kis fuvallat után ritkán némi pernye is.
Nem a bogrács mondja meg, merre fújjon a szél ... :hiha:
Ezt most úgy írtad, mintha soha sem bográcsoztál volna kint a szabadban. :remulet:

Mellékesen a bográcsozásnál az igazi a háromlábú állványon lévő bogrács szabad tűz felett.
Minden más, főleg ilyen "kazánház" megoldások minden bizonnyal jól néznek ki, biztos nagyon praktikusak, és kényelmesebbek, mint a bogrács fölött hajolgatni.
Sőt talán még mobil-APP is van hozzá, de semmi köze az igazi bográcsozáshoz, bár hogyan is nevezzük. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.21. 20:20  Hozzászólás
  •   434   
Avatar

terra alapító
 
Láttam én már bográcsban füstöt...
Kinek a pap, kinek a paplan ugyebár. A tárcsa is nagyon jó, azzal is lehet finomakat sütni. És az elektromos grill, az mi? Össze lehet hasonlítani, ha minden féle egy helyen működik azonos időben. Amúgy meg nem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.06.21. 09:06  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   
Avatar

terra alapító
 
Ezen már sokat gondolkodtam, szerintem meg csak illúzió. A kinti levegő, a füst illata hozzáad, de nem az ételen keresztül. Gondold csak végig, egy bográcsba hogyan megy bele a füst? Felülről biztosan nem. Szerintem az a jó, ha van ilyen is, meg olyan is. A grillt én sem szeretem, utálom ha belecsöpög a zsír az izzó faszénbe és az füstöl. Persze egy kürtőskalács sütéshez az a jó, azért csináltam olyan sütőt, amiben közvetlen parázs fölött IS lehet sütni. Bográcsnál sosem szerettem a háromlábú állványokat, ezért is csináltam olyat mint egy kis katlanház, de ezt is át fogom alakítani hogy ne belógatós legyen, hanem rendesen beleüljön mint a katlan a katlanházba. (kell egy kémény) Aztán egy rostlapon is jókat lehet sütni, de egy serpenyőben is. A lényeg hogy kint legyen, együtt legyen a család, és ne nagyon lehessen elrontani. Ha valakinek nagyobb a család, és biztosra akar menni, akkor egy BBQ sütővel nem nagyon lehet hibázni, és kevés munkával egyszerre komolyabb mennyiségű finom ételt is lehet készíteni.
 


  2020.06.20. 19:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

rendszer admin
 
Nem vagyunk egyformák, az igaz ... ízlések, és pofonok ... :)
De éppen ettől bográcsozás, vagy grillezés.
A szabad levegő, és némi füst nélkül olyan lenne, mintha a konyhában a tűzhelyen egy nagy lábasban készülne, vagy éppen sütőben. :remulet:
Az is finom, ha jól van elkészítve, de egészen más az íze ... :super:
A szalonnának, hagymának is egészen más az íze, ha bent a konyhában van kisütve, és más, ha a tábortűznél egy sütővasra húzva ... :banana:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.20. 19:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (430) hsz.-re     Olvasás  
  •   431   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, engem az zavar a grillezésben, hogy füstöt kap. Persze, a kolbász, a sonka, meg az oldalas is füstölve jó. De a grill az valahogy más. A tűz fölé függesztett tárcsa is jó. Bográcsban sem szeretem a füstöt, amikor belecsap a kajába.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2020.06.20. 08:01  Hozzászólás
  •   429   
Avatar

terra alapító
 
Jól néz ki, igazi vidéki luxus.
Majd egyszer én is építek egyet, egyelőre van fontosabb is, időm sem lenne használni.
A grill tetszik, csak az nem, hogy nyílt tüzet használ. Mindenképpen zárt tűztérben gondolkozom, még bográcsnál is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.06.19. 11:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (427) hsz.-re     Olvasás  
  •   428   
Avatar

terra alapító
 
Igen, és magunk építgetjük. Jobbra van egy grill, balra lesz egy kemence. Most szereljük az ajtókat, és úton van a hűtő...
 


  2020.06.19. 09:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   427   
Avatar

terra alapító
 
Ez a tiéd? Jó régóta szeretnék már egy ilyet, egy beépített faszenes főzőrésszel, és egy kemencével. Talán majd egyszer...
 




  2020.06.18. 13:43  Hozzászólás
  •   425   
Avatar

---
 
Két éve a téli káposzta ágyásomat kísérleti jelleggel, ad hoc módon, csigakerítéssel láttam el. Kedvező tapasztalataim alapján, idén átépítettem véglegesre. Az előzőleg 6x1,5 m-s felületet megnöveltem 7,5x1,5 m-re. Így 50x50cm-s térállásban 45 tő káposzta fér el benne. Egyelőre ennyire futott energiámból, de már félretettem hozzá az anyagot és jövő tavasszal 2m-rel tovább fogom hosszabbítani. Az összesen 57 káposztát jelent, ami bőven elég kettőnk számára.Tegnap este 6 órakor végeztünk a beültetéssel. Az utolsó palántákat már csepegő esőben helyeztük a földbe. Reggelre 13 csigát fogott a kerítés. A csigatetemek döntő többsége a füves domb felőli oldalról érkezett és ragadt fenn. Egyelőre csak a káposztapalántákat ültettük ki, de közéjük a héten zeller, saláta, büdöske fog kerülni. Mert a talajnak az a jó, ha minél több növény él benne.
csigaker1.JPG
------------------------
Megtekintve 19051 alkalommal.


A következő fotón jól látszik a szerkezet. A föld tartását 13cm széles horganyzott acéltálca biztosítja. Mely előző életében villamos kábeltálca volt, de a technológiaváltás során kiselejtezésre került. Erre építettem rá a tulajdonképpeni kerítést 7,5 cm széles deszkákból.Mely szintén az előző akcióból származik.A rászögelt vezetéket ezek után nem is említem meg honnan származik mert a könnyen kitalálható.Annyit teszek hozzá, hogy 12V feszültséget kötöttem rá. Annak idején, a próbaverzió szerelési minőségét megkifogásolta egy tag a talajélesztő csoportban. Mondván, ha ő ilyen munkát végzett volna ipari tanuló korában, mestere a Lajos Bácsi fenéken billentette volna. Ezért a vezetéktoldásokat az összecsavarás helyett sorkapcsokkal oldottam meg. Nem lehet tudni, hogy a Terrán nincs-e Lajos bácsinak tanítványa?
csigaker2.JPG
------------------------
Megtekintve 19051 alkalommal.



Modulszerűen készült. A 2m hosszú elemek összeillesztéséről is készítettem fotót.
csigaker3.JPG
------------------------
Megtekintve 19051 alkalommal.



Így néz ki belülről a palánta felől nézve:
csigaker4.JPG
------------------------
Megtekintve 19051 alkalommal.

 






  2020.06.16. 08:31  Hozzászólás
  •   422   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.05.26. 20:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (420) hsz.-re     Olvasás  
  •   421   
Avatar

terra alapító
 
Siker :D
WPC kva drága anyag, állítólag ki is fakul a napon, forró mint a Nap, elsősorban azért vetettem el mint teraszburkolat, mert kb. 120 ezer ft lett volna maga az anyag. A hajópadló olcsóbb nála. Sajnos ugyan ez a gond a rattan, műrattan cuccokkal is, 4-5 év alatt képes tönkremenni.
Nagyon jó lett, gratula.
Idén úgy néz ki, végzünk a kerttel. Utána jöhet a műhely, a verem, melléképületek, garázs, és végül a konyhakert, ami jelenleg kb. vegetál csak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2020.05.17. 20:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (415) hsz.-re     Olvasás  
  •   417   
Avatar

terra alapító
 
Az igen. Szép. Jó gyorsan végeztél. Mennyi volt amúgy az anyagköltség?
Mi megvettük. Nem volt olcsó, cserébe egy-két helyen le is húzták szállítás közben. Azóta sincs összerakva, majd ha végzek a kerttel, akkor lesz hely neki
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.05.17. 17:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (415) hsz.-re     Olvasás  
  •   416   
Avatar

---
 
Irigyellek az ügyességedért! (tudod, hogy jó értelemben mondom). Nagyon tetszik, használjátok egészséggel :thumbup:
 


  2020.05.17. 15:46  Hozzászólás
  •   415   
Avatar

terra alapító
 
Végre elkészült. Az elmúlt 3 hétvége és az összes hétköznap este eredménye. Néhány szó és kifejezés most egy rövid időre tiltólistára kerül, mint pl.: flex, hegesztőtrafó, még leverem a salakot, ecset, még egy réteg, stb.



 


  2020.04.25. 20:34  Hozzászólás  Válasz Alibá (413) hsz.-re     Olvasás  
  •   414   
Avatar

terra alapító
 
Az egyenesítő pont ugyanilyen. Ha az alsó és a felső görgők közötti távolság megegyezik az anyagvastagsággal, akkor egyenesít. Tehát így kell beállítani.
 


  2020.04.25. 19:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (412) hsz.-re     Olvasás  
  •   413   
Avatar

terra alapító
 
Jól működik! Egyenesítő nincs? Kaptam hajlított fóliaváz csövet, de egyenes kellne. Beton villanyoszlop lyukába dugva igyekeztem megoldani a dolgot, :nahat: de ... (mit is gondolnak vajon a szomszédok? :remulet: )
 




  2020.04.03. 20:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (410) hsz.-re     Olvasás  
  •   411   
Avatar

terra alapító
 
Azt hittem nagyobb, aztán megláttam a gépet :)
Lehet kapni 3-as 4-es összekötő elemeket, de marha drága lenne úgy.
Kpe cső is jó lenne szerintem, természetes íve van. Csak fekete.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.04.03. 17:19  Hozzászólás
  •   410   
Avatar

terra alapító
 
Az épület a XXI. század elején, 2020 tavaszán épült, teljes mértékben magánvagyonból. Bár az építmény boltozata gótikus stílusjegyeket hordoz, az anyagfelhasználást tekintve mégis a modern épületek közé sorolhatjuk. Tervezéskor a termodinamikai és aerodinamikai szempontok mellett, nagy hangsúlyt kapott a különböző szerkezeti elemek változatos felhasználása is (kötegelő, szigetelőszalag, műanyag cső). Bámulatos építészi ötletgazdagságról árulkodik az építmény két végében elhelyezett, az építmény méreteihez képest nagy méretű nyílások alkalmazása, melyek egyaránt képesek ellátni a ki és bejárat szerepét is. Jelenleg nem látogatható, de ha az időjárás kedvezőre fordul, az épület belsejében igazi paradicsomi hangulat várja majd az ide látogatókat. Az első nyitott kapus látogatásra április második felében nyílik lehetőség, ha a belső hőmérséklet meghaladja a 25 C fokot. 
IMG_20200403_154353.jpg
------------------------
Megtekintve 20509 alkalommal.

 


  2019.04.22. 12:43  Hozzászólás
  •   409   
Avatar

terra alapító
 
A tesztsütés megtörtént:


IMG_20190422_103108.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

IMG_20190422_103611.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

IMG_20190422_114747.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

IMG_20190422_114756.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

IMG_20190422_122810.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

IMG_20190422_123546.jpg
------------------------
Megtekintve 23100 alkalommal.

 


  2019.04.19. 20:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (406) hsz.-re     Olvasás  
  •   408   
Avatar

terra alapító
 
Jó lett, gratula.
Na ja, majd ahogy alakul. Idén muszáj lesz nekiesni az előkertnek. Igaz jobb lett volna egy új garázs után, de majd meglátjuk mi lesz belőle. Nem randa lesz, csak félig randa, már az is valami.
Én ma azt tanultam meg, miért nem jó eps-t ragasztani hagyományos ragasztóval :hiha:
Etűnt a flakonról a műanyag ,,pisztoly'', így tényleg kézi lett a purhabos ragasztóból... de szerencsére a szigeteléssel végeztem vagy negyven évre minimum...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.04.19. 19:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (405) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   
Avatar

terra alapító
 
A garázs előtt nekem kb 70 cm bányatörmelék töltés van, ezért neincs leginkább fű, illetve általában ott csinálok mindig valamit, szóval nem csak az autó, de én is kitaposom. Nyáron meg itt ég ki először a jó vízelvezetés miatt. Ez van. Majd egyszer valamikor lesz keréknyom, akkor talán jobb lesz, de sokan állnak még előtte. Ráadásul olyan keréknyom kell, amin teherautó is be tud jönni anélkül hogy összetörné, és 20 méter hosszan. Az volt a tervem hogy majd ha csatornéznak, akkor olcsón szerzek gépet ami kiszedi, meg követ bele. Idén csatornáznak, de most elviszi az erre fordítható pénzt a fogorvos. Az meg fontosabb. Nem vagyok telhetetlen, az is jó, hogy már legalább garázs van.
 


  2019.04.19. 19:06  Hozzászólás
  •   406   
Avatar

terra alapító
 
Elkészült. Vasárnap tesztelés.

IMG_20190419_161002.jpg
------------------------
Megtekintve 23169 alkalommal.

IMG_20190419_161217.jpg
------------------------
Megtekintve 23169 alkalommal.

IMG_20190419_161130.jpg
------------------------
Megtekintve 23169 alkalommal.

IMG_20190419_161138.jpg
------------------------
Megtekintve 23169 alkalommal.

 


  2019.04.19. 07:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   
Avatar

terra alapító
 
Alakul ez, a tűzoltók már készülnek :)
Látom a garázs előtti fű nálad is nagyon gond. Nálunk ráadásul még a víz is megáll előtte, annyira tömörödött az évek során.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2019.04.17. 18:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (402) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   
Avatar

terra alapító
 
Gratulálok, Ön nyert!

Remélem vasárnapra elkészülök vele!

Mára is egy kép:


IMG_20190414_153112.jpg
------------------------
Megtekintve 23250 alkalommal.

 


  2019.04.16. 20:36  Hozzászólás
  •   402   
Avatar

terra alapító
 
Így már grill. Finom a grillezett kaja, csak füstös.
Én inkább kemencét szeretnék, zárt sütőterűt. Megnyitottam az olvasatlan témákat, idejöttem, írtam, kiléptet...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.04.16. 19:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (400) hsz.-re     Olvasás  
  •   401   
Avatar

terra alapító
 
Ma is kaptok egy képet.


IMG_20190414_124830.jpg
------------------------
Megtekintve 23292 alkalommal.

 






Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég