Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2019.05.17. 21:12  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1003) hsz.-re     Olvasás  
  •   1004   


---
 
Bizti. Valahol mutattam is, de most nem találom. Egyszerűen nem forrt össze. A fólia tartotta a vesszőt is, plusz biztosította a nedvkeringést.
Ahogy kibontottam, esett szét... :( :O (Téli kézben oltás volt - de olyan is volt ezek között, ami sikerült.)
 




  2019.05.17. 20:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1001) hsz.-re     Olvasás  
  •   1002   
Avatar

terra alapító
 
Én csak egy év mulva szoktam levenni a kötést. (A kötözőm jó nyúlós, nem vág be.)
 


  2019.05.17. 20:11  Hozzászólás  Válasz muskotály (1000) hsz.-re     Olvasás  
  •   1001   


---
 
Amikor levetted róla a kötést, látszik, hogy kalluszosodott, egyébként pedig hajt, mint rendesen.
Amíg nem veszed le a kötést, addig még egy év múlva se biztos.
Én jártam így... Simán tolta a vesszőt, az be is érett, csak épp semennyire se volt összeforrva... Kuka... :@
 


  2019.05.17. 17:03  Hozzászólás
  •   1000   


---
 
Sziasztok.Milyen állapotában lehet az otásra azt mondani,hogy biztosan jó lett?
 


  2019.05.15. 15:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (996) hsz.-re     Olvasás  
  •   999   


---
 
Én,a mult szombaton oltottam,most először.Soha nem próbáltam még.Rosszul kezdődött az egész,nem tudtam a saját hűtőmben tárolni az oltóvesszőket,mert egyszerűen nem hült le öt fok alá,de még tíz fok alá is alig.Olvasgattam a fórumon és láttam,hogy más így járt.Oltáskor jó idő volt,de utána szinte szünet nélkül esik és le is hült az idő.Bizakodok,hogy lesz benne ami jó lesz.
 


  2019.05.15. 07:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (996) hsz.-re     Olvasás  
  •   998   
Avatar

terra alapító
 
Én is most tervezem hétvégén. Semmivel sem vagyunk lemaradva, az alanyok is csak most kerültek oltható állapotba. Nálam.
 


  2019.05.14. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (996) hsz.-re     Olvasás  
  •   997   


---
 
3 fajtát oltottam, mert csak ennyi volt az alkalmas vastagságú alany, az idő sem alkalmas. Hétvégén szeretném folytatni, ha az időjárás engedi és lesz megfelelő alany. A Pet palackosokat is hétvégén szeretném a helyükre kiültetni, már két hete kinn edződnek.
 
silvanus


  2019.05.14. 18:50  Hozzászólás
  •   996   
Avatar

---
 
Készített-e már valaki idén zöldbe fás oltásokat? Én hét végére tervezem (tavaly jóval hamarabb kezdtem). Sajnos nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeltem: azok az alanyok - ahova szántam a nemeseket - még nem érték el azt a fejlettséget, hogy oltani lehessen beléjük, ezért egy átmeneti tárolóba fogok most oltani (legalább jövőre is lesz elfoglaltságom). De az is lehet, hogy pár rügyet még a hűtőben marasztalok úgy két hétig, hátha addigra lesznek oltásra alkalmas vesszők a véglegesnek gondolt alanyokon is.
Dugványoztam is pár fajtát Pet palackba: ezek már a szabad levegőn edződnek és várják, hogy kiültessem őket a végleges helyükre.
 




  2019.05.05. 08:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (993) hsz.-re     Olvasás  
  •   994   


---
 
Köszönöm a válaszát!A multkor beszéltük az esőt...most kaptunk bőven.
 


  2019.05.05. 07:27  Hozzászólás  Válasz muskotály (992) hsz.-re     Olvasás  
  •   993   
Avatar

terra alapító
 
Nyugodtan csinálhatod. A nemes vidáman megél az alanytól kapott nedveken addig a néhány napig, míg jön a kalluszosodást elősegítő meleg. (Van aki + fekete szigetelő szalagot teker a kötözésre, hogy a napsütés jobban melegítse. Én nem szoktam, de így sincs gond.) A hűtőszekrény hőmérsékletéhez képest a nappali hőmérséklet elég melegnek számít a nemes rügyeknek, érzik hogy itt a tavasz és indulnak ilyenkor is. Aztán a forradás később jön.
 


  2019.05.05. 07:12  Hozzászólás
  •   992   


---
 
Sziasztok.Lehet ebben az időben zöldbe fás oltásokat végezni,illetve mennyi az a minimum hőmérséklet amiben lehet?A szakirodalom tudom,hogy ennél jóval melegebbet ír,de a ti tapasztalatotok az mi?
 






  2019.05.03. 12:51  Hozzászólás
  •   989   


---
 
Tiszteletem!
Érdeklődni szeretnék a következő fajtákról: Laura,Ilja,Szenzácia. Nem találtam információt, valaki tud segíteni? Köszönöm.
 




  2019.05.01. 12:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (985) hsz.-re     Olvasás  
  •   987   


---
 
Úgy döntöttem, hogy totál értelmetlen tovább várni. Nincs mire, nem lesz jobb idő. Mire lenne, addigra felzabálják a növényt a dögök. :@
Alacsony nyomáson, finoman spriccelgetve darabról darabra megáztattam minden zöld hajtást. Nissorun, Decis, Amalgerol, Silwet. Meglátjuk... :fejvaka:
 


  2019.05.01. 08:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (985) hsz.-re     Olvasás  
  •   986   


---
 
Szia.A multkor,mikor a rügyekröl beszéltünk,atka ellen megszórtam a többivel együtt,utána egy háromas komboval szintén,de csak ezzel a kettővel nem megyek semmire.Az atka ellen kb.4-5 napja lehetett...na majd figyelem.Ez az idő nem kedvez semminek.
 


  2019.05.01. 07:53  Hozzászólás  Válasz muskotály (984) hsz.-re     Olvasás  
  •   985   


---
 
Szerintem igen. Nem tudom, hogy a talaj készlettrágyázását hogy végezted (az a középső és bal oldali levél olyan furcsán sárga),
de ha ott nincs gond, akkor valószínűsíteném az atka-, esetleg tripszfertőzést.
Szórd meg atka- és rovarölővel. De minimum az atkákat vastagon meg kellene támadni!

Nálam is gyalázatos helyzet van helyenként. :( A szél pedig csak fúj... :@
Idén elmaradt a kénes lemosás (mészkénlé), nem is volt még soha ilyen durva atkahelyzet... Jó tanulság. Csak heverjék ki...! :(
 


  2019.05.01. 06:06  Hozzászólás
  •   984   


---
 
IMG_20190501_063459.jpg
------------------------
Megtekintve 13101 alkalommal.

Van két Vénusz szőlőm ez az egyik,ősszel ültettem őket.Elsőre kezdtek kihajtani,de nem akarnak a földtől elszakadni,a többi fajta mind nagyobb már.Lehet valami bajuk?
 


  2019.04.29. 19:44  Hozzászólás  Válasz Jani71 (980) hsz.-re     Olvasás  
  •   983   
Avatar

---
 
Este megszórtam a szőlőket atkák ellen ... hát persze, hogy rosszul emlékeztem: Nissorun egy szál se, mert Vertimec Pro-t vettem tavaly (adtak a boltban! ... biztosan azért, mert előzőleg beszélgettem az eladóval kertészeti/növényvédelmi témákról és gyorsan rájött, hogy vérprofival áll szemben, aki érti a dolgát... /ha tudná.../) :D Hét végén szintén valami II. kat. szert nézegettem magamnak, de most a férfi kollégája tapintatosan jelezte, hogy ez bizony Zöld könyves ... Ja, és a Vertimechez tettem Wuxal Super lombtrágyát is.
 


  2019.04.29. 16:14  Hozzászólás  Válasz Jani71 (977) hsz.-re     Olvasás  
  •   982   


---
 
Szia.Hát,tényleg nem olcsó ez a Cyflamid,de nem is vettem.Ridomil Gold,Thiovit és Mospilan lett a menü.Hol az eső lába lógott,hol meg a nap sütött,de nem vártam vele megpermeteztem.
 




  2019.04.28. 20:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (979) hsz.-re     Olvasás  
  •   980   


---
 
Szívesen! :)
Ismerve az elhatalmasodási hajlamát, én a csírájában történő elfojtásnak vagyok a híve. Ha lepucolod, kb. az idén már nem kell vele foglalkoznod.
Legalábbis emiatt nem lesznek csökött levelek. Többször jártam már úgy, hogy kialakult a fertőzés, jöttek a torz, semmilyen levelek, permeteztem,
majd a felette levő rész szép egészséges volt. Egyértelműen látszott, hogy megszűnt a fertőzés. Nem volt további szaporodás, károsítás.
Most az van, hogy amint kialakulna a friss levél, már megy is tönkre. Ill. megállt hajtáscsúcs is van... :@ Hú, de nem szeretem az ilyent. :@
 


  2019.04.28. 19:58  Hozzászólás  Válasz Jani71 (978) hsz.-re     Olvasás  
  •   979   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Az indexes tripszes hsz-t (és a hozzá tartozó képet láttam), de nálam ténylegesen levélatka van (egyelőre szerencsére csak minimálisan). Szerinted akkor is szórjam meg megelőzésképpen (Nissorunnal), vagy ráér, ha nagyobb mértékben jelentkezik?
 


  2019.04.28. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (973) hsz.-re     Olvasás  
  •   978   


---
 
Én az előírás szerinti töménységet használnám, de kínosan ügyelnék a kijuttatáskori időjárási viszonyokra.
Egyébként ha kifejezetten atkára (vagy arra is) szórnám, és lenne lehetőségem Nissorunra, akkor hagynám a ként. Utóbbit kiszórod és le van tudva.
Érdemes egy pillantást vetni a tegnap esti tripszes felvetésre is az indexes fórumban  (10466-10470. hsz.). :@ Mindig tanul az ember.
Ahogy kinéz némelyik szőlőm, őszintén szólva majdnem meg mernék esküdni, hogy nem atka van a háttérben, hanem ez az átkozott tripsz.
Csak legyen időm szórni... :fejvaka: (Legközelebb szerdán lesz rá lehetőségem. Az időjárás meg olyan lesz, amilyen.)
 


  2019.04.28. 19:38  Hozzászólás  Válasz muskotály (976) hsz.-re     Olvasás  
  •   977   


---
 
Most olvastam az Index egyik topikjában még egy szerről (a nevét már hallottam, de sose néztem utána). Cyflamid.
Nem olcsó, de legalább jó drága. :nahat: A leírások alapján nagyon hatékonynak tűnik. Ja, lokálszisztemikus.
 


  2019.04.28. 05:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (972) hsz.-re     Olvasás  
  •   976   


---
 
...illetve igazad van,mert 180 ml-es kiszerelésig,III-as az felett II-es.
 


  2019.04.28. 02:07  Hozzászólás  Válasz muskotály (974) hsz.-re     Olvasás  
  •   975   


---
 
Én szoktam használni kéntartalmu szert szőlőre,de most több elsőéves oltványom is van,és nem szetetném leperzselni,de permetezni meg kell.
 




  2019.04.27. 20:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (968) hsz.-re     Olvasás  
  •   973   
Avatar

---
 
Igen, az atkák miatt írtam. Milyen töménységben szabad használni ilyenkor, ha a kénre érzékenyebb fajtákra is tekintettel szeretnék lenni? (egyszer sikerült a Hamburgit elintéznem, bár nem tudom, akkor mit használtam...Thiovitot vagy talán Dithane-t, de ne tudom hogy ez utóbbi is okozhatta a perzselést?) Vagy hagyjam a Thiovitot és maradjon inkább a Nissorun?
 


  2019.04.27. 19:49  Hozzászólás  Válasz muskotály (969) hsz.-re     Olvasás  
  •   972   


---
 
Nem is tudom. Már majdnem írtam a Karathane-t, de az II.-es. Utána a Bumpert és Topast, azok meg felszívódók.
Sajnos passz. :(
 


  2019.04.27. 19:38  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (970) hsz.-re     Olvasás  
  •   971   


---
 
Én is kb.akkor ültettem hat oltványt,és egy még most kezdett barkásodni iszonyat szárazak voltak.Még legyél türelmes pár napig.
 


  2019.04.27. 19:21  Hozzászólás
  •   970   


---
 
2 parafinozott oltványt ültettem Március 20.-án, meddig érdemes várni max. a kihajtásukig? Mert ahogy mondtam már, az egyik kihajtott, de le is száradt, a másik, meg, meg se moccant.
 


  2019.04.27. 19:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (968) hsz.-re     Olvasás  
  •   969   


---
 
Szia.Lisztharmatra,kén helyett szlőre,mi a legjobb szer,ami szabadforgalmú is?
 


  2019.04.27. 18:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (967) hsz.-re     Olvasás  
  •   968   


---
 
Szívesen! Nálam is detto a fejlettség tekintetében (mondjuk sokféle is, de ezt így fogadjuk el).
Szerintem nem késtél el a kénnel, mert a lisztharmat még csak most indul. Arra akár jó is lehet, ha idejében kapod el.
Épp ma néztem a primer tünetet, de nem találtam - viszont ez nem jelenti azt, hogy nincs. Most nagyon rajta vagyok, nem szeretnék úgy járni, mint tavaly. :@
Igen, értem, hogy az atkák miatt vetetted fel a ként, csak gondoltam, behozom a lisztharmatot is, ha már úgyis aktuális.
Viszont a kénnél felhívom a figyelmed az esetleges perzselésveszélyre. Gondolom, tudtad ezt, de azért nem árt megemlíteni.
Nálam fajtafüggő volt annak idején, amikor a nyári hígítású mészkénlét próbáltam. A perzselés egy kissé elvette a kedvem a vegetációban és szőlőben
(plusz almában, meggyben) történő használatától. Azóta csak tavaszi lemosáskor megy, ill. vegetációban elemi ként szórok. Azzal nincs akkora baj.
Bár az almára, meggyre (Meteor korai) továbbra sem merem használni. Csodálatos levélsárgulás és hullás a következmény. :(
 


  2019.04.27. 18:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (966) hsz.-re     Olvasás  
  •   967   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Egyébként igen változatos a fejlettség: van ami jószerivel most indul és vannak 20 centis hajtások is. Vagy 2-3 fajtánál látom már a rágcsálás nyomokat, hamarosan megy rájuk a Nissorun ( a Thiovittel ugye már elkéstem?)
 


  2019.04.27. 16:32  Hozzászólás
  •   966   


---
 
Almás topik, 2242.-re reagálva: mostanában esedékes. Feltételezve, hogy kb. azonos a fejlettségi szint, ill. esetleg egyértelműen látszik a kártétel.
Nissorun vagy Flumite.
Ha nem jött volna tegnap este az áldás, akkor szórtam volna Nissorunnal. De így sajnos elmaradt. Most süt a nap, alig van felhő, de fúj a szél... Bukta. :@
A mocsok atkák pedig szaporodnak és zabálnak... Rossz nézni. :angry-banghead: (Ha legalább csak egy kicsit leállna a szél...)
 


  2019.04.27. 16:23  Hozzászólás
  •   965   


---
 
Szeretném mindenkinek az észrevételeit,segítségét hozzászólását megköszönni,és,hogy itt lehetek.Rendesek vagytok!Szép estét mindenkinek!
 


  2019.04.27. 14:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (963) hsz.-re     Olvasás  
  •   964   


---
 
Ez a kertemben van,és kordonnak lesz nevelve,de szeretnék lugasnak is majd,illetve fal mellé is.A fajtákat még nem tudom.,de majd érdeklödök,mik a jó fajták.Azt gondolom,hogy lugasnak több fajta megfelelőbb,mint déli fekvésű fal mellé.
 


  2019.04.27. 13:45  Hozzászólás  Válasz muskotály (961) hsz.-re     Olvasás  
  •   963   
Avatar

terra alapító
 
Onnan is látszik, hogy a nemes hajtott ki, mert az alany jóval vékonyabb alul. Kicsit bontsd ki, látni fogod, hogy az alany símább kérgű is, mint amiből kihajtott. Ha lugasra neveled, akkor válogasd meg a hajtásokat.
 




  2019.04.27. 13:39  Hozzászólás  Válasz Jani71 (959) hsz.-re     Olvasás  
  •   961   


---
 
Ezt az oltványt most márciusban ültettem,nem láttam sok reményt arra,hogy életre kel,annyira ki volt száradva mikor megkaptam.Két napig áztattam ültetés előtt,de mégis megindult,csak nekem nem egyértelmű,hogy melyik része az.
 


  2019.04.27. 12:48  Hozzászólás  Válasz muskotály (954) hsz.-re     Olvasás  
  •   960   
Avatar

---
 
Én a levelek habitusa alapján gondolnám nemeseknek őket. Ha van lehetőséged összevetni a fajtáid levelét a fajtáról írottakkal/ábrázoltakkal, akkor még biztosabb lehet a döntés (ha elárulod, milyen fajták a tieid, akkor esetleg a fórumon lévők is segíthetnek a beazonosításban)
 


  2019.04.27. 12:13  Hozzászólás  Válasz muskotály (954) hsz.-re     Olvasás  
  •   959   


---
 
Szerintem mind nemes. A bekarikázott rész az oltási hely, felette az összes rész nemes.
Az történt, hogy a világos rügyek elhaltak (fagyás?), majd a tartalékok kihajtottak. Sár- vagy rejtett rügyből.
(Szórd meg valami hatékony atkaölővel! Flumite vagy Nissorun.)

Nemes _ alany.png
------------------------
Megtekintve 13147 alkalommal.

 


  2019.04.27. 11:55  Hozzászólás
  •   958   
Avatar

terra alapító
 
És itt a nemes van az alanyok, vagy az alany a nemesen?


IMG_20190427_125217.jpg
------------------------
Megtekintve 13153 alkalommal.

 




  2019.04.27. 11:48  Hozzászólás
  •   956   


---
 
IMG_20190427_111643.jpg
------------------------
Megtekintve 13132 alkalommal.

...és még van egy,ami nem tiszta nekem.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 9 vendég