Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.04.27. 14:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (8585) hsz.-re     Olvasás  
  •   8588   


---
 
Jobban leritkitottam a saját fáimat, de azt hiszem csinálok még egy ritkítást. Idősebb a fád, de én is soknak látom, ha még 20-25%-ot leszedsz róla, akkor is rengeteg termésed lesz. Tsunamit nagyon jó fajtának tartom, legjobban viselte a tavaszi fagyokat. Úgy néztek ki a fán a virágok mintha lelettek volna forrázva fagyos hajnalt követően, igazi meglepetés volt, hogy alig volt rajta fagykár.
 


  2019.04.27. 14:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8586) hsz.-re     Olvasás  
  •   8587   
Avatar

---
 
Valószínűleg igazad van abban, hogy kevés a levélfelület ... ha az idő engedi, ritkítok még rajta. Köszönöm!
 


  2019.04.27. 13:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (8585) hsz.-re     Olvasás  
  •   8586   
Avatar

terra alapító
 
Nos igen, én ezt soknak látom, de te nyílván jobban érzed ezt. Nem sok új hajtást látok rajta, ha ez igaz, az egyértelműen ennek a jele...
 


  2019.04.27. 12:36  Hozzászólás  Válasz 123János (8581) hsz.-re     Olvasás  
  •   8585   
Avatar

---
 
Szokásomhoz híven most is sokat hagytam rajta (talán többet is a kelleténél), de az okát próbáltam magamban ideologizálni:
- egyrészt a fa maga szerintem nagyon jó kondícióban van, el kell hogy bírja a rajta hagyott mennyiséget
- másrészt a Tsunami nem igazán méretes gyümölcsöket nevel (nálam 40-50 grammosakat), így tudnak helyet szorítani maguknak.
Aztán puding próbája az evés, hibás döntés esetén legalább tanulok belőle a következő ehhez hasonló bőséges évre.
Nem tudom, mennyire jól kivehető képeket készítettem:
006.JPG
------------------------
Megtekintve 10794 alkalommal.

004.JPG
------------------------
Megtekintve 10794 alkalommal.

 


  2019.04.27. 11:27  Hozzászólás
  •   8584   
Avatar

terra alapító
 
Volt egy -1°C körüli reggel több mint egy hete. Elég sok kajszi lefeketedett miatta, úgyhogy túlterhelve biztos nem lesznek a fák...
 


  2019.04.27. 11:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8571) hsz.-re     Olvasás  
  •   8583   
Avatar

terra alapító
 
Ez mindenképp érdekes info... Nekem nagyon jól sikerültek az idei kajszi oltások, 75% felett vagyok...
 




  2019.04.27. 09:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (8579) hsz.-re     Olvasás  
  •   8581   


---
 
Szeretném kérdezni mennyire ritkitottad a Tsunamit? A gyümölcsök felét ritkításként leszedtem, de végig a gallyak bevannak rakódva. Lehet, hogy még mindig sok a gyümölcs, kicsit elbizonytalanodtam.
 


  2019.04.26. 20:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (8578) hsz.-re     Olvasás  
  •   8580   


*
 
Nem , akkor meg volt bennuk nedvesseg. Mostanaban viszont ontozom, az oltasokat is, hogy erosebben fejlodjenek.
 


  2019.04.26. 20:29  Hozzászólás
  •   8579   
Avatar

---
 
Lassan végzek a ritkítással. A legnagyobb munkát a Tsunami, a Farclo és a Lady cot adta (adja), de a Wonder cot-ról is elég sokat kellett leszednem. A fagyos hajnalok után közvetlenül sokkal rosszabbra számítottam, így ez a plusz munka most nem is olyan vészes (bár tavaly is ez lett volna...)
 






  2019.04.26. 13:29  Hozzászólás  Válasz CAMROM (8508) hsz.-re     Olvasás  
  •   8576   


*
 
Ma én is körbefényképeztem egy ilyen virágot. ;)


DSCF6606 Luca tripla.JPG
kajszivirág
Megtekintve 11508 alkalommal.

DSCF6569 Luca tripla.JPG
kajszivirág
Megtekintve 11508 alkalommal.

DSCF6568 Luca tripla.JPG
kajszivirág
Megtekintve 11508 alkalommal.

 


  2019.04.25. 21:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8574) hsz.-re     Olvasás  
  •   8575   
Avatar

---
 
Erre ne is vesztegessük a szót...a szemzések jobban érdekelnének! Tehát pontosan ugyanazt csinálod, mint az augusztusi alvószemzéseknél, csak az időpont különbözik?
 


  2019.04.25. 21:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (8573) hsz.-re     Olvasás  
  •   8574   


*
 
Azért szép ...nem ? :)
 






  2019.04.25. 20:06  Hozzászólás
  •   8571   


*
 
http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=14&t=26&p=150871#p150871 ...idei kajsziszemzések /is /...jó lesz ez a tavaszi T-szemzés :)
 


  2019.04.25. 19:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (8566) hsz.-re     Olvasás  
  •   8570   


*
 
Egyszer végigmentem az egészen...egyedül...hú de uncsi és fárasztó / nem panaszképpen, de attól még így van... /...a család meg, az asszonynak ott volt a húsvéti készülődés, a fiam lebetegedett, feküdt végig, a lányom meg...azt se tudja talán merre van a birtok...de a 2. fordulóra kell segítség, mert még egyszer nem tudom végigcsinálni / idő miatt se... /
 


  2019.04.25. 18:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (8563) hsz.-re     Olvasás  
  •   8569   


---
 
Örüljünk neki, inkább ritkítom mint tavaly mikor nem volt semmi.... :thumbup:
lesz bőven ha nem lesz már gond, végre új fajtákon is! :)
 


  2019.04.25. 18:36  Hozzászólás
  •   8568   


---
 
Huuu..
Én is elkezdtem az orangered kajszi ritkítását, elég pocsék munka. a földön milliónyi kis barack, a fán meg sokkal több, mint kellene...és még a szívem is fáj.
Persze nem panaszkodom, de a ceglédi óriás jobban eldobja magától a felesleget, erről leszedni is alig bírom.
Csúcs termés várható,lehet már pálinkára is jut...:) :tanc2:
 


  2019.04.25. 15:46  Hozzászólás
  •   8567   


---
 
Ha túl jó az idő illetve a kötés, "átok" az önporzó kajszi...
Nincs erre valami kitalált eszköz?
Nekem most az jutott eszembe, kajszi ritkításra talán működne valami sűrített levegős "lándzsa".
Aggregátorrol is működtethető módon.
Kajszit talán leszedné.
Ahogy néztem húsvéti rozmaring almámat, idén tartja a termő évét, minden virág kötött rajta. Na ez csak kézzel fog lejönni. Majd teszek fel képet.
 




  2019.04.23. 20:31  Hozzászólás
  •   8565   


*
 
...ja igen, hova nem jut el a normálatlan gyűjtögető...most éppen az afgán nemzeti fajtagyűjtemény kajszi-részlegét böngészgetem....jó hogy van angol nyelvű leírás is a fajtákhoz....ja jó hogy nem tudok angolul se :hiha: ...de a gugli fordítója azzal talán könnyebben megbírkózik, mint az arab írásjelekkel. :nahat:
 


  2019.04.23. 20:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (8563) hsz.-re     Olvasás  
  •   8564   


*
 
Nekem mondod ? :lol:
 


  2019.04.23. 19:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (8558) hsz.-re     Olvasás  
  •   8563   
Avatar

---
 
Ma elkezdtem a kajszi ritkítást (egyelőre létra nélkül) - nem éppen szívderítő munka. Ráadásul pocsék volt az idő, holnap-holnapután majd folytatom és remélhetőleg be is fejezem.
 




  2019.04.23. 11:41  Hozzászólás
  •   8561   


---
 
Reggelre a fóliaház oldalát nekicsapta a szél az őszibarackom törzsének, így nézett ki...
Gyorsan sebkezeltem, gumis kötözővel összehúztam, illetve alá+fölé ragasztottam rovarfogó csíkokat is.
Mit érdemes még tenni vele? Sajnálnám, ha elpusztulna, több őszi/nektarin/mandula fajtát is sikerült már szemeznem rá.


20190423_101223.jpg
------------------------
Megtekintve 12389 alkalommal.

20190423_092457.jpg
------------------------
Megtekintve 12389 alkalommal.

 


  2019.04.22. 23:19  Hozzászólás
  •   8560   


---
 
Módosítom a korábbi hozzászólásomat:
Szabadszálláson leginkább a középkésői “nagy” fajtáim fagytak el, a Plane Top, Platerina, Guayox 35, Extreme Great, Moon, Red..
Ezeken egy megmaradtat SE láttam! :'(
A kajszikon (Orangered, Kuresia, sőt még az idén ültetett Colorado-n is) van egy-kettő és a korai ősziken is (Extreme 6, 314, Beauty, Melox, Samantha) maradt pár szem, a legtöbb a Flavor Cot kajszin, azt már ritkítottam is kicsit. Van a telekben kb 60 cm lejtés és az elfagyottak vannak az alacsonyabban fekvő részen, illetve a háztól távolabb is.. ez ennyit számítana? Itt lejjeb, a házaktól távolabb teljesen napos, így ezek jó korán is indultak! :angry-banghead: A telek két utcára nyílik, a hátsó utca még lejjebb van és az acél kerítéshálóra ősszel sűrű belátásvédőt erősítettem, ami akadályozhatta a hideg levegő lefolyását...
 


  2019.04.22. 21:34  Hozzászólás
  •   8559   
Avatar

---
 
A tegnap én is számba vettem a kajszikat. Nem voltam itthon, a múlt kedden -4 mértek nálunk.
Lehet nem volt ennyi, de a kis kötött virágok tűrési határán lehetett, mert azért alaposan megritkította a kajszikat.
A kicsi Ladycotomon (mert a nagy mint írtam kiment az idén) maradt a legtöbb kötés. Igaz ez védettebb helyen van, a ház tővében.
Jól szerepelt még a Frisson.
A Ceglédi Aranyon és a Hargrandon is maradt néhány, A Kurésián pedig kóstoló.
Virág még van, főleg az őszin, de hideg van, nem járnak a méhek.
Hozzátok képest 2-3 héttel vagyok lemaradva.
 


  2019.04.22. 19:41  Hozzászólás
  •   8558   
Avatar

---
 
Kajszikból a kisebb fagykár ellenére bőséges a kínálat a következőkből: Bergeron, Ceglédi Piroska, Tsunami, Lady cot, Farclo. Kicsit utánuk jön a Wonder cot (itt is elég sokat kell leszednem, de imitt-amott foghíjas lesz azért). Ha át tudnék néhány darabot rendezni az Orangereden, akkor egész elfogadható lenne, de mivel ez nem megoldható, így kicsit bántani fogják a szemem a hiányos részek (azért ez sem lesz olyan rossz). Nem kell ritkítanom a Magic cot-on, a Kurersián és az Ananászkajszin - ezeken inkább pótolni kellene. Bergeval, Bergecot, Rubista: kis fák - méretükhöz képest elfogadható terméssel.
 


  2019.04.22. 19:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8555) hsz.-re     Olvasás  
  •   8557   


*
 
Akkor nem szóltam...csak megtévesztő volt az írásod :)
 


  2019.04.22. 18:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8554) hsz.-re     Olvasás  
  •   8556   
Avatar

---
 
Én is ragaszkodom hozzá jó fajta , csak hiányoznak a barackra jellemző hármas rügyek így kevés hajtás van .
A jövőbe kipróbálom amit ajánlanak a szakemberek , hogy a korai fajtákat termés leérés után kell metszeni , könnyebb lenne alakítani - természetesen nyáron megelőzné a hajtás válogatás ritkítás .
 
derűs napot !




  2019.04.22. 17:44  Hozzászólás  Válasz Imikert (8547) hsz.-re     Olvasás  
  •   8554   


*
 
Én az egyik legkorrektebb fajtának tartom a Spring ladyt , igaz a nagy fámat kissé elszúrtam az elmúlt években, most próbálok javítani a helyzeten, de sztem még így is elégségesen kötött , amúgy az őszik szépek /viszonylag / , az jó, hogy gyakorlatilag tafrina-mentes évem van , a legtöbb szépen virágzott és kötött is...a két Royal Gem virágzott gyengén, de ezeket is én szúrtam el , jövőre majd rápótolnak.
 


  2019.04.22. 17:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8548) hsz.-re     Olvasás  
  •   8553   


*
 
Érdekes, hogy nálam a Lady cot az egyik legdurvábban kötött , nagyon kell ritkítani :)
 


  2019.04.21. 20:33  Hozzászólás  Válasz emendasajt (8550) hsz.-re     Olvasás  
  •   8552   


*
 
Lehet , adtam nekik Mospilan+ Decis mega kombot.
 


  2019.04.21. 20:31  Hozzászólás  Válasz Misimanó (8549) hsz.-re     Olvasás  
  •   8551   


*
 
A Babygoldok mind ipari aza zgumibarackok , tehat befottnek valok...bar az ize miatt en frissen is szeretem igaz kicsit ragni kell.
 


  2019.04.21. 20:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8539) hsz.-re     Olvasás  
  •   8550   


---
 
IMG_20190421_191205.jpg
------------------------
Megtekintve 12918 alkalommal.

Nálam is vannak ilyen barackok...
Ő lehet a bűnös!
 


  2019.04.21. 19:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8546) hsz.-re     Olvasás  
  •   8549   


*
 
Számomra mindegy, legalább hosszan lehet róla enni, ha arra jó lesz. Ha egy folytontermőt találnék, az lenne az igazi. ;)
A másik kérdés számomra, hogy olyan lesz-e tulajdonságaiban, mint a másik Babygold, a gumibarack.
Ugyanis az is virágzott, de egy szem sem maradt rajta az idén. Jó lesz-e befőttnek ez is?
 


  2019.04.21. 19:48  Hozzászólás
  •   8548   
Avatar

terra alapító
 
A nagyobb kajszik így viselkednek nálam:

Nagyon kellett ritkítani:

Rubista, Shamade, Gönci, Farhial, Aurora, Kuresia (ha az..)

Keveset ritkítottam:

Farbaly, Harlayne, Tsunami, Zard, Prícia

Nem kell ritkítani:

Ceglédi óriás, Lady cot, Fuego, Delice cot, Litoral
 


  2019.04.21. 19:25  Hozzászólás
  •   8547   
Avatar

---
 
Őszik esetében tapasztaltam , a Sugar Time nagyon rosszul szerepel - a 3 ból 1 monillia áldozata lett ,és csak 1 ami szép de van rajta talán 3 szem , Royal Gem szintén .
Spring Lady jobban köt és nagyon szeretem - igaz fiatal fán 2 év alatt 3 szem alapján mondom ezt - de nekem ez a fajta egy talány ,ugyanis tele van egyes virágrüggyel hajtórügy meg alig akad csak a vesző vége hajt tovább . Kérdés hogy ez változik -e majd évek során és nálatok is így viselkedik ?? Ebből tavalyi szemzések is virág rügyek lettek vagyis nulla .
De pl. a Maycrest mint koraibb , igen jól kötött megbízhatóbb is . Ali-bá Piroskája és a Nektár H megbízható fajta ,nem érzékeny a hidegre.
 
derűs napot !


  2019.04.21. 19:16  Hozzászólás  Válasz Misimanó (8545) hsz.-re     Olvasás  
  •   8546   


---
 
Mondanám, hogy legalább nagy a termésbiztonsága. Az vélhetően úgy is van. De vajon mennyire érik egyszerre...? Az azért nem mindegy...
 


  2019.04.21. 16:48  Hozzászólás
  •   8545   


*
 
A Babygold 9 nálam ma 27. napja virágzik. Már láthatóak a kis barackok, de még sok a virág is. Ezt biztos kell ritkítani, de a Tardibelle is sok barackot mutat. Persze sok fajtán nálam is alig maradt, főleg a korai fajták esetén.


DSCF6554 Babygold 9.JPG
Babygold 9
Megtekintve 13125 alkalommal.

 


  2019.04.21. 16:29  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8543) hsz.-re     Olvasás  
  •   8544   
Avatar

---
 
Kezdem azzal , hogy én is ma ritkítottam a Bergeront , brutál sok volt rajta a Gönciről csak egy keveset kellet .
Most megszórom Topaz - Mosp. - W . super - Amalg. kombival illetve holnaptól tányéros öntözés indúl , a kajszit nagyon megviseli a talajszárasság .

Szerencsére itt nincsen még ilyenkor cserebogár , a harlekin se jellemző .

Viszont az ősziktől nem vagyok elájulva , igen kevés mutatkozik így ritkítás nem igen lesz :fejvaka:
 
derűs napot !


  2019.04.20. 20:19  Hozzászólás  Válasz laca12 (8541) hsz.-re     Olvasás  
  •   8543   


*
 
Ja hát arra gondoltam, hogy akiknek elfagyott nem veszik jó néven , ha én meg itt villogok a ritkítással...de végül is nem gondolnám, hogy ezért bárki szólna...fő az elmúlt évek tükrében , amikor azért többször elment nálam is...a legfájóbb nem is tavalyi volt, hanem az amikor pár éve ebben a méretben fagyott le egy éjszaka alatt...na akkor sírni tudtam volna...szóval még én sem ugrándozok...majd ha az első kajszi okozta hasmenésen túl leszek :)
 


  2019.04.20. 20:16  Hozzászólás  Válasz laca12 (8540) hsz.-re     Olvasás  
  •   8542   


*
 
Ezek a kínaiak eddig csak érés körül nyüzsögtek , akkor is főleg az érő gyümölcsökön...most meg minden fa /nem csak a barackok /tele van velük...nem tudom mit akarnak...lehet hogy egy nagy tetűinvázió előhirnökei ??...de idén pl vakondtúrásból is rengeteg van, ez se biztos, hogy jó jel, mert valszeg sok kártevő van lent is , azért dolgoznak keményen a komák...a cserékre meg muszáj figyelnem, mert a kis zöld gyümiket is megrágják, ha nem fújnék, 1-2 nap és tar-rágást produkálnának...
 




  2019.04.20. 19:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8539) hsz.-re     Olvasás  
  •   8540   
Avatar

---
 
Cserebogár nálunk alig van kinai katica sok van ,de ezek valamiért nem bírják a mospilant hullanak tőle mint a legyek..Ezek szerint a növényt is szivógatják.??A hagyományos katicával semmi baj nincs..A levél sok helyen a múltkori tetű invázió miatt itt is fakó és fodros ,de szerencsére használt a kezelés elpusztultak,a hideg inkább az ősziket viselte meg ,de már azok is kezdik kiheverni ez a meleg nagyon tetszik nekik is...
 


  2019.04.20. 19:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8538) hsz.-re     Olvasás  
  •   8539   


*
 
Ja hozzáteszem , úgy különösen sz.r volt csinálni, hogy egész nap fürtökben potyogtak a nyakamba a cserebogarak-rohadt sok van idén- ill. Kína teljes lakossága katicákba reinkarnálódva....ja és hogy ne legyen az élet habostorta elég sok ilyen kajszit is találtam /korábban nem emlékszem, hogy ilyen lett volna :...itt vmi szurkálódik...

...ma végig is szórtam a kajszi-őszi-szilva népességet Folicur +Decis Mega+ Mospilan+ Amalgerol kutyulékkal...ja és a kajszik levele sem tetszik , fakó zöld, nyomoroncok...nem tudom hogy hideg lehetett -e az ok...esetleg vmi környező idióta, aki szélben gyomirtózott...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 12 vendég