Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.09.25. 20:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1553) hsz.-re     Olvasás  
  •   1556   


---
 
Köszönöm, de akkor milyen fajta lehet? Magyar oltványostól vásároltam, az íze nagyon finom, rezisztensnek tűnik.
Még nem termett annyiszor, hogy biztonsággal kijelentsem, hogy rezisztens.
 
silvanus


  2019.09.25. 18:44  Hozzászólás
  •   1555   
Avatar

terra alapító
 
A legnagyobb szemű szőlőm:
IMG_3457.JPG
------------------------
Megtekintve 18298 alkalommal.


IMG_3456.JPG
------------------------
Megtekintve 18298 alkalommal.

:banana:
 






  2019.09.24. 22:30  Hozzászólás
  •   1552   
Avatar

rendszer admin
 
NEM kötelező, csak kérés!

Ha a felrakott képekhez a hozzászólásban írnátok legalább két közepes hosszúságú mondatot (mint ez a mondat is).
Mondjuk leírást a képről. Akkor a Facebookon a csoportunkba  fel tudnám tenni.

Én nem akarok kitalált szövegeket szerkeszteni a képhez, ami ráadásul esetleg nem is igaz, vagy helytelen.
Nem mellékesen a szőlőben én ráadásul totál nem vagyok benne, csak egyedül az otellót ismerem.
Nagyapám csak azt termesztett, én meg soha sem foglalkoztam szőlővel (csak néha ettem). :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.09.24. 19:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1542) hsz.-re     Olvasás  
  •   1551   


---
 
IMG_20190924_074741.jpg
------------------------
Megtekintve 16733 alkalommal.

Köszönöm a képet.
Kételyeim vannak a Terézem fajtaazonosságával.
Az enyém ilyen:
 
silvanus


  2019.09.24. 19:08  Hozzászólás  Válasz woodruff (1544) hsz.-re     Olvasás  
  •   1550   


---
 
Azért ez nagyon ott van!!! :thumbup: :dejo: Kifejezetten tetszik. Ha az egyéb tulajdonságai is ilyen jók, akkor kitűnő választás. :super:
 


  2019.09.24. 19:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1548) hsz.-re     Olvasás  
  •   1549   


---
 
Nálam is ilyen hiányos minden fürt (gomba a virágzáskor, ill. rossz kötődés, de ez volt több fajtánál is). Viszont összességében nagyon rendben lenne, ha minden évben ezt produkálná. :thumbup:
 






  2019.09.24. 11:23  Hozzászólás  Válasz woodruff (1545) hsz.-re     Olvasás  
  •   1546   


---
 
20190923_090658.jpg
Lassan érik ,már találtam benne beteg szemeket .
Megtekintve 15545 alkalommal.

 




  2019.09.24. 11:09  Hozzászólás  Válasz woodruff (1543) hsz.-re     Olvasás  
  •   1544   


---
 
20190923_085502.jpg
Kezd érni, teljesen egésséges fajta .
Megtekintve 15157 alkalommal.

 






  2019.09.20. 16:54  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1533) hsz.-re     Olvasás  
  •   1541   


---
 
Idézek az indexes hozzászólásomból (azóta sincs változás, azt hiszem a kutya itt van elásva... eltrehánykodom, aztán panaszkodom... abbahagyom... :(
- mármint a panaszkodást, csak magamat okolhatom... :oops: :@ - bár a muslica- és talán a poloskainvázióba se tudtam volna érdemben beletenyerelni... ):

Ha eltekintünk a lemosózástól, atkák elleni védelemtől, táptól, egyéb ilyen cuccoktól, és csak a gombaölőzést vesszük, akkor a következőket kapta az idén:
06. 18.: Bumper, Delan Pro, 06. 26.: Mikrokén, 06. 30.: Dithane Neotech DG, Curzate R, 07. 09.: Cabrio Top, 07. 19.: Mikrokén
Eddig ennyi.

(Csemegeszőlő, 10996. hsz. aug. 12.)
 




  2019.09.19. 21:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1535) hsz.-re     Olvasás  
  •   1539   


---
 
Helló baby-lon!
Nagyon örülnék, ha tennél fel képet a Terézről!
 
silvanus


  2019.09.19. 10:25  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1537) hsz.-re     Olvasás  
  •   1538   
Avatar

terra alapító
 
Tavaly beérett, de a darazsak nagyon bírták. Idén egyenlőre savanyú, pedig nem hagytam rajta sokat. Amúgy nem egy kiváló fajta szerintem, át fogom oltani, mert vannak már sokkal jobbak.
 


  2019.09.19. 10:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1535) hsz.-re     Olvasás  
  •   1537   


---
 
Kiváncsi lennék az Opus-odra,én két éve kivágtam, hiába volt gombákra rezisztens.Még október elején is savanyú volt, minden másra mentek a darazsak, erre nem. Kóstoláskor jöttem rá az okára.
 


  2019.09.19. 10:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1530) hsz.-re     Olvasás  
  •   1536   


---
 
Nyugi Jani71 az elátkozással kapcsolatban...nem feladni, az a legkönnyebb. Például évek óta vergődök egy kisebb telepítéssel /volt hogy 50 fa ment ki faiskolai alany miatt/, volt hogy "talajjavító" dolomit rendezett el évekre.
Még nem adtam föl.
 


  2019.09.19. 09:44  Hozzászólás
  •   1535   
Avatar

terra alapító
 
Leszedtük a középérésű fajtákat (Pölöskey, Arocznij, Katherina, stb):



Még van néhány fajta hátra: Monte Christo, Teréz, Fanny, Moldova, Opus, Nimrang, Albert Royal, és a nagyon várt Romeo:

 


  2019.09.18. 04:59  Hozzászólás
  •   1534   


---
 
Mint a krumplibogarat kesztyűben egyessével összeszedem .
Ha figyelem a leveleket, lehet látni a pete csomókat ,kis gyönygyök egy csoportban ,sűrűn egymás mellett ,rátapadva a levélre .
Ezt levelestől eltávolítom ,vagy szétnyomkodom .
Ha kikelnek pici fekete kis bogarak hosszú lábakkal az oldalukon egy pici rózsassín pötty .
Sokáig eggyütt maradnak .

woodruff
 


  2019.09.17. 22:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1530) hsz.-re     Olvasás  
  •   1533   


---
 
Hello. Hát tényleg siralmas. :( Mennyi permetet kaptak?
Nekem kevés termőm van. De pl. Eszter jól viselte az időt, szuvenir meg tavaly is kuka volt meg idén is. Pölöskeit a poloska szívogatja. Valakinek valami tuti receptje van poloska ellen?
Üdv.: István
 






  2019.09.17. 13:49  Hozzászólás
  •   1530   


---
 
Megismétlődött a tavalyelőtti helyzet. A foltosszárnyú megint tiszteletét tette, köszönhetően a csapadékos tavasznak (gondolom, mivel tavaly nyoma nem volt...).
Az egyéb rovarok és a gombák se kérdeztek semmit...
Nektek lenne ehhez gusztusotok?  Azt hiszem, a szőlősdit is lassan befejezem, ha így marad (mitől változna?)... :( :hiha:
Ezért dolgoztam, tettem bele időt, energiát, pénzt. A végén nézhetem, hogy folyik le a lényeg a tőkéről. :angry-banghead: El vagyok én átkozva!
(Kár, hogy nem tudom eredeti méretükben megmutatni a képeket, mert abban a minőségben és erős nagyítással látszik csak igazán a tényleges állapot.)
 


  2019.09.10. 12:48  Hozzászólás
  •   1529   


---
 
Láttatok már szőlőn moniliát? Én nem emlékszem ilyenre. Idén ez is összejött... :o

DSC00829  Nagyesda Azos.JPG
Nagyesda Azos 2019. 08. 31.
Megtekintve 14487 alkalommal.

 




  2019.09.09. 17:30  Hozzászólás
  •   1527   


---
 
Sajnos sok kései fajta lehet be sem fog édesedi , savanyú marad .
Sok fajtát pedig be sem tudok mutatni ,mivel még nekem sem mutatták meg magukat .

woodruff
 




  2019.09.07. 07:45  Hozzászólás
  •   1525   
Avatar

rendszer admin
 
Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy a berakott képekhez, csatolmányokhoz legyenek szívesek
pár szavas bejegyzést is írni, legalább a fajta megnevezéssel.
Mindezek mellett egy hozzászólásban "elvileg korlátlan számú" képet lehet berakni,
de javasol a max. 8 db kép egy hozzászólásban a könnyebb átláthatóság érdekében.
Erről eléggé részletes leírást találtok ... ITT ...  ... :)
Néhol még kicsit hézagos, de folyamatosan töltöm, ahogy van rá időm.
De a lényeg benne van!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2019.09.04. 17:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1380) hsz.-re     Olvasás  
  •   1523   


---
 
Az eddigi tapasztalataim az idén még vagy már meglevő fajtákról. Tudom, hogy nem szakszerű és főleg nem teljes. A tőke mellett állva, kóstolás közben írtam le az adatokat.
Van még néhány fajta, amely nem hozott termést, remélem, jövőre már megláthatom, ill. a rosszabbul teljesítő első évesek is szebb eredménnyel mutatkoznak.
Az először vagy másodszor termők közül csak egy-két fajtát veszek ki véglegesen, mert annyira nem tetszenek (ill. van sokkal jobb).
Az is benne van a képletben, hogy egy fajta a helytől függően egész mást mutat (példa van rá - ebben az esetben a 'jó' helyen marad, a rosszról eltávolítom).
Néhány esetben erősen évjárat függő... Tudom, hogy ezekkel se árultam el nagy titkot, csak célszerűnek láttam leírni a jellemzések pontosságával kapcsolatban.
Végül pedig elnézést kérek, hogy nem ABC-sorrendben írtam, de mire én ezt átrakosgatom, annyira belekavarodom (esetleg össze is keverednek mondatok), hogy sose bogozom ki... :oops:
Bocsánat, hogy hosszú lett...! :$
Fényképek később...

Favorit: 2-3. rügy Finom, de problémás, rothadós fajta. A bogyók ritkítása nagy mértékben segít.
Garmonija (idén első termőév - biling): 1-2. rügy Átlagos, hosszúkás, hegyesedő bogyók, tartós, kiköpős héj. Semleges, semmilyen íz.
Kósa: Minden rügy terem (a rejtett is), vesszőnként általában két fürt. Feltétlenül ritkítani kell! Lombja fogékony a peronoszpórára. Fürt jó, közepes, gömbölyű bogyó.
Fűszeres, nagyon finom, majdnem muskotályos íz.
Laura: 1-2. rügy. Nagyon szép, nagy, rózsaszín bogyók, közepesen laza fürt. Kissé tartós, héj, finom, gyümölcsös íz. Nagy növekedési erély. Jó fajta!
Anjuta: 1-2. rügy. Laza fürt, hosszúkás bogyó. A bogyót és vesszőt lisztharmat károsíthatja.
Ruta (biling): 1-2. rügy. Nagy növekedési erély. Halvány rózsaszín.
Angyal Dezső: 1-2. rügy. Nagy növekedési erély. Tömött fürt, közepes, apróbb bogyó (kései, további adatok akkor).
Dokacsevüj: 1-2. rügy. Laza, közepes fürt, hosszúkás, zöld bogyó. Zölden töppedős.
Sarolta: 1-2. rügy. Bőtermő! Nagy, hosszú fürt, nagyobb, hosszúkás, sárga bogyó. Rozsdásodásra hajlamos! A bogyó repedhet, utána rothad.
Éva (többedik évben bizonyítja, hogy a rossz klónt kaptam): nincs adat...
Wiktoria 5: 9. rügy (alatta kivakítottam, ezért nincs adat a rövidebbről - első termőév, mondanám, hogy jövőre többet tudok, de megválok tőle).
Finom, de vékony héjú, repedős, rothadós!
Rizomat: 1-2. rügy. Vékony héjú, repedős. Semleges ízű, problémás. Rágós, kiköpős héjú. Évek alatt talán kétszer láttam rajta termést, tönkre is ment. Kóstolásra alig maradt lehetőségem...
Biespodobnüj: 1-2. rügy. Bőtermő. Húspiros, majdnem gömbölyű, kemény bogyók. A bogyó problémamentes, agyonverhetetlen, ÜVEGSZŐLŐ! Nem roppan, törik... Sajnos a kocsány is...
Ez az egyetlen hibája (azért a lomb és vessző gombásodhat, védeni kell). Vékony héj, semleges íz.
Hariton: 4. rügy (alatta vakítva - első termőév). Termékenyülési problémák. Nagyobb fürt, gömbölyű, kék bogyó, vékony, olvadó, jól szétrágható héj.
Semleges, de finom íz. 1 db nagyobb mag. Nagyon erős növekedési erély.
Tomajskij: 2-3. rügy. Közepes fürt, kissé hosszúkás, kék bogyó, kék ecset, nehéz, vaskos, kék szőlő íz, két nagyobb mag, jó héj és hús állag. A magok zavaróak!
Pamjati Chirurga: 1-2. rügy. Nagy, laza fürt, Nagy, hegyes, rózsaszín bogyó, Nagyon ellenálló a fürt, nagy biztonsággal termeszthető.
Hosszan tőkén tartható. Roppanós, kissé tartósabb, de jól szétrágható héj. Finom, átlagos íz. Egyetlen hátránya a két db nagyobb mag.
Muscabona: 1-2. rügy. Kicsi fürt, apró bogyó (borszőlő). Sárgára érik. Tömött, nem rothad, kissé fonnyad. Erősen muskotályos. Két db kemény mag, tartós héj.
Kismis Nachodka: 4. rügy. Közepes, laza fürt, közepes, rózsaszín bogyó. Roppanó, jól szétrágható héj. Ahogy a neve is mutatja, magvatlan. Kellemes, átlagos íz.
A vessző lisztharmatos lehet.
Vatra (biling): 1-2. rügy. Sérülékeny, rothadós. Kellemes, édes íz, roppanó, de tartós héj. Jó hús állag, zöld hús. A lomb ellenálló.
Sarlota (biling): 2. rügy. Hosszúkás, hegyes bogyó. Sötétkék, hamvas, vékony, pattanó héj, finom, jó hús állag. A fiatal levelek gombaérzékenyek.
Krasotka: 1-2. rügy. Tartós héj, nyálkás hús, a bogyó repedhet, hangyák rághatják.
Nizina: 1-2. rügy. Termékenyülési gondok. Közepes, hosszúkás, halványkék bogyó. Laza fürt. Vastagabb héj. Jó kék szőlő íz.
Jupiter (rózsaszín): 1-2. rügy. Lisztharmattól (vagy nem tudom, hogy mitől) reped, utána megy tönkre. Érdekes, hogy a 2010-es monszunévben gyakorlatilag kifogástalan volt.
Mellette 'minden' tönkrement...!
Fursetnij: 1-2. rügy. Bőtermő, nagy, viszonylag tömött fürt, nagy bogyó. Lisztharmatra nagyon érzékeny. Csak szellős helyen működik (ott viszont elég jó). Roppanós, olvadó héj.
1-2 nagyobb mag, kissé nyálkásabb, de még jó húsállomány.
Bem tábornok: VICC! Apró, régi, lisztharmat érzékeny!
Gróf Monte Cristo: 1-2. rügy. Nagyon stabil, jól termő, esztétikus. Nagy, hússzínű, kissé hosszúkás bogyó. Nem reped! A vessző lisztharmatos lehet.
Roppanó, tartós héj, 1-2 nagyobb mag (úgy tűnik, a 'stabilitásnak' ára van). Éretten finom (ezt csak azért írom, mert nálam még éppen a határán van).
Irina (Podarok Irina): 1-2. rügy. Nagyon szép, kissé tömött fürt, közepesen nagy bogyó.
Sfinx: 1-2. rügy. Vékony, olvadó héj, sötét hús, finom íz. Esetleg termékenyülési gond lehet. Éréskor problémás, repedő, fonnyadó bogyó.
Karmakod: 1-2. rügy. Hosszú, tömött, rothadós fürt, hosszúkás bogyó, tartósabb, roppanó héj, nyálkásabb hús, nagy mag. A vessző lisztharmatos!
Tigin: 1-2. rügy.
Sztrasenszkij: 'rövid' (idén szálvesszőztem, régebben pedig csak ennyit írtam a metszési igényéről). Hosszú fürt, nagyobb, gömbölyű, kék bogyó. Kellemes szederíz! Fagyérzékeny!
Viktor: 5-6. rügy. Laza fürt, nagy, hosszú, hegyes bogyó, roppanó, olvadó héj, 1-2 elrágható mag, finom, jó állagú hús.
Jubilej, novocserkaszka: 3-4. rügy. Vékony, olvadó héj, 1 db mag, nagyon kellemes, gyümölcsös íz (kicsit finomabb a Viktornál), jó húsállomány.
A lomb ellenállónak bizonyult az idén.
Preobrazsenyie: 1-2. rügy. Laza, nagy, hosszú bogyójú fürt, héja kicsit vastagabb, mint a két testvérének (Viktor, Jub. nov.). Zöldebb, savasabb, kissé érzékeny a lisztharmatra, repedhet.
Julian: 1-2. rügy. Nagy, hosszú bogyó, széles, lapos, laza fürt, lisztharmat, repedés lehet (nem vészes).
Katherina: 1-2. rügy. A fürt agyonverhetetlen. Laza, tökéletesen ellenálló. Roppanó héj, semleges íz.
Romeo: 2. rügy. Nagyon érzékeny, rögtön REPED! Nagy, tömött fürt, nagy bogyók.
Opusz: 1-2. rügy. Muskotályos! Klasszikus méretek, fehér. Tartós héj. Termékenyülési gond lehet.
Flóra: 1-2. rügy. Nagyon finom, édes. Tartós, kiköpős héj.
Nagyesda Ukrajne: 1-2. rügy. Sötét rózsaszín, hegyes (!) bogyó. Éréskor fonnyadhat. Laza, közepes méretű fürt.
Nagyesda Azos: 2-3. rügy. Nagy, laza fürt, nagyobb, hegyesedő bogyó. Roppanó, olvadó héj, kissé nagyobb mag. A fürt nagyon ellenálló.
Pegazus: 1-2. rügy. Közepes bogyó és fürt. Sötétkék.
Piros kecskecsöcsű: 1-2. rügy. Hosszú, tömött fürt. Nagyon szép, hússzínű, közepes, kissé hegyesebb bogyó. Bőtermő és nagyon erős növekedési erély jellemzi. Nagyon kellemes, 'régies' íz.
Podarok Zaporozsje: 1-2 rügy. Nagy fürt, nagy, fehér bogyó, kissé vastagabb, tartós héj, zöld hús. A fürt jó ellenálló. Termékenyülési gond lehet.
Csilla: 1-2. rügy. Klasszikus, apróbb bogyó. (Íz, stb. később.)
Arocsnüj: 2. rügy. Finom! Hosszúkás, laza fürt, hosszúkás, magvatlan bogyó. Roppanó, olvadó héj. Nagyon kellemes, édes fajta!
Kodrianka: Nincs adat (szálvesszőztem). Hosszúkás, laza fürt, hosszúkás bogyó, roppanó héj, zöldes, jó állagú hús, nagyobb mag.
Rubinovszkij jubilej: Nincs adat, de azt hiszem, jó lehet a rövid csap. Szép fürt, jó ellenállóság (fürtnél). Egyéb adat később.
Jablocsnüj: 2. rügy. Nagy, vállas, tömött fürt, rothadás lehet, ritkítani kell! Fehér, hosszúkás bogyó, termékenyülési gondok lehetnek.
Roppanó, olvadó héj, 1-2 nagyobb mag, semleges íz, zöld hús.
Iván: 1-2. rügy. Apró, régi, a fürt ellenálló. Nagy mag, semleges íz. Sötétkék, tartós, kiköpős.
Dunav: 1-2. rügy. Laza, hosszúkás fürt, roppanó héj, kellemes íz. A lombot károsíthatja a peronoszpóra, egyébként könnyen termeszthető, jó szőlő.
Nimrang: 1-2. rügy. Nagy, laza fürt, gömbölyű, nagyon szép, rózsás színű bogyó. Termékenyülési gond lehet. Kóstolási 'paraméterek' később.
Piros szlanka: Nincs adat, de azt hiszem jó a rövid csap. A leírások általában nem tartják túl nagy becsben, nekem viszont az egyik nagy kedvencem! Semmi sem tudja pótolni...
Hibája, hogy tömött a fürt, érdemes ritkítani, különben elkaphatja a botritisz.
 


  2019.09.02. 09:03  Hozzászólás
  •   1522   
Avatar

terra alapító
 
Bogatjanovszkij:



Az egyik kellemes meglepetése az évnek, nagyon ellenálló, hatalmas fürt és bogyó. Az íze nem kiemelkedő, átlagos, de így is finom.
 




  2019.08.28. 17:26  Hozzászólás
  •   1520   


---
 
https://www.youtube.com/watch?v=mFTYXgY3quA

Itt is megrendezték a szőlő kiállítást , igaz kicsit szegényesebb formában ,de volna mit tanulnia Magyarországnak .

woodruff
 


  2019.08.27. 05:41  Hozzászólás
  •   1519   


---
 
Egy szőlőfajtánál egyik nagy hátrány , ha madárkásodik ,én ezeket igyekszem kivenni a gyűjteményből .
 


  2019.08.26. 19:24  Hozzászólás
  •   1518   


---
 
Szilvia

Szintén ellenálló. Nagy laza fürtű, nagy bogyójú. Jelenleg érésben van.


Silvia.jpg
Szilvia
Megtekintve 13885 alkalommal.

 


  2019.08.26. 19:22  Hozzászólás
  •   1517   


---
 
Ruby King

Ellenálló fajta. Fürtje méretes.


Ruby King.jpg
Ruby King
Megtekintve 13679 alkalommal.

 


  2019.08.26. 19:20  Hozzászólás
  •   1516   


---
 
Lakemont Seedless

Tömöttségéből fakadóan könnyen rothad, egyébként befőttként kiválóan eltehető.


Lakemont seedless.jpg
Lakemont Seedless
Megtekintve 13621 alkalommal.

 


  2019.08.26. 19:18  Hozzászólás
  •   1515   


---
 
Kismis Irtisar

Ugyan még nem érett, de igen mutatós már most is.


Kismis Irtisar.jpg
Kismis Irtisar
Megtekintve 13506 alkalommal.

 


  2019.08.26. 19:16  Hozzászólás
  •   1514   


---
 
Jupiter Rea

Érőfélben van szintén, egyébként nagyon kellemes ízű.


Jupiter rea.jpg
------------------------
Megtekintve 13438 alkalommal.

 


  2019.08.26. 19:14  Hozzászólás
  •   1513   


---
 
Charlie.

Eléggé ellenálló fajta.


Charlie.jpg
------------------------
Megtekintve 13380 alkalommal.

 






  2019.08.26. 17:37  Hozzászólás
  •   1510   


---
 
Ferdinánd.jpg
------------------------
Megtekintve 11543 alkalommal.


Ferdinánd
Finom édes ropogós, érezni rajta egy kis cseresznye ízt .
Idén április végén ültettem, mégis hozott fürtöt, virágzás után a fürt alsó felét levágtam azért ilyen az alakja .
Beteg nem volt, nem reped.
 


  2019.08.26. 17:06  Hozzászólás
  •   1509   


---
 
Szerintem a képek egyenlőre magukért beszélnek .
Sok még éretlen .
Soknak fű íze van ,lassan összeirkálom egy noteszbe és közzé teszem .
Már most is van amelyiket nem fogok megtartani .
https://www.youtube.com/watch?v=NQRRqUc5mzU

Itt egy kis videó , melyik fajták ajánlottak beszerzésre .

woodruff
 


  2019.08.26. 09:13  Hozzászólás  Válasz woodruff (1505) hsz.-re     Olvasás  
  •   1508   
Avatar

terra alapító
 
Én is gratulálok, és köszönöm a sok feltett képet. Ha egy kis jellemzést is írnál róluk, azt különösen megköszönném.
 


  2019.08.25. 13:19  Hozzászólás
  •   1507   
Avatar

---
 
piros lugas.jpg
" piros lugas "
Megtekintve 11548 alkalommal.



Piros lugas -ként azonosítottam ezt a régi fajtát ,egy idő hölgytől való nála árnyékoló lugasnak volt nevelve .

Íze és állaga a piros saszlához hasonlít , olvadó üdítő nem túl édes , szeptember közepétől érik .
 
derűs napot !


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég