Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.03.10. 19:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2322) hsz.-re     Olvasás  
  •   2402   


---
 
Ma oltottam. Tolta a vizet rendesen a Hayward... Meglátjuk.
Hármat készítettem. Hasítékos ékoltás, aztán az általam nagyon kedvelt pilates szalaggal tekertem be, végül két esetben a nemes szabadon levő felületét a rügy kivételével
Arbokol sebkezelővel kentem be, egynél pedig magával a szalaggal takartam be mindent (megint csak a rügy kivételével - mivel ezen nem tör át).
Az oltott részek vastagsága 5-6,5 mm. Nagyon kellemes, meleg, napos idő volt, némi élénkebb széllel.
 


  2020.03.02. 09:57  Hozzászólás  Válasz Alibá (2400) hsz.-re     Olvasás  
  •   2401   


*
 
Pedig Alibá lehet, hogy tévedésből is, de belehibáztál. Mert az én eredeti ötletem a neem, azaz indiai orgona. A képen lévő termés a földben bebarnul, gondolom. Viszont a japán naspolyára én is látok esélyt. ;) Sőt örülnék is neki.


Neem tree.jpg
Neem tree
Megtekintve 10152 alkalommal.

 




  2020.03.02. 08:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (2398) hsz.-re     Olvasás  
  •   2399   
Avatar

---
 
Nem lehet az Ali-bá... nem lapoztál vissza az eredeti képhez, ahol egy nagy barna csírás mag látható. (2327.hsz)
 






  2020.03.01. 21:09  Hozzászólás  Válasz Misimanó (2395) hsz.-re     Olvasás  
  •   2396   
Avatar

---
 
Megkérdeztem egyik barátomat: szerinte biztos nem asimina, sokkal inkább japán naspolyának gondolja...
 


  2020.03.01. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (2393) hsz.-re     Olvasás  
  •   2395   


*
 
A mag még a földben van. A növény ültetés óta a garázsomban növekszik, csak ritkán locsoltam. A levelek már kezdenek jönni a végén. Majd az lesz a döntő. ;)
 




  2020.03.01. 19:17  Hozzászólás  Válasz Misimanó (2392) hsz.-re     Olvasás  
  •   2393   
Avatar

---
 
Elbizonytalanodtam kicsit az asiminában: a magot nem emelte ki keléskor? (sziklevél viszont nincs, ahogy tippeltem)
 


  2020.03.01. 17:42  Hozzászólás  Válasz Misimanó (2327) hsz.-re     Olvasás  
  •   2392   


*
 
Jelenleg itt tart az ismeretlen magból fejlődött növényem. Mennyire hasonlít az ötleteitekhez?


DSCF7997.JPG
?
Megtekintve 11023 alkalommal.

 


  2020.03.01. 17:30  Hozzászólás
  •   2391   


---
 
Sziasztok. Dicolor körte oltóvesszőt keresek,ha van valakinek hálásan köszönöm,esetleg cserébe tudok adni valamit,főként őszibarackot.
 


  2020.02.29. 14:58  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (2389) hsz.-re     Olvasás  
  •   2390   
Avatar

terra alapító
 
A meggy nem megy. ( ;) Mármint cseresznye alanynak nem a legjobb.)
A Sajmeggy az egészen más, mint a meggy - legalábbis alanynak és a termése is.
 


  2020.02.29. 13:29  Hozzászólás  Válasz Alibá (2388) hsz.-re     Olvasás  
  •   2389   
Avatar

---
 
Köszönöm! Akkor nem kell válogatósnak lenni, ahogy láttam a cseresznyék leginkább sajmeggy és vadcseresznye alanyon vannak. Egy bármilyen cseresznyemag gondolom vadcseresznyére üt vissza? Egy bármilyen meggymag használatával pedig sajmeggyhez hasonló alanyt kapunk? Vagy rosszul gondolom? Egyébként kötöttebb agyagos-vályogos talajra szeretnék majd valamilyen késői fajtát, Katalint ajánlották.
 




  2020.02.28. 23:17  Hozzászólás
  •   2387   
Avatar

---
 
Üdvözletem Mindenkinek!

Nem épp időszerű kérdés, de azt hiszem, itt vág legjobban a témába. Lehet-e és érdemes-e cseresznyének alanyt magról helyben nevelni, és ha igen, milyen magról?


Off
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, még csak most kezdtem böngészni a sok hasznos információt.
On
 


  2020.02.27. 23:41  Hozzászólás  Válasz imre53 (2385) hsz.-re     Olvasás  
  •   2386   
Avatar

terra alapító
 
Épp az előbb néztem, nagy biztonsággal hóesést jósolnak ide. :( Várok. (Ma nem jutottam hozzá, szőlő oszlopot hegesztettem, betonoztam.)
Ez a videó is jó.



(Az oltó-ollóját elfogadnám!)
 


  2020.02.27. 23:28  Hozzászólás  Válasz Alibá (2384) hsz.-re     Olvasás  
  •   2385   


---
 
Egy dolog azért elkerülte a figyelmünket. A rézbőrű testvérünk mezítláb + papucsban tevékenykedik. Abban egyet értünk, hogy a vesszők nyugalmi állapotban vannak. Honlapra viszont cudar időt jósolnak. Várjál még szerintem.
 




  2020.02.27. 12:10  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2380) hsz.-re     Olvasás  
  •   2383   


---
 
A stratégia - taktika fontosságát soha sem szabad elfelejteni. :D
Egy frissen vásárolt cserepes virág is jobban mutat egy rügyező vadalany mellett.
A kedves szavak pedig mindent zárt feloldanak. :thumbup:
 


  2020.02.27. 11:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (2378) hsz.-re     Olvasás  
  •   2382   


---
 
Szerintem is, a szoba, vagy a kazánház a jó megoldás rá. A nepali indián így csinálja:



Ha a kisembernek sikerült, akkor, nekünk is! ;)
 


  2020.02.27. 10:02  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2379) hsz.-re     Olvasás  
  •   2381   
Avatar

terra alapító
 
Több éves termőbe akarok fiút oltani, mert az nincs. Tavaly veder vízbe kötöttem a lányok virága mellé kölcsön kapott fiú virágokat, így lett 15 szem termésem. :(
Egy jó baráttól kaptam citrom savat, azt adtam nekik. :thumbup:
 


  2020.02.27. 08:08  Hozzászólás  Válasz imre53 (2377) hsz.-re     Olvasás  
  •   2380   


---
 
"bevisszük a jó meleg szobába"

Másnap azonnal csomagolhatnék otthonról, keresve egy jó ügyvédet. Még a kisebb feltűnésű paprikamag vetés
sincs megtűrve az asszonyság által évek óta, lassan örülök, ha a kertbe be tudok csempészni egy-két fát... : :palinka:
 


  2020.02.27. 08:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (2378) hsz.-re     Olvasás  
  •   2379   


---
 
Megoldása a következő:
1. Cserépbe ültetünk egy kivi vadalanyt .....a többi változatlan.

Amit még üzennék, hogy meszes talaj esetén akár 0,5 liter 20%-os ecetet is egyenletesen körbe lehet spriccelni a kinti
talajban lévő kivik tövénél kb 1 négyzetméteren szépen elosztva / spriccelve könnyebb/ most tavasszal az esők előtt, hogy savanyodjon a talaj...
 




  2020.02.26. 22:27  Hozzászólás
  •   2377   


---
 
Ilyenkor tél végén már forr az ember vére és azon járnak a gondolatai, hogy - vajon lehet-e már oltani?
Már több éve próbálkozok és eddig teljes a siker.
Megoldása a következő:
1. Cserépbe ültetünk egy vadalanyt és bevisszük a jó meleg szobába. /kis helyen elfér, akár valamelyik sarokban is/
2. Megvárjuk, amíg szépen kizöldülnek a rügyei, tehát a nedvkeringés megindul./Kb.2 hét/
3. Az alanyt visszavágjuk.
4. a hűtőből kivesszük a télen megszedett, nyugalomban levő nemes vesszőt.
5. Jöhet a héj alá oltás!
6.Kötözés után egy félbe vágott üres vizes flakonnal betakarjuk, így biztosítunk számára egyenletes párás közeget.
7.Amikot már a gyufaszálnál hosszabb hajtásokat hoz, akkor fokozatosan szoktatjuk a kevésbé párás közeghez. /levesszük néhány órára a flakont/ Itt már nem árt naposabb teret találni neki!
8. Ezután szoktatás a kinti klímához. /fokozatosan/
9. Kiültetés. /Mivel földlabdás, így bármikor lehet./
Íme az eredmény:
Shimizu.jpg
------------------------
Megtekintve 11763 alkalommal.


Sok sikert hozzá!
 


  2020.02.23. 20:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (2375) hsz.-re     Olvasás  
  •   2376   
Avatar

---
 
Az a baj, hogy nem találom. No meg nem is biztos, hogy lenne mit találnom...csak rémlik valami, az meg ugye elég bizonytalan :fejvaka:
 


  2020.02.23. 19:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (2374) hsz.-re     Olvasás  
  •   2375   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy igaz. Keresd elő - kíváncsi vagyok rá. Az igazság az, hogy nem vizsgáltam a különbséget a korábbi és későbbi oltásnál. :O Nekem elég jól bevált ahogy írtam ezért nem próbáltam másként. ;)
 


  2020.02.23. 16:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (2373) hsz.-re     Olvasás  
  •   2374   
Avatar

---
 
Köszönöm, Ali-bá :) Természetesen a nemesek már egy ideje a hűtőben dekkolnak. Emlékeim szerint mintha régen azt olvastam volna, hogy a cseresznye és a meggy esetében az igen korán elvégzett oltások sikeresebbek a hagyományos oltási időszakban elkövetetteknél. Persze nem biztos, hogy jól emlékszem.
 






  2020.02.22. 18:06  Hozzászólás
  •   2371   


---
 
Pedig egyszerre küldtem s Debrecenbe már odaért tegnap. Végül nem lesz semmi baja hétfőig se.
 






  2020.02.22. 17:45  Hozzászólás
  •   2368   
Avatar

---
 
Nem vagyok biztos benne, ezért kérdezem: a cseresznye és a meggy oltása történik a legkorábban? Akár így, akár úgy, mikor esedékes szerintetek?
 


  2020.02.14. 05:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2366) hsz.-re     Olvasás  
  •   2367   


---
 
A Radix-D hatása a 2017. decemberi szőlőgyökereztetős akciómnál látható. Brutális, legalábbis ami a kalluszképződést illeti. Gyakorlatilag úgy nyomja a vesszőt, mint a Clonex.
Csak a Radixban tápanyag van, a Clonexben hormon. A hatásáról, a használatának értelméről megoszlanak a vélemények  .
Az ott feltett kérdésre válaszoltam is  .
Megvan a teljes Incit sorozat is, de azt most nem próbáltam ki (kontrollal, mert én úgy szeretem látni igazán - lám, most is milyen különbségek lettek...)
 


  2020.02.13. 20:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2365) hsz.-re     Olvasás  
  •   2366   
Avatar

rendszer admin
 
A szomszédomnak sok szőlője volt. Ő is hobbi kertészkedett.
Incit 5 gyökérserkentőt használt a vesszőkhöz.
Tudom, mert én is akartam kérni tőle, amikor sövényeztem, de azt mondta, hogy az nem biztos, hogy jó a sövény vesszőnek.
Végül is nálam az Incit 8 bevált a sövénynél, 100 vesszőként átlag 3-5 nem gyökeresedett meg.

Viszont úgy tudom, hogy az Incit 5 már nem kapható(??), de van helyette Radix-D gyökereztető, amelyik állítólag kifejezetten jó a szőlő vesszőkhöz.

sove05.jpg
------------------------
Megtekintve 12450 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.02.13. 17:12  Hozzászólás
  •   2365   


---
 
Többször láttam már videókban, hogy mézes vízzel igyekeznek elősegíteni a gyökérképződést.
Furdalta az oldalamat a kíváncsiság, anyag is van bőven, időben is vagyunk, tehát beállítottam egy kísérletet némi kontrollal (jan. 22.).
Két fajta szőlő volt az alapanyag (Viktor, Jubilej novocserkaszka), mindkettőből mindhárom esetben két-két vessződarab volt indítva. A három verzió a következő:
1. tiszta víz,
2. mézes vízben áztatva egy éjszaka, majd az induláskor a vattát ezzel a vízzel egyszer átitatva, később tiszta vízzel öntözgetve,
3. egyszer Clonexbe mártva, utána az elpárolgó vizet csak tiszta vízzel pótolva. (Most Incit, Radix-D nem játszott.) Mindhárom dobozban vattán álltak a vesszők, folyamatosan nedvesen tartva
(amolyan tocsogósan - kb., némi amplitúdóval a szárazság, ill. a vizesség felé). A mézes esetében azt terveztem, hogy az áztató lével fogom majd öntözgetni a továbbiakban is,
de olyan gyorsan elkezdett rajta (és a vattán is) burjánzani az élet, hogy ezzel az első eset után egyből fel is hagytam, emiatt maradt a tiszta vízzel való nedvességpótlás.
Egészen a ma reggeli fényképezés idejéig direkt nem fertőtlenítettem a vattát és vesszőt. A tiszta vizes és clonexes verziónál gyakorlatilag tiszta maradt a vatta,
a vesszők alján látható némi szösz, de úgy vélem, ez nem számottevő.
Konklúzió: a méz teljesen alkalmatlan, sőt, a többivel összehasonlítva tulajdonképpen inkább kifejezett gátló hatást vélek látni benne.
A Viktornál semmi indulás, a másiknál némi zöld, de őszintén szólva elég gyatra, sokat nem remélek tőle. Utóbbit egyelőre földbe teszem, a Viktort eldobom.
A víz mindkét fajtánál egyformán és egyértelműen előbb a zöldet nyomja, aztán indul a gyökér. A Clonex a múltkori esethez hasonlóan 'szétrobbantja' a vesszőt
(most is karcoltam, mártottam), a fényképeken látható, hogy a Viktornál elindult a zöld is, a Jub. nov.-nál egyelőre csak a gyökér. Ezt a négyet mind földbe teszem, mivel itt legalább
a nem megindult rügy esetében ugyanolyan jó gyökérkezdemény is van, mint a zöldülő Viktornál. Szóval őszintén: ezután ezt a mézes dolgot már csak a menőzés kategóriába tartozóként kezelem (igen, tudom: jóval hígabb arányban javasolják, nálam 1:10-es volt nyilván a víz javára).
Ha mindezekből és a múltkori esetből megpróbálnék valamiféle 'legideálisabb' verziót kitalálni és nem feltételezek talpmeleget, akkor egyértelműen a Clonex/gyapot páros a nyerő.
Külföldi videó bizonysága alapján a föld nem a legideálisabb gyökereztető közeg, ezért nem is próbálkozom vele. Az már csak az indulás utáni szakaszra jó.

Fénykép-9811   Szőlőgyökereztetés.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

Fénykép-9812.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

Fénykép-9813.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.



Fénykép-9816.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

Fénykép-9815.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

Fénykép-9817.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

Fénykép-9818.jpg
------------------------
Megtekintve 12637 alkalommal.

 


  2020.01.28. 20:32  Hozzászólás
  •   2364   


---
 
2019. aug. végén szemeztem kétféle őszibarackot (mandulára). A vadak nagyon szépek voltak, hála a szemzés előtti öntözéseknek. December első napjaiban – fagy ellen – körbe is szigeteltem. A kérdésem az hogy vad kis koronáját mikor vágjam le. Kérem a segítségeteket, már nem emlékszem, hogy Apám hogyan csinálta cca. 40-50 évvel ezelőtt.
 


  2020.01.26. 14:08  Hozzászólás  Válasz Mauzi (2362) hsz.-re     Olvasás  
  •   2363   


---
 
Egy-két hónapja néztem ezt az oldalt (régebbi fórumos hsz.-ból kiindulva), tervezem a pécsi bolt meglátogatását (ha legközelebb arra járok).
Érdekessége, hogy a kedvenc parkolóhelyem  is épp ott van mellette és a boltot is láttam már, csak nem volt aktuális. Azóta azzá lett... :lol: :nahat:
 


  2020.01.26. 09:59  Hozzászólás  Válasz imre53 (2359) hsz.-re     Olvasás  
  •   2362   
Avatar

---
 
Szia!
Én is innen rendeltem tavaly két csomaggal.. Grodan Classic Forte 1000x150x75 mm..(nem reklámból).
Nálam jó volt ez a gyapot.
 




  2020.01.26. 09:50  Hozzászólás  Válasz imre53 (2359) hsz.-re     Olvasás  
  •   2360   
Avatar

---
 
Na, én pont tőlük vettem kb. 3 éve kőzetgyapotot, a lányom hozta el Szegedről. A legfölül látható, egy darabban lévőt és azt azután könnyedén lehetett kis kockákra vágni.
 




  2020.01.26. 05:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2357) hsz.-re     Olvasás  
  •   2358   
Avatar

---
 
Kedves Jani71!

Nagyon szépen köszönöm a precíz válaszod..akkor megpróbálom a kőzetgyapotot én is.
Van a szomszéd községben egy tüzép..majd ott érdeklődöm.
 


  2020.01.25. 20:10  Hozzászólás  Válasz Mauzi (2355) hsz.-re     Olvasás  
  •   2357   


---
 
Szia!
Őszintén szólva nem tudom biztosan. Tényleg az út mellett találtam, amolyan szétszakadt darabok voltak (talán sarok is?). Érzésre táblát mondanék.
Egyébként mindegy is, mert totál szétkevertem, majd a lehető legapróbbra széttépkedtem (valamelyest talán látszik a képeken is).
Ez nem kőzetgyapot? Totál nem értek hozzá, de mintha a kőzetgyapotos képeken ilyent láttam volna. Épp ma volt szerencsém egy Tüzépen üveggyapotot látni.
Tuti, hogy az volt, mert rákérdeztem. ;) :lol:
Amit én használtam az nem ilyen laza, szálas  . Guglival ránézve  meg vagyok győződve róla, hogy kőzetgyapotot használok.
Érdekes momentum, hogy épp tegnap találtam szintén az 'árok partján' egy nagyobb darab üveggyapotot (most már tudom, hogy az volt),
megnéztem, megtapogattam, aztán ott hagytam. Nem volt hozzá bizodalmam (persze ki lehet próbálni, ki tudja, de gondolom, a kertészetek se véletlenül a kőzetgyapotot használják)...
 


  2020.01.25. 13:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2347) hsz.-re     Olvasás  
  •   2356   


*
 
A tavaszt én is várom, de az oltások....mivel az alanyforrások hallgatnak , meglevő alanyom viszont gyakorlatilag nincs így a hűtőben egyenlőre nincs is semmi...őszintén szólva ha tavasszal meg is jönnek meggondolandó, hogy a friss ültetésűekkel erölködjek-e ....mondjuk akkor is lesz dolgom, ha nem oltok egyet sem.
 


  2020.01.25. 05:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2346) hsz.-re     Olvasás  
  •   2355   
Avatar

---
 
Szia Jani71!

Látom hogy szépen gyökeresedik a szőlőd sima gyapotban is..az lenne a kérdésem
hogy ez az anyag táblás vagy tekercses üveggyapot?..én vettem kertészetit és azért
kérdezem mert akkor én is megpróbálom ilyenbe gyökereztetni.

Köszi a válaszod!
 


  2020.01.24. 20:16  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2353) hsz.-re     Olvasás  
  •   2354   


---
 
Nem szükséges, csak egy lehetőség. Tökéletesen működik akár az oltásig is, ha spriccelsz rá egy kevés vizet, aztán fóliába hermetikusan lezárod (a tárolás előtt nyilván érdemes fertőtleníteni).
 


  2020.01.24. 18:05  Hozzászólás
  •   2353   


---
 
Az a kérdésem, ha ilyenkor küldünk oltócsapot azt kell-e vizes szalvétával vagy papír zsebkendővel nedvesen tartani? Eddig én ezt nem csináltam csak nyáron a szemzéshez küldött vesszők esetén.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég