Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.06.23. 09:43  Hozzászólás
  •   8941   


---
 
Sziasztok. Mi lehet ez a lyukacsosodás,gomba,vagy rovar?
IMG_20190622_152732.jpg
------------------------
Megtekintve 10113 alkalommal.

IMG_20190622_152759.jpg
------------------------
Megtekintve 10113 alkalommal.


Mivel védekezzek?
 


  2019.06.23. 09:41  Hozzászólás  Válasz Imikert (8929) hsz.-re     Olvasás  
  •   8940   


*
 
Az ízről mindig fenntartással írok véleményt, mert mindenkinek más az ízlése...tapasztaltam már, hogy általam semmire sem tartott fajta másnak nagyon ízlett és fordítva...szóval a Tomcot szerintem jó , minden tulajdonságával együtt a korai fajták közül nálam a legkorrektebb. Magyar kajszihoz nem tudom viszonyítani, mert ez a fajta nincs nekem.
 


  2019.06.23. 09:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (8934) hsz.-re     Olvasás  
  •   8939   


*
 
Mi idén -az én kérésemre :lol: - ebből főztünk dzsemet.
Érdekes amúgy, hogy sztem a Rubista gyümölcs illata sokkal intenzívebbnek tűnik, mint az íze.
 


  2019.06.23. 09:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8937) hsz.-re     Olvasás  
  •   8938   


*
 
Én azzal tudnám kiegészíteni , hogy- legalább is nálam - nagyon érzékeny a sztigminára...de ezzel együtt is a viszonylag korai fajtáim közül marad , a Tomcottal együtt...miközben a Wonder cot és a Tsunami lapátra kerül . Idéntől nem tartogatok csak a neve miatt fajtákat , egy-egy érési időszakra nem kell 4-5-6 fajta és a fenti kettő nem éri el nálam a másik kettő szintjét.
Persze lesznek még kimenő fajták / ezekből egyébként egy ágat sem hagyok , mint korábban... / pl a következő a Radka lesz, de ahogy érnek úgy lesznek minősítve , aztán letermés után rögtön fűrész, hogy szükség esetén a kihajtó vesszőkre lehessen szemezni , vagy egyszerűen csak az alapfajta hajtson /mert ugye nálam sok a kombifa /.
Én a Rubista , a Totem és a Fuego közt sok különbséget nem vettem észre...igaz utóbbi kettő idén termett először és egyenlőre még csak a rászemzések...de a pirosak azért maradnak...mondjuk szívesen odaraknék egy ládával a Pennyiben látott , halványsárga és zöld színekben játszó görög Tyrinthos mellé....
 


  2019.06.22. 16:34  Hozzászólás
  •   8937   
Avatar

terra alapító
 
Korai, közép-korai fajták:

Rubista:

Továbbra is eszméletlen a színe, az egész fa csodálatos éréskor. Nagyon érzékeny a túlterhelésre, aprósodik, ízetlen lesz. Egyébként finom, de nem minden évben ugyanolyan. Idén gyengébb.





Fuego:

Gyönyörű a színe, jó a mérete, és nagyon finom, különleges aromájú kajszi! Egyből kedvenc lett!!!





Silvercot:

Nagyon jó ízű, különlegesen finom kajszi:

 


  2019.06.21. 12:56  Hozzászólás
  •   8936   


*
 
Szerintem a jövő héten a Neve is kóstolható lesz, az első igazán jó ízű nektarinom. :super:


DSCF7277 Neve.JPG
Neve
Megtekintve 13564 alkalommal.

DSCF7278 Neve.JPG
Neve
Megtekintve 13564 alkalommal.

 


  2019.06.21. 12:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (8934) hsz.-re     Olvasás  
  •   8935   


*
 
Hasonló véleményen vagyok én is a Rubistával. Most a Big Red-et eszem, sokkal finomabb, bár sokat hagytam a fán, így csak 50 grammosak.
Sajnos már potyog, és el is fogy.
 


  2019.06.21. 09:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8933) hsz.-re     Olvasás  
  •   8934   
Avatar

---
 
Fotoshop kérdése az egész... :H :lol: Látványra tényleg szép, ízre inkább a középkategóriába sorolnám. Viszont puhulós fajtaként (és mivel szép a hússzíne is) lekvárnak biztosan kitűnő lesz.
 




  2019.06.20. 20:15  Hozzászólás
  •   8932   
Avatar

---
 
006.JPG
Piros sudarú kajszi...
Megtekintve 13427 alkalommal.


Az oldalvesszők egy évvel később hajtottak ki. Rubista egyébként, de szerintem ezt nem is kellett volna mondanom.
 


  2019.06.20. 16:41  Hozzászólás
  •   8931   


---
 
Sziasztok,

Egy kis értékelés.. :)

Sajnos idő hiányában, képek nélkül, igyekszem majd pótolni a képeket.

Pricia .... Gyönyörű, szép pirosas, 20kg-t szedtem róla, tegnap szedtem le az utolsókat.
Csúcsi részen túl puha, emiatt ott barnul, másik oldalt még kemény, ez hátrány.
Íz...finom, idén szinte alig édes, gondolom a sok eső és borús idő miatt, felénk közel 230 mm esett május óta.
Tavaly és tavalyelőtt viszont finom édes volt.
A héja eléggé savanykás, ez van akit zavar, van aki kedvelte emiatt, ízlés kérdése./kicsit zavaró számomra/
Mamám főzött belőle hagyományos módon lekvárt, ő imádta, könnyű elkészíteni, szép színe lett, cukrot adott hozzá ez sem lehet zavaró, teszt még várat magára.
Fagyokat nagyon jól bírta, több napon keresztül is fagyott, mégis ritkítani kellett, viszont elsőként virágzott felém, de nagyon elnyúlóan.
Alap permetésen kívül nem volt kirívó, első évben nem kapott gomba ellen semmit, akkor mintha sörétessel végig lőtték volna.
Összességében, akinek adtam oda volt érte, sőt szeretne venni ha lehet majd, szerintem pár fát érdemes belőle tartani, nekünk bejött.

Tsunami

Pricia előtt érett le, kezdetem kevésbé édes, vége felé már finom édes volt, hála a napsütésnek.
Nálam is a fenti sok eső miatt sok volt a repedt, igazából szinte mind, esztétikán kívül nem volt gond vele.
Korán virágzott, fagyokat bírta, ritkítani kellett őt is.
Nagyon finom, ízre veri a priciat simán.

Aurora

Ritkítani alig kellett, ezen kevesebb maradt a fagyok után.
színre nem kiemelkedő, azért az érés vége felé már pirosas szín is megjelent rajta.
Nagyon finom volt, jó leveses édes./köszönheti hogy később érett mint az elődök, több napsütést kapott./
Puhul, potyog, viszont nagyon finom lekvárnak tökéletes.

Rubista

Vannak dolgok amiket elsőre nem értek....két fám van belőle mir29c alanyon, egyik a kertben van másik a szőlőmbe, a szőlőbe lévő 7 napja le érett, a kerti még kemény, most kezd pirosodni. Ez hogy azt nem értem :$
Finom ez is viszont a fája alig nőtt kint, pár szem volt csak rajta, héja kicsit savanykás, ízre finom.
A teljes piros szín csodálatos mindenki oda volt :)
További tapasztalat még várat magára.

Holly

Első bálozó, tegnap szedtem róla az elsőket
Átlag súlya 75g, Tsunamival készült kép róla, azok kb 42g-osak voltak.
Szin inkább sárgás pirossal mosva, héj nem savas, állagra leveses már már folyós ahogy beleharapsz, jó vastag húsa van, nagyon finom ízre.
Betegség stb tapasztalat még nincs.
Korán virágzott ő is, Tsunami után pár nappal kezdett.
Ami még rajta van szintén elég méretes.

Képeket amint időm engedi pótolom.
Folyt köv!
:wave:
 




  2019.06.18. 19:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8893) hsz.-re     Olvasás  
  •   8929   
Avatar

---
 
Tomcot - ról keveset írnak - azt hogy édes régi kajszi ízű - és a zamata milyen , mennyire intenzív ? Bár más érés idő , pl. Magyar kajszihoz viszonyítva hasonló állagú lehet talán ízben is közelíti !? Nekem is ez tetszene ! :dejo:
 
derűs napot !


  2019.06.18. 16:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8880) hsz.-re     Olvasás  
  •   8928   


---
 
Kattintottam ma néhány fényképet  a telefonnal. A gyümölcs tulajdonságai semmit sem változtak, csak annyi történt, hogy már majdnem minden szem a földön van. A fán levők kemények...
Amint lejött az utolsó szem, kuka... :@ :angry-banghead: :(
 




  2019.06.18. 13:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8924) hsz.-re     Olvasás  
  •   8926   


*
 
Az enyém is onnan származik, myrobalan alanyon van. 2016 tavaszán ültettem, 2017-ben így nézett ki. Hagyhattam volna én is kevesebbet rajta, akkor nem kellett volna kötözgetnem...de minden jól sikerült a végén. Remélem jövőre te is jobb véleményen leszel. ;)
Szerintem most értetek utol minket, az előny elfogyott. Az én Rich May-em is olyan piros, mint Délkeleté, de még puha nincs, ő meg már kóstolgatja...
A túl sok és erős napsütés sajnos több fajtát is megégetett, megfőzött. :(


DSCF4889.JPG
Pricia 2017
Megtekintve 13555 alkalommal.

 


  2019.06.18. 12:30  Hozzászólás  Válasz laposbarack (8923) hsz.-re     Olvasás  
  •   8925   
Avatar

terra alapító
 
A benapozottsággal nincs probléma, meglátjuk, mikor kezd színesedni. Ahogy Misimanó képeit elnézem, arrafelé még mindig előrébb jártok azért...
 


  2019.06.18. 12:29  Hozzászólás  Válasz Misimanó (8922) hsz.-re     Olvasás  
  •   8924   
Avatar

terra alapító
 
A Battistinitől származik. Semmiképp nem lehet az első termőév alapján értékelni semmit, jövőre okosabbak leszünk.
 


  2019.06.18. 09:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8918) hsz.-re     Olvasás  
  •   8923   


---
 
Azért színesednek nálam, mert a zöldmunkára idén nagyobb figyelem juthatott azon a pár fán, amin van barack, minden termés meg lett ünnepelve..
Az én módszerem az, hogy a rossz állású, befelé növő vesszőket ugye eltávolítom és hogy ne legyen nagy a lombveszteség, (hisz még mindig a zöld levél termeli a cukrot) a jó állású veszőket, amik árnyékolták a barackokat, nem levágtam, csak az alsó árnyékoló leveleit szedtem le, úgy, hogy minden termés kapjon pár óra napot, ami volt is az elmúlt héten. :)
 


  2019.06.18. 08:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8917) hsz.-re     Olvasás  
  •   8922   


*
 
Még egy ötlet. Honnan származik a fa? Magyar kertészetben(ismerős) már láttam magról vetett fát árulni, a tulajdonságok persze elmaradtak a nemestől.
De külsőre hasonlított. A Pricia nem tudom mit produkálna ilyen esetben. Próbáltam már én is ilyet, van olyan piros húsú nektarinom, ami abszolút siker. Érési időben, tulajdonságaiban is eltér az eredetitől. Magonként is eltért az eredmény ugyanannál a fajtánál. Persze a legtöbb kudarc...
 


  2019.06.18. 08:30  Hozzászólás  Válasz Misimanó (8920) hsz.-re     Olvasás  
  •   8921   


---
 
Igen ez a veszély fönnáll, de reméljük nem, és laca12 érti a vicces elismerést és gratulációt.
 


  2019.06.18. 08:24  Hozzászólás  Válasz Jana11 (8919) hsz.-re     Olvasás  
  •   8920   


*
 
Nekem is 1 szem maradt a 2 fámon, csatlakoznék én is. :hiha:
Csak nehogy valaki tényleg megtegye, mert senki nem mossa le rólunk, hogy közünk volt hozzá... :hiha:
 


  2019.06.18. 07:24  Hozzászólás  Válasz laca12 (8911) hsz.-re     Olvasás  
  •   8919   


---
 
Ezek a képek rosszabb kajszi termőtájban "izgatásnak" minősülnek.Holnap késő este indulunk a Magic cot-ot leszedni azokkal, akiknek lefagyott, illetve tetszettek a képek. Forintban vagy euróban mennyit hagyjunk a fák alatt /kg? :thumbup:
 






  2019.06.17. 19:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8909) hsz.-re     Olvasás  
  •   8916   


*
 
Ez volt nekem is az első gondolatom. Az első termő év mit takar? 2017 tavasszal ültetted, 2018-ban elfagyott, és most terem először? Illetve az idén tavasszal került a földbe? A két véglet közt nem kis különbség van. Ha még nem állt be rendesen a fa és terhelted is, akkor a gyümölcs tulajdonságain is látszik. Gondolom tápanyaggal, vizzel nálad nem volt gond. ;)
 




  2019.06.17. 18:44  Hozzászólás
  •   8914   


---
 
Szabadszállási készülődés:


IMG_8329.JPG
Laposbarack: Samantha - már csak 1-2 hét :)
Megtekintve 12828 alkalommal.

IMG_8335.JPG
Őszibarack: Mg, Kevésbé ízlik, mint az Extreme 6 - bár még csak egyszer kóstoltam őket, véleményem változhat
Megtekintve 12828 alkalommal.

IMG_8331.JPG
Kajszi - Orangered: Kb ennyi maradt a fán a fal felé eső ágon :(
Megtekintve 12828 alkalommal.

 


  2019.06.17. 18:04  Hozzászólás
  •   8913   
Avatar

---
 
Az őszi is kezd szép lenni...
Fénykép0827.jpg
Sugar T..
Megtekintve 12845 alkalommal.

Fénykép0830.jpg
Sugar T.
Megtekintve 12845 alkalommal.

Fénykép0772.jpg
Sugar T.
Megtekintve 12845 alkalommal.

 




  2019.06.17. 15:39  Hozzászólás
  •   8911   
Avatar

---
 
Most jön a java ,ha nem jön közbe semmi hamarosan szüret 6-8 nap...
Fénykép0807.jpg
Magic
Megtekintve 12824 alkalommal.

Fénykép0810.jpg
Magic
Megtekintve 12824 alkalommal.

 


  2019.06.17. 15:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8907) hsz.-re     Olvasás  
  •   8910   


*
 
Priciám nincs , nem is tervezem , a Tsunami nálam elég apró , a most érők közt a legkisebb , ugyanabba a fába szemezve mint a Wonder cot ...és a legrosszabbul is kötött , az íze tényleg jó , de az az egy ág ami van belőle elég is. A Wondert is úgy gondolom, most , hogy csökkentem , minden tulajdonságban jó lenne, de az íze nem éri el a többi koraiét , így eladni is necces, mert feldolgozni se az igazi, meg saját részre se fogy úgy mint a többi...a két rászemzésből az egyiket levágom, ill. a kis fát átszemzem majd másra.
Annyi megfordul/t már a kezem között muszáj kicsit szelektálni.
 




  2019.06.17. 13:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (8907) hsz.-re     Olvasás  
  •   8908   


*
 
A Pricia-ról teljese más a kép nálam. 50-55 grammos a termés. Mint már írtam 20,5 brix volt a cukorfoka, édes, kicsit savas, lédús,jó ízű. De az igaz, hogy teljes érésben a legfinomabb, és a színe is tényleg szép még éretlenül is.
Sajnos az idei kép nem a legjobb, de már csak jövőre tudom megismételni.
A Pricia, Ninfa és a Spring Blush egymás mellett, így látható a mérete összehasonlításban is, a kép 2017-es..
Mennyire volt lédús a tied? A 30-35 gramm még első évesen is nagyon kicsi. Az enyém 2017-ben volt első éves, akkor is ekkorák voltak a gyümölcsei.


DSCF4901.JPG
Pricia
Megtekintve 12705 alkalommal.

DSCF4912.JPG
Pricia+Ninfa+Spring Blush 2017
Megtekintve 12713 alkalommal.

DSCF7059 Pricia.JPG
Pricia 2019
Megtekintve 12713 alkalommal.

 


  2019.06.17. 12:01  Hozzászólás
  •   8907   
Avatar

terra alapító
 
Akkor egy kis korai fajtaértékelés:

Prícia:





Gyönyörű színezetű, hamar kialakul a fedőszíne. Fája nálam lassan növő, igen bőtermő. A gyümölcs gyenge aromájú, édeskés ízű, kevés savval. Gyümölcs apró, 30-35 grammos (első termőév). Csak teljes érésben, puhulva élvezhető. Csak friss fogyasztásra ajánlom.

Tsunami:





Nagyon szép, mutatós gyümölcse van, napos oldalon piros fedőszínnel. Fája nagyon gyorsan növő (nomen est omen), nagyon bőtermő. A gyümölcs nagy (50-70 gr), a nagyon korai időszakban extrém jó ízű, aromás, finom savakkal. Teljes érésben nagyon jó a cukortartalma (Brix 18), ekkor kissé potyog. Nálam ez a legjobb ebben az időszakban.

Aurora:



Nem extrán szép, de azért mutatós gyümölcsű, enyhén pirosodó. A fája gyorsan nő, bőtermő. A gyümölcs közepes (40-45 gr), gyorsan puhul, nem extrán zamatos, de teljes érésben jóízű (Brix 16). Teljes érésben kissé hullik. Kiváló lekvár készíthető belőle.
 


  2019.06.17. 07:44  Hozzászólás  Válasz zsolti (8905) hsz.-re     Olvasás  
  •   8906   


---
 
zsolti, ha esetleg tudnál a fáról képet készíteni úgy, hogy a levelek is látsszanak, talán többet tudnánk segíteni.
Az szinte biztos, hogy a fejlődés megrekedése vagy elégtelen porzás, vagy a gyökértől fölfelé áramló tápanyag ellátás elégtelensége vagy megállása miatt van, akkor már száraz lenne a gyümölcs is. A kérdés leginkább, hogy a porzó
hiánya, gyökér, vírus, vagy tápanyaghiány miatt.
 


  2019.06.16. 21:02  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8900) hsz.-re     Olvasás  
  •   8905   


---
 
Föld elemzés volt ősszel, az alapján hiány volt kaliumból és nitrogénból, mindkettőt pótoltam a javasolt mennyiségben. Többi fán (940fa) nem volt hasolnló probléma. :alvaka:
 


  2019.06.16. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (8902) hsz.-re     Olvasás  
  •   8904   


*
 
Szép. Remélem még sok ilyen látványban lesz részünk. ;)
 


  2019.06.16. 20:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8901) hsz.-re     Olvasás  
  •   8903   


*
 
Nálam csak a túlérettek potyogtak a szél hatására. Teljesen rendben volt minden vele, sajnos el is fogyott.
 


  2019.06.16. 20:10  Hozzászólás
  •   8902   
Avatar

---
 
Itt a legújabb 2019-es trendi asztalterítő (kisebb részben Tsunami, nagyobban Wonder cot mintázattal):
001.JPG
------------------------
Megtekintve 12559 alkalommal.

 


  2019.06.16. 19:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (8880) hsz.-re     Olvasás  
  •   8901   


---
 
A Springblush tulajdonosoktól kérdezem, hogy nálatok nem volt ilyen érdekes érés előtti potyogás? Azóta szedegetem a földről, kóstolgatom és ami egy kicsit is megütődik és felpuhul,
az bizony már egész tűrhető ízű és a napok múltával egyre édesebb is... A vírus egyértelmű jele mellett lehet, hogy mégis valahol máshol van a gubanc?
Víz, tápanyag (utóbbival szerintem jól állunk, épp az elmúlt 'télen' adtam nekik kaját)? Egyébként a fán levők még mindig kemények... Ma... :O :fejvaka:
Ja, és a lényeg: a gyümölcsön egyelőre semmilyen vírustünetet nem látok. Csak az alany levelén (C 29).
 


  2019.06.16. 19:23  Hozzászólás  Válasz zsolti (8898) hsz.-re     Olvasás  
  •   8900   


---
 
Ha nem írtad volna, hogy a többi fával nem volt ilyen gondod, akkor azt mondanám, hogy talán K hiány.
Ezért inkább úgy kérdezem, hogy teljesen azonos tápanyagellátottságúak a fák? Nem lehet különbség?
Egyébként hogy tápozod őket (van elég K és pl. N)?
 


  2019.06.16. 18:40  Hozzászólás
  •   8899   


---
 
Ma a feleségemmel leültünk és megettük a Tsunami termést. (két szem volt összesen)
 


  2019.06.16. 16:32  Hozzászólás
  •   8898   


---
 
2018 tavaszán vásároltam néhány darab Wondercot facsemetét, idén már volt rajtuk 3-4 szem barack de most éretlenül lehullottak a földre, betegségnek semmi jele. Amit még észleltem mikor szétvettem a gyümölcsöt a hatalmas magot csupán néhány miliméter hús vette körül. Gyanús volt nekem hogy nem növekednek kb egy hónapja. A többi fával még soha nem volt ilyen gondom. Mi lehet a probléma?


WP_20190613_08_06_49_Pro.jpg
lehullott Wondercot
Megtekintve 12475 alkalommal.

 


  2019.06.16. 12:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (8895) hsz.-re     Olvasás  
  •   8897   


---
 
Érdekes dolog ez a rohadt poloska ügy. Nálam a cseresznyéket tette 100%-an tönkre. A megszúrt cseresznyék mind torzak degeneráltak lettek.
A sárgabaracknál úgy látom, hogy ha zölden szúrja meg, akkor ki gödrök képződnek a gyümölcsön. Ha éretten, akkor rothadás követi.
Nyilván valamilyen mérget fecskendez a gyümölcsbe, ami a gyümölcs növekedését helyileg gátolja. Később pedig a szúrásnyom nem tud begyógyulni és a seben keresztül valamilyen termés-rodhasztó mikroorganizmusok hatolnak be a gyümölcsbe.
Nagy kihívás ez, nem tudom, hogy jövőre hogyan lehetne elkerülni.
 


  2019.06.16. 09:54  Hozzászólás
  •   8896   


*
 
A Holly cot nálam az idén értékelhetetlen lesz. Eddig a nagy melegtől a mag körül barnult. Most már a bőre fel is hólyagosodik.
Nem érik a gyümölcs, hanem megsül. A bővebb locsolás sem segít... :(


DSCF7246 Holly cot.JPG
Holly cot
Megtekintve 12549 alkalommal.

 


  2019.06.16. 08:51  Hozzászólás  Válasz laca12 (8870) hsz.-re     Olvasás  
  •   8895   


*
 
A Wonder nálam még elég kemény, de sok a rohadt..mondjuk az ok nálam könnyen felismerhető , a hangyák megkezdik a csúcsi részt és onnan indul ki a rothadás...legalább is ennél a fajtánál.
A másik fórumon felvetett problémánál viszont nem értek egyet Mozo-val , sztem abszolút poloska a bűnös bár nagyon vacak képet tudok csak a Nokiával , de a körmömnél még így is látszik a szúrásnyom , az orsós Tomcot-omat teljesen lepocsékolták...és sztem nem is fajtajelleg ,az ettől 50 méterre lévő ill. kb 1 km re lévő másik Tomcotokon eddig semmi nyoma, régebben ilyen sosem volt, az elmúlt pár év poloska inváziójának újabb állomása, hogy mennek a kajszira is / nálam eddig leginkább az őszit és némileg a körtét bántották...most meg már talán mindenre mennek :( /
 




  2019.06.16. 08:44  Hozzászólás  Válasz Harogem82 (8885) hsz.-re     Olvasás  
  •   8893   


*
 
Az eredeti fa szlovák származék , címke nélkül jött , így nem tudom az alanyát , én szemeztem róla 2-t , ezek Ishtarán vannak ez az eredeti... és ez az egyik saját szemzés.

Ami negatív lehet , hogy -hasonlóan a matt színűekhez pl Pinkcot - viszonylag hamar puhul , nem pultálló...de azoknál meg sokkal jobb az íze.
 


  2019.06.15. 20:58  Hozzászólás  Válasz Misimanó (8891) hsz.-re     Olvasás  
  •   8892   
Avatar

---
 
Köszi! Borokat nem, viszont likőröket készítek néha - gondolom, arra már nem jó. Mindjárt felteszem a másik topicban a kiszemelt kütyüt: röviden leírnád a véleményed róla?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron