JÁTÉK A BETŰKKEL Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.02.10. 18:11  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
scroll
Valamikor elég régen volt egy népszerű televíziós vetélkedő Játék a betűkkel néven, Egry János vezette. Ennek szeretném most egy általam lebutított (nem volt nehéz :-D ) változatát közreadni.
A játék menetét a következőképpen képzelem el: 13 betűt és alatta 13 számot fogtok látni. A feladat az, hogy ezekből a betűkből egy olyan értelmes magyar szót alkossatok, ami a lehető legtöbb pontot éri. Követelmények:
1. Egy játékhoz több megoldást is lehet készíteni bárkinek, de ezt természetesen csak akkor érdemes, ha a későbbi megoldás(ok) pontértéke egyre magasabb.
2. Egy betűt csak egyszer lehet felhasználni, kivéve, ha a betűk között ugyanaz esetleg kétszer szerepel.
3. Alkalmanként "joker" is szerepelhet a betűk között, ezt *-gal jelölöm és ide bármilyen egyjegyű hangzót be lehet helyettesíteni.
4. Tulajdonnév, tájnyelvi, idegen (illetve egyéb, mások számára nem értelmezhető) szó nem szerepelhet a megoldások között.
5. Ha valaki esetleg helyesírási hibát vét, vagy nem a szabályoknak megfelelő szót alkot, akkor a megoldása 0 pontot ér.
6. A keresztrejtvény szabályai az irányadók. Például az I, O, U és Ü betűk hosszú magánhangzós párját is el kell fogadni.
Tippek:
1. Célszerű toldalékokkal ellátott szót alkotni.
2. Ha a betűk lehetővé teszik, igék elé igekötőt is érdemes tenni.
3. Ugyanilyen módon kétjegyű mássalhangzót is létre lehet hozni a szóban, ha rendelkezésre állnak a megfelelő írásjegyek.
4. Helyesírási bizonytalanság esetén érdemes leellenőrizni a szót (mondjuk a neten)

Az egy játékra fordítható idő a betűk megjelenését követő 24 óra. Hogy ne vegye el senki kedvét a játéktól az, ha valaki rögtön az elején egy "felülmúlhatatlan" szóval jelentkezik, ezért a 2. és 3. helyezettek is kapnak pontot.
Így tehát:
1. helyezett: 3 pont
2. helyezett: 2 pont
3. helyezett: 1 pont
Kérem mindenkitől, hogy a megoldása mellett tüntesse fel, hány pontot ér a szava.
Holtverseny esetén (viszonylag sűrűn előfordulhat) a hamarabb beküldő játékos kapja a magasabb pontszámot.
Amennyiben lesz érdeklődés a játék iránt, a későbbiekben a játékosok is készíthetnek betűsorokat, természetesen ebben az esetben az illető kimarad a játékból.
Néhány tanács a betűsorok alkotásához: minimum 2, de inkább 3 magánhangzó legyen köztük. Ne egy 13 betűs szó összekevert változatát adjátok meg. Legyenek köztük a magyar nyelvben viszonylag keveset használt betűk is (pl: C, F, Ü stb)

BBCode TAG használata a beküldött megfejtéshez

Kód: Egész kijelölése
[rejtes]Elért pontszám számokkal$maga a szó[/rejtes]
Példa:
Kód: Egész kijelölése
[rejtes]63$futottam[/rejtes]

Tehát leírom a szerkesztőbe az általam kiszámolt, elért pontszámot, közvetlen utána nyomok egy "$" - dollárjelet (jobb Alt billentyű lenyomva, és hozzá nyomok egy "é" betűt), és közvetlen utána pedig leírom magát a szót.
ezután kijelölöm az egészet, és klikk a rejtes gombra

Ez így néz ki:
   63
futottam


Tehát ott az eredmény, amit elértem, de maga a szó csak akkor látszik, ha ráklikkelsz az Olvasás gombra.
Nagybetű, kisbetű, mindegy milyen betűvel írod be a szót, csak ne cifrázzátok. Elég a lényeget leírni.

Remélem érthető .... ;)
Ha valaki nem akarja vagy tudja alkalmazni a szó elrejtését, nem probléma, a többieknek úgyis érdekükben áll az előző megoldások megtekintése.
Egy utolsó kérés: a játék elkezdését követően indokolatlanul ne OFF-oljátok szét a topicot, a játékkal kapcsolatos kérdés, probléma természetesen mehet.

Sikeres játékot és jó szórakozást kívánok!!!
 
 








  2019.08.21. 19:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   
Avatar

---
 
Most kicsit megdöbbentem, amikor ránéztem az itteni utolsó hsz-omra ... majdnem négy év telt el azóta! :remulet: Az utolsó játék válasz nélkül maradt, hátha most lesz valaki(k)nek kedve játszani ... a feladat tehát az eggyel lentebbi hsz. betűiből minél több pontot érő szót alkotni.
 




  2015.11.28. 19:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

---
 
Bevallom, nem tudom mi az a fejcsapda :oops: Utánanézve a Fűrész c. film kapcsán van rá utalás (nem láttam) és itt a head trap szó szerinti fordítására gondolok. Viszont az angolban ez két külön szó és ennek megfelelően a fordításnál is két szót használtak (bár szívem szerint én egybeírnám). Az, hogy ez a cselekvés mit jelenthet, arról pedig fogalmam sincs. Nem ez utóbbiért, hanem azért, mert szerintem ez nagyon sok embernél így van, sajnos nem tudom elfogadni.
 








  2015.11.27. 23:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

---
 
Igen, van, pár napja. Megnéztem ebben a pillanatban a szavad, nálam is elfogadja. Viszont felülírom, mert ez szerintem olyan, mint egy automata. Az adatbázisában szerintem biztosan nem szerepel "számnyögés" nevű szó, de szám és nyögés külön-külön biztosan. Ezt onnan gondolom, hogy minden általam kreált "összetett" szót elfogad, aminek az elő- és utótagja egyébként értelmes magyar szó. Próbáld ki! Pl. a már említett "bagolylekvár" nyilván értelmetlen összetétel, mégis jónak tekinti (sorolhatnék még ilyeneket). Csak pár ilyet próbáltam, de mindet elfogadja, ezek után pedig arra hagyatkozni, hogy minden szó, amit az ellenőrző elfogad, az helyes - szerintem nem helyénvaló.
 


  2015.11.27. 23:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   
Avatar

terra alapító
 
Megnézettem előbb a helyesírást ellenorzővel, az nem vetette el egyik nyögéses szót sem. (neked van ellenörződ?)
 








  2015.11.27. 21:55  Hozzászólás  Válasz Lactarius (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   
Avatar

---
 
Lactarius: először is köszönöm a részvételed a játékban :dejo: Viszont rögtön el is kell vetnem a megoldásod, mivel nem elegendő három értelmes szó egybeillesztésével egy összetett szót alkotni, annak valósnak is kell lenni, valamilyen kapcsolatnak kell lenni közöttük. Abban az esetben, ha van olyan cég, amelyik pléhszőnyeget gyárt és a termékének külföldre szállításakor vámot kell fizetni érte, akkor el lehetne fogadni :)
 


  2015.11.27. 21:50  Hozzászólás
  •   273   


---
 
HÁLAPÉNZEM 56 Ez most biztosan nem lesz rekord, de maga a kifejezés nagyon is létezik. Mármint rag nélkül.
 


  2015.11.27. 21:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

---
 
Alibá, egyezkedjünk: az utolsó három megoldásod közül a "bikkfarügyes" a legszimpatikusabb a számomra, így azt el tudom fogadni, ezt sajnos nem. :( ("szám" nélkül természetesen igen)
 




  2015.11.27. 21:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

terra alapító
 
Matek órán a rossz tanuló számnyögésénél az osztály vihogni kezdett. Rövidem: a számnyögésnél vihogtak.
 


  2015.11.27. 20:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   
Avatar

---
 
Élvezettel olvasom a megoldásaidat, Alibá, de kérhetnék egy mondatot is ezzel a szóval? ;)
 








  2015.11.26. 22:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   


---
 
Az eddigiek mind nagyon szép kombinációk, de még fokozhatók :D ...ez a mondatod sokat segített...
 


  2015.11.26. 22:03  Hozzászólás
  •   264   
Avatar

---
 
András inspirált erre a módszerre, de többet valószínűleg nem csinálom, mert hamar véget érhet a játék.
A többiek kedvéért: ez a max., amit ki lehetett csiholni belőle. Gratulálok!
Jana és gergerg is nagyon a közelében járt!
 








  2015.11.26. 21:28  Hozzászólás
  •   260   


---
 
Elsőre nem értettem Gergerg hozzászólását, azt hittem, még az előző játékhoz szól. Tőle függetlenül jött a kombinációs ötlet.. Később mikor leírtam és visszaolvastam, akkor jöttem rá... :$
 






  2015.11.26. 19:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

---
 
Ha jól értelmeztem, teljesen mindegy volt, hogy melyik cetli volt a tippelt, a lényeg, hogy négy szám mindkettőn ugyanaz volt :D Jól fizetett egyébként?
A pontértékeket ritkán számolom át, mert már sokszor gülüzik a szemem, de most gyanúsan sok volt. Amúgy is kértem mindenkitől, hogy a megoldás mellé írja le a pontszámot is.
 


  2015.11.26. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Számológéppel számoltam, valószínű nem nulláztam csak az előző műveletet töröltem. Pedig de szép volt...

Úgy jártam mint egyszer apámmal. Egyik nap elküldött hogy adjam fel a lottó szelvényt, és felírta a számait egy cetlire. Aztán én visszaadtam a szelvénnyel együtt. Aztán mikor húzták a számokat, felírta őket megint egy cetlire. Aztán megebédeltünk, (azt hiszem szombat délelőtt húzták) majd ebéd után összevetettük a szelvényt a nyerőszámokkal. Csakhogy a két cetli valahogy összekeveredett. Az ötödik számot már meg sem néztük, simán beértük a négyessel. :lol:
 




  2015.11.26. 18:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

terra alapító
 
Ma szabin voltam így nem szívták le az agyam. Ebből eredendően maradtak 76 pontot érő kombinációim.
:banana: :unnep: :banana:
 




  2015.11.26. 18:33  Hozzászólás
  •   252   
Avatar

---
 
Köszönöm az aktív részvételt mindenkinek! :dejo:
Amíg látom, hogy van érdeklődés, addig jelentkezem. A következő egy joker nélküli játék lesz és minden msh-ra jut majd egy mgh.
Hamarosan kész lesz :)
 










  2015.11.25. 22:22  Hozzászólás  Válasz emendasajt (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

---
 
A pontszám jónak tűnik, a helyesírást is elsőre jónak gondoltam, majd elbizonytalanodtam, de a helyesírás-ellenőrző szerint is jó.
 




  2015.11.25. 21:41  Hozzászólás  Válasz andras (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   
Avatar

---
 
Szerintem pedig jó: A mi röpcédulánké lett az 1. hely a röpcédula-készítő versenyben.
 


  2015.11.25. 21:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   
Avatar

---
 
Szó sincs róla, hogy idegesítenél :) A szmájlikkal csak azt jelzem, hogy milyen jól érzem magam, komolyan! A helyesírás-ellenőrzőt viszont tényleg érdemes használni.
 


  2015.11.25. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   
Avatar

terra alapító
 
Na jó! Nem idegesítelek. :SMOR Legközelebb beírom a helyesírást ellenörzőbe. Valóban két szó, de nekem annyira egynek tünt ennek a madárnak a neve.
 


  2015.11.25. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   
Avatar

---
 
Nem fontos. A röpcédula úgy sem tud birtokolni.

Csak a játék kedvéért írtam.

Talán jobb így:

RÖPCÉDULÁNK 76

Ennyire futotta...
 






  2015.11.25. 21:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

---
 
Nem tudom elfogadni sajnos, a "nyárilúd" két szó: nyári lúd (az epét éppen ezért már nem is vizsgáltam)
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég