Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2020.03.04. 20:22  Hozzászólás  Válasz Alibá (3559) hsz.-re     Olvasás  
  •   3560   
Avatar

---
 
Én a hibrid megoldásnál tartok: az elmúlt két évben sikerült egy kis zsebpénzhez is jutni a gyümölcsökből, körbe ajándékoztam a szomszédaimat (barackfélékkel elsősorban), eltevésre, pálinkának és saját fogyasztásra is bőven jutott, ami pedig még ezeken felül is megmaradt, azt szétosztottam a csóringer poloskák között...
 


  2020.03.04. 20:06  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3558) hsz.-re     Olvasás  
  •   3559   
Avatar

terra alapító
 
Nagyanyám azt mondta "a van-tól nem kell félni". ;)
Én már ott tartok, hogy jobbára elajándékozgatom a környezetemben. :SRCE Nem haragszik érte senki. :$
 


  2020.03.04. 19:11  Hozzászólás
  •   3558   


---
 
Helló Mindenki,
Többen ismertek itt, nem bújok az el az arctalanság védelmébe, de lenne egy kérdésem mindenkihez, a gyűjtő szenvedélynek meddig van értelme kiskerti körülmények között? Szóval, értem én hogy kellenek az újdonságok., de meddig van értelme a sok fajtának? Pár fajta, oké, a legjobbat szeretnénk, de tegyük a szívünkre a kezünket biztosan átgondoltuk? Ember, egyszer csak teremni fognak, tudjuk mit kezdünk, pár fa, pár tíz kiló gyümölcsével? Ez nem bölcselkedés, ebben a cipőben járok én is, az ötletek érdekelnének.
 


  2020.03.02. 10:13  Hozzászólás
  •   3557   
Avatar

---
 
Egy csodálatos nap margójára:
Tegnap sikerült ellátogatni családommal együtt Baby-lonékhoz. Hát..., felejthetetlen emlék marad. :)
Egy nagyszerű család, mérhetetlen vendégszeretettel. Nagyon jól éreztük magunkat náluk.
Köszönünk mindent. :wave:
 


  2020.03.01. 23:59  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3555) hsz.-re     Olvasás  
  •   3556   


---
 
Jana11 egyáltalán nem nézlek furcsának, sőt, teljes egészében el is hiszem, és több, mint hiszem, tudom, hogy úgy van, ahogy írod. Most ha eltekintünk attól az apróságtól, hogy magam botkezű, meg sokszor következetlen vagyok - ez nem baj, ha tudom magamról - érdeklődési szinten, igencsak érdekel a természet, és a növények. Nem túl régen olvastam, hogy a fák egymás között is kommunikálnak, sőt, akár segítik is egymást. Valós kísérlet volt, hogy két egymás mellett lévő fa közül, az egyiket zacskóval letakarták, és a mellette lévő fa különböző gombákat használva transzmittereknek carbont adott át a gyökerein keresztül a másik fának. És azt is elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek van fülük, és érzékük meghallani és megérteni azt, amit a növények a számukra mondanak. Hogy ez tanulható-e, vagy sem, nem tudom, én inkább azt hiszem, hogy ez vagy megvan valakiben, vagy nincs, tanulni nem lehet, legfeljebb fejleszteni. Sajnálom a fákat, hogy nem hallgatta meg a gazda a szavukat, amit jószándékkal tolmácsoltál neki!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2020.03.01. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (3554) hsz.-re     Olvasás  
  •   3555   


---
 
Nemigen én vagyok a "bácsi", de hogy ne nézz engem is "furcsának", de hát szerintem is igazat
mondott.
Minden fám külön egyéniség, még akkor is látom, ha mondjuk sok van belőle. Kb. 80-90 %-át a fő
egyéniségükről ismerem, van túlélő, ravasz stb... Elmondják a dolgokat, megmutatják a sebeiket, stb.
Külső területemhez menvén utam elvisz egy kb. 1 hektárnyi 3-4 éve telepített szilvás mellett.
Folyamatos a pusztulás, nem fejlődnek, a jajszavakat is hallom szinte mikor elmegyek mellette.
Elmondtam a gazdának mi lehet a fő probléma, mit kellene sürgősen tenni.
Majdnem azt a választ kaptam, hogy ne okoskodjak, ő sok drága tápanyagot ad a fáknak.
Most tavaszra kb. már csak jó fele van meg az eredetileg telepített mennyiségnek...
 


  2020.02.29. 23:48  Hozzászólás
  •   3554   


---
 
Valójában nem nagyon lenne jogom ide írni, mert hát nem vagyok kertész. Kicsit sem. Bár őszinte csodálatom azoké, akik értenek hozzá, és szívvel lélekkel teszik. Amit elcsevegnék, az ma volt. Van egy "bácsi" - tán 10 évvel idősebb nálam, de hát az már azért életkorban sportértékes - gyönyörű a kertje. Kicsi, nem nagy, de mindene van. Szépen, és jó terméssel. De a legjobban a szőleit csodálom. Nem sok, hisz kertváros, és nem nagy telek, de minden évben baromi jó. Ma metszett már. Arra jártam,megálltam, néztem. Én végignéztem vagy öt könyvet az öt tőke szőlőmhöz, csak az a baj, hogy a szőlők nem olvasták azokat, mert soha nem az lesz, amit én szeretnék, vagy amit a könyv ír. Köszöntem az "öregnek", mondom neki, hogy nagyon szép mindig a szőlője, én megolvastam már vagy öt könyvet, de soha nem lesz ilyen szép, pedig ezt a fajta metszést amit ő csinál, nem láttam sehol a könyvekben. Mondja az öreg: "Aztán a szőlőt megkérdezte-e, hogy ő mit szeretne?"... Biztos voltam benne, hogy nem gúnyolódik. Elég értetlen pofát vághattam, mert azt mondta utána: "Nézze fiam! (sic). Ha nem beszél a növényekkel, vagy nem érti, amit magának mondanak, akkor ez nagyon nehéz! Eljöhet minden nap, nézze meg mit csinálok, de elmondani én nem tudom miért, azért, mert a növény úgy szeretné.". Mondtam neki: Bátyám, én eljárok erre, de akkor ez nekem nem fog menni! Szóval az van, hogy valakinek van érzéke, vagy affinitása, valakinek meg nincs. Ezen múlik a történet! :) De azért ha arra járok, mindig beköszönök!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2020.02.25. 21:27  Hozzászólás
  •   3553   
Avatar

terra alapító
 
Láttam néhány érdekességet az Oázisban, hátha valakit érdekel:

Gold kivi
Supaga szőlő
Sába királynője szőlő
Invicta és Rokula rezi egres
Szedermálna
 




  2020.02.22. 20:22  Hozzászólás  Válasz Alibá (3546) hsz.-re     Olvasás  
  •   3551   


*
 
Én ritkán nézem a naptárat így kicsit megkésve kívánok boldog névnapot, jó egészséget ! :wave:
 
















  2020.02.20. 10:01  Hozzászólás
  •   3543   


---
 
Ma meg szép terra nap, Aladár névnapja vagyon, bí és bá !
Isten éltessen soká erőben, egészségben közöttünk Ali-bá !
 


  2020.01.28. 16:45  Hozzászólás
  •   3542   


---
 

Jön az a tavasz ez egy mai kép és amiről nincs fotó, hogy a kutya is kezd vedleni.(talán még nem is kezdte ilyen korán)
 




  2020.01.27. 17:55  Hozzászólás
  •   3540   


---
 
Sziasztok fórumtársak!
Én is várom a tavaszt,a hétvégén kezdem a szőlők gyökereztetését.Nem sok fajtám van,de nem birok magammal.Ti mikor kezditek?
 


  2020.01.27. 09:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3537) hsz.-re     Olvasás  
  •   3539   
Avatar

rendszer admin
 
Remélem nem lesz igazam, de valahogy nagyon enyhe volt ez a tél is, tartok tőle, hogy lesz ennek még böjtje. :(
Csapadék is igen kevés volt eddig. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.01.27. 09:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3537) hsz.-re     Olvasás  
  •   3538   
Avatar

---
 
Jól esett tegnap kicsit a szabadban lenni. Apróságokat csináltam a kertben, inkább csak a mozgás miatt. Azután eszembe jutott, hogy utánajárok annak az állításnak, hogy a poloskák az avarban telelnek át (illetve ott is). Elég gyorsan meg lehetett állapítani, hogy ez igaz, tehát érdemes a kertet tisztán indítani a télnek.
 




  2020.01.26. 17:41  Hozzászólás
  •   3536   
Avatar

---
 
Az Ausztrál aranyásók c. sorozat mintájára elhatároztam, hogy én is kincskeresésbe fogok. Igen ám, de hol? Adta magát, hogy a helyszín a kertem legyen, ott is a legnagyobb körtefám avarral borított felszíne. Előkaptam a régi, jól bevált - különlegesen kiképzett - detektoromat és intenzív keresgélésbe kezdtem. A biztos siker érdekében félrehúztam a tányér egy részén a lombot a detektor külön e célra kialakított részével és így szinte azonnal láthatóvá vált egy pici sárgás-barnás színű, aranynak tűnő valami. Első látásra - bár már elég rosszul látok - úgy két grammosra saccoltam, ami a sorozat szerint kb. 100 dollárt ér! Rövid keresgélés után találtam még hármat, bár az egyik kicsivel kisebb volt. Mondanom se kell, nagy volt az örömöm! Viszont hatalmas csalódás ért nem sokkal később, amikor kézbe vettem őket: sokkal-sokkal könnyebnek éreztem, mint amit reméltem és ráadásul majd a frász tört ki, mert mintha meg is mozdult volna egyik-másik. Ijedtemben gyorsan a földre dobtam őket és a kisebbfajta sokk következtében addig-addig ténferegtem, amíg véletlenül a földbe tapostam az összeset! Most aztán kezdhetem elölről a keresést, de a sötétedés miatt egyelőre elhalasztottam azt.
Sic transit gloria mundi ...
 


  2020.01.18. 18:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (3534) hsz.-re     Olvasás  
  •   3535   
Avatar

---
 
Igen, meg látható az ügyetlenségem is :lol: (a középső képen a sikertelen oltások miatt elég rendesen besűrűsödött a korona - lesz mikbe ismételnem tavasszal...)
 




  2020.01.18. 12:33  Hozzászólás
  •   3533   
Avatar

---
 
Első idei képek a kertből:
P1180115.JPG
------------------------
Megtekintve 9125 alkalommal.

P1180116.JPG
------------------------
Megtekintve 9125 alkalommal.

P1180113.JPG
------------------------
Megtekintve 9125 alkalommal.

 




  2020.01.15. 17:03  Hozzászólás
  •   3531   
Avatar

---
 
Totya az almásban megelőzött, de a biztonság kedvéért én itt is jelzem:
Január 17-én 0:00 és 23:59 között Ingyen szállítás van a Gazdaboltnál
 


  2020.01.13. 18:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3524) hsz.-re     Olvasás  
  •   3530   


*
 
Jaaaj ..bocs fiuk, koszonom es elnezest , ezen a reszen ritkabban jarok....foleg hogy mostanaban kicsit kevesebb az elet a forumon .
 


  2020.01.10. 16:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3528) hsz.-re     Olvasás  
  •   3529   
Avatar

terra alapító
 
Szia!
A tavalyi évet kihagytam, inkább fotózgattam, de idén már fogok parizni és főleg chilizni. A chinense fajtájú chili magok már csíráznak, a paradicsom magokat meg most válogatom. Jó régiek, de vannak újak is, amiket tavaly és idén rendeltem. Úgy tudom, hogy elég sokáig jók. Majd elválik. A zöme 2014-es 2013-as. Rengeteg van, talán lesz köztük csíraképes. Túl sokat és sokfélét nem akarok. Inkább chili.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2020.01.10. 08:33  Hozzászólás  Válasz Scorpy (3527) hsz.-re     Olvasás  
  •   3528   
Avatar

terra alapító
 
Nahát, kiket nem fúj ide a szél... Örülök neked, jól vagy? Paradicsomtermesztés megy?
 


  2020.01.09. 20:03  Hozzászólás
  •   3527   
Avatar

terra alapító
 
Szervusztok! Rég jártam erre! Reménykedek, hogy mindenki megvan és jól van! :dejo:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2020.01.07. 21:00  Hozzászólás
  •   3526   


---
 
Csatlakozom a csatlakozáshoz, én is köszöntöm e szép névnapon az Attilákat, a B.Attilákat /atifocikat/ meg nagyon!
 






  2020.01.06. 19:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (3522) hsz.-re     Olvasás  
  •   3523   


---
 
Derék beállásra: ha még nem volt, javaslom kipróbálni a következő módszert. Jégakku a mikróban olyan melegre felmelegítve, amit csak elbír a bőröd, majd erre a jégakkura ráfeküdni.
Nyilván a problémás deréktáji résszel gondoltam. Adott esetben meglepően gyorsan és nagy hatékonysággal, akár 'végleges' javulást is képes eredményezni. :thumbup: :super: :banana:
 


  2020.01.06. 05:06  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3521) hsz.-re     Olvasás  
  •   3522   
Avatar

terra alapító
 
Még nem tartok ott. Pár napja úgy beállt a derekam, hogy megmozdulni is alig megy. Szóval az összetevők pihennek a fagyasztóban.
 


  2020.01.05. 21:14  Hozzászólás
  •   3521   


---
 
Amúgy meg borzasztó nehéz felelősséggel jó receptet adni, mert nagyon nagy különbségek vannak
például a rizs minősége "szaporasága", vagy akár a só és a bors "ereje" tekintetében.
Feleségem újabban mindent elsóz pl, mert nem nagyon kóstolgat, csak a szokásos mennyiséget
teszi az előző "gyengébb" sóból. A rizs főzéskori duzzadása között is durva, akár kétszeres különbségeket látunk.
Az íz kóstolás után remélem jól sikerült a hurka.... ;)
 


  2020.01.01. 21:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (3519) hsz.-re     Olvasás  
  •   3520   


---
 
Ember! A Jana recept az általad közölt teljes belsőség mennyiséghez igazodik. A dagadót fele részben cserélném tokaszalonnával, szalonnával, mert száraz lehet majd kicsit a hurka, sok a hús amit írtál.

A rizst abált zsíros lében 3/4-ig megfőzni. /amiben a belsőségek főttek/

Rizs 5 kg

Rizs szűrés és mosás után tekenőbe, hozzáadva az általad közölt főzött belsőség dolgok húsdarálón darálva, hozzá az alábbi fűszerek:

Só 30 dkg
2 kg vöröshagyma 2 cikkely fokhagyma nagyon kevés zsírban lepíritva, megdarálva húsdarálón.
15 dkg majoránna
10 dkg bors
1 dkg szegfűbors.

Paprikát és köményt a májas hurkába nem teszünk!
Összekeverés alaposan, bélbe töltés.
Gyengén fővő vízben 5-7 perc összekapatás/kifőzés.
 


  2020.01.01. 20:44  Hozzászólás
  •   3519   
Avatar

terra alapító
 
Emberek!

Van valakinek bevált hurka receptje súlyra vetítve?

Van:

3db fél fej
3db máj
2kg szív
3kg dagadó

Ehhez kérnék ötleteket:

Rizs:
Só:
Bors:
Paprika:
Szegfűbors:
Kömény:
Majoránna:
Hagyma:
 


  2020.01.01. 20:02  Hozzászólás
  •   3518   
Avatar

terra alapító
 
Termésben sok, betegségben kevés, boldog új évet kívánok mindenkinek!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2020.01.01. 07:59  Hozzászólás
  •   3515   


*
 
Kívánok minden fórumos társamnak sikerekben és termésben gazdag boldog új esztendőt!


szerencsemalac 2020.jpg
------------------------
Megtekintve 9841 alkalommal.

 


  2019.12.31. 20:10  Hozzászólás
  •   3514   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Barátaim!

Ez lesz az az év, amikor statisztika és szónoklat nélkül zárom az évet a fórumon. Talán meglesztek nélküle. :)
Köszönöm hogy 6. alkalommal is úgy kívánhatok nektek boldog új évet, mint a Terra-kert fórum tagja, hiszen nélkületek nem lenne ez az oldal. Kívánok a következő évre mindenkinek jó egészséget, erőt, kitartást, kedvező időjárást, sok örömet a kertészkedésben és az élet más területein is!




5 évvel ezelőtt: Talán nem fog szerénytelenségnek tűnni, ha a vezetőség nevében én meg azért mondok köszönetet a fórumozóknak, hogy van kiért dolgoznunk. Hogy őszinte legyek, ha valaki május végén megkérdezi hova jutunk el év végére, nem biztos hogy ezt mondtam volna. Néhány statisztikai adat, meddig jutottunk idén:

115 regisztrált felhasználó
100 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
200 téma
Több mint 1000db feltöltött kép (linkeltekkel együtt)
Több mint 9600db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig túl van a 300 000-en

Ha belegondolunk honnan indultunk 6 hónapja, ez szerintem óriási eredmény, ami nem csak a vezetőség érdeme, hanem minden egyes fórumozóé. Azért dolgoztunk, hogy ezek a számok legyenek most itt, mert ezek a számok jelentik azt, hogy értéket teremtünk, jó amit csinálunk. Az elkövetkező évben is azért fogunk dolgozni, hogy minden idetévedőnek kellemes, hasznos időtöltést tudjunk nyújtani.


4 évvel ezelőtt:

249 regisztrált felhasználó
150 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
301 téma
Közel 4000 db feltöltött kép (linkeltek nélkül)
Több mint 30 000 db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig mára több mint 1 000 000


Voltak ebben az évben borús időszakjaink, voltak viharaink, de minden vihart napsütés követ, így még mindig itt vagyunk, töretlen lendülettel és tenni akarással.
Sok dolog változott az elmúlt évben, mind tartalmilag, mind külalakilag. Történtek egyszerűsítések, javítások, fejlesztések.

Az idei év összefoglalását sem zárhatom mással:

Köszönjük nektek hogy van kikért dolgoznunk!

BUÉK!


3 évvel ezelőtt:
A nagy táncolás közben megint eltelt egy év, ideje megint megállni és számotvetni, hová jutottunk az elmúlt évben.

Ezek az adatok ma úgy néznek ki hogy:

332 felhasználóval büszkélkedhetünk
akik 356 topikban
4690 képet töltöttek fel csatolmányként
galériánkban pedig 2922 kép lapul.
A hozzászólások száma 51 453.
A fórumnak átlagosan 250-300 látogatója van naponta.

Sokan aggódtunk vajon mennyire lesz életképes ez a fórum, mennyi munkát érdemes belefektetni, hiszen sok más fórum is létezik, tudunk-e annyira egyediek lenni hogy fenn tudjunk maradni. A válaszhoz már az is elég, hogy már harmadik alkalommal irhatok évvégi hozzászólást. Igen, sikerült fennmaradni, sikerült gyarapodni, sikerült egyedinek lenni. Ez a siker a fórum minden tagjának sikere, legyen az admin, moderátor, ötletelő, marakodó, kötekedő vagy épp normális hangnemben fórumozó. A felsorolt adatokhoz mindenki kellett, mindenki fontos volt, az egyszerű olvasó is, akinek regisztrációja sincs.
Bár kevés időt tudtam idén itt tölteni, mégis köszönöm nektek hogy azt az időt itt tölthettem, jó barátok társaságában. Kivánom mindenkinek hogy a következő év se legyen rosszabb az ideitől, kivánok sikereket, egészséget, erőt, jókedvet a 2017-es évhez!



2 évvel ezelőtt:
Megint eltelt az év, ez sem tart tovább mint a többi, szokásomhoz híven idén is megtartom a magam kis összegzését. Az idei évvel a mérlegünk:

399 regisztrált felhasználó
150 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
381 téma
Összesen több mint 10 300db feltöltött kép (linkeltekkel együtt)
Több mint 63805db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig lassan eléri a 2 000 000-t.

Azt gondolom volt már aktívabb évünk, de idén is sikerült összehoznunk ezt-azt. A Magcsere harmadszor került megrendezésre, kicsit féltünk tőle mert az első évhez képest tavaly kevesebb volt a felajánlás, de idén minden várakozást felülmúlt. Ez a kezdeményezés mondhatni totális siker, bízok benne hogy mindenki talál benne örömöt. Másik kezdeményezésünk, a Most mutasd meg már nem lett ekkora siker, pedig igyekeztünk kedvet csinálni hozzá, és igyekeztünk megfelelő jutalmakat kitalálni, hogy legyen benne némi izgalom is. Bár még nincs lezárva, látszik hogy ez nem hozta azt amit vártunk tőle. Idén volt Fórumtalálkozó is, amin sajnos sokan nem tudtunk elmenni, jó lenne idén is egy, olyan helyen ami több embernek van közel.

Mindent összevetve, a fórumunk ezt az évet is túlélte, és a mai világban ez is nagy szó, nagy fórumok is stagnálnak, a kicsiknek még nehezebb helyzetük van. Szerencsére nekünk van egy olyan törzsgárdánk amelyik miatt biztosított a fórum léte, mert ez itt nem csak fórumozók (azt hiszem túlzás nélkül mondhatom), barátok közössége.

Innen a 2018-as év küszöbéről kívánok mindenkinek sok sikert, szerencsét, erőt, egészséget, napsütést és olykor esőt, hogy idén is örömét leleje a kertészkedésben!

Boldog új évet Mindenkinek!


1 évvel ezelőtt:[i]

Búcsút intünk a 2018-as évnek. Ötödik alkalommal van lehetőségem év végi köszöntőt mondanom. Be kell vallanom, nem készültem nagy ívű szónoklattal, sem statisztikai adatokkal, azért egyet mégis közzétennék. Az élmúlt évben 10 000 hozzászólás született a fórumon. Az idei évem nem pont úgy sikerült ahogy szerettem volna, de nem ez az első, és szerintem nem is ez az utolsó ilyen év. Sok a munka, kevés a szabadidő, a kert nagy, és sokszor már inkább munka volt mint szórakozás és valahogy a sikerélmények is elmaradtak. Talán ezért is, itt is kevesebb időt töltöttem mint szerettem volna, szinte csak olvasó módra váltva, de öröm volt látni, hogy van itt élet, és mikor beleolvastam a fórumba, mindig sikerült egy kicsit abba a világba kerülnöm, amiben jól érzem magam. Köszönöm nektek ezt az érzést!
Az idei év is hozott pár új tagot, aktív tagot, és az gondolom az értékes beszélgetések mellett, ismét sikerült tudásanyagot is felhalmozni a fórumon. Nagyon büszke vagyok arra is, hogy idén is van részvételi kedv a magcsere programunkban. Azt gondolom, jó kis csapatot hoztunk itt össze. Sok olyan tagot látok, aki a beszélgetésekben csak ritkán vesz részt, de napi szinten van itt a fórumon, olvasgatni. Ez arról árulkodik, hogy az itt megszületett hozzászólások érdekesek, és értékesek. Nagyon örülök, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak, és bízom benne hogy sok alkalommal ünnepelhetem még ennek a társaságnak a tagjaként az újévet!

Kívánok minden fórumozónak boldog, sikerekben gazdag új évet, jó egészséget, sok erőt és kitartást! (no és persze jó termést)

BUÉK!
 




  2019.12.31. 16:31  Hozzászólás
  •   3512   
Avatar

---
 
Boldog új évet kívánok kertész társak ,jövőre mindenkinek bő termést és ami a legfontosabb jó egészséget!!
 


  2019.12.31. 14:31  Hozzászólás
  •   3511   


---
 
Oly sok jó kertész ember volt itt 2019 évben
Van ki már arcról is, van aki nicknévben
Adott, tanított, segített, viccelt terra keretében.
Csak jót, s egészséget mindenkinek a 2020. évben!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron