Csontos/kemény héjú gyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.11.30. 22:30  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Törpe dió: Mini Multiflora No. 14

A Minimultiflora kisméretű diófa, 10 év után 2 és 2,5 méter között van.
A virágzása május közepén kezdődik. 100% -ban önbeporzó.
A dió kicsi, de ízletes és jól töltött. Nagyon jó alternatíva kiskertben a dió szerelmeseinek, kevés helyet foglal el.
 


  2019.11.30. 20:23  Hozzászólás
  •   6   


---
 
Kedves fórumtársak!
Milotai 10 diófa alatt gyönyörű kis diófa kelt ki, 2 éves vagy 3.
Elültettem jó helyre. Mire számíthatok, mikor fordul termőre? Tudom, hogy a beporzó fától nagyban függ milyen dió lesz, de remélhetem, hogy az oltvány dió magonca hamarabb terem, mint a vad dió magonca?
 


  2019.05.02. 18:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos az én dióm is megsinylette (gondolom) a fagyot. A hajtásokat nem bántotta, csak nem kötött. Kevés termés lesz. :(
 




  2019.05.02. 13:50  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
No ez nem éppen látogatott téma de mégis ide írom. Van két diófánk, mindkettő az utcán. Az egyik kb 25 éves, óriási, gyönyörű fa, de a termése törhetetlen. A másik fiatal tavaly termett először kb 10 szemet. Idén a nagy fán egyetlen diót sem látok, porzós barkát egyet láttam a fa alatt. A kisebbik fán nem volt porzós virág, termést 4 szemet látok.
Mi történhetett?
Tudni kell, hogy a mienk szélső utca a város keleti felén. Az utca túloldala beépítetlen, akácos többnyire. A hideg rendszerint onnan jön. Idén tavasszal a házunk előtt lévő magnólián feketére fagytak a virágok, miközben két utcával beljebb csak kicsit megcsípte őket a fagy. A dió akkor még nem indult amennyire én tudom, de lehet, hogy mégis ez az egyetlen fagy tett be neki?
 


  2016.10.17. 15:20  Hozzászólás
  •   2   


---
 
Miért nincs termés a mandulán?
Azt írják lehet pl mészhiány is az oka. Na de volt egy év amikor a közelben méhcsaládokat hívtak. Akkor nem dobálta.
Persze lehet,hogy azért nincs rajta, mert a madarak elhordják. De amikor a méhek a közelben voltak miért nem hordták el?
Arról nem is beszélve,hogy kaptárok sem kellene a közelbe,mert tavasszal néha zümmög a fa, a fák annyi a méh.
Még sincs termés. Hova tűnik az a sok mandula a virágzás után ami köt?
 


  2016.10.12. 17:33  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Mogyoróval és első sorban mandulával kinek milyen tapasztalatai vannak?
Melyik mandulafajtákat érdemes ültetni? Mit várhatunk egyáltalán a mandulától hazánkban?
 


  2016.10.12. 17:31  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Nem találtam még a manduláról a dióról és mogyoróról külön topikot.
Ha van bocsánat és ezt nyugodtan szüntesse meg az admin.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég