Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2019.06.15. 21:42  Hozzászólás
  •   3409   
Avatar

---
 
Az előbb kíváncsiságból beírtam a Google képkeresőjébe a következőt:
Fuego kajszi
Érdemes megtekinteni, miket dobott ki :nahat: :dejo:
 


  2019.06.13. 21:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (3398) hsz.-re     Olvasás  
  •   3408   


---
 
Bocsánat, hogy belekotyogok!

Apám történetei közül emlékszem, hogy Miskolcon 18 fillér volt egy liter zöldszilváni a kisvendéglőben a harmincas években.
 


  2019.06.13. 16:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (3403) hsz.-re     Olvasás  
  •   3407   


---
 
Alibá! Érdemes lenne az egész kertet szépen aprólékosan felásni, hátha van nagyobb címlet is! :wave:
 
silvanus




  2019.06.13. 16:00  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3404) hsz.-re     Olvasás  
  •   3405   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem is az van, hogy Alibá ásta el régebben és most megtalálta, de szerintem nem azt kereste, hanem ezeket:

Kép
 


  2019.06.13. 13:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (3401) hsz.-re     Olvasás  
  •   3404   


---
 
Alibá, értem én, 520 milliárdot fektettek az új államkötvényekbe...Szedegeted elő a feleséged elől eldugott
dugipénzt 2 fillérjével, most, hogy jó a kamat. Nahát....
/A nagyobb címletek biztosan a kert túlsó oldalán vannak!!!/ :hiha:
 


  2019.06.13. 10:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (3402) hsz.-re     Olvasás  
  •   3403   
Avatar

terra alapító
 
:hiha: (Nem láttam rajta, letörhetett.) Ennyi idő alatt nagy fává nőhetett volna - bár nem sokat érne a termése 2 fillérenként. (Hacsak alátétnek nem?!) :lol:
 












  2019.06.07. 16:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (3396) hsz.-re     Olvasás  
  •   3397   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehetett olcsó.
A nagy üzlet; veszek iparterületet, házhelyet, akármit. Lekaparom a felső 40-50 centit. Nagyot kaszált vele egy itteni cég, ami maradt, az meg egyenes telephely.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.06.06. 13:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (3395) hsz.-re     Olvasás  
  •   3396   
Avatar

terra alapító
 
Amíg kicsik voltak a gyerekek, nem bántam hogy a 3x2 méteres medence egyik felében 10 cm víz van, a másikban meg 50, mert így mindenkinek volt megfelelő mélység, de most már nincs errre a lehetőségre szükségem. Vagyis egyenesítem az udvart. :-)
 






  2019.06.05. 23:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (3391) hsz.-re     Olvasás  
  •   3393   


---
 
Megint dupla volt.. :-(
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.06.05. 23:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (3391) hsz.-re     Olvasás  
  •   3392   


---
 
Hatalmas mozi volt, és nem igazán eldönthető - mint ahogy az életben az igazán súlyos dolgok soha - hogy mi végre is született az ember. Kínzóan keserves egyfelől, másfelől a szakadatlan és törhetetlen szívósságra, küzdelemre nevelő. Bár nem japánul van, hanem angolul ez a szlogen, de erre a mozira nagyon passzol, hogy "NEVER GIVE UP!".
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.06.05. 21:09  Hozzászólás
  •   3391   
Avatar

---
 
Idén alig termett a cseresznye nálam. Fele a sok esőtől elkezdett repedni, rothadni, de úgy gondoltam, azért marad némi kóstoló. Ma délután nézem: a maradék termés fele össze-vissza csipkodva a madarak által. Nem mondom, hogy túlságosan elkeseredtem, mindenesetre nagyon nem esett jól. Sokan vagyunk sokszor hasonló helyzetben - nyilván más tekintetben -, de minden év elején alig várjuk, hogy újra kezdhessük a kertészkedést.
Ezt most azért írtam le, mert a fa előtt állva eszembe jutott fiatalkorom egyik filmélménye, amit most megosztanék veletek. A film címe: A kopár sziget. Nem könnyű film! Manapság az emberek jó része legfeljebb az első pár percét nézné meg és utána mindenféle negatív jelzővel illetné a film készítőit. A filmben nincsenek dialógusok, csak hangok és ráadásul fekete-fehér. Ha van kedvetek, nézzétek meg (ha esetleg nem láttátok volna).
A kopár sziget - japán film
 




  2019.06.05. 19:26  Hozzászólás
  •   3389   
Avatar

terra alapító
 
Nem is meséltem, régi végyam vált valóra, végre sikerült földet vennem, szóval földbirtokos lettem, és még mindig veszek. Eddig 16 m3-t sikerült széttalicskáznom. :banana:
 


  2019.04.17. 22:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (3387) hsz.-re     Olvasás  
  •   3388   


---
 
Köszönöm az intsrukciót! Ha marad, kérdezek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.16. 23:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (3386) hsz.-re     Olvasás  
  •   3387   
Avatar

---
 
Nagyon szívesen, örülök hogy tudtam segíteni! Még egy dolgot azért szeretnék megemlíteni: ha úgy dönt(ötök), hogy marad, akkor nem ártana a talajt savanyítani egy kicsit, mert vashiányosnak látom a kis fát (a sárgászöld levelei alapján). Erről most többet nem is írok, mert lehet, hogy fölösleges is lenne, de ha úgy alakul, visszatérhetünk a témára.
Szia!
 


  2019.04.16. 22:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (3385) hsz.-re     Olvasás  
  •   3386   


---
 
Szia Délkelet!

Igen, megnéztem, biztosan az! Teljesen biztos! Én még csak nem is hallottam felőle! És arról fogalmam sincs, hogy került oda? :o No, elmondom a nejemnek, hogy megadtad a megfejtést, és azt is, hogy micsoda, aztán döntsön ő a sorsáról. Ő ugyanis igazi meggynek remélte amikor még törpe volt.

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon hasznos volt. A magam részéről nincs bajom a díszfákkal, de 10-15 méter az ebben a műfajban a mi kertünkben gigász, másfelől a helyet nem kifejezetten díszfának tartogattam.
Köszi szépen mégegyszer!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2019.04.15. 22:48  Hozzászólás
  •   3384   


---
 
Kedves kertészek, fórumtársak!

Megtenné valaki, hogy felvilágosítana arról, hogy mi a vihar lehet ez a növény? Egy darabig azt hittem, valamilyen kis fa, hagytam békén. Most meg csak nézek, miféle virágok ezek? Nem vagyok egy nagy botanikus - kicsi sem - úgyhogy aki felismeri világosítson fel legyen szíves! Köszönöm!


Mi ez 1.JPG
------------------------
Megtekintve 13548 alkalommal.



Mi ez 2.JPG
------------------------
Megtekintve 13548 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.04.14. 17:03  Hozzászólás
  •   3383   


---
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, Dicolor körtefát szeretnék venni. Tudja-e valaki hogy hol kapható.
 


  2019.03.31. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (3381) hsz.-re     Olvasás  
  •   3382   
Avatar

terra alapító
 
Végre kijutottam én is pár napja. Ibolya illat lengte be az egész kertet, jó volt végre kint lenni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.31. 18:36  Hozzászólás
  •   3381   
Avatar

---
 
Két kis apróság, amit megemlítenék:
- ma olyan kellemes illatok terjengtek a kertben, hogy öröm volt kinn lenni (hogy mi volt az okozója, nem tudom - az őszibarackok, japánszilvák és a szomszédban a mirabolánok virágoztak tömegesen)
- estefelé pár percig nézegettem, hogyan táplálkozik két szender a Royalokon - akár a kolibrik/helikopterek: borzasztó gyors szárnycsapásokkal stabilizálták magukat a virág előtt, hosszú szívókájukat belenyomták a virágba, majd amikor arrébb repültek, a szívókájuk gyorsan összepöndörödött ... fél méterről nézhettem őket, nem voltam zavaró tényező (utánanéztem: segít a beporzásban, tehát hasznos, de nem védett rovar)
 






  2019.03.30. 19:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3372) hsz.-re     Olvasás  
  •   3378   
Avatar

terra alapító
 
Gratulálok! :dejo: :unnep:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.30. 18:59  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3372) hsz.-re     Olvasás  
  •   3377   


*
 
Gratulalok, jo egeszseget neki es az egesz csaladnak.... :wave:
 


  2019.03.30. 18:20  Hozzászólás
  •   3376   


---
 
Elém ötlött kertészeti csevegőn nagy hirtelen,
Hogy nálatok már Marcell is/ott/ terem!
Sok boldogságot, egészséget Marcellnak,
szülőknek,Ragadozó nagyapának
 


  2019.03.30. 18:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3372) hsz.-re     Olvasás  
  •   3375   
Avatar

---
 
Gratulálok! Minden jót kívánok a kicsinek és a szülőknek, te pedig legyél büszke nagyapa!
 






  2019.03.30. 17:07  Hozzászólás
  •   3372   
Avatar

rendszer admin
 
Ismét nagyapa lettem! :SRCE
Marcell és az anyukája jól vannak, minden rendben! :dejo: :banana:

Marcel001.jpg
------------------------
Megtekintve 13281 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.28. 20:32  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3364) hsz.-re     Olvasás  
  •   3371   


*
 
...azért kösz :lol:
 


  2019.03.27. 14:47  Hozzászólás  Válasz gaabre (3368) hsz.-re     Olvasás  
  •   3370   
Avatar

terra alapító
 
Biztos, hogy a tavalyihoz képest? Nem 2017-hez képest? A tavalyinál gyorsabb vegetációt nem nagyon tudok elképzelni...
 




  2019.03.25. 09:42  Hozzászólás
  •   3368   
Avatar

terra alapító
 
Egyébként most hogy elővettem a tavalyi képeim...szerény becslésem szerint olyan 3 héttel jár előrébb a természet idén. Április eleji képem olyanok, mint 2-3 héttel ezelőtt voltak a fáim idén. Remélem ennek nem lesz böjtje.
 


  2019.03.25. 09:02  Hozzászólás
  •   3367   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!
Köszi a kedves fogadtatást.
Nálam minden a régi, csak nincs manapság annyi időm netezni...de amúgy teszek majd fel képeket. Sok minden változott, már nem fényképezőgéppel kattintgatok és rendszerezek a gépen, hanem mindent mobillal kattintok és valahol fent van a kép a felhőben, és azt sem tudom mit honnan másoljak le, csak megmutatom a telefonon az ismerősöknek és ezzel le van tudva...

Kérdésre rátérve, weiwa-k azok az alanyok :) persze madár-madár tulajdonképpen. És szépen dolgoznak. Leginkább kajszikat raktam rájuk, 1-2 kivétellel szilvát. Mindegyik virágzik. A plantexből 2012-ben szerzett kuresiát is lemásoltam egy weiwára. Tavaly csak ez a két kuresia fa élte túl a fagyot, de ezek is csak 25-50% között, a többi kajszi mind elfagyott. Idén tele vannak virággal, ha nem fagynak el, szépen hozhatnak.

Az aurorát újra kellett indítanom, azt 2 éve a virágmonília vitte majdnem el. Orrán-száján dőlt belőle a trutyi egész nyáron, elsárgultak és fonnyadtak a levelek a moníliától. Visszavettem egy csonkra, tavaly akkorát nőtt, hogy idén az is tele lett virággal. De ha megint megszívat vele a virágmonília, lecserélem. Amúgy sem volt óriási élmény 3 éve találkozni a termésével májusban, vagy június elején (már nem is emlékszem).

Az orangered-et tavaly kóstoltam meg először, a fagyból maradt rajta 1-2 szem. Az nagyon finomnak tűnt. Idén rogyásig van a fa virággal.

Talán már a gergergtől kapott gönci kajszi is teremhet idén pár szemet...

Na még talán annyit mára: tavaly a körte éve volt. Annyi körtém volt, hogy az egész környék azt főzte nyáron. Annyi volt a cefre is, hogy két hordóval a fák alá öntöttem kora télen. Idén viszont siralmasan néznek ki a körtefák. Mintha valami lett volna velük tavaly a rügydifferenciálódáskor, azok a fák, amik tavaly kezdtek teremni pár szemet, idén nem mutatnak semmit. Na meg a többi sem, ami tele volt. Enni persze lesz, annyi rügy van. De a tavalyi töredéke. Persze alternálnak is, én ezt értem, nem differenciálódott annyi rügy a termés súlya alatt; na de azokon sem amiken csak pár szem volt?...
 






  2019.03.23. 09:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3359) hsz.-re     Olvasás  
  •   3364   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon jó téged újra látni! Én is nagyon kíváncsi vagyok az elmúlt évek tapasztalatára a kertedben! Pl. Milyenek lehetnek a wawit alanyú fáid?
 


  2019.03.22. 16:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (3362) hsz.-re     Olvasás  
  •   3363   


---
 
Úgy rémlik, az a valaki én voltam. :)
gaabre: örömmel látom, hogy megint itt vagy. :dejo: Üdv újra köztünk, remélem, megint oszlopos tagja leszel a fórumnak! :)
A kerttel kapcsolatban: ahogy eddig is, a Természet végzi a dolgát, mi pedig igyekszünk kihozni belőle, amit lehet...
Néha sikerül, néha nem annyira... Tanulunk ebből is, meg abból is. Az utóbbi években új (rovar) fajok jelentek meg (de ezt talán Te is tudod),
azoknak annyira nem örülünk, de azért megpróbálunk valahogy beelőzni...
Sikeres kertészkedést, sok szép termést kívánok (és persze jó egészséget mindehhez)!

Ha publikus: Nálad mi újság a kertben?
 


  2019.03.22. 15:17  Hozzászólás  Válasz gaabre (3360) hsz.-re     Olvasás  
  •   3362   
Avatar

---
 
Egyszer valamikor x éve valaki kérdezte, hogy merre van gaabre? Mondtam neki, hogy nemsokára biztosan jelentkezni fog - és lőn! Már csak a nemsokára szó jelentését kell átértékelnem magamban ... Üdvözöllek! :)
 


  2019.03.22. 12:08  Hozzászólás  Válasz gaabre (3360) hsz.-re     Olvasás  
  •   3361   
Avatar

terra alapító
 
Régen láttunk! ;) A kajszik most kezdenek virágozni, a többi meg még ott se tart.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég