Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.05.08. 07:26  Hozzászólás
  •   958   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Permetezett már valaki a molyok ellen? Én úgy látom szinte minden fajtánál rajzás van...
 


  2020.05.07. 18:22  Hozzászólás
  •   957   


---
 
Bár a másik topikban beszéltünk a szappanról, de úgy érzem, inkább ide való, ezért hoztam ide.
Elkészült a mai adag (ez az első, a második épp most lett kész, ez utóbbi másfélszer annyi - csak ez a mai így együtt 1 %-ban alkalmazva
kb. 370 liter permetlé, aminek 10 literje 20 kemény, értékálló, jó magyar forint ... :P ):

Fénykép-0170.jpg
------------------------
Megtekintve 28358 alkalommal.



Az előző, amit az elmúlt alkalommal szórtam, még 2017-ben készült. A fagy sem tett benne kárt, nyugodtan kinn hagyhattam a fészerben.
Persze nem ez az etalon, ettől még el lehet rakni rendesen is. ;) :lol: :oops:
 


  2020.03.21. 18:01  Hozzászólás
  •   956   
Avatar

---
 
Ma délután az utolsó utáni pillanatokban lefújtam a kajszikat virágmonília ellen. Meg kellett várjam, hogy a méhek elvonuljanak a közelgő hideg miatt. Nyilván emiatt a szél is megélénkült kicsit, így némileg féloldalas lett a permetezés ... remélem, ennek ellenére lesz eredménye.
 


  2020.02.17. 13:43  Hozzászólás
  •   955   
Avatar

terra alapító
 
Amikor le kéne nyomni a megrendelés gombot a növényvédő-szer lista végén, és meglátom a számot, akkor ökölbe szorul a kezem...
 


  2020.02.17. 12:19  Hozzászólás
  •   954   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap megejtettem az első lemosót. Amikor kimentem a kertbe, meglepődtem, mert egyes őszibarackok rendesen el voltak indulva, főleg a lapos, nektarin és Extreme fajták. A kajszis még mindig csendes.
 






  2019.08.03. 08:54  Hozzászólás
  •   950   
Avatar

---
 
Nagyon nagy károkat okoz az őszibarackoknál a poloska (néhol megjelent a levéltetű is). Ha az idő engedi, megpermetezném a fákat Karate Zeonnal, aminek az ÉVI-je itt 3 nap. Viszont van olyan fám, amiről már lehet szedegetni gyümölcsöt. Ha meghámozom őket, akkor is meg kell várjam a 3 napot? (csak kíváncsiságból kérdezem). Teldort használt-e már valaki a poloskaszúrt gyümölcsök monília elleni védelmére (őszibaracknál)?
 


  2019.07.06. 13:17  Hozzászólás  Válasz Jani71 (947) hsz.-re     Olvasás  
  •   949   


---
 
A kénnek semmilyen látható rovarriasztó hatását nem tapasztaltam. :( Megszórtam 30 g/10 l-es mennyiséggel, rá se hederítettek. Aznap ugyanúgy lepték, zabálták. :@
 


  2019.06.25. 15:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (946) hsz.-re     Olvasás  
  •   948   


*
 
Én almánál és körténél láttam...már ha az.
 


  2019.06.25. 14:28  Hozzászólás
  •   947   


---
 
Sajnos már nem először panaszkodom az elmúlt napokban az éppen érőfélben levő gyümölcsöket károsító ilyen-olyan rovarokról.
Az jutott eszembe (talán már említettem is valamikor régebben), hogy nem lehetne valahogy, mondjuk kénnel ezeket legalább nagy mértékben távol tartani a fáktól? :alvaka:
Szerintem ki fogom próbálni. Az őszig azért még van néhány érés előtt levő fajta (jellemzően kajszik, szilvák).
 


  2019.06.04. 19:28  Hozzászólás
  •   946   
Avatar

---
 
Nem tudom, ti hogy álltok vele, de valószínűleg a bőséges csapadék miatt nálam néhány növénynél már felütötte a fejét a vas/magnéziumhiány (eper, magonc alanyú őszibarackok, némelyik szőlő, de mintha a cseresznyénél is mutatkozna). Annak ellenére, hogy számítottam rá és fújtam őket az odaillő lombtrágyákkal - szerencsére ezért nem olyan vészes a helyzet.
 


  2019.05.22. 08:44  Hozzászólás  Válasz Totya (943) hsz.-re     Olvasás  
  •   945   


---
 
https://www.syngenta.hu/sites/g/files/zhg316/f/actara-sc-eng-okirat-mod-04-2-172-1-2018.pdf?token=1518084735
 


  2019.05.19. 13:22  Hozzászólás  Válasz Totya (943) hsz.-re     Olvasás  
  •   944   


*
 
Sztem elvirágzás után nem lehet gond vele , mondjuk tetvekre én használnám...
 


  2019.05.16. 19:48  Hozzászólás
  •   943   


---
 
sziasztok,

Jól látom, hogy Actara sc nem használható gyümölcsfákra? :)
Sőt ha jól olvasom csak fóliás növényekre mehet, gondolom a méh veszélyesség miatt.
Ezek szerint felszívódó rovarölő csak a mospilan maradt? :(
 




  2019.05.10. 21:20  Hozzászólás  Válasz laca12 (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   941   
Avatar

---
 
Ma jött a szomszédom és hozott nekem 100ml-es Teldort (meg 50g-os Nissorun-t). Rákérdezett a literes Teldor-ra is, de nem tartanak, mert túl drága (egy viszonylag kis üzletről van szó)
 


  2019.05.07. 20:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (939) hsz.-re     Olvasás  
  •   940   


---
 
Én is csak a szőlőnél gondolom igazából. De mivel van egy Jonagoldom, azon pedig szokott lenni tünet, ezért esetleg megkínálom vele. ;)
De a fő csapásirány mindenképpen a csemegeszőlő. Azon nagyon elhatalmasodott (trehányság okán... :@ ). Most annál nagyobb a motiváció.
 


  2019.05.07. 20:20  Hozzászólás  Válasz Jani71 (938) hsz.-re     Olvasás  
  •   939   


*
 
Nálam csak a Jonagold klónokon van lisztharmat , emiatt nem permetezek ellene , hanem lecsipkedem a fertőzött hajtásokat...spórolok :)...meg egyre kevésbé szeretek permetezni...
 


  2019.05.07. 20:06  Hozzászólás
  •   938   


---
 
Ma vettem egy ilyen  új formulájú Dithane-t. Némileg drágább, mint a hagyományos, de talán megéri az a kis plusz.
Meglátjuk (bár fújok mást is a növényekre).
Cantust  is vettem, idén bevetem a lisztharmat és a botritisz ellen.
Videóban mondták, hogy érdemes vele megtámadni a lisztharmatot zárópermetezésként.
Jelentősen csökkenti a következő évi fertőzés esélyét. Kiderül.
 


  2019.05.02. 20:25  Hozzászólás
  •   937   
Avatar

---
 
Mindenkinek ajánlom itt nézzen körül "Agroyal.hu " , hogy mi mennyibe kerül és mennyiért adják a kiskereskedők qrva nagy áttverések vannak...
 


  2019.05.02. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (933) hsz.-re     Olvasás  
  •   936   


---
 
Egyszer használtam. Jónak tituláltam (valahol említettem is, de már nem tudom, hogy hol - mindegy is).
Szőlő szürkepenészre és gyümölcs (elsősorban szilva) moníliájára szórtam.
Sajnos elég drága. :( A gazdabolt oldalán  megszűnt termékként írnak róla. A 10 ml-es viszont kapható náluk  . Szép ára van...
 


  2019.05.02. 20:11  Hozzászólás  Válasz laca12 (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   935   
Avatar

---
 
Köszi :thumbup: Én a 100 ml-eset néztem a neten és olyan 60 lei körüli átlag jött ki (kb. 4200Ft) Egyelőre egy ilyet szeretnék hozatni, majd megkérem a szomszédom, hogy kérdezzen rá a literesre is.
 


  2019.05.02. 19:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (933) hsz.-re     Olvasás  
  •   934   
Avatar

---
 
Nyáron érés körül szoktam az őszikre a rövid évi. miatt csak ne lenne olyan drága..ha fele áron van 1l -re vevő vagyok.. ;)
 


  2019.05.01. 21:27  Hozzászólás
  •   933   
Avatar

---
 
TELDOR 500 SC-vel szoktatok-e permetezni? Elég sűrűn olvastam a nevét szőlő ill. gyümölcsmonília kapcsán. Gyakorlatilag az itthoni ár feléért be tudnám szerezni Romániából (a Nissorun is jóval olcsóbb kint)
 


  2019.04.29. 20:22  Hozzászólás  Válasz laca12 (931) hsz.-re     Olvasás  
  •   932   


---
 
Csinálj egy kis edényben próbakeverést, vagyis egy kis vízbe önteni kell mindkét szerből. Ha oldódnak és nem válik ki egyik sem, akkor mehet nagyban is.
 




  2019.04.28. 20:25  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (929) hsz.-re     Olvasás  
  •   930   


---
 
Ha nincs ismerősöd, aki nagyüzemi géppel lepermetezné, akkor marad a háti permetező.
Ebben az esetben csak a sorokat permetezném le.
Javaslatom: Gardoprim Plus Gold 4 l/ha vetés után kelés előtt. 10-15 mm öntözés kellene neki a jó hatáshoz.
Ha kikelt már, akkor a kukorica 5-6 leveles állapotában kell a Monsun Active -t kijuttatni. A kukoricának nem árt, az egy és kétszikű gyomok elpusztulnak. Vagy marad a jól bevált KAPA.
 


  2019.04.28. 19:45  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (927) hsz.-re     Olvasás  
  •   928   


---
 
Kicsit érdekes kérdés itt a gyümölcsös fórumon, de megpróbálok segíteni.
Én nagyüzemi szereket is használok, ami bevált a - Monsun active 2 liter/ha
Nem írtad le, hogy csemege, vagy gazdasági kukoricára kellene-e?
Mekkora területre használnád?
 


  2019.04.14. 19:19  Hozzászólás  Válasz laca12 (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   926   
Avatar

---
 
Ma este ment a Score az őszikre, a kajszikat pedig nem tudom, hogy jól tettem-e, de Topsin M-mel permeteztem meg monília ellen (meggyre és cseresznyére is ugyanezt fújtam, de a kajszi nem szerepel az adatlapján)
 


  2019.04.14. 16:37  Hozzászólás  Válasz laca12 (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   925   


*
 
Hát esténként én is próbálom majd megoldani, főleg a csonthéjasokat...bár a most virágzó almákat is meg kellene védeni...
 


  2019.04.14. 10:55  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (923) hsz.-re     Olvasás  
  •   924   
Avatar

---
 
Jövőhéten nekünk is fújni kell ha törik ha szakad nagyon hűvős és csapadékos volt ez a pár nap...
 


  2019.04.13. 20:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (922) hsz.-re     Olvasás  
  •   923   


*
 
Itt az eső permetez...napok óta.
 








  2019.04.11. 06:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (918) hsz.-re     Olvasás  
  •   919   


---
 
Csarli javaslata alapos és a lehető legjobb a jégverés után. Hektáronként 7-800 liter vízhez tutira mehet a 2,5 liter
Cuproxat. Csak azért belekotty a részemről, ha sürgős.
 






  2019.04.10. 21:53  Hozzászólás
  •   916   
Avatar

---
 
Sürgős lenne a válasz a következő kérdésemre: a mai jégverés (nem nálam volt) nagyobb mértékű volt, mint gondoltam (borsó méretű, de nagy mennyiségben - majdnem lapátolni lehetett állítólag utána ... szerencsére esővel jött). Egy rogyásig berakódott Magyar kajszi mogyoró nagyságú gyümölcseit érte. Milyen szerrel permeteznétek? Tudom, hogy minél előbb kellene, de ha az időjárás nem engedi, meddig lehet halogatni a permetezést? (Dithane, Folicur, Cuproxat, Chorus van itthon) Teldor jó jégverés esetén? (hogy be tudnánk-e gyorsan szerezni, az kétséges)
Köszönöm előre is!
 


  2019.04.10. 12:45  Hozzászólás  Válasz fogaras4555 (914) hsz.-re     Olvasás  
  •   915   


---
 
Jó napot!
Igen. Persze fajtól függően másra, mással.
Gomba, rovar, esetleg atka, baktérium. Van néhány alapvető nyavalya, ami most terjed. Ha nem állítod meg, később már eső után köpönyeg.
 


  2019.04.10. 12:03  Hozzászólás
  •   914   


---
 
Jó napot! Lenne egy újjabb kérdésem. A most tavasszal ültetett fáknak szépen kifakadtak a rügyei, már nagy leveleik vannak. Ezeket kell most permetezni?
 


  2019.04.08. 20:30  Hozzászólás
  •   913   
Avatar

---
 
Este megpermeteztem az őszibarackokat tafrina ellen Folicur Solo-val. Hezitáltam a szükségességén, de most, hogy nézem az időjárás előrejelzést úgy gondolom, hogy jól tettem.
 


  2019.03.28. 19:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   912   


---
 
Nem tudom. Egy-két éve szórogatom az Amalgerolt. Épp nem rég bontottam a második palackot.
Földet trágyáztam Siforgával, fahamuval és kevéske 0-10-24-essel, azzal egy időben forgattam be Amalgerololdatot is.
Eddigi lombtrágyás alkalmak kapcsán nem hagyott mély nyomot a látványos különbség vagy hatás, de hangsúlyozom, hogy ilyenkor igazából mindig az a baj,
hogy nincs kontroll, ami egyértelművé tenné a hatékonyságot. Az említett közelmúlt béli trágyázásnál volt ilyen különbség, de mivel ugyanazon területre
ment közvetlenül egymás mellé (csak az Amalgerol megléte - nem megléte volt), gyakorlatilag ugyanazon növények gyökerei fogják hasznosítani,
ezért max. csak a felszíni gyomflórából fogom tudni megmondani, hogy mit tud (esetleg).
 


  2019.03.28. 19:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (909) hsz.-re     Olvasás  
  •   911   
Avatar

terra alapító
 
Ma este megpermeteztem a kajszikat. Vidasztalom őket, nehogy azt érezzék, hogy haragszom rájuk, mert rosszul viselkedtek.
 


  2019.03.28. 14:28  Hozzászólás
  •   910   
Avatar

---
 
Ma vagy holnap lepermetezném a kajszikat ismét. Pár nappal ezelőtt Chorussal történt. Most ismét ezzel próbálkoznék, de tennék mellé a hajnali fagy okozta stressz miatt ilyet: Humuszol  Keverhetőségi próbát csinálnék, bár még soha nem végeztem ilyet. Jó lenne a Humuszol , vagy tudnátok jobbat ajánlani helyette? (persze nem biztos, hogy tudok venni hirtelen helyben) Illetve van még régebbről kevés ilyenem:Amalgerol
Érdemes vagy fölösleges szerintetek?
 


  2019.03.27. 14:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (908) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem is érdemes lesz majd a hétvégén permetezni a fagy okozta sérülések miatt itt keleten...
 


  2019.03.26. 18:49  Hozzászólás
  •   908   
Avatar

---
 
Ma megszórtam az őszibarackot Bravo-val. A kajszin is gondolkodtam monília ellen másodszor, de várok még két napot. Már a mai hajnal is necces lesz (4,5 fokot mutat most mindkét digitális hőmérőm és folyamatosan zuhan a hőmérséklet, derült ég mellett)
 


  2019.03.21. 20:37  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (903) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   


---
 
Még azt is hajtsd el aki a nevét megemlíti, én vettem tavaly májusba egy Hecht motoros fűkaszát 2 hét után megadta magát. Vissza vittem az üzletbe, még tavaly május végén, azóta se pénz, se fűkasza. 3 hónapig senki nem tudta merre van, majd küldtek egy emailt az üzletnek, hogy nem megfelelő üzemanyagot használta, és így a javítás 39 000 Ft-ba kerül. Az új ára 37 000 Ft volt. Megjegyzem az Alko fűkasza, a Sthil motoros fűrész és a Makita motoros fűrész szintén azzal a bekevert anyaggal ment, és azoknak semmi baja nem lett. Ez egy sz@r kínai gép, de te tudod a te farkad vered a csalánhoz. :cicik: :cicik: :cicik:
 


  2019.03.21. 19:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (902) hsz.-re     Olvasás  
  •   906   
Avatar

---
 
Valóban jó a Malorex Titan, de sajnos van egy konstrukciós hibája. A tartályt alulról két kupak rögzíti (pontosan olyan, mint a műanyag marmonkannáé) és ezek munka közben képesek kilazulni, letekeredni. Nyilván nem egyszerre mind a kettő, de több alkalommal volt, hogy permetezés után másnap a földön találtam meg az egyiket. Ez még nem volna nagy baj, mert kézzel kicsit erősebben (nem őrült módon) visszatekertem, viszont egy ilyen alkalommal a tartály menetes részénél emiatt repedés keletkezett, ami miatt új tartályt kellett rendelnem. Ezt azért említettem meg, mert a kollégám pontosan így járt és azóta sem tud dolgozni vele. A napokban ragasztópisztollyal tettem néhány pöttyöt a kupak mellé, remélem, így már rendben lesz.
Ha találkozol a barátoddal, megemlítheted neki, nehogy úgy járjon, mint mi.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég