Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.08.24. 21:01  Hozzászólás
  •   9347   


*
 
Egy kis hóvégi helyzetkép a még érő barackokról...


DSCF7560 Farbaly.JPG
Farbaly
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7572 Farclo.JPG
Farclo
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7575 J.H.Hale.JPG
J.H.Hale
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7589 Tardibelle.JPG
Tardibelle
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7588 Granada.JPG
Granada
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7577 Summerset.JPG
Summerset
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7581 Vérbarack.JPG
Vérbarack
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7574 Calred.JPG
Calred
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7578 Benedicte.JPG
Benedicte
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7573 Cresthaven.JPG
Cresthaven
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7583 Venus.JPG
Venus
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7584 Babygold 9.JPG
Babygold 9
Megtekintve 12802 alkalommal.

DSCF7591 saját 2.JPG
?
Megtekintve 12802 alkalommal.

 


  2019.08.24. 15:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (9345) hsz.-re     Olvasás  
  •   9346   


*
 
Szebb szineződésű, nem annyira lapított gömb, mint a Bianca.
 




  2019.08.24. 14:53  Hozzászólás
  •   9344   


*
 
Egy a most érő őszik közül . a Maria Rosa : Sztem egy nagyon szép, méretes , finom , korrekt fehérhúsú...megérdemli, hogy végre önálló faként megjelenjen és persze normális alanyon. a másik ilyen a tesója, a Maria Marta lesz /ez mondjuk már szerepel önálló faként, de magonc alanyon...idén raktam GF/barrier-be...lassan kialakul az a sor, ami majd marad hosszú távon ...
 


  2019.08.24. 09:12  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (9342) hsz.-re     Olvasás  
  •   9343   
Avatar

---
 
Örülök, ha így van és megnyugtató az az érzés, amikor több ember is egyező véleményt alkot egy bizonyos fajtáról (magamnak kevésbé hiszek). A róla elmondott dolgot viszont tartsd szem előtt! :)
 


  2019.08.24. 05:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (9332) hsz.-re     Olvasás  
  •   9342   


---
 
Nekem bejött az íze aszalva ,és nyersen isőt amit kaptam tőled pár darab gyümölcsöt az a családnak is nagyon ízlett. Csináltam is belőle csemetét. Feltéve ha sikerül. :thumbup:
 


  2019.08.23. 08:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (9340) hsz.-re     Olvasás  
  •   9341   


---
 
Nálam is most kerekedett ki és pirosodik be a Farhial. Jellegezetes íze van, jól jön majd most az őszibarack után.
 


  2019.08.22. 14:01  Hozzászólás
  •   9340   
Avatar

terra alapító
 
Érik a Farbaly:



Az éréskori időjárásnak köszönhetően idén különösen finom, édes. Brix: 21.

Idén először megpróbálom aszalni

A Farhial is kezd érni, az első szem félig éretten pottyant le, de így is finom volt nagyon.

 


  2019.08.22. 10:11  Hozzászólás  Válasz laca12 (9335) hsz.-re     Olvasás  
  •   9339   


---
 
A neten a következőt találtam, hátha valakit érdekel: (https://zoldneklennijo.hu/tartositoszermentes-gyumolcsle-hazilag/)

Hozzávalók:
2,5-3 kg őszibarack/körte (tisztítva kb. 1,6-1,8 kg)
20 dkg cukor (elhagyható, ízlés szerint változtatható)
1 teáskanál étkezési citromsav
víz
Elkészítése:
A gyümölcsöt meghámoztam, a magokat eltávolítottam és a gyümölcshúst felkockáztam.
1 liter vízben feloldottam a citromsavat és ráöntöttem a gyümölcsre.
Botmixerrel alaposan összeturmixoltam és átöntöttem egy nagy fazékba. (Ha találunk benne darabokat, szűrőt is használjunk.)
Literenként adtam hozzá vizet, minden liter után kóstoltam. Végül 5 literre hígítottam fel mindkét gyümölcslé esetén, a sűrűsége nekem így volt kellemes.
Adagonként, kóstolgatva hozzáadtam a cukrot és jól elkevertem.
Miután az ízével megelégedtem elkezdtem főzni. 5 percig forraltam.
Ezután steril (alaposan elmosott és sütőben szárított) üvegekbe töltöttem tölcsér és merőkanál segítségével.
Ezután jött a száraz dunszt
 


  2019.08.22. 08:56  Hozzászólás  Válasz laca12 (9333) hsz.-re     Olvasás  
  •   9338   


---
 
A rózsabogarak itt is teljesen eltűntek, a poloskák sajnos nem. A Jenny Cotot, Farclót pocsékolják, az őszibarackok közül a Padana, Royal Jim, Calred meg a parasztbarackok úgy néz ki megússzák.
 


  2019.08.22. 07:17  Hozzászólás  Válasz 123János (9336) hsz.-re     Olvasás  
  •   9337   
Avatar

---
 
Befőttnek biztosan jó, mert tavaly az lett belőle és elégedett voltam az eredménnyel, de aszalni talán még jobb azon tulajdonságai miatt, amit te is leírtál ide.
 


  2019.08.22. 07:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (9332) hsz.-re     Olvasás  
  •   9336   


---
 
Aszalványban még nem gondolkodtam csak eltettünk belőle, de jó lehet aszalványnak is elég szilárd és magas a cukortartalma. Elég sok termett, de sokáig legalább 3 hétig folyamatosan érik, még mindig van 15-20 darab a fán. A megszokott kajszi ízt nem kell keresni benne, de azért jó íze van csak kicsit szokni kell, mert eléggé különleges gyümölcs.
 


  2019.08.21. 19:14  Hozzászólás  Válasz alex (9334) hsz.-re     Olvasás  
  •   9335   
Avatar

---
 
Nekem nincs bérgyártásba megy ,de egész jó eredménnyel, 3 literes kiszerelés a minimum akár csak az üzletekben kapható frissen préselt gyümölcslé behűtve gyerekkorunk zacskós Siólevére emlékeztet...
 




  2019.08.21. 18:24  Hozzászólás
  •   9333   
Avatar

---
 
Ma délután leszedtük a Suncrest maradékát holnap már gyümölcslé lesz belőle sok volt benne a poloska által megszúrt gyümölcs ,de rózsabogarat talán ha 3-4 db-ott láttunk.A Cresthaven is érik ezerrel ,de abban egyenlőre minimális a kártétel.
 


  2019.08.20. 20:07  Hozzászólás
  •   9332   
Avatar

---
 
Egy hete szedtem le ezt a tál Cot'n Candy kajszilvát. A látszat csal: zölden is édes, aki kóstolta, aromásnak is mondta ... én annyira nem, de tényleg nem rossz. Azóta már "meg is lettek aszalódva" - szerintem arra tökéletesen megfelelőek:

P8130056.JPG
------------------------
Megtekintve 12954 alkalommal.

P8200124.JPG
------------------------
Megtekintve 12954 alkalommal.

 


  2019.08.20. 15:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9330) hsz.-re     Olvasás  
  •   9331   
Avatar

---
 
Félreérthetően fogalmaztam: szombat este szórtam a következő fajtákra: R. Sweet, R. Pride, Meystar, Tardibelle, Sweet Juana, M.Delizia és Padana - utóbbiak elég kis fák még, egy-két kilónyi terméssel.
 


  2019.08.20. 15:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (9329) hsz.-re     Olvasás  
  •   9330   


*
 
Pedig az utsó ősziket én még egyszer lefújom, mert már nagyon elég volt a poloskákból...max jobban elhúzom az ÉVIt.
 


  2019.08.18. 12:55  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9328) hsz.-re     Olvasás  
  •   9329   
Avatar

---
 
Igen, kétszer. Viszont már lefújtam vele, mert az őszik csak egyszer kaptak belőle, rosszul emlékeztem. Tavaly is meg kellett volna tennem a poloskák elleni rovarölőzést... most is csak félidőben jutott eszembe, de legalább eszembe jutott :nahat:
 


  2019.08.18. 12:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (9321) hsz.-re     Olvasás  
  •   9328   


*
 
Nem tudom...sztem a Decis hosszabb évi-ü...a Decis Mega-t meg csak letermett barackra lehet , ha jól értelmeztem.
Van vmi kitétel a Karate-ra, hogy egy évben hányszor lehet használni ?
 


  2019.08.17. 22:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (9325) hsz.-re     Olvasás  
  •   9327   


---
 
Köszönöm szépen Jana11, valóban, mind a megfázás, mind a mészhiány előfordulhat. Köszönöm, átgondolom mit kell tennem, a meszet biztos valahogy pótolnom kell, hiszen én évek óta nem vittem be meszet a talajba ehhez a fához!
Köszönöm, valahogy az általatok írtakból összerakom, hogy védjem a jövő évi termést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.08.17. 22:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (9323) hsz.-re     Olvasás  
  •   9326   


---
 
Köszönöm szépen Délkelet, valóban nagyon hasonló a képen lévő gyümölcshöz! Köszönöm az információt, kitanulom mik is ezek, és hogy lehet megtenni a védekezést. Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.08.17. 16:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (9322) hsz.-re     Olvasás  
  •   9325   


---
 
Szia Spoli!

A tünet egyik okozója valóban a délkelet barátunk által belinkelt dolog, a kálcium hiánya lehet, melyet esetleg a
túlzott nitrogén ellátás miatt nem tud fölvenni a fa csonthéjképződéskor. Vagy eleve kevés a mész a talajban.
/Itt jegyezném meg mindenkinek, hogy méréseim szerint az idén valamiért nagyon tűnik el a mész a talajokból/.
Többszöri, egyszerre kevesebb mésztartalmú anyag beásása segíthet.
A másik okozó a virágzáskori fagy vagy termő bibe megfázás lehet, akkor is szokott ilyen probléma lenni.
A harmadik, hogy az előző évi igen nagy termés miatt gyengék voltak a kialakult virágrügyek. Ezen most végrehajtott bóros,
mikroelemes levélpermetezéssel segíthetsz.
 


  2019.08.17. 13:26  Hozzászólás
  •   9324   
Avatar

---
 
Symphonie 2.jpg
------------------------
Megtekintve 13081 alkalommal.

Symphonie.jpg
------------------------
Megtekintve 13081 alkalommal.



Symphonie , -- ez egy jó nemesítés !
 
derűs napot !




  2019.08.16. 21:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (9321) hsz.-re     Olvasás  
  •   9322   


---
 
Szervusz Délkelet, szervusztok kedves Fórumtársak.

Egy kérdés, mert bosszantó a jelenség. Van ugye 1 azaz egy őszifánk. Van rajta barack, fehérhusú, nem tudom milyen fajta, de nekünk jó. Az nem jó, hogy a barackok elég jelentős része kívülről sértetlennek tűnik, legalább is nem látok rajta sem ütődést, sem egyéb sérülést, de a barack mégsem jó, mert a maggal határos rész belül elkezdett rohadni, vagy meg is rohadt. Van, amelyikben a mag is szétválik a gyümölcs szétnyitásakor, sőt, még a mag belseje esetenként penész szerű bevonatos. (Valamennyit megmentünk azért belőle, a külső részéről lehet egészséges részeket levágni, de nagyon sok a pocsékba menő). Mi a vihar lehet ez, és lehet-e a következő évben tenni ellene valami?
Köszönöm a türelmet!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2019.08.16. 20:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9320) hsz.-re     Olvasás  
  •   9321   
Avatar

---
 
Nem tudod véletlenül, mi válthatná ki a Karate Zeon-t, aminek szintén 3 napos az ÉVI-je? (félek, hogy sok lesz belőle, már kétszer permeteztem vele barackot az idén). Decis lenne talán a megoldás?
 


  2019.08.16. 20:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (9319) hsz.-re     Olvasás  
  •   9320   


*
 
Persze , igazából azért szedném korábban, mint eddig, mert azt az érettségi állapotot amit a többi őszibaracknál be tudok lőni , azt a bordóknál /főleg a Royalok / nem lehet...szóval egy darabig a fán hagyom /nyilván nem túl korán szedem le /, de még keményen szedem le...pár nap és úgyis fogyaszthatóvá puhul..ez tapasztalat...és persze a permetezésekre is több időt KELL szánni...azért nem rosszak ezek a fajták , csak több odafigyelést igényelek , ki kell tapasztalni a termeszthetőségüket, mert azért a kuncsaftoknak ízlik ám az édes barack :)
 


  2019.08.16. 20:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9318) hsz.-re     Olvasás  
  •   9319   
Avatar

---
 
Ez a betonkeménységnél szüretelés sem biztos, hogy sokkal előrébb visz (bár biztosan jóval több gyümölcs menthető meg így). Ezt azért írom, mert nálam a Pride-nál még kőkemény volt egy csomó barack, de már döfött a bestia. Viszont a Karate Zeon+Teldor láthatólag használt eddig, csak el ne kiabáljam...
 


  2019.08.16. 20:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (9317) hsz.-re     Olvasás  
  •   9318   


*
 
Kb....úgy gondolom,a jövőben ezeknél a bordó fajtáknál bevetem a nagyipari módszert...betonkeményen fogom leszedni aztán majd a kamrában érik...ill. többször fogok Karatézni , úgy tűnik idén észre vehető volt a használata. Szeretem-nem szeretem, de muszáj lesz...már túl sok rohadt gyümölcsöt láttam...
Mellesleg az kiderült, hogy GF-en kár volt eröltetni a sövényt és az orsót is...idén, az első katlanos évében sztem több termés volt /lett volna / ,mint az elötte eltelt 8 évben , amióta megvannak az elsők...nehezen tanultam meg... :angry-banghead: :angry-banghead:
 


  2019.08.16. 19:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9315) hsz.-re     Olvasás  
  •   9317   
Avatar

---
 
A Magique túlélése kb. olyan, mint általában a Royaloké? (tudom, hogy erre nem egyszerű válaszolni, csak úgy megérzésre)
 


  2019.08.16. 19:35  Hozzászólás  Válasz emendasajt (9313) hsz.-re     Olvasás  
  •   9316   


*
 
Tafrina idén szinte nem volt...a mézga nem tudom mitől lehet.Nálam az igazi gondot a poloskák jelentik , a többi bogár kártétele könnyebben csökkenthető...bár az sem sétagalopp.
 


  2019.08.16. 19:34  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9311) hsz.-re     Olvasás  
  •   9315   


*
 
...az a tegnapi Magique /a túlélők közül a legnagyobb../ :
 


  2019.08.16. 07:25  Hozzászólás  Válasz emendasajt (9312) hsz.-re     Olvasás  
  •   9314   


---
 
Másik lehetséges "megoldás", hogy most annyi van a Royal Pride-on, hogy a 10-20% veszteséget bevállaltam és inkább nem karatézok érés előtt. Érdekes, hogy a méhek is szeretik ezt az őszibarackot, ugyanakkor poloskát nem sokat látok rajta.
 


  2019.08.15. 21:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9311) hsz.-re     Olvasás  
  •   9313   


---
 
Szépek nagyon!
Nekem az idén nem igazán sikerült a védekezés az ősziknél...
A tafrinával gyűlt meg a bajom, aztán most meg látom, sok a "mézgás" gyümölcs. Olyan mint a szilvánál a szilvamoly kártétele. Ez mitől lehet? Orvosolható, vagy esetleg a fa kuka??
 


  2019.08.15. 21:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9308) hsz.-re     Olvasás  
  •   9312   


---
 
Mostanság elég kevés időm van a permetezéshez, de a "receptet" megjegyzem,ha más nem jövőre kipróbálom...
Addig hátha érkezik még más ötlet is.
Valamit ki kell rá találni mert sokunknak okoznak fejtörést.
 


  2019.08.15. 20:13  Hozzászólás  Válasz laca12 (9305) hsz.-re     Olvasás  
  •   9311   


*
 
Nálam kb most van a tobzódás...nehéz lenne összeszámolni hány fajta érik még+most+kezd...

Csak néhány :


Maria Rosa


Magique


Elegant Lady....de érik a Loring , a Maria Marta, a Meystar ,az Incrocio Pieri a bogarak miatt hamar lement a Suncrest......csak ami eszembe jut :) :)
 


  2019.08.15. 20:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9308) hsz.-re     Olvasás  
  •   9310   


*
 
Ha csak a törzset permetezné az ember /persze vmi ragasztóanyaggal / vagy hagymaleves oldattal teli , félbevágott műanyagflakonokat kötöznénk a fákra ?
Én is agyalok mit lehetne tenni...bár úgy tűnik a Karatét sem nagyon szeretik....gondolkodtam a barackfasorok alá levendula, meg citromfű , meg borsmenta ültetésén...hátha...bármit, csak csökkenjen a kár...
 




  2019.08.13. 21:48  Hozzászólás  Válasz emendasajt (9307) hsz.-re     Olvasás  
  •   9308   
Avatar

rendszer admin
 
Ez csak tipp!, nem csodaszer, de nálam a zöldségeknél bevált (úgy látszik akkor, hogy a gyümölcsösbe is kell).

A lényege, hogy (ezt kevesen tudják) a poloska fajok túlnyomó része rohadtul utálja a fokhagyma, vöröshagyma nedvének az illatát.
Már közvetlen a palánták kiültetése után érdemes időnként fokhagymalével vöröshagyma lével permetezni.
Ezeket a növényeket nagy valószínűséggel messze el fogják kerülni, így ott a tojásrakásra sem kerül sor.

Szerintem egy próbát megér ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.08.13. 21:17  Hozzászólás
  •   9307   


---
 
A poloska nálam is óriási károkat okoz...
Az Ex. Sweet-ről pl egy szemet sem tudtam megmenteni mind lerohadt, pedig nem két szem volt rajt...
200db poloskát biztos leszedtem a fáról, és megitattam őket...
Mostanság kezdene majd érni a Suncrest, már megtalálták azt is. De a feketeszeder és a füge sem menekül... Nem igazán tudom mihez kezdjek velük.
 


  2019.08.13. 20:55  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9302) hsz.-re     Olvasás  
  •   9306   


*
 
Mondjuk a zöldet elég nehéz észrevenni...
 


  2019.08.13. 19:23  Hozzászólás
  •   9305   
Avatar

---
 
A poloska és a rózsabogár kártétel szerencsére az idén nem olyan vészes pedig lenne mit zabálniuk .Már a Suncrest is nagyon nagyon érik befőttnek már túl puha így annak már csak a Cresthaven maradt .Idén megpróbáltuk és bejött az őszibaracklé gyártás igaz más csinálja nekünk bérbe ,de így is jó szinte minimális a veszteség cefrének nem is nagyon maradt. :dejo: A végére néhány szebb darab barack a most érők közül.....
Fénykép0948.jpg
Extreme Sweet
Megtekintve 13337 alkalommal.

Fénykép0954.jpg
Maystar
Megtekintve 13337 alkalommal.

Fénykép0960.jpg
R. Summer
Megtekintve 13337 alkalommal.

 


  2019.08.13. 18:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9296) hsz.-re     Olvasás  
  •   9304   


---
 
Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy a tavalyi problémamentes éved volt a kivétel. A nektarinokkal minig baj van. Én már kivágtam őket. Egyes években szinte lehetetlen megvédeni őket a gyümölcsön lévő moniliától, a legnagyobb odafigyelés és permetezések ellenére. Amikor ugye elkezd érni, akkor mindig jönnek rá a darazsak, poloskák és egyéb szúró szájszervű rovarok. Mivel a nektarin gyümölcshéja vékony majdnem mindig apró kis sebek keletkeznek, amire aztán a monilia azonnal rátelepszik, Ettől kezdve már aztán megállíthatatlan. Ugyanez a helyzet, ha nagy szárazság után bőséges csapadék hullik. Akkor pedig a kocsánynál reped fel egy kicsit és a monilia már ott is indul. Nem beszélve arról, hogy a ha a kocsánynál az esővíz hosszabb ideig (néhány órát) ott marad, akkor ebben a vízben a monilia spórái már csírázásnak is fognak indulni. Sőt kb. 10 éve jött be Magyarországra egy "új" monilia fajta (Monilinia fructicola), amely állítólag már seb nélkül is képes fertőzni a gyümölcsöt.
Én azt javaslom oltsd át valamilyen kevésbé érzékeny őszibarackra Pl. Red Haven, biztos sokkal kevesebb gondod lesz.
 


  2019.08.13. 15:37  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9302) hsz.-re     Olvasás  
  •   9303   
Avatar

---
 
Azt, hogy nem látsz a kertedben poloskát, egy az egyben elhiszem, hogy nincs is, az már nem olyan biztos, sőt... Ezt arra alapozom, hogy tavaly-tavalyelőtt csőstül voltak nálam, az idén viszont én is alig látok a kertemben, a kártételével viszont ugyanolyan mértékben szembesülök. Én ebből azt szűröm le - nagyon elképzelhető, hogy helytelenül - hogy néhány egyed is tud majdnem akkora kárt okozni, mint egy hadsereg, tehát nem látok egyenes arányosságot. Az, hogy az idén kevesebb van - legalább is nálam úgy tűnik - azért lehet szerencsés, mert a vegyszeres védekezéssel talán olyan szintre le lehet csökkenteni a számukat, ami már csak szimpla bosszúságot okoz, és nem ilyet: :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead:
 


  2019.08.13. 15:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (9297) hsz.-re     Olvasás  
  •   9302   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom, hogy írjam le, vagy hogy igazoljam, de nincsen a kertben egyetlen poloska sem. :nahat:

Két évvel ezelőtt volt az a nagy poloska invázió nálam, amit szerencsésen megúsztam.
Azóta "algériás" ( :D ) vagyok a poloskára. Ha elmegyek egy gyümölcsfa, vagy egy zöldség mellett, akaratlanul is azt nézem, látok-e valahol poloskát.
A paradicsomot - paprikát kora reggel, és késő este locsolom tőbe, közben böngészem, nem látok-e valahol poloskát.
Napközbe legalább egyszer szintén meglesem, bár több alkalommal is megyek arra, útba esik.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.08.13. 14:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (9300) hsz.-re     Olvasás  
  •   9301   
Avatar

rendszer admin
 
Amennyire én észleltem, igen! :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2019.08.13. 11:47  Hozzászólás  Válasz Jana11 (9298) hsz.-re     Olvasás  
  •   9299   
Avatar

---
 
Én a napokban megszórtam az ezután érő fákat Karate Zeon-nal + Teldorral...mintha csökkenne a potyogás mértéke. Viszont vannak egész késői érésű őszibarackjaim is, azoknál lehet, hogy ismételnem kéne valamivel.
 


  2019.08.13. 11:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (9296) hsz.-re     Olvasás  
  •   9298   


---
 
Nem tudom hogy írjam, hogy semmi különleges, csak a klasszikus probléma. Nem a fa tehet róla,poloska bogárka beszúrja a gyümölcsöt, és a szúráson keresztül éréskor elkezd gombásodni /rothadni/ a gyümölcs.Ahogy érne, úgy rothad. Tökéletesen mutatja ha ránézel, hogy harmad, kétharmad részben egészséges a gyümölcs, nem általánosan egy az egyben fonnyadt vagy rohadt.
Egyébként látni a szúrás nyomát is.
Ellene nincs más hatékony védekezés, mint érés előtt egy-másfél héttel még utoljára rovarölő és gombaölő permetezés.
Rövidebb élelmezés hatóidejű szerekkel. Ha ez kimarad, vagy valaki nem szeret permetezni, vagy elvei miatt nem teszi
meg, ez van sajnos.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég