Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.08.09. 21:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (1254) hsz.-re     Olvasás  
  •   1256   
Avatar

---
 
Neked van Irsaid? Tavaly a környezetemben többen is keresték ezt a fajtát (főleg pálinkailag)
 








  2019.08.08. 16:34  Hozzászólás  Válasz RJani65 (1251) hsz.-re     Olvasás  
  •   1252   


---
 
Szia!Köszönöm az infót!Volna két kérdésem hozzád, a Szilvia szőlőt hol lehet beszerezni,mert én ketestem már, de sehol nem talátam,a másik a Vénusz mért kerül ki a gyűjteményedből?
 


  2019.08.08. 13:47  Hozzászólás
  •   1251   


---
 
Tisztelt fórumtársak
12év tapasztalata alapján a következő 140 fajtából ezek bizonyítottak:
Lake mont seedles eléggé ellenálló , repedésre kicsit hajlamos
Szilvia eléggé ellenálló óriás fürt, nagy kék bogyó georgiko 28-as alanyon. 5bb-m rosszabul köt
Kósa megbízható fajta
Anna lisztharmatra érzékeny
Sarolta lisztharmatra fogékony
Csilla szép fürt és bogyó, nem reped
Pamjaty ucsitelja nem reped egészséges lomb
Dunav kiválóan jó
Réka enyhe peronosz fertőzés
Viva aika egészséges lomb eső miatti rossz kötődés
Ami pedig kikerül gyűjteményemből :
Cshaus néró 5bb alanyon
Csabagyöngye 5bb alanyon
Lidi , Lydia, Vénusz , Chausrüzsovüj ,Klára ,Artemis
Csak ezt a pár fajtát soroltam fel remélem, hogy tudtam segÍteni nektek.
 


  2019.08.06. 21:37  Hozzászólás
  •   1250   


---
 
A rezeset használtam. Ezek őszi ültetések. Ez a 2 fajta nem bírta volna ki az évet hogy be legyenek dugig peronosszal. A többi szerintem ki bírja.
 


  2019.08.06. 04:11  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1248) hsz.-re     Olvasás  
  •   1249   


---
 
Ha belefér az ÉVI a termésérésig, akkor nyilván nem tettél rosszat. De melyik verziót szórtad? A mankocebes vagy rezes? Eléggé eltér a várakozási ideje a két hatóanyagnak.
Én már egy ideje agyalok, hogy mit is szórjak... Van olyan fajta, ami már gyakorlatilag érettnek tekinthető, van, ami azért még messzebb van ettől. :fejvaka: :alvaka:
 


  2019.08.05. 22:01  Hozzászólás
  •   1248   


---
 
Hello. Remélem jól tettem, hogy adtam a landüsnek meg manikürnek ridomil goldot. Még mielőtt el öntené a peronosz
 


  2019.08.04. 22:02  Hozzászólás
  •   1247   


---
 
Én a Timur-t Mucsi tapasztalata alapján a kukába dobtam. Permeteztek, de nem sokat...

A Rombikról szomorúan olvasok. :(

Nálam a manikür finger érezhetően gyengébb peronoszon mint a többi.
Landüson is érződik, hogy nem rezisztens.
Valekon megjelent a peronosz, de beszáradt úgy látom. A többi fajtánál , valahogy keményebb es erősebb a levele most. Úgy érdekesség képp.
Lívián volt peronosz de valahogy már egyáltalán nincs.
Solaris teljesen jó.
Bajkonur nem hibátlan, de rendben van.
Eszter 3-ik éve megbízhatóan terem.
Preobrazsenyie, Jubilej novocserkask, Kesza1,Szenzácia oltás((kb 8m),Original, Frumosa alba, Supaga oltás, teljesen hibátlan.
2 kontaktot 2 felszívódót kaptak.
Ezek őszi ültetések, kérem fenntartással kezelni az általam leírtakat. :)[wszovcsat2][/wszovcsat2]
 


  2019.08.03. 06:51  Hozzászólás
  •   1246   


---
 
A Rombikban túl nagyol a magok ,különállók és szárz állapotúak kipotyogók .
Ha megázik szétrepednek a szemek .

A Szenator pavlovskovó szintén szétrepedős , minden szeme , ha megázik .
 




  2019.08.02. 08:05  Hozzászólás
  •   1244   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Fórumtársak!

Kezdődik a csemegeszőlő szezon. Arra kérek mindenkit, hogy ossza meg velünk az éppen érő fajtáinak a tulajdonságait, ha lehet képekkel. Nagyon kevés a hiteles leírás, termesztési tapasztalat az új külföldi fajtákról, segítsünk egymásnak. Kérem, hogy csak azok írjanak, akiknek nincs kereskedelmi érdekük a csemegeszőlő termesztésben.
 




  2019.08.01. 13:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (1238) hsz.-re     Olvasás  
  •   1242   


---
 
Még annyit tennék hozzá,hogy az oltásaim Regina,Vera,Timur közül egyik sem mutatott semmi betegséget.Leirtam a fajta neveket,de még nem termők tehát csak papiron azok a fajták aminek vettem öket.Egyedül a Timur,ami biztos.
 


  2019.08.01. 13:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (1240) hsz.-re     Olvasás  
  •   1241   


---
 
Dehogy öregszünk,csak az idő telik ;) érdekesek ezek a dolgok,mert pl.nálam a Livia feltünően fogékony a peronoszra viszont,ha jól emlékszem "Szőlős" azt irta,nála jól működik...
 


  2019.08.01. 12:52  Hozzászólás  Válasz muskotály (1239) hsz.-re     Olvasás  
  •   1240   
Avatar

---
 
Hiába no, öregszem, nem emlékeztem rá, hogy volt ilyen felsorolásszerű írás a fajták ellenállóképességéről :) Köszönöm, hogy reagáltál ... nekem is van pár fajta még ezek közül és talán annyit fűznék hozzá, hogy nálam a Velika érzékenyebbnek tűnik a gombabetegségre és én a lentebbi csoportba sorolnám.
 


  2019.08.01. 12:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (1238) hsz.-re     Olvasás  
  •   1239   


---
 
Szia!Régebben már többen leirták,leirtuk a betegségekre rezisztens,illetve a fogékonyabb fajtákkal való tapasztalatokat,de az nem baj,ha ezt többször és más vegetációs álapotban tesszük,és minél több fajtánál.Én nagyon örülök,hogy Te is leírtad. :dejo: Nem tudom,de nálam lisztharmat fertőzést még eddig nem tapasztaltam,lehet,hogy időben sikerült megelőznöm,nem tudom,ezért nem írok róla tapasztalatot.Peronoszra,amik nálam előfordulnak,és amiken szó szerint,semmi baj nem látszott:
-Teréz
-Palatina
-Bolgár Rezi
-Néró
-Velika
-Japán Izabella
-Jubilej Novocserkaszk
-Lora
Amik szerintem könnyen kordában tarthatóak még:

-Preobrazsenyie
-Viktor
-Julián
-Anjuta
-Moldova
Ezek az én tapasztalataim.
 


  2019.08.01. 09:02  Hozzászólás
  •   1238   
Avatar

---
 
Nincs sok fajtám a keletről beszerzett szőlőkből és azok is csak tavaly tavaszi ültetésűek zömmel, de már látni, hogy a gombabetegségekkel szemben melyek a legellenállóbbak (egy éves tapasztalat, garancia nélkül). Én most leírom ezeknek a fajtáknak a nevét, de nem akarok senkit sem arra biztatni, hogy ő is tegye meg, mert nem kémkedési céllal írtam. Viszont ha valaki társul mellém, akkor esetleg egy táblázatot is létre lehetne hozni az évek során. Tehát jónak ítélem a rezisztenciáját a következő fajtáknak:
- Monarch
- Bazsena
- Belij kokl
- Nizina
- Szenzacia
- Faeton
- Monte Christo
- Everest
- Preobrazsenyie
- Bajkonur
Megerősítést vagy cáfolatot természetesen szívesen veszek a felsorolt fajtákkal kapcsolatban.
 


  2019.07.31. 21:28  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1234) hsz.-re     Olvasás  
  •   1237   
Avatar

terra alapító
 
Mi már 3 fürtöt lecsipegettünk róla. A Vénusz és a Julián következik, aztán mostmár a fagyokig meg se áll. :banana:
 


  2019.07.31. 20:36  Hozzászólás
  •   1236   
Avatar

---
 
P7310061.JPG
Favor, még messze az érettségtől
Megtekintve 11267 alkalommal.

P7310062.JPG
Podarok Irine, a picike
Megtekintve 11267 alkalommal.

 










  2019.07.30. 12:38  Hozzászólás
  •   1231   
Avatar

terra alapító
 
Kóstolgatok. Ami már ehető (de még nem érett): Super-Extra, Galahad, Bruno, Ruta, Muscat Bleu
 


  2019.07.30. 06:15  Hozzászólás  Válasz woodruff (1229) hsz.-re     Olvasás  
  •   1230   


---
 
Én sem azt irtam,hogy egyáltalán ne permetezzen,én is szoktam,csak példát irtam arra,hogy én hogy csinálom,de mindenki maga dönti el,mit akar.A termőknél más a helyzet,és ha érzékenyebbek is vannak köztük megint más,arról nem is beszélve,ha nagyon sok fajta van ezt nem is lehet igy megoldani.
 


  2019.07.30. 05:23  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1228) hsz.-re     Olvasás  
  •   1229   


---
 
Ha nem permetezel legalább kénnel és rézzel ,véleményem szerint hiába szedegeted a leveleket , eső után kötelező .
Én úgy permeteztem , hogy igyekeztem a színesedő fürtöket kihagyni .
Nálam a lisztharmat inkább az új hónalj hajtásokon jelennek meg ,ezeket kell eltávolítanom.

Nagyobb gond nálam az esőtől szétrepedezett szőlőszemek .
Például a Fénix babinkova ilyen menthetetlen , szinte minden szem szétrepedt .
Ezeken a fürtökön már megjelentek a muslincák , akik elindítják a rothadást , és letojják a tojásaikat .
Régen a Kardinál volt ilyen .
Most megjelölöm ezeket a fajtákat és jövőre átoltom .
Nem adok nekik több esélyt .
Házi kertbe ezek , csak fóliasátorba valók .

woodruff
 


  2019.07.30. 04:55  Hozzászólás
  •   1228   


---
 
Köszi. Igazából meggyőztél. Szedegetem a leveleket, nem vészes, de pl a tegnapi 30 fokos brutál párás meleg az kemény volt.
Ami kiemelkedik de nagyon az a frumosa alba,original,talisman, preobrazsenyie,jubilej novocserkask. A frumosa alba különösen zsúfolt,egy nagy koktél paradicsom még durván ront a helyzetén és egy hiba sincs sincs rajta. Akinek vannak ezek, ezek mindig ilyen ellenállók? A frumosa albánál kb. az jutott eszembe, hogy ha ettől nem, akkor mitől betegedne le. :d
 


  2019.07.29. 06:10  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1223) hsz.-re     Olvasás  
  •   1227   


---
 
Szia.Nem vagyok nagy mágus ,mint már irtam is többször,de leírom én mit csinálok ezzel az "itt ott"peronoszos levelekkel...lecsipem őket,nem permetezem semmivel.Nekem tulnyomó részt 2018 őszi,és2019 tavaszi ültetésű szőlőim vannak és,ha csak itt ott látok beteg leveleket nem permetezek egyrészt azért,hogy lássam mit bírnak és egy két levél miatt nem érdemes,mivel a termést nem kárositják,mert nincs rajtuk.Persze,ha látnám a nagyobb fertőzés veszélyét megpermetezném,de így nem.Én,minden nap kint vagyok és figyelem a változást,úgy vagyok vele,inkább most kisérletezek velük,mint mikor már teremnek.
 


  2019.07.28. 20:27  Hozzászólás  Válasz woodruff (1225) hsz.-re     Olvasás  
  •   1226   
Avatar

terra alapító
 
Az én alsó egyszál drótom is 75-80 cm magasan van és mint a képen is láthatod a fürtök is elég távol vannak a földtől. Úgy látszik egyformán gondolkodtunk a létesítéskor.
IMG_3318.JPG
A képen a fiatal télen gyökereztetett, tavasszal kiültetett szőlő mellett Anita fürtök láthatók.
Megtekintve 12246 alkalommal.

 


  2019.07.28. 19:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (1221) hsz.-re     Olvasás  
  •   1225   


---
 
Most néztem az 1074 -es képeidet.
Az én V kordonom abban is különbözik a tiédtől ,hogy az első drótemelete 75 centi magasságnál van ,hogy a fürtök ne tudjanak a földig leérni .
Alatta nem hagyok fürtöt .
Sajnos sok videó filmen látni ,hogy a fürtök a földön fekszenek , és csupa sár a szőlőszem .
2 sorban futnak a drótok, itt már k.b. 80 centire párhuzamosan egymástól .
Így akár egy helyen 2 fajtám is lehet , egyik jobb a másik bal oldalon .

A Hobbi szőlőtermesztésnek az az előnye ,hogy minden fajtából pár fürt is sok .

woodruff
 


  2019.07.28. 19:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (1221) hsz.-re     Olvasás  
  •   1224   


---
 
Most néztem az 1074 -es képeidet.
Az én V kordonom abban is különbözik a tiédtől ,hogy az első drótemelete 75 centi magasságnál van ,hogy a fürtök ne tudjanak a földig leérni .
Alatta nem hagyok fürtöt .
Sajnos sok videó filmen látni ,hogy a fürtök a földön fekszenek , és csupa sár a szőlőszem .
2 sorban futnak a drótok, itt már k.b. 80 centire párhuzamosan egymástól .
Így akár egy helyen 2 fajtám is lehet , egyik jobb a másik bal oldalon .

A Hobbi szőlőtermesztésnek az az előnye ,hogy minden fajtából pár fürt is sok .

woodruff
 


  2019.07.28. 17:58  Hozzászólás
  •   1223   


---
 
Tiszteletem. Az őszi ültetéseimet mivel fújjam majd most? Elkezdett megint itt-ott megjellenni a peronosz. Mit ajánlotok rájuk? (Ridomil mankozebes meg a rezes fajta is, vegesol eres, thiovit jet, dithane van itthon.)
Köszönöm előte is.
 


  2019.07.27. 20:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (1217) hsz.-re     Olvasás  
  •   1222   


---
 
Az Atosz is befeketedett ,a Néróval együtt .
A Vénuszt elhordják a rigógyerekek ,csak a sípolást lehet hallani ,ahogy bujkálnak .

Sajnos képet nem sikerül feltennem .

woodruff
 


  2019.07.27. 05:43  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1220) hsz.-re     Olvasás  
  •   1221   
Avatar

terra alapító
 
:O Nem én voltam, Janinak köszönd! (De én is egyet értek, magam is így csinálom!)
 




  2019.07.26. 20:51  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1218) hsz.-re     Olvasás  
  •   1219   


---
 
Ha nincs útban, én meghagynám (természetesen a tőkenevelés időszakáról beszélek).
Az oltványod esetében annyi lehet, hogy ha nem csíped le a végét (és a hónaljakat), akkor azok végei max. nem érnek be, a télen leszáradnak.
De mivel ezeket úgyis eltávolítod a tél végi metszéskor, ezért talán nincs akkora jelentősége. Hogy mindez mennyire szól bele a tőke jövőbeni állapotára, arra max. csak tippelni tudok,
de úgy sejtem, hogy nem lesz rá káros hatással, inkább pozitívan befolyásolja a folyamatokat. A tőke 'erejétől' és a visszavágás helyétől függ, hogy miként fog reagálni a növény.
Ha nagyon visszacsíped, akkor esetleg még a jövőre kihajtásra szánt, levéltőnél levő rügyek is nekiindulnak, az pedig nyilván nem kívánt cél.
Tudományosan megalapozott tudásom nincs a dologról, ekként tekints a leírtakra!
 


  2019.07.26. 19:50  Hozzászólás
  •   1218   


---
 
Tiszteletem!
Mire a hónalj hajtások csonkázásra kerülnek, 6-7 levél is teljes fejlettségben van a hónaljon(a kb 10-15 ből), van értelme többet hagyni 2 levélnél, ha több sincs útban? Ezek a levelek ha jól gondolom, hogy többet adnak mint vesznek el?

Az egyik 3 éves, még nem termett oltvány moldovára szenzácia oltásom 5,5 méternél tart.
Olyan helyen van hogy sem a jópár hónalj hajtása,sem a fő szál nincs útban. A fő hajtást csípjem le a végén, a hónaljaknál is csak az idősebb leveleket hagyjam?
Válaszokat előre is köszönöm.
 








  2019.07.25. 11:48  Hozzászólás
  •   1214   


---
 
Sziasztok.A Kira nevezetű szőlőt ismeritek-e,vagy esetleg,hol lehetne megnézni?
 


  2019.07.25. 09:02  Hozzászólás  Válasz woodruff (1211) hsz.-re     Olvasás  
  •   1213   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém csak egy sor. Láthatod az 1074-nél lévő képeken. (Azóta jót nőtt, van amelyik lehajolva a földet súrolja.)
 




  2019.07.25. 07:19  Hozzászólás
  •   1211   


---
 
2,20 távolságra vannak a sorok.
2,50 magasak .
10 méter hosszúak a sorok ,ebben 4 oszloppár van .
40 centire van a távolságuk a föld szintjén egymástól .
Legfelől 1,20 as távtartók vannak heggesztve .
A huzalok 70 centinél kezdődnek a földtől .
2 párhuzamos sorban futnak .
4 sorban , 50 centinként 2 .
1 méter mélyen vannak az oszlopok a földben .
Nem ástam ,hanem slaggal fúrtam az oszlopoknak lyukat ,és alol is össze vannak heggesztve .

Woodruff
 


  2019.07.25. 06:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (1209) hsz.-re     Olvasás  
  •   1210   


---
 
https://www.youtube.com/watch?v=ikzQEsy9-1w

Úgy csináltam meg mint a Piszanka bácsi .
Árkoltam és az utak 20-30 centivel magasabban vannak .
Sajnos képet nem tudom hogyan tudnék feltenni .
A méreteket később lemérem .

woodruff
 




  2019.07.23. 21:37  Hozzászólás
  •   1208   


---
 
Köszönöm Uraim! Annyi volna még, hogy mire a hónalj hajtások csonkázásra kerülnek, 6-7 levél is teljes fejlettségben van a hónaljon(a kb 10-15 ből), van értelme többet hagyni 2 levélnél, ha több sincs útban? Ezek a levelek ha jól gondolom, hogy többet adnak mint vesznek el?

Az egyik 3 éves, még nem termett oltvány moldovára szenzácia oltásom 5,5 méternél tart.
Olyan helyen van hogy sem a jópár hónalj hajtása,sem a fő szál nincs útban. A fő hajtást csípjem le a végén, a hónaljaknál is csak az idősebb leveleket hagyjam?
Válaszokat előre is köszönöm.
 


  2019.07.23. 20:24  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1204) hsz.-re     Olvasás  
  •   1206   


---
 
Idén próbálom először a két leveles hónaljhajtást. Eddig minden évben kitörtem az összeset.
Már muszáj volt elvégezni a zöldmunkát, mert ha nem tettem volna, akkor gyakorlatilag nem bírtam volna kibogozni (így még rendben volt, csak kissé kellett igazgatni, szétválogatni),
másrészt nagyon elhatalmasodott volna a nyavalya, mert nem tudtam volna bepermetezni.
Ezzel az időzítéssel minden szempontból pont jókor végeztem el a teendőket.
Az őszi ültetés hónaljait addig hagynám, amíg nem jelentenek problémát a zöldmunkában, növényvédelemben. Habitusra látod, hogy miként nő a tőke, ez alapján dönthetsz.
Ha kellően erős, 'nagy' és 'sok' a növény, akkor esetleg már csökkentheted a felületét, elég a föld feletti rész a gyökerek táplálására. Persze ez talaj, alany és nemes függő is.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 12 vendég