Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.04.01. 09:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (792) hsz.-re     Olvasás  
  •   794   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mennyire igazak ezek a számok, illetve hogy mennyire részletesek, illetve hogy mit lehet belőle kivenni. Mi egy domboldalban lakunk. Egy hosszú, a hegyekből húzódó völgy oldalában. (nem tudom hogy kell ezt mondani) A völgy alja, kb 10 méterrel lehet lejjebb az udvarom szintjétől. Nem tudom van-e valahol olyan domborzati térkép ahol ezt meg tudnám nézni pontosan. Most szétnéztem a kertben, nem látok fagykárt, pedig hozzánk is -6-ot mutat a térkép. Lehet hogy a füstölés tette meg a hatását? Na mindegy, nem akarom elkiabálni, majd kiderül. A monilia viszont már látszódik.
 






  2020.04.01. 07:58  Hozzászólás
  •   791   
Avatar

---
 
2020 04 01.png
------------------------
Megtekintve 11460 alkalommal.


Itt a legalja -6,3-at mutat, a másik hőmérő -6,7-et ... mindegy, melyik az igaz...
 




  2020.03.31. 13:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (788) hsz.-re     Olvasás  
  •   789   
Avatar

terra alapító
 
Köszi! Nézegettem, az udvarban füstöltem csak. A kert felé, valamivel arrébb de azonos szinten, van egy Gönci, ami virágzás végén jár. nem látok fagykárt. A kert fölső felében, 1 méterrel az udvarszint alatt a Magyar kajszi teljes virágzásban, de nem látok fagykárt. A kert alján, kb 1,5 méterre az udvarszint alatt, az alacsony tavalyi ültetések már nem úszták meg. Fogalmam sincs hogy hány fok volt, mert a hőmérőm biztosan nem jó. +5 fokot mutatott, miközben a csap be volt fagyva, hajnal 2-kor. A telefon internetes hőmérőjére hagyatkoztam. Az -4-et mutatott.
 


















  2020.03.30. 18:32  Hozzászólás
  •   780   
Avatar

terra alapító
 
Bekészítettem az üstházat. Betöltöttem, világítást felszereltem. 3-kor ébresztő.
 


  2020.03.30. 12:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (778) hsz.-re     Olvasás  
  •   779   
Avatar

---
 
Nem is olyan nagy túlzással lassan egyenlőségjelet tehetünk az idei tél és tavasz közé (hogy a fene egye meg...)
 






  2020.03.28. 21:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (775) hsz.-re     Olvasás  
  •   776   
Avatar

---
 
Most nézegettem pár oldalt: pillanatnyi állás szerint szelídült a kép. Talán nem lesz nagyon komoly baj, szurkolok mindenkinek :thumbup:
 


  2020.03.28. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (772) hsz.-re     Olvasás  
  •   775   


*
 
Kivégzés lesz....-4...-6.
 


  2020.03.27. 23:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (773) hsz.-re     Olvasás  
  •   774   
Avatar

---
 
Köszi, Spoli! Ilyenkor mindig abban reménykedik az ember, hogy fölfelé fognak módosítani. (Pár nappal ezelőtt is ebben reménykedtem, sajnos a változás éppen fordított előjelű lett...) Mindenesetre ez még rosszabbul érintene, mint a mostani zimankó.
 


  2020.03.27. 23:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (772) hsz.-re     Olvasás  
  •   773   


---
 
Szia Délkelet!

Amit én olvastam, az Budapest, de ide -2, -2 fokot írt három honlap is. Nem örülök! :(
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2020.03.23. 20:33  Hozzászólás
  •   771   
Avatar

---
 
Nálunk még mindig erős széllökések vannak. A szomszédomnak kifedte a fásszínjét.
Kidöntött három 12m-es cserefát, a kocsit bennébb húztam, félő, hogy az erdőből rádől egy fa.
Most -2 °C van, szerintem a szél miatt megúszom -4-el.
Ma sokat kellett vezessek, mindenhol hó van és aránylagos szélcsend, csak itt tombol a szél.
 


  2020.03.23. 11:29  Hozzászólás  Válasz Jani71 (764) hsz.-re     Olvasás  
  •   770   


---
 
Újabb, vaskosabb hózápor után megint 'napsütés' jött, aztán most ismét esik.
Lesz még:

RADARKÉP.png
2020. 03. 23. 11:20
Megtekintve 10550 alkalommal.



Az a szerencse (a hó tekintetében), hogy nem igazán van utánpótlása (a ciklon peremét kapjuk). A lényeget a Balkán kapta (bár ott talán eső formájában hullott).
Megnéztem a pontos adatot a hajnali minimumra: - 6,2 °C. :@
 




  2020.03.23. 09:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (766) hsz.-re     Olvasás  
  •   768   
Avatar

---
 
-5,5 és -6 tájékán? Tudod, a próféta... Azért kösz! :) (pár szem biztosan, mert az öreg Bergeron - egyedüliként- még nem nyílt ki teljesen) De valahol én is reménykedem, hogy marad némi kóbor gyümölcs a többi fán is.
 




  2020.03.23. 08:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (765) hsz.-re     Olvasás  
  •   766   
Avatar

terra alapító
 
6 óra körül kinéztem, és láttam, hogy esik a hó hosszabb ideje, meg is nyugodtam.
Aztán ránéztem a met.hu-ra és láttam, hogy felétek nagy a baj...
Ennek ellenére azt mondom, hogy így is lesz termésed, és nem is rossz!
 


  2020.03.23. 07:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (763) hsz.-re     Olvasás  
  •   765   
Avatar

---
 
Cserélnék szívesen veled: az udvaron a két hőmérő átlagos minimuma -5,9 fok, az Elitech pedig ezt mutatja:
Hőmérséklet.png
------------------------
Megtekintve 9199 alkalommal.

 


  2020.03.23. 07:22  Hozzászólás  Válasz andras (762) hsz.-re     Olvasás  
  •   764   


---
 
Nálam - 5 °C. Az imént volt egy gyenge hózápor... A radaron úgy látszik, hogy még esélyes valami efféle.
 


  2020.03.23. 06:51  Hozzászólás
  •   763   
Avatar

rendszer admin
 
Budapest - Rákosmente.
Reggel 6 óra, és odakint -2°C, ami annyira nem meglepő.
Viszont lazán esik a hó, mindenhol már szép fehérek a háztetők! :remulet:
Hogy örültünk volna ennek karácsonykor .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.03.22. 21:15  Hozzászólás
  •   762   
Avatar

---
 
Na, hogy álltok a fokokkal?
Nálam kezdett fagyni, -2°C jeleznek az éjszakára.
Jelenleg elég jól fúj a szél.
Délután hullt a hó, de csak a közeli hegyen állt meg.
Holnapra -5-öt jeleznek éjszakára.
A kajszik piros bimbósak, még nem nyílt egy sem.
Remélem megússzák. :roll:
 


  2020.03.22. 09:56  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (760) hsz.-re     Olvasás  
  •   761   
Avatar

---
 
Itt +1,2 fok volt az alja reggel, ha jó a mérőm. Ha holnap csak 3 fokkal lenne hidegebb ennél, össze tenném a két kezem...
 


  2020.03.22. 08:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (759) hsz.-re     Olvasás  
  •   760   
Avatar

rendszer admin
 
Most vasárnap hajnalban felénk még nem volt fagy.
+1°C - +2°C volt a leghidegebb.
Ez jó lenne holnapra is, és az elkövetkező napokra is, ha már hidegfront van.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.03.20. 23:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (758) hsz.-re     Olvasás  
  •   759   
Avatar

---
 
Az előbb megnéztem pár előrejelző oldalt: ebben a pillanatban úgy tűnik, hogy a hétfő hajnal miatt lehet inkább izgulni valónk (-5 volt a legkeményebb jóslat, de zömmel -2,-3), talán a kedd hajnal már nem lesz annyira hideg. Összességében úgy látom, mintha kicsivel szelídült volna a kép, csak el ne kiabáljam (persze én a délkeleti régiót figyeltem elsősorban)
 


  2020.03.19. 10:51  Hozzászólás
  •   758   
Avatar

terra alapító
 
A legfrissebb előrejelzések szerint a 24. reggel lesz a vízválasztó. Sajnos a legújabb előrejelzések azt mutatják, hogy -5, -8 között lesz az egész országban a reggel, és ráadásul szállított fagy lesz, ami ellen védekezni sem könnyű. Reméljük nem igazolódik be, sok minden változhat még addig.
 




  2020.02.18. 07:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (753) hsz.-re     Olvasás  
  •   756   
Avatar

terra alapító
 
Nna, ezen tényleg csak röhögni lehet. Ezt bármelyik faluban megjósolják így a kocsmában reggel.
 


  2020.02.18. 05:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (754) hsz.-re     Olvasás  
  •   755   
Avatar

rendszer admin
 
Igazából mindegyik előrejelzésre manapság már elmondható.
Hiszen mindegyik az elmúlt évek, évtizedek statisztikái alapján próbálnak előrejelzéseket megállapítani.
Klímaváltozás pedig van. Hogy a mértéke mekkora, igazából csak a médiából tudjuk, amelyik hol szerényen tudomásul veszi, hol meg alaposan túl lihegi az egészet, amitől aztán eléggé hiteltelen az egész még akkor is, ha valaki az igazat írja.
És a klíma változás miatt nem igen vannak még olyan régebbi statisztikai adatok, ami alapján elég jó előrejelzés garantálható.
Főleg, amikor egyik napról a másikra a feje tetejére áll az egész időjárás ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2020.02.18. 04:25  Hozzászólás
  •   753   
Avatar

rendszer admin
 
Dávid naptár - 2020

davidnaptar2020.jpg
------------------------
Megtekintve 8953 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.02.11. 06:49  Hozzászólás
  •   752   
Avatar

rendszer admin
 
Reggel fél 7-kor itt nálunk +6°C van.
Szakad az eső, dörög, villámlik, teljesen olyan, mint egy nyári zápor ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.02.03. 18:45  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (750) hsz.-re     Olvasás  
  •   751   
Avatar

---
 
Egy jó hete vettem észre, itthon az erkélyen a cserépben kibújtak a tulipánok. A népi jóslatok alapján ennek nem kellett volna bekövetkeztnie. Csütörtökön Dorottya, a héten kb. az lesz az egyetlen "télies" nap, még lehet egy kis hó is esni fog.
Lehet csak azért romlik az idő, hogy igaz legyen, "ha csikorog a fagy, a tél nemsoká alábbhagy".
 


  2020.02.02. 18:53  Hozzászólás
  •   750   


---
 
Itt Miskolcon ma olyan idő volt mint március második felében szokott amikor jó idő van. Sok minden eszembe jutott, hogy " a kutya nem ette meg a telet" meg ilyenek, de mintha mostanában nem is mindig válnának be ezek a bölcselkedések. Ráadásul ma még itt van ez a medvés történet is.
 


  2020.02.02. 17:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (748) hsz.-re     Olvasás  
  •   749   
Avatar

terra alapító
 
Csak ma? Az én első lepkeemlékem négyéves koromból maradt meg. :hiha: /Egy kislánnyal együtt néztük. ;) /
 




  2020.01.06. 20:41  Hozzászólás  Válasz laca12 (746) hsz.-re     Olvasás  
  •   747   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk is vannak éjszaka fagyok, de ez nem az igazi.
Én sem nagyon szeretem, de kellene.
Viszont az éjszakai -3°C még nem sokat jelent.
Pár napja itt nálunk reggel arra ébredtünk, hogy esett a hó.
Nem sok, de szép fehér lett minden.
A következő nap délelőtt viszont már semmi sem látszott belőle. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.01.06. 20:23  Hozzászólás
  •   746   
Avatar

---
 
Végre itt vannak a fagyos éjszakák már nagyon hiányoltam nem mintha szeretném,de kell hogy most hideg legyen különben megint besz.pjuk a tavaszt vagy akár már a tél végét is azt meg nagyon nem szeretném...
 


  2019.12.02. 17:32  Hozzászólás  Válasz Alibá (743) hsz.-re     Olvasás  
  •   745   
Avatar

---
 
Felénk eddig csak eső volt, a mostani időjárás a sok évvel ezelőtti novemberekre emlékeztet.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég