Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2019.12.31. 12:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (3509) hsz.-re     Olvasás  
  •   3510   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nincs versem, képem, de én is boldog új évet kívánok minden errejárónak! :M
 








  2019.12.25. 19:19  Hozzászólás
  •   3505   
Avatar

terra alapító
 
Helikopterrel szállítottak kórházba Csehországban egy 62 éves nőt, aki egy betonoszlopba hajtott, miután a karácsonyra vásárolt élő ponty az anyósülésen elhelyezett nejlonszatyorból az ölébe ugrott.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.12.25. 06:03  Hozzászólás
  •   3504   


---
 
Boldog Karácsonyt,és örömökben sikerekben teljes újévet minden fórumtársnak,és családjának!
 


  2019.12.24. 19:17  Hozzászólás
  •   3503   
Avatar

terra alapító
 
Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.12.24. 18:36  Hozzászólás
  •   3502   
Avatar

---
 
Boldog Karácsonyt kívánok minden terra-kertes fórum társnak és a családja minden tagjának.... :udvozlet:
 


  2019.12.24. 14:19  Hozzászólás
  •   3501   


---
 
Boldog Karácsonyt és olyan Boldog Újévet kívánok minden kedves fórumozónak, amelyben sikerek követik a fáradozásaitokat!
 




  2019.12.24. 13:46  Hozzászólás
  •   3499   


*
 
Csatlakozom én is a baráti társasághoz. Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!


alma.jpg
------------------------
Megtekintve 10452 alkalommal.

 




  2019.12.23. 20:54  Hozzászólás
  •   3497   


---
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz és békés, boldog ünnepeket kívánok mindenkinek.
 








  2019.12.23. 17:56  Hozzászólás
  •   3493   


*
 
Békés karacsonyi ünnepeket , eredmények ben gazdag újévet és jó egeszseget kívánok minden kedves kertbaratomnak és csaladjaiknak ! :udvozlet:
 


  2019.12.23. 16:06  Hozzászólás
  •   3492   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

Kar007.jpg
------------------------
Megtekintve 10673 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.12.23. 15:35  Hozzászólás
  •   3491   
Avatar

---
 
Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánunk mi is családommal együtt minden kedves fórumozónak!
 






  2019.12.23. 15:13  Hozzászólás
  •   3488   


---
 
Most már abbahagyni a vetést, ültetést, kapálást, szemzést,védelmet meg az ásást!
Sok jó terra kertész fórumozónak és családjának kívánok karácsonyra is örömet , áldást.
 




  2019.12.22. 19:29  Hozzászólás
  •   3486   
Avatar

terra alapító
 
Régóta érdekel milyen lehet a vegetáriánus étrend, de erős vagyok és tudom, hogy nem győzhet le a kíváncsiság


IMG_20191222_184808.jpg
------------------------
Megtekintve 10691 alkalommal.

 


  2019.12.11. 19:54  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3484) hsz.-re     Olvasás  
  •   3485   
Avatar

terra alapító
 
Valóban, ezért a nyereménynek szánt lyukas hangszóró felét megérdemled, tehát tiéd a lyuk. :D
 




  2019.12.11. 17:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3482) hsz.-re     Olvasás  
  •   3483   
Avatar

terra alapító
 
Pedig nem. :) Nem én voltam a felajánló, valami programhiba miatt írja az én nevem. De mostmár tudom ki az eredeti szerző, mert így már fellelhető a fórumon. (Eddig nem rá gondoltam)
 


  2019.12.11. 05:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (3481) hsz.-re     Olvasás  
  •   3482   


---
 
Pedig de. ;) Rózsaszín termésű fa paradicsom magfelajánlásnál írtad a 2016-'17-es akcióban. (Sajnos nem tudom külön magát a felajánlást linkelni, ezért mutatom így  .)
 


  2019.12.10. 20:41  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3480) hsz.-re     Olvasás  
  •   3481   
Avatar

terra alapító
 
Nem. Én szerintem emlékszem erre a hozzászólásra, és arra is hogy ki írta, de még a kereső sem találta meg.
 


  2019.12.10. 13:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (3479) hsz.-re     Olvasás  
  •   3480   


---
 
Nekem gyanús, hogy a dolog Gergerg egyik paradicsom-befőzésénél hangzott el.... ;)
 




  2019.12.07. 16:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3477) hsz.-re     Olvasás  
  •   3478   
Avatar

---
 
Nem biztos, mert ha jól tudom, januárban szokott ráadás lenni. Ha így lesz, majd jelzem (neked PÜ-ben is akkor) :)
 


  2019.12.07. 16:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (3474) hsz.-re     Olvasás  
  •   3477   


*
 
Bakker...kar hogy ide ritkan tevedek, ezt most elbuktam...
 


  2019.12.04. 13:12  Hozzászólás
  •   3476   


---
 
Van valami adatbázis, ahol meg lehetne nézni, hogy pl. egy adott szőlőfajta le van-e védve?
Konkrétan pl. a Viktor, Jubilej novocserkaszka és Pamjati chirurga fajták érdekelnének, de nyilván a megfelelő hely esetén másra is ránéznék.
Arra gondoltam, hogy ha mondjuk ki akarna belőlem törni a Homo ludens, és dugványoznék vagy oltanék egy-két fajtából (szigorúan egy-két darab erejéig),
akkor ezt vajon nyugodtan tovább ajándékozhatnám-e a jog teljes betartásával.
 


  2019.11.21. 14:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (3474) hsz.-re     Olvasás  
  •   3475   


---
 
Kösz, hogy szóltál! :thumbup: :udvozlet: Rendeltem is egy (10) ilyen gombás cuccot  . ;)
Trágyapellet most nem kellett, bőven van még a tavalyiból is (mostanában épp használom - van itthon háromféle...). Másra meg úgy igazából hirtelen nincs szükség.
 








  2019.11.01. 20:42  Hozzászólás
  •   3471   


---
 
„Az ember csak szánt, vet, kalapál, arat. Ganét hord, újra szánt, újra vet, újra meg újra. S egyszer csak észreveszi, hogy a hajában szürke szálak vannak, megszélesedett a homloka, szakálla szürke már, s bajusza bozontos. Az ember csak észreveszi, hogy a csikóból csontos, öreg ló lett, a gyermekek szakállt eresztettek és bajuszt. A bölcsőben síró leánykák férjhez mennek, és új bölcsőt ringatnak. Az ember, ha ezeket észreveszi, meglepve megtorpan és csodálkozik. Istenem, mondja, hát így... hát így vagyunk már. Eltelt az idő. (...)
Igen, hát ez a rend, mondja magában az ember. Ez a rend. Csak kár, olyan rövid volt az egész. Hogy tulajdonképpen semmi sem történt, csak volt néhány szép és nagyszerű élmény, és volt néhány csúnya és gonosz élmény. Volt néhány gazdag, örömtől dagadó perc, és volt néhány megaláztatás, néhány kellemetlen kaland, betegség, bánat, egyebek. És volt járkálás az eke után, volt néhány szép, kellemes mozdulat, mikor a kéz magot lendített a tavaszi föld felé, mikor a tüdő tágultan szívta be a fák virágát, évszakok illatát, mikor a láb mezők puha pázsitjára hágott. De egyéb tulajdonképpen nem történt semmi. És maholnap ennek is vége van. Ennek a kevésnek, ennek a semminek, ennek az életnek.
Azért... egy kicsit szomorú, gondolja az ember, s azzal továbbmegy, mert eszébe jut valami, amit még nem végzett el, s ami fontosabb, mint az elmélkedés.”

(Wass Albert: Mire a fák megnőnek. 1940. Részlet.)
 


  2019.10.29. 20:10  Hozzászólás  Válasz Nyuzilla (3469) hsz.-re     Olvasás  
  •   3470   
Avatar

terra alapító
 
Én ugyanezt úgy fogalmaztam meg, ilyen az mikor két hülye egymásra talál. :)
 




  2019.10.25. 21:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (3467) hsz.-re     Olvasás  
  •   3468   


---
 
(Hááát ezen totál behaltam...) Micsoda történet... :nahat: :thumbup: :lol: Mindkét félnek nagy respect! :thumbup:
 


  2019.10.25. 19:27  Hozzászólás
  •   3467   
Avatar

terra alapító
 
Friss, ropogós történet:

Rendeltem a xx webáruházából 5 literes zacskós gyümölcsleveket, eper-almát, körte-almát, és őszibarack-almát, de az őszibarack-almák helyett sima almákat kaptam, gondoltam megreklamálom.

Én:

Tisztelt xx!

Egy játékra invitálnám Önöket! Mellékelek 6 képet, amelyekből kettő a megrendelt és fizetett termékeket mutatja, a másik négy pedig az érkezett termékeket.
A kérdés: miért teszem ezt?
Helyes megfejtés esetén, a későbbiekben újabb rendelést adok le.


Válasz xx:

Kedves Gergely!

Kellemesen szellemes levelet tett, mely megnevettet, de heves keservet ereget.

Merengek.. keresek.. meglelem! Ezen eset egyszer sem lehet kellemes.

Emellett mentem megteszem elengedhetetlen tervem, mellyel esete rendezett lesz!

Megtenne nekem egy kedves tettet?
Terjesszen be nekem egy keresetet, melyet lelkesen rendezek!


Én:

Remek lett e verselet, nekem tetszett, szebbet keresve sem lelhetek, egyet megtehetek, erre egy re-verset vetek:

Ő szintén megmondom
Sz eretem az almalevet
I gazán jó ellenben
B arack, alma együtt lehet
A kár őszi, akár kajszi
R edhaven vagy Bergeron
A jó baracknak párja nincs
C efrémbe is ezt rakom
K éső estig kortyolom

K eresettel nem élek
A zt kérném csak ha lehet
J övőbeli rendeléseimre
Sz emet többet vessenek
I hassam mit szeretek



Válasz xx:

Megkeveredett levekre nem lesz eset!

Köszönjük versedet!
(smiley)

Kellemes napot kívánunk és elnézésedet kérjük, valamint köszönjük a korrekt hozzáállást, melyet igyekszünk viszonozni.




Kaptam kupont. :)

Igy is lehet...
 


  2019.10.21. 18:27  Hozzászólás
  •   3466   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.10.12. 12:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (3464) hsz.-re     Olvasás  
  •   3465   
Avatar

rendszer admin
 
Ez a legtöbb dologgal így van, legjobb az ősi, eredeti, megszokott módszer.
Például nagyüzemi csirkehúsból, és háztáji csirkehúsból ugyanúgy készült étel között ég és föld a különbség.
Az, hogy a nagyüzemi módszerekkel termelt szinte minden, eléggé pocsék ízű, nem nagyon érdekel senkit.
Viszont összességében töredék ráfordítással nagyságrendekkel több a termék, és mivel az ára sem olcsóbb, így nagy a haszon.
Ott van a ketrecben a tyúk, semmit nem tud csinálni, csak enni, inni, meg tojni.
Ráadásul olyan tápokon vannak tartva, ami fokozza a tojástermelést (is).
És hogy ez a tápozás mennyire egészségtelen(?? - nem tudom) az emberi fogyasztásra, arról mindenki nagyon mélyen hallgat. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.10.12. 11:45  Hozzászólás
  •   3464   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.09.13. 22:08  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3461) hsz.-re     Olvasás  
  •   3463   
Avatar

terra alapító
 
Mindkettőt meg kell próbálni! A ropogós csülök /öntöttvas lábosban/ tán még a juhtúrósnál is ízletesebb! A szalma-hagyma meg valami bundában van. Nagyon megy hozzá. :thumbup:
 




  2019.09.13. 19:25  Hozzászólás
  •   3461   


---
 
Nekem meg mostanában nagyon hiányzik a lilahagymás sült csülök juhtúróval... :o
 


  2019.09.13. 19:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (3459) hsz.-re     Olvasás  
  •   3460   
Avatar

---
 
A másodikkal én is szemezgettem, de nekem csak az eleje szimpatikus (mondjuk 4-ig, talán 6-ig) Viszont a fele biztosan a tálon maradna, mert nem hiszem, hogy meg tudnék küzdeni ennyi jó falattal...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron